Gabriela Janicka, pełniąca dotychczas funkcję naczelniczki wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta została nowym dyrektorem gabinetu prezydenta. Obowiązki obejmie 3 lipca. O zmianie kadrowej ratusz poinformował dziś dziennikarzy, podczas zorganizowanej przed sesją rady miasta konferencji prasowej.

Gabriela Janicka zastąpiła Agnieszkę Małkowską-Golik, która w czerwcu 2016 roku wygrała konkurs na to stanowisko. - Pani Gabrysia pracuje w urzędzie już długo. Zna wszystkich urzędników i świetnie dogaduje się z nimi. Zna też cały urząd, współpracujemy już od kilku lat - uzasadnił wybór prezydent Dariusz Stefaniuk. Tym razem konkursu nie rozpisywano, „gdyż jest to osoba zatrudniona w urzędzie” - Awans wewnętrzny – podpowiadał prezydentowi Michał Trantau, rzecznik magistratu.

Prezydent podkreślał, że „pani Gabrysia zastąpiła Romana Siekierkę i sprawdziła się na tym stanowisku”. - Myślę, że jest to kolejne wyzwanie, które stawiamy przed nią i na pewno sobie świetnie z tym wyzwaniem poradzi. Jest to osoba niezwykle pracowita i kompetentna – dodał. Poprzednia szefowa gabinetu miała umowę do 30 czerwca i znalazła pracę w Warszawie. - Rozstaliśmy się więc bezkolizyjnie – zapewnił D. Stefaniuk.

G. Janicka zanim trafiła do wydziału gospodarki komunalnej pracowała w wydziale urbanistyki, architektury i budownictwa. Wydziałem gospodarki komunalnej kierowała od marca 2015 roku. Wcześniej koordynowała tam wprowadzanie nowego systemu gospodarowania odpadami. Nowa szefowa gabinetu jest żoną byłego rzecznika bialskiej policji a obecnie zastępcy naczelnika wydziału kryminalnego w KMP. Oficer awansował na to stanowisko w ubiegłym roku.

(mg)

 • reinhard

  Zgłoś

  Chyba najumiejętniej w łaski nowych panów to wkradli się Ci, którzy mają teraz w mieście dobrze i wygodnie? Wielu z nich przecież niegdyś cienko pierdziało. Dopiero PiS się na ich fachowości poznał.

 • do strażaka

  Zgłoś

  Pewnie się przestraszyli, że znów pioruny ogniste będą z nieba waliły, jak dnia poprzedniego:)

 • Strażak

  Zgłoś

  Ostatnio było otwarcie na stadionie. Miała być wielka pompa, wielka konferencja prasowa, Trantau od rana zasiewał pijar. Ściągnięto działaczy pis-u, żeby robili tłok. I co wyszło ? Kilku zaledwie mieszkańców było tym zainteresowanych. Kolejna wtopa wizerunkowa.

 • Cichy

  Zgłoś

  "Nie ma żadnych powodów, dla których wydatki
  prezydentów burmistrzów i wójtów miałyby być
  utrzymywane w sekrecie" - Dariusz Stefaniuk - wypowiedź przed wyborami samorządowymi 2014r.
  Od kilku miesięcy nie możemy uzyskać od prezydenta przedstawienia mieszkańcom zawartej umowy dotyczącej programu rządowego Mieszkanie Plus :/
  #mieszkanieplus ( Biała Samorządowa- facebook)
  Tygodnik Podlaski nr 37 (155) 12-18 Września 2014.

 • Marianna

  Zgłoś

  Skompromitowani ???A odsądzany od czci i wiary Pan Siekierka, dalej pracuje i taki Stefaniuk musiał zrejterować w starciu i położyć uszy po sobie. A taki był w buziuni mocny i pewny siebie. I uszki ma położone dalej. Niech prezydent się pochwali tym ,że realizuje plany poprzednika, korzystając również z tamtej dokumentacji, niech się pochwali podwyżką śmieciową która była wcześniej szkodliwa, miejscami pracy na lotnisku, blamażem festiwalu, zatrudnieniem żony w PGZ. Wreszcie jakimi kryteriami kieruje się magistrat przy opłatach za zajęcie pasa drogowego ? Czy ktoś płaci organizując biegi po ulicach i inne atrakcje ?

 • Urzędas

  Zgłoś

  Niech lepiej ktoś opowie jak wyglądały rozmowy pracowników magistratu z nowymi władzami. Jakie dostali propozycje nie do odrzucenia i czego się od Nich oczekiwało. Spokojnie do wyborów jest jeszcze czas, a karma wraca ze zdwojoną siłą. Pomimo tego ,że Stefaniuk otoczył się szczelnie grupką rzekomo lojalnych osób tzw. kuchnia jest dość szczegółowo znana od samego początku ,aż do teraz. Wszystko będzie zależało od "specyfiki sytuacyjnej" i prognoz. A humor mam całkiem dobry.

 • Ernest

  W odpowiedzi na: Urzędas Zgłoś

  Rozumiem, że piszący te słowa odbył te rozmowy, o których pisze i dostał jakieś propozycje. Proszę podzielić się z czytelnikami wiedzą.

 • Stefan Bagiński

  Zgłoś

  Ten atak na Panią Janicką to kolejna odsłona żałosnego spektaklu w wykonaniu skompromitowanych i pozbawionych stanowisk urzędników i pracowników miejskich spółek. Mali, zazdrośni, zawistni ludzie, którzy tylko w ten żałosny sposób potraficie dać ujście swoim emocjom weźcie się w końcu w garść. Zanim zaczniecie pouczać innych o moralności zróbcie rachunek sumienia.

 • Sałatowska

  W odpowiedzi na: Stefan Bagiński Zgłoś

  Pani Janicka próbuje być wykreowana na osobę całkiem nową, a pracowała w magistracie długie lata za Czapskiego. I Ona również odpowiadała za zarządzanie. Więc kogo Pan chce nazwać skompromitowanym ? Jak Jej koleżanki i koledzy byli pozbawiani stanowisk to gdzie ta Pani była ?Wiem gdzie była. Nie odzywała się niestety ,bo myślała tylko o sobie. I kto tu powinien zrobić rachunek sumienia. I nikt tej Pani na pewno nie zazdrości, bo wielu nie rozmieniło się na drobne. I wielu nie mogło zaakceptować sytuacji gdzie będą zarządzani przez takich jak Stefaniuk, który nie był samodzielny i bez doświadczenia. Gdyby nie Bierecki nie było by na stanowisku Stefaniuka. I nie pomogą zabiegi PR-owe "chowające" senatora , żeby pokazać mieszkańcom jaki to on jest teraz niezależny.

 • Mario

  W odpowiedzi na: Sałatowska Zgłoś

  A czy ci pozbawiani stanowisk odzywali się kiedy odchodzili ich koledzy i koleżanki? Nie, myśleli tylko o sobie i siedzieli cicho. Dopiero teraz, kiedy są na lodzie, odgrywają role obrońców pokrzywdzonych i wojowników o samorządność i demokrację. Nie bądźmy naiwni, robią to tylko po to żeby odzyskać utracone pozycje i apanaże. Prawda jest taka, że Ci którzy teraz występują przeciw Stefaniukowi jeszcze nie dawno, nie tylko w jego gabinecie, pluli na Czapskiego i donosili na kolegów i koleżanki. Wszelkimi, często podłymi sposobami próbowali wkraść się w łaski nowego pana. Niestety to nie wystarczyło żeby się obronić gdy miało się swoje za uszami. Nie jednego i nie jedną zgubiły fałsz i obłuda moi Państwo. To są Ci, o których Pani pisze, że nie rozmienili się na drobne.

 • Judasz

  W odpowiedzi na: Mario Zgłoś

  Wypisz wymaluj były komendant straży miehskiej,za Czapskiego udawał lojalnego,a za Stefaniuka jeszcze bardziej lojalnego ,o takich mówi się ludzie bez honoru i za złotówkę zrobią wszystko.

 • Kamil

  W odpowiedzi na: Mario Zgłoś

  Wielu się próbowało wkraść w łaski nowego Pana, ale już ich nie ma. Widać niedostatecznie się wkradało, o ile w ogóle próbowali.Czyżby nie chcieli mówić albo za mało powiedzieli ? Mnie jednak zastanawiają osoby które pracowały za Czapskiego i jednak się w te łaski wkradło i zostali na stanowiskach. Taką osobą jest także Pani Janicka. Pytanie brzmi za jaką cenę zostali na stanowiskach ? Niewykluczone , że może poznamy odpowiedzi.

 • Jurecki

  W odpowiedzi na: Kamil Zgłoś

  a może za cenę kompetencji i solidnej pracy na rzecz miasta? dopuszcza Pan taką możliwość?

 • Prawda Nas wyzwoli

  W odpowiedzi na: Mario Zgłoś

  Chodzą słuchy na mieście ,że podczas najbliższej kampanii wyborczej oprócz tysięcy gazetek propagandowych wydanych przez jedną stronę, pojawią się tysiące płytek CD danych mieszkańcom przez bliżej nieokreślone osoby a dotyczące obecnie rządzących,bez propagandy za to ponoć z iście ciekawą treścią. Zobaczymy jak będzie i sam jestem ciekawy gdzie leży prawda i czy taka operacja będzie miała miejsce.

 • nie troll

  Zgłoś

  Brawo Panie Prezydencie.... w końcu ktoś kompetentny.....bo poprzedniczka... brak slow.... Gabriela to kobieta z jajami....znam ja od początku..... odkad pracuje w urzędzie....SZCZERZE GRATULUJE...GABRYSIU :):):)

 • Tezeusz

  W odpowiedzi na: nie troll Zgłoś

  Skoro Gabi to kobieta z jajami to co na to biskup Gurda ?:) A fe !!!

 • nie troll

  W odpowiedzi na: Tezeusz Zgłoś

  Tezeusz....kup sobie kolo i walnij sie nim w czolo....
  Ludzie majac przecietne IQ na pewno zrozumieli ....
  Ty mieszasz w to kosciol....zalosne....

 • Do nie troll

  W odpowiedzi na: nie troll Zgłoś

  Mając przeciętne IQ zrozumiałbyś, że to ironia i nikt nie bierze tego dosłownie.

 • dr ekonom

  Zgłoś

  A ja Gratuluje Pani......
  Komentarze które pisza te Trolle z Urzędu lub których Prezydent wymiótl (i sluszlnie wg mojej oceny)...to przejaw zazdrości.... i ogolnej nienawiści....(a zapewne lataja do kosciolka i komunii św.).. ludzie z miasta ktorzy nie znaja Pani....lub nie mieli z Panią doczynienia nie pisali by takich durnot....... Prezydent Miasta wybrany demokratycznie...przeciez.... ma prawo dobierac sobie współpracowników i nic nikomu do tego...

 • edgar

  Zgłoś

  Takie przymusowo-dobrowolne odejścia są charakterystyczne dla ostatnich lat i nie dotyczą tylko samorządów. To się dzieje w innych urzędach, instytucjach i firmach prywatnych. Takie pozbywanie się wartościowych ludzi nie ma nic wspólnego z kwalifikacjami ani kompetencjami. Wręcz odwrotnie. Jest coraz gorzej i coraz głupiej, gdyż według zasady gorszy pieniądz zawsze wypiera lepszy. Toteż najgłupsi uchodzą za najmądrzejszych zaś najmądrzejsi za najgłupszych. Efekty tej wymiany widać wszędzie. Więc nawet nie ma co uzasadniać. A nowe kadry.. cóż tzw. młodość. Młode kadry wielu starszym nawet butów nie są godni czyścić. I wiedza o tym doskonale. Wiedza o tym jacy są ciency i że w bezpośredniej, równej i prowadzonej fair konfrontacji nie wytrzymaliby konkurencji. W związku z tym kombinują inaczej, dążąc do pozbycia się swych konkurentów. A najlepiej przez intrygi, politykę, układziki, świństwa, cwaniactwo, pozoranctwo, dile.

 • sala ob

  Zgłoś

  Gabrysiu po prostu W S T Y D !!!!!

 • realista

  Zgłoś

  To o czym większość z Was niestety, nie jest takie proste. Zgoda, może i wygląda to nie najlepiej. Może istotnie, coś człowiek czasem gubi, poświęca, popełnia błędy. Ale przecież i podlega pewnym mechanizmom i wyborom, z których nieraz jeden jest zły a drugi jeszcze gorszy. Ale krytykując Panią Janicką zastanówcie się, czy Wy postąpilibyście w podobnej sytuacji inaczej. Czy unieślibyście się honorem. odeszlibyście z pracy dla zasad, itp. Weźcie pod uwagę zwykłą prozę życia. Poza tym Pani Janicka jest kompetentna. Tego Jej nie można odmówić. Trudno. Tak świat wygląda. Nie jest czarno-biały. I nigdy nie był.

 • Zapytuję

  W odpowiedzi na: realista Zgłoś

  Czy Pani Janicka protestowała jak pozbywano się z magistratu osób z którymi współpracowała owocnie wiele lat ? Dziękuję nie mam więcej pytań. Jeśli jest się osobą niezwykle rzutką i kompetentną należy sobie samemu również stawiać wysoko poprzeczkę w kwestii pewnych moralnych prawideł. Przypomnę , że już wielu nie ma w magistracie, a było to odejście jak to mówią przymusowe-dobrowolne.

 • żuk

  W odpowiedzi na: Zapytuję Zgłoś

  W niektórych wydziałach naczelnicy podkładali nawet świnię swoim pracownikom aby zrobić miejsce koleżkom prezydencika i się wyróżnić (np. s .m.):p:p

 • JaK

  Zgłoś

  A może po prostu jest dobrym urzędnikiem, który służy ludziom i miastu? Uważacie, że każdy kto służył pod jednym prezydentem, powinien się unieść honorem i rzucić pracę? Dopiero wtedy pokazałby, że jest z układu politycznego albo kolesiowskiego!!! Mam z nią kontakt od wielu lat i uważam, że jest jednym z najlepszych i najbardziej kompetentnych pracowników w urzędzie.

 • Marlena

  W odpowiedzi na: JaK Zgłoś

  A zostając dyrektorem gabinetu prezydenta z Pis-u , to nie jest to układ polityczny ? Litości, proszę. Nie rzucić pracę, a stanąć w obronie swojego przełożonego z którym pracowało się wiele lat, i stając w obronie Urzędu którego było się pracownikiem.

 • Marek

  W odpowiedzi na: JaK Zgłoś

  No właśnie ta Pani teraz pokazała, że właśnie już jest z układu politycznego, bo zajęła stanowisko typowo polityczne. Skoro miasto wcześniej było źle zarzadzane , a tak twierdził dzisiejszy włodarz, to ta Pani również ponosi za to odpowiedzialność, bo w tamtych czasach także pracowała w urzędzie. W najlepszym razie milczała a to też jest nieładne wobec mieszkańców. Chyba ,że było wszystko w porządku, to w takim razie powinna to publicznie wyartykuować swojemu obecnemu przełożonemu. Tyle chociaż powinna zrobić wobec poprzednika. I takie są zasady przyzwoitości droga Pani.

 • Cruzoe

  W odpowiedzi na: Marek Zgłoś

  Jeśli było tak źle ,to nie odzywała się , bo była lojalna wobec Czapskiego, bała się o pracę, dzisiaj nie odzywa się również, w tym w kwestii obrony Czapskiego bojąc się tego samego. To komu w końcu się służy ? Prezydentom czy mieszkańcom? Szach mat Pani urzedniczko

 • Urzędas

  Zgłoś

  To prawda zna doskonale urzędników i urzędnicy znają tą Panią. Jednak nie można być lojalnym wobec poprzednika, następnie tak bardzo opluwanego, a potem bezkolizyjnie znaleźć sobie gniazdko i odnaleźć się w innym rozdaniu, przy innej atmosferze politycznej, bez narażania na szwank pewnych zasad jednak obowiązujących ludzi honoru. Pozdrawiam. Zapamiętamy.

 • Małgośka

  W odpowiedzi na: Urzędas Zgłoś

  Zgadzam się w 100 procentach, zajęła teraz stanowisko wybitnie polityczne. Zapomniała ,że Andrzej nie oponował żeby dalej pracowała w magistracie. Smutne to wszystko.

 • Amadeusz

  Zgłoś

  Przeszła na drugą stronę i myśli ,że nikt się nie zorientuje ? Ohyda !!!:o

 • UM Jeden z Wydziałów

  Zgłoś

  Proponuję ,żeby Pani Janicka wypowiedziała się publicznie, czy Czapski dobrze zarządzał miastem czy też nie. Obecny prezydent twierdzi ,że za Czapskiego miasto było skandalicznie zarządzane. Przypominam ,że Janicka świetnie się czuła za poprzednika i nie wnosiła w tym względzie żadnych protestów.

 • Petentka

  W odpowiedzi na: UM Jeden z Wydziałów Zgłoś

  Dokładnie, skoro za Czapskiego Jego ( Czapskiego)chwaliła, a Stefaniuk wręcz przeciwnie to znaczy ,że nie zgadza się ze swoim obecnym pryncypałem, powinna bronić poprzednika i nie pchać się na obecny fotel polityczny. No chyba ,że jednak popiera zdanie Stefaniuka i Czapski był jak najgorszy, ale to by znaczyło jej obłudę. Pani Gabrysiu nie można być jak chorągiewka na wietrze, dzisiaj z tym ,jutro z tamtym. Jest coś takiego jak klasa urzędnicza. Czapski Pani zaufał a dzisiaj dla stolca które oferuje Stefaniuk zasad już nie ma ? Kolejna z miękkim kręgosłupem...

 • Jolka

  Zgłoś

  Dla kogo Gabrysia, dla tego Gabrysia. :):). Służyła Czapskiemu, żadnego sprzeciwu nie było ze strony tej Pani w kwestii zarządzania miastem i to był najlepszy prezydent, dziś służy Stefaniukowi i też jest najlepszy. Przyjdzie kolejny i też będzie świetnie. :)

 • adnrzjejej

  Zgłoś

  kpina... i tak wszedzie tylko swoich ....

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin