W ramach obchodów Święta Niepodległości w sobotni wieczór, 11 listopada, w auli bialskiej filii AWF miał miejsce koncert galowy „Warto być Polakiem”. Na widowni zasiadło ponad 500 osób. Wśród nich znana kompozytorka Katarzyna Gertner i aktor Kazimierz Mazur, pamiętany jako Tomaszek z „Nocy i dni”. Oprócz patriotycznych melodii można było usłyszeć utwory operetkowe, a także recital Agaty Steczkowskiej.

Koncert rozpoczął się od występu Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”. Tancerze zaprezentowali się w przepięknej suicie „Księstwo Warszawskie”. Następnie sceną zawładnęły polskie pieśni  w wykonaniu zaproszonych artystów operowych: Małgorzaty Długosz – sopran, Renaty Drozd – sopran i Piotra Rafałko – tenor. Akompaniował im kwartet muzyczny Amabile. Muzycy zaprezentowali też kilka utworów instrumentalnych skomponowanych przez Fryderyka Chopina i Henryka Wieniawskiego.

Po krótkiej przerwie z recitalem wystąpiła Agata Steczkowska, najstarsza z rodzeństwa słynnego rodu Steczkowskich. Po swoim muzykującym ojcu odziedziczyła wiele talentów, jest dyrygentką, pianistką, kompozytorką, wiolonczelistką, a także pisarką. Przed bialską publicznością zaśpiewała kilka utworów, m.in. „Góralu czy ci nie żal” i „Czerwone korale” we własnych, mocno refleksyjnych aranżacjach. Promowała również swoją książkę „Steczkowscy”, w której zdradza rodzinne sekrety. Wyznała, że pomysł napisania takiej książki zrodził się wiele lat temu, jeszcze na studiach, ale dopiero teraz mógł zostać urzeczywistniony. Przekopanie się przez rodzinne archiwum nie było łatwym zadaniem, ale udało się.  Dwie książki z autografem autorki powędrowało w ręce dwójki osób z publiczności, którzy wzięli udział w mini konkursie.  

Druga część koncertu „Zaczarowany świat operetki” była poświęcona pamięci Bogusława Kaczyńskiego. Na scenie znów pojawił się kwartet Amabile oraz śpiewacy operowi. Można było usłyszeć utwory z „Księżniczki Czardasza”, „My Fair Lady”, „Hrabiny Marizy”, „Cygańskiej miłości” czy „Wesołej wdówki”.  

Dyrektorem artystycznym koncertu był Witold Matulka, który jednak nie pojawił się na bialskiej scenie z powodu choroby. Jak podkreślił prowadzący koncert Mariusz Orzełowski, dyrektor BCK, Matulka nadzorował całość przygotowań i zaprosił artystów, którzy zaśpiewali dla bialskiej publiczności. Widzowie nagrodzili ich występy gorącymi brawami.

Koncert to dopiero wstęp do przyszłorocznych wydarzeń. Dyrektor BCK zapowiedział, że promuje on przyszłoroczny Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Wydarzenie potrwa tydzień, od 23 do 30 września. W programie znajdą się: koncert muzyki klasycznej, turniej śpiewaczy, spektakle, kino polskie, widowiska multimedialne, konferencje, targi i warsztaty.  - Myślę, że będzie to wyjątkowy produkt artystyczny Białej Podlaskiej - podkreślił Mariusz Orzełowski.  

 (mb)

DSC_0197_wynik
DSC_0198_wynik
DSC_0200_wynik
DSC_0202_wynik
DSC_0203_wynik
DSC_0204_wynik
DSC_0205_wynik
DSC_0206_wynik
DSC_0207_wynik
DSC_0210_wynik
DSC_0211_wynik
DSC_0219_wynik
DSC_0220_wynik
DSC_0221_wynik
DSC_0222_wynik
DSC_0224_wynik
koncert galowy
DSC_0227_wynik
DSC_0228_wynik
DSC_0230_wynik
DSC_0231_wynik
DSC_0234_wynik
DSC_0238_wynik
DSC_0243_wynik
DSC_0244_wynik
DSC_0246_wynik
DSC_0248_wynik
DSC_0250_wynik
DSC_0251_wynik
DSC_0254_wynik
DSC_0259_wynik
DSC_0261_wynik
DSC_0264_wynik
DSC_0265_wynik
DSC_0269_wynik
DSC_0270_wynik
DSC_0271_wynik
DSC_0272_wynik
DSC_0274_wynik
DSC_0282_wynik
DSC_0286_wynik
DSC_0288_wynik
DSC_0290_wynik
DSC_0291_wynik
DSC_0292_wynik
DSC_0293_wynik
DSC_0294_wynik
DSC_0300_wynik
DSC_0301_wynik

 

 • Byłem w Warszawie

  Zgłoś

  I znowu uważają rządzący , że naród nic nie rozumie !!! rasiści mogą i mogli maszerować z obraźliwymi transparentami NIKT IM NIE PRZESZKODZIŁ z władzy !!! ale już po wszystkim rządzący udają , że są zgorszeni i nie popierają ! OBŁUDA I ZAKŁAMANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Kormoran

  Zgłoś

  A masze w intencji Ojczyzny są obowiązkiem kazdej parafii

 • Trudek

  Zgłoś

  Święto niepodległości odbyło się w Warszawie pod hasłami : „Europa tylko biała”, „Czysta krew” czy „Biała Europa braterskich narodów”"Biała siła, Ku Klux Klan", "Narodowy socjalizm", "Sieg heil" . W internecie można wysłuchać przemówienia Jacka Międlara, który wygłaszał jawnie antysemickie treści. Mówił m.in. o „talmudycznej nienawiści” w żydowskich synagogach. Skandował też razem z tłumem nacechowane historycznymi skojarzeniami hasło „nasze ulice, nasze kamienice”. Wzywał zgromadzonych: „Kibice, patrioci, bądźcie bezlitośni, bądźcie radykalni w walce (...) z banderyzmem i talmudyzmem”.

 • Samogończyk

  W odpowiedzi na: Trudek Zgłoś

  Ależ te wredne transparenty były na czele pochodu. Ci co szli, wiedzieli na co się piszą. W poprzednich latach też były. Za nastania PiS i po podjudzaniach prezesa mamy takie skutki. Nawet policja bała się zg. z prawem interweniować. Mając za szefów Płaszczaka i Konfetti-Zielińskiego... nie dziwota! Jakaś babinka z b/cz. chorągiewką czy rodzina. Ależ te rodziny wychowują właśnie dzieci w nienawiści a nie w "radości z 99-letniej (minus okupacje i komuny) wolności. Zresztą z wygraną PiS znowu mamy okupacje: Ciemnoty z Ciemnogrodu.

 • podlasiak

  W odpowiedzi na: Samogończyk Zgłoś

  kulturalny i postępowy leming pisze .czego ty żądasz od innych sam innych nie szanując (takie słownictwo i wyzwiska) ale cóż światłym i stołkowym wolno?

 • Krystyna

  W odpowiedzi na: Samogończyk Zgłoś

  A ile parafian pozwozono autokarami z wiosek z wioseczek a chociażby zobaczyć Warszawę.Wiele z tej gawiedzi nie rozumie co to patriotyzm.

 • Krótko i na temat

  W odpowiedzi na: Krystyna Zgłoś

  Nie żadni patrioci, tylko naziści i kibole, wypatrujący, kogo by tu pobić, albo zabić.

 • Mich

  W odpowiedzi na: Trudek Zgłoś

  W Warszawie która tak ucierpiała od faszyzmu,dzisiaj się demonstruje z faszystowskimi, rasistoskimi hasłami!I to jeszcze pod hasłem "My chcemy Boga"!!!!!!!!!! Wermacht na pasach tez miał napisane"Bóg z nami" Wierze ze zdecydowana wiekszość bioracych udzial w tej demonstracji szla z pobudek patriotycznych.Ale dlaczego nikt nie interweniowal ? Policja tez tego nie widziała?Brak słów!!!!

 • Agnieszka

  W odpowiedzi na: Trudek Zgłoś

  Osoby które niosły i popierały tego typu hasła są wypierdkiem motłochu.

 • Sopel

  W odpowiedzi na: Agnieszka Zgłoś

  Ten kraj schodzi na psy. Ze Święta Niepodległości zrobili kibolskie widowisko. Najpierw msza w kościółku, potem wyzwiska i szarpanina. Oczywiście wszystko w imię chrześcijańskiej miłości bliźniego. A podobno mamy ustanowiony "Rok Miłosierdzia"?

 • Trudek

  W odpowiedzi na: Trudek Zgłoś

  I za tymi kibolami trzymającymi takie transparenty wędrowały tłumy ludzi. Jak to ocenić ? Wstrętne...

 • Walter

  W odpowiedzi na: Trudek Zgłoś

  Jeszcze 3 miesiące temu obchody rocznicy Powstania, teraz na tych samych ulicach nazistowskie hasła. Co można czuć?

 • Żenua

  Zgłoś

  I taki ktoś jak Szewczak śmie przyjeżdżać do naszego miasta:o. Szewczak doradzał AWS, Samoobronie, teraz skokom. No po prostu zbawiciel.przeciez SKOKI to jest zaplecze finansowe PiSu. A tak na marginesie, czy oni musza byc tacy brzydcy w PiSie? Brzydcy a na dodatek z wykrzywionymi twarzami z wscieklosci.

 • Adrianna

  Zgłoś

  Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem "My chcemy Boga". A Szewczak goszczący w Białej nie tak dawno mówił : " dzień 9 maja 1794 kiedy to równo 222 lata temu na Rynku Starego Miasta w Warszawie stanęły szubienice dla zdrajców i sprzedajnych posłów. Taki był haniebny koniec Targowickiej Zdrady i jej autorów. Baczcie, więc Panowie Nowocześni, by historia nie zatoczyła koła i by polski lud ponownie nie musiał wymierzać historycznej sprawiedliwości." Wstydu nie ma i Boga w sercu też.

 • Do Adrianny

  W odpowiedzi na: Adrianna Zgłoś

  Jan Szewczyk pisze o szubienicach, jak o herbatce u swojej ciotki, wieszanie ludzi temat mu bliski? Kto by pomyślał, że w takim człowieczku jest taka żądza mordu? Strach mieć takiego sąsiada, może powiesić nam kota.

 • Bartek

  W odpowiedzi na: Do Adrianny Zgłoś

  Może pan "ekonomista" Szewczak zajął by stanowisko w sprawie kolejnych upadłości SKOK-ów i wprowadzania w nich programów naprawczych?
  Trzeba mieć niesamowity tupet, by krytykować KNF i banki, dzięki którym klienci SKOK-ów nie stracili swoich oszczędności. A zła kondycja tychże, to zasługa między innymi Szewczaka i jego nieudolności.

 • Mieszkaniec

  W odpowiedzi na: Bartek Zgłoś

  Tylko, że tłuki z Białej tego nie rozumieją. :(

 • Polak

  Zgłoś

  Kiedy przyjdą zburzyć twój dom,ten w którym mieszkasz Polskę,kiedy odgrodzą się od Ciebie kordonami policji i zawładną wojskiem.Kiedy wszystkie autorytety zbezczeszczą i oplują.Kiedy ostatni filar demokracji wysadzą i zdemontują,Ty z letargu budząc się stań u drzwi i powiedz-NIE!Nie takiej Polski chcę!

 • Co Nas czeka w Białej Podlaskiej

  Zgłoś

  Panie, jak dojechać do Bulwaru Lecha Kaczyńskiego?
  - Pojedzie pan ulicą Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, skręci w prawo w ulicę Braci Kaczyńskich, potem przez Męczenników 10 Kwietnia, dalej prosto przez Prezydenta Tysiąclecia i skręci pan w lewo, w Bojowników o Prawo i Sprawiedliwość. Potem już prosto do Placu Braci Bliźniaków z pomnikiem Jarosława Boga Żywego, a tuż za nim jest Bulwar Lecha Kaczyńskiego.

 • Stalag

  Zgłoś

  Wolność według słów Jana Pawła II, na którego zawsze tak chętnie powołują się rządzący, jest tylko wówczas, gdy naród stanowi jedność, a lud go tworzący czuje się włodarzem, a nie niewolnikiem garstki opętanych.Czy w obecnej rzeczywistości możemy czuć się włodarzami? NIE! Czy chcemy być niewolnikami? NIE!A jednak żyjemy w świecie, w którym garstka ludzi opętanych paranoidalną żądzą władzy od lat systematycznie i konsekwentnie wpycha nas w otchłanie średniowiecza i totalitaryzmu.Nie, Nie, Nie! Nie takiej Polski chcę!

 • kacper

  Zgłoś

  Dla mnie osobiście do przyszłej rady mogłoby i wejść kilku obecnych radnych PiS. Ci przynajmniej nic nie ukrywają. Poza tym od razu słychać, widać i czuć kim są. Ale mieszkańcy miasta powinni za to wszystkich pozostałych pogonić w przyszłych wyborach. Wszystkich z PO, SLD i AS-u. CO DO JEDNEGO. To powinna być kara dla PO za koalicję z PiS, a w przypadku pozostałych za milczenie w obliczu zalewającego miasto chamstwa dobrej zmiany. Na ich miejsce trzeba wybrać normalnych ludzi.

 • A w Polsce....

  Zgłoś

  czytam na TVN24: "Koniec PO-PiS-u. Lokalni radni wysadzili egzotyczną koalicję". Hola, hola, to nie w Białej Podlaskiej, to na warszawskim Bemowie. No tak, Warszawa to nie nasz wygwizdów. Naszych radnych PO i tej śpiącej reszty, udającej opozycję na to nie stać. Skończyłoby się dolce vita na współpracy z PiS. A potem pozostałoby im tylko pytanie: Panie senatorze, jak żyć? Bo to jak żyją ludzie, ile się przez te rządy wycierpią to już tych panów i te panie niewiele obchodzi.

 • Leokadia Pomorska

  Zgłoś

  W następnych wyborach zakończymy to panoszenie się w naszym mieście jednego takiego :D

 • A w Krakowie

  Zgłoś

  Fikcyjni ministrowie – w maskach Jarosława Kaczyńskiego – składali przysięgę na wierność kukle szalonego lalkarza – Jarosława Kaczyńskiego. Wszyscy „mierni, ale wierni” musieli przysiąc, że wierzą w zamach smoleński, a na koniec uklęknąć i pocałować stopy wodza. Z głośników słychać było „Master of Puppets” Metalliki. U Nas wypadałoby zrobić podobnie. Tylko kukłę Dyzmy oblać wiadrem po....j.

 • Do Dyzmy

  Zgłoś

  Dyzma kiedy oddasz z prywatnej kieszeni 8 tys. zł , za przegrany proces z Panią Rychlik? Pieniądze miasta to nie są twoje prywatne tylko Nas wszystkich. To My się składamy w formie podatków. Nie wspomnę już o tym ,że jesteś dla mieszkańców zwykłym sługusem, czasowo pełniącym funkcję prezydenta i przez mieszkańców na tą funkcję powołany. Tak więc sługo Nasz , czas przestać lekceważyć głos bialczan , wypełniać ich prośby , godnie ich przyjmować a przede wszystkim wypełnić swoje przed wyborcze obietnice. Osobiście , jeżeli będę miał jakiś interes do pana po prostu przyjdę bez żadnego wcześniejszego zapisywania. To nie ja jestem dla pana ,ale pan jest dla mnie. W godzinach urzędowania. Czym szybciej sobie to uświadomisz tym lepiej.

 • Karol Rademenes

  Zgłoś

  Macierewicz lubił młodych chłopców i miał swojego Misiewicza I Jannigera . "Luksemburczyk" też lubi młodych i zadbanych - Dareczka i Kamilka.

 • Zonk

  Zgłoś

  A kogo my widzimy na zdjęciu ? Nasza biedna Renia, obciach miasta, wciśnięta w fotel i zasłuchana. Żeby ona chociaż rozumiała z tego co się dzieje na scenie...:o

 • Magnezja

  W odpowiedzi na: Zonk Zgłoś

  Brak figury, kilo tapety na twarzy i całkowity brak charakteru.

 • klara

  Zgłoś

  Dyrektor BCK na przyszły rok zapowiada wyjątkowe produkty artystyczne. Litości panie. Na widowni już podczas tegorocznego koncertu (na zdjęciach) można dostrzec "wyjątkowe produkty artystyczne Białej Podlaskiej":). Takie nasze produkty eksportowe.

 • Alimenciarz

  W odpowiedzi na: klara Zgłoś

  Te "produkty" należy w końcu wyeksportować z tego miasta i dla dobra miasta. ;)

 • Magda

  W odpowiedzi na: klara Zgłoś

  A co, może następne Skoki zamierzają upaść ? To będą te wyjątkowe produkty artystyczne ?

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Radzyń Podlaski

Redaktor prowadzący - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

Biała Podlaska

Redaktor prowadzący - Marcin Kozarski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-825

Parczew

Redaktor prowadzący - Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpraca:

Małgorzata Brodowska (dziennikarz)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin