Wczoraj przedstawiciele opozycji ponownie spotkali się pod siedzibą bialskiego wymiaru sprawiedliwości. - Uparcie i konsekwentnie bronimy wolności. Bronimy wolnych, niezawisłych sądów. Bronimy naszego obywatelskiego prawa do wolnych wyborów. Bronimy Polski przed jednopartyjnym systemem totalitarnym – podkreślali

Pod budynkiem sądu, w obronie „wolnych sądów, wolnych wyborów i wolnej Polski” zebrali się m.in. działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji, Nowoczesnej i Białej Samorządowej. - Prezesi sądów są odwoływani faksem lub na podstawie jednozdaniowego uzasadnienia. Wkrótce może też zniknąć możliwość odsunięcia tej katastrofalnej władzy, która popełnia przestępstwa konstytucyjne, do których się jawnie przyznaje – ostrzegał Stanisław Dembowski, jeden z liderów bialskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Liderzy demonstrujących zachęcali do przeciwstawienie się tym, którzy chcą odebrać obywatelom niezależne sądy. Orędzie głowy państwa w sejmie nazwali „wystąpieniem naszego Dudy, pełniącego rolę prezydenta”. - On mówi o trójpodziale władzy a jednocześnie tą władzę likwiduje. I to jest cała twarz PiS-u. Obłuda, fałsz i kłamstwo. Władza boi się swoich obywateli i stawia pod sejmem płoty i zasieki. Musimy się przed tą podłą zmianą, przed tą podłą władzą obronić – mówił Ryszard Filipiuk.

Zdaniem protestujących prezydent okłamał naród. Obiecał bowiem, że projekty nowych ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa podda szerokim konsultacjom społecznym. - One były konsultowane, ale z prokuratorem stanu wojennego. I jeszcze z jednym panem, który wszystko dyktuje. Ale takiego, który dyktuje, to się nazywa dyktatorem. To jest ten pan, który krzyczał w sejmie o zdradzieckich mordach, ale my nie potrzebujemy dyktatora, nam potrzebna jest demokracja – wykazywał S. Dembowski.

Za zatrważające uznano zapowiadane zmiany w prawie wyborczym. - Siedmiu członków Krajowej Komisji Wyborczej wyłoni sejm, a więc większość PiS-u, komisarze wyborczy wybrani przez komisję, która cała będzie w rękach PiS-u, zdecydują o liczbie mandatów, granicach okręgów. Czy w takich warunkach będziemy mogli wybrać tego, kogo będziemy chcieli? - pytali. Zebrani skandowali: „Nasze poglądy, to wolne sądy”, „Precz z kaczorem dyktatorem” , „Konstytucja”, i „Zjednoczona opozycja”.

Zastanawiali się też, gdzie jest kierownictwo SLD i PO i czemu nie wspierają tego protestu. - Dlaczego tu nie ma nikogo? Wygląda na to, że widzą tylko swój własny interes, żeby się nie wychylać – zarzucał miejscowym politykom rozgoryczony Marek Forsztek. A zwykli ludzie? - Są zastraszeni przez dyrektorów, prezydentów, wójtów. W szkołach nauczyciele też się boją. Bo już dyrektorzy wzywają na dywanik i mówią, że będą rozliczani z moralności. My się nie powinniśmy bać Putina, my powinniśmy się bać PiS-u – grzmiał.

Opozycja wyrażała również obawy, co do konsekwencji planowanej zmiany przepisów w zakresie czasu przechowywania kart do głosowania. - Mają być przechowywane do dwóch lat. Zatem nawet po dwóch lub trzech dniach, jak ktoś będzie je chciał zniszczyć, to będzie miał do tego prawo. I nie będzie sposobu na to, by dojść prawdy, jeśli ktoś zechce złożyć jakiś protest wyborczy – zauważył S. Dembowski. Ponownie zaapelował o „jedność opozycji, bo tylko wtedy PiS może być odsunięty od władzy”.

(mg)

DSC04804
DSC04806
DSC04809
DSC04810
DSC04811
DSC04812
DSC04813
DSC04816
DSC04817
DSC04818
DSC04819
DSC04820
DSC04821
DSC04822
DSC04823
DSC04824
DSC04825
DSC04826
DSC04827
DSC04828
DSC04830
DSC04831
DSC04835
DSC04836
DSC04839
 • S

  I radzilbym poczytac cos. Podobno historia nauczycika zycia. To poczytaj sobie panie. Co wyszlo z wiekszosci. Jakie wspanie dziela przyniosly te twoje wiekszosci. Poczynajac od zbrodni na jezusie z nazaretu. Tam tez wd twej optyki oszolomy pod krzyz staly. Przeciez wiekszosc ma racje? No nie?

  1 Lubię
 • Smile

  Niewiele wiesz na temat wymiaru sprawiedliwsci. A od rozumu i uczciwosci to sa wolni ale miliony Polakow. Czego dowodza codzienny prymitywizm, chamstwo, obluda no i liczba spraw karnych. Wiekszoscia sie tez nie sugeruj. Ona jest dobra ale w wyborach, w ktorych glos zboczenca lub menela jest tak samo wazny jak glos swietego i profesora noblisty. To jest metafora twej wiekszosci. Ale prawa te kryteria nie dotycza. Rzady prawa to nie sa rzady wiekszosci tylko rzady prawa. Ktore sluza tylko prswu. U hietlera sady sluzyly panstwu. U stalina tez. Tam szukaj wzorcow

  1 Lubię
 • Ed

  Sądy są nie tylko wolne ale bardzo wolne a sędziowie w większości niezależni, ale od rozumu i uczciwości. Ludzie to widzą i dlatego tak dużo było protestujących, chyba z 15 osób w 50- cio tysiecznym mieście. Niestety odrębnym problemem jest ta wielopartyjna sitwa, która opanowała miasto i swoim postępowaniem dostarcza argumentów protestującym hipokrytom. Dobrze było by, aby następnym razem bialczanie zastanawiali się na kogo głosują.

  0 Lubię
 • rencista

  Panika bo zamykają oszustów i złodzieji. Naród jakoś nie rozumie was, bo raczej nie macie racji po swej stronie.

  2 Lubię
 • PiS

  W odpowiedzi na: rencista

  My "zawłaszczyliśmy" państwowe instytucje, ale daliśmy plebsowi 500 + i mieszkania, to nie musimy wysłuchiwać pretensji. A tacy renciści , niezbyt lotni w większości i tak nam będą służyć swoim głosem w wyborach. Różnym grupom daliśmy co najmniej kilkuset złotowe podwyżki a rencistom ochłapy to fakt, ale po co im dawać więcej skoro siedzą cicho i nie dopominają się o więcej. Dla nich i tak najważniejsze jest "łapaj złodzieja" i nasze walenie w poprzedników, i to staramy im się dać. To samo te moherowe berety. Biedne to było i biedne pozostanie i też nie dopominają się o swoje, ale my mamy za darmo ich głosy.

  4 Lubię
 • RTV

  W odpowiedzi na: rencista

  Trzeba być geniuszem ,żeby dać zaledwie 8 zł podwyżki dla rentowego pospólstwa i nadal być całowanym po nogach.

  4 Lubię
 • Krzysztof

  W odpowiedzi na: rencista

  Żadnych oszustów i złodziei jeszcze nie zapuszkowali i zapewne nie zapuszkują ponieważ musieli by zamknąć samych siebie. Rencisto a zastanowiłeś się ile dziś możesz kupić za swoją rentę bo ja za swoją wypłatę mogę kupić zdecydowanie mniej niż rok temu. I tu masz dobrą zmianę.

  3 Lubię
 • Krzysztof.

  Czas aby bialskie PO i SLD się określiło po której stronie barykady stoją. Jak na razie ręka w rękę idą z PiSem.

  3 Lubię
 • Wiktor

  W odpowiedzi na: Krzysztof.

  Wybierając Goździołkę na przewodniczącego, bialskie struktury platformy ewidentnie opowiedziały się za kontynuowaniem dotychczasowej polityki, czyli pełnego popierania PiS-u. Jedyną rzeczą która im nie w pełni pasuje ,to zbyt małe umoszczenie swoich rodzin i znajomych na agarze miejskim. Proszę sprawdzić gdzie pracują ich żony, rodzina i znajomi. Cieszy natomiast fakt ,że są w UM osoby które informują ze szczegółami, kto zostaje przyjęty, kto jest czyją rodziną , kto startuje w konkursach, a kto zostaje przyjęty i dlaczego. Są osoby które są przyjmowane bez konkursów , bo tego akurat nie wymaga prawo. Wiedza na chwilę obecną jest ogromna w tym zakresie. W niewielkim , poufnych gronie trwają rozmowy co z nią zrobić i jak to wykorzystać.

  3 Lubię
 • PO

  W odpowiedzi na: Wiktor

  Panie i Panowie z PiS lepiej niech nie mędrkują, my też swoje wiemy i możemy wiele mediom opowiedzieć . A koalicja w której jesteśmy coraz bardziej nam się nie podoba, bo nie jesteśmy równo traktowani.

  2 Lubię
 • Do PO

  W odpowiedzi na: PO

  Dokładnie, a ten atak na Marka nie może być przypadkowy. Tropy prowadzą wiadomo dokąd. Dla D. notowania spadają , to teraz my mamy być najgorsi. A po wyborach będziemy jak te sieroty, z ręką w nocniku. Warto pomyśleć poważnie co dalej. I ile jeszcze mamy być kojarzeni z B. ? Dodatkowo chyba zaczyna kogoś boleć, że ulokowaliśmy swoich w nadmiernej ilości. Nie tędy droga koleżanki i koledzy.

  3 Lubię
 • Polak

  Proponuję, żeby posłowie i prezio, nie przysięgali na Konstytucję, nie robili wstydu /"Tak im dopomóż Bóg"/. Lepiej może na kota prezesa, albo może składać przysięgę na "Album kotów", na pewno go nie podepczą ( bo prezes by tłuszczę przegonił), tak jak to robią z Konstytucją Polski.

  7 Lubię
 • Oran

  Przestańmy walczyć o coś. Zacznijmy walczyć o WSZYSTKO!

  5 Lubię
 • Nort

  No więc jak to jest z tym narodem wybranym, kochającym wolność ponad wszystko? Jak się okazuje, za garść miedziaków przehandlujemy wszystko, łącznie z przyszłością naszych dzieci. I to po raz kolejny w historii. Obrzydlistwo.

  7 Lubię
 • 965

  W odpowiedzi na: Nort

  Czekam na głos wyższych uczelni,głos autorytetów Polski na to co się dzieje. Larum grają ojczyzna w niebezpieczeństwie a Wy milczycie?. Na Was spoczywa większa odpowiedzialność za losy Ojczyzny.

  7 Lubię
 • niezłomny

  W odpowiedzi na: 965

  Za tchórzostwo lub brak postawy też ich rozliczymy !!!!!!!!!

  1 Lubię
 • Ankiel

  Memento:
  "Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili."

  6 Lubię
 • Taurus

  Sosenki nie ma bo pilnuje pieca u "Malowanego", żeby nie wygasł . A trzeba ciągle podrzucać, bo na produkcji mogą zmarznąć. ;)

  10 Lubię
 • Ha,ha,ha

  W odpowiedzi na: Taurus

  Platfusy nie mogą dojść do siebie po niewyobrażalnym skandalu jaki poszedł w eter, a dotyczący tego ich nowego przewodniczącego. Łzy rozpaczy leją się do wiadra hektolitrami . Nie zostało im nawet nikłe poparcie. A Waldek z SLD? Jak zwykle jest tylko myślami w takich chwilach, a nigdy ciałem. Boi się ,że Błaszczak ze stolicy zauważy. I ktoś może zostać profosem.

  11 Lubię
 • Jolka

  Zmieni się władza to obecni dyrektorzy którzy dzisiaj wzywają na dywanik i chcą rozliczać z moralności, sami będą rozliczeni. Niech nie będą tacy hej do przodu.

  15 Lubię
 • Robert

  A jak Państwo sobie wyobrażacie, że taki Goździołko z PO miał by przyjechać pod Sąd samochodem ? Już w 2010 roku pojechał , dobrze ,że policja w porę zdążyła zatrzymać ten pijany pojazd. :D

  18 Lubię
 • obywatel BP

  Brawo odważni obywatele - mieszkańcy NASZEGO miasta. Zaręczam , że jest NAS w Białej dużo więcej, ale swoje stanowisko i poparcie dla WAS przekażemy przy urnach wyborczych - tam nikt NAS nie zastraszy !!!!!!!!!!!! Tak trzymać dalej !!!

  19 Lubię
 • większość UM

  W odpowiedzi na: obywatel BP

  My , w UM też mamy dość zamordyzmu !!!

  17 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin