Burmistrz Terespola Jacek Danieluk zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. - Nie odpowiada mi perspektywa koalicji PO z SLD i z Nowoczesną, poza tym partia zbyt mocno skręca w lewo, a ja zawsze miałem prawicowe poglądy – mówi. Razem z nim z organizacji odeszło jeszcze 11 osób

Pismo informujące o woli opuszczenia szeregów ugrupowania otrzymali już szefowie PO w powiecie i w regionie. Jacek Danieluk burmistrzem Terespola jest już trzecią kadencję. - Czy samorządowiec musi należeć do jakiejś partii? Nie, nie musi. Poza tym ja nie startowałem w wyborach na burmistrza z listy PO, tylko z Porozumienia Samorządowego, skupiającego działaczy różnych środowisk ideowych i politycznych, w tym PiS i PO – zaznacza.

Jak dodaje, zawsze miał poglądy konserwatywne, a w PO identyfikował się z frakcją Jarosława Gowina. Co skłoniło go do oddania legitymacji PO? - Do decyzji dojrzewałem powoli. Wpłynęły na nią przede wszystkim brak zainteresowania poprzedniego rządu miastem i marginalizacja lokalnych działaczy. - Zapraszałem do Terespola byłego szefa lubelskiej Platformy, ale choć obiecał, to nie przyjechał. A w radzie regionu i zarządzie PO wciąż dominują ludzie z Lublina – wyjawia.

Przypomina, że jako kandydat na burmistrza miał wsparcie dwóch posłów. Jednego z PiS, drugiego z PO. Przyznaje jednak, że w przeszłości „już wielokrotnie wspierał działaczy PiS”. - Współpracowałem i współpracować będę jednak ze wszystkimi, w szczególności z niektórymi posłami i urzędem marszałkowskim. Wielkim uznaniem darzę prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka oraz senatora Grzegorza Biereckiego. Uważam, ze są to osoby, którym zależy na rozwoju miasta i kraju – dodaje.

Samorządowiec krytykuje podejście Platformy do małych samorządów. - Prócz funduszy z RPO, było wiele innych potrzeb o których decydowały władze centralne i myśmy je nieustannie zgłaszali, ale bez skutku. W kraju nie było zrównoważonego rozwoju. Teraz zwraca się na to uwagę, inaczej rozdzielane są dotacje. Dzięki zaangażowaniu senatora Biereckiego, do połowy roku ma zostać też zaktualizowana (według niej 80 proc. miasta to tereny zalewowe) dyskryminująca Terespol mapka powodziowa – wylicza.

Czy odchodząc z PO chce się przypodobać obecnej władzy? - Absolutnie nie. Nie zamierzam też na razie wstępować do żadnej partii. W samorządzie nie liczą się partyjne legitymacje. Mieszkańców nie interesuje politykowanie, tylko to, czy będą mieli chodnik przy posesji, czy kosze są czyste i czy miasto jest zadbane i bezpiecznie – zapewnia. Razem z nim szeregi koła opuścili też m.in. przewodniczący rady miasta Jarosław Tarasiuk, jej wiceprzewodnicząca Ewa Zając i radna Katarzyna Ciupa.

Dla Daniela Dragana, szefa powiatowych struktur PO, decyzja J. Danieluka jest „nielogiczna i nierozsądna”. - Jeszcze w grudniu kandydował na szefa terespolskiego koła Platformy. No ale coż, życie toczy się dalej. Takiego rozwoju jakie miał Terespol, miasto nigdy nie miało i mieć już nie będzie. Wystarczy przypmnieć dworzec kolejowy i kanalizację. Co jest dziś? Dziś autostrada będzie tylko do Białej, opóźnianiane są też programy transgraniczne. A organizację terespolską szybko odbudujemy – mówi.

(mg)

 • bezpartyjny

  Zgłoś

  Wniosek płynący ze wszystkich komentarzy jest jeden - BEZPARTYJNY SAMORZĄD !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludziom na dole nie jest potrzebna polityka , tylko miejsca pracy , drogi i chodniki i wszystko to , co jest potrzebne co codziennego życia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2 Lubię
 • Lopez

  Zgłoś

  Panie Dragan, jak odbudujecie struktury to znowu wam rozbijemy. Idą wybory i walka będzie się toczyła na "mocne argumenty". Myśleliście ,że pozwolimy wam się nieustannie "tuczyć" ? I po wyborach dalej tak będzie? Kto Cię uczył robić politykę ? "Pogłaskaliśmy" waszego Żmijana a ten w swojej politycznej naiwności brał to za dobrą monetę. Takich tam macie rzutkich i inteligentnych.

  6 Lubię
 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: Lopez Zgłoś

  Takim im słodziliśmy przez ten okres, że Żmijan przywiózł ze sobą Grabarczyka , żeby opowiadać ckliwe historie o naszej miłości. I najlepsze w tym wszystkim jest to ,że i ten ze stolicy jegomość też dał się na nabrać . Trochę Broniewicz wtedy niepotrzebnie wyskoczył z wyrzutami o koalicję , ale Ci dwaj i tak byli jak ślepcy i nie wyczuli co w tym wszystkim chodzi. Muszę przyznać ,że Broniewicz miał i ma najlepsze rozeznanie i wyczucie i nie tak proso tego faceta zmanipulować.

  5 Lubię
 • Platforma

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Możecie być pewni Naszej riposty .

  3 Lubię
 • Ha, ha....czyli analna masakra..:) Cóż, teraz zostanie tylko ambitne, niezależne kino erotyczne

  3 Lubię
 • Radek partyjny

  W odpowiedzi na: @ Zgłoś

  A Pan/Pani myśli ,że w takiej Białej to platforma w radzie miasta to do czego nam jest potrzebna ? Jeśli mam być szczery to w zasadzie do niczego poza ich głosami, ale zapewniliśmy sobie całkowity spokój przez ten okres. Przecież oni nic pozytywnego nie wnoszą. Litwin jedyne co potrafi to się uśmiechać, Sosna myśli ,że został kimś, Anka nadaje się do roznoszenia ulotek i kwesty i jeszcze długo by wymieniać. O Żmijanie lepiej nie mówić , dekoracja na uroczystościach miejskich, nic poza tym.

  4 Lubię
 • Ula

  W odpowiedzi na: Radek partyjny Zgłoś

  Radku wiem ,że wybory tuż, tuż, ale nie odsłaniajmy się nadmiernie, chociaż raczej już mleko się rozlało. Swoją drogą miałam tych z PO za bardziej cwańszych. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak zgarnąć całą pulę no i ...... .

  5 Lubię
 • Radek partyjny

  W odpowiedzi na: Ula Zgłoś

  Tu już nie ma co ukrywać pewnych spraw, teraz należy ostro jechać po bandzie. I tak im pozwoliliśmy na wiele.

  4 Lubię
 • Makrela

  Zgłoś

  Wyszłam zagrać w multi a zrobili mi multi kulti danke. :o

  3 Lubię
 • WTR

  Zgłoś

  Może przykład burmistrza nie jest tu adekwatny, ale przy okazji i w szerszym kontekście 9wielu innych wcześniejszych przykładów, nie tylko z PO ale i z PiS) należałoby zauważyć, z jakimi marnymi i słabymi ludźmi, mamy do w ogóle czynienia w polityce. Co za mężczyźni..Co za ludzie...Wielu z nich przecież nawet nie potrafi znaleźć sobie normalnej roboty na wolnym rynku, bez poparcia politycznego. Są skazani na laskę i niełaskę politycznych bossów i układów. To takie miernoty mają nami rządzić? Ludzie, kogo my wybieramy?! A może czas najwyższy a rok wyborczy już jest wskrzesić słynne zawiłanie Piłsudskiego? I w lokalach wyborczych: "Bić k...y i złodziei" a przez to dokonać innego wyboru?

  3 Lubię
 • Rożen

  Zgłoś

  Lubelskie, ha ha ha wiedza jak sie ustawić z PiSem i kosciółkiem. Myslą,że sie lepiej ustawią na przyszłość? Ano ,pozyjemy, zobaczymy. Kto teraz weźmie odpowiedzialność za tą długą już kolaborację z PiS-em ? Zachciało się Żmijankowi koalicji, poświęconej w stolicy, to macie. WSTYD !

  4 Lubię
 • Olaf

  Zgłoś

  Lubelackie -uki niedługo staną się PiSiukami. Koniunkturaliści jak za komuny.

  3 Lubię
 • Zlitujcie się nad nami peowcami

  Zgłoś

  Na czworaka dojdę do pis-u koryta , będę siorbał i mlaskał . Senatorze przytul nas do serca, wołamy do Ciebie , kołaczemy do twego serca w trwodze. Zlituj się nad nami sierotami !!! Przyjmij nas grzeszników !

  2 Lubię
 • Karząca ręka partii

  W odpowiedzi na: Zlitujcie się nad nami peowcami Zgłoś

  Na nawrócenie nigdy nie jest zbyt późno. Zrozumieliście swoje winy wobec Narodu i Ojczyzny. Niech winy zostaną wam odpuszczone. Na dzisiaj musicie jeszcze trochę poklęczeć przy naszej partyjnej bramie.

  4 Lubię
 • Gra muzyka

  Zgłoś

  Zostawcie Tytanica !:p

  4 Lubię
 • Dziadek

  W odpowiedzi na: Gra muzyka Zgłoś

  No wreszcie, tonie Platforma drewniana z balastem uczciwości, mogę podać brzytwę. Dlaczego tak późno towarzysze ?!!!! Jeszcze tych z Białej trzeba "przetrzepać".

  6 Lubię
 • Ramzes

  Zgłoś

  Okręt tonie nieuchronnie. Panie Prezesie tylko nie przyjmujcie ich do PiS. Hehehe.....dobry ruch kto następny...?. Może bialska Barbie, co to breloki rozdaje ?

  5 Lubię
 • As

  W odpowiedzi na: Ramzes Zgłoś

  Skonczyly sie mirabelki wiec szukaja nowego pracodawcy. Żmijan po znajomości, może skrzyneczkę ze stolicy przywiezie :(

  4 Lubię
 • Torrent

  Zgłoś

  Coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać przewrotność sprzedajnej , nic nie wnoszącej pozytywnego platformy. To teraz Sosenka będzie miał więcej pracy przy słynnym już piecu na ul. Łomaskiej. Jak produkcja się zwiększy to i łopatą trzeba będzie szybciej machać. :p

  5 Lubię
 • Adam Prawy

  W odpowiedzi na: Torrent Zgłoś

  Taka strata , taka strata ....nie zasnę ....jak się nie pomodlę o rozum i honor dla członków i tych z Terespola i tych z Białej. Dragan musi mieć świadomość, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

  6 Lubię
 • Podsłuchana rozmowa na szczycie

  Zgłoś

  Było tak: "W moim regonie nie będzie awantur. A wy jesteście jednostkami aspołecznymi. Ja już wszystko wiem. Burdy pijackie, granie na gitarze, szemrane dile, kobiety... (tu Wielki Szef zauważa na stole, dopiero co przywiezione autokarem papierosy z przemytu) Uhu... i kontrabanda. Tak proszę państwa. Jak państwo nie będziecie współpracowali z naszym prawym i sprawiedliwym kolektywem, to ja was tak urządzę, że stołków nie będziecie mieli jeszcze przez następnych dwadzieścia lat"

  2 Lubię
 • Katolik

  W odpowiedzi na: Podsłuchana rozmowa na szczycie Zgłoś

  I ROZLEGŁ SIĘ SKOWYT I KWICZENIE PEOWCÓW.:o Mam nadzieję,że jak Darek będzie organizował kolejną konferencję to nie zapomni zabrać vice Michasia, statysta zawsze się przyda. Uśmiechnie się jak Joker to rozświetli salę..... Tyle będzie z niego pożytku.

  5 Lubię
 • Do Dragana

  Zgłoś

  Drogi Draganie, wstydu oszczędź !!! W zasadzie w Białej Podlaskiej nic nie znaczycie, Twoi działacze są przez nas w pełni kontrolowani. Nie zrobią nic czego byśmy nie chcieli, znamy Was doskonale i Waszą pazerność na frukta i dlatego to wykorzystujemy. Potrafimy rozegrać w wybranym przez nas kierunku poszczególne osoby wykorzystując ambicje i charakter poszczególnych ludzi. Żmijan stał wiele razy w szeregu z Grzegorzem, wyglądając jak pomocnik. Nie udawajcie osób którymi nie jesteście. Jesteście z nami w koalicji, nie z sympatii ale z politycznego wyrachowania.

  6 Lubię
 • Prawy i sprawiedliwy

  Zgłoś

  Rozbiliśmy w dowód miłości do Platformersów struktury w Terespolu, w Białej działacze służą nam jak lokaje, a oni dalej zaklinają rzeczywistość i dla Dragana życie toczy się dalej. Szalupa pod tytułem Platforma jest cała dziurawa, a z takim jegomościem w Białej jak Goździołko , który w 2010 roku jechał autem pod wpływem alkoholu( dobrze ,że policja zainterweniowała), pójdzie na dno. Taki macie honor i ambicje, że wasi z Terespola puszczają do nas oko. Klęknijcie na kolana to może weźmiemy was na hol.

  7 Lubię
 • Honorata

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Dobre! Wielce cennym jest to, iż działacze PO nie widzą żadnych szans swej działalności pracy przy dzisiejszych niskich sondażach platformy.
  W pełni ich rozumiem.Przychodzi pora, by dotychczasową (totalną) mizerię PO przekuć w oręż, który PO obezwładni i zmiecie ze sceny politycznej jako bezwartościowe nic. A Anka z koleżanką to może sobie co najwyżej breloki kierowcą rozdawać, przynajmniej nie plącze się po urzędzie. :D

  5 Lubię
 • Rolnik

  W odpowiedzi na: Honorata Zgłoś

  Te owieczki nie wydolą gdy Pisowcy je wygolą.

  6 Lubię
 • wrona

  Zgłoś

  Kochane terespolanie. Teraz PiSda

  5 Lubię
 • Wstyd

  Zgłoś

  Powinien (jeśli ma honor) zrezygnować ze stanowiska burmistrza. Wybrali go ludzie popierający inną opcję. Myślę że poleciał na obiecanki pisowskie ale mam nadzieję że wyborcy mu tego nie zapomną. Wstyd.

  5 Lubię
 • Nemo

  Zgłoś

  A co zrobiłeś dla miasta jako burmistrz? Siedzieć na stołku i brać kasę to dobrze. Rusz chłopie tyłek i zacznij działać. Robiąc coś dla miasta nie musisz mieć żadnej legitymacji partyjnej. Teraz, przed wyborami, się obudziłeś?

  5 Lubię
 • Ewka

  Zgłoś

  Strach przed utratą stanowiska i wszystko!!! Nie wierzę w te jego brednie, że zależy mu na reformach i mieście, to bajki, w które dorosłe dzieci już nie wierzą. Mam nadzieje, że Terespolanie Ci za to podziękują ....

  4 Lubię
 • CCC

  Zgłoś

  Co na to wyborcy? Znów daliście się nabrać karierowiczowi. Jednak polityka ma to do siebie że koryta się kiedyś zmienią i co wtedy zrobi JD. Jak myślicie? ja chyba wiem!!!! Czas aby zastanowić się nad wyborem bardzo dokładnie

  6 Lubię
 • Józek

  W odpowiedzi na: CCC Zgłoś

  Wiem co zrobi. Nie wyciśnie już łez na spotkaniach wyborczych jeżdżąc ze swoimi klakierami na zebrania wiejskie do sąsiednich gmin celem zasiewania niepokoju wśród tamtejszych kandydatów. Na dwa dni przed końcem kadencji Zenek złoży rezygnację i będzie gorący wakat, który w następnym dniu obsadzić trzeba, a później można zrobić jakiś konkurs z zasadami znanymi tylko zwycięzcy.

  5 Lubię
 • Obserwator

  W odpowiedzi na: CCC Zgłoś

  No cóż typowy karierowicz, jak w sondażach PO na górze to to Ja z PO, jak na górze PIS- to ja popieram PIS- jak będzie kto inny to wtedy ta partia będzie mi bliższa moich poglądów.

  6 Lubię
 • Sukienkowy

  Zgłoś

  Już zaczynają się przedwyborcze pielgrzymki. Nie zapomnij dać na tacę...

  7 Lubię
 • Zen

  Zgłoś

  I to jest własnie przykłąd dbania o "dobro" obywateli. A tak było pięknie, tak to mówili że PO pomoze, że oni tak dla obywateli - i co teraz ? już nie dla obywateli ? - hipokryci, kolesie

  4 Lubię
 • Emerytka

  W odpowiedzi na: Zen Zgłoś

  Chłop szuka posadki w polityce bo nie wie z której listy będzie kandydował ,ma wybór tyle partii do wyboru,jestem ciekawa co z siebie dał w partii PO co tak mu nie wygodnie???

  5 Lubię
 • Marysia

  Zgłoś

  Ten senator to musi miec wieeeelka ta...mandoline..:)

  4 Lubię
 • Pytam

  Zgłoś

  A w Białej nie ma chętnych ?:p I tak powoli mistrzowie Platformowi rozsypią się w drobny mak i tyle po nich pozostanie

  7 Lubię
 • KM

  W odpowiedzi na: Pytam Zgłoś

  Okręt tonie wysiadka :-) może się gdzieś uda wskoczyć :-).Mają "węch" - wiedzą gdzie szukać konfitur. Tak wygląda lojalność. Wstyd i żenada.

  9 Lubię
 • Alik

  Zgłoś

  A kto na ciebie burmistrzu głosował ?, kto ciebie wybrał? pisowcy ?. Oddaj mandat i zaczynaj od nowa.

  6 Lubię
 • Odyn

  Zgłoś

  Było PO , nie ma PO .!:):):):):)

  5 Lubię
 • swój

  W odpowiedzi na: Odyn Zgłoś

  i jest PO :):):)

  0 Lubię
 • Felczer

  W odpowiedzi na: Odyn Zgłoś

  Siła koryta! Ot pomorek, prawdziwe członki :o

  7 Lubię
 • Antek

  W odpowiedzi na: Felczer Zgłoś

  Jak widać, opuszczający to faktyczne z tych kwiczących za korytem. Śmiało Danieluk , nie krępujcie się. Wiemy o co chodzi.

  7 Lubię
 • Złośliwy

  Zgłoś

  Czy to oznacza złożenie wypowiedzeń ze stanowisk które zajęli ze względu na przynależność do partii PO?????))))) wiem wiem aż tak zdeterminowani nie są!!! chorągiewkom żyje się wygodniej...zapewne w kolejnych wyborach wystartują z list partii która ma lepsze notowania)))

  6 Lubię
 • Cyk

  Zgłoś

  Odchodzi, bo niskie sondaże jego partii? Rozumiem , że przejdzie to tej partii która sondaże ma największe. Co to za typek?

  3 Lubię
 • Riik

  Zgłoś

  Za dużo w Polsce jest tego typu ludzi którzy są tam gdzie jest koryto,idee odchodza na dalszy plan,w moim miasteczku jest podobnie,takich fałszywych ludzi nie powinno sie wybierac na zadne stanowiska,a juz na pewno nie na takie gdzie moga decydowac o losach innych ludzi

  4 Lubię
 • Riik

  Zgłoś

  Za dużo w Polsce jest tego typu ludzi którzy są tam gdzie jest koryto,idee odchodza na dalszy plan,w moim miasteczku jest podobnie,takich fałszywych ludzi nie powinno sie wybierac na zadne stanowiska,a juz na pewno nie na takie gdzie moga decydowac o losach innych ludzi

  4 Lubię
 • Monia

  Zgłoś

  Burmistrz Terespola to taka farbowana owca czuje owczy pęd do koryta .Zabierz się do roboty nie czekaj aż spadnie ci kaszka z nieba sypana przez pisowców .

  5 Lubię
 • Ignaś

  W odpowiedzi na: Monia Zgłoś

  Nie obrażaj owiec bo to damy. Mogą być naturalnie kolorowe np. wrzosówki. Natomiast męskie osobniki - barany, są w zasadzie na starość siwe.

  1 Lubię
 • Josef

  Zgłoś

  Zawsze szczury uciekają z tonącego okrętu!!! Zblizają się wybory,to przyda im się poparcie silniejszego.Ale zdrajca zdradzi każdego!

  4 Lubię
 • Leopold

  W odpowiedzi na: Josef Zgłoś

  A co mają robić jak ta płatformiana łajba od dawna tonie.

  6 Lubię
 • Bran

  Zgłoś

  Zmyka jak szczur z okrętu. Jak mu się świetnie współpracuje z PIS -ojejku. I tak cię nie wybiorą na dalszą kadencję .

  4 Lubię
 • Agnieszka

  W odpowiedzi na: Bran Zgłoś

  Zmiana przynależności i ucieczka tam, gdzie szanse na ponowny wybór są większe to brak zasad i zwyczajne świństwo wobec wyborców

  4 Lubię
 • Amela

  Zgłoś

  O tak życie toczy się dalej, senator gra dalej na mandolinie , a marionetki z PO , tańcują w te rytmy. :p. Wyniuchali ,że korytka prędko nie będzie, to i miłością do Luksemburczyka zapałali. :D

  5 Lubię
 • Łubu-dubu

  Zgłoś

  Cóż...należy tylko zaśpiewać: Łubu-dubu, łubu-dubu - niech nam żyje prezes (senator) naszego klubu. Niech żyje nam....:)

  4 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin