W dzisiejszej konferencji, poświęconej postępom w realizacji programu w Białej Podlaskiej, w siedzibie Zakładu Gospodarki Lokalowej, wzięli udział prezes ZGL Bernadeta Puczka, członek zarządu spółki celowej MP Biała Podlaska Arkadiusz Mateńko, rzecznik ratusza Radosław Plandowski oraz przedstawiciel wykonawców robót budowlanych Andrzej Bednarczyk

Jak zapewnił Andrzej Bednarczyk, jeden z wykonawców inwestycji, zakończono już w całości prace wewnętrzne, pozostało jedynie malowanie ścian. Od kilku dni budynki są już ogrzewane. Pierwsi lokatorzy pojawią się w nowych mieszkaniach już na wiosnę, nie od razu jednak będą zmuszeni do opłacania czynszu. Pierwszą opłatę trzeba będzie wnieść dopiero we wrześniu, dzięki tzw. „wakacjom czynszowym”.

Większość z chętnych na zamieszkanie w blokach, zadeklarowała chęć dojścia do własności, lokale będą więc oddawane w stanie deweloperskim, by każdy mógł zadecydować o ich wyglądzie. Zgodnie z zapowiedziami, opłaty z opcją wykupu nie będą mocno obciążające. W przypadku mniejszych mieszkań i rodziny 3-osobowej wyniosą miesięcznie 890 zł, za duże mieszkanie 5-osobowa rodzina zapłaci 1100 zł.

Zainteresowanie 186 mieszkaniami, do końca ubiegłego roku, wyraziło aż 1400 potencjalnych najemców. Teraz muszą dostarczyć dokumenty, na podstawie których komisja oceni, czy znajdą się w grupie szczęśliwców. Podstawowym kryterium będzie zdolność czynszowa, obliczana na podstawie specjalnego kalkulatora i zameldowanie w Białej Podlaskiej. Miasto chce bowiem wspierać ludzi, którzy tu żyją i pracują.

Trzeci i ostatni etap kwalifikacji rozpocznie się 1 lutego. Komisja, na podstawie regulaminu, oceni wówczas wnioski, według określonych kryteriów. Oprócz zdolności czynszowej, pod uwagę brana będzie także liczba dzieci w rodzinie czy niepełnosprawność. Ostateczna lista osób, które otrzymają klucze do mieszkań, ma zostać opublikowana na przełomie lutego i marca.

(mg), fot UM

 
 • sieciech

  Zgłoś

  Ha, ha..."ten redaktor z telewizji". Dobre. Alternatywy 4 w Białej Podlaskiej, w pełnej krasie. Tu też mamy takie "telewizje":)

 • Monia

  Zgłoś

  No , jeżeli to mają być bialskie Alternatywy 4 , to kto będzie pełnił w tym wspólnym domu funkcję Ciecia ? Takim swoistym sygnalistą prezydenta i pani prezes, co kto źle mówi o władzy, kto stuka , puka i boruje po nocach itd. Może warto by pomyśleć żeby jakiś komitet blokowy się ukonstytuował. I nie należy zapomnieć o dyżurach w kwestii sprzątania klatek.

 • kaczogród

  W odpowiedzi na: Monia Zgłoś

  Proponuję na to stanowisko komendanta straży miejskiej ,zawsze trochę dodatkowej kasy się przyda,to zaszczytna funkcja ....

 • Cypis

  Zgłoś

  Oddanie domu : Jutro oddajemy dom, który odtąd będzie waszym domem. Proszę żebyście o tym pamiętali w trakcie codziennej eksploatacji. Byłoby fałszywą skromnością gdybym pominął tu rolę naszej spółdzielni, nawet he, he, własną rolę. (Rozlegają się brawa.) Ci, którzy otrzymali mieszkania uważani są za szczęśliwców, a to nieprawda. Nasza wytężona praca, godziny spędzone nad analizą dokumentów sprawiły, że nie szczęśliwcy a ci, którzy na to w pełni zasługują mieszkania otrzymają. Ja jeszcze raz chciałem podziękować panu prezesowi i wszystkim panom. Czy ktoś jeszcze z państwa chciałby zabrać głos? Ja! Ja chciałem zabrać głos, bo ja zostałem oszukany! To pan jesteś oszustem mieszkaniowym! Nie, nie pan, a pan! Ten obywatel proszę państwa chciał wyłudzić już trzecie mieszkanie!

 • Cypis

  W odpowiedzi na: Cypis Zgłoś

  Ale ludzie, to przecież nieprawda! Ja wszystko opowiem. Ten redaktor z telewizji... Nie, nie, nie! Skończyły się proszę pana czasy wszechmocnej telewizji. Dzisiaj mieszkania będą otrzymywali naprawdę potrzebujący, a nie rodziny i znajomi panów redaktorów! Proszę państwa! Za chwilę dokonam uroczystego przecięcia wstęgi, po czym zapraszam załogę na skromną lampkę wina ufundowaną przez radę lokatorów. Lokatorów zaś przyszłych na wizytę w swoich lokalach. :)

 • Leopold

  Zgłoś

  Za te pieniądze, bez problemu można wynająć w Białej Podlaskiej wykończone, umeblowane i gotowe do zamieszkania mieszkanie. Nie wiem czym tu się chwalić.

 • Donald

  Zgłoś

  Należałoby wspomnieć na konferencji w ramach uczciwości ,że grunty, przygotowała ekipa poprzedniego prezydenta. Teren był przygotowany pod budownictwo komunalne. Zasługi PiS-u są żadne. Stefaniuk przyszedł na gotowe i będzie teraz próbował ogrzewać się w blasku fleszy.

 • Yeti

  W odpowiedzi na: Donald Zgłoś

  Człowiekiem, który stoi za programem mieszkanie plus jest Andrzej Aumiller, były szef Ministerstwa Budownictwa z ramienia Samoobrony. To on w 2007 roku nakłaniał do przekazania pod budowę tanich mieszkań gruntów, które należały do skarbu państwa. Pomysł upadł po rozwiązaniu koalicji . Taki to jest pomysł PiS-u:o

 • Barnaba

  Zgłoś

  Gwarantuję ,że będzie cyrk z tymi mieszkaniami. Przykład powiedzmy z Polski - Samotna matka. Dwoje dzieci, wszystkie możliwe zasiłki. Ojciec dzieci i partner kobiety na wysokim stanowisku, nowo wybudowany dom, dwa samochody, zagraniczne wycieczki. Teraz ona dostała jeszcze miejskie mieszkanie bo samotna. Mówi ze wyremontuje i wynajmie. A jak paczki w maśle wszyscy żyją w tym nowym domu. Można? Można...

 • E tam cicho być

  W odpowiedzi na: Barnaba Zgłoś

  Właśnie dlatego wykombinowano , że do przydziału zaprzęgnięto komputer na działanie którego będzie można zrzucić winę. Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za ich przydział. Dobrze to wymyślili. ;)

 • Taurus

  W odpowiedzi na: E tam cicho być Zgłoś

  Nie bez tego ,żeby te ponad 1200 osób które nie dostaną przydziału nie rozliczyło Klintoniuków i spółki za decyzje. :D:D. Dariusz S. i Pani Puczka to osoby które będą odpowiadały swoimi nazwiskami za to kto dostanie a kto nie. I nie będzie rozmywania odpowiedzialności, proszę sobie to wybić z głowy.

 • A może będzie tak ?

  W odpowiedzi na: Taurus Zgłoś

  Proszę, proszę. No więc panie kolego w zasadzie wszystko jest w porządku. Przydział jest gotowy, mieszkanie czeka... Niestety nie mogę dać panu tego przydziału. Dlaczego? Stwierdziłem niestety luki w pańskich dokumentach. No na przykład nie ma pan zaświadczenia, czy pańscy rodzice posiadają jakąś własną nieruchomość albo dodatkowe izby? Ale panie prezesie przecież moi rodzice już dawno nie żyją. Nie szkodzi. To znaczy przepraszam, źle się wyraziłem. Oczywiście ja panu wierzę, ale w dokumentach nie ma śladu tego faktu. No musi pan złożyć świadectwo zgonu rodziców. Ale panie prezesie ja mam czterdzieści osiem lat, to co do tego mają rodzice? Ojciec umarł jeszcze w czterdziestym trzecim u nich na mrozie. Tak. No cóż. Sprawa jest bardzo prosta. Wyśle pan list polecony i odwrotną pocztą przyślą panu świadectwo zgonu ojca. Ale poza tym proszę pana ja tu nie widzę zaświadczenia, czy pańska żona nie prowadzi na przykład działalności gospodarczej.

 • A może będzie tak ?

  W odpowiedzi na: A może będzie tak ? Zgłoś

  A to po co? Jak to po co. To leży w pańskim interesie. Jeżeli żona jest na przykład chałupniczką, naukowcem, artystką, literatem to przysługuje panu dodatkowa izba. No, a więc życzę panu powodzenia, a przydział leży tu i czeka na pana cierpliwie. No, do widzenia panu. Aha! I jeszcze jedno. Dobrze by było żeby pan przyniósł zaświadczenie, że mieszkanie jest panu naprawdę potrzebne.

 • Heryka L.

  Zgłoś

  Przestrzegam władze miasta i proszę zwrócić uwagę na tzw. numer stosowany w naszym mieście. Otóż mam sąsiadkę która to oficjalnie jest samotnie wychowującą dziecko. Tylko oficjalnie , bowiem żyje z konkubentem od wielu lat ,który zarabia za granicą duże pieniądze z których oni żyją. Nie mają ślubu i jeżdżą dobrymi samochodami co jednak nie przeszkadza jej doić z państwa pieniądze z różnych zapomóg. Nie biorą ślubu nie dlatego ,że nie chcą tylko ,że stracą pieniądze od państwa. W MOPSI-e dobrze o tym nieoficjalnie wiedzą , nie są w stanie jednak nic z tym zrobić. Dlatego proszę wziąć to pod uwagę. Takie osoby również wpisały się na listę chętnych.

 • Olka

  W odpowiedzi na: Heryka L. Zgłoś

  500+ ,alimenty od ojca dziecka,rodzinne biorą w Polsce a z facetem żyją w Anglii i przyjeżdżają złożyć wniosek bo termin uplywa. Niby samotne matki....Już w przypadku 500 + robią takie numery ,na tzw. dopasowywanie dochodu. Co w praktyce oznacza, że pracownik dogaduje się z pracodawcą na fikcyjne obniżenie pensji, tak by spełniać warunek programu 500+.

 • Ksienia

  W odpowiedzi na: Olka Zgłoś

  Normalnie niektóre żyją z partnerem ojcem dziecka lub dzieci, a kasę brały. Wszystko łatwiej - dostać się do żłobka, przedszkola, jak dofinansowanie w pracy na wakacje to oczywiście więcej, bo najniższy próg itd. Wystarczy w szkołach poprzeglądać kartotekę dziecka - jak podany ten sam adres rodziców, to wszystko jasne. Szczerze powiedziawszy dziwię się, że nikt jeszcze na to nie wpadł. Zobaczymy jak będzie w przypadku tych mieszkań.

 • Mieszkaniec

  Zgłoś

  Dawno, dawno temu... W czasach propagandy sukcesu... Dyzmy. Jeszcze piszą... Niech piszą, ja i tak nie dostanę. To na co pan czeka? Z przyzwyczajenia. Już tak 11 lat czekam. Dwa lata temu to też byłem taki mądry i nie czekałem aż wywieszą listę. To potem mnie takie nerwy wzięły, że o pierwszej w nocy się przywlokłem, dałem w łapę cieciowi żeby mi odczytał całą listę. A najgorsze, że tam był jeden o podobnym nazwisku, to się potem męczyłem pod drzwiami do samego rana. A teraz to już żeby się nie wnerwiać spokojnie przychodzę bo wiem, że i tak nie dostanę. Głośno! Głośno czytać! Przepraszam, a kiedy będzie lista? Dzisiaj nie będzie. Nie ma prezesa, nie ma kto podpisać. To nie to, to nie ta lista! Nie ma po co się pchać, to nie ta lista. Nie ma prezesa to i listy nie może być. To wywiesić bez podpisu! Nie no, bez podpisu jest nieważna.

 • Mieszkaniec

  W odpowiedzi na: Mieszkaniec Zgłoś

  Trzeba tam wejść i zabrać im tę listę siłą! Tak jest! Bardzo dobrze! Siłą! Nie, nie, nie! Proszę państwa, chwileczkę, przecież tak nie można. Trzeba spokojnie. To co mamy robić? Trzeba czekać. Dobrze, tylko ja już siedem lat czekam. To jeszcze dzień pan wytrzymasz. Proszę państwa! Proszę państwa! Proszę się nie rozchodzić, zaraz będzie lista. Przepraszam,o pana poproszę. Pan podchodzi sobie do tej listy i pan sobie szuka na tej liście, czy pan jest i ja podchodzę wtedy do pana i pytam pana, czy pan jest zadowolony. Pan mi powie oczywiście, że pan jest zadowolony i ja wtedy panu dziękuję. Rozumiemy się? Dobrze. No to proszę zróbcie państwo miejsce. Pan jeszcze raz podejdzie. Siteczko panowie. Uwaga, możemy? Proszę, proszę niech pan podchodzi. Kamera! Przepraszam bardzo, czy pan jest zadowolony? Nie. Stop! Dlaczego? Co się stało? No bo nie ma mnie na liście. A cóż to panu szkodzi powiedzieć, że pan jest zadowolony? Niby mogę.

 • Mieszkaniec

  W odpowiedzi na: Mieszkaniec Zgłoś

  He, he, rozumiemy się. Uwaga! Panowie jeszcze raz. Uwaga. Uwaga z paluszkiem.Jeszcze raz, kamera! Poszła! Przepraszam pana bardzo, czy pan jest zadowolony? Tak szczerze panu redaktorowi powiem, no jestem bardzo zadowolony. Nasze budownictwo mieszkaniowe pomimo wielu trudności ze względu na warunki atmosferyczne, stanęło w tym roku na wysokości zadania, prawda? y... no... pewno. Jak najbardziej... stanęło. Jak długo pan czekał na mieszkanie? Eee, zaledwie jedenaście lat. No ale się pan doczekał prawda? Dziękuję, gratuluję panu serdecznie, gratulujemy panu. Dziękuję bardzo. Stop panowie!

 • do ever

  Zgłoś

  No fakt, dalej trwają idiotyzmy z meldunkiem. I jeszcze ma być utrzymany. Pytanie po co? Skoro za brak meldunku zniesiono już dawno karę? Czyli fikcja urzędowa. Jaki obowiązek, skoro nie ma sankcji za jego niedopełnienie? A ludzie czasem np. od wielu lat mieszkają poza Białą, ale wciąż są tu na stałe zameldowani. I to już fikcja do kwadratu. W ogóle w dzisiejszych czasach utrzymywanie przepisów meldunkowych to czysty anachronizm, utrzymywany tylko i wyłącznie dla wygody różnych urzędów i urzędników.

 • Matka

  Zgłoś

  Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości przyjęta przez Sejm i podpisana przez Prezydenta, pozbawia odbiorców Mieszkania Plus ochrony przed bezdomnością. Pozwala na eksmisję na bruk, bez jakiejkolwiek możliwości odwołania się do sądu. Oznacza to, że osoba wynajmująca mieszkanie w ramach tego programu nie będzie w takim przypadku miała prawa do lokalu tymczasowego lub socjalnego.Jest to bardzo niepokojąca wizja, szczególnie, że wypadki losowe bywają różne. Utrata pracy, choroba nasza lub członka rodziny, może spowodować nagłe, nieprzewidziane problemy finansowe. Wystarczą trzy miesiące zaległości w czynszu i nastąpi eksmisja na bruk.

 • Matka

  W odpowiedzi na: Matka Zgłoś

  Każdy najemca, podpisując umowę o Mieszkanie Plus, oświadcza przed notariuszem, że wyraża zgodę na to, aby w razie eksmisji nie przysługiwało mu prawo do lokalu socjalnego.

  W momencie gdy nie wywiążemy się z zobowiązań finansowych, umowa z właścicielem zostanie rozwiązana. Następnie musimy opuścić lokal w wyznaczonym terminie, jak tego nie uczynimy złoży on wniosek o nadanie klauzuli wykonalności aktowi notarialnemu (w którym wcześniej beneficjent zgodził się na brak przysługiwania mu lokalu zastępczego). Później już sąd nadaje klauzulę wykonalności, która jest podstawą podjęcia przez komornika odpowiednich działań.

 • Ever

  Zgłoś

  Polacy z zagranicy kupią mieszkanie na wynajem, nadal mieszkając tam, gdzie obecnie. Ot, zwykła inwestycja, skoro decyduje miejsce zameldowania a nie zamieszkania. Coś mi się wydaje , że jeszcze będzie z tego wszystkiego niezła chryja.

 • Amanda

  Zgłoś

  Mam zaświadczenie od proboszcza. Czy mogę liczyć na przyspieszenie i bliższe miejsce w kolejce?

 • Alojzy

  Zgłoś

  Będzie tak:
  Walasek: Panie prezesie, chciałbym najmocniej zaprotestować, że znów nie dostałem mieszkania! Nie dość na tym, nie ma mnie nawet na liście, chociaż mi obiecano. Moje nazwisko Walasek. W sprawie Walaska interweniował już dyrektor Dąbek, prezes Bednarski i towarzysz Zaręba. No i co ja im mam odpowiedzieć?
  Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej No cóż, musi pan zrozumieć, że mieliśmy ciężką zimę. Wiele bloków spadło z planu, a tą szczupłą pulę rozdzieliliśmy między najbardziej potrzebujących.Walasek Ale mój przypadek jest wyjątkowy.
  Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Hm, hm. Proszę pana, widzi pan tę szafę? Otóż w tej szafie mam same wyjątkowe przypadki, wszystkie zaznaczone czerwonym tuszem.

 • Alojzy

  W odpowiedzi na: Alojzy Zgłoś

  Niewątpliwie pańska teczka też się tu znajduje. Ale zapewniam pana, że w stosownym czasie ja sam osobiście... y... zresztą widzę, ze pan jest inteligentnym człowiekiem. Porozmawiajmy szczerze. Otóż proszę pana, widzi pan, ja tu siedzę wcale nie po to, ażeby rozdzielać mieszkania.
  Walasek Jak to?
  Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej wyprowadzając delikatnie Walaska za drzwi - Tak. Ja tu siedzę po to, ażeby tłumaczyć dlaczego na przykład pan albo ktoś inny mieszkania nie otrzymał. Proszę mi wierzyć, że to ogromnie wyczerpująca funkcja. Jestem już bardzo zmęczony. No, dziękuję panu i do widzenia.

 • Ha, ha, ha

  Zgłoś

  Zameldowanie w Białej Podlaskiej, a miejsce zamieszkania Londyn:D:D:D.

 • Ciekawy

  Zgłoś

  A jakie są gwarancje stałości tych cen? Pisowskie?:D

 • Ares

  Zgłoś

  Ciekawe kto dzieli przydziałami ? Komisja ? To znaczy kto ? Nazwiska poproszę......

 • Becia

  W odpowiedzi na: Ares Zgłoś

  Opracowano specjalny algorytm, według którego system wybierze przyszłych najemców. W pierwszej kolejności będą to młode małżeństwa z dziećmi czy osoby niepełnosprawne, w szczególności z terenu Białej Podlaskiej. - Zależy nam na tym, by Biała Podlaska się rozwijała, żeby miasto żyło i do tego są nam potrzebni młodzi ludzie – mówi nam Puczka.Jak dodaje, przygotowanie specjalnego systemu komputerowego doboru było konieczne, by o przydziale mieszkań nie decydowała żadna komisja i by nie było zarzutów o stronniczość czy pretensji, że Kowalski mieszkanie dostał, a Nowak - już nie. Listy z nazwiskami szczęśliwców mają być gotowe do końca lutego. A jak Pani Puczka dostawała synekurę to też ją komputer wylosował ?????????

 • Jarek

  W odpowiedzi na: Becia Zgłoś

  Nie ważne co zdecyduje komputer , ważne kto będzie go obsługiwał:D. A ten specjalny algorytm, przez kogo był pisany , będzie zatwierdzony, wg jakich norm ?

 • Pytam

  W odpowiedzi na: Jarek Zgłoś

  Czy to może ten specjalny program komputerowy który losował kto ma pracować w magistracie, straży miejskiej i spółkach zależnych ? ;)

 • olo

  W odpowiedzi na: Pytam Zgłoś

  Tak a program ten opracował Dyzma i jego trener pomagier ,na pierwszym miejscu kwalifikował aby kandydat był głupi mierny ale partii wierny i co najważniejsze sympatyzował z pisuarem

 • Wynajmujący

  Zgłoś

  Wystarczy usiąść, przeliczyć, podzwonić i wtedy się okaże ,że te ceny podawane nie są żadną atrakcją. Sam płacę za 2 pokojowe mieszkanie w bloku tj. za czynsz, odstępne i opłaty ok. 1000 zł. Gdzie tu więc ta rewelacja ?

 • Ziomek

  Zgłoś

  To jakaś ściema. Kto zapłaci podatek od nieruchomości a ile wyniosą opłaty eksploatacyjne. Ile na czynsz, ile na opłaty a to razem da kwotę za lokal!!! ROBICIE LUDZIOM WODĘ Z MÓZGU !!!

 • Sygnalizator

  Zgłoś

  Ubiega się 1400 osób i komisja rozpatrzy , które osoby odpowiadają kryteriom i znajdą się w ,, grupie szczęśliwców". W takim samym bloku, tylko komunalnym ale będącym w zasobach ZGM, mieszkanie otrzymał radny Stefan Konarski. Sądząc po jego dochodach / oświadczenia majątkowe/ to nie potrzeba było żadnej komisji aby uznać go za ,, nadszczęśliwca". Nadszczęśliwcem - wprawdzie nie długo - był niejaki pan Tutak, który dostał- bez komisji i zbędnych ceregieli- mieszkanie nawet z kompletem nowych mebli. Jak widać z tego, rozwiązywanie trudności mieszkaniowych to specjalność dobrodzieja Stefaniuka.

 • dd

  W odpowiedzi na: Sygnalizator Zgłoś

  czyli uwazasz ze konarski i tutak dostali mieszkanie od stefaniuka?

 • Mi

  Zgłoś

  To jest super bo nie trzeba wkładu własnego tak jak przy kredycie hipotecznym

 • Dobra zmiana

  Zgłoś

  A ile mieszkań można będzie wybudować jak rozliczy się aferę SKOKów. A może się nie rozliczy bo ojcem SKOKów jest Lech Kaczyński i senator Bierecki. Jarek się nie odważy. Taka to dobra zmiana.

 • PiSda. Wszystko Wam da.

  Zgłoś

  Mialy byc mieszkania na eynajem dostepne dla zwyklych ludzi. Propaganda glosila ze wynajem przeciez jest tak popularny na zachodzie np w Niemczech. Zeby zeiekszyc rynek wynajmu, obnizyc ceny i takie tam. I co wyszlo? PiSda wam. Da wam. Wszystko co chcecie. W pijarze.

 • Waldek

  Zgłoś

  to kolejna wielka sciema "dobrej zmiany". Przeciez koszt tych mieszkan wcale mocno nie odbiega od przecietnego kosztu wynajmu komercyjnego ani nawet kredytu. Ludzie ochu...li z radosci. Poza tym wynajmujac od tzw prywaciarza ma sie prawo do korzystania z zapisow ustawy o ochronić lokatorow. A tu nie. Tu bedzie w razie problemow eksmisja na bruk, bez prawa do lokalu socjalnego.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin