Zakład Gospodarki Lokalowej opublikował na swej stronie internetowej listę 186 rodzin, które dostaną klucze do mieszkań

Lista podstawowa osób zakwalifikowanych do najmu w programie Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej, została już zweryfikowana i zaakceptowana przez BGK Nieruchomości. Jak informuje ratusz „Wszyscy przeszli niezbędną weryfikację, która ostatecznie zadecydowały o ich miejscu na podstawowej liście szczęśliwców”.

Kluczowym kryterium była zdolność czynszowa, obliczana na podstawie specjalnego kalkulatora i zameldowanie w Białej Podlaskiej. Miasto chce bowiem wspierać ludzi, którzy tu żyją i pracują. Pod uwagę brano także liczbę dzieci w rodzinie czy niepełnosprawność. Zainteresowanie udziałem w programie było bardzo duże.

Do końca ubiegłego roku, podczas wstępnej kwalifikacji do ZGL wpłynęło aż 1400 ankiet. Pierwsi lokatorzy pojawią się w mieszkaniach już na wiosnę, nie od razu jednak będą zmuszeni do opłacania czynszu. Opłatę trzeba będzie wnieść dopiero we wrześniu, dzięki tzw. „wakacjom czynszowym”.

Według szacunków ZGL, koszty z opcją wykupu nie będą mocno obciążające. W przypadku mniejszych lokali wyniosą miesięcznie 890 zł, za duże mieszkanie rodzina zapłaci 1100 zł (kwota odstępnego, czynszu, wody i śmieci). W przyszłości w mieście mają powstać kolejne bloki. Ratusz szuka już nieruchomości pod budowę.

(mg)

 • macias

  Zgłoś

  dużo więcej osób by skorzystało w skali miasta i kraju z indywidualnych kont oszczędnościowych. czytałem na http://ikm.org.pl/ że miało państwo premiować oszczędzanie na cele mieszkaniowe, nie tylko zakup, ale również remont itp. oby tego nie zarzucili

 • kejs

  Zgłoś

  To fakt. Pierwsza ściema jest z wysokością opłat. Druga ściema z tym, że ludzie nie maja żadnej ochrony i w razie problemów mogą być eksmitowani na bruk, bez prawa do lokalu socjalnego.

 • Stan

  Zgłoś

  1100 zł miesięcznie. No to niemało! W "Zgodzie" za mieszkanie 50 m2 płaci się czynsz ok. 500 zł.

 • Janusz

  Zgłoś

  Halo halo Darek masz wolne mieszkanko tak pewnie w połowie wyglądała ta kwalifikacja. A ludziom którzy naprawde tych mieszkań potrzebują wmawia się że mało że nie ma. Nie dziwię się bo faktycznie jest ich mało. :/

 • szuler

  Zgłoś

  Kwalifikacja, weryfikacja znając naszą elyte ,wyglądała jak losowanie lotto wszystko ustawione . Maniek od swojego kumpla M3, Franek nie ma dzieci więc narazie wystarczy mu M2 , A Włądek nie może znaleźć żony to dostanie M1 od swojego ziomka Stefana

 • kazio

  Zgłoś

  trzecie pokolenie nie zasypia i wciąż walczy o władzę? to się wam nie uda ani ZSL.

 • Serwisant

  Zgłoś

  Jak to czytam nie wieże jaką krótką pamięć mają ludzie przecież tak niedawno nasz kochany Pan D.S. przyznawał mieszkania swoim znajomym, mieszkanka urządzone umeblowane ,,pod klucz,, A teraz mam uwierzyć w jakieś procedury ? Niestety mnie to nie przekonuje ,wierzcie w co chcecie ja nie uwierzę w takie bajki dziękuje pozdrawiam :)

 • Do Serwisant

  W odpowiedzi na: Serwisant Zgłoś

  Ja również nie wierzę.

 • Realista

  Zgłoś

  Nie oszukujmy się te całe mieszkanie plus to jedna wielka lipa, mieszkań jest mało a druga sprawa czynsz to jakiś żart tyle kasy za malutkie m2 śmiech na sali...

 • Do dozorca

  Zgłoś

  Ta lista musi być jednak ciekawa, że tak boli cię jawność.

 • Iron Maiden

  W odpowiedzi na: Do dozorca Zgłoś

  To może jakiś kuzyn Dyzmowy , albo innego z tej opcji. Wiedzą, że już ktoś coś wie, może nawet ma i stąd te niepokoje. :D:D

 • dozorca

  Zgłoś

  Otóż tropiciele jawności się mylą. Ja dozorca bloku przy ulicy Alternatywy 4, zaświadczam, że u pana prezesa spółdzielni mieszkaniowej to wisiała lista, kto dostał przydział i każdy mógł tego czy owego przeczytać. I sobie o nim gębę wytrzeć. Albo i do telewizji się poskarżyć. Wtedy to dopiero demokracja i jawność była. A nie to co teraz. Dlatego domagać się należy powrotu do publicznych spisów, tzn. w sumie do komuny....

 • Bialczanin

  W odpowiedzi na: dozorca Zgłoś

  Jeżeli chodzi Ci o jawność mogę się zgodzić spis osób które zostały wytypowane do otrzymania mieszkania to nie głupi pomysł. Ale znowu kłania się nam ochrona danych osobowych i koło się zamyka. Znając jednak nasze bialskie realia i "układziki"oraz poprzednich aferek Pana S. powinna być pełna jawność zakwalifikowanych szczęśliwców.

 • do Dane

  Zgłoś

  Ludzie, proszę się tak nie niecierpliwić, kolejka jest:) Zaraz pan/pani przy dobrym szczęściu, pokaże swój cały majątek i to ze szczegółami, włącznie z kolczykiem w....nie powiem już gdzie - o ile będzie miał określoną wartość. w ramach ustawy o jawności życia publicznego. Do czego to doszło, żeby nie pokazywać? Toż to jakiś powrót do komuny. Stąd ja np. tez już podejrzewam pana/panią. :)

 • Ilona

  W odpowiedzi na: do Dane Zgłoś

  Bycie beneficjentem mieszkania + to nie powód do wstydu tylko do dumy czy też zadowolenia. To jest przecież sztandarowy program PiS. Czy nie nauczyli mędrca kamuflować Imion i Nazwisk w taki sposób ,żeby nie można było tego ruszyć prawnie , ale tak żeby każdy domyślił się o kogo chodzi ? Czas wracać do szkółki i się douczyć. A na razie proszę sobie obejrzeć intymne zdjęcia Pana Wąsika z drugim mężczyzną i tam poszukać winnego. A może chcesz wysłuchać taśm dotąd niepublikowanych z Sowy , to proszę się zwrócić do prawicowych dziennikarzy i tam rościć pretensje.

 • Dane

  Zgłoś

  Dlaczego nie podaje się nazwisk Jeśli procedura była uczciwa to w czym problem. Pokażmy kto dostał mieszkanie, a kto nie i dlaczego. To jakiś powrót do komuny. Stąd biorą się podejrzenia.

 • Azja

  W odpowiedzi na: Dane Zgłoś

  A pewnie ,że są i będą. Ponad 1200 osób obeszło się smakiem. I co oni mają teraz powiedzieć swoim rodzinom? I nie są to osoby które wybiorą Stefaniuka. A może są gorsi jak pozostali? To proszę wskazać kto jest gorszy.

 • Nagrania to zupełnie co innego. Dotyczą w większości funkcjonariuszy lub osób publicznych. Czym innym są natomiast dobra osobiste ludzi nie będących w katalogu takich osób. Każda sytuacja jest inna, sąd zawsze ocenia przypadek indywidualnie, w Polsce nie ma prawa precedensu. Jeżeli pan uważa, że ochrona prawna takich przypadków nie dotyczy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by się pan przekonał jak jest. Jeden ze znanych filozofów zwykł mawiać: Czy życie po śmierci istnieje? Nic prostszego. Wystarczy umrzeć, by się przekonać. Zatem, nic prostszego. Wystarczy tylko, że pan sobie upubliczni, tak na full, z pełnymi danymi, co pan uważa, za stosowne, ale nie na cudzy koszt, tylko na własny, np. na swoim FB, na stronie internetowej własnej firmy, publicznie się wypowie w danej sprawie, pod własnym nazwiskiem, wyda jakieś oświadczenie, itp.

 • Igor

  W odpowiedzi na: @ Zgłoś

  Strach zajrzał niektórym w oczy , a to taki wspaniały program pomocowy. Nie doradzaj , nie doradzaj, masz to się ciesz. Pod swoim nazwiskiem ? Ależ proszę bardzo, Edmund Klemens Dzieńdziurski. Pasuje ?

 • Maryjan

  W odpowiedzi na: @ Zgłoś

  No to mamy pierwszego który dostał mieszkanie i trzęsie jak galareta ,żeby to nie wyszło . Rodzina czy znajomy tego i owego ? Dwa czy trzy pokoje ? Nie bój żaby :). Jak ktoś coś wie , wystarczy że podrzuci linka i fala się rozejdzie. Naucz się korzystać z nowych technologii, internet to potęga, której jeszcze nikt nie ujarzmił. Przeszukuj sieć , a może coś wyhaczysz. :p

 • Vogel

  W odpowiedzi na: @ Zgłoś

  Ależ drogi Panie/droga Pani , przecież ZGL zachował się bardzo przyzwoicie i zgodnie z prawem. Nie wyobrażam sobie by pełne dane były na ich stronie. To dopiero byłaby chryja na całego. Są jakieś zasady , normy międzyludzkie.To wybitna , ciesząca się spolecznym zaufaniem instytucja.

 • Baba jaga

  Zgłoś

  Na stronie ZGL nie może być pełnych danych, bo obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych. Nie szukajmy problemów, gdzie ich nie ma. Inną kwestią mogą być natomiast ich powiązania rodzinne. Aczkolwiek i tutaj jest to kwestia problematyczna, gdyż jeśli taki ktoś, kto zostałby upubliczniony a by się uparł, mógłby wytoczyć proces cywilny i by go najpewniej wygrał. Jeśli wszystko w papierach się zgadza, rodzina jest zweryfikowana zgodnie z przepisami i wypełnia warunki, na nic nie zdałyby się powoływania podczas procesu na tzw. kontratypy. Także sprawa jest wysoce ryzykowna, "w razie W" można płacić zadośćuczynienie z tryby cywilnego, a nawet narazić się na art 212 kk.

 • Bobołamaga

  W odpowiedzi na: Baba jaga Zgłoś

  Piszesz o przestrzeganiu przepisów ale powiedz mi czy osoby przyznające te mieszkania ich przestrzegają bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć ,takie sprawy powinny być nagłaśniane . Szkoda słów prawo działające na obywateli ale już na osoby rządzące i ich kumpli niee, Kasta wybrańców...

 • Magik

  W odpowiedzi na: Baba jaga Zgłoś

  Moja droga Baba Jago dlatego podczas kwalifikacji powinna być wstępna weryfikacja czy owe mieszkanko nie zostało przyznane po ,,znajomości,, i dopiero później jeżeli jednostka odpowiedzialna za przydział dokonała przekrętu powinna za to odpowiadać ale co zrobić przecież żyjemy w europejskim meksyku...

 • Jack

  W odpowiedzi na: Baba jaga Zgłoś

  Szereg dokumentów dotąd niepublikowanych i nieznanych , zbiory GITD, BiP i innych zostały już rozpowszechnione, są obecne na zagranicznych serwerach i stronach, a więc już zostały po raz pierwszy rozpowszechnione. To jest tak jak z dokumentami afery podsłuchowej , raz udostępnione , mogą być bez przeszkód wielokroć powielane. I tak zresztą było.

 • Sprawdzam

  Zgłoś

  Na stronie ZGL-u nie ma danych osób które dostały te mieszkania. Pani Puczka i tak musi zrozumieć, że rozpoczyna się właśnie weryfikacja tych osób pod kątem kto jest kto, kto jest czyją rodziną i znajomym. Nie żebym się czepiał ale ufać nie ufam. Każdy przejdzie przez obywatelskie sito sprawdzeń i to bardzo dokładnie.

 • Wiktor

  W odpowiedzi na: Sprawdzam Zgłoś

  Zbyt wiele próbowano ukryć i próbuje się nadal, żeby nie sprawdzać. Wiele winnych spraw jest znanych wąskiemu gronu i są to "petardy" , choć nie zostały opisane medialnie i nie zostaną , nikt stąd, z tych mediów nie weźmie na swoje barki takiego "ciężaru". Tu nawet nie potrafią zadać wladzy ostrzejszych pytań, trwają zresztą rozmowy czy warto wspierać dyskretnie ten lokalny grajdoł. Poza tym siły i środki są przerzucone na Warszawę, to tam trwa walka o serca i duszę Polaków. Notowania PiS spadają i oto chodzi.

 • Kokoszyn

  W odpowiedzi na: Sprawdzam Zgłoś

  Przepuszczając przez specjalną "Bazę C-1" , nazwiska osób chociażby ze SM, czy bialskiego oddziału GITD , już wychodzą niezwykle interesujące powiązania i koligacje. Mam nadzieję, że wyrysowana siatka powiązań , trafi pod strzechy w czasie kampanii wyborczej. Wszystko zależy od zawijmy to " osobliwych okoliczności". Pozdrawiam.

 • Ale cyrk

  W odpowiedzi na: Kokoszyn Zgłoś

  To i te bidule ze straży miejskiej nie mają gdzie mieszkać i pchają sie do tych mieszkań ,za pracę tam to powinni dostać je bez kolejki ha,ha,ha

 • Gru

  Zgłoś

  Leja wode w tym ZGL, leja:).

 • Leja

  W odpowiedzi na: Gru Zgłoś

  Leja i leja i przestać nie mogą.

 • Zimon

  Zgłoś

  Czyli placisz 890, rano odkrecasz kurki z wodą, woda leje się cały czas a oplata nie wzrasta ? Lejmy wodę ile wlezie, a co , nie wolno nam.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin