Wierni z Białej Podlaskiej na czele z Dariuszem Stefaniukiem, wzięli udział w pielgrzymce na Jasną Górę, aby oddać hołd cudownemu obrazowi i zawierzyć miasto Pani Jasnogórskiej

Pielgrzymi z różnych stron Polski modlili się na Jasnej Górze w pierwszą sobotę miesiąca. Do Częstochowy w dwóch autokarach przyjechała też delegacja mieszkańców Białej Podlaskiej i powiatu.

Wśród przedstawiciele władz i duchowieństwa znaleźli się prezydent Dariusz Stefaniuk, wiceprezydent Adam Chodziński, przewodniczący Rady Miasta Dariusz Litwiniuk, skarbnik Marta Juchnikowska a także urzędnicy miejscy, oraz ks. kanonik Andrzej Biernat, dziekan dekanatu Biała Podlaska-Południe.

- Mamy szczególną intencję. Chcieliśmy Pani Jasnogórskiej zawierzyć nasze miasto, pomyślność naszego miasta, nasze rodziny, nas samych. Jest to dla nas dzień szczególny i ważny – mówił D. Stefaniuk, który podziękował Matce Bożej, „za to, co już się udało”.

Prezydent prosił też o łaski w przyszłości. - Biała Podlaska to jest miasto z 490-letnią tradycją, miasto, które dzięki wstawiennictwu Matki Bożej ominęły wszelkie klęski w tym ostatnim czasie, i za to też chcieliśmy podziękować, a także prosić o kolejne rzeczy dla miasta, które mogą się udać w przyszłości – wyznał.

- Jesteśmy związani z Jasną Górą, z paulinami przez nasze związki z Leśną Podlaską. My zawsze tam pielgrzymujemy, to jest nasze małe sanktuarium – dodał prezydent. Przekazał także wotum miasta i wszystkich mieszkańców dla Matki Bożej na ręce o. Jana Poteralskiego, podprzeora Jasnej Góry – ikonę św. Michała Archanioła, patrona Białej Podlaskiej.

Podobnego zawierzenia dokonał wójt Piszczaca Kamil Kożuchowski, który przyjechał do Częstochowy wraz z grupami modlitewnymi mieszkańców gminy i powiatu. - Zawierzamy Jasnogórskiej Pani całą gminę i jej mieszkańców, będziemy prosić przede wszystkim o łaski, o to, żeby miała w opiece naszą gminę – powiedział.

Wójt chciałby, żeby „te łaski spływały na jej mieszkańców”. - Żeby żyło nam się lepiej, aby zawsze była praca, zdrowie, i to wszystko, co w życiu jest potrzebne zwykłym ludziom, takim jak my – zaznaczył. Zawierzenia dokonał też ks. proboszcz Mirosław Krupsk, w imieniu parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach.

(mg), żródlo i fot: Biuro Prasowe Jasnej Góry

347985
347992
347993
347995
347996
347999
348009
348020
348024
348028

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin