We środę, 25 kwietnia, w Białej Podlaskiej gościł Olgierd Łukaszewicz, znany aktor filmowy i teatralny, odtwórca ról m.in. generała Nila i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wieloletni prezes Związku Artystów Scen Polskich, a ostatnio założyciel Fundacji „My, obywatele Unii Europejskiej”. Do grodu nad Krzną przyjechał po raz pierwszy, na zaproszenie działaczy bialskiego KOD-u.

Przed południem aktor spotkał się z młodzieżą I LO im. J. I. Kraszewskiego. Spotkanie z mieszkańcami miasta miało miejsce w godzinach popołudniowych, w hotelu Skala. Przybyły na nie osoby zarówno ciekawe osobowości znanego artysty, jak też takie, którym bliskie są głoszone przez niego ideały europejskie. Bo Olgierd Łukaszewicz nie opowiadał tym razem o swoich rolach filmowych. Przyznał, że założył swoją fundację po to, by jeździć po Polsce i opowiadać o Unii Europejskiej, o której wiedza w naszym kraju wciąż jest znikoma. Bodźcem do podjęcia takich działań jest rosnąca grupa eurosceptyków, którzy chcieliby wyprowadzenia Polski ze struktur UE.

- Uświadamianie na temat korzyści płynących z bycia w Unii Europejskiej, to jest obecnie moja misja. Nie chcę, aby doszło do polexitu. Atmosfera w kraju nabrzmiała bardzo antyunijnie. Zwykli ludzie zaczęli używać tylu argumentów przeciwko Unii, w rodzaju, że niszczy ona naszą tożsamość narodową i gospodarkę, że musimy płacić więcej składki członkowskiej niż wpływa do naszej kasy. To są wszystko nieprawdziwe informacje – mówił Łukaszewicz.

Przytoczył też zdarzenie, gdy młody człowiek podarł w Sejmie unijną flagę i otrzymał za to brawa. – Byłem tym faktem autentycznie przerażony. Powinna być natychmiastowa, radykalna niezgoda rządzących na tego typu działania – podkreślał.

- Jak to jest, że do ludzi nie przemawia kwota 93 miliardów euro, które dostaliśmy z Unii? Do tego jest cała infrastruktura, która powstała z funduszy unijnych, co potwierdzają tablice przy drogach, stadionach czy szkołach. Proponuję, aby je fotografować i wrzucać do Internetu. Utworzyłem nawet na tę okoliczność stronę DziekujeCiUnio.pl. Bo ja Unii dziękuję – zwierzał się Łukaszewicz.

Zwrócił uwagę, że untyunijna retoryka izoluje nasz kraj od świata. – Nie wiem dlaczego przeciwstawia się narodowość polską naszej przynależności do Europy? Przecież członkostwo w Unii nie wyklucza bycia Polakiem. Każdy z nas ma poza obywatelstwem polskim także dodatkowe, unijne. Niestety nikt o tym nie edukował Polaków. Nie tylko młodych, ale także starszego pokolenia – zaznaczył aktor. – Dlatego założyłem Fundację „My, obywatele Unii Europejskiej”. Chcę zwrócić uwagę rodaków na fakt, że już żołnierze powstania listopadowego marzyli o zintegrowanej, pokojowej Europie. Patronem mojej fundacji jest Wojciech Bogumił Jastrzębowski, autor projektu „Konstytucja dla Europy”.

W Fundacji udziela się wiele osób. Przewodniczącym rady fundacji jest prof. Roman Kuźniar, w jej skład wchodzą też prof. Jerzy Stępień, były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, dr Roman Wieruszewski, ekspert od praw człowieka, prof. Jerzy Wilkin z Polskiej Akademii Nauk, prof. Jan Jakub Michałek, dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, a także ks. Aleksander Seniuk z Instytutu Jana Pawła II.

Olgierd Łukaszewicz zapewnił, że nie zamierza budować zaplecza politycznego, tworzyć partii, a jedynym jego celem jest uświadamianie na temat UE.

- Robię to dla moich wnuków. Chcę by żyły w normalnym kraju, który należy do Unii Europejskiej. Pomaga mi zięć, który społecznie przyjął obowiązki prezesa zarządu mojej fundacji. Mówię wnukom, co to znaczy być obywatelem Wspólnoty. Cieszę się, że jest pozytywny odzew społeczny na moją działalność. To znaczy, że ludzi interesują losy ich kraju. Jest też sporo hejtu, ale to mnie tylko napędza do działania – zapewniał aktor.

Jego słowa spotkały się w Białej Podlaskiej z uznaniem, choć były też głosy, że postrzega UE zbyt idealistycznie, widzi ją taką jaką być powinna, a nie jaką jest w rzeczywistości.

- To piękne, romantyczne idee, zapisane w traktatach Wspólnoty. Eurosceptycyzm nie wziął się jednak z niczego. Dziś obserwujemy jak Europa odchodzi od ustalonych prawem i tradycją zasad i to budzi w ludziach niezadowolenie. Uważają też, że Unia nadużywa swoich kompetencji, wtrącając się niepotrzebnie w wewnętrzne sprawy państw członkowskich – mówił jeden z uczestników.

Łukaszewicz podkreślił, że Unia nie wtrąca się do spraw tożsamości, kultury, religii czy historii państw tworzących Wspólnotę, tylko do rządów, jeśli uzna to za konieczne. Poza tym jest ciekawa naszej różnorodności, nawet krzywd czy poczucia okaleczenia przez wojny, ale nie chce dopuścić byśmy opuścili Unię krajów demokratycznych.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Po zakończeniu Olgierd Łukaszewicz rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć z uczestnikami.

/mb/

DSC_1394_wynik
DSC_1396_wynik
DSC_1397_wynik
DSC_1399_wynik
DSC_1400_wynik
DSC_1401_wynik
DSC_1402_wynik
DSC_1403_wynik
DSC_1404_wynik
DSC_1405_wynik
DSC_1407_wynik
DSC_1408_wynik
DSC_1409_wynik
DSC_1410_wynik
DSC_1411_wynik
DSC_1412_wynik
DSC_1414_wynik
DSC_1415_wynik
DSC_1417_wynik
DSC_1418_wynik
DSC_1419_wynik
DSC_1420_wynik
DSC_1424_wynik
DSC_1425_wynik
DSC_1426_wynik
DSC_1427_wynik
DSC_1429_wynik
DSC_1431_wynik
DSC_1433_wynik
DSC_1434_wynik
DSC_1435_wynik
DSC_1436_wynik
DSC_1438_wynik
DSC_1439_wynik
DSC_1440_wynik
DSC_1441_wynik
DSC_1443_wynik
DSC_1444_wynik
DSC_1445_wynik
DSC_1446_wynik
DSC_1447_wynik

 

 • Karol

  Zgłoś

  Riad Haidar SLD był inicjatorem pikniku więc jego też można podejrzewać o kolaboracje z Litwiniukiem i PO. Jak widać PiS wszędzie węszy spisek i z nikim innym dla dobra miasta nie jest w stanie się porozumieć. Ponieważ KORYTO + musi należeć tylko do nich.

 • R

  W odpowiedzi na: Karol Zgłoś

  Czyż to nie ten co mówił ,że w koalicję jest w stanie wejść z samym diablem, czyż to nie ten co razem z Biereckim zaangażował się w atak na byłego dyrektora pogotowia i wspacie niby pokrzywdzonych ratowników, czego sądy nie potwierdziły ? :) A może nieprawdą jest ,że jego kolega z SLD w Radzie Miasta wielokrotnie wspierał w głosowaniach obecnego prezydenta, ba nawet głosował za podwyżką pensji. :) ? Nie słyszałem ,żeby Haidar krytykował obecnego prezydenta

 • karol

  W odpowiedzi na: R Zgłoś

  To ten który pomaga dzieciom w przeciwieństwie do PiSu który ma w głębokim poważaniu protestujące w sejmie matki z niepełnosprawnymi dziećmi. Co Kaczyński zrobił dla tych ludzi - NIC a WOŚP bardzo bardzo wiele.

 • Janek

  W odpowiedzi na: karol Zgłoś

  W Radzie Miasta PiS wspiera i PO i SLD do którego należy też Haidar. Pozostali z malymi wyjątkami też nie lepsi. A skoro tak jest, to dramatem jest to ,że bialski PiS dogaduje się ze wszystkimi. Liczyłem na BS, na opozycję rzeczywistą a nie farbowaną. Jednak to co się stało ostatnio w parku to przekroczenie Rubikonu, dla mnie to było niesmaczne i tragiczne. Nie przyjmuję żadnych tłumaczeń, w polityce trzeba mieć wyczucie i takt . Tego tutaj zabrakło. Szkoda, poczułem się oszukany.

 • Karol

  W odpowiedzi na: Janek Zgłoś

  Poczekaj do wyborów zobaczysz listy kandydatów na radnych i od razu zmienisz zdanie . Gdzie byliście w ubiegłym roku , wtedy również piknik był organizowany wspólnie z PO i nikomu to nie przeszkadzało. Dopiero sukces tegorocznej imprezy uświadomił co niektórym że jest poważny konkurent i ruszyli do szczucia mieszkańców jeden na drugiego.

 • Karol

  Zgłoś

  Już Kaczyński wystarczająco podzielił Polaków teraz Wy trolle Stefaniuka próbujecie robić to samo z mieszkańcami naszego miasta. Już znajomy ze znajomym nie będzie mógł nawet chwilę porozmawiać. Tylko PiS do takiej podłości jest zdolny, postawcie jeszcze pomnik z krzyżem na Placu Wolności i wszystkich inaczej myślących palcie na stosie.

 • pijar do prawy i sprawiedliwy

  Zgłoś

  Tym Darkiem to nieżle ośmieszyłeś Prezydenta w środowisku.

 • Pijar Do prawy i sprawiedliwy

  Zgłoś

  Czy słyszałeś, żeby Sumliński cokolwiek odwołał z wcześniejszych swoich ustaleń i z tego co napisał. Bo jeśli tak to nie jestem na czasie.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: Pijar Do prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Ależ proszę bardzo : "Sam zainteresowany przeprosił na antenie Radia Wnet osoby, które mogły poczuć się dotknięte, ale przypomniał jednocześnie, że na spotkaniach autorskich podkreślał, że inspirował się literaturą kryminalną. Niestety w książce zabrakło choćby krótkiego komunikatu wyjaśniającego, że Sumliński zastosował zapożyczenia, które stanowią stosunkowo mały fragment, jeśli weźmiemy pod uwagą całokształt."

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Chcesz więcej? Wpisz w google Sumliński przeprasza. Znajdziesz na wykopie oświadczenie i przeprosiny Sumlinskiego.

 • pijar

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  A Ty wpisz sobie Lech Kaczyński przeprasza Wałęsę.

 • pijar

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  To kto urażony niech idzie do sądu. Muszę przyznać, że słabo bronisz swojego Stefaniuka. Powinien ci obciąć wynagrodzenie. Ale wiemy, że jego jest trudno bronić bo ma mało sukcesów. Dlatego dyskusję przekierowujesz na Broniewicza. Ale walcz, bo co Ty zrobisz jak Stefaniuk przegra.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: pijar Zgłoś

  Ależ Darek nie czuje się urażony wypocinami pisarza który pisze gatunek political fiction. Ani PO ani SLD, ani PiS nie traktuje tego Pana poważnie. Ciągle.oczekuję że sam pisarz publicznie odniesie się do tematu. A Broniewicz, zgrana karta, dawny członek PO, który przegrywa prezydenckie wybory i to nie jedne, mieni się bezpartyjnym , choć w swoich szeregach ma byłych z SLD. Żadne zagrożenie, i ta blaga w parku , gdzie z vice stoją na scenie zadowoleni. Michał doskonale wie , ze wspołrzadzi i odpowiada razem z Adamem tak samo. W głosowaniach to widać, można sprawdzić. I co Broniewicz ? Nic ? Wspólny piknik ?

 • pijar

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Darek nie czuje się urażony piszesz. Każdy byłby urażony tylko nie Darek. Twoje określenie Prezydenta Darek pokazuje, że to chłopiec w krótkich spodenkach na szelkach. Nawet jeśli to Twój kumpel z imprez to trochę szacunku powinieneś wykazać.

 • pijar

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  A Ty swoje. Broniewicz, Broniewicz, Broniewicz. Nie martw się o Broniewicza on chyba ma jakąś firmę, poradzi sobie. Gorzej będzie z wami jak ludzie nie nabiorą się na ten wasz pijar. Co wtedy zrobicie. PiS już traci poparcie, a przecież afer nie da się ukryć, ludzie to widzą. Widzą jak obsadzacie spółki, jak w Białej Przewodniczący Rady wygrał konkurs.

 • do prawy i sprawiedliwy

  Zgłoś

  A my czekamy na miejsca pracy, które obiecał Stefaniuk. A swoją drogą to Ty chyba bardzo nie lubisz Stefaniuka, i chcesz aby przegrał wybory bo ciągle zwracasz uwagę na błędy jakie popełnia Broniewicz. Nie martw się Stefaniuk w białej jest obciachem i nic mu już nie pomoże.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: do prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Zapraszamy wszystkich na ważne wydarzenia które odbędą się w naszym mieście. Odwiedzą Nas także różne ważne osobistości. Zapraszamy również Białą Samorządową z KOD-em. Zobaczymy ilu będzie ludzi od Nas a ilu od Was. Przekonacie się wszyscy jakie mamy poparcie w mieszkańcach. Żal mi Broniewicza , ze nie radzi sobie z naszym PR-em, dlatego czasami podpowiadam , ażeby Nasz zdolny Radosław mógł się w końcu wykazać.

 • pijar

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Szykujecie jakieś spotkania to bardzo dobrze. Czy będzie można zadawać pytania i dyskutować. Czy tylko będziecie wybierać te przygotowane na kartkach. To taka demokracja PiSu.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: pijar Zgłoś

  Do tej pory nikt z Białej Samorządowej nie pokusił się i nie przyszedł na żadna konferencję Dariusza Stefaniuka. Zabrakło odwagi? Na konferencji senatora również nikogo nie widziałem. Strach obleciał ?

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Media są na bieżąco informowane o wszelkich konferencjach. Można też przyjść na sesję Rady Miasta. Mieszkańcy są bardzo mile widziani. Dla chcącego nie ma nic trudnego. Mozna się umówić na wizytę do prezydenta i do któregoś z vice.

 • pijar

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Ja nie jestem z Białej Samorządowej. Podajcie informacje o spotkaniach tak żeby docierały do ludzi. Ja czasami wchodzę na stronę fundacji Senatora, ale tam nic nie ma o spotkaniach, zresztą to śpiąca strona, tam się nic nie dzieje.

 • Pijar do logan

  Zgłoś

  A kim jest ten Stefaniuk. O nim też różne rzeczy pisali w różnych gazetach. Stefaniuk to kabareciarz, a to był jego program Znam dobrze wielu samorządowców z naszego regionu. Potrafię rozmawiać o konkretach ponad politycznymi podziałami. Najlepszym przykładem jest poparcie mojej kandydatury przez Jacka Danieluka, doskonałego burmistrza Terespola, który jest członkiem PO. Prezydent Siedlec, burmistrz Łukowa, burmistrz Parczewa to moi przyjaciele. Wiem, że będziemy współpracować, wzajemnie sobie pomagać, dzielić się doświadczeniami. Ta współpraca może zaowocować na przykład stworzenia wspólnej grupy zakupowej (może ona na przykład nabywać taniej energię elektryczną), która obniży koszty funkcjonowania naszych miast. Chcę także czerpać z wiedzy najlepszych polskich samorządów. Kilkukrotnie byłem w Gdyni, gdzie poznawałem dobre praktyki tamtejszego urzędu miasta.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: Pijar do logan Zgłoś

  Daruj sobie powoływanie się na Kudelskiego i inne znajomości. Trąca to śmiesznością. Pròbujesz się dowartościować? Otóż ten już sławetny piknik, a tego widać Bogusław nie zrozumiał, przysporzył punktów Platformie, a dla niego samego okazał się kamieniem u szyi. Mogę tylko z tego miejsca podziękować, że po raz kolejny stracił nie zyskał. Dochodzą do Nas sygnały , że to było pokerowe zagranie. I wielu mogło się przekonać jak wygląda twarz Białej Samorządowej. Szczytny cel a przy okazji można wiele roztrwonić.

 • pijar

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Nie bardzo rozumiem o czym piszesz, ale zorientowałem się, że nie rozumiesz problemów miasta. Tym problemem nie jest Broniewicz tylko Stefaniuk, który nic nie robi. Jak się doda wszystkie jego zrealizowane inwestycje to wyjdzie, że więcej wydaje PiS na ochronę Kaczyńskiego. Rusz się z Białej i zobacz jak rozwijają się inne miasta. Siedlce bezrobocie około 5%, ale tam nikt nie boi brać kredytów, bo wie że tylko tak miasto może się rozwijać. A u nas jak zajmujecie się pijarem zamiast robić coś dla miasta to jest kabaretowo.Kto to jest Kudelski.

 • pijar jeszcze raz do logan

  W odpowiedzi na: Pijar do logan Zgłoś

  Podając newsweeka tylko uwiarygadniasz działania Sumlińskiego. Przecież on uderza głównie w układ, który oni promują, to dlatego mu szkodzą. Tylko okazało się, że PiS to też jest układ i o tym Sumliński ma odwagę mówić. Myśl trochę, i nie zaprzedawaj się za stołki.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: pijar jeszcze raz do logan Zgłoś

  Skoro Sumliński atakuje PiS, to chyba Newsweek powinien hołubić tego pisarza i tak nim grać , żeby robił to częściej i jeszcze mocniej. Dla aktualnej potrzeby politycznej. Jednak zamiast grać nim przeciwko PiS-owi, dyskredytuje jego , nazywając plagiatorem. Proszę przeczytać link umieszczony w dyskusji.

 • pijar

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Znowu nie rozumiesz. Poczytaj w kogo głównie uderza Sumliński to będziesz wiedział dlaczego Newsweek go nie lubi. To uwiarygadnia Sumlińskiego, że nie patrzy na kto jest z jakiej partii. Zresztą wszyscy byli już wszędzie. Jak kończyła się koniunktura na jedną partię to zakładali drugą. Ludzie się na to nabierają i w polityce ciągle mamy takich Kaczyńskich, Tusków, Maciarewiczów. Politycy traktują partie jak przedsiębiorstwa, mogą ustawić siebie, rodziny,znajomych, towarzyszy. Tak jak robi to Stefaniuk.

 • Janek

  W odpowiedzi na: pijar Zgłoś

  To chyba Ty nie rozumiesz. Newsweekowi zależy żeby dołożyć pisowi ,więc skoro obecnie Sumlinski atakuje tą partię to zamiast pisać że to plagiator , powinni chyba albo pokazywać , że oto pisowski pisarz zawiódł się na obecnej wladzy , albo wstrzymać się i nie pisać nic. A Newsweek w momencie kiedy Sumlinski atakuje pis , odpala materiał ,że on jest niewiarygodny.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: pijar Zgłoś

  Sumlinski uderza obecnie w PiS, w prezydenta Dudę a w książce "Oficer " uderza w Stefaniuka. W wywiadzie udzielonym dla Pana Roli również uderza w Stefaniuka , mówiąc ,że nie będzie jego popierał i prezydenta Dudy również. Gromi PiS, na każdym kroku. Wcześniej atakował Platformę i Komorowskiego teraz jednak robi dokladnie to samo z PiS-em. Chyba nie jesteś na czasie

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: pijar Zgłoś

  http://m.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/plagiaty-wojciecha-sumlinskiego-kolejne-dowody-na-plagiaty-sumlinskiego,artykuly,426573,1.html. No to poczytaj o twym pisarzu.

 • Dobre sobie

  W odpowiedzi na: pijar jeszcze raz do logan Zgłoś

  Newsweek , portal niesprzyjajacy pisowi , gdyby miał dowody o ktorych pisał Sumliński,.pierwszy odpalił by ten materiał. Uderzając w Stefaniuka , uderzyłby rykoszetem i w Biereckiego i w Kaczyńskiego. Żadne medium wrogie pisowi do tej pory nie zdobyło dowodów. Sumlinski pomimo wielokrotnych apeli, również tych dowodów nie pokazał. Mało tego , o takie dowody mógł się upomnieć Broniewicz , na ostatnim spotkaniu z Wojciechem. Nie zrobił tego. Nie mam żadnego.powodu zeby bronić.Newsweeka , ale nawet to czasopismo i portal nie wierzy Sumlinskiemu , który atakuje już PiS.

 • pijar

  W odpowiedzi na: Dobre sobie Zgłoś

  Dlaczego Bierecki nie poda Sumlińskiego sądu. Sprawa się wyjaśni. A dlaczego PiS nie powołał komisji do SKOKów. Też masz jakieś wytłumaczenie.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: pijar Zgłoś

  Sumlinski pisał o Dariuszu Stefaniuku jak już coś a nie o Biereckim. Nie wiem dlaczego więc Bierecki miałby podawać do Sądu Sumlinskiego. Sumlinskiego może podać do Sądu ktokolwiek kto chce żeby pokazał te rzekome dowody. Broniewicz wie ,że może to zrobić ,ale nie robi. Boi się blamażu. Może również zaapelować publicznie w tej sprawie do pisarza , zadzwonić , napisać. Zrobić to na spotkaniu. My czekamy i nie możemy się doczekać.

 • Jan

  Zgłoś

  Stefaniuk nie po to wziął koalicjanta Platformę do wspòłrządzenia, żeby tylko jej członkowie czerpali profity i ich rodziny, ale także ,zeby wspòłodpowiadali za obecną sytuację. A ta zdaniem Broniewicza i BS jest zła. I oto ten człowiek uśmiechnięty od ucha do ucha z miną bynajmniej nie zatroskaną o losy miasta, staje w Parku Radziwiłła razem z członkami PO, którzy wspòłdoprowadzlili do tej sytuacji. To jest jakiś koszmarny sen i kabaret w jednym. Nie wiem jak można tak nisko upaść. Bareja miałby o czym kręcić.

 • Karol

  Zgłoś

  Już Kaczyński wystarczająco podzielił Polaków teraz Wy trolle Stefaniuka próbujecie robić to samo z mieszkańcami naszego miasta. Już znajomy ze znajomym nie będzie mógł nawet chwilę porozmawiać. Tylko PiS do takiej podłości jest zdolny, postawcie jeszcze pomnik z krzyżem na Placu Wolności i wszystkich inaczej myślących palcie na stosie.

 • Axel

  W odpowiedzi na: Karol Zgłoś

  O czym ty do mnie rozmawiasz ? Głowa cię nie boli ? Razem organizowali piknik mieszkańcom, a nie przypadkiem rozmawiali. Nie macie już nic na swoją obronę, zrobiliście ludzi w balona i po tych wpisać widać ,że Broniewiczowi polecą notowania. Ten smród będzie się ciągnął do wyborów. L. nie protestował jak wyrzucali C. z PEC- u. Nie tylko zresztą on. I teraz on przybywa , jeden i drugi i wszystko jest halo. Nie dziwię się L. ale Pan C. chyba nie rozumie jak to wszystko szło. Zresztą on chyba wielu rzeczy nie ogarnia. Niech dalej łapie wszystko bezrefleksyjnie, niektórym o to chodzi.

 • Oron

  Zgłoś

  Proszę na jednym z portali zobaczyć jak Broniewicz świetnie się bawi w parku z obecną władzą w Białej Podlaskiej. Mam na myśli członków PO, którzy głosują prawie zawsze na TAK, jak chce Dariusz, którego to Bronek krytykuję, nie krytykując przy tym platformy. Maska opadła na ziemię Broneczku ! Tak to się bawić nie będziemy !

 • IXI

  W odpowiedzi na: Oron Zgłoś

  Dobrze jest przejrzeć na oczy przed wyborami i uświadomić sobie co reprezentuje BS. Bez żadnego wstydu stać na scenie razem i śmiać się do zdjęcia to łobuzerka polityczna. I to z kim ? Z osobami rządzącymi miastem, których się krytykuje na facebooku , bo L. odpowiada również za obecną sytuację. Nie tak miało być, ale lepiej zrozumieć tą przewrotność przed wyborami niż po wyborach. Zejdź ze sceny Broniewicz, to już przestało być smaczne.

 • Tak miało być

  W odpowiedzi na: IXI Zgłoś

  Kolejnym projektem może być uruchomienie tu zakładu specjalizującego się w recyklingu i malowaniu samolotów. Wartość jednego samolotu przeznaczonego do recyklingu wynosi średnio około 50 mln dolarów. To prężnie rozwijająca się branża, oferująca wiele miejsc pracy i dobre zarobki zarówno dla pracowników niewykwalifikowanych jak i specjalistów. Pytam Dlaczego ktoś kłamał.

 • wyborca

  W odpowiedzi na: Oron Zgłoś

  Panie i Panowie z koalicji PiS, PO , SLD, PSL , AS, - nie próbujcie dyskredytować jedynej OPOZYCJI w BIAŁEJ PODLASKIEJ jaką jest BIAŁA SAMORZĄDOWA bo i tak NIC nie ugracie , a wręcz przeciwnie , przysporzycie zwolenników tej JEDYNEJ w mieście opozycji wobec obecnie " zarządzających" NASZYM MIASTEM !!!!! SZKODA CZASU NA WASZE WYPOCINY !!!!!

 • Do wyborcy

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Opozycja ,która publicznie daje wyraz poparcia Platformie , która jest w koalicji z PiS nie ma żadnego prawa krytykować obecnych poczynań władzy, bo to jest rozdwojenie jaźni i zwykła nieprzyzwoitość wobec mieszkańców mających dość partyjniactwa. Proszę nie udawać durnia i nie robić durni z mieszkańców. Te zdjęcia Broniewicza razem z Litwiniukiem , wyrażają wszystko. To granda biały dzień. Tego to się chyba nie spodziewał sam Stefaniuk. Nie dziwię się jednak ,że to było wszystko ukartowane. Tak czy inaczej BS straciła mój głos.

 • pijar

  W odpowiedzi na: Oron Zgłoś

  Bardzo ładnie próbujecie dyskredytować Broniewicza, ale wasz Prezydent już jest skończony i nawet kasa z tych mafijnych SKOKów mu nie pomoże. Skompromitował się swoim nieróbstwem. Otoczył się takimi ludżmi jak Wy i dlatego może tylko dokuczać Broniewiczowi, a nic nie potrafi zrobić. Edukacja w rozkładzie, sport leży, inwestycji brak.

 • Ula

  W odpowiedzi na: pijar Zgłoś

  Jeśli ktoś się zdyskredytował to Broniewicz:(. Ładna mi opozycja, która" zaprasza do tańca" , vice prezydenta z platformy która jest w koalicji z Darkiem pełną gębą. Co mam myśleć w takim razie o nich ? Bez dwóch zdań Broniewicz strzelił sobie gola, znowu roztrwonił swój kapitał . :o. Czy naprawdę w tym stowarzyszeniu są wizerunkowi nieudacznicy ? Te zdjęcia razem w parku są wstrząsające. :o

 • pijar

  W odpowiedzi na: Ula Zgłoś

  Zdyskredytował to się Stefaniuk z Biereckim. Czy podali Sumlińskiego do sądu za posądzanie ich o spotkania z mafią na lotnisku.

 • Logan

  W odpowiedzi na: pijar Zgłoś

  A kim jest ten Sumliński ? Wyrocznia polityczna , wskazująca kto na kogo ? Otóż ten Pan nigdzie , w żadnych mediach nie przedstawił jakiegokolwiek dowodu pokazującego , że to o czym pisał jest faktem. Wszyscy na to czekamy z utęsknieniem, tylko czas mija i ta pisarska bonanza nie może się zakończyć . A oto co o Panu Sumlinskim napisał niedawno Newsweek, gazeta i portal wrogi PiS-owi :http://m.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/plagiaty-wojciecha-sumlinskiego-kolejne-dowody-na-plagiaty-sumlinskiego,artykuly,426573,1.html. Na niewłaściwego konia Broniewicz stawia.

 • Monia

  W odpowiedzi na: pijar Zgłoś

  Broniewicz niech kieruje pretensje do Litwina z którym tak ładnie się zwąchał . On też sprawuje w tym mieście władzę.

 • pijar

  W odpowiedzi na: Monia Zgłoś

  To prawda, że odpowiedzialność ponoszą również vice prezydenci oraz Rada, ale największym nieudacznikiem i niszczycielem miasta jest Stefaniuk. Za dotacje na kluby trzeba opłacać wynajęcie obiektów. Na Podlasie wydaje się około 0.5 mln. Czy ktoś w tym mieście myśli. Czy komuś zależy żeby coś tu było. Inwestycje jak na miasto o statusie stolicy powiatu zbliżone są do niektórych ogródków w okolicy. Zamiast zagospodarować Krznę dla potrzeb rekreacji tak jak robią to inne miejscowości to stawia się pomniki. To jest gospodarz.

 • O proszę !

  W odpowiedzi na: pijar Zgłoś

  Taaaaak ? A kto mu pomaga rzekomo niszczyć jak nie Platforma Obywatelska ? Lecz Panu B. to chyba w tomi graj, skoro odwala takie jasełka. Żenua :( Takiego przedstawienia nie było już dawno w Białej Podlaskiej.

 • TIM

  W odpowiedzi na: Oron Zgłoś

  Zawiodłem się na całej linii.:o W związku z tą tragifarsą , nie ma zamiaru wspierać głosem tej pseudo opozycji. Jestem aż nadto zszokowany.

 • Pani Lodzia

  W odpowiedzi na: TIM Zgłoś

  Ty i tak jesteś od Stefaniuka, czyli jesteś w innej tragifarsie.

 • Do Orona

  W odpowiedzi na: Oron Zgłoś

  Ale jaja ! Ale jaja ! Widziałem te zdjęcia . To dyskredytuje te stowarzyszenie kompletnie. Oberwałem dziś z liścia. Dobrze się bawiło Bronuś z popierającym obecną władzę ? Po wpisach widać jak się popisałeś po raz kolejny:). I kto ci dziś zaufa ? Długo nie trzeba było czekać , ośmieszenie nastąpiło szybciej niż się spodziewałem:D

 • 876

  Zgłoś

  Jeszcze do dzisiaj Bogusław Broniewicz był moim kandydatem, ale po wydarzeniach Parku Radziwiłła , gdzie świetnie się bawił w towarzystwie Litwiniuka, który jak dobrze ktoś zauważył wspierał z innymi z PO, Stefaniuka stracił u mnie wszystko. To jest mój największy zawód polityczny. Nie myślałem, że do tego dojdzie. To tak jakby zdjął prostu spodni i pokazał mi swoje cztery litery. Nie licz Broniewicz i spółka na mój głos, będę namawiał wszystkich pozostałych do tego samego. Te twoje wypociny internecie, krytykujące obecnie rządzących nijak się mają do twojego postępowania. To jest DNO.

 • Moim zdaniemy mylisz sie kolego. Diagnoza moze i dobra, ale prozne marzenia. Miastem dalej beda rzadzic uklady, "lisy" - jak to nazywasz, salony, koterie itp. Marzy Ci sie rewolucja? Nic z tego. Im predzej sobie to wybijesz z glowy, tym zdrowszy bedziesz i spokojniejszy. Nic sie nie zmieni. Beda albo ci, albo tamci. Tak bylo zawsze, jest i bedzie. A rewolucje nawet jak sie zdarzaly to nie tylko niszczyly samych rewolucjonistow, ale tworzyly kolejne uklady, koterie, rezimy. A kto najbardziej dostawal po d...ie? Idealisci. Czyli ci, ktorym sie zdawalo, ze cos moga, ze cos zmienia.

 • ???

  W odpowiedzi na: @ Zgłoś

  I oto nasz dzielny Broniu, klepie się po pleckach z funkcjonariuszem partyjnym, który w głosowaniach popierał w zasadzie wszystkie pomysły na miasto, które to Broniu na swoim Facebooku tak krytykuje.:) Z funkcjonariuszem który w swej ekstazie głosował za podwyżką śmieciową i podwyżką dla innego funkcjonariusza. I można długo by jeszcze pisać gdyby nie to , że Broniu przekroczył cienką czerwoną linię swej hipokryzji. Granicę , za którą jest już tylko śmieszność. :(

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: @ Zgłoś

  Owszem są możliwe różne warianty, ale żaden nie przewiduje udziału Pana Broniewicza w politycznych powyborczych rozdaniach . Nie możemy narazie pozbawiać go złudzeń, stąd kontrolowane wycieczki tych i tamtych do niego ,delikatne łechtanie jego ego. W ostateczności wszyscy poświęcą tą postać dla dobra wyższych spraw. Swoją drogą nie mogę się nadziwić , że sprytnie usunięto z Pecu Pana C. który jest członkiem tego stowarzyszenia, a jego lider jak gdyby nic spotyka się z vice, który z kolei udaje , że nie ma na nic wpływu. Tak się gra na ile przeciwnik pozwala. To są duże dzieci, którzy we wszystko wierzą i mało rozumieją. I dlatego wygramy i stworzymy ponownie koalicję. Bez politycznych amatoròw.

 • Franek Kimono

  W odpowiedzi na: @ Zgłoś

  Bronek, kiedy będziesz ciugnął linki z Dyzmom ? Pięknie grałeś nie powiem, ale już dawno zacni ludzie Cię przejrzeli.Dziś ciagniesz z PO , ale gdyby Daro nie mial Cię w d....ie , ciągnąlbys i z nimi. To ja już wolę oryginał.

 • Janek

  W odpowiedzi na: @ Zgłoś

  Kanapowe towarzystwo niech politykuje na Kościuszki, a zostawi poważne sprawy Pisowi i PO. Na dzień dzisiejszy pokazali swoją prawdziwą twarz. Brzydką i zaklamaną. Ma już ich w głębokim poważaniu, stracili u mnie wszystko. Niczego nie osiągnęli to próbują na garbach silniejszych wskoczyć do żłoba. Przybijają piątkę z Litwiniukiem, a na Facebooku krytykują sytuację w Białej. Odruch wymiotny.

 • Wybory

  W odpowiedzi na: Janek Zgłoś

  A może Litwiniuk zdradzi trochę tajemnic Broniewiczowi i kampania będzie ciekawa. Takiego obrotu sprawy Dyzma się nie spodziewa.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: Wybory Zgłoś

  No , może i zdradzi. Tylko komu i kogo ???:D:D Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.

 • Wybory

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  W Białej jest ogromny nepotyzm. Żeby zostać stróżem to trzeba zadeklarować lojalność obecnej władzy. Tego się boicie i dlatego ciągle zniechęcacie do Broniewicza. Pamiętajcie, że to z jego podatków płacą wam pensje. Bo wasi biznesmeni tacy jak D. Litwiniuk to uciekli do budżetówki.

 • Pin

  W odpowiedzi na: Janek Zgłoś

  Tym jednym zagraniem Rozrządowa pokazała wszystkim nielicznym zwolennikom , gdzie ma Nas, ludzi bezpartyjnych. Broniewicz, to jest twòj osobisty blamaż. :o Na złość zagłosuję na Stefaniuka. Dla mnie skonczyles się politycznie. Startuj na soltysa Wòlki Plebańskiej.

 • PR

  Zgłoś

  DYZMA JESTEŚ ZEREM

 • Roman

  W odpowiedzi na: PR Zgłoś

  Za sytuację w mieście w takim samym stopniu odpowiada i Stefaniuk i Litwiniuk. Broniewicz wyczuł noskiem, że anuż może dla platformy notowania rosną , to próbuje się zwąchać. Zaraz z bezpartyjnego będzie znowu partyjnym. Już zaiwania, i nie są to perfumy. Czemu nie krytykuje platformy ? Zbieraj Broniewicz ten cały swój cyrk pt. Biała Rozrzadowa i nie licz na publiczność tego zaklamanego widowiska. Ta bajka dla niezbyt lotnych się chyba szybciej kończy niż zaczęła.

 • Ha,ha,ha

  W odpowiedzi na: Roman Zgłoś

  A czy ktoś wierzył w tego stowarzyszenia dobre intencje ? Kocham Cię Europo , czy kocham Cię Michałku? Oj przeliczyłeś się Panie Broniewicz ! Idiotòw poszukaj gdzie indziej.

 • 123

  W odpowiedzi na: Roman Zgłoś

  Wyszło szydło z worka. Kto , z kim ciąga linki w parku. B.B. teraz nie ma żadnego moralnego prawa krytykować władz w mieście ,skoro zaprasza Litwina do wspólnej zabawy. A to przecież Litwin w głosowaniach popiera Dariusza.I wspòłrządzi . Obciach i kabaret na calego. O co ci chodzi mości Broniewicz ? Dla mnie wygląda ,że tylko o koryto. Farbowanym lisom trzeba powiedzieć Stop .

 • Puerto

  Zgłoś

  Hm..jeden dyskutant powiada, ze prezydent nie obiecywal realizacji obietnic w jednej kadencji, drugi dziwi sie kontaktom bronka z michalem. I to jest swietny przyklad tego, jak wyglada polityka. Stare numery, ze to trzeba jeszcze jednej kadencji itp. Stare numery. Sciemnianie i koniec. A bronek? To jest polityka. A w polityce wszystko jest mozliwe. Nie ma wrogow, sa tylko rywale. Rywale dzis, sprzymierzency jutro. Tak bylo, jest i bedzie. Zwykly pragmatyzm i racjonalne dzialanie. Proste recepty ce****a tylko fanatykow. A poza tym, to juz nawet spotkac sie publicznie nie moga?

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: Puerto Zgłoś

  To teraz sami Państwo oceńcie, wiarygodność tego typu stowarzyszeń. Czy można im zaufać? Absolutnie nie, gotowi zaprzedac się za miskę ryżu, tak jak to uczyniła PO w Białej. Trzymamy ją pod butem i tak będzie w następnej kadencji. A tacy jak Bronek myślą ,że pod Nas podkopią. Co za naiwność ! Dzięki pewnym ruchom, mamy stały dopływ informacji z ich środowiska. I w ostatniej rozgrywce zostaną z niczym, a Bronek ? Jest tylko pionkiem do przestawiania. Miota się gdzie się da, szukając sprzymierzeńców, bo widzi jak słabym ogniwem jest to co stworzył. Bez pomysłów, bez struktur, bez zaplecza finansowego. Goło i wesoło. W każdym razie , przynęta została zarzucona i to niejedna, a znając ich możliwości do końca nie zrozumieją o co w tym wszystkim chodzi.

 • do prawego i sprawiedliwego

  Zgłoś

  No dobrze. Ale to przecież prezydent Stefaniuk publicznie i to wielokrotnie deklarował i zapewniał, że po pierwsze stworzy w Białej 1000 nowych atrakcyjnych miejsc pracy. I wcale nie miał na myśli miejsc urzędniczych, tylko produkcyjne, głownie w strefie na byłym lotnisku. Po drugie wielokrotnie i publicznie deklarował, że doprowadzi do tego (poprzez te wspomniane miejsca pracy), by wynagrodzenie w mieście było godne. Innymi słowy, miało tak się stać poprzez napływ do miasta inwestorów spoza Białej, by poprzez rynkową rywalizację o pracownika wymusić na bialskich biznesmenach podwyżki. Jaki efekt tych obietnic? Żaden. Inwestorów spoza miasta nie ma, jedyny który zainwestował w strefie to przedsiębiorca bialski. Pensje też te same. Sami zresztą to potwierdzacie. Zatem pan prezydent nie spełnił obietnic i oszukał ludzi. NIE MA OBIECANYCH NOWYCH MIEJSC PRACY. I KONIEC. I PO CO TE MYDLENIE OCZU? CZTERY LATA ZARAZ MINĄ. I W STREFIE HULA WIATR A NIE INWESTYCJE.

 • Hola , hola

  W odpowiedzi na: do prawego i sprawiedliwego Zgłoś

  A Michał Litwiniuk popiera Dariusza pełnym sercem i jakoś to nie przeszkadza Bronkowi z Litwinem kolaborować. A tak narzekał na PO, a tu proszę , wspólne ciaganie linek w parku. Żadnych zasad, zero honoru, ani krzty wiarygodności. Kończ Bronek., wstydu oszczędź!!!

 • BialPack

  W odpowiedzi na: Hola , hola Zgłoś

  Oj nie ładnie tak kłamać !!! Radek chyba nie byłeś w parku i powtarzasz jakieś bzdety . Co do kolaboracji to owszem się zgadza ale to Litwiniuk kolaboruje z PiS i nie tylko On , bo większość radnych i co zaskakujące również AS .
  Nie wiem czy to Ty Płandek , czy Trampek te bzdury piszecie ale proszę Was nie przestawajcie. Potraficie tylko kłamać, obrażać i myślicie, że coś potraficie - powiedzcie Bluszczowi żeby recykling samolotów już zaczął załatwiać!

 • Do BialPack

  W odpowiedzi na: BialPack Zgłoś

  Nie kłam człowieku , bo się sam ośmieszasz. Zdjęcia Broniewicza , Stolarczukowej i innych z PO, każdy może zobaczyć w internecie. To dzięki ich głosom Stefaniuk podejmował decyzję, za które Broniewicz krytykuje. Takiego faryzeusza i hipokryty dawno nie spotkałem.

 • Iga

  W odpowiedzi na: Hola , hola Zgłoś

  Bezpartyjny Broniewicz puszcza oko do Platformy :o. Straciłam całkowicie poczucie szacunku do tego człowieka. WSTYD !!! Nie zagłosuję na faryzeuszy. !!!

 • życzliwy

  W odpowiedzi na: Hola , hola Zgłoś

  Bodo i BS nie idżcie tą drogą !!!!!!!

 • Bialo dokad zdazasz?

  Zgłoś

  Etat urzedniczy marzeniem bialczan? Co za dramat. Co za upadek. Co za skansen. Szczegolnie w kontekscie faktu, ze polscy urzednicy naleza do najstarszych w Europie. Co czwarty ma wiecej niz 55 lat. A mlodzi wcale sie do takiej roboty nie garna, gdyz urzedy nie sa dla nich atrakcyjnym miejscem pracy. Z raportu szefa Sluzby Cywilnej wynika, ze coraz mniej mlodych aplikuje o takie etaty, coraz wyzszy jest tez odesetek odejsc. A w bialej? A u nas odwrotnie. Moj Boze, co za wstyd, co za brak ambicji, checi, co za zascianek. Zastanowcie sie, jaki los czeka takie miasto. Miasto urzednikow. Odpowiedz nasuwa sie sama.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: Bialo dokad zdazasz? Zgłoś

  Proponuję aby Panowie z KOD-u i Białej Samorządowej wśród których są przedsiębiorcy, pochwalili sie ile zarabiają u nich pracownicy. Najpierw w swoich firmach ,z płacą, zdążajcie do UE. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wprowadzili warunki płacy i pracy tak jak w Niemczech, Norwegii itp. Tym wszystkim którym nie odpowiada praca za biurkiem , zapraszamy wszystkich chętnych do zgoła innej ,a mianowicie przy budowie stadionu, albo przy skręcaniu mebli. Jestem przekonany , że przy tej ostatniej to szczyt marzeń wielu osób i zarobki niczym na zachodzie.

 • refleksja

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Proponuję więcej szacunku dla ludzi, którzy tworzą miejsca pracy. Jeśli to jest takie proste to dlaczego nie tworzycie firm, dlaczego Prezydent Stefaniuk wybrał noszenie teczek za senatorem, a nie założył przedsiębiorstwa i nie pokazał jak się robi dobrobyt dla pracowników. Widocznie lepiej być aparatczykiem partyjnym i żyć z podatków tych których krytykujecie. Prawy i sprawiedliwy, a stadion to budujcie sobie sami, bo tylko wam jest potrzebny.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: refleksja Zgłoś

  Prezydent Stefaniuk, nie musi zakładać swojej firmy, realizuje się doskonale obecnie, jak i godnie zarabia. Prezydent dotrzyma obietnicy w kwestii miejsc pracy. Nigdy nie twierdził jednak ,że dokona tego w czasie swojej pierwszej kadencji. Proszę uzbroić się w cierpliwość, nikt nie może sobie pozwolić,żeby bialscy pracownicy byli traktowani przez inwestora jak chłopi pańszczyźniani i tania siła robocza. Chciałbym jednak dowiedzieć się jakie warunki oferują w swoich firmach tzw. Europejczycy z KOD - u, albo Białej Samorządowej. Czy płacą jak na wschodniej prowincji czy jak na zachodzie Europy? Rozmowy z różnymi osobami nie napawają optymizmem w tej kwestii,a wręcz co niektórych ośmieszają. Czas spojrzeć czasami na siebie, panowie bezpartyjni.

 • refleksja

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Na razie twojemu prezydentowi to coś słabo idzie. Biała ma duże bezrobocie, a miejsc pracy nie przybywa. Miasto dalej się wyludnia i starzeje, a to nie stwarza perspektyw na przyszłość. Wiem, że prezydent dobrze zarabia, za dużo do efektów jego pracy. Z Twoich wypowiedzi wynika, że nie lubisz bialskich przedsiębiorców, a przecież to tacy ludzie utrzymują tą armię urzędników, w tym Prezydenta. Pisz więcej Twoje wypowiedzi kompromitują obecną władzę. Proponuję również abyś ruszył się trochę z Białej i zobaczył jak rozwijają się inne miejscowości.

 • Makumba

  Zgłoś

  880, przepraszam. Bo 120 juz stworzyl. Sadzilem ze 20.

 • Makumba

  Zgłoś

  To nasz pan prezydent, zeby spelnic swoje obietnice sprzed 4 lat musi jeszcze stworzyc 980 tych urzedniczych miejsc pracy:)

 • Rta

  Zgłoś

  Nie jestescie Panstwo zbytnio reprezentatywni. To fakt. Ale to wynika z wielu powodow a polityka jest skomplikowana. I ylko glupcom wydaje sie prosta. Ale jednoczesnie zgadzam sie z wasza diagnoza. Ludzie juz tej obecnej wladzy maja dosyc. Wpadka za wpadka, brak istotnych miejskich inwestycji, (rondo z kawalkiem ulicy na osiedlu Romaniuka tylko dokonczone po Czapskim) obiecanych miejsc pracy tez nie ma. Jest oczywiscie pijar.

 • Wojtal

  W odpowiedzi na: Rta Zgłoś

  Pracy jest dużo tylko kto chce pracować Biała Podlaska kierowcy z ukrainy,,,Sedar Międzrzec Podlaski pracownicy z UK itd
  Proszę nie szerzyć nieprawdy

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: Rta Zgłoś

  Co za bzdury! O sukcesach , planach, realizacjach piszą wszystkie media, bez wyjątku. Nawet gdyby nie chciały tego robić i tak to robią i robić będą. To prezydent jest na ustach wszystkich, to na prezydenta spotkaniach przychodzi mnóstwo osób, to na Jego konferencjach "jedzą nam z ręki". Będzie 120 miejsc pracy, urzędniczych ,ale o takiej pracy marzą mieszkańcy , a nie o pracy u prywaciarza. Liczba aplikujących mówi sama za siebie. Coraz więcej osób przyłącza się do Naszego obozu ,bo nie widzą innej alternatywy. Jakieś twory krzyczące o bezpartyjności , to krzyk rozpaczy . Jeszcze niedawno byli w PO i SLD, startowali z tych list , kiedy zrozumieli , że tą drogą nie dojdą do celu, zmieniają strategię licząc na naiwność mieszkańców. Wiarygodność tych panów - żadna. Nikt nie będzie jechał pijany i nie potrąci na pasach zakonnicy w ciąży , i dlatego sukces jest nieunikniony. My ze swej strony dziękujemy tej śmieszniej , bezproduktywnej , dyletanckiej pseudoopozycji.

 • Karol

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  Prawie wszystkie media w mieście są pod butem Stefaniuka to trudno żeby pisały co innego. Bialskie gadzinówki nawet relacji ze spotkania nie zrobiły bo tak im kazano. Wolność w Polsce skończyła się wraz z wyborem PiS .

 • KOD

  Zgłoś

  Jak widać zabolała władzę wizyta Olgierda Łukaszewicza. Zrywanie plakatów i trolowanie w sieci już wam nie pomoże . Mieszkańcy mają was po dziurki w nosie.

 • Prawy i sprawiedliwy

  W odpowiedzi na: KOD Zgłoś

  Na razie Nasz niezwykle zdolny pijarowiec Radosław bezbłędnie i perfekcyjnie " usadza" takich jak wy i Bronkowe stowarzyszenie. Bawi się wami na każdym kroku i w związku z tym ,że to już stało się nudne , apeluję ,dajcie Mu chociaż trochę rozwinąć skrzydła. Ten młody człowiek chciałby się wykazać, a te wasze amatorskie zagrania powodują , że nie może pokazać swojego całego kunsztu w tej branży. Jeśli chodzi o wybory, zrobi się kilka skutecznych wrzutek, po których dla Bronka spadną sandały, obserwując finansowo- medialną - PR -ową potegę. A ludzie widząc ten spektakl pójdą w wybranym przez Nas kierunku. Na dzień dzisiejszy Daro nie ma z kim przegrać i nie przegra. Nie jesteście partnerem na którego warto by chociaż spojrzeć.

 • Zyga

  W odpowiedzi na: Prawy i sprawiedliwy Zgłoś

  ......nie dla Bronka ,tylko Bronkowi - do szkoły po wiedzę z języka polskiego panie prawy i sprawiedliwy !!!!!!!!!

 • Regionalizm

  W odpowiedzi na: Zyga Zgłoś

  Dla Bronka zamiast Bronkowi czyli przyimek dla z dopełniaczem zamiast celownika, to regionalizm składniowy charakterystyczny dla Podlasia, polszczyzny Kresów północnych (Litwa, Białoruś, południowa Łotwa), a także w mniejszym zakresie polszczyzny Kresów południowych. Konstrukcje takie występują w polszczyźnie na tych terenach powszechnie, nawet w języku inteligencji.Konstrukcje z dla notowano na przykład w języku inteligencji Białegostoku, Wilna, także w tamtejszych gwarach polskich. Są na tyle powszechne, że wypierają prawie całkowicie i tak stosunkowo rzadko występujący celownik. Łatwo po nich poznać, że osoba w ten sposób mówiąca pochodzi z Polski północno-wschodniej (lub z dawnych Kresów wschodnich). Nie należy się jednak bać używać przyimka dla z dopełniaczem, gdyż po pewnych czasownikach dopuszczalne jest wymienne stosowanie tej konstrukcji i celownika, np. „Kup dla Pawła ten sweter’’ lub „Kup Pawłowi ten sweter’’ (por. Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN).

 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: Regionalizm Zgłoś

  Wszystko się zgadza, lecz regionalizm to zawsze regionalizm i powinno się go unikać w komunikacie sformułowanym w polszczyźnie ogólnopolskiej. Nie brzmi to najlepiej w języku dzisiejszej inteligencji. Czym innym jest użycie w kontekście; "kup coś dla kogoś" (z dopełniaczem lub zamiast niego, a jeszcze czym innym: "dla niego spadły sandały" (zamiast celownika). Ta druga wersja jest - moim zdaniem niedopuszczalna w języku oficjalnym i pisanym. Kolokwialnie czyli w rozmowie byłbym bardziej liberalny, ale i tak mnie to razi.

 • Janek Trąbka

  Zgłoś

  Mama dla Stacha i Faworka wuwuzelę tylko miejcie odwagę w końcu wziąć jakiś udział w proteście przy Biereckim , Stefaniuku bądź innym z pisu. Udawać zatroskanych to potraficie , ale nic więcej. Tyle jesteście warci i ten wasz KOD.

 • Tomek

  Zgłoś

  Był u Nas Kaczyński, Bierecki, Morawiecki, Duda, Rafalska, Radziwiłł i inni. Dziwnym zbiegiem okoliczności wszyscy z Kodu poszli wtedy na L4. Zagubili się w czasoprzestrzeni. Odkąd wizytują gmach przy ulicy Kościuszki , Daro ma stały dopływ informacji. Przypadek ? Nie sądzę !

 • Rodak

  W odpowiedzi na: Tomek Zgłoś

  Radziwiłłom przyznaliście honorowe obywatelstwo Białej Podlaskiej a oni wyprowadzili 500 milionów do Lichtensteinu. Takie to wasze głupie rządzenie wygląda.

 • Tosiek

  Zgłoś

  Stachu myślał ,że będzie rewolucja i on sam przejdzie do historii jako zasłużony dla sprawy , a tu się okazało że biedak długo nie wytrzymał pod tym sądem w rewolucyjnym uniesieniu i zdezerterował z posterunku kompromitując siebie i grupkę osób mieniących się opozycją. :o. Stasieniek dlaczego ?

 • 123

  W odpowiedzi na: Tosiek Zgłoś

  Namiot pamiętający czasy PRL-u się rozleciał, śpiworów ze stolicy nie dowieźli, świeczki się wypaliły ,a Stach sam nie będzie nocował pod gołym niebem a i zapał słomiany dał się we znaki. Rozrządowa nie pomogła bo to kanapowe towarzystwo jest tak nieudolne , że już ich zwolennicy się od nich odwracają.

 • Open

  Zgłoś

  Odwagę kodowców można będzie już niedługo zobaczyć , 6 maja na ulicy Warszawskiej. Przyjdźcie wszyscy, żeby zobaczyć ,że ich nie ma :D:D:D. To samo z Białą Rozrządową.

 • MMM

  W odpowiedzi na: Open Zgłoś

  Stasiek i Marek mają moc. Na jeden ich telefon, na jedno zawołanie i skinienie gotowych jest stanąć w proteście coś ok. 4- 5 osób. :D. Nawet autokaru nie trzeba ,żeby zapakować całą ekipę tych rycerzy. :o

 • Gutek55

  Zgłoś

  Wiekszosc wpisow tendencyjna-widpcznie dobrze oplacona.Nieszczesna ta wschodnia Polska w ktorej swiadomosc tego co sie naprawde w kraju dzieje zostala gdzies w przedsionku wspolnego domu ,jakim jest Europa.Szkoda ze nie widza jak PIS niszczy to dobro budowane od 1989 roku, jakimjest demokracja.Nie widza i niechca slyszec o przekretach rzadzacych i o zatrudnianiu przez nich ,znajomych,krewnych i partyjnych dzialaczy na panstwowych stanowiskach,czesto bez potrzebnego wyksztalcenia i doswiadczenia.Maja szczescie ,ze trafili na dobra koniunkture gospodarcza w swiecie i Europie.Ale to tez nnie ich zasluga.Pozyjemy ,zobaczymy.Ja kuz PRL mam za soba ,aPRL-bis jak widac przed wami.

 • Do Staśka

  Zgłoś

  Stasiek !!! Pytam ciebie z tego miejsca, dlaczego nie śpisz w namiocie pod sądem ramach protestu któryś organizował ? Tam jest twoje miejsce a nie w hotelu. Chcesz to ci kupię ten namiot tylko wykaż się w końcu, a nie przesypiasz do południa i śnisz o stołku.

 • abcdef

  W odpowiedzi na: Do Staśka Zgłoś

  Idź posłuchać Norbiego a nie tylko drwisz i kpisz z porządnego gościa.

 • Ziom

  Zgłoś

  Olgierd to przedstawiciel aktorskiej trupy komediantów , którego wrażliwość budziła się wraz z odstawieniem od koryta jego pupilków z PO. A gdzie on był jak naszą flagę wtykano w psie kupy, a w Święto Niepodległości śpiewano " Dymać Orła Białego " ? A teraz udaję wielce zatroskanego symbole UE.

 • Pisek

  W odpowiedzi na: Ziom Zgłoś

  Skąd takie głupoty wygrzebales???

 • Twist

  Zgłoś

  To prawda. Poparcie społeczne mają bardzo nikłe. Szczególnie w Białej. Aktyw z KOD-u często pobiera już emerytury i ma dużo wolnego czasu. Co świadczy też o tym, co o KOD-owskich ideach sądzą ludzie młodzi i w średni wieku. Zwykli ludzie są zapracowani po pachy i nie mają czasu ani pieniędzy na wygłupy. KOD, Nowoczesna, Obywatele RP i inne twory nie mają żadnych szans na sukces polityczny. Stąd już główkują jak się by pod kogoś sensownego podłączyć, gdzie i z kim wejść w koalicję. Naturalnym sojusznikiem wydaje się być właściwie tylko PO. No może jeszcze lewica. Ale pożyjemy, zobaczymy.

 • Stangret

  W odpowiedzi na: Twist Zgłoś

  Nikt się nie nabierze na jakiś KOD, grupkę ludzi którzy nie mają nic do zaproponowania , nie mają programu a chodzi im wyłącznie przejęcie władzy i obsadzenie stanowisk. Straszą opinię publiczną, a to UE ,a to jakimś Polxitem. :D. Ośmieszyli się pod bialskim sądem, ośmieszyli się jak odwiedzały Białą różne osoby z centralnych władz. A teraz Staś i F., udają jakąś siłę polityczną. Zwykła komedia dla ubogich.

 • Ole !

  W odpowiedzi na: Twist Zgłoś

  Już kombinują zakłamańcy powiadasz ? Gdzie tu by umościć swoje cztery litery ? Na pohybel tym panom !!! Będą mieli okazję pokazać swój oręż, zbliża się święto 34 pułku, gdzie będzie przemawiał wysłannik PiS-u na to miasto, policzymy szabelki. Zobaczą Państwo jacy to "wybitni" herosi w walce o demokrację. Gwarantuję ,że pochowają się jak karaluchy. :D

 • Zonk

  Zgłoś

  Jak był w Białej Kaczyński ,tych z KOD-u nie było widać, jak był Duda było podobnie, jak Bierecki wielokrotnie się lansowal również nigdzie ich nie było. Pod sądem wytrzymali ledwo kilka godzin w liczbie kilka osób. Świeczki się skończyły ?Teraz na tych zdjęciach widać ,że nie mają poparcia. Frekwencja śmieszna. Stasiu weź namiocik, karimate , śpiwór i idź pod sąd walczyć o demokrację. Straciłeś zapał czy taki z ciebie waleczny rycerz ?

 • 123

  W odpowiedzi na: Zonk Zgłoś

  Od kilku lat możemy oglądać naszym mieście rejteradę tych z KOD-u z podkulonym ogonem. Nikt nie lubi czuć się jak frajer i kibicować nieudacznikom. Weźcie się za jakąś pożyteczną pracę a nie udajecie bojowników wolność naszą i waszą. Już noski się kręcą to przy Samorządowej do przy PO. Ohyda !

 • Pisek

  W odpowiedzi na: 123 Zgłoś

  I w beczce ogórków znajdzie się niechciany burak.

 • Lech

  W odpowiedzi na: 123 Zgłoś

  Kod pokazał, że trzeba go ignorować. A jak sobie pokrzykują,to znaczy że demokracja ma się świetnie.:D

 • Roman

  Zgłoś

  Dobrze, że takie osobistości mówią do społeczeństwa. Chwała organizatorom. Brawo. Więcej takich spotkań, a nie tylko urządzania politycznych wieców, zmiany nazw ulic, rond , skwerów i pomników. Warto tego typu spotkania bardziej nagłaśniać bo na tak interesujące spotkanie przyszłoby więcej osób. Społeczność lokalna potrzebuje takich spotkań, a nie tylko polityczno-wyborczych pikników.

 • Janek

  W odpowiedzi na: Roman Zgłoś

  Jakie osobistości ? Do jakiego społeczeństwa ? Zwykły aktor mówiący do niewielkiej grupki która przyszła zobaczyć o co tu chodzi. Caly ten Kod skompromitował się wielokrotnie , to samo z wami. Nikt w tym mieście nie myśli o was poważnie. Jesteście tworem potrzebnym jedynie do obśmiewania i naigrywania się z was. Aż żal było patrzeć na te wasze spędy liczące kilka osób. Mam rodzinę większą niż tych protestujących.

 • 123

  W odpowiedzi na: Roman Zgłoś

  A po co nagłaśniać jak i tak nikt nie chce was słuchać. Ubzduraliście sobie że mogły być tłumy ? Ogarnij się Romeczku ! Liczyliście na młodych, wykształconych z dużych miast ? Ze zdjęć nie bardzo to widzę:o.

 • Obywatel UE

  Zgłoś

  Dziękuję za rzetelną relacje spotkania .

 • Orkan

  W odpowiedzi na: Obywatel UE Zgłoś

  Nie ma za co:). Pokazali ,że w zasadzie nie istniejecie. Te zdjęcia mówią same za siebie. Odjąć dziennikarzy i przypadkowe osoby ,przyszła garstka ludzi. :D

 • Pisek

  W odpowiedzi na: Obywatel UE Zgłoś

  Wyjść z Unii do Sojuza

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin