Funkcjonariusz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej Piotr Wetoszka został zdobywcą kolejnych medali na mistrzostwach Nordic Walking. Na rozgrywanych w drugiej połowie czerwca Mistrzostwach Europy i Świata oraz w Pucharze Europy zdobył srebro i złoto.

16-17 czerwca br. w bawarskim Roding odbyły się Mistrzostwa Europy w Półmaratonie Nordic Walking oraz Puchar Europy na 10 km organizowane przez European New Walking Organization, w których udział wzięli reprezentanci z kilkunastu krajów. Niemieckie media podsumowały te mistrzostwa krótkim „Polen dominant”. W kategoriach wiekowych Polacy zdobyli aż 12 medali, w tym 4 złote i 4 srebrne.

Debiut Piotra Wetoszki na dystansie 21,1 km zakończył się ogromnym sukcesem. Piotr, z czasem 2:25:25, zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 30-34 lata.

Z kolei następnego dnia, w ramach Pucharu Europy na 10 km, bialczanin stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii wiekowej 30-39 lat, udowadniając przy tym, że może się poszczycić nie tylko szybkością. Piotr został również wyróżniony za najlepszą technikę wśród zawodników Pucharu Europy.

Jeszcze większym sukcesem zakończył się start Piotra Wetoszki na organizowanych w dniach 30 czerwca – 1 lipca br. w podpoznańskiej Mosinie Mistrzostwach Świata Nordic Walking. Nasz reprezentant zdobył tytuł Mistrza Świata w półmaratonie. Trasę mierzącą 20,6 km Piotr pokonał w czasie 2:14:45 i zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 18-39 lat. W Mistrzostwach wzięło udział ponad 500 zawodników z 14 krajów świata. Rywalizacja odbywała się na trzech dystansach – 5 km, 10 km oraz półmaraton.

/źródło: IAS Lublin/