Wczoraj, 6 lipca, w Wydziale Pracy w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej zakończyła się tocząca się od ponad roku sprawa dotycząca odwołania komendanta Straży Miejskiej w Radzyniu Podlaskim, Jana Kuszpy. Decyzją sądu komendant został przywrócony do pracy. Na ogłoszeniu wyroku nie pojawił się ani burmistrz, ani pełnomocnik miasta.

 

Komendant Jan Kuszpa został zwolniony 10 marca ubiegłego roku. Jak tłumaczył burmistrz, przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę są planowane zmiany organizacyjne w Straży Miejskiej, zmierzające do redukcji zatrudnienia. – Jesteśmy do tego zmuszeni ze względów ekonomicznych – wyjaśniał burmistrz Jerzy Rębek, a jako kolejny argument wymieniał fakt, że Jan Kuszpa był równolegle zatrudniony w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach koło Radzynia i zakres czynności, jaki ma tam przydzielony, wskazuje, że powinien je wykonywać codziennie, równolegle z pracą w Straży Miejskiej. Sam Jan Kuszpa twierdził, że jego zwolnienie miało podłoże polityczne - jako człowiek ekipy dawnego burmistrza miasta był niewygodny. Od decyzji burmistrza komendant odwołał się do sądu. Pierwsza rozprawa odbyła się 17 czerwca. Finał dopiero 6 lipca, ale korzystny dla komendanta.

 

 

Przywrócenie do pracy i odszkodowanie dla komendanta

 

Wyrok sądu jest jednoznaczny - komendant ma zostać przywrócony na poprzednio piastowane stanowisko. Burmistrz na przywrócenie go ma 7 dni od momentu uprawomocnienia się wyroku, co z kolei nastąpi w ciągu 21 dni od jego odczytania 6 lipca. Decyzją sędziny Oliwii Caruk-Niewęgłowskiej miasto ma wypłacić komendantowi odszkodowanie w wysokości miesięcznych poborów i 1260 zł jako zwrot poniesionych przez niego kosztów. Miasto też jako strona przegrana, musi uregulować koszty sądowe.

- Jestem zadowolony, że udało się udowodnić burmistrzowi, że nie miał racji zwalniając mnie ze stanowiska i że potwierdził to swoim majestatem sąd - mówi nie kryjąc satysfakcji Jan Kuszpa. - Pan burmistrz jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości i powinien działać zgodnie z prawem, a nie naginać je do swoich potrzeb.

 

Jan Kuszpa po wygranej, choć długiej batalii nie widzi żadnych przeciwwskazań do powrotu na stanowisko komendanta i podjęciu pracy w jednostce, któa 1 lipca ub. roku została wcielona w struktury urzędu miasta. - Nie mam nic do burmistrza, sprawę między nami rozstrzygnął sąd, a praca jest pracą. Trzeba po prostu wykonywać swojej obowiązki i mam nadzieję, że w końcu będę mógł je na powrót podjąć - zapowiada b. komendant.

 

Nie jest jeszcze pewne, jak szybko będzie mógł wrócić do pracy. Miasto ma 14 dni na odwołanie się od wyroku. Jeśli to zrobi, sprawa przeniesie się do sądu w Lublinie.

 

/skar/

 • kot

  Zgłoś

  gdzie 800 osób w Domaszewnicy wójcie było na baletach pewnie liczyl kod?

  0 Lubię
 • romano

  Zgłoś

  Dorwał się gow....rz do wladzy i ludzi nie poznaje. Na stujkowego do sądu to tak .

  0 Lubię
 • rambo

  Zgłoś

  Tak jest ------------- wojt ulański to baletmistrz . W domaszewnicy tanczyl . Ho ! Ho ! Nawet cukierkami częstował za nasze podatki, ktore kupił. Wszystko malpuje po poprzedniku . Nic nowego. Budżet prze tupie. na imprezy 39.000 zł, na sport 100.000 zł, na dożynki 30.000 zl, turniej piłki ręcznej dzieci 10.000 zł i.t.d.

  0 Lubię
 • podatnik

  Zgłoś

  Czy prawdą jest ,że w Ulanie wójt utrzymuje szkołę która ma 7 uczniów ,a 5 nauczycieli ? I czy dokłada do szkół 2,5 mil zł. Czy to gospodarność ?

  0 Lubię
 • za rok może dwa.............................

  Zgłoś

  W ulanie to się dzieje : impreza za imprezą. Wojt kasę daje gminną "hojnie " . Kanalizacji jak nie było tak nie ma. Błąd popelniony przy urnie się mści. Ale zamienilismy ? Wstyd się przyznać.

  0 Lubię
 • radzyniak

  Zgłoś

  a ja bym radził burmistrzowi rozwiązać straż miejską żadna strata .no może p Marka żal a pozostali wszyscy to z koligacjami starego układu i w mieście badzie ino radość ?

  1 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: radzyniak Zgłoś

  pozostali wszyscy to z koligacjami starego układu i w mieście badzie ino radość ?
  Pisuarku drogi jak wy nienawidzicie ludzi. Z czego będziesz się cieszył? Z tego, że ktoś stracił środki do życia? Ciekawe czy będziesz równie radosny jak was wyrzucą inni na zbity pysk?
  I zapewne co niedzielę klęczysz w kościele i znane jest ci przykazanie miłości bliźniego. Pięknie wcielasz go w życie. Ale cóż to dla was charakterystyczne. Kto nie z wami to wasz wrób! Nieprawdaż?

  4 Lubię
 • takie tam

  Zgłoś

  Jan naprawdę wierzy , że wróci do pracy jako komendant . A co będzie gdy burmistrz rozwiąże straż miejską - to kim będzie dowodzić nasz komendant .

  3 Lubię
 • do mastra

  Zgłoś

  A ty podobny do rudego donka . Rudy to falszywy.

  3 Lubię
 • zpr

  W odpowiedzi na: do mastra Zgłoś

  Musisz być nawiedzony skoro widzisz kolory przez internet.:):D:p

  2 Lubię
 • Master

  Zgłoś

  W Pisie wszyscy muszą być podobni do Jarka Smoleńskiego. Mali, mlaskający, obrzydliwie podejrzliwi i nienawistni. Obłuda i kłamliwe gadulstwo to ich domena. A te sukcesy w rozmnażaniu za 500+ powalają na kolana przed ojczulkiem z Torunia. Oni po prostu mają obowiązek być takimi ścierkami. A kradną jednakowo skutecznie jak platfusy i koniczynki. Nawet ich przebijają w prywacie i kolesiostwie.

  8 Lubię
 • Anka Ssak Obi łan kenobi

  Zgłoś

  Informuję iż nasz kochany zawierzony jest najwspanialszym durniem nad durniami o czym niesłusznie przypomina opozycja. Jak bardzo się myli przeczytajmy na stronie jedynie słusznej gadzinówki lub otwórzmy skrzynkę pocztową. Tam już czeka na nas rzetelna informacja na temat nieróbstwa obłąkanej ekipy wypalanej przez lata żelazem w czarnej sukience.

  18 Lubię
 • Kościelny

  Zgłoś

  Juruś będzie musiał wziąć kolejny kredyt konsolidacyjny na spłatę przegranych spraw sądowych zwalnianych pracowników. Takiego szamba nie było nawet za czasów komuny.

  25 Lubię
 • podatnik

  W odpowiedzi na: Kościelny Zgłoś

  Ciekawe, jaki będzie wyrok w sprawie solarów?:)

  15 Lubię
 • antypisior

  Zgłoś

  Słyszałem że opozycja powołuje swoją Obronę Terytorialną "Anty-macier" mającą przeciwstawić się pisowskim hordom zombie. Co ważne ludzie licznie zgłaszają się i nie potrzebują 500 złociszy z kaczego skoku.

  31 Lubię
 • tasmanczyk

  Zgłoś

  to w takim razie gdzie wysłałbyś tych z restauracji Sowa i .......... ? Pewnie do piekla ?

  3 Lubię
 • diabeł

  W odpowiedzi na: tasmanczyk Zgłoś

  Piekło jest dla wierzących i to po śmierci. Gdyby niektórzy chrześcijanie klęczący przed ołtarzem wierzyli w piekło, nie robiliby innym piekła za życia!!!

  24 Lubię
 • Anioł

  Zgłoś

  Pisowską bandę nieudaczników zdelegalizować i wysłać do kołchozu. Tam ich Władymir nauczy porządku.

  35 Lubię
 • szczawiu

  Zgłoś

  Straż miejska została wcielona w struktury urzędu miasta i nie ma tam stanowiska komendanta .

  5 Lubię
 • radzyniak

  Zgłoś

  miasto ma 14 dni na odwołanie i ......wszystko jasne . Pan Janek zapewne już swój " małoużywany' mundur wyprasował i czeka hihihi . popieram wpis obserwatora- straż rozwiązać i tyle w tym temacie .

  6 Lubię
 • gość

  Zgłoś

  ani burmistrz ani pełnomocnik UM nie stawili się na rozprawie i taką postawą pokazali w jakim poważaniu mają Polski Wymiar Sprawiedliwości :o

  28 Lubię
 • obserwator

  Zgłoś

  Ja proponuję teraz rozwiązać straż miejską i po kłopocie :D:D:D:D:D

  8 Lubię
 • kuna

  Zgłoś

  to ten facet co nie chodzil w mundurze

  4 Lubię
 • hi, hi

  W odpowiedzi na: kuna Zgłoś

  Sprawiedliwości stało się zadość. Osobiste uprzedzenia burmistrz niech wsadzi sobie w buty a odszkodowanie powinien zapłacić ze swojej kieszeni.

  39 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin