Dziś rano do naszej redakcji trafił list otwarty młodzieży radzyńskiej, skierowany do burmistrza Jerzego Rębka. Pod pismem podpisanych jest 83 uczniów. Proszą w nim o interwencję w sprawie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Chodzi o zabrany dzieciom stół do piłkarzyków, X-box i komputery, z których teraz mogą korzystać wyłącznie w naukowych celach. Ale chyba nie tylko.

    W liście czytamy: "Biblioteka była dla nas do tej pory jak drugi dom. Z przyjemnością tam przychodziliśmy i spędzaliśmy czas po szkole. Nikt nas z biblioteki nie wyganiał jak teraz. (...) Panie burmistrzu, prosimy pana jako szefa naszego miasta, żeby przywrócił nam pan bibliotekę taką jaką mieliśmy wcześniej, do jakiej z przyjemnością przychodziliśmy".

    W lutym w MBP miał miejsce incydent, w wyniku którego do placówki została wezwana policja. Grupa młodzieży urządziła tam swego rodzaju demonstrację, głośnym zachowaniem, puszczaniem muzyki z telefonów i brakiem reakcji na prośby i nakazy opuszczenia budynku okazując swoje niezadowolenie. To, że zachowanie młodzieży było niedopuszczalne, przyznają wszyscy. Jeśli chodzi jednak o szczegóły - są już różnice. Wg niektórych młodzież zachowywała się skandalicznie i wulgarnie, wg innych - nie było mowy o wulgaryzmach i stwarzaniu jakiegokolwiek zagrożenia. Sprawa 11 uczestników zajścia trafiła do sądu dla nieletnich. Jak zostanie rozpatrzona - nie wiadomo. Na razie widać jednak, że wokół MBP dzieje się coś zastanawiającego.

/mk/

 • juzio

  Zgłoś

  Co tam nasza młodzież biblioteczna, jeżeli jej historia zależy obecnie od historyków aktywnie działających w PRL tzw. Juziów, którzy haniebnie zakłamują co najmniej radzyńską historię, także i swojego "cudownego" pożycia. Tenże opisuje na jednym z portali historię internowanych w Radzyniu, kiedy w tym samym momencie grzał dupsko przy kocie kaczora i czerwonej zarazy, jak to również w pewnym momencie swojego życia głosił. Obłuda do entej potęgi. Juzku palindromie "lisar" więcej się nie śliń jak za dawnych czasów w liceum zdejmowanych krzyży i zakazanych modlitw. Nie zmieniaj historii żmijo jadowita.

 • Beata

  Zgłoś

  Popieram bibliotekarki - z chamstwem trzeba ostro walczyć ! Bezczelność niektórych dzieciaków jest porażająca , może rodzice w końcu zareagują i wyjdzie to na dobre dla tych młodych " skandalistów"

 • matka

  W odpowiedzi na: Beata Zgłoś

  Beata a byłaś tam, słyszałaś że tak ich oceniasz? Chamstwo było ze strony nowej kierowniczki i pani dyrektor a nie ze strony dzieci, które bez powodu zostały z biblioteki wygonione i chciały się tylko dowiedzieć dlaczego. Z tego co wiem biblioteka dostała sporą kasę z ministerstwa na pewne rzeczy, które są teraz albo schowane albo niedostępne dla młodzieży, której w ogóle w bibliotece nie ma. Mają poblokowane kąta i nawet lektury nie mogą wypożyczyć. I to jest biblioteka? Nie rozumiem dlaczego coś takiego miało miejsce w momencie jak przyszła nowa kierowniczka. Te dzieciaki były tam codziennie i do tej pory było wszystko ok. To one raptownie się zmieniły czy ktoś je tak bardzo sprowokował, że próbowały się dowiedzieć za co są ukarane? Gorzej zachowują się w szkole na przerwie niż w tym czasie w bibliotece a jakoś nikt do szkoły policji nie wzywa... Żenada...Ktoś poniesie za to odpowiedzialność i liczę na mądrość sądu, że to nie dzieci.

 • Czytelnik

  W odpowiedzi na: matka Zgłoś

  Matko, skoro tyle wiesz o tym zdarzeniu i o bibliotece, to musiałaś tam być. A może to nie wina kierowniczki, tylko osób, które zrobiły zamieszanie w jakimś celu.Jakim...może to zemsta na nowym pracowniku biblioteki. Gdyby nie było tego zamieszania, to dzieci mogłyby przychodzić i bez problemu korzystać z gier komputerowych i innych. Ale musiał "ktoś" przyjść i zrobić awanturę. A teraz są tylko konsekwencje.

 • matka

  W odpowiedzi na: Czytelnik Zgłoś

  Mój syn tam był i wszystko widział i słyszał - choć na szczęście nie został wciągnięty na tę czarną listę. Co do informacji o bibliotece to były i są one ogólnodostępne. Co do nowej kierowniczki to jest to stara pracownica.

 • Czytelnik

  W odpowiedzi na: matka Zgłoś

  Tak się składa "matko", że mój syn też tam był ale mówił co innego, więc twoja "prawda" i zaangażowanie w sprawę jest jakieś dziwne i podejrzane...

 • Andrzej Kotyła

  Zgłoś

  cyt.: "p.Kotyła tak chwali p Adama którego jego koledzy pozbawili funkcji dyrektora ROK..." Rzadko polemizuję na łamach publikatora, w którym ukazują się moje teksty, ale tym razem mam prośbę do p. o nicku "karol": Ogarnij się człowieku, Adam Świć sam zrezygnował z pełnionej funkcji dyrektora ROK. Spytaj Go o to, to ci potwierdzi. Poza tym to nie za bardzo wiadomo, skąd wiesz kto to są moi koledzy. Mam ich wielu. W wielu środowiskach. Staram się pokazywać, że nawet ci, z którymi mi nie po drodze pod względem poglądów, zasługują na szacunek, no oczywiście jeżeli nie popełniają świństw. Tacy wśród moich adwersarzy także są, ale staram się o nich nie pisać.

 • czytelnik

  Zgłoś

  Za poprzedniej dyrektorki biblioteka tętniła życiem, nie było żadnego chuligaństwa ani policji, a teraz co? Kierowniczka filii dla dzieci wygania młodzież z biblioteki a dyrektorka wzywa policję. I to jest placówka kultury? Czy głośno rozmawiająca czy śmiejąca się młodzież stanowi zagrożenie dla innych? Czy tym paniom w głowach się poprzewracało?

 • mieszkanka Radzynia

  Zgłoś

  Ciekawą formę promocji biblioteki obrała pani dyrektor. Rodzice szczęśliwi, że ich dzieci są w dobrych rękach dowiadują się, że będą jeszcze w lepszych - sądu. Z etykietą rozbójników pozostaną na całe życie, a pani fachowiec będzie miała w swoim przybytku ciszę. Iście katolicka postawa, zrozumienie młodego pokolenia, pomoc instytucji w jego wychowaniu i oczywiście oczytaniu. Panie Jerzy to co się dzieje zaczyna być irytujące. Mam cichą nadzieję, że nie jest pan koniem trojańskim dla tego miasta. Nie jestem z PO, PIS, PSL, Nowoczesnej, Kukiz, Korwin. Nie jestem wszystkim co najgorsze dla tych wszystkich partii. Jestem zwykłym mieszkańcem małego miasta, który wymaga oleju w głowie od rządzących i w miarę przyzwoitego zachowania oraz oczywiście reakcji na niezrozumiałe postępowanie swoich podwładnych. To chyba nie dużo, żeby żyć w Radzyniu normalnie.

 • lolo

  Zgłoś

  Panie burmistrzu ile będziesz tolerował marnotę która się otoczyłeś? Fakt że ci nigdy nie zagrożą, ale czy warto pozostałości swojej reputacji narażać na szwank? Biblioteka, dom kultury, puk,wreszcie twój zastępca. Już prawie połowa kadencji, popatrz na swoje osiągnięcia i nie składaj na poprzednika bo mimo jego wad do pięt mu nie dorastasz. OBUDŹ się Chłopie, nie warto dalej w to brnąć i bierz się na poważnie za robotę.

 • matka

  Zgłoś

  i sprawa trafiła do sądu ... dzieciakom bezdzietna kobieta popsuje papiery ...a burmistrz jej przytakuje ...

 • Margo

  Zgłoś

  A gdzie się podziewa poprzednia dyrektorka? Może ona zapanowałaby nad tym bałaganem w bibliotece, bo obecna widać nie radzi sobie ani z dziećmi ani z młodzieżą.

 • zzz

  Zgłoś

  ,Totalna opozycja" (wg p. Schetyny) nawet zatruwa konie podając im antybiotyki
  Ty jesteś tak głupi czy tylko naiwny pisząc takie bzdury?
  Tak, sam Schetyna zakradł się do stajni, dosypał zatrutej paszy koniom i jeszcze zostawił przy boksie worek z napisem "pozdrowienia od opozycji" abyście mogli pobrać próbki :p !!!

 • karol

  Zgłoś

  ,,Totalna opozycja" (wg p. Schetyny) nawet zatruwa konie podając im antybiotyki?zawsze uważałem że to środowisko nie cofnie się przed niczym w imię obrony stołków( prowokacja w kościele św Anny,deskredytowanie Polski za granicą , rozróby w bibliotece,zrywanie banerów itd.)

 • do karola

  Zgłoś

  a to były dzieci KODziarzy lub odsuwanych od stołków ?
  Nie pisiorku! Komunistów, bikiniarzy i cyklistów!
  każdy powód jest dobry by siać fermęt
  Krytyka pisiorku ci się nie podoba? Masz widać krótką pamięć! Przypomnij sobie jak zachowywała się ówczesna opozycja za kadencji poprzedniego burmistrza. Wszystko było źle. Posuwaliście się nawet do oprotestowywania własnych pomysłów twierdząc, że wyszły od poprzedniego burmistrza. Najlepszym przykładem jest pałac i zbieranie podpisów pod protestem w sprawie jego sprzedaży. Tyle tylko, że ówczesny burmistrz tak mógł sprzedać pałac jak Zagłoba ofiarować Inflanty! Ten fakt już był jednak skrzętnie przemilczany.
  Po za tym to sprawujcie władzę tak aby nie było powodów do krytyki. Póki co wasze dokonania to skrzynki na psie kupy i gadzinówka w każdej skrzynce pocztowej!
  I tu mam bardzo dużą prośbę. Zaprzestańcie zaśmiecać skrzynki pocztowe, bo kończy się już okres grzewczy i podpałka do pieca nie jest potrzebna, a po drugie to papieru toaletowego w sklepach też dostatek!

 • karol

  Zgłoś

  a to były dzieci KODziarzy lub odsuwanych od stołków ? mają dużo do stracenia i na wszelkie sposoby chcą rozpętać piekło w miasteczku ,w kraju? Widać to w mediach nawet i u was np p.Kotyła tak chwali p Adama którego jego koledzy pozbawili funkcji dyrektora ROK ale cóż każdy powód jest dobry by siać fermęt i nie dać się odspawać od stołka

 • beata

  Zgłoś

  no i mamy ,,dobrą zmianę" w radzyniu, biblioteka, PUK, ROK, PEC............

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin