Gmina Ulan-Majorat pozyskała prawie 800 tys. zł dotacji na utworzenie żłobka. Nowoczesny budynek z miejscem dla sześćdziesięciorga dzieci ma być gotowy jeszcze w tym roku.

 

Gmina złożyła projekt w konkursie resortowym programie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH plus" 2017 Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na liście rankingowej, wśród 103 zgłoszonych projektów, dostała pierwsze miejsce. Zapewniło to jej dotację w mniejszej wprawdzie wysokości, niż wnioskowała, ale i tak pokaźną - 767 760 tys. zł. Całość inwestycji to ok. 1 600 000 zł.

 

Budynek będzie miał powierzchnię użytkową 517 m kw. Wstępny kosztorys robót budowlanych opiewa na 1 420 724,91 zł. Będzie szatnia, łazienki przy każdej sali, stołówka, kuchnia i wygodne, przestronne sale z oddzielnymi wyjściami na zewnątrz. Budynek żłobka nie będzie "doklejony" do istniejącego w Zespole Szkół przedszkola.

- Mamy kiepskie doświadczenia z rozbudowywanymi budynkami, kilkakrotnie takie inwestycje przechodziliśmy i to się nie sprawdza. Budynki takie są wbrew pozorom droższe w wykonaniu, pojawiają się błędy konstrukcyjne, które stwarzają późnej problemy. Żłobek w odrębnym, energooszczędnym budynku, z oddzielną kotłownią, ogrzewaniem gazowym pozwoli ograniczyć koszty eksploatacji - wyjaśnia wójt gminy Jarosław Koczkodaj. - Mamy też nadzieję, że w postępowaniu przetargowym na roboty budowlane uda się osiągnąć niższą cenę, ale niezależnie od tego, pieniądze na wkład własny gmina będzie miała zabezpieczone.

 

Miejsce idealne dla maluchów

 

playground 719077 640Projektowany żłobek ma być w pełni nowoczesnym, przystosowanym do potrzeb małych obywateli gminy miejscem. Na wyposażenie tzw. pierwszego zakupu gmina wyda 180 000 zł. Będą to krzesełka, stoliki, biurka nauczycieli, segmenty, książki, sprzęt gimnastyczny, instrumenty muzyczne, koce, leżaki, ścianki i domki sensoryczne i zabawki. Wyposażony zostanie magazynek, szatnia i uzupełniony na potrzeby maluchów plac zabaw.

W żłobku będą funkcjonowały cztery piętnastoosobowe grupy. Na terenie gminy mieszka 251 dzieci w wieku do 3 lat, więc zapotrzebowanie na taki obiekt jest duże. Już w przyszłym roku będzie można zapisywać do niego dzieci -  inwestycja w myśl założeń konkursowych musi być ukończona w tym roku, a żłobek do 31 grudnia 2017 musi zostać wpisany do rejestru placówek opiekuńczo-wychowawczych.

 

/mk/

 

 • jarosław Ulan zostaw

  Zgłoś

  Wydało się dlaczego piszesz takie androny LINK :D:D:D

 • zostaw

  W odpowiedzi na: jarosław Ulan zostaw Zgłoś

  Dzis w Ulanie ciąg dalszy igrzysk, a mianowicie ---- sołtysom rozdano papiery 'podziekowania """. Bez uzyteczne . nawet do sedesu nie nadające się.

 • Lucia

  Zgłoś

  Tu jest Ameryka!;):)

 • Merytoryczny przypomina

  Zgłoś

  Wycinki z protokołu sesji Rady Gminy z dnia 26.06.2014:
  Pan Jan Łaski Wójt Gminy zgłosił wniosek o wprowadzenie do porządku obrad sesji następujący punkt:
  1. Zaopiniowanie projektu uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie likwidacji aglomeracji Ulan-Majorat.
  (...)

  Wójt Gminy Ulan-Majorat pismem z 4.12.2013 r. wystąpił z wnioskiem o likwidację aglomeracji Ulan-Majorat a tym samym wykreślenie jej z krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych.
  (...)
  Sejmik Województwa przysłał nam projekt takiej uchwały, która podlega zaopiniowaniu i to właśnie czynimy.
  Dyskusja:
  Radny Ryszard Nieśmiałek zwrócił uwagę na to, że aglomeracja jest jednym z warunków uzyskania dotacji unijnej.
  Pan Wójt odpowiedział, że dużo gmin likwiduje aglomerację ponieważ nie możliwe jest spełnienie wszystkich warunków, w przypadku nie zrezygnowania z aglomeracji Gmina płaciłaby wysokie kary. Jeśli chodzi o pozyskanie środków unijnych to czekamy na nowe rozdanie środków.
  Na tym dyskusję zakończono.

 • DOKTOR DO MGR

  Zgłoś

  Brak inwestycji? Patrz pod jakim artykułem piszesz ptysiu :):):):):):) Wójt pewnie nawet nie czyta tych głupot i kłamstw jakie piszesz. Nie umiecie z godnością odejść. Jeden przegrał wybory, drugi został zwolniony. Odejdźcie z godnością, bo odzieracie się z niej ,jak dama jednego z panów swego czasu. To hańba, żeby byli urzędnicy staczali się do poziomy forum internetowego. A może trzeba te wasze bzudury zgłosić na policję? Powinien Wójt. Kiedy termin u lekarza i urżedzie pracy macie?

 • MGR

  Zgłoś

  Że piszą rozni ludzxie , to się nie dziwię, ale ,że wladza pisze i same kłamstwa to W S T Y D. HANBA DLA PISZACEGO I GMINY. Osoba na stanowisku wdaje się w polemikę ?????? Jaka WŁADZA takA KULTURA !!!!!!!!!!! Gdzie szacunek dla innych. Czepianie się poprzedników . PROSTACTWO !! Na kłamstwie daleko nie zajedziesz. Zachowanie jak totalnej opozycji w sejmie. Brak inwestycji ,chc się zasłonić KLAMSTWAMI.

 • Endek

  Zgłoś

  W gminie pracują kuzynki byłego wójta. Trzeba ich przewietrzyć, w całej gminie jest wiele młodych ludzi potrzebujących pracy, czemu z pracą problemów ma nie mieć tylko ród byłego? Na śmietnik historii z nimi

 • Tadzik

  Zgłoś

  Domaszewnica ma radnego Lewego. Radny reprezentuje wieś na sesjach rady gminy. Proszę zajrzeć w protokoły. Radny nigdy nie mówił o potrzebie jakiejkolwiek świetlicy w Domaszewnicy. Radny jest po to, żeby przekazywać wolę mieszkańców - widocznie jej tam nie potrzeba, skoro radny nic tam nie robi. Tylko by przyjaciółki kryminalistki bronił i lawirował, raz PSL, raz PiS - byle przy korycie.

 • Kwaczuch

  Zgłoś

  A jakie związki ma były z projektantem kanalizacji? Wzięli po 400zł i co? jak nie doszło do skutku niech projektant odda kasę wójtowi, a wójt ludziom. Ktoś na tym chyba zarobił

 • Elektor

  Zgłoś

  We mnie budzi obrzydzenie, że nie potrafisz zejść z godnością ze sceny, a szkalujesz wójta, który jest człowiekiem uczciwym. Ale pamiętaj - Jezusa też obrażano. a co do Soból odsyłam do poprzednich publikacji opinii. Jeśli nie chce Ci się szukać to masz cytat z maja z artykułu opinii - "Była już dyrektor szkoły ma postawionych kilkanaście zarzutów,jest m.in. oskarżona o korupcję, wystawianie niezgodnych z prawdą dokumentów i znęcanie się nad pracownikiem."

 • Pracownik do elektora

  Zgłoś

  To co robisz budzi moje szczere obrzydzenie.znowu władza rękami pracowników chce załatwiać swoje porachunki.Daj jrj spokój.wcale tak nie bylo jak mówisz
  W sądzie będziemy zeznawać i uważaj żebyś nir został wywolany do odpowiedzi bo sam wiesz jak jest

 • ???

  Zgłoś

  Jakie związki łączą wojta z wykonawcą remontu straznicy w Ulanie ? A z Domaszewnicą ,że będzie budowany kurnik , nie sala weselna i biblioteka ?

 • bezrobotna

  Zgłoś

  W Zakrzewie w szkole zatrudniona jest bliska kuzynka wojta. U nas we wsi sa także mlode osoby ,ktore mogly by pracować. Czy to w porządku zatrudniać rodzinę? Nie ma wstydu.

 • Elektor

  Zgłoś

  Ja myślę, że o żłobku nie ma co debatować, trzeba się cieszyć. Za dziećmi pójdą pieniądze, teraz ogromne dofinansowanie, tylko głupcy by nie wykorzystali. Ja jestem za rodziną i ten projekt to ukłon dla młodych rodzin, wymierna pomoc i powinniśmy być dumni, a inne gminy winne brać przykład. Co do debaty, to jestem zwolennikiem zasady "spokojnie i po kolei", najpierw należy rozliczyć poprzedniego wójta. Przyznaj się i przeproś za kanalizację i rozmawiajmy dalej. Co do zarzucanej mi przypadłości to jesteś hipokrytą, bo nie czerpię przyjemności z niepowodzeń innych. Ale czerpię dobre samopoczucia, z faktu, że człowiek który zebrał po 400zł na kanalizację i projekt upadł nie jest już wójtem, cieszę się, że osoba która terroryzowała nauczycieli i czerpała korzyści finansowe nie jest już dyrektorem - to są patologie, ale jak widzę jesteś z nich dumny. Gratuluję

 • wyborca

  W odpowiedzi na: Elektor Zgłoś

  Księga Izajasza
  Pan jest jedynym Bogiem
  Przedłóżcie waszą sprawę sporną, mówi Pan podajcie wasze mocne dowody, mówi Król Jakuba.
  Niechaj przystąpią i niech Nam objawią to, co się ma zdarzyć.
  Jakie były przeszłe rzeczy? Wyjawcie, abyśmy to wzięli do serca.
  Albo oznajmijcie Nam przyszłe rzeczy, abyśmy mogli poznać ich spełnienie.
  Objawcie to, co ma nadejść w przyszłości, abyśmy poznali, czy jesteście bogami.
  Zróbcie więc coś, czy dobrego , czy złego, żebyśmy to z podziwem wszyscy oglądali.
  Otóż wy jesteście niczym i wasze dzieła są niczym;
  wzbudza odrazę ten, kto was wybiera.
  Zakwestionujesz Bożą prawdę? Zaczniesz przekręcać i ośmieszać ewangelię?Czy może odpowiesz innym fragmentem Pisma Świętego?co jest w twoim stylu . Inne prawdy i argumenty zostały przez ciebie przekręcone i zmanipulowane. Mam nadzieję że ludzie przejrzą na oczy i wystawią ci ocenę.Żegnam czytających czas pokarze kto stawał w prawdzie przed samym sobą i przed Bogiem.Pamiętajcie że warto rozmawiać.

 • wyborca

  Zgłoś

  Zapraszam elektora do rozmowy na tema żłobu.Finansowania tej niezbędnej inwestycji i późniejszego jej utrzymania z pieniędzy podatników.Widzę że chcesz przekierować dyskusję na inny artykuł.Tematy oczerniania ludzi są ci najbliższe w nich czujesz się jak ryba w wodzie.Czytając twoje tyrady trzeba jasno stwierdzić że jesteś marnym kopistą sam nic nie potrafisz.Niestety oprócz obsesji chorujesz na przypadłość zwaną Schadenfreude. Schadenfreude to złośliwa satysfakcja odczuwana, gdy kogoś innego spotka niepowodzenie lub nieszczęście. Osoby, które przejawiają cechy nasycone złośliwością w dużej mierze odczuwają przyjemność z czyjegoś niepowodzenia. Dla schadenfreude nie ma nic przyjemniejszego niż cudze nieszczęście-czerpanie radości z czyjegoś niepowodzenia sprawia im radość, która dowartościowuje ich świat. Dzięki tego typu uciechom wzrasta ich wewnętrzne JA.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dobrem naszej gminy na sesję 28.02.2017 godz. 11 GOK Ulan-Majorat.

 • gościu

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Jakiś ty wykształcony?!

 • Sławomir

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Schadenfreude - hahahahajaha powiedz to ludziom ,którzy muszą spłacać wasze kredyty

 • Drugi radny

  Zgłoś

  Myślę, że Wójt nawet nie czyta tych głupot, które na niego piszesz. A powinien pociągnąć Cie do odpowiedzialności karnej. Po co wymienisz jego nazwisko? Cechą ludzi poprzedniego reżimu jest odpowiedź agresja na merytoryke. Powiedz nam czemu przez 16 lat nie zrobiłeś nic, żeby ta kanalizacja powstała? Powiedz czemu za zebrane od ludzi pieniądze zapłaciłes projektantantowi, za projekt, który upadł? Powiedz czemu w momencie robienia projektu nie policzyłes ile jest ludzi na 1km siebie? Nie uczyli w radoryzu liczyć do 120? Powinieneś za to przeprosić mieszkańców

 • radny

  Zgłoś

  Koczkodaj nie pisz klamstw.Żadnych pieniędzy poprzednikowi nie placilem,tylko projektantowi. Jężeli na likwidację aglomeracji przez urząd marszalkowski rada gminy nie zgodzilaby się to teraz gmina placila by ok.3 mil rocznie. Przyczyna ---- brak 120 osób mieszkających na 1 km sieci. Jeszcze raz posłużysz się klamstwem bedziesz prostował gdzie indziej . Kłamstwo ma krotkie nogi.

 • Elektor

  Zgłoś

  Usmielismy się do łez. Trzeba wrócić na ziemię. ogłaszamy zbiórkę przestępstw, kłamstw, matactw, które miały miejsce w szkole w sobolach za poprzedniego. Prosimy o wpisywsnie tu wszystkich przestępstw, kłamstw, matactw, które miały miejsce w sobolskiej szkole. Wykazemy w ten sposób jakimi metodami posługiwał się reżim rozbity w wyborach w 2014. Nie piszemy tu anonimowo. Zawsze można sprawdzić, z czyjego komputera został napisany obrazliwy komentarz, a autora można pociagac do odpowiedzialności z art212kk. Pisząc prawdę oczyscimy ten rynsztok internetowy,tak jak oczyscilismy gminę z faryzeuszy w 2014. Pierwsza sprawa to kanalizacja. Proszę sobie przeczytać protokół, za,mieszczony kilka komentarzy niżej, proszę sobie przypomnieć kto brał 400 zł i jasno wiadomo, że pan " wszystko mogę się i wgram z każdym" oszukał nas i projekt nie doszedł do skutku. A teraz trzeba zacząć od nowa.
  2...
  3..

 • wyborca

  W odpowiedzi na: Elektor Zgłoś

  panie elektorze ładnie to tak w godzinach pracy za publiczne pieniądze siedzieć na forach internetowych i odgrzewać stare kotlety.Zagalopowałeś się trochę już w sądzie nie otwierasz drzwi, przez 2 lata twoja obsesja to SOBOLE a inwestycji w gminie brak. Tematy tu poruszane dotyczą wszystkich pana działań które oddziaływają na ogół mieszkańców naszej gminy.Kolejne straszenie mieszkańców(Zawsze można sprawdzić, z czyjego komputera został napisany obrazliwy komentarz, a autora można pociagac do odpowiedzialności z art212kk), oczywiście można tylko trzeba mieć podstawy prawne a za pisanie prawdy nikt nikogo nie ukarze.Poza tym jest pan osobą publiczną którą może krytykować każdy wyborca.

 • Wyborca2

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Bez przesady ludzie mają co robić. Ty tutaj jakoś w środku dnia piszesz.

 • Weekendowa

  W odpowiedzi na: Wyborca2 Zgłoś

  Dobrali się. Jeden na wypowiedzeniu, drugi na rencie. Zdrowie pozwala skasować wójta? A drugi z panów niech przrmysli słowa Jeana de LA bruyerea "bywają kobiety milujace bardziej pieniądze niż przyjaciół, a kochanków bardziej niż pieniadze"

 • wyborca

  W odpowiedzi na: Wyborca2 Zgłoś

  Widocznie nie wszyscy, skoro siedząc w fotelu tu piszesz.

 • Weekendowa

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Twojej lubej nie przeszkadzało siedzieć na stolku i okradac pracowników szkoly

 • wyborca

  Zgłoś

  Uśmieliśmy się do łez. Trzeba jednak wrócić na ziemię. Ogłaszamy zbiórkę obietnic wszelakich, które zagościły w ustach naszego przywódcy.
  Prosimy o wpisywanie tu wszystkich spraw, rzeczy obiecanych( w kapani wyborczej, zaciszu gabinet bądź innych miejscach) przez wójta i ludzi z nim powiązanych.Wykażemy w ten sposób pokrętność jaką się posługuje.Mówi jedno, obiecuje drugie a robi zupełnie coś innego.Piszmy jest to zupełnie anonimowe nie dajmy się zastraszyć. Pisząc prawdę oczyścimy ten rynsztok.
  1.Pierwsza i podstawowa sprawa dla lokalnej społeczności oczyszczalnia i sieć kanalizacyjna.Przed wyborami i zaraz po " JA to załatwię, tamten kazał wpłacać po 400zł. JA to uratuję, będzie pięknie". Teraz po 2 latach jest pi pi pi to nie ja to UN. Skoro wlazłeś na stołek po ludzkich plecach to panie zepnij te swoje" prawnicze" poślady, pokaż co potrafisz.Jak widać jednak niewiele poza knuciem, zastraszaniem i zachwalaniem swojego ogonka sroko.
  2.....
  3.....
  4.....

 • Elektor

  Zgłoś

  Mi się sytuacja w naszej gminie nie kojarzy z satyra, a z faktycznymi zachowaniami po oderwaniu od koryta. A ucho prezesa to może przedstawiać sytuację w szkole w sobolach za kryminalistki. Niestety, teraz zdjęcia wyborca, przedmówca robi hobbystycznie, bo stracił pracę. Pracujący pozdrawiam bezrobotnych.

 • wyborca

  Zgłoś

  Przeczytałem dzisiaj tekst który jako żywo ilustruje sytuację w naszej gminie„Ucho Prezesa” i inne przykłady satyry politycznej naprawdę straciły rację bytu. Każdy kolejny dzień konfrontuje nas z tak ogromną liczbą absurdów, wpadek i głupot, że twórcy kabaretów przypominają raczej nieudolnych kopistów, bezradnych komentatorów rozpędzonej rzeczywistości.Popatrzmy na godziny powstania 4 ostatnich wpisów. W jednej chwili pan merytoryczny( w radzyńskim sądzie i nie tylko każdy wie koto to taki pan MERYTORYCZNY) wypluł z siebie stek pochwał na swój temat CHA, CHA, CHA .Pozdrawiamy dwie szare zapracowane komórki( z tym że jedna śpi a druga drzemie) które dopomogły wysmarować takie bzdury, pomiędzy jedną a drugą kawką w fotelu PREZESA.Być może jeszcze zecer dopomagał zebrać myśli.Ręce opadają.Warto rozmawiać!!!

 • Sroka

  Zgłoś

  Przede wszystkim gratulacje dla Pana Wójta. Napisać projekt, który był najlepszy w Polsce. Brawo, jednak co prawnik, to prawnik

 • Domaszewski

  Zgłoś

  Ja to się zastanawiam czemu były wójt i jego ludzie tak tu grzmią ,a nie zadadzą sobie pytania ,czemu poprzedni wójt przez 16 lat nie wybudował świetlicy w Domaszewnicy czy Sobolach? a tutaj po 2 latach spodziewacie się wszystkiego.

 • Ulaniak

  Zgłoś

  O proszę ! Jasno widać ,kto zmarnował nasze 400 z! !Dobrze, że Wójt się zmienił i teraz są zabezpieczone środki na kanalizację i oczyszczalnię i sukcesywnie będzie to robione.Szkoda tylko tych pieniędzy wyżebranych od ludzi od poprzedniego wójta i zmarnowanych.I nie mówcie ,że to wina obecnego, bo poprzednik spalił ziemię i trzeba wszystko od nowa zaczynać.

 • Merytoryczny

  Zgłoś

  Wycinki z protokołu sesji Rady Gminy z dnia 26.06.2014:
  Pan Jan Łaski Wójt Gminy zgłosił wniosek o wprowadzenie do porządku obrad sesji następujący punkt:
  1. Zaopiniowanie projektu uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie likwidacji aglomeracji Ulan-Majorat.
  (...)

  Wójt Gminy Ulan-Majorat pismem z 4.12.2013 r. wystąpił z wnioskiem o likwidację aglomeracji Ulan-Majorat a tym samym wykreślenie jej z krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych.
  (...)
  Sejmik Województwa przysłał nam projekt takiej uchwały, która podlega zaopiniowaniu i to właśnie czynimy.
  Dyskusja:
  Radny Ryszard Nieśmiałek zwrócił uwagę na to, że aglomeracja jest jednym z warunków uzyskania dotacji unijnej.
  Pan Wójt odpowiedział, że dużo gmin likwiduje aglomerację ponieważ nie możliwe jest spełnienie wszystkich warunków, w przypadku nie zrezygnowania z aglomeracji Gmina płaciłaby wysokie kary. Jeśli chodzi o pozyskanie środków unijnych to czekamy na nowe rozdanie środków.
  Na tym dyskusję zakończono.

 • wyborca

  Zgłoś

  Tak wygląda kontakt władzy z mieszkańcami w innych gminach.Your text to link
  Terminy zebrań wiejskich w gminie Przesmyki 20.02.2017
  Proponowany porządek zebrania:
  1. Zrealizowane inwestycje w latach 2015-2016.
  2. Wykonanie budżetu za 2016 r.
  3. Budżet na 2017 oraz planowane działania inwestycyjne i gospodarcze.
  4. Gospodarka odpadami.
  5. Informacja o obowiązkach ludności i zasadach udzielania pomocy z zakresu Obrony Cywilnej.
  6. Dyskusja i wolne wnioski.
  Zapraszamy na sesję Rady Gminy Ulan-Majorat 28.02.2017 godz. 11 GOK Ulan-Majorat.Może ktoś potraktuje nas mieszkańców wyborców poważnie.
  Musimy wspierać się nawzajem nie stać gminy na zatrudnianie kolejnych doradców (zecerów) sami musimy zadbać o nasze.Warto rozmawiać!!

 • latawica

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Przenosimy się?

 • wyborca

  W odpowiedzi na: latawica Zgłoś

  Słownik Języka Polskiego
  Latawica potocznie: kobieta niewyznająca żadnych zasad moralnych; prowadząca rozwiązły tryb życia.
  Latawic Kim Dzong Un-a nam tu nie potrzeba więc droga wolna. Widzę że desperacja sięgnęła zenitu ale popieram z całego serca pomysł.
  Goodbye my lover.

 • maluszek

  Zgłoś

  Na żłóbek będzie brany kredyt ? Czy wojt oglosi kwestę lub bal , a może orkiestrę pomocy zadłużonej gminie ? Alleluja i do przodu. Kasa co miesiąć wpływa na konto.

 • latawica

  W odpowiedzi na: maluszek Zgłoś

  A tobie nie?

 • wyborca SESJA 28.02.2017 godz. 11 GOK Ulan-Majorat

  Zgłoś

  Ustawa o samorządzie gminnym. Stan prawny aktualny na dzień: 23.02.2017Dz.U.2016.0.446 t.j. - Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie Art. 23a. sam. gm.
  Treść ślubowania radnego
  1. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni składają ślubowanie:
  "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców."
  Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania: "Tak mi dopomóż Bóg."Przypominam radnym bo chyba się zagubili lub stali się uległymi(Uległość – to zmiana czyichś postanowień pod wpływem jakichś czynników lub poprzez określone bodźce, mogą to być: reklamy, pojedyncze osoby, społeczeństwo, najczęściej można ulegać kobiecie.Dbajcie o mieszkańców naszej gminy a nie o wysublimowane pokrętne finansowe interesy grupy CWANIAKÓW którzy na każdej inwestycji pomnażają majątek.Odsyłam do BIP oświadczenia majątkowe.Warto rozmawiać!!!

 • mieszkaniec

  Zgłoś

  W ulotce wyborczej wojta jest napisane: przynajmniej raz na pół roku będą spotkania w sołectwach, radni będą informować. Co MAMY dezinformację ! Wojt zdanie zmienia w zalezności kiedy i z kim rozmawia ,a przede wszystkim oszukuje lub się nie zna. MIAŁ BYĆ CUD , A POZOSTANIE PO KADENCJI DŁUG I SMRUD.

 • mieszkaniec gminy

  Zgłoś

  Państwo radni lepiej byście o drogach pomyśleli. Koła się urywają nawet na powiatówkach.

 • wyborca SESJA 28.02.2017 godz. 11 GOK Ulan-Majorat

  W odpowiedzi na: mieszkaniec gminy Zgłoś

  BRAWO! BRAWO!Właśnie o to chodzi rozmawiajmy o naszych potrzebach. Pozbawiono nas wpływu na nasze życie, chociaż to MY wybieramy ludzi którzy powinni się z nami spotykać i pytać o zdanie( zero zebrań wiejskich, zero informacji, wygląda że władza ma boską nieomylność i posiadła wszelaką wiedzę na każdy temat. jednak bardziej przypomina JUDASZA który sprzedał się za srebrniki) Naprawmy te chore zależności, dostają od nas stanowiska by nam pomagać i występować w naszym imieniu.Niestety tylko podpisują listę obecności i biorą srebrniki.RADNI i SOŁTYSI nasi kochani podnieście głowy zacznijcie rozmawiać mieszkańcami którzy was wybrali.Przypomnę że myśl w art.15, ust. ustawy o samorządzie gminnym, rada gminy jest najwyższym organem stanowiącym i kontrolnym w gminie, co daje jej naczelne miejsce w strukturze organów gminy. Radni zacznijcie myśleć o swoich sąsiadach i znajomych którzy postawili na was.Nie bójcie się bo radnym się bywa a człowiekiem się jest.Warto rozmawiać!!

 • do...........

  W odpowiedzi na: mieszkaniec gminy Zgłoś

  Tak ma wyglądac remont drogi powiatowej jak Stok-Żylki ,Sobole to szkoda pieniędzy. Bubel ktory za rok się rozleci. Już popękany asfalt. , ,

 • fircyk

  Zgłoś

  Jak będzie tyle szkoł to może i dla Pani Asi się znajdzie jakiś stołeczek.

 • zxc

  Zgłoś

  A je proponuję w każdej wsi szkolę, a jeszcze lepiej w każdym domu. Kto bogatemu zabroni?

 • wyborca

  Zgłoś

  P R O T O K Ó Ł Nr XX/2016 sesji Ulan-Majorat z 13.12 201 r.
  budowa kanalizacji,koszt realizacji to 3.300.000,00 zł wg. kosztorysu. Budowa oczyszczalni w planie jest skosztorysowana na kwotę 4.200.000,00 zł i nie mieści się w programie.Pani Zofia Kamińska wyjaśniła, że jeśli chodzi o wniosek do PROW nie można było ująć kanalizacji ponieważ zmieniły się zasady, liczy się górna granica czyli kwota 3.200.000,00 zł.Pan Wójt poinformował, że obecnie Urząd Marszałkowski stoi na stanowisku, iż całość inwestycji to nie tylko oczyszczalnia ale także kanalizacja, jeżeli taka interpretacja zostanie przyjęta wówczas Gmina nie otrzyma środków finansowych, ponieważ zostanie przekroczona kwotaPan Wójt dodał, że czyni starania by budowa oczyszczalni była potraktowana jako zadanie odrębne.Dlaczego nie ma żadnej informacji odnośnie tych starań!Myślę że to ściema i kluczenie.Z tego wynika że KANALIZACJI NIE BĘDZIE bo projektu nie da się zmienić. FINITO

 • adwoce

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Nie klam ....... Będzie budowana . Za dwieście tysięcy . Może starczy do cmentarza. Smiać się czy płakać ..Taka WŁADZA , takie ZMIANY.

 • Joko

  Zgłoś

  Ludzie, trochę jaśniej - kto to jest E, emerytka i małżeństwo z 2 piętra?

 • wyborca

  W odpowiedzi na: Joko Zgłoś

  Jeżeli nie jesteś mieszkańcem naszej gminy to nie musisz wiedzieć i po co zadajesz głupie pytania.Mieszkańcy dokładnie wiedzą o kogo chodzi.
  Jeżeli jednak chcesz sprowokować wypowiedzi które mógłbyś potem jakoś wykorzystać do swoich niecnych celów to nie uda ci się.
  Nie tylko ty masz "wykształcenie prawnicze" które skończyłeś zaocznie za jajka i mleko.

 • renia

  Zgłoś

  Bardzo sluszna uwaga . W Ulanie słaby poziom, malo zajęć ,społecznych wcale.Po gimnazjum dom starcow ,a dom nauczyciela dla nauczycieli .Emerytów do ZUS , a młodych do pracy.

 • ulanianka

  W odpowiedzi na: renia Zgłoś

  Podziękować wszystkim co moga dostać emerytury . np małżeństwu z 2 piętra , a zatrudnić młodych - tańszych i chętnych do pracy.

 • do ulanianka

  Zgłoś

  A możne by w ulanie trzy klasy a resztę porozwozić do innych szkół czy poza Ulanem to gorszy sort . My z innych miejscowości niż Ulan chcemy takich samych praw dla dzieci co w ulanie

 • rodzic

  W odpowiedzi na: do ulanianka Zgłoś

  WASZE DZIECI NIE SĄ GORSZEGO SORTU. WARUNKI W SZKOŁACH - KOMFORCIK. MOJE DZIECKO W ULANIE CHODZI DO KLASY, KTÓRA LICZY POŁOWĘ WSZYSTKICH UCZNIÓW Z SOBÓL. ILE CZASU MA NAUCZYCIELKA W ULANIE DLA KAŻDEGO DZIECKA? W MAŁYCH SZKOŁACH TO NIE GORSZY SORT, A LUKSUS. WKURZA MNIE TO WASZE NARZEKANIE. W ULANIE ZDECYDOWANIE ZA DUŻE KLASY, NIECH LIKWIDUJĄ GIMNAZJUM I ROBIĄ KLASY MNIEJSZE, WTEDY BĘDZIE SPRAWIEDLIWIE W CAŁEJ GMINIE.

 • uczeń

  W odpowiedzi na: rodzic Zgłoś

  oto to najlepiej po swoje - ja i moja koleżanka. Pani może nie być.

 • wyborca

  W odpowiedzi na: do ulanianka Zgłoś

  Niestety nie macie takiego przebicia jak ma pani E z emerytką( już kiedyś szykano grupy trzymającej władze w Polsce, niestety bez skutku. Maże uda się znaleźć tę grupę w naszej gminie? Powołać zamiast parlamentarnej komisji gminną komisję śledczą i wyjaśnić te wszystkie hece)Zacznijmy reformę i naprawę od naszego podwórka. Miał być czas na zmiany a okazało się że w tej walce chodziło tylko o prywatną kabzę. Jak została osiągnięta odpowiednia pensja za nic nie robienie to teraz ma się wszystko i wszystkich w D****. Nie liczcie na na równe traktowanie dopóki liczy się tylko kasa"żłób". Jeżeli będziemy wybierać do reprezentowania naszych interesów "ludzi" którzy startując w wyborach mają w oczach tylko złotówki a nie dobro społeczeństwa nic nigdy się nie zmieni. Nie uprawiajmy polactwa (zawsze wszystko źle i to nie zależy od nas).Wszystko zależy od mieszkańców, proszę o uruchomienie swoich radnych i ogólną dyskusję.Bo przecież warto rozmawiać.

 • ulanianka

  Zgłoś

  Co Jarek oklamales nas radnych ?Mialy być likwidowane do 3 klas. Zlękłes się mieszkańców. Czekasz aż zabraknie pieniędzy w budżecie . Dla garstki dzieci ? Na kanalizację ile będziemy czekać ? Co mowiles przed i po wyborach ? Będziemy budować , a teraz 500 tyś. Ulan widzi Twoją nie udolność , oszukales.

 • 4 pytanie

  Zgłoś

  Ile gmina zaplaci za kolejną imprezę 5 marca ? Czy za kredyt ? Bank czeka ..

 • 3 pytanie

  Zgłoś

  Czy prawdą jest ,że wojt na spotkaniu z dyrektorami miał powiedziec ,że 8 klasowe szkoly będą 2 lata przejsciowe ? Potem najmniejsze zmniejszone.

 • wyborca

  Zgłoś

  widzę że Kim Dzong Un znalazł trochę "mętnej wody w postach"by znowu wypłynąć i pochlapać wszystkich błotkiem,od razu jest odpowiedź i znana spychologia.Kolejne okrągłe frazesy i odwracanie kota ogonem.I znamienne stwierdzenie " niech przyjdą i patrzą na majestat władzy"( sesję. Niech oglądają. Tylko pytać nie ma o co) Kolejny raz zapraszamy na sesję z pytaniami na nurtujące nas tematy: żłobu o przepraszam żłobka, kanalizacji, obiecanych świetlic(np.w Domaszewnicy obiecano świetlicę a powstanie kolejny kurnik .a zatem to kolejna niegospodarność i wyrzucanie pieniędzy podatnika w ulubione mętne błoto) , chodników, dróg, samochodów strażackich, altanek itp.Pytajmy bo warto rozmawiać.

 • Ementaler

  Zgłoś

  i bardzo dobrze, że ludzie idą na sesję. Niech oglądają. Tylko pytać nie ma o co, bo WSZYSTKIE SZKOŁY ZOSTAJĄ. Nikt nic nie likwiduje, to po co tutaj kłamać? Dziadowie budowali, ojcowie chodzili do szkół, Wójt utrzymuje wszystkie. nie to co poprzednik, który likwidował klasy 4-6 w Paskudach, ciekawe czy by się zawahał teraz dalej likwidować, dobrze, że już go nie ma

 • Stary

  Zgłoś

  O świetlice to pytaj najpierw byłego wójta.. tak go popierasz, to czemu przez 16 lat nie zrobił? A jeśli wiesz coś o tym, żeby ktoś komuś coś zabraniał to zgłoś do prokuratoury... nie zgłosisz, bo kłamiesz, tylko po co?

 • 2 pytanie

  Zgłoś

  Dlaczego wójt zabronił dyrektorom i nauczycielom zabrac głos na zebraniu odnosnie szkół ? Co za chamstwo !

 • odpowiedź

  W odpowiedzi na: 2 pytanie Zgłoś

  Nie potrafią się wysłowić

 • pytanie ?

  Zgłoś

  Nalezałoby zapytać wladzę dlaczego cisza o świetlicy w Stoku , a w Domaszewnicy trzecia czy czwarta ? Radny obiecywal przed wyborami , a oszukał ? Po co sie wychylać .Najlepiej wziąć 700 zl co miesiąci nic nie robic.

 • \Gość

  W odpowiedzi na: pytanie ? Zgłoś

  W Stoku nie jest potrzebna

 • wyborca 28.02.2017 godz. 11 GOK Ulan-Majorat

  Zgłoś

  28 lutego 2017 r. o godz. 1100 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie została zwołana XXIII sesja Rady Gminy Ulan-Majorat.
  Przewidywany jest następujący porządek obrad:
  1. Otwarcie sesji i sprawy organizacyjne:
  • stwierdzenie quorum,
  • przyjęcie porządku obrad,
  • przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  2. Interpelacje i zapytania.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie Gminnego programu wspierania rodziny na lata 2017 – 2020.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie Gminnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie dla Gminy Ulan-Majorat na lata 2017 – 2020.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie wyłączenia Gimnazjum z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie.
  6. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
  7. Wolne wnioski.
  8. Zamknięcie obrad.
  Serdecznie wszystkich zapraszamy wszak warto rozmawiać nie tylko w domowym zaciszu.W programie sesji zapewnione są punkty do rozmowy z WŁADZĄ

 • wyborca 28.02.2017 godz. 11 GOK Ulan-Majorat

  Zgłoś

  Zapraszamy na sesję wszystkich którzy mają jakiś pytania do przedstawicieli naszej lokalnej władzy.Nie ma obiecywanych kwartalnych spotkań z mieszkańcami ale są sesje i spotkania komisji ( abstra***ąc od tego że do ogłoszeń o zwołaniu sesji trzeba się dokopać na bipie gminy natomiast o zebraniach komisji nikt nas nie informuje w żaden sposób.) Sesje rady gminy jak również posiedzenia komisji ją jawne i dostępne dla wszystkich zgodnie z Art.11b ustawy o samorządzie gminnym stanowi, że działalność organów gminy jest jawna,a jawność ta obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji,wstępu na sesje rady gminy i posiedzenia jej komisji,a także dostępu do dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych,w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy.Zasady dostępu do dokumentów i korzystania z nich określa statut gminy,a ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z ustaw.Proszę przygotować sobie parę pytań i nie bać się to nasze miejsce na ziemi !!

 • 28.02.2017 godz. 11 GOK Ulan

  Zgłoś

  Dlaczego nie ma informacji o sesji na stronie tytulowej gminy. Żeby nie przyjechać ? Punkty o sieci szkóół dopiero na sesji ? Rodzice organizujmy się i bronić szkól -dobra dzieci .

 • wyborca

  Zgłoś

  P R O T O K Ó Ł Nr III/ 2015 z sesji Rady Gminy Ulan-Majorat z dnia 27 stycznia 2015 r.
  Głos zabrał Wójt Gminy i wyraził swoje zadowolenie, że Rada Gminy jest zgodna co do rozwoju naszej Gminy ale podkreślił, że nie może to się zakończyć tylko na podniesieniu ręki za wykonaniem tych inwestycji. Ten akces ma być wypracowany, ma polegać na konstruktywnej rozmowie, poszukiwaniu koncepcji, kolejności rozwoju Gminy. W tej sytuacji należy wypracować wieloletnią strategię rozwoju naszej Gminy, każda inwestycja powinna być dobrze przemyślana.Gdzie ta konstruktywna rozmowa na temat przemyślanych inwestycji?

 • beeeeeeeee

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Promował się jako bohater , a wyglada , że bedzie to tylko likwidator. W gminie średniowiecze. Co z pozostalym chodnikiem u nas w Zakrzewie ?

 • tymek

  Zgłoś

  Kto w koncu zadecydował o budowie żłóba . Dyrektor szkoly czy wojt ? Wieśc niesie ,że dyrktorka zarządziła . Jaka prawda ?

 • aaa

  Zgłoś

  szkoły to podstawa

 • ???

  Zgłoś

  Ktoś podpowie jak w końcu jest z tym żłobkiem . Nieciekawie to wygląda.

 • Bobas

  W odpowiedzi na: ??? Zgłoś

  Masz coś przeciwko dzieciom? To po co szkoły w których w klasie jest po 1 albo 2 dzieci. Zlikwidować wszystkie, wybudować świetlice i sklepy monopolowe. Przynajmniej będzie za akcyzę. Czysty zysk.

 • wyborca

  Zgłoś

  Po analizie założeń programu Maluch + podzielę się z Państwem moimi spostrzeżeniami.
  Można było otrzymać do 80% planowanej inwestycji otrzymaliśmy tylko 47,9% coś kiepsko parafrazując słowa wieszcza z artykułu powyżej strata na początku 32,1%/ 516tyś/środków to wielka porażka a nie sukces. Czy teraz kiedy planujemy następujące wydatki:1-Oczyszczalnia ścieków 2000000zł.2-Budowa sieci kanalizacji-500000zł.3-Świetlica w Domaszewnicy 200000 zł.4-Termoizolacja budynków użyteczności publicznej 120 000zł.5-Budowa żłobka 1600000zł.6-Montaż instalacji fotowoltaicznych 29275zł.7-Montaż instalacji solarnych 1958825zł.Żłobek jest nam niezbędny?Program Maluch +dopiero wchodzi byłoby można beż zbędnego pośpiechu zrobić rozeznanie , jakie jest zapotrzebowanie na taką inwestycję . Teraz rozpocząć inwestycje planowane od lat i wtedy według potrzeb mieszańców zdecydować się na budowę lub przystosowanie pomieszczeń na żłobek co też dopuszcza Maluch+.

 • dziwne

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Nie czytasz ze zrozumieniem?

 • wyborca

  Zgłoś

  Czy to już kiełbaska wyborcza?Teraz prawdziwe powody przepychania tak na szybko forsowanego projektu. W pkt7,2,5 podpunkt . l)PROGRAMU MALUCH+ czytamy o kosztach kwalifikowanych czyli rozliczanych w projekcie.To koszty pośrednie związane z tworzeniem instytucji (w tym: koszty obsługi, zarządu, obsługi księgowej, prawnej, kadrowej), koszty naboru dzieci, koszty promocji i informacji o instytucji opieki nad dziećmi.Tutaj mamy odpowiedź na nasze pytanie . Po co ?A po to co poprzednio przy przedszkolach zarobią zarządzający projektem. I gdzie te zmiany stylu i sposobu zarządzania gminą. Nadal kręcą lody te same panie pani E i emerytka w godzinach pracy pod czujnym okiem wójta niby po zmianach ale czy na pewno. Ciekawe kto przytuli trochę grosza za obsługę księgową, prawną i kadrową i kto wejdzie do zarządu?

 • Stypa

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Joasiu ty żadnego grosza nie przytulisz

 • wyborca

  W odpowiedzi na: Stypa Zgłoś

  potwierdzasz już wcześniej forsowaną przez ciebie tezę że to stado baranów które wyszło z pod ręki niedouczonych nauczycieli w naszej gminie już nic nie potrafi. Wystarczy internet i po nitce do kłębka można dojść. Nie piszesz już nic o hejcie ?nic o kruchym lodzie? dziwne .To są fakty których nie jesteś w stanie zamienić w niedorzeczność, chociaż jak widać cały czas próbujesz.Widzę że masz jakąś obsesje na punkcie jednej pani. Niestety najwyższy czas udać się do lekarza.Według ciebie w gminie liczy się tylko jeden wyborca JOANNA.

 • ciekawy

  Zgłoś

  Może wojt napisze ile gmina doplacała do oswiaty przez ostatnie 5 lat ? Jaki plan na 2017 rok ? Ile z własnego budżetu na inwestycje 2015 - 2017 ?

 • Ola

  W odpowiedzi na: ciekawy Zgłoś

  Obecny wójt może się rozliczać z ostatnich 2 lat, wcześniej to rachunki poprzedniego. Do oświaty prawie wszyscy dokładają i dobrze. To nie są wyrzucone pieniądze. to pieniądze dla dzieci.

 • pisarz

  Zgłoś

  Odczep się od poprzedniego wojta.To nie on pisze. Karac to ciebie Jarek za wpisy. Gdzie kultura ? Zastraszasz ? Zaslon okno bo cie widac przez lornetkę jak piszesz. Oddaj 400 zl jak nie budujesz kanalizacji , nie wysylasz do bylego.

 • Szlachta

  Zgłoś

  No na pewno rencista nie ma choroby palców, bo komentarze tutaj nieźle skrobie. Ciekawe co to za choroba. To dobrze, że przegrał wybory, bo jak jest taki chory to by musiał kadencję przerwać i zrzec się urzędu ze względu na stan zdrowia, a nowe wybory byłby dodatkowym kosztem. A tak nie ma problemu. Zdrówka Panie rencisto

 • Europejczyk

  Zgłoś

  A co z kanalizacją? Za kogo wzięto od ludzi po 400 i nic?

 • Elizabeth

  Zgłoś

  A brak kultury to domena ludzi byłego wójta. nie przecierpieli jeszcze porażki?

 • wyborca

  W odpowiedzi na: Elizabeth Zgłoś

  Kim Dzong Un hołduje raczej hasłom płk Adama Mazguły:
  nie pamiętam, żeby po ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy.Nie powiem, oczywiście były tam jakieś bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu.ZAPRASZAM DO WYRAŻANIA SWOICH OPINII, BO PRZECIEŻ WARTO ROZMAWIAĆ. Nie odbywają się przynajmniej raz na kwartał obiecane w kampanii wyborczej spotkania z wyborcami które miały wskazywać władzy kierunki działania.Po co odpowiadać na trudne pytania, rządy to domena wybrańców.Powszechnie wiadomo że pomazańcy Boży są nietykalni. Spotykajmy się więc w sieci i dyskutujmy.Wyrażajmy swoje opinie i sygnalizujmy nasze potrzeby.ROZLICZJMY z obietnic, do tych z ul. Wiejskiej w Warszawie mamy daleko, ale do urzędu gminy mamy blisko.Zacznijmy od swojego podwórka w grupie siła nie dajmy się omamić okrągłymi słówkami pytajmy i żądajmy odpowiedzi przecież to nasza Mała Ojczyzna kto o nią zadba jak my pozostaniemy

 • Tamek

  Zgłoś

  Czemu kłamiecie? ŻADNA SZKOŁA NIE BĘDZIE LIKWIDOWANA. Po co tu piszecie nieprawdę? Nie wiecie, że to karalne?

 • do rodzica

  Zgłoś

  Dzieci należy zostawić a grono pedagogiczne razem z dyrekcją zmienić i zrealizuje się hasło wyborcze WÓJCIE CZAS NA ZMIANY na które wyborcy czekają

 • Rodzic

  Zgłoś

  A jak oceniacie szkoły? Warto w nich zostawiać dzieci na 8 lat?

 • ana

  W odpowiedzi na: Rodzic Zgłoś

  Szkoly są piekne. Dobrze wyposażone. Dzieki poprzedniemu wojtowi. Pan nic nie zrobil , a już chce likwidować ? Gratuluję !

 • glos ludu

  Zgłoś

  Na plewy nabrać się nie damy ,8 klas odzyskamy. W 2018 roku głos na poprzednika oddamy.Bo budowniczego nie likwidatora chcemy.

 • Do Rodzica

  Zgłoś

  Święta prawda to co napisałeś o SZKOLE W ZAKRZEWIE ale czy Wójt nie widzi że robią sobie jaja z niego

 • rodzic

  Zgłoś

  Jakie pytania one miały zadać Wójtowi były przeszczęśliwe że nie muszą zabierać głosu dla pani Dyrektor sześć klas to i tak za dużo a co dopiero osiem Wójt nie pozwalając im się odzywać strzelił sobie sam w kolano WÓJCIE CZAS NA ZMIANY bo zostało niespełna dwa lata pozdrawiam i miłej niedzieli i smacznego obiadu

 • wyborca

  W odpowiedzi na: rodzic Zgłoś

  Przez dziesięciolecia wiejskie szkoły były czymś co skupiało lokalną społeczność. Ojcowie i dziadowie nasi pragnęli żeby następnym pokoleniom nie było pod górkę do szkoły. Wszyscy w czynie społecznym budowali i remontowali jak mogli pomagali.Obecnie pracujący nauczyciele wychowali już kilka pokoleń mieszkańców ( wyborców) naszej gminy.Teraz okazuje się że to są nieudacznicy i nie potrafią wychować następnych pokoleń i zamyka się im usta (Jakie pytania one miały zadać)w imię czego? Reasumując tępaki wychowały stado baranów(wyborców) z którymi nie trzeba się liczyć.

 • $$$$

  Zgłoś

  W szkole w Zakrzewie zabronil nauczycielom zabrac glos w sprawie ich szkoły/ Taki mocny. Czy w Kepkach i Sobolach bylo to samo ? Jaki dyktator się znalazl . Prawie jak w Korei. Nie ma po co przyjezdzać do nas. Czy to nie jest mobbing ? Czy zastraszanie ? Dozwolone ? gdzie kultura osobista.

 • Historia

  W odpowiedzi na: $$$$ Zgłoś

  Historia Kim Dzong Un-a .Po śmierci Kim Dzong Ila ogłoszony przez propagandę Korei Północnej „wielkim następcą” przywódcy, następnie także „wybitnym przywódcą Partii, armii i narodu”, co stanowiło zapowiedź objęcia przez niego najwyższych stanowisk w państwie. Kim Dzong Un Podczas uroczystości upamiętniającej 100 rocznicę urodzin Kim Ir Sena, która odbyła się w Pjongjangu, po raz pierwszy wygłosił publiczne przemówienie, w którym zapowiedział kontynuację dotychczasowej polityki. 18 lipca 2012 Kim Dzong Un został marszałkiem sił zbrojnych, finalizując przejęcie kontroli nad państwem i siłami zbrojnymi. 9 maja 2016 został Przewodniczącym Partii Pracy Korei. Tak Korea Północna doczekała się swojego niegasnącego słońca na które bez pozwolenia nie można nawet spojrzeć co dopiero zabrać głos. Życzę powodzenia wszystkim zastraszonym i zmanipulowanym zapraszam do dyskusji.

 • wyborca

  Zgłoś

  ciekawe czy znowu gmina nie będzie zwracała dotacji tak jak przy przedszkolach to dopiero zarobek ale nie dla gminy. Wtedy i teraz gminą rządziła ta sama pani. Na wyborach szalała za starym i rozrywała paczki ze spakowanymi policzonymi kartami wyborczymi.Teraz wzięła nowego do zapiecka i już jest wszystko OK. Z tego co czytam w tym artykule to warunki nie do spełnienia i oczekiwania mieszkańców raczej nie w tym kierunku.Ale trze ba pokazać jakieś inwestycje cokolwiek.pani E z panią emerytką każą żłobek niech będzie trzeba się czymś wykazać.Czy to potrzebne czy nie to teorię się dostosuje. 4 grupy dzieci po15 naprawdę myślicie ze tyle matek zapisze dzieci do 3 lat.Dostali dotację 800 tys. i co jak by ktoś dostał dotację na kule u nogi to też by brał w ciemno???drugie tyle trzeba dołożyć. Ale ktoś musi zarobić. Ciekawe.Pewnie budował będzie kolega co był komisarzem wyborczym. Za darmo na kampanię wyborczą kasy nie wykładał.

 • Joko

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Kim jest pani, która rządzi gminą? Kto to jest pani E i pani emerytka? Dlaczego nie rządzi wójt i rada - przecież po to są. Cała rada pozwala sobie, żeby ktoś się wtrącał w decyzje? Coś mi się nie chce wierzyć w te zarzuty. Chyba komuś bardzo zależy na oczernieniu wszystkich za jednym zamachem. Żaden wójt i żadna rada nie oddaje władzy tak łatwo i to w ręce emerytek.

 • ??

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Wyborco chyba cie frustracja powybircza trzyma.... twoje insynuacje wynikają z analiz poprzedzonych badaniami wykonanymi przez wyspecjalizowane pracownie , które także potwierdziły fakt finansowania kampanii wyborczej PRZEz kogoś kto będzie budował coś. Oczywiście to czas pokaże.
  Ty jednak człeku mądry i uczciwy o nieposzlakowanej opinii i prawej osobowości, nieskalany złem oraz nieparajacy się hejtem internetowym wiesz najlepiej. WIEDZ JEDNAK , ŻE STĄPASZ PO KRUCHYM LODZIE. ...

 • wyborca

  W odpowiedzi na: ?? Zgłoś

  drogi bez żadnego cudzysłowia panie. myślę że czas pokaże jak naprawdę byłeś kosztowną pomyłką dla naszej społeczności.
  łatwo jest oskarżać ludzi o hejt i robić to w czym podobno jesteś najlepszy zastraszać wszystkich dookoła.co potwierdzasz w odpowiedzi. kolejne groźby? WIEDZ JEDNAK , ŻE STĄPASZ PO KRUCHYM LODZIE. ...jak mówią ludzie zacząłeś od zastraszania jednego z..... Dalej poszło gładko wszyscy po kolei się poddali. Wiedz jednak że nie masz władzy nad ludźmi nie jesteś carem w swoim cesarstwie. jesteś tylko kimś kto żyje przypadkiem w malutkiej gminie gdzieś na wschodzie Polski. niestety musisz schować swoje rozdmuchane ego do kieszeni albo gdzie tylko lubisz chować swoje najczarniejsze pragnienia. Jako wyborca mam konstytucyjne prawo do krytyki władzy i wskazywania innym to co próbujesz zakrywać wszelkimi sposobami.

 • Rada

  Zgłoś

  Dobrze że są Opinie i że piszą o różnych rzeczach. Dobrych i złych. A ci co tu piszą takie komentarze wulgarne to dno.

 • Polonus

  Zgłoś

  11 raz powtarzam, brak kultury osobistej, ale czego chcieć jak ktoś nigdy nie potrafił się zachować to i na rencie będzie taki sam

 • setkowiak

  Zgłoś

  znajduk jedz na bigos

 • mieszkaniec

  Zgłoś

  Szkoda aż czytać te komentarze. Co drugi agresywny.

 • Polonus

  W odpowiedzi na: mieszkaniec Zgłoś

  10 raz powtórzę że ten co to pisze to zawsze taki był, wielki, wyniosły pan szlachcic co złapał Pana Boga za nogi i 16 lat inaczej nie potrafił niż zaatakować i obrazić

 • Jakiś urzędnik nie z tej gminy

  Zgłoś

  Chciałbym tylko zwrócić uwagę że zapewne ani obecny ani były ulański wójt tego nie czytają więc za dużo emocji tu niepotrzebnych. Jeżeli PiS zmieni ordynacje i zadziała ona wstecz to czy Jan Łaski będzie mógł kandydować? Ktoś coś więcej o tym wie?

 • Dezy

  Zgłoś

  Prezes PiS dobrze zarządził. Po dwie kadencje wystarczy bo cztery tak jak u nas było to przesada.

 • Polonus

  Zgłoś

  W koło Polska ludowa. Nic tylko kłamstwa i obelgi. Żeby to jeszcze merytoryczne było. Konkretnie trzeba a nie wymyślać.

 • ????

  Zgłoś

  Prawde Prezes PIS mówi. Kliki ,kliki , kliki. Inwestycje dla kolesiow. Czy mamy lepiej w Ulanie , po zmianie ? Wojt marionetka . Rządy babskie.

 • pracus

  Zgłoś

  Popis kultury dal wojt z synkiem w poniedzialek po wyborach w 2014 roku. Szczegolnie syn z kolegą ,uzywając nie cenzerowanych wyrazow wobec pracownikow. syn stal w dzwiach na korytarzu nie nie dawal przejsc. To dopiero bylao hamstwo.

 • Dezy

  Zgłoś

  Ten cały projekt to wymyślił PSL ale PiS to bardzo dobrze realizuje. Maluch+ to przykład dobrej współpracy między rządem a bezpartyjne samorządem. W ogóle w samorządach powinien być zakaz partyjniactwa. Trzeba ze wszystkimi rozmawiać tak jak u nas czy w gminie radzyn.

 • zsyntek

  W odpowiedzi na: Dezy Zgłoś

  Nie pisz głupot jakie rozmowy ze wszystkimi. Robisz co chcesz bez patrzenia na dobro gminy i społeczności.rada nie ma nic do powiedzenia jest przez ciebie zastraszona i spacyfikowana.. Pokaż choć jedną decyzję czy inwestycje dla dobra ogółu bez korzyści twojej
  i koleżków.odpowiedz ile dróg zrobiono, ile inwestycji w poszczególnych miejscowościach, jak ludzie skorzystali, co wymyśliłeś innego może lepszego niż było. Nic bazujesz na tym co było tylko w gorszym wykonaniu

 • As

  W odpowiedzi na: zsyntek Zgłoś

  Króciutki co ty tak się burzysz pączusiu :):D:):D melisy sobie zrób ;)

 • Dezy

  W odpowiedzi na: zsyntek Zgłoś

  Ale co ja robie co chce? Chyba pomylił pan/pani adresata.

 • Strażak Sam

  Zgłoś

  Straszne obelgi tu padają i tylko z jednej strony. Jak nie lubicie wójta i radnych to nie lubię ich z kulturą. Uczyć się od ludzi o innych poglądach że można nie zgadzać się trochę ładniej.

 • Rada

  Zgłoś

  Artykuł o pozyskanych pieniądzach na dzieci a komentarze o czym.? Jak chcecie coś komuś powiedzieć to najlepiej prosto w twarz. Chyba że ktoś ma stracha i nie ma odwagi w oczy spojrzeć po tym co tyle lat wyprawia.

 • Polonus

  Zgłoś

  Z przykrością stwierdzam że matactwa i cwaniactwa już były. Proszę zauważyć że na ten przykład ja nikogo tu nie wychwalam. Ja jedynie negatywnie oceniam ataki agresji w tych komentarzach.

 • Ja

  Zgłoś

  Ludzie ogarnijcie się co to za propaganda iście kremlowsko- goebbelskoska. To Josef Goebbels mówił że kłamstwo tysiąc razy powtarzane staje się prawdą. NIE NIE JEST NORMALNIE chociaż miało być ta zmiana to zamiana ze złego na jeszcze gorsze. I nic tu nie da wypisywanie o sobie pozytywów. pasożycie który myślisz ze tu rządzisz. już niedługo koniec ocenią cie wyborcy a już o tobie i twoich postępkach mówią . Szybko stałeś się gorszy . tamten rządziłł16 lat ty już po kilku tygodniach zastraszałeś radnych. matactwa i cwaniactwo, zaklinanie rzeczywistości tyle można powiedzieć

 • Do ja

  W odpowiedzi na: Ja Zgłoś

  Joanno Ocenianie innych swoją miarą jest tak oczywiście twoja metodą. , że nawet numer IP nie jest potrzebny Wby ustalic autora. Wszystko co napisałaś wypisz wymaluj to twoje zachowania i twoje postępki. Ale zgadam się , że jesteś pasożytem ize twoje zaklinanie rzeczywistosci nic ci nie dało. Na tym polega sprawiedliwość. A swego ogara lewego trzymaj na łańcuchu krótko, bo się zerwie i ci szkody narobić :):):)

 • domaszewianka

  Zgłoś

  Ja tamsię jestem zadowolona. Skończyło się cwaniakowanie teraz mamy normalność.

 • abcdef

  Zgłoś

  As ty rozbojniku jak tak możesz naszego traktorzyste obmawiac!

 • translatr do as

  Zgłoś

  ass to **** po angielsku. ty jesteś malutka **** przez jedno s . Ale jak na taką małą dupę z małym rozumkiem strasznej ****zki dostałeś.
  Pewnie te odchody pomieszały ci się z mózgiem i razem tę breję wydalasz.

 • As

  W odpowiedzi na: translatr do as Zgłoś

  Ja jestem **** a ty jesteś krociutki malutki :D

 • domaszewianka

  Zgłoś

  taaaa,nie wiedzialam ale znajdek to nie dla nas moze na portierni by sie odnalazl

 • bolek

  Zgłoś

  kto wybral znajduka na wojta

 • Grar

  W odpowiedzi na: bolek Zgłoś

  Ludzie wybrali.

 • *****

  Zgłoś

  Zapomnial wół jak cieleciem byl.Dawno pod ogony krowom zagladaleś u teścia. Za 2 lata bedzie po panu. jeszcze tylko portiernia. Taki wielki pan. prawda cie w oczy kole ?

 • radny

  Zgłoś

  Portier co tak przycykaleś ze szkolami ? Na spotkaniu z radnymi mowiles ,że bedziesz likwidowal ,a teraz piszesz co innego. określ sie facet . Jak marionetka zmieniasz decyzję. Widac ,że faktycznie nadajesz się na stójkowego . Na zebraniu mowiles ze nie ma pieniędzy. Za 2 dni się znalazły ? Czy nastepny kredyt planujesz ?

 • Gość

  Zgłoś

  Odgoniona klika się szarpie i rzuca. Brak kultury poraża.

 • As

  Zgłoś

  Traktorem jeździł nasz mały kolezka, w banku sie wymadrzal nasz maly kolezka, w gminie obławiał nasz mały kolezka. Na rencie ciągle jest małym kolezka :p:p

 • As

  Zgłoś

  Aleś ty obraźliwy :D no co ty krótki na co ci to :) pod Kościół do chwilówki idź niech cię pocieszy :p

 • Polonus

  Zgłoś

  Panie Janku mógłby pan już przestać tu rzucac błotem. Niech se pan inne hobby znajdzie. Może tak postarać się być dobrym czlowiekiem i uczciwym obywatelem. Dałby pan radę na starość pokazać ludzkie oblicze?

 • brzostowiak

  Zgłoś

  znam tego faceta ha, ha on nie potrafil pracowac w sadzie, bo byl c***em jak moze teraz pracowac w gminie chyba go nie znacie ale wkrotce go poznacie . Pozdrawiam mieszkancow gminy Ulan

 • abcdefq

  W odpowiedzi na: brzostowiak Zgłoś

  Poznales go jak cie z gminy pogonił :)

 • znajduk

  Zgłoś

  wojcie z Ulana jedz na bigos tylko powoli , zeby cie poligja nie drapnela bo zaplaciszhttp://opinie.news/kat-aktualnosci/151-aktualnosci-radzyn-podl/3990-gmina-ulan-majorat-dostala-800-tysiecy-na-zlobek

 • G.N.

  Zgłoś

  Mi temat wydaje się dosyć jasny. Szkoły nie będą zamykane. W innych gminach też raczej żadnej nie zamkną.

 • Kinia

  Zgłoś

  Znajduk, kreatura, tuman, bezmózgowiec, oderwany od koryta, ciemny - to tylko niektóre z określeń używanych w tych komentarzach. Nie ma co, "pięknie" to świadczy o poziomie dyskutantów. A może wrócić do podstawowego problemu - co dalej ze szkołami.

 • Polonus

  W odpowiedzi na: Kinia Zgłoś

  Niektórzy potrafią tylko obrażać ale tak to już niestety jest...

 • ???

  Zgłoś

  Przykry obraz człowieka przegranego, zmeczonego życiem, ktoremu pozostało sączenie jadu w internecie. Smutny to obraz.

 • Polonus

  W odpowiedzi na: ??? Zgłoś

  Niektórzy nie potrafią zachować twarzy.

 • abcdef

  Zgłoś

  Widzę kogoś nerwy nosza :) no i po co ;) zlosc pieknosci szkodzi :)

 • znajduk

  Zgłoś

  koczkodaj ty wez sie za robote za 10000 o ktore sie upominales i nie pisz bzdur w godzinach pracy. bzdury pisales w sadzie i dlatego wyladowales na portierni a teraz jedz na bigos do
  Radzynia zycze szerokij drogi

 • Polonus

  W odpowiedzi na: znajduk Zgłoś

  Pewny być nie mogę kto to pisze ale jeżeli mam rację to jedna rzecz ci podpowiem. Nie mierz innych swoją miarą.

 • As

  W odpowiedzi na: Polonus Zgłoś

  bo ta miara krótka ;):):):)

 • Polonus

  Zgłoś

  Można tutaj połączyć pewne fakty. Dezinformacja o szkołach, 70 tysięcy, ekipa odsunieta od władzy. Wszystko układa się w całość. Kto był nieuczciwy ten nieuczciwym pozostanie.

 • ADJANZ

  Zgłoś

  Tej niby dbalosci o finanse nigdy nie było. Było za duzo zdaje sie niegospodarnosci. Czytaliście o tym goku ? Na szybkosci robione bo wybory szly i trzeba bylo poprawiac, dokladac.

 • panienska

  W odpowiedzi na: ADJANZ Zgłoś

  Nie klam. Nic nie chce . To się należy każdemu pracownikowi,ktory odchodzi na rentę lub emeryturę. Bedziesz przechodził na emeryturę także otrzymasz. Poprzednik takie pobory 10000 zl dostal po 12 latach wójtowania ,nie za rok jak obecny. gminy nie zadłużył. doradca po co jest ?

 • Oburzony

  W odpowiedzi na: panienska Zgłoś

  70 tysięcy się należy za kilka dni renty? A za co to renta i czemu akurat na sam koniec urzedowania się tak rozchorowal? Wolne żarty, zwykłe cwaniactwo

 • Grac

  Zgłoś

  Z tymi 70 tysiącami to rzeczywiście smutna sprawa. Zdawaloby sie wieloletni wójt i takie pieniądze chcieć z publicznej kieszeni. Po ludzku rozumiem ale to jest brak szacunku do ludzi. Jak się mówiło tyle o dbałości o finanse a teraz chce takie pieniądze. Trochę to boli jak się wcześniej popieralo.

 • znajda

  Zgłoś

  Wyczytałam w gazecie ,że to sąd przyznał rację bylemu wojtowi. Nigdy sie nie upominal o podwyzki, czy 10000 zl od razu. Nie zatrudniał doradcy, ktory za nic bierze 7000 lub więcej. Przepraszam redaguje 3 informatory rocznie. Takie rządzenie obecnie. Łaski ci nie wyciąga spraw prywatnych, a było by co pisać. Np. wyjazd w pracy na kajaki i t d. Poprzednikowi do pięt nie dorastasz

 • Dzieny jest ten świat

  Zgłoś

  Wójt powinien zgłosić na policję tą dezinformację, jaką serwuje nam tu ktoś, kto ma złe intencje. A te intencje już nie raz były pokazane np. jak się bierze 70 000 z gminnej kasy. Teraz będzie na świecenie różowych lampek przed domem, czy to promocja gender?

 • Agent

  Zgłoś

  A może by do CBA podesłać tą dziwną powyborczą chorobę byłego wodza? Nagle parę dni po wyborach zachorował? Zainkasował najpierw 30 000, teraz 70 000 NASZYCH PIENIĘDZY - taki społecznik. Ciekawe czy przed następnymi wyborami dozna cudownego ozdrowienia :D:D:D:D

 • Eulalio

  Zgłoś

  dostał teraz dodatkowe 70 tysięcy za darmo to popisuje się na forum i kłamie.

 • Dziad wybrał dziada i powstała cała rada.

 • Cristina

  W odpowiedzi na: a Zgłoś

  No tak. To może być jeden typ elity, która innych ma za dziadów. Taką kulturę przyswaja tylko edukacja w Radoryżu

 • B

  W odpowiedzi na: a Zgłoś

  Nie, nie, nie. To mieszkańcy wybrali radę a nie jakieś dziady :)

 • Pumpernikiel

  W odpowiedzi na: a Zgłoś

  Oj Asia jaka ty niegrzecza, i szacunku do wyborców nie masz

 • Rada

  Zgłoś

  Rozmawiałem z radnym. Żadnych likwidacji nie będzie. Celowe kłamstwa. Tak już kiedyś było. Oszustwa, napuszczanie, zastraszanie. A i pewnie gorsze rzeczy. Korupcja? Sami sobie odpowiedzcie.

 • Abcdef

  Zgłoś

  Jasiu to ty się znowu z letargu wybudziles? :-) :-) :-) :-) pospaceruj sobie po podwórku albo odwiedź kogoś spod kościoła jak za dawnych czasów :p a może to ty kredytowa? :D

 • As

  W odpowiedzi na: Abcdef Zgłoś

  Króciutki chodził do Chwilówki? :) a to łobuz jeden nasz milusi okraglusi :)

 • As

  W odpowiedzi na: As Zgłoś

  A po ty Do niej chodziles co? :p:p po co ci ręcznik był kak jechałes ;) taki to mial życie :D

 • Urzędnik nie z tej gminy

  Zgłoś

  Pod artykułami o Ulanie jak zwykle dużo jadu i obelg. Chociaż bardziej w oczy rzucają sie kłamstwa. Domyślam się że w taki sposób ktoś chce sie wyżyć.

 • do Aaaa

  Zgłoś

  Po dwóch latach po wójcie zostanie tylko smród z kaleson. Szkoly 8 klasowe mają być od 2017 r. Nie miej kogoś za głupiego , jak nim jestes Ty.

 • G.N.

  Zgłoś

  Wójt powiedział że on jest za utrzymaniem szkól. Rada nie odważy sie zlikwidować. Mozna spać spokojnie.

 • czas do wymiany....

  Zgłoś

  Raz nasz oszukałeś w 2014 r, drugi raz nie damy się. Takie bajki opowiadaj dzieciom w przedszkolu Jarek. Jeszcze jedna kadencja takich rządów i po gminie. Zostanie szyld zardzewialy. Kiedy swietlica w Zakrzewie ?

 • Do Aaa

  Zgłoś

  Chyba czegoś nie zrozumiałeś. Do ulana przez dwa lata będą chodzić tylko klasy 7 i 8 a nie wszystkie dzieci. Zresztą tak do tej pory było od kilkunastu lat.po dwóch latach klasy 7 i 8 będą już uczyly sie w lokalnych szkolach. Tak zrozumiałem, a zrozumiałem raczej dobrze.

 • Aaa

  Zgłoś

  Przez 2 lata będą do ulana cchodzic. Po co zeby zlikwidowac potem

 • Tak

  W odpowiedzi na: Aaa Zgłoś

  Takie skutki reformy. Lepiej było jakby zamknęli szkoły jak Laski 4-6 w Paskudach? Dziś by była szkoła pelnoprawna a nie filia.

 • Polonus

  Zgłoś

  Czytaliście wspólnotę? U sąsiadów też ktoś rozpuszcza nieprawdziwe informacje. U nich wszystkie szkoły tak jak u nas zostają. Ciekawe gdzie jeszcze tak dezinformuja.

 • E.

  Zgłoś

  Na początku się bałam że będzie likwidacja ale całe szczęście szkole nic nie grozi. Niby to rada zdecyduje ale wójt ma za sobą większość więc jestem spokojna.

 • obiecanki , cacanki a....................................

  W odpowiedzi na: E. Zgłoś

  Jestes głupia czy naiwna ? Po wyborach będą 3 klasy , a nie 8. Niech teraz zostawi 8 klas. Ale oszukaniec . Przed wyborami obiecywał CUD , a widac , że będzie SMRÓD i DŁUG. niech zapewni na pismie.

 • Jak masz zamiar zaczynać dyskusję to trochę więcej kultury osobistej. Skoro powiedział że będzie po 8 klas to pewnie będzie. Zalecalabym trochę wiary. Jeżeli nie to straci głosy w tych szkołach ale ja wierzę że nie bedzie żadnych likwidacji.

 • Po wyborach o szkołach będzie decydowała nowa RADA - trudno przewidzieć, co się stanie. Ważne, że teraz nikt niczego nie likwiduje i nie rozumiem, dlaczego obraża Pani wójta i ludzi wpisujących komentarze.

 • Rodzic

  Zgłoś

  Trochę nie rozumiem. Przecież nie było mowy o likwidacji szkoły. Szkoła dalej będzie i dzieci będą się u nas uczyły do 6 klasy a za dwa lata do 8.

 • edyta

  Zgłoś

  Ze spotkania dzisiaj wyniosłam , że jedynym powodem likwidacji szkoły to tylko strona finansowa. Gratuluję Panie wójcie !:p
  Do widzenia w 2018 r. W jakim celu przyjechala mikołajuk - czas na odpoczynek .

 • Kinia

  W odpowiedzi na: edyta Zgłoś

  Chyba była Pani na jakimś innym spotkaniu, bo w Zakrzewie nie było Pani Mikołajuk i nie mówiło się o likwidacji szkoły.

 • ale zmiana ?

  Zgłoś

  Dorwał sie do żłoba i mysli ,że wszystkie rozumy pozjadał. Zlikwiduj szkolę u siebie . Od naszych wara.

 • Fhj

  W odpowiedzi na: ale zmiana ? Zgłoś

  Czemu kłamiesz o szkołach? Po co to robisz? Jaki niecny powód za tym stoi?

 • John

  Zgłoś

  Jedzie ktoś w CZFARTEK na rynek do Łukowa i mnie podwiozl? Kupilbym sobie świnki ze dwie i kilka kurek to mialbym się wreszcie czym zająć. Od tego chodzenia w koło po podwórku już mnie mdli.

 • Wkur#@€&/

  Zgłoś

  Ja wiem kto takie bzdury o szkołach wypisuje! Dobre dyrektorki wstawiles do sobol i ulana? Dobre?? Jedna poleciała i druga też poleci. Trzeba sprzątać po tobie. Dobbrze ze szkole w Paskudach zlikwidowales??

 • Tolio

  Zgłoś

  Widzę w gminie Ulan to samo co w gminie Radzyń. Jakieś dusze zagubione chcą ludzi oszukiwać że szkoły będą likwidowane. Jakby miały być likwidowane to byloby coś słychac poważnego ale nic nie słychac takiego.

 • pilot do tolio

  W odpowiedzi na: Tolio Zgłoś

  Masz tumanie ludzi za debili? jak zabiorą dzieci od 5 do 8 klasy do ulana to ile dzieci zostanie w szkołach ?
  Jaki będzie koszt utrzymania szkoły np. w sobolach z 15 ściorgiem dzieci?
  Rada gminy będzie za rok albo dwa zmuszona zamknąć szkołę. Taniej dowieść dzieci do ulana niż utrzymać budynek z obsługą i nauczycielami.
  Już słyszę ten skruszony głos, nie mamy wyjścia a zresztą to nie ja to decyzja rady gminy.
  Nie rozmydlaj problemu trzeba to uciąć jak jeszcze jest czas.
  Zawsze musi być POLAK mądry po szkodzie?

 • likwidator

  Zgłoś

  Zlikwidowal krowy , teraz szkoły . Ciekawe co nastepnie pewnie zamknie swietlice,ktore swiecą pustkami. Powinny byc otwarte dla mieszkańcow .

 • )+O

  Zgłoś

  To prawdopodobnie rządy pani dyrektor szkół. Czy ona budowala ,że chce zamykać /

 • pani

  W odpowiedzi na: )+O Zgłoś

  pani dyrektor? to kreatura będąca na emeryturce, zarabiająca krocie na ciepłej posadce i blokująca etat młodym. Jednocześnie obwołała się syndykiem masy upadłościowej po szkołach w naszej gminie.

 • rodzic

  Zgłoś

  Nasi rodzice budowali. poprzedni wójt remontował, a obecny likwiduje. 3 szkoly jednoczesnie. Robmy strajk ,wywiesc"uczonego prawnika
  '
  '''''''' tam skąd przyszedł. Jeszcze nic nie zbudowal ,a już niszczyprace pokoleń. Wójt chyba zwolennik PO , z nimi jadl bigos w Radzyniu.

 • Jakiś urzednik ale nie z tej gminy

  Zgłoś

  Nie jestem pewien ale wydaje mi się że obecne władze w 2 lata pozyskały więcej funduszy niż poprzedni włodarz przez 2 kadencje. Sprawdzę i jeszcze tu o tym napiszę.

 • Tylko z brzostowca. Za co wojt placi doradcy 7000 zl ? Za informator szkolny ? Ile długu zostanie na koniec kadencji ?

 • Jakiś urzędnik ale nie z tej gminy

  W odpowiedzi na: znajda Zgłoś

  Nie, nie z brzostowca ale zgadles że z tej gminy. Siedem tysiecy nie zarabia bo tyle nie może raczej. Chyba że gdzieś sobie weekendami dorabia :) Wracając do sedna. Sprawdziłem to co miałem sprawdzić i rzeczywiście przez ostatnie 2 lata pozyskano w ulanie więcej pieniędzy niż w poprzedniej kadencji. Kadencji 06-10 nie patrzyłem. W wolnej chwili to zrobię i napiszę. Pozdrawiam.

 • Abcdefg

  Zgłoś

  To chyba nasz janek tu taki aktywny na powrót się szykuje do gminy :-) na co ci było się przeprowadzać, zawsze lepiej wśród swoich :D

 • As

  W odpowiedzi na: Abcdefg Zgłoś

  Nasz zlociutki, króciutki, mięciutki :) gdzie jest rynek we "ftorek"?

 • abcbeta

  W odpowiedzi na: As Zgłoś

  Mamy kiepskie doświadczenia .
  To dopiero "ANALfabeta" po co się uczyć lepiej zamknąć szkoły w gminie a "UCZNI"zabrać do Ulana.
  Nauczyciele z innych szkół do pośredniaka bo z ich wykształceniem to nie będzie dla nich pracy w tej gminie.
  Brawo kolejne hasło z ulotki wyborczej zrealizowane. Jeszcze tylko altanki zostają .

 • Dezy

  Zgłoś

  Jestem zwolennikiem pis-u i zgadzam się z rządem że jesteśmy ciągle zarzucani różnymi klamstwami. Nie tylko przez media ogolnokrajowe ale i przez roznych przegranych oderwanych od koryta np. na tym forum. Niewiadomo po co to. Czy to atak za zwolnienie informatyka? Czy że 100 tysięcy prawie nie chciał wypłacić laskiemu za nic? Brudna gra i oszukiwanie ludzi. Lud nie jest ciemny. Ale jak ktoś na przykład 16 lat kantowal to czego chcieć.

 • Jak mini

  W odpowiedzi na: Dezy Zgłoś

  Święte slowa

 • radca

  Zgłoś

  Na 3 swietlicę we wsi 1 milion 200 tysiecy zł w 2017-18 r, a na kanalizację w gminie 700 tysięcy . Czy tak postepuje dobry włodarz gminy ? Wracaj na portiera .bo na pisarza i w sądzie nie chcą Cię.