Wszystko wskazuje na to, że do rady miasta wróci radny poprzednich kadencji Dariusz Bilski. Za nami wybory uzupełniające, w których z miażdżącą przewagą pokonał pozostałych on dwóch kandydatów.

 

 

Dariusz Bilski o mandat radnego po byłym radnym a obecnym dyrektorem Radzyńskiego Ośrodka Kultury Robercie Mazurku rywalizował z dwoma kandydatami: Przemysławem Nastem i Jakubem Hapką. Według nieoficjalnych jeszcze informacji Dariusz Bilski zdobył 166 głosów, Przemysław Nast 95, a Jakub Hapka - 29.

Jutro poznamy oficjalne wyniki wyborów uzupełniających do rady miasta Radzyń.

/mk/

 • zzz

  Zgłoś

  W odpowiedzi na ten fragment:

  Chyba drogi panie jesteś solidnym komentatorem tejże rzeczywistości i wiesz że trzeba spokojnie poczekać do wyborów gdzie solidni kandydaci (jak pan Bilski) wygrają zdecydowanie z płaszczkami obecnego administratywisty.

  Faktyczną opozycję w RM stanowiło dotychczas 3 radnych. Pozostała 4 była opozycją z nazwy i na papierze ze względu na start z konkurencyjnego do PiS komitetu wyborczego. Mieli jednak dosyć dobre wytłumaczenie swojej postawy-po co zgłaszać jakiekolwiek inicjatywy jak PiS i tak mając większość zrobi co zechce.
  No więc teraz taki konformizm się skończył! PiS jest w mniejszości w Radzie Miasta i przed nadchodzącymi wyborami trzeba jasno i wyraźnie pokazać kim się jest i jakie się ma poglądy.
  Ukryty PiS w przyszłej Radzie Miasta nie jest nikomu potrzebny. Jeżeli już to ci co chcą głosować na "przewodnią siłę narodu" niech głosują na oryginał. Farbowane lisy nie są potrzebne!

 • samorząd

  Zgłoś

  http://tnijurl.com/2e2b8680adea/

 • Brawo Darku

  Zgłoś

  Zwyciężyliśmy po ponad trzech latach kłamliwej propagandy i tych wybuchów agresji, to pod siedzeniem, to po bombie termobarycznej lub mgły radzyńskiej. Zwyciężyliśmy pomimo pomówień, że nic nie zostawiliśmy po sobie i żaden skoczek SKL-PO-SOLIDARNA POLSKA-PIS tego nie zmieni, jeżeli zmienicie rudego cwaniaka, który jątrzy i nie wie już w co ma wsadzić .... swoje brudne paluchy. Brawo Darku, Alleluja i do większego przodu, niż Jurek.

 • wyborca z okręgu

  W odpowiedzi na: Brawo Darku Zgłoś

  aby to zwycięstwo miało sens to teraz większość winna :zmienić szefa rady ,obniżyć pobory burmistrza,zmienić składy komisji a zwłaszcza rewizyjnej .w innym wypadku to będzie jedynie przyznanie diety p. Bilskiemu .

 • Zielony

  Zgłoś

  Tak samo mam nadzieję będzie jesienią. Współpraca ponadpartyjna ma sens i wychodzi dobrze nawet tu gdzie PiS zawsze wygrywa.

 • Ferdynand Kiepski

  Zgłoś

  wybory to jedno, ale ten zaj...sty skład komisji wyborczej kierowników jednostek burmistrza to drugie. Czemu to miało służyć można się domyśleć. Po c o był w niej do niedawna radny z tego okręgu czy to miało zmylić wyborców. Panowie na kierowniczych posadach czy wam choć trochę nie wstyd. A może to tylko potwierdzenie pazerności władzy. Dieta, komisja mierny wierny......... to potwierdza istotę tej całej hipokryzji.

 • Jola

  W odpowiedzi na: Ferdynand Kiepski Zgłoś

  A co myślałeś, że tylko rzeka trzyma się koryta, a żołnierzyki nam, panującego nie?

 • obserwator

  Zgłoś

  Przy okazji tak zdecydowanego zwycięstwa Darka Bilskiego należy pogratulować faktycznej opozycji w Radzie Miasta. To ich niby nic nie znaczące głosy obiektywnej oceny działań Rębka też miały na to wpływ. Chylę czoło przed tą trójką zdeterminowanych radnych zaangażowanych w rozwój miasta i krytykujących wszelkie pseudo działania włodarza miasta. To wszystko jest dobrą nowiną i urzeczywistnioną nadzieją po Swiętach Wielkanocnych.
  Stanowi to przesłankę optymistycznego myślenia, że nie wszyscy są klakierami, którym się do reszty mózg wypalił i dzięki wrodzonemu kretynizmowi przyklaskują wielu idiotycznym decyzjom i spełniają poddańczą rolę wobec swojego pana a nie tych, którym służyć powinni.
  P.S
  A Piekutowski to kto zaś teraż; władza czy opozycja?

 • ???

  W odpowiedzi na: obserwator Zgłoś

  Obserwatorze, o- pozycje w pewnym wieku niezręcznie pytać.;)

 • Jas

  W odpowiedzi na: obserwator Zgłoś

  Gratulacje należą się prawdziwej opozycji, czyli Redaktorom Opinii, którzy odpowiedzieli na westchnienie i obnażyli perfidną grę przedwyborczą kandydatów.

 • do zzz

  Zgłoś

  Jeżeli jest 3+1 w opozycji, to arytmetyka podpowiada że 4 trzeba dać jakieś frukty żeby byli odważni. Na przykład miejsce na liście w powiecie (tam większa forsa) albo sto tuzinów piłeczek do ping-ponga, miejsce kierownicze dla kogoś z rodziny. Różne są metody. Można omamić obecnego możnowładcę że się go kocha a później go sprzedać. Ryży Tadek zna takie akcje. Tu paluszkiem, tu pod stołem, tu za rogiem, pod dywanem. Osobiście nie znam się na polityce ale działania "układu" obnażył pan Andrzej na portalu konkurencyjnym i trzeba mu wierzyć bo w tym wszystkim uczestniczył. Szkoda że na Józiowym portalu nie można wejść w polemikę. Opowieść o miłości rudego i pępka świadczy o jednym i drugim, jak również o poziomie rzekomej polityki (w moim słowniku syfilisie). Chyba drogi panie jesteś solidnym komentatorem tejże rzeczywistości i wiesz że trzeba spokojnie poczekać do wyborów gdzie solidni kandydaci (jak pan Bilski) wygrają zdecydowanie z płaszczkami obecnego administratywisty.

 • do części komentujących

  Zgłoś

  Skąd drodzy Państwo naliczyliście u opozycji 8 głosów. To chyba jakiś żart. Rębkowi nie trzeba dokuczać, wystarczy obciąć mu pobory i facet będzie płakał jak małe dziecko.

 • zzz

  W odpowiedzi na: do części komentujących Zgłoś

  Skąd drodzy Państwo naliczyliście u opozycji 8 głosów. To chyba jakiś żart.
  Żaden żart. W wyborach w 2014r. PiS wprowadził do Rady Miasta 8 radnych, 1 radnego Komitet LRA i 6 radnych Forum Samorządowe. Teraz PiS stracił jeden mandat i tym samym większość w Radzie. Dlatego uważam, że nadszedł czas na rzeczywisty test kto jest kim i trzeba się jasno opowiedzieć czy jest się za trójką radnych, którzy stanowili faktyczną opozycję czy wspiera się radnych PiS i "jaśnie zawierzonego". Dłużej już się głowy w piasek chować nie da!

 • ???

  W odpowiedzi na: zzz Zgłoś

  Ale się uśmiałem , opozycja w radzie miasta - żenada.

 • zzz

  Zgłoś

  Brawa mieszkańcy okręgu za decyzje! Gratulacje dla nowego radnego!
  Zaczyna się test opozycji w Radzie Miasta. Argument, że radni "jaśnie zawierzonego" mają większość, więc i tak przegłosują co zechcą upadł. No to teraz proszę pokazać państwo radni czy macie coś do powiedzenia czy jesteście jedynie radnymi od inkasowania diety i przytakiwania wszelkim głupotom "jaśnie zawierzonego"!

 • Brawo, brawo!

  Zgłoś

  Mieszkańcy Radzynia (okręgu 3) wreszcie przejrzeli na oczy wybierając Bilskiego. Czas na następnych radzyniaków z pozostałych okręgów w jesiennych wyborach.

 • jan

  Zgłoś

  Nic nie dało pełne westchnień poparcie dla spadochroniarza. Powinien Pan, panie Dariuszu wystąpić z tej fasadowej rady parafialnej, która nie ma żadnego znaczenia w życiu społeczności lokalnej parafian. W Kościele nie ma miejsca na demokrację. A jaki autorytet ma proboszcz, to było widać. jeszcze z biskupem będzie miał do czynienia za oszczerstwa rzucane pod adresem niby telefonujących do rzecznika Kurii. A Magiery, Kierychy, Izydory i reszta niech się pomodlą o rozum. Trzeba uczyć rozumu matołów, a Hapka do sklepu, tam, gdzie jego miejsce.

 • xyz

  W odpowiedzi na: jan Zgłoś

  Trafne przemyślenia. Popieram

 • Tak na powaznie

  Zgłoś

  A moze bylby dobrym kandydatem na burmistrza?

 • Pierwszy powiew wiosny w Radzyniu!!!

  Zgłoś

  Pierwszy powiew wiosny w Radzyniu!!! Opozycja pokonuje PIS w wyborach uzupełniających do Rady Miasta!!!

 • Dariusz

  Zgłoś

  Gratuluję uzyskania znakomitego wyniku w wyborach uzupełniających do rady miasta Radzyń Podlaski.

 • gratuluję

  Zgłoś

  i teoretycznie jest 8 do 7 w radzie , czas na zmianę przewodniczącego i proponuję od razu Pana

 • zwolennik PiS

  W odpowiedzi na: gratuluję Zgłoś

  czas pogonić pielgrzyma i mu utrzeć nosa dość arogancji

 • Ewa

  Zgłoś

  Super Darek ..
  To jest początek końca...

 • Karol

  Zgłoś

  Brawo Darek!!! Brawo wyborcy !!!#

 • mieszkaniec

  W odpowiedzi na: Karol Zgłoś

  wstyd. członek PSL startujący bez poparcia partii to dopiero przekręt.a jak tam kandydat Józka rozbijaka i Andrzeja niedocenionego ?

 • normalny

  W odpowiedzi na: mieszkaniec Zgłoś

  Czy ty naprawdę jesteś taki głupi czy tylko tak myślisz i piszesz.
  Brawo Darek. Dzięki że startowałeś. Dajesz promień nadziei, że wraca normalność. Może i proboszcz zazna olśnienia i Ci pogratuluje. Po prostu tak po ludzku członkowi Rady Parafialnej. Pokora potrzebna wszystkim.
  Tak trzymać.

 • J23

  Zgłoś

  Bardzo dobra wiadomość. Gratulacje Panie Darku. Może w końcu do miasta wróci normalność. Cieszę się że mieszkańcy tym razem nie dali się oszukać.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin