W czwartek 21 czerwca podczas sesji rady miasta odbyło się głosowanie nad przyznaniem absolutorium burmistrzowi Jerzemu Rębkowi z tytułu wykonania budżetu za 2017 r. Nie obyło się bez dyskusji, ale uchwała została ostatecznie przyjęta większością głosów. Czworo radnych: Bożena Lecyk, Marek Zawada, Jakud Jakubowski i Dariusz Bilski głosowali przeciwko przyznaniu absolutorium burmistrzowi. Pozostałych dziesięciu obecnych radnych zagłosowało za.

 

Absolutorium dla burmistrza Jerzego Rębka

 • do AGA

  Należysz do kasty sprzedajnych pisuarów, a skończysz prawdopodobnie jak inteligenci, w których wierzysz, idąc tokiem twojego rozumowania. Historia powtarza się, jak byśmy byli zaprogramowani przez Marsjan,dlatego jaka obecna inteligencja, taki i skończy:p

  2 Lubię
 • Ktoś

  Ktoś może wie gdzie ma być ten skatepark?

  0 Lubię
 • do Peerel

  Brawo Jaroslaw Kaczynski! Jeszcze bardziej trzeba przykrecic srube. Za mordy trzeba chwycic towarzystwo i wszystko w tym temacie. System autorytarny jest w dzisiejszych czasach niezbedny. Inaczej rozkradna ten kraj, przetancza, przepija, za****a i zarzygaja. W tym kraju inaczej porzadku sie nie zaprowadzi. To cytat twojej wypowiedzi. Osobiście podobają mi się słowa: rozkradną, przetańczą, przepiją. Podziwiam cię. Takie wyznanie o sobie samym. Może jakaś pisiorze autobiografia? Napiszesz jak ciężko było ci porzucić pracę dla kaczych wartości rozdawnictwa, typu 500+. Później wyłuszczysz tobie podobnemu ciemnemu ludowi, że w wieku 60 lat 300 zł. piórnikowego przeznaczysz na swoje dzieci, wkładając swoje pióro lewej, przyszłej konkubinie. Kiedyś u ruskich takie nie wykształcone świnie wyrżnęły niemal całą inteligencję, dlatego pisuarystycznie nakręcony debilu chciałbyś trzymać za mordę? Tylko pytanie kogo? Siebie? Jestem za. Ludzi, którzy piszą o rzyganiu omijam. Szanuję skarpety.

  2 Lubię
 • AGA

  W odpowiedzi na: do Peerel

  Wykształceni to tylko ci co popierają PO. Ci z PIS to świnie. I ty jesteś inteligentny i wykształcony i masz szacunek do czego ? Jeśli chodzi o przytoczony przez ciebie przykład to spotkał ich taki koniec jaka inteligencja. Każdy ma swój rozum widzi i słyszy. Nie trzeba tu takich zajadłych pełnych nienawiści komentarzy. Najlepiej jedź już dziś do swoich towarzyszy w czystych skarpetach bo u nas to wiesz .... słoma z butów. I jeszcze jedno nie jestem ani z PO ani z PIS i jestem wykształcony tylko na pewno nie tak jak ci z PO bo nie należę do żadnej kasty.

  0 Lubię
 • Do jana

  Alez uwazalem. Dlatego m.in. wiem, ze z historii nalezy wyciagac wnioski. Jakie? Podczas, gdy I Rzeczpospolita padala na pysk i gnila od anarchii i bezwladu, przy braku niemalze jakiejkolwiek skutecznej wladzy wokol powstawaly mocarstwa budowane wokol ideii absolutyzmu oswieconego a czasem jak Rosja wladzy totalnej. Te owczesne panstwa daly podwaliny pod dzisiejsza ich potege. A gdzie my jestesmy? Ze juz nie wspomne o potedze innych obecnych panstw zachodnich, takze budowanej na bezwzglednej sile i wyzysku. Dzis po erze kolonialnej moga cwaniaczyc. A my? Wieczna bida i bardach. Jak to kiedys ktos okreslil: ani powstac ani zdechnac nie potrafimy.

  1 Lubię
 • Smith

  W odpowiedzi na: Do jana

  Ja np nie chce brać przykladu z zachodu np policja na ulicach Paryża i strach przed śmiercią.

  0 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: Do jana

  Dlatego m.in. wiem, ze z historii nalezy wyciagac wnioski. Jakie?
  No właśnie jakie? Ano przede wszystkim takie aby robić to co robią inni, a nie cofać się do XVIII i XiXw. jak to proponujesz ty i PiS!

  3 Lubię
 • Peerel

  Brawo Jaroslaw Kaczynski! Jeszcze bardziej trzeba przykrecic srube. Za mordy trzeba chwycic towarzystwo i wszystko w tym temacie. System autorytarny jest w dzisiejszych czasach niezbedny. Inaczej rozkradna ten kraj, przetancza, przepija, za****a i zarzygaja. W tym kraju inaczej porzadku sie nie zaprowadzi.

  3 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: Peerel

  Twój wpis dziecinko dobitnie dowodzi, że nie uważałeś na lekcjach historii lub miałeś słabego nauczyciela. No wstyd, doucz się.

  8 Lubię
 • Marek Antoniusz

  I jeszcze jedna sprawa panie Jerzy a propos znajomości Biblii. Maria Magdalena była osobą znaną w środowisku, szczególnie wśród mężczyzn, dlatego zarówno odrzucona płeć męska, jak i zdradzona płeć żeńska była niezwykle, mówiąc delikatnie zdenerwowana tą osobą. Wątpię, żeby pan wzbudzał podobne emocje. Mi osobiście szkoda byłoby kamienia, nawet tego malutkiego, pochodzącego z domowego akwarium na pana. Jeszcze raz powtórzę, tam były niebywałe emocje, w pana przypadku śmieszność. Raz z pana osoba wybaczająca bez kamienia, a za chwilę "totalne opozycja", czyli ząb za ząb, a oczodół za oczodół. Dopasowuje pan wyrwane z kontekstu urywki Biblii dla swoich potrzeb.Słusznie. Tak czyniono od wieki wieków amen. A policzek numer dwa kiedy zostanie nadstawiony, jak jeszcze pierwszy nie obity do bólu. Czyży tym rzucaniem kamienia, czyli totalnym wybaczeniem przygotowuje pan sobie grunt pod ewentualną porażkę? W osobę tak niskich lotów i tak bym nie trafił,tym bardziej będąc na pełnym morzu.

  7 Lubię
 • Marek Antoniusz

  „Niech weźmie kamień i rzuci ten, który ich nie popełnia”. Są błędy, natomiast moja ocena pracy mojego zespołu nie jest taka, jak państwo próbujecie przekazać naszej społeczności. Ja się z tym absolutnie nie zgadzam. Każdy człowiek powinien mieć odrobinę tolerancji. To kolejna wypowiedź katolika burmistrza. O tolerancji wobec drugiego człowieka Rebek nie powinien wspominać, bo kpi z samego siebie. Poprzednika przeciągnął po sądach za ryneczek, a serdecznego przez chwilę kumpla obśmiał za obchodach wyklętych. Kamieniem nie rzucił, ponieważ niczego nie popełnił. Fakt dla miasta również niczego nie popełnił. Pragnę też przypomnieć, że Maria Magdalena zanim stała się dobra została pozbawiona mocy siedmiu złych duchów. Ilu musi się pozbyć ktoś, kto chce być dobrym burmistrzem, tak na serio dobrym. Pożegnanie jednego księdza, czy też powitanie nowego nie rozwiąże kwestii bycia dobrym.

  10 Lubię
 • Marek Antoniusz

  Rębek nazwał na sesji absolutoryjnej ludzi, którzy nie podzielają jego zdania - "totalną opozycją". Czy ty chłopie nie umiesz dwóch zdań? Jeżeli kaczy nakaże od jutra wam śpiewać, że opozycja jest skażona syfilisem pod nazwą, nie kiła, ale pięta, to opowiesz, że 4 osoby w radzie są zarażone bakterią pięty, a jak już PiS go oczyści, to będzie znowu kiła? Kim byli twoi ludzie drogi Rębku? Tamci to cię kochali totalnie w twej opozycji, ale w wuja ich zrobiłeś. Byli za mądrzy dla twojego "intelektu" (!?). Dlatego słusznie zdobywając władzę otoczyłeś się pewną grupą ludzi, na której tle nawet zdziczały dinozaur wypadł by wyjątkowo. Kiedy ludzie przejrzą na oczy, to i księżą zaprzyjaźnieni nie pomogą, pieniądze od kolegów partyjnych, banery na pół miasta i takie inne fajerwerki. Wystarczyło być przyzwoitym, co zauważyło już wielu przyzwoitych myślicieli. Nie każdy jednak może sprostać tak wysokim wymaganiom. Alleluja drogi Jurku na wstecznym.

  9 Lubię
 • obserwator

  Czas na młodych - pan Kazio Domański ci pasuje ?

  2 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: obserwator

  Pasuje ale "jaśnie zawierzonemu"! Nie słyszałeś na sesjach :p?
  Nie ma większego znaczenia w jakim wieku będą nowi radni. Na pewno nie powinni zdobyć mandatu "etatowi" Na czele z Adamskim, Piekutowskim i innymi, którzy od lat siedzą w RM! Dosyć, ci ludzi nie mają już nic do zaproponowania

  6 Lubię
 • brawo

  brawo dla Burmistrza, zasluzyl za swoja ciezka prace, wszyscy wiedza i widza ile pracuje, brawo

  8 Lubię
 • do zzz

  Jest mnóstwo komitetów, które przyjmą tych panów. "Gdzie interes, tam i ja, czyli radzyński Jackie Chan show" piki, "pykaj ze mną piłeczką, a ping-pong sam ci skoczy", "bez ideałów, ale z klasyczną kalkulacją". WOZ - wszędzie oby zawsze. Chciałbym również zauważyć, że radni rodzą lepiej i pobierają 550 diety, zamiast sprawiedliwego 500+. Jarek jak się dowie to wam 20% zabierze, po czym 30% doda. Taki piękny kraj ku..re..ws..ki..ch ludzi pełny.

  7 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: do zzz

  est mnóstwo komitetów, które przyjmą tych panów.
  Być może masz rację i jakieś komitety wyborcze tych panów rzeczywiście przygarną. Ja jednak liczę na mądrość mieszkańców, którzy kolejny raz nie dadzą się nabrać na "podróbkę pisowska".
  Po prostu rady kierujący się własnym prywatnym interesem nie ma moralnego prawa wypełniać mandatu radnego!!!

  7 Lubię
 • Kibic

  Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!!!

  17 Lubię
 • Cipanowie

  Ci panowie sa w radzie dla przywilejów i stołków. Radzyn maja w nosie.

  8 Lubię
 • zzz

  No to teraz przynajmniej wiadomo kto jest faktycznie w opozycji. Panowie Piekutowski, Stradczuk, Wołowik i Wierzchowski zamierzacie kandydować w najbliższych wyborach? A jeżeli tak to z jakiego komitetu?
  Jedynym komitetem dla was jest komitet PiS 'jasnie zawierzonego", bo jeżeli spróbujecie z innego komitetu, to już nikt się na was nie nabierze. Przecież lepiej głosować na orginał niż podróbkę PiS, która jesteście!

  18 Lubię
 • adam

  W odpowiedzi na: zzz

  mieszkańcy powinni podziekowac etatowym radnym CZAS NA MŁODYCH!!!!!!!

  5 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin