Pani Jolanta Kosidło, matka niepełnosprawnego syna, od dawna domaga się zapewnienia jej i jej dziecku godnych warunków mieszkaniowych w lokalu socjalnym. Sprawa ciągnie od grudnia 2016 r., kiedy Jolanta Kosidło otrzymała nakaz opuszczenia lokalu na Koszarach po tym, jak p. Jolanta wyprowadziła się z mieszkania, w którym, jak sama mówi, mieszkać się nie dało.

Zagrzybione ściany, insekty, szczury to tylko część problemów, na jakie wskazywała wówczas osobiście, w pismach i podczas sesji rady miasta, na której pojawiła się z prośbą o załatwienie jej sprawy. Kiedy nic nie odniosło skutku, w lipcu zdecydowała się na pikietę pod budynkiem Urzędu Miasta w Radzyniu. Odzew na tablicę "Burmistrzu przestrzegaj prawa" był szybki, ale raczej nie taki, jakiego się spodziewała - w miejskim biuletynie i w mediach pojawiło się stanowisko burmistrza w jej sprawie. A w nim wypowiedzi o ustawce z inspiracji totalnej opozycji, wykorzystaniu jej i jej niepełnosprawnego syna do celów politycznych i zapewnienia, że burmistrz Jerzy Rębek jest do jej dyspozycji w razie potrzeby. Wczoraj do wiadomości mediów trafiło pismo Jolanty Kosidło, w którym informuje przewodniczącego rady miasta Adama Adamskiego: "Jestem zmuszona przesłać do Pana i innych radnych miejskich sprostowanie dotyczące artykułu w miejskim biuletynie nr 12."

Treść sprostowania i podania, które jeszcze w grudniu 2016 r. trafiło do ZGL:

JK1

JK2

JK3

JK4

Podanie skanPodanie skan 2

 • radzyniak

  Pani Jolu - do pracy by pani w końcu poszła tak jak wiele innych osób które mają niepełnosprawne dzieci . Jak sie czyta ten artykuł to widać , że jest pani bardzo roszczeniowa . ja mam na pewno dużo mniej pieniędzy na osobę niż pani i radzę sobie .

  3 Lubię
 • .

  W odpowiedzi na: radzyniak

  Nie sądzę.

  1 Lubię
 • Ja

  Nie wiem jak ten zgl wychodzi na plus :o Kilka lat temu, przez długi okres, nikt w tym baraku nie płacił czynszu :(

  2 Lubię
 • radzyniak

  Panie kolego wstyd to za małe słowo. Burmistrz prowadzi remont (pałacu Potockich) chałupy bogatego w przeszłości człowieka a nie ma z naszych podatków na kilka wiaderek farby żeby rodzinie pomóc nie swojej. I ty człowieku katolikiem siebie nazywasz? Imię twe 666.

  9 Lubię
 • Gra o tron

  Zawierzonego Ostrowiecką puścić. Wstyd, wstyd, wstyd.

  9 Lubię
 • zzz

  Macie jeszcze wątpliwości kto zasiada na fotelu burmistrza Radzynia? Jak widac pod płaszczykiem pobożnego katolika kryje się kawał zwyczajnego łobuza!

  15 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: zzz

  W tej sprawie wylazło szydło z worka. Formacja , która propaguje rodzenie dzieci po gwałtach , z różnymi wadami , później jak się okazuje zostawia rodziców z ręką w nocniku. Jolka napisz petycję do Kaczyńskiego i wyślij wszystkie pisma do jego biura poselskiego a może zechce zobaczyć prawdziwą twarz swoich ludzi. Swego czasu Dzięga uchylił Kaczyńskiemu rąbka tajemnicy dotyczącej pana władcy Radzynia , teraz zobaczy więcej brutalnej prawdy.

  9 Lubię
 • ???

  ZGL powinien zostać NATYCHMIAST zlikwidowany , administrowanie mieszkaniami, komunalnymi powinno prowadzić bezpośrednio miasto a nie człowiek , który na koniec ubiegłego roku chwalił się zyskami. Skąd wzięły się zyski?, czy nie z braku remontów?.Zaoszczędzone na likwidacji ZGL pieniądze powinno przeznaczyć się na remonty lokali będących w zasobach miasta.

  6 Lubię
 • PGKiM

  W odpowiedzi na: ???

  PUK i ZGL, to kiedyś była jedna firma o nazwie PGKiM (Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej)i wówczas było to logiczne i sprawdzało się przez dziesìątki lat. Należało to popsuć. Zrobiłto ZChN (Zjednoczenie Chrześcijańsko -Narodowe), protoplasta dzisiejssego PiS, aby po wygranych wyborach Radzyniu, stworzyć dodatkowe stołki dla swoich klakierów. Najwyższa pora przeprowadzić operację odwrotną. Ubędzie jedna rada nadzorcza, ubędzie prezes, sekretarka, księgowa i tamie tam inne różne. Ubędzie kosztów, tym bardziej, że większość zasobów mieszkaniowych, to już wspólnoty mieszkaniowe, na które ZGL, praktycznie nie ma wpływu. Tylko mały problem, co zrobić z władzami w ZGL i jak to im wytłumaczyć, że są zbędne, a pracy innej brak

  1 Lubię
 • Jerry

  Katolik Jerry widocznie ma czarną listę ludzi, których nie zawierzył w ramach zawierzenia całego miasta.

  11 Lubię
 • Aga

  Jak można wierzyć władzy jak tacy ludzie jak burmistrz traktują swój urząd jak prywatny folwark? Dobrze,że jest ta opozycja z Panem Jakubowskim na czele to Jerzy i jego "zespół" mają kogo obwiniać za swoje gafy. A tak w ogóle to może ktoś wie ile zarabia wasakowa? Jestem ciekawa za jakie pieniądze robi z siebie taką oddaną redaktorkę . ;) NIE ŁADNIE ANNO WASAK NIE ŁADNIE !!!!!! Opamiętaj się kobieto. A panu panie burmistrzu już dziękujemy. Wystarczy.

  13 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: Aga

  Jeżeli ktoś siedzi głęboko w d.. to co tam jest ładnego?

  6 Lubię
 • Aga

  W odpowiedzi na: ???

  Lepiej tego ująć się nie da.

  0 Lubię
 • do Koszarowców

  Jak Jurkowy radny fikołek będzie latał po Waszych chałupach to chyba wiecie jak się odezwać.

  21 Lubię
 • wo poprzednika

  W odpowiedzi na: do Koszarowców

  a skąd wiesz co koszarowcy mówią o Jolce ?

  2 Lubię
 • gimnazjalista

  Na kierunku, który skończył zawierzony nie uczą matematyki, stawiają natomiast na KPA. Dwója chłopie, nie wiem jak zdałeś egzamin. Liczby przemawiają same. Koszty prowadzenia spraw z tą Panią mówią jednoznacznie: gdyby nie zacietrzewienie pana z wąsem, na Koszarach po raz pierwszy w historii Radzynia mógłby powstać apartamentowiec. Szkoda, że cienki zespół marketingowców nie umiał przebić w sukces tej sytuacji. Zawierzony ogłosiłby swoją chwałę. Tego jeszcze nie zrobił nikt. Pani Jolanta zobaczy jak mieszkają prawdziwe szychy a nawet lepiej. Pokazałby swoją norę wskazując jednocześnie na pierwszą w historii willę koszarowską. A tak katolik zmarniał w oczach ludu, zgarbił się nieszczęśnik i dalej prze w zaparte, że totalna opozycja śmiała obrażać majestat świętego wizerunku człowieka nijakiego. Wiaderko farby z budżetu miasta,bo przecież ze swojej kieszeni, z moich podatków. I tego chłopie nie umiesz przeprowadzić?

  18 Lubię
 • #

  Burmistrz i jego zespol sa to prawdziwi chrzescijanie. Wiecej - rzymscy katolicy. Jakby ktos nie wiedzial jak postepuje prawdziwy zawierzony katolik to przedstawiciele obecnej wladzy sa wzorcem. W szczegolnosci, w przypadku stosunku do sprawy pani Kosidlo. Takze chodzta i glosujta ludziska w budzyniu tylko na wierzacych katolikow. A bedzta mieli dobrze. A nawet ino jeszcze lepij.

  15 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin