Dzisiejsza konferencja marszałka Sławomira Sosnowskiego, podczas której poinformował on o odrzuceniu wniosku na rewitalizację pałacu Potockich z powodu braków formalnych wywołała prawdziwą burzę w mieście. Na FB wypowiedział się były radny miejski a od niedawna dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury Robert Mazurek, który krytykując marszałka i starostę stwierdził, że „Jak trzeba było załatwić dotację na remont ul. Sitkowskiego (droga powiatowa, za którą odpowiada Starosta), to Burmistrz (PiS) załatwił kasę u Wojewody (PiS)”.

 

Cały komentarz Roberta Mazurka zamieszczony na profilu FB portalu iledzisiaj.pl brzmi:

„Różnica między Rębkiem (PiS) a Kotwicą (PSL): Jak trzeba było załatwić dotację na remont ul. Sitkowskiego (droga powiatowa, za którą odpowiada Starosta), to Burmistrz (PiS) załatwił kasę u Wojewody (PiS). Mało tego, dał na ten remont 3 razy więcej niż Starosta. Jak trzeba było pomóc w przypadku dotacji na pałac, Starosta (PSL) nic nie zrobił by Marszałek (PSL) dał pieniądze na ten cel. Tylko stoi taki zatroskany... Kampania wyborcza trwa. Moim zdaniem PSL zrobi wszystko, nawet kosztem rozwoju Radzynia, by wrócić na stołki. W myśl zasady - im gorzej, tym lepiej... Pamiętajmy o tym 21 października!”

 

Być może można byłoby zrzucić wypowiedź dyrektora ROK-u na emocje związane z dzisiejszymi informacjami, ale biorąc pod uwagę, że jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi burmistrza Rębka, słowa „to Burmistrz (PiS) załatwił kasę u Wojewody (PiS).” brzmią co najmniej zastanawiająco. Sugerują właściwie, że wnioski składane do projektów rządowych za pośrednictwem wojewody oceniane były nie tylko na podstawie dokumentacji, ale w grę weszła przychylność partyjna – nie mówiąc już o fakcie, że burmistrz Radzynia w swoim czasie korzystał z usług prawnych obecnego wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka. Nasuwa się zatem pytanie, jakie informacje ma dyrektor ROK-u mówiący o „załatwianiu kasy" na inwestycję finansowaną z publicznych pieniędzy? Starosta Lucjan Kotwica odpowiadając na FB na zarzuty dyrektora Mazurka kierowane pod jego adresem mitygował dyrektora: „Nigdy nie wolno sugerować, że coś ktoś jest w stanie załatwić. Urzędnika obowiązuje prawo a nie kumoterstwo. Takimi postami wsadzi Pan kogoś niewinnego do więzienia. A winnego trzeba poszukać w urzędzie, a nie w mojej osobie. Proszę pamiętać o podstawowych zasadach społecznych.”

Do wojewody Przemysława Czarnka i burmistrza Jerzego Rębka wysłaliśmy prośby o oficjalny komentarz do słów dyrektora miejskiej jednostki. Ze słów swojego dyrektora burmistrz Rębek już kiedyś tłumaczył się w radiowej rozgłośni, ale wówczas nie dotyczyły bezpośrednio jego samego. Teraz dotyczą zarówno burmistrza, jak i przedstawiciela rządu.

/mk/

 
komentarz1
komentarz2
komentarz3
komentarz4
 • 666

  Coraz bardziej jestem przekonany, ze ten "moj zespol", to "piata kolumna" opozycji.

  2 Lubię
 • :-)

  Panie Rebek, odnosze wrazenie, ze pograzy pana panski zespol....skadzes pan wzial tych ludzi? Na milosc boska! To juz nawet za Korulczyka nie bylo takich profesjonalistow:)

  8 Lubię
 • SZOOK

  :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

  0 Lubię
 • szok

  W odpowiedzi na: SZOOK

  szok , że w końcu jest robiony remont ul Sitkowskiego , tylko sie cieszyć

  3 Lubię
 • Niezależny

  Panie Mazurek. Jesteś młodym człowiekiem, a dotąd myślałem, że i nie głupim. Ale skoro nie masz pojęcia o składaniu wniosków i jak przebiega ich weryfikacja to nie zabieraj głosów bo takim beznadziejnym podlizywaniem się burmistrzowi kompromitujesz siebie. Głupota nie boli ale jak się ją samemu ujawnia to na wizerunku waży wiele.Nawet niektórym pisuarom na tym zależy

  11 Lubię
 • Janek

  Moim zdaniem powinna zostać zwołana Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta,otwarta dla mieszkańców, na której Pan Burmistrz powinien wyjaśnić powód odrzucenia wniosku. Miasto nie może tak sobie przejść do faktu utraty 10 milionów, które można było pozyskać.Tym bardziej, że wygląda to bardzo źle, niemożliwe aby nawet najmniej pojętny urzędnik załączył pozwolenie na budowę mające już 10 lat, ( jeżeli to prawda co piszą ) a wiec nieważne. Wyjaśnienia są konieczne, aby skończyć absurdalne oskarżenia.Warto także aby Pan Burmistrz odniósł si ę do wypowiedzi swego podwładnego, czy załatwił dotację na ulicę, czy może to był tylko poprawnie sporządzony wniosek.

  10 Lubię
 • ten z Sitkowskiego

  Nie bardzo rozumiem , ale to chyba dobrze że burmistrz Rębek wywalczył u wojewody pieniądze na remont naszej ulicy Sitkowskiego , z której to codziennie korzystają setki mieszkańców Radzynia . Czy staroście Kotwicy nie zależy na tej inwestycji czyli jego drodze powiatowej . Już sie pogubiłem w tym wszystkim .

  18 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: ten z Sitkowskiego

  No tak, pogubiłeś się i obyś się nie i obyś się nie odnalazł...

  3 Lubię
 • marta

  W odpowiedzi na: ten z Sitkowskiego

  Ale w czym się pogubiłeś? czy chcesz powiedzieć że dotacje mają być przyznawane po kluczu partyjnym bez wzlędu na merytoryczne aspekty? to że rębek zna wojewodę i dostanie kasę ma skutkować że na przykłąd w parczewie nie dostaną dotacji chociaż wniosek jest dobrze napisany i ma wyższą punktację? czy ma rządzić kolesiostwo i i układy , które jak grzmi PIS mają być wyeliminoiwane?

  7 Lubię
 • do Marty

  W odpowiedzi na: marta

  Ja myślę , że po prostu burmistrz napisał bardzo dobry wniosek i Radzyń otrzymał pieniądze na remont ul Sitkowskiego .

  5 Lubię
 • Ewak

  W odpowiedzi na: do Marty

  Chyba jego Ekipa HAHAHA

  1 Lubię
 • marta

  W odpowiedzi na: do Marty

  Ale wniosek napisał powiat miasto ewentualnie przekazało jakieś dokumenty, można by pomyśleć że jesli wniosek był okey a tylko interwencja rębka spowodowała że dotacja jest przyznana ( tak twierdzi robert mazurek) to by znaczyło że wojewoda chciał utrącić dobry wniosek a powstrzymało go tylko to że są kolegami z rębkiem?

  6 Lubię
 • z Sitkowskiego

  W odpowiedzi na: marta

  dla mnie ważne jest to , że robiony jest tak długo wyczekiwany remont ul Sitkowskiego i tyle w temacie

  6 Lubię
 • do tego

  W odpowiedzi na: ten z Sitkowskiego

  :)zobaczycie jak Kotwica będzie sie chwalił tą drogą po remoncie :)

  14 Lubię
 • i dobrze

  W odpowiedzi na: do tego

  I bardzo dobrze, jest się czym chwalić. Przygotowali świetny wniosek, ustalili z miastem zasady współfinansowania, otrzymali dofinansowanie i budują. Tak to powinno wyglądać a nie tylko porażki i źle przygotowane wnioski jak miasto.

  2 Lubię
 • opozycja totalna

  Ludzie nie głosujcie na PSL , może jak Sosnowski dostanie 0 głosów poparcia w Radzyniu w wyborach samorządowych to mu ten uśmieszek zgaśnie

  29 Lubię
 • Fredek

  Chyba ten piesek chodzący przy nodze włodarza obnażając kolesiostwo PiS chcąc się jeszcze bardziej podlizać chlebodawcy zaszczekał za głośno. Czekam z niecierpliwością kiedy i jak to ten drugi to odszczeka. Pamiętajcie,że skowyt ujadającego wyborcy słyszeli.

  10 Lubię
 • radzyniak

  W odpowiedzi na: Fredek

  Popieram w całości wpis pana Roberta , burmistrz pokazał klasę i nie patrząc na to że ul. Sitkowskiego to droga powiatowa wywalczył dotację ,widać , że to dobry gospodarz Radzynia a Kotwicy ciągle coś nie pasuje

  9 Lubię
 • Ja

  W odpowiedzi na: radzyniak

  Ty chyba żartujesz :( Wniosek pisało starostwo i jakby w tamtym wniosku były takie braki jak w tym to myślisz, że byłby rozpatrzona pozytywnie? Burmistrz wszechmogący. Jeden jego telefon i kasa płynie strumieniami :p

  6 Lubię
 • miastowy

  Burmistrz i tak załatwi pieniądze na remont pałacu a PSL-e wyjdą na wała że mają w ***** Radzyń

  26 Lubię
 • Emeryt

  Koniec burzliwej politycznej kariery Mazurka!
  Fikał, fikał, aż się przefiknął. Jednym zdaniem na FB podpadł wojewodzie i włodarzowi, posądzając ich o kumoterstwo i podejrzewam wpędzając ich w niezłe kłopoty podczas kampanii wyborczej. Teraz poleci czyjaś głowa. Jak myślisz, czyja? Ciesz się, że etat w LO czeka! Powodzenia w pracy w szkole!

  14 Lubię
 • marta

  Toż to sprawa dla CBA, jeśli było załatwianie przy sitkowskiego to i przy innych okazjach też? Panie Mazurek tak na marginesie to jest Pan dla mnie małym człowieczkiem bo nigdy nie zapomnę jak zrezygnował Pan z funkcji radnego a póżniej pisali że zasiadał pan w komisji i wziął za to kasę? czy to prawda? jesli tak to nazwanie pana małym człowieczkiem jest sformułowaniem bardzo delikatnym

  9 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin