Dziś otrzymaliśmy z Biura Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka odpowiedź na naszą prośbę o komentarz do słów dyrektora ROK-u Roberta Mazurka. Wojewoda odżegnuje się od jakiegokolwiek "załatwiania kasy", o którym pisał wczoraj na FB były radny Mazurek.

 

Wojewodę Przemysława Czarnka poprosiliśmy o ustosunkowanie się do komentarza dyrektora ROK-u Roberta Mazurka, który ten zamieścił na na profilu FB portalu iledzisiaj.pl. Były radny startujący z list obecnego burmistrza Jerzego Rębka napisał:

„Różnica między Rębkiem (PiS) a Kotwicą (PSL): Jak trzeba było załatwić dotację na remont ul. Sitkowskiego (droga powiatowa, za którą odpowiada Starosta), to Burmistrz (PiS) załatwił kasę u Wojewody (PiS). Mało tego, dał na ten remont 3 razy więcej niż Starosta. Jak trzeba było pomóc w przypadku dotacji na pałac, Starosta (PSL) nic nie zrobił by Marszałek (PSL) dał pieniądze na ten cel. Tylko stoi taki zatroskany... Kampania wyborcza trwa. Moim zdaniem PSL zrobi wszystko, nawet kosztem rozwoju Radzynia, by wrócić na stołki. W myśl zasady - im gorzej, tym lepiej... Pamiętajmy o tym 21 października!”

 

Odpowiedź od wojewody lubelskiego przyszła dzisiaj o godz. 14.32. Wojewoda zaprzecza, aby przy wniosku na remont ul. Sitkowskiego w grę wchodziło jekiekolwiek "załatwianie". Starostwo wg słów wojewody zwyczajnie złożyło bardzo dobry wniosek.

"Powiat Radzyński złożył na tę drogę bardzo dobrze oceniony wniosek. Być może Panu dyrektorowi Mazurkowi chodzi o to, że Pan burmistrz Rębek wielokrotnie przed złożeniem wniosku przez Powiat, dopytywał o kryteria oceny tego typu wniosków i uzyskał pełną odpowiedź od moich urzędników. Żadnego innego „załatwiania” nie było. " - pisze wojewoda Przemysław Czarnek.

 

Do słów swojego podwładnego nie ustosunkował się jeszcze burmistrz Jerzy Rębek. Być może zrobi to jutro podczas zapowiadanej na godz. 16.00 konferencji prasowej Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości powiatu radzyńskiego.

/mk/

 

 • ona

  czy to prawda że starosta nie potrafił czytać ,,Przedwiośnia" i musiał zastąpić P Gałan?:):):)

  2 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: ona

  Do czego jeszcze można się posunąć w insynuacjach? Zarzut poniżej dna.

  6 Lubię
 • robercik

  TY mazurek spójrz w lusterko i potem obserwuj długo i namiętnie. czy przypadkiem nie czerwieni Ci się nos. a następnie nie wydłuża
  Ty, człowieczku jeszcze przyjdzie czas. że będziesz zwracał nasze pieniądze.za wmurowane tablice na Placu Wolności. cholera wie. jakie to korzyści miastu przyniosły ?????

  13 Lubię
 • Najlepszy

  W odpowiedzi na: robercik

  Dyrektor Mazurek jest najlepszy, on przynajmniej coś organizuje w tym mieście np kino pod chmurką oraz spotkania z podróżnikami :):)!

  25 Lubię
 • kazio

  W odpowiedzi na: Najlepszy

  co do talentu p Mazurka najlepiej wypowiadają się uczniowie i fajną ksywę mu dają .dzisiaj to ze wstydu założył ciemne okulary mimo że słońca wielkiego nie było

  9 Lubię
 • meh

  W odpowiedzi na: kazio

  Czyli według pana rozumowania pan Kotyła też musi się czegoś wstydzić, bo całe spotkanie był w okularach, mimo że stał w cieniu, a nie tak jak pan Mazurek na słońcu.

  12 Lubię
 • aaa

  W odpowiedzi na: meh

  Znam pana Kotyłę od przedszkola i wiem, że całe życie nosił ciemne okulary. Ale chyba nie będziemy dopytywać go co jest tego przyczyną?

  2 Lubię
 • George Orwell

  PSL to jakaś udawana lewica :( :(

  23 Lubię
 • zzz

  Panie Maurek, to że Pan nie grzeszysz inteligencją to już było wiadomo od dawna. Ale że jesteś Pan tak głupi żeby pisać, iż dotacje były przyznawane przez wojewodę na zasadzie załatwiania czyli kolesiostwa, to przekroczyłeś Pan już wszelkie granice bezmyślności.

  Zdajesz sobie człowieku sprawę, że jest to podstawa do unieważnienia całego procesu przyznania dotacji w tym programie? Przecież mnóstwo samorządów składało wnioski i nie dostało ani grosza. Teraz po tym, co Pan Panie Mazurek napisałeś mają podstawę do wystąpienia na drogę sądową przeciwko wojewodzie i żądania powtórnej oceny wniosków!

  Panie Mazurek i Pan jesteś dyrektorem? Z taką inteligencją? Wracaj Pan lepiej do podskoków i biegania po lasach na orientację! Do tego to się może jeszcze od biedy człowieku nadajesz!

  20 Lubię
 • Straszne 666

  Rozumiem że właściciela portalu obowiązuje tajemnica korespondencji. Przyjdzie jednak dzień kiedy dowiemy się z ilu to komputerów padały głosy w obronie burmistrza i gdzie te komputery się logowaly. Będzie ciekawa lektura może nawet o podłożu wykorzystania służbowych łączy

  7 Lubię
 • John Titor

  W odpowiedzi na: Straszne 666

  Pan Jerzy Rębek jest najlepszym kandydatem na burmistrza :):):D!

  124 Lubię
 • AAAAA

  W odpowiedzi na: John Titor

  Może dla ciebie bo dal ci zapewne dobry stołek ale pozbawił cię myślenia.

  4 Lubię
 • totalna opozycja

  Im szybciej odsuniemy PSL od rządzenia tym lepiej dla miasta i powiatu

  122 Lubię
 • Wrr

  :( szkoda ze na tej wojnie najbardziej traci Radzyń :(

  9 Lubię
 • do Wrr

  W odpowiedzi na: Wrr

  Pogonić w wyborach te zielone koniczyny na czele z Sosnowskim , 0 głosów w Radzyniu jako podziękowanie

  19 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: do Wrr

  Ot i PiS-owska mentalność! Za to, że "jasnie zawierzony" nieudacznik nie potrafił złożyć dobrze przygotowanego wniosku, trzeba pogonić tego kto pod tym badziewiem nie chciał się podpisać i za nieudacznika nadstawiać własne "cztery litery"

  6 Lubię
 • ooo

  W odpowiedzi na: do Wrr

  tylko takie argumenty na nieudaczne rządy rębka? słabiutko....

  10 Lubię
 • do wrr

  W odpowiedzi na: Wrr

  Ja na miejscu starosty za żadne skarby nie wziąłbym pieniędzy od pisowskiego wojewody KONSTYTUCJA @@@@@@@@

  11 Lubię
 • popieram

  Burmistrz Rębek jest po prostu dobrym gospodarzem Radzynia i zadbał aby w końcu ruszył remont ulicy Sitkowskiego

  23 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: popieram

  Wiesz jaka jest zasługa "jaśnie zawierzonego" nieudacznika w remoncie Sitkowskiego? Taka, że wypłaciła kilkaset tysięcy z miejskiej kasy Staroście Kotwicy aby tą inwestycję przeprowadzić!
  Wniosek o dofinansowanie składał Starosta, pieniądze otrzymał Starosta i budowę prowadzi Starosta! I na dokładkę bez żadnych problemów.

  2 Lubię
 • ja

  W odpowiedzi na: zzz

  Wniosek o dofinansowanie dla Starosty na ulicę Sitkowskiego prawdopodobnie przygotował wywalony przez burmistrza ze stanowiska były prezes PUK-u. Specjaliści burmistrza przy każdym wniosku o pozyskanie pieniędzy coś spieprzyli, może to jakieś fatum ciąży nad zawierzonymi ?

  1 Lubię
 • Iza

  W odpowiedzi na: popieram

  od 4 lat Radzyń Dla mnie nie zmienił sie ..wcale!

  4 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: popieram

  Proszę, zmień lekarza :o

  6 Lubię
 • AAAAA

  W odpowiedzi na: ???

  Sam go zmień skoro o lekarzach mowa. Ja uważam tak jak Iza. Owszem wybudował 2 hale sportowe i zrobił kilka placów zabaw. Zrobił to mając do dyspozycji nasze pieniądze. A jak się ma pozyskiwanie pieniędzy z zewnątrz? Gdzie te inwestycje z unijnych pieniędzy? Sąd za sądem, przegrane sprawy. Wdaje się w niepotrzebne spory, na których traci miasto.Do tego sprzedaje majątek mieszkańców. Gdyby z tej partii na burmistrza startował ktoś inny to głosowałbym na kandydata z PIS ale na Rębka nie będę. Nie widzę też kandydatów wśród radnych miejskich z PIS bo ci to radni ryby bez prawa głosu.

  3 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin