Burmistrz Jerzy Rębek ma zamiar zawiadomić prokuraturę w związku z ujawnieniem przez marszałka informacji dotyczących oceny formalnej złożonego wniosku o dofinansowanie projektu "Rokoko na Nowo"; senator Grzegorz Bierecki ma zamiar wnieść o nadzór Prokuratury Krajowej nad ewentualnym postępowaniem, ponieważ chce wspierać burmistrza w działaniach, "które zmierzają do ustalenia powodów i sprawców tego, że miasto po raz drugi nie otrzymuje należnych środków"; kandydaci na burmistrza mają opowiedzieć się pisemnie senatorowi w kwestii swoich planów dotyczących pałacu Potockich, a mieszkańcy Radzynia muszą poczekać na informację, czy miasto dopełniło formalności przy uzupełnianiu wniosku, czy też nie.

 

To kolejna, trzecia już konferencja, podczas której pojawił się temat odrzuconego z przyczyn formalnych wniosku miasta o 10 mln zł na rewitalizację pałacu Potockich i centrum Radzynia. Do tej pory burmistrz nie przedstawił dokumentów potwierdzających, że miasto poprawnie uzupełniło wniosek o dofinansowanie ważnego dla Radzynia projektu. - Miasto przygotuje protest i przedstawi liczne błędy w sposobie oceny swojego projektu - zapowiada burmistrz w swoim oficjalnym stanowisku.

W Radzyniu w ciągu tygodnia na inicjowanych przez burmistrza konferencjach w sprawie pałacu Potockich głos zabierali: burmistrz Jerzy Rębek, poseł Janusz Szewczak, senator Grzegorz Bierecki, wicewojewoda Robert Gmitruczuk, radny miasta Biała Podlaska Eliasz Iwan i wójt gminy Borki Radosław Sałata.

/mk/

 

Konferencja senatora Grzegorza Biereckiego i burmistrza Jerzego Rębka

 • senator

  Senator Bierecki to niech wystąpi wreszcie o komisje SKOKów.

  1 Lubię
 • fanatyk PiS

  Nienawidzę nikogo poza sobą, wierzę że samolot zestrzelili ruskie-wina Tuska, wierzę że Bóg pozwoli mi zniszczyć innych ludzi których nie lubię, wierzę że 5 stów mi się należy bo mój bebal leży 24 godziny na dobę. Wierzę że wszyscy poza nami pisiorami są złodziejami i prostakami którzy nie umieją przyznawać sobie nagród za utratę 10 milionów. Jesteśmy pielgrzymami na pokaz. Nosimy krzyż a później go opluwamy donosząc na dawnego kolegę. Oto my przyszłość tego kraju. Nienawistni katolicy-patrioci. Ale jakże posłuszni następnemu plugawemu konusowi na glinianych nogach (w warunkach lokalnych posłuszeństwo składane jest małemu wąsikowi).

  7 Lubię
 • wielbiciel spadochroniarzy

  Bierecki aby zamieszać robi doniesienie do prokuratury. Pamiętam jak doniósł na byłego dyrektora pogotowia w Białej Podlaskiej. Ileż to miało być zarzutów. Okazało się, że było to zwykłe bicie piany. Szkalowano człowieka , który jak się okazało prowadził firmę bez zarzutów . Podobnie teraz. Próbuje się niewybrednymi metodami obciążyć Marszałka za źle złożony wniosek przez nieudolnego burmistrza. A złożenie doniesienia do prokuratury pozwoli dupowato rozgarniętym uwierzyć, że za złożenie niekompletnego wniosku odpowiada Marszałek, a przede wszystkim zrobi się trochę smrodku wobec Marszała, który tak wiele zrobił dla Radzynia i powiatu. Wstyd. Myślę ,że nawet niektórzy pis dowaci też to rozumieją.
  rozgarniętym uwierzyć

  12 Lubię
 • Program dla Radzynia!!!!

  Radzyń wolny od PiS i PO Nowoczesnego loda.

  4 Lubię
 • radzyniak 5

  W odpowiedzi na: Program dla Radzynia!!!!

  a od ukrytych oszustów z 3 komitetów ?co się wstydzą swej przynależności !!!

  5 Lubię
 • koniczynka

  Panowie z PSL startujący z jakiegoś komitetu do miasta pokażcie w końcu swoich kandydatów i program dla Radzynia .

  7 Lubię
 • do fan

  Durnota tylko czasami zawłaszcza rozum. Rozum zawsze będzie górą. Nie ma o co się martwić. Dzisiaj mamy PiS. Bądźmy cierpliwi. Osobiście wierzę, że wygra ROZUM. Rozum to taka partia, bez członków, bez lizusów, bez problemów kolonoskopijnych (nikt nikomu nie musi wsadzać dla swojego dobra), bez obłudy, rzekomych kolegów też nie potrzebuje. Potrzebuje prawdziwych ludzi, którzy rozumem się posługują. Rozum to dar od Boga. Brak rozumu nie jest przekleństwem człowieka. W wyborach chodzi o to, żeby większość stanowili zwolennicy PiS, ci rozumni. Trudny wywód, ale zachęcam do rozkminiania swojego sąsiada. Będąc przeciwnikiem PiS zachęcam do głosowania na tych ludzi. Zły stan umysłu i paranoja spowoduje, że zaoszczędzisz drogi wyborco na narkotykach i alkoholu.

  5 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: do fan

  Cyt ;" rozum to dar od Boga", tak ale darem jest wtedy gdy go samodzielnie używamy. Jeżeli działanie rozumu polega na wchłanianiu populistycznej propagandy wtedy dar ten jest przekleństwem dla obdarowanego. Pozdrawiam samodzielnie myślących!

  3 Lubię
 • fan

  Już jest wszystko jasne. PiS dzisiaj w sondażach uzyskał 102 % poparcia i ja apeluje po co wydawać pieniądze na wybory. Ogłaszamy Jarosława I królem Polski i pozamiatane. A poważnie czy Prokuratura nie powinna się zająć utrudnianiem przez lokalnych "kacyków" rejestracji komitetów wyborczych, straszenie konkurencji politycznej, utrudnianie w kampanii.

  8 Lubię
 • do "śmiech na sali"

  Ten ludzik wyprodukowany przez całą masę różnych partii ma jakikolwiek wizerunek? Posądzasz cwaniaka że jest ideowcem i ma wizerunek? Nie gniewaj się na mnie ale jeżeli uważasz że dziad może stać się księżniczką to dlaczego Potocki nie zrobił ze swojego domu perły a Rębek z naszych pieniędzy chce remontować komnaty. Pytanie dla kogo? Tą sprawą powinna zająć się Prokuratura Krajowa Niezależna.

  5 Lubię
 • śmiech na sali

  Rębek zarzuca Sosnowskiemu, że ten nie uważa go za profesjonalistę. Drogi Jurku na litość twego zawierzenia, nawet nasza Grażynka wypowiadając się o tobie w samych superlatywach, przyznała się koleżance na mieście, że plecie głupoty, dzięki którym odpalisz jej dychę albo piątaka. Po moim donosie Grażynką też zajmie się Prokuratura Krajowa? Człowieku czy ty widzisz kim się stałeś? Popatrz w lustro. Ono da ci odpowiedzi na wszystkie twoje pytania. Dla pełnego obrazu posłuchaj słów, które wypowiadasz na swoich konferencjach. Jeżeli to cię nie zmieni to twój wizerunek całkowicie legnie w gruzach.

  9 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: śmiech na sali

  Cytat z bajki:"lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?"

  1 Lubię
 • Obserwator

  Pytanie kogo jeszcze ściągnie burmistrz do Radzynia aby poruszył temat dofinansowania? A skoro senator Bierecki jest taki mądry to czego nie pomógł wypełnić dobrze wniosku? Dość często tu przyjeżdża i co zrobił dla naszego miasta, czy tylko przyjeżdża się tu lansować? Z serwisu Radzyńinfo można wyczytać że burmistrz chcę wytoczyć prywatny proces Marszałkowi Sosnowskiemu za naruszenie dóbr osobistych i zarzucenie braku profesjonalizmu, na dobrą sprawę to ja nigdzie się nie doczytałem aby marszałek naruszył dobra osobiste burmistrz , bardziej jest to w drugą stronę że cały czas burmistrz zarzuca marszałkowi i to on narusza jego dobra.

  4 Lubię
 • pajac

  Jak chce odpowiedzi na piśmie, to niech na piśmie zapyta. Albo niech przeczyta to, co mu na portalu na piśmie napisały OPINIE - gazeta, której nie czyta na piśmie, bo jej nie ma na piśmie.

  3 Lubię
 • Spisek w stylu pis

  A ja wietrzę teorię spiskową, że albo ktoś od burmistrza, a może nawet sam pryncypał, celowo sporządza wnioski o dofinansowanie z błędami formalnymi. Celowo też przegrywa wszystkie sprawy w sądach. Celem jest późniejsza możliwość zwalenia wszystkiego na totalną opozycję. Przyczyna jest natomiast prosta, oobecnych władz nie stać na jakiekolwiek wydatki, są mocno pod kreską. Wypadnie przy udziale niezawistnej TEMIDY po wyborach rozliczyć budżet miasta za rządów obecnych rządzicieli.

  7 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin