Te 10 milionów dla każdego miasta powiatowego to coś, czego Unia Europejska nie przewidywała. Zrobiliśmy to po to, aby małe słabsze miasta mogły łatwiej konkurować w dostępie do pieniędzy z dużymi aglomeracjami miejskimi. Uzyskaliśmy zgodę Unii Europejskiej i te 10 milionów dla każdego miasta to prawie prezent, ale dokumentację trzeba przygotować. Kompletną.

Nie wiem, czy potrzebne jest przyciąganie do Radzynia parlamentarzystów, którzy mogą zadać mi pytanie ze swojego biura poselskiego czy senatorskiego i mieć informacje z obydwu stron. Domyślam się, że pan senator Bierecki nie dostał obiektywnej informacji, bo takie rzeczy można mówić tylko mając jednostronną opinię. Ja nie przyjeżdżam tu ze swoimi zwierzchnikami politycznymi, nie szukam poparcia, poplecznictwa, a tu ściąga się ludzi z Warszawy, którzy wiedzą, czego trzeba temu miastu. - Przy okazji podpisywania umowy na dofinansowania inwestycji w radzyńskim szpitalu marszałek Sławomir Sosnowski musiał odpowiedzieć przede wszystkim na pytania związane z odrzuconym wnioskiem miasta o 10 mln zł na rewitalizację. Dwie godziny wcześniej zakończyła się konferencja burmistrza i senatora Grzegorza Biereckiego, którzy zapowiadali skierowanie spraw do prokuratury.

 

Marszałek Sławomir Sosnowski o odrzuconym wniosku na pałac

 • Do wmal

  Jak możesz tak chrzanić. A co to są Marszałka prywatne pieniądze, że może rozdawać je na lewo i prawo bez procedur unijnych. Chciałbyś żeby tak było, pewnie następnego dnia prokurator wyprowadziły go w kajdankach z urzędu.

  2 Lubię
 • wmal

  To przykre że mamy z naszego terenu takiego marszałka co hamuje rozwój naszego miasta. Nie pokazujcie zdjęć tej osoby bo stracił zaufanie w naszym mieście. Jak można nie wykorzystać 80 milionów które zostaną zwrócone. Za te pieniądze można wykonać około 350 km dróg. To nie gospodarz województwa a tylko gospodarz dożynkowy.

  6 Lubię
 • radzyniak 5

  W odpowiedzi na: wmal

  a ja się cieszę że nie było marszałka ze,,swoimi'' i megafonem na tak pięknej uroczystości w Wąwolnicy .zapewne baterie się w megafonie wyczerpały ?dzisiaj nie handlowa niedziela .ale na pewno hordy ruszą do boju ? być może od jutra ?

  5 Lubię
 • Edi

  W odpowiedzi na: wmal

  Co ty pleciesz zal mi ciebie oj zal

  2 Lubię
 • Do Edi

  W odpowiedzi na: Edi

  Mnie nie żałuj a tylko siebie, że popierasz takich nieudaczników.

  0 Lubię
 • do Mordimer Medalin

  Chłopie prosty, pisowska brukselko. Jeżeli ktoś wstrzymał montaż dolarów:), to niech twój chłopunio z metra cięty wstrzyma montaż złotówek. Trumpa z upokorzonym Andriuszą się naoglądałeś.

  5 Lubię
 • radzyniak

  :)Przykro to będzie ale panu marszałkowi z PSL Sosnowskiemu po 21 pażdzierniku :D

  11 Lubię
 • tak z ciekawości

  Czy ten pan po lewej to kandydat na wójta gminy Borki , przeciwnik wójta Sałaty ?

  6 Lubię
 • też z ciekawości

  W odpowiedzi na: tak z ciekawości

  A niby w czym mogłoby to ciekawym przeszkadzać?

  1 Lubię
 • Mordimer Medalin

  W odpowiedzi na: też z ciekawości

  W samej osobie kontrkandydat Sałaty. Ciekawe jak ten obłudnik może startować w wyborach. Nie dość jego departament zablokował na rok montaż dolarów w gminie to jeszcze mydli oczy borkowiakom hasłem " gmina Borki zasługuje na więcej" a co on Mojżesz czy sam Zbawiciel? Jak on to zamierza osiągnąć?

  1 Lubię
 • Gość

  W odpowiedzi na: Mordimer Medalin

  Obłudnik? Najlepiej zwalić winę na kogoś przed wyborami ze się nie potrafi składać kompletnych wnioskow. I oczywiście nasza gmina zasługuje na więcej i może w końcu będzie miała odpowiednia osobę, która będzie potrafiła złożyć kompletny i merytoryczny wniosek na dofinansowanie

  3 Lubię
 • czerwony ze wstydu

  Na następnej konferencji Rębka wystąpi znany ksiądz, który parafianom ogłosi dobrą nowinę, że kto nie zagłosuje na Jurka ten trafi do piekła. Druga postać w osobie ministra Biodry poprawi wypowiedź księdza i dorzuci co by plemię pisowskie się nie martwiło. I rzeknie: "jeżeli uda naszemu wrogowi wyjść z piekła, trafi do mojego, sprawiedliwego i solidarnego z antychrystem. Zakończą obaj: Tak nam dopomóż Bóg. Fajni ludzie.

  8 Lubię
 • xyz

  W odpowiedzi na: czerwony ze wstydu

  Och!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1 Lubię
 • Absolwent

  Mnie się w podstawówce przydarzyło coś podobnego co burmistrzowi. Odrobiłem dobrze lekcje (jak ten sporządził wniosek) i dostałem pałę . Długo tego pojąć nie mogłem dlaczego.Dopiero pani nauczycielka wyjaśniła rodzicom dlaczego. Bo zeszyt zostawiłem w domu.
  Też chodziłem napultany choć to nie było warte 10 milionów.
  Nie wiedziałem, ze można z tego zrobić doniesienie do prokuratury.
  Burmistrzu spoko toż unia jeszcze ma kasę. Na naukę składania wniosków nigdy nie jest za późno.

  7 Lubię
 • RR

  Niestety, ale nic na to nie wskazuje, by 21 października PiS przegrał wybory. Wręcz odwrotnie, zwiększy swój jeszcze stan posiadania w samorządach. A być może nawet dojdzie do zmiany marszałka. Dlatego należy się jeszcze przygotować na kolejne lata rządów tej partii, tym razem już nie 4 a 5. Dobrze też przepracować ów czas i stworzyć w mieście prawdziwą opozycję. Wprowadzić nowych ludzi, odstawić starych pryków, zmienić sposób uprawnia polityki. I przestać wreszcie straszyć ludzi PiS-em, łamaniem konstytucji, niszczeniem samorządności czy końcem demokracji. Taka strategia nie odnosi bowiem rezultatu. Ludzie ogarnijcie się wreszcie. Zaproponujcie coś ludziom pozytywnego, konkretnego, namacalnego, z czego radzynianie odniosą korzyści. I nie powielajcie starych numerów PiS-u. A niestety np. centrum informatyczne w Radzyniu jest jedną z takich bredni. To kolejna opowieść z mchu i paproci, która tylko miejscową opozycję ośmiesza, obrazując jej intelektualny i polityczny poziom

  5 Lubię
 • do pisuara radzyniaka

  21 października PiS pójdzie wreszcie w pisdu na zawsze i nigdy nie wróci.

  11 Lubię
 • Nie zaślepiony mieszkaniec

  W odpowiedzi na: do pisuara radzyniaka

  Coś mi się wydaje, że jednak tak nie będzie jak piszesz ;)

  4 Lubię
 • zatroskana

  W jednej z naszych świątyń chciałam dać na mszę o nawrócenie naszego burmistrza, by wreszcie przestał nienawidzić nas mieszkańców.Zgadnijcie co z tego wyszło? Jaką dostałam odpowiedź?

  7 Lubię
 • Henryk

  W odpowiedzi na: zatroskana

  Jeśli to proboszcz nielubiący żydów i PO to pewnie odmówił intencji.

  2 Lubię
 • radzyniak

  21 pażdziernika 0 głosów na PSL

  10 Lubię
 • do radzyniaka

  W odpowiedzi na: radzyniak

  21 października głosujemy na ludzi myślących, którzy mają konkretną wizję rozwoju miasta i będą ją realizować, by nam się w nim żyło lepie, a nie na partie polityczne. Tak samo ma do odniesienie w wybieraniu kandydatów do sejmiku.

  7 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: do radzyniaka

  Kotwica to PSL a Skoczylas to PO i Nowoczesna

  8 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  Kotwica to PSL a Skoczylas to PO i Nowoczesna
  Lubisz przypinać łatki partyjne? W wyborach samorządowych głosuje się przede wszystkim na człowieka, którego się zna i żadna partia nie ma znaczenia.

  3 Lubię
 • mieszkaniec Radzynia

  W d..pie mam ten cały pałac. Wiele lat temu jakiś moś****nek postawił sobie willę. Obecny moś****nek burżuj Jureczek wymyślił sobie aby z moich podatków utrzymywać pustostan. Przez 4 lata administrował miastem. Najważniejszą jego inwestycją były instalacje na PSIE KUPY. Porażka za porażką w pozyskiwaniu środków zewnętrznych (unijnych, a nawet ministerialnych, czyli tych od swoich kolegów). Pyszałek zawierza miasto Jezusowi, zamiast poprosić Jezusa, żeby nie zejść na ciemną stronę mocy, aby nie stać się wrednym, zawistnym człowiekiem. Dlaczego Jureczku nie zawierzyłeś Jezusowi swojej błądzącej duszy. A no właśnie. Wtedy musiałbyś przyznać się do błędu. Tego nie potrafisz. Cóż, niektórzy ludzie żyją w sposób parszywie przypominający szczura LO. Jak to mówią: swój na swego w pałacu trafił.

  10 Lubię
 • Brednie

  Ludzie co Wy tutaj piszecie. Albo wniosek jest dobry albo zly. Urząd ma działać w granicach prawa a nie symati do kolegów, miasta itp. To jest śmieszne organizowanie kolejnych konferencji. W postępowaniu administracyjnym służy niezadowolonej stronie z rozstrzygnięcia organu tryb odwoławczy. Tu ani kolega partyjny Marszałka, ani koledzy partyjni Burmistrza nie mają nic do rzeczy. Słucham tego i własnym uszom nie wierzę że w państwie prawa zamiast złożyć odwołanie ściąga się zewsząd kolegów na wsparcie medialne. Wstydzę się że to idzie w zlym kierunku. Urzędników obowiązuje etyka i merytorycznosc w działaniu, tutaj mi tego brakuje, a Radzyń to nie tylko pałac, to też ulica Polna, stadion, mieszkania socjalne, zaopatrzenie w wodę, z którą ostatnio był problem, komunikacja publiczna, a starsze osoby nadal nie mają jak do szpitala np z centrum dojechać i wiele innych, nie tylko pałac....

  12 Lubię
 • Nieprzekonana

  Jakiś dziwny fałsz widać w oczach tych trzech panów.

  4 Lubię
 • MFA

  W odpowiedzi na: Nieprzekonana

  Taa? Serio? To proponuje spojrzeć w oczy Rębka i jego ekipy a zobaczysz "najdziwniejszy fałsz" ze wszystkich możliwych :)

  10 Lubię
 • mama

  W odpowiedzi na: MFA

  Nie spojrzę bo oni w ciemnych okularach ?

  2 Lubię
 • MFA

  W odpowiedzi na: mama

  Trafna uwaga Mamo :)

  1 Lubię
 • miastowy

  :)gdyby marszałkowi zależało na przyznaniu dotacji Radzyniowi to po prostu zadzwoniłby do burmistrza i poinformował , że wniosek trzeba uzupełnić .......a nie robić konferencję w starostwie u kolegi z PSL kontrkandydata na urząd burmistrza :)

  17 Lubię
 • Aaaa

  W odpowiedzi na: miastowy

  Wniosek trzeba było uzupełnić bo jest taka możliwość Ale zespół burmistrza nie dopilnowal tego...

  4 Lubię
 • Post

  W odpowiedzi na: miastowy

  Gdyby burmistrzowi zależało na dotacji nie spapralby wniosku i z pewnością sam by wydzwaniał do marszałka

  13 Lubię
 • jasne

  W odpowiedzi na: Post

  burmistrz nie będzie wisiał na klamce u marszałka. Klamka marszałka pod sąd!

  1 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: jasne

  Burmistrz, jeżeli wymaga tego interes miasta powinien wchodzić przez okno gdy go przez drzwi nie wpuszczają. Zgodził się na publiczną służbę, bierze moje oraz wszystkich podatników pieniądze i dbanie o dobro miasta jest jego obowiązkiem. Jeżeli tego nie robi należycie zapłatę otrzyma przy najbliższych wyborach.

  5 Lubię
 • radzyniak

  Prokuratura powinna natychmiast uznać wniosek Rębka za bezzasadny, wyśmiać go (tego nie może) i walnąć mu tym wnioskiem w buźkę (tego też nie może). Jeżeli senator Bierecki chce być konsekwentny w swoich działaniach, to proszę podać do prokuratury Ministerstwo Sportu dlaczego nie dało dotacji miastu z powodu złych kliknięć wiceburmistrza, a może samego wiceburmistrza, który zajął się sprawą w dniu ostatecznym. Farsa, którą prezentuje nam PiS nie jest śmieszna, ponieważ te pisowskie aparatczyki podchodzą do sprawy poważnie. Chcą wsadzić do pierdla niewinnego człowieka, który działa zgodnie z prawem. Zapamiętajmy jak działa PiS i odeślijmy ich na zieloną trawkę.

  13 Lubię
 • Ziutek

  Pokażcie w końcu swoich kandydatów , bo jak na razie to wiadomo , że Kotwica to PSL a Skoczylas - PO , Nowoczesna :)

  9 Lubię
 • jan

  Do prokuratury, ale za co? Nie z powodu negatywnie załatwionego wniosku bynajmniej, tylko ze względu na źle wybrano miejsce poinformowania o tym. Perfidna w swej manipulacji zmiana punktu spornego. Nieudolna jak wszystko próba odwrócenia uwagi społeczeństwa od tego, co istotne. Jeszce nie złożyli skargi, a już będą wnioskować "swój" wymiar sprawiedliwości o nadzór i w dodatku, zadają pytanie, czy my ufamy wymiarowi sprawiedliwości. bezczelne chamy w stosunku do dziennikarzy, okazujące arogancję wobec mediów. Przyszli, wypluli z siebie jad nienawiści, i nie chcieli słuchać kłopotliwych pytań, okazując zniecierpliwienie i ignorancję.: "Nie czytam tej gazety" - wyrzekł niezorientowany spadochroniarz BIerecki. Lud wszystkiego nie kupi, Panowie - zacznijcie liczyć się z faktami. GarstKa emerytów z WRZOSU WAS NIE OBRONI. TO KONIEC.

  13 Lubię
 • Gdzie 10 milionów

  Bo on czego nie rozumie to do prokuratury. Specjalista od tego zamiast się dokształcać w pisaniu wniosków. Winą Marszałka jest, że nie poinformował Rębka, że wnioski umie pisać burmistrz Parczewa i Łukowa, a w Radzyniu dyrektor szpitala, który podpisał kolejną umowę na środki unijne. Bliżej przecież niż do Biereckiego. Ileż to traci społeczność lokalna na głupocie jednego człowieka. Pora to zmienić. Za 10- milionów to naprawdę warto.

  14 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin