Iwona  i  Rafał  Gremplewscy z powiatu radzyńskiego, Urszula  i  Zbigniew Przychodzcy z powiatu parczewskiego i Teresa i Jan Kubiakowie z powiatu sieradzkiego. To zwycięzcy tegorocznego konkursu  „Gospodarstwo Roku”, sztandarowej inicjatywy radzyńskiej Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, która ma na celu wyróżnić najbardziej nowoczesne i najlepiej prosperujące gospodarstwa. - Sukces naszej mleczarni nie byłby możliwy bez naszych dostawców, ten konkurs ma być więc ukłonem dla ich wieloletniej, efektywnej pracy – podkreśla Edward Bajko, prezes zarządu firmy.


Nagrody dla współpracujących z SM Spomlek dostawców za ich wieloletnią pracę hodowlaną, dynamikę produkcji oraz dostarczanie najwyższej jakości surowca wręczano podczas uroczystej gali w pałacu „Mała Wieś” w powiecie grójeckim. Zwycięzcy otrzymali tytuł „Gospodarstwo Roku 2017” oraz nagrody główne – samochody marki „Skoda” w barwach „Serenady”.

- Kiedy siedem lat temu, zorganizowaliśmy pierwszą edycję tego konkursu, nie wiedzieliśmy jeszcze, jak w przyszłości potoczą się jego dalsze losy i że na stałe wpisze się on do kalendarza najważniejszych wydarzeń naszej mleczarni. Dzisiaj ten konkurs jest wyrazem uznania dla wieloletniej pracy naszych dostawców. Cieszymy się, że możemy obserwować ich dynamiczny rozwój, na który wpływ ma również konkurs „Gospodarstwo Roku” – mówi Edward Bajko, prezes zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

W tegorocznej edycji konkursu, która trwała od 1  kwietnia  2017  roku  przez  12 miesięcy wzięli udział wszyscy dostawcy Spomleku (niespełna 1300 osób). Rywalizowali oni w trzech kategoriach: gospodarstwa produkujące  od  50  tys. do  200  tys.  litrów  mleka rocznie – Gospodarstwo małe, do 360 tys. l mleka rocznie – Gospodarstwo średnie i powyżej 360 tys. litrów mleka – Gospodarstwo duże.  

- Konkurs „Gospodarstwo Roku 2017” to okazja na wyróżnienie tych rolników, którzy w odpowiedzi na współczesne trendy w branży mleczarskiej stale inwestują w rozwój swoich gospodarstw.  To właśnie ich codzienny wysiłek i zaangażowanie przekładają się na wysoką jakość surowca, a finalnie na jakość produktów, które każdego dnia trafiają na stoły naszych klientów – podkreśla Agnieszka Kamela, dyrektor skupu surowca w Mleczarni Spomlek. 

Na każdym etapie konkursu wszystkie gospodarstwa były poddawane bardzo szczegółowej ocenie. Komisja brała pod uwagę nie tylko wysoką jakość surowca, ale również dynamikę produkcji mleka i wydajność mleczną. - Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy. Dostawcy poświęcają dużo czasu i energii, aby się do niego odpowiednio przygotować. Z każdą kolejną edycją podnoszą sobie poprzeczkę, starając się w jeszcze w większym stopniu zwiększyć swoją efektywność. Dużą uwagę poświęcają parametrom surowca, a w szczególności zawartości kazeiny, która dla producenta sera żółtego ma ogromne znaczenie.  To wszystko gwarantuje najwyższe standardy jakościowe mleka oraz wpływa na dynamikę produkcji – dodaje Marek Kalinowski, przewodniczący rady nadzorczej SM Spomlek. 

Ostatecznie kapituła konkursowa wyróżniła 15 gospodarstw, spośród których nagrody główne oraz tytuł „Gospodarstwa Roku” otrzymali:

Grupa  I  Gospodarstwa  od  50  tys.  do  200  tys.  litrów  mleka  rocznie: 
Iwona  i  Rafał  Gremplewscy  z  m. Nowiny, powiat radzyński, woj. lubelskie

Grupa  II  Gospodarstwa  do  360  tys.  litrów  mleka  rocznie: 
Urszula  i  Zbigniew Przychodzcy  z m. Hołowno, powiat parczewski, woj. lubelskie

Grupa  III Gospodarstwa  powyżej  360  tys.  litrów  mleka  rocznie: 
Teresa  i  Jan  Kubiakowie  z m. Sulmów, powiat sieradzki, woj. łódzkie

Wszyscy nagrodzeni zgodnie przyznają, że  tytuł „Gospodarstwo roku 2017” jest dla nich nie tylko prestiżowym wyróżnieniem, ale też podsumowaniem ich dotychczasowej, solidnej pracy i motywacją do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju ich gospodarstw.

 

Nagrodzeni w konkursie hodowców bydła mlecznego:

Grupa  I  gospodarstwa  od  50  tys.  do  200  tys.  litrów  mleka  rocznie:
I miejsce: Iwona  i  Rafała  Gremplewscy  z m. Nowiny, powiat radzyński, woj. lubelskie
II miejsce: Halina  i  Marian  Wierzchowscy z m. Żyłki, powiat radzyński, woj. lubelskie
III miejsce: Dorota  i  Tadeusz  Szaniawscy z m. Ossowa, powiat radzyński, woj. lubelskie IV miejsce: Elżbieta  i  Jacek  Miodowscy z m. Trzebień, powiat  bydgoski, woj. kujawsko-pomorskie
V miejsce: Agnieszka  i  Mariusz  Chojeccy  z m. Poradzew,  powiat sieradzki, woj. łódzkie

Grupa  II  gospodarstwa  do  360  tys.  litrów  mleka  rocznie: 
I miejsce: Urszula  i  Zbigniew  Przychodzcy  z m. Hołowno, powiat parczewski, woj. lubelskie
II miejsce: Mieczysława  i  Jan  Tylka  z m. Tokarnia, powiat sanocki, woj. podkarpackie
III miejsce: Marzena  i  Andrzej  Zienkiewiczowie z m. Ulan,  powiat radzyński, woj. lubelskie
IV miejsce: Dominika  i  Mariusz  Kalużny z miejscowości Worgule, powiat bialski, woj. lubelskie
V miejsce: Izabela  i  Krzysztof  Wierzejscy z m. Wierzejki, powiat łukowski, woj. lubelskie  

Grupa  III  gospodarstwa  powyżej  360  tys.  litrów  mleka  rocznie: 
I miejsce: Teresa  i  Jan  Kubiakowie  z m. Sulmów,  owiat sieradzki, woj. łódzkie
II miejsce: Renata  i  Mirosław  Kocko  z Wors, powiat bialski, woj. lubelskie
III miejsce: Sabina  i  Tadeusz  Jaroszek  z m. Adamowo,  powiat elbląski, woj. warmińsko-mazurskie
IV miejsce: Alicja  i  Ryszard  Szmaglińscy z m. Kęsowo,  powiat tucholski, woj. kujawsko-pomorskie
V miejsce: Ewelina  i  Marcin  Goławscy z m. Kępki, powiat radzyński, woj. lubelskie

 

/źródło: media.spomlek/

large__RWI4248
large__RWI4294
large__RWI4308
large__RWI4338
large__RWI3808
  • Brak komentarzy
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin