W sobotę 8 września w Ciciborze odbyła się konwencja wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego, podczas której zaprezentowano program i kandydatów w Okręgu nr 3 do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Samorząd - tu bije serce Polski - to hasło, z którym PSL idzie do wyborów.

 

Dr Przemysław Litwiniuk, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, nauczyciel akademicki SGGW w Warszawie, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Marek Kopeć, dyrektor SPZOZ w Parczewie Janusz Hordejuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kozuli Krystyna Czyżewska, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Łukowie Bernarda Machnik, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Sławatyczach Halina Szkodzińska i senator PSL II i III kadencji Henryk Makarewicz - to lista kandydatów PSL do Sejmiku Województwa Lubelskiego z Okręgu nr 3. Swoją drużynę przedstawił podczas konwencji lider marszałek Sławomir Sosnowski.

p1200571 wynik- To jest walka na śmierć i życie, bo walczymy o małe ojczyzny. Nie mając frazesów i słowa ojczyzna na ustach, premiera-bankiera w gumiakach, który przeobraża się jak kameleon. Każdy z was, jestem przekonany, będzie bronił tej lokalnej ojczyzny, z której wyrósł, gdzie działa, mieszka, funkcjonuje, spotyka się z ludźmi, dla dobra tych ludzi, dla dobra dzieci – mówił marszałek Sławomir Sosnowski. - Jestem z was dumny i bardzo serdecznie wam dziękuję. Sprawdziliśmy się, ja na was stawiam, wy stawiacie na mnie. Wiem, że z wami osiągniemy cel, że z wami wygramy tę część województwa, która jest bardzo istotna dla rozwoju całego województwa i całego regionu.

Konieczność obrony idei samorządności, utrzymanie decentralizacji władzy, sprzeciw wobec formułowanych przez rządzący obóz nieprawdziwych zarzutów w stosunku do PSL to powtarzające się podczas konwencji zagadnienia. O realnych zagrożeniach dla samorządu mówił już witający zebranych na sali samorządowców, przedstawicieli OSP i zespołów ludowych prezes powiatowego zarządu PSL w Białej Podlaskiej dr Przemysław Litwiniuk.

- Dzisiaj próbuje się nam zabrać elementy naszych osiągnięć ustrojowych. Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawia w ramach odpowiedzialności za sprawy publiczne takich kandydatów, jakich ludziom potrzeba. Staramy się dobierać tak ludzi, aby zaspokajać te najbardziej istotne kwestie: edukacji, pomocy społecznej, pomocy seniorom, kultury, rozwoju regionalnego. A co robi ustawodawca? Skraca ustawowo listy wyborcze. To jest odbieranie ludziom prawa wyboru, to sprawia, że demokracja jest limitowana. Musimy dziś twardo stanąć po stronie samorządności, bo to jest nasz wspólny obowiązek – mówił Przemysław Litwiniuk.

Jeszcze mocniej wyraził się europoseł i szef lubelskich struktur PSL Krzysztof Hetman.

p1200567 wynik- Często mówimy, ze wkładamy w coś serce, że robimy coś z pasją, zaangażowaniem. Nie mam wątpliwości, że właśnie ludzie, którzy wkładają całe serce w swoją pracę, to samorządowcy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Każdego dnia pracują w swoich małych ojczyznach, ludzie pełni pomysłów, z otwartą głową, życzliwi wobec swoich sąsiadów i mieszkańców. Bo to właśnie w samorządzie bije serce każdego z nas. Ale często mówimy jednak też, że serce boli. I dziś, kiedy patrzę na te wszystkie kłamstwa, które wypowiada partia rządząca, na te wszystkie oszczerstwa, to rzeczywiście żal serce ściska. Ten atak na PSL nie jest bezpodstawny, bo jesteśmy dla nich zagrożeniem. Totalna partia antysamorządowa idzie po kolejne obszary naszego kraju, po samorząd. A co oni zrobili dla samorządu przez ostatnie lata? Ograbili go z kompetencji, ze środków finansowych. Dużo na ten temat mógłby wam powiedzieć pan marszałek Sławomir Sosnowski, bo na tej linii stoi jako pierwszy. W naszym imieniu. I daje radę. Mamy dzisiaj moralny obowiązek stanąć w obronie naszych rodaków, w obronie przed genem nienawiści, które partia rządząca chce zaszczepić w naszych małych ojczyznach. To jest fundamentalna różnica między nimi a nami. My jesteśmy za Rzeczpospolitą Samorządową, oni – za Rzeczpospolita Nowogrodzką, która zależy od kaprysu jednego człowieka – mówił europoseł Krzysztof Hetman.

/mk/

P1200514_wynik
P1200515_wynik
P1200517_wynik
P1200518_wynik
P1200519_wynik
P1200521_wynik
P1200522_wynik
P1200523_wynik
P1200525_wynik
P1200527_wynik
P1200541_wynik
P1200544_wynik
P1200547_wynik
P1200548_wynik
P1200549_wynik
P1200550_wynik
P1200551_wynik
P1200552_wynik
P1200553_wynik
P1200554_wynik
P1200556_wynik
P1200567_wynik
P1200571_wynik
P1200575_wynik
P1200577_wynik
P1200581_wynik
P1200586_wynik
P1200591_wynik
P1200594_wynik
P1200599_wynik
P1200599_wynik
 • dziadek

  Pozostał nie cały miesiąc złudnej nadzieji.

  1 Lubię
 • uczestnik

  w Wawolnicy było spotkanie pod hasłem Wdzięczni Polskiej Wsi i jakoś PSL-owców nie widzałem zapewne pełno ich by było gdy by było hasło Doimy Polską Wieś

  3 Lubię
 • młodzian

  serce bije wśród Polaków a w obrotowych (stołkowych) ZSL-owcach

  6 Lubię
 • wyborca

  co w starostwie mówią o księżach? ciekawe?

  7 Lubię
 • spokojny

  KLAKIERZY I LIZOD...Y RĘBKA!.
  Czy wy jesteście tak naprawdę głupi czy tylko tak piszecie. A może wam do reszty mózgi się wypaliły, czy też dzięki wrodzonemu kretynizmowi te idiotyczne wpisy produkujecie.

  2 Lubię
 • radzyń

  0 głosów na PSL !! Tylko PIS i RĘBEK!!!

  11 Lubię
 • Ryszard

  Po wyborach Tadeusz - biblotekarz co będzie robił!?
  W Czemiernikach zakładał bibliotekę ludową, w ramach czynu społecznego PSL, przepadnie kilka tysięcy pensji co miesiąc :o

  6 Lubię
 • Adam

  Zasłużeni działacze PSL, popierali złodzieja PO a teraz udaja niewiniątko, pogonić towarzystwo PDL do domu, trzeba głosować na prawdziwych patriotów z PiS

  9 Lubię
 • Patataj

  Te wybory i po was. Kaczor wezmie sejmik i niektore powiaty.

  10 Lubię
 • wesoły romek

  Są inni na szczęście nie tylko pis czy psl.

  0 Lubię
 • Ewa

  0 głosów na cały PSL w Radzyniu i Polsce

  18 Lubię
 • EWAA

  W odpowiedzi na: Ewa

  chyba na PIS !!!:-)

  11 Lubię
 • podziękowanie

  Pamiętajcie radzyniacy - 0 glosów w wyborach na Sosnowskiego z PSL !!!!!!!!

  19 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: podziękowanie

  Głosujcie na ludzi rozsądnych, nie patrzcie na przynależność partyjną. Burmistrzem jest człowiek z PIS i jak ma się jego pozyskiwanie środków na rozwój miasta do zaleceń władz PIS . Minister błaga : wygospodarujcie wkład własny i bierzcie pieniądze bo środki unijne mogą przepaść, odpowiedzi burmistrza są dwie; ja oszczędzam i spłacam długi poprzednika albo składam wniosek z błędami formalnymi i zwalam to na innych , tych złych przeciwników politycznych, którzy nie chcą dać miastu pieniędzy. Włodarzu miasta , taka okazja na pozyskanie wysokiego dofinansowania dla Radzynia może już się nie powtórzyć. Miasto to nie własny folwark, który można zaniedbywać.

  5 Lubię
 • pamiętajcie...

  W odpowiedzi na: podziękowanie

  głosujcie na PSL z Marszałkiem Sosnowskim!!!

  10 Lubię
 • młodzian

  W odpowiedzi na: pamiętajcie...

  absolutnie nie !!!!!!

  5 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin