Dziś w pobliżu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie odbyła się konferencja ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego zorganizowana przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka. Tematem przewodnim było wykorzystanie środków unijnych, których rozdysponowanie leży w gestii Urzędu Marszałkowskiego. Dość kuriozalna konferencja zakończyła się w nieoczekiwany przez organizatorów sposób – minister Kwieciński, wicemarszałek sejmu Beata Mazurek i wojewoda Czarnek opuścili po kilku minutach plac przy wtórze okrzyków: „Tchórze, kłamcy”.

 

Podczas króciutkiej w istocie konferencji minister Kwieciński wyraził troskę o środki unijne, które mają być zagrożone w województwie lubelskim. Według wyliczeń ministra mowa jest to ok. 80 mln euro. Zapowiedział, że podobne konferencje będą odbywać się w każdym regionie, który ma mieć problem z wydatkowaniem pieniędzy unijnych. Zorganizowanie konferencji w czasie samorządowej kampanii wyborczej minister Kwieciński tłumaczył istotnością zagadnień, o jakich jest mowa. Jak stwierdził, o tych sprawach mówi od dwóch lat, ale niewiele osób to interesuje. Problem w tym, że informacjom przekazanym przez ministra przeczy opublikowany dwa dni temu komunikat EU REGIO POLAND - opóźnienia są, ale w programach krajowych, nie regionalnych. Pomimo to obecna przy ministrze posłanka PiS z Lubelszczyzny Beata Mazurek zapowiedziała konsekwencje konferencji: - Złożymy na ręce marszałka pismo z prośbą o wyjaśnienie pewnych kwestii związanych z wydatowaniem środków europejskich – mówiła posłanka.

Niestety ani Beata Mazurek, ani minister Kwieciński nie chcieli skorzystać z obecności marszałka i uzyskać od ręki odpowiedzi na nurtujące rząd pytania. To kabaret i pikieta organizowana przez marszałków PSL – tak określiła pani posłanka obecność na konferencji w sprawie dotyczącej Urzędu Marszałkowskiego urzędników Urzędu Marszałkowskiego i marszałka Sławomira Sosnowskiego , ignorując prośbę. - Pani poseł, jestem tutaj, jestem gotowy odebrać to pismo, bardzo serdecznie za nie dziękuję i jestem gotowy odpowiedzieć na pytania. Chcę też panu podziękować panie ministrze za przybycie do Lublina. Pan Jerzy Kwieciński to marka w województwie lubelskim, szkoda, że jest ona rozmieniana w tej chwili na drobne - zwrócił się do przedstawicieli rządu marszałek.

mm1Ani minister, ani posłanka nie byli zainteresowani rozmową i w pośpiechu opuścili plac. Próbował zainterweniować wojewoda Czarnek, co zakończyło się gwizdami i skandowaniem: " tchórze, kłamcy". Pomimo apelu marszałka i okrzyków z tłumu „zapraszamy, nie bójcie się ludzi” minister nie chciał porozmawiać na temat spraw, jak się wcześniej wyrażał, bardzo istotnych dla każdego mieszkańca i regionu. Szkoda, bo marszałek metodycznie odniósł się do zagrożenia wydatkowania środków unijnych, które martwiły ministra i podziękował wszystkim osobom – samorządowcom, pracownikom urzędu, za wysiłek i intensywną pracę przy realizacji projektów unijnych.

Relacja na żywo z konferencji /https://www.facebook.com/urzadmarszalkowski.lubelskie/

- Jestem w stanie na bieżąco odpowiedzieć na wszystkie zagadnienia, o których mówił pan minister Kwieciński. Zasada N+3, o której mówił pan minister, nie jest zagrożona w naszym województwie. Nie grozi nam utrata ani jednego euro z Regionalnego Programu Operacyjnego. Proszę zwrócić uwagę na to, co zamieścił portal EU REGIO POLAND. Rządowa agencja, Portal Samorządowy – mówił marszałek cytując: „Na podstawie prognoz przesłanych do Komisji Europejskiej zagrożenie utraty środków przez programy regionalne i krajowe jest minimalne. Faktem jest, że niektóre programy krajowe wdrażają Fundusze UE wolniej od „najwolniejszych” programów regionalnych, co jednak nie oznacza utraty funduszy w 2018” Program regionalny naszego województwa nie jest zagrożony w żaden sposób, dziś wiemy to na pewno. Pan minister w swoich prezentacjach, na których się opiera i nieaktualnych danych, a zarówno ministerstwo, jak i my wszyscy wdrażający środki europejskie pracujemy na jednym systemie informacyjnym i mamy na kliknięcie dane, więc nie powinien opierać swoich tez na ostatnim dniu sierpnia, ale nawet na wczorajszym, bo jest taka możliwość. To zgromadzenie jest dziś po to, bo chciałem tym osobom, które wykonały tę wielką robotę przy ministrze, który jest za to odpowiedzialny, podziękować. Nie wiem, co spowodował, że pan minister kłamie. Wiem, co spowodowało, że pan Paweł Chorąży, minister w tym ministerstwie został odwołany – bo powiedział prawdę. Chyba na kłamstwie opiera się cała teza wysnuta na tej konferencji prasowej. To wstyd i hańba, żeby tu, gdzie zainwestowane zostały środki europejskie, robić tę konferencję prasową i szkalować województwo – podkreślił marszałek.

/mk/

 • Gienek

  No to kto teraz bedzie sie ewakuowal?:):):)

  0 Lubię
 • radzyniak 10

  jak podaje zaprzyjaźniony portal to wczoraj w Radzyniu gościł Minister Zdrowia a u Was cisza? na zdjęciach nie widać marszałka ani starosty czy to jest przyczyną ?

  5 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: radzyniak 10

  No tak, bo OPINIE pokazują zdjęcia wyłącznie z marszałkiem i starostą. Z tego wydarzenia też pokażą, ale muszą dokleić marszałka i starostę.

  8 Lubię
 • Redakcja

  W odpowiedzi na: jan

  Panie Janie! Panie Radzyniaku 10! Jak miło nam, że śledzą Panowie nasz portal;) Jaka szkoda, że tak mało wnikliwie, ale cóż, nikt nie jest doskonały. Ale cieszymy się, że z bliżej nieznanych nam powodów uważają się Panowie za ekspertów od treści redakcyjnych, miło jest spotkać na swej drodze ambitne osoby. Niech Panowie zajrzą z łaski swojej na inne portale, sprawdzą, czy zamieścili O CZASIE wymagane przez Panów treści, zrobili jakiś fotomontaż - a przy okazji może zadzwonią Panowie do dyrektora szpitala z pytaniem, ile pieniędzy szpital tak naprawdę dostał ;)? Skoro fakty są Panom tak drogie - warto sprawdzić. Pozdrawiamy i miłego weekendu:)

  2 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: Redakcja

  Nie wierzę!!! Redakcja nie zauważyła ironii w mojej wypowiedzi???!!!!

  1 Lubię
 • Redakcja

  W odpowiedzi na: jan

  Uprzejmie informujemy, że w piątki w godzinach 16-18 redakcja portalu wyłącza poczucie humoru, traktując w tym czasie wszelkie wpisy, adnotacje, komentarze i komunikaty z pełną powagą. Przerwa konserwacyjna jest niezbędna dla zachowania równowagi psychicznej pracowników, których poczucie humoru w warunkach polskiej i lokalnej rzeczywistości jest siłą rzeczy w ciągu tygodnia nadmiernie eksploatowane. Za występujące w tych godzinach utrudnienia serdecznie przepraszamy. Z wyrazami szacunku - my i nasz zespół.

  0 Lubię
 • radzyniak gorszego sortu

  W odpowiedzi na: jan

  Widocznie uznali że słaba to persona:), a tak notabene to Pani Wasak nie było i Rebka? tak samo jak nie było burmistrza podczas wizyty wicepremiera i minister emilewicz:) chyba troszkę nieładnie żeby urzędujący burmistrz nie przywitał wicepremiera i ministra tym bardziej że to z pisowskiego rządu? a Opinie to prywatna firma z tego co wiem i robią to co im się podoba a nie to co tobie.

  3 Lubię
 • nawrócony

  A Rębek to były członek SKL, PO, PiS, Solidarnej Polski, znowu PiS. Czy ktoś taki ma sprecyzowane poglądy? Jeżeli był w PO to coś w tej partii pociągało, dopóki dowiedział się że będzie miał słabe miejsce na liście to prysnął do konkurencji. A o tę jego świętość kościółkową to popytajcie ludzi,którzy mieli z nim do czynienia. Nie sztuka stać na co dzień w kościele. Wyznawaną wiarę trzeba wprowadzać w życie każdego dnia. Osobiście składam deklarację, że jeżeli pan Rębek zostawi to niczemu niewinne miasto w spokoju, to oddam na niego głos do parlamentu, a głos oddany od zagorzałego przeciwnika liczy się podwójnie, jak po stokroć.

  8 Lubię
 • Boczek

  W odpowiedzi na: nawrócony

  Masz rację. Z zadumaniem wracam do konferencji Rębka.
  Tam był Ferdynand {Jerzy} Kiepski, babka Kiepska oraz Paździoch. Myślę, że do serialu Kiepskich te wystąpienia się nadawały ale nie program dla mieszkańców RADZYNIA.

  3 Lubię
 • ona

  W odpowiedzi na: Boczek

  ale się silicie na dowcipy a dow****m jest zachowanie pracowników UM i p Marszałka na konferencji w Lublinie .niczym prawdziwi kodziarze ?

  5 Lubię
 • ON

  W odpowiedzi na: ona

  No właśnie. Jak Marszałek chciał merytorycznie odnieść się do wyimaginowanych zarzutów to przedstawiciele władzy nie mając nic sensownego do powiedzenia stchzystać w Kiepskich. Postaci równie zabawne.órzyli i uciekli. Natomiast pracownicy, którzy tyle wysiłku włożyli w realizację projektów unijnych mieli prawo obrazić się na tych spadochroniarzy, którzy próbowali zdezawuować ich pracę.
  Natomiast konferencja Rębka to faktycznie kabaret kolejnych obietnic. Przyznaję, że te wystąpienia można wykor

  2 Lubię
 • ona

  W odpowiedzi na: ON

  jeżeli twoimi autorytetami są kiepscy to rzeczywiście powinieneś głosować na marszałka i jego świtę .

  3 Lubię
 • real

  Tęgie baty was czekają w tych wyborach szanowni państwo z PSL, PO i całej reszty. Oderwani od rzeczywistości to raczej wy jesteście. Nie umiecie dostrzec znaków czasu. A w ostatnich latach bardzo wiele się zmieniło. Przede wszystkim uległy istotnej zmianie preferencje wyborcze - społeczeństwo skręciło na prawo, wzmacniają się tendencje konserwatywne a liberalne słabną. Prawa wyborcze otrzymało też setki tysięcy młodych ludzi, dla których jesteście żałośni. Oni nigdy na was nie zagłosują. Zresztą potężne zmiany widać w całej Europie. Na waszych oczach zmienia się też cały świat, a wy wciąż bredzicie...

  8 Lubię
 • Nowoczesny pisuar

  W odpowiedzi na: real

  Jesteście żałośni i PiS do waci.

  2 Lubię
 • ABC

  W odpowiedzi na: real

  W Radzyniu to tęgie baty dostanie PIS. Radzyniacy też nie są głupimi ludźmi i widzą co to za PIS rządzi w naszym mieście. Jaki PIS, taki Radzyń. Szkoda.

  7 Lubię
 • abc

  W odpowiedzi na: ABC

  Kotwica to PSL a Skoczylas to PO , mimo pochowania sie w różnych komitetach to i tak wiemy kogo reprezentują

  11 Lubię
 • wyborca

  W odpowiedzi na: abc

  a jak zachowują się ich zwierzchnicy ? https://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/wojewoda-o-rpo-i-hucpie-marsza%C5%82ka-funduszu-dr%C3%B3g-samorz%C4%85dowych-i-asf

  2 Lubię
 • Strach

  PiS boi się ludzi. Do Białej Podlaskiej też przyjeżdżali Prezydent, Premier, Ministrowie, ale tylko na wiece partyjne. Oni są oderwani od rzeczywistości. Poraża niekompetencja, nepotyzm i oczywiście propaganda jak za PZPR.

  10 Lubię
 • ona

  zieloni trole kupcie Gazetę Polską Codziennie to może coś zrozumiecie ?

  7 Lubię
 • marek

  W odpowiedzi na: ona

  Jak nie będę miał czym czterech liter podetrzeć, to wtedy kupię. Mam nadzieję, że papier się poprawił, bo jeden pisuar mówił, że na dzień dzisiejszy porysował sobie te część ciała jak papierem ściernym.

  6 Lubię
 • ona

  fachowcy dlatego wszczynają burdy na konferencjach http://niezalezna.pl/237093-jak-nieudacznicy-z-psl-pograzyli-grupy-burza-w-lubelskiem

  9 Lubię
 • Do redakcji Opinii

  Jestem przeciwny sondzie prowadzonej na Państwa stronie. Jest stronnicza. Będąc w posiadaniu tajemnej wiedzy, że tylko jeden kandydat ma pod bokiem profesjonalistę od klikania, wynik kto zostanie burmistrzem jest z góry wiadomy. Ale co się stanie, jak ten młody chłopiec uzależniony od swojego szefa zakreśli nie ten kwadrat w tych właściwych wyborach? Niby jak się wytłumaczy przez swoim szefuniem? Że nie przespał nocy. A może żona kwiliła, żeby z raz się porządnie przespał, a nie tylko siedział i północy wyczekiwał, co by kliknąć na ........ Niegrzeczny chłopczyk. Nieładnie.

  9 Lubię
 • Bot z Zimbabwe

  W odpowiedzi na: Do redakcji Opinii

  Jestem profesjonalistą od klikania opłacanym ruskimi rublami przez rosyjskich agentów z Chin.

  2 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: Do redakcji Opinii

  Wydaje mi sie , że zwycięzcą tej sondy musi być Kotwica , z którego to komitetu startuje również redaktor opinii niejaki Kotyła

  6 Lubię
 • a ja myślę

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  RZE sondę wygra Rębek i zdobędzie wiecej głosów niż jest mieszkańców Radzynia. Taka mobilizacja u przerażonych pisiorów.

  6 Lubię
 • czytelnik

  udział w konferencji w godzinach pracy ? koniecznie należy pogonić z urzędu marszałkowskiego.nie jest dziwne że nie wydaje się pieniędzy na inwestycje gdy się nie pracuje a zakłóca pokojową konferencję

  10 Lubię
 • obserwator

  czy ktoś wie , dlaczego Sławecki startuje do rady powiatu nie z Radzynia ale z Czemiernik ?

  9 Lubię
 • czytelnik

  W odpowiedzi na: obserwator

  tam widzi szansę , w Radzyniu dostał by tęgie baty ?

  10 Lubię
 • do ccc

  Przyjdź to się dowiesz jak zaliczysz w cymbał:)

  6 Lubię
 • ccc

  czyli można zakłócać też wszystkie konferencje PSL ?

  15 Lubię
 • nie zakłócał...

  W odpowiedzi na: ccc

  ...poczekał aż skończą i zaprosił do dialogu, a oni pierzchli.

  7 Lubię
 • XD

  W odpowiedzi na: nie zakłócał...

  taa, bo krzyczenie kłamcy bez przerwy to nie jest zakłócanie konferencji :p

  6 Lubię
 • widziałem to

  W odpowiedzi na: XD

  Skandowanie miało miejsce jak już pisiory spie***lały!

  7 Lubię
 • mixx

  No to marszałek Sosnowski chyba wyleczył PIS z wojaży po Urzedach Marszałkowskich:D:D:D

  3 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: mixx

  Ja to odebrałem bardziej jako grożbę , nie tykać " minipaństwa PSL" :):):)

  16 Lubię
 • Edwarda

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  GTonący brzytwy się chwyta
  Bierze przykład z kodziarstwa.wstyd.

  11 Lubię
 • mixx

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  Ależ można tykać tylko trzeba używać argumentów a nie kłamstw, to chyba nie marszałek podkulił ogon i uciekł a pani Mazurek wojewoda i jego świta? dlaczego nie chcieli rozmawiać? no proszę odpowiedzeć?

  5 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: mixx

  Ich dolegliwości są nieuleczalne.

  3 Lubię
 • obserwator

  Wstyd, że przedstawiciele rządu przestraszyli się merytorycznych wypowiedzi Marszałka i uciekli. Brawo dla tych pracowników Urzędu Marszałkowskiego, którzy nie pozwolili na fałszywą ocenę w tym zakresie zarówno Marszałka jak też rzeszy tych pracowitych tyrających miesiącami na właściwym wykorzystaniem środków unijnych.
  Do tego rządowego towarzystwa pasował Rębek mógłby się pożalić, że nie potrafił złożyć kompletnego wniosku.

  9 Lubię
 • powiatowy

  Janek Gil startuje do powiatu z jednej listy z Jakubowskim , czyżby w ten sposób chciano wyautować obecnego wicestarostę , Janek nie daj sie

  19 Lubię
 • łysy

  W odpowiedzi na: powiatowy

  Janek Gil nie daj sie młodemu Kubusiowi , wstawili ci Jakubowskiego żebyś odpadł i nie był starostą !

  6 Lubię
 • sam

  Kotwica - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Czyźak - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  Skoczylas - PLATFORMA OBYWATELSKA

  15 Lubię
 • obserwator

  Za to radzyńska totalna opozycja z PO i .N zeszli do " podziemia ", nikt nie startuje pod tym logo ani do miasta , ani do powiatu . Trzeba dokładnie przeczytać listy wyborcze aby zobaczyć państwo z PO w innych komitetach

  15 Lubię
 • czytelnik

  W odpowiedzi na: obserwator

  wstydzą się tego do czego należą ? myślą że oszukają wyborców ?

  7 Lubię
 • Edek

  ciekawe czy pracownicy zamknęli Urząd Marszałkowski na klucz jak pobiegli na czele z Sosnowskim na konferencję ministra :):):):)

  19 Lubię
 • tak z przyzwoitości

  W odpowiedzi na: Edek

  A minister, wojewoda i poseł to byli na urlopie? W delegacji służbowej? Czy na L4? A może przyjechali do Lublina prywatnie? Kto mi odpowie?

  6 Lubię
 • tak z ciekawości

  Czy zakłócanie konferencji prasowej ministra Kwiecińskiego jest wpisane w program PSL ?

  18 Lubię
 • kwieciński

  W odpowiedzi na: tak z ciekawości

  minister skończył i czekał aż ktoś mu powie że klamie beszczelnie, i sie doczekał, a więc nikt mu tych jego bredni w wypowidaniu nie przerywał.
  To Mazurek za inicjowała ucieczką z konferencji i jak szczór łacznie ze świtą rządową województwa, opuścili plac boju w popłochu!!!!!!

  6 Lubię
 • tak z przyzwoitości

  W odpowiedzi na: tak z ciekawości

  czy ucieczka przed konfrontacją z marszałkiem i odpowiadaniem na trudne pytania to norma pisu? Czy robienie konferencji przez ministra z pisu przed urzędem marszałkowskim a nie w środku to norma pisu? Dlaczego nie debata? Czy normą pisu jest atak ale za plecami zainteresowanego?

  8 Lubię
 • ale jaja

  W odpowiedzi na: tak z przyzwoitości

  To sobie obejrzyj konferencję marszałka Sosnowskiego w starostwie powiatowym u starosty Kotwicy , który jest kontrkandydatem burmistrza Rębka w wyborach samorządowych . Co on tam robił ? Wniosek składało miasto nie powiat , miasto nawet nie otrzymało decyzji a Sosnowski już brylował w otoczeniu swoich kolegów z PSL

  14 Lubię
 • Kong

  W odpowiedzi na: ale jaja

  Bo rembeka niby taki święty? Ciekawe jakie kwity pokazywał na konferencjach? Makulaturę czy prawdziwe pozwolenia na budowę? ?

  4 Lubię
 • The Best

  Trafiła do mnie ulotka faworyta w wyborach do rady powiatu z kredo(ą) w tle. Główne hasło to - kandydat na starostę. Osobiście uważam, że kandydat wstrzelił się idealnie w znaczenie słowa kredo. W jego przypadku jest to zarówno, chrześcijańskie wyznanie wiary, jak i kardynalna zasada, którą ktoś się kieruje. Naczelnik, prezes, kierownik, burmistrz, starosta, marszałek, aby tylko swoją śmieszność jakimś tytułem przykryć. Dla mnie to faworyt. Znam przekrój dusz naszego społeczeństwa. Smutna jest moja refleksja, ale dotyczy wielu kandydatów ze wszystkich komitetów.To nie wybory w niektórych przypadkach. To łapanka przypadkowych ludzi na potrzeby głównych rozgrywających z krzywdą dla nich samych. Później będą ich rodziny wysłuchiwały, że tatko lub mamunia nie posiadała umiejętności zabrania głosu w żadnym temacie przez 4 lata. Lepiej już księdzu parasolkę na głową nosić. Ludzie pochwalą a tak czepiają się chamy, że dobry człowiek podniósł rękę za remont pchlego pałacu bogatego pana kiedyś.

  5 Lubię
 • ulaniak

  W odpowiedzi na: The Best

  o esiu piszesz ? on na wszystkie posady się nadaje ? no oprócz sekretarza powiatu ?:):):)

  1 Lubię
 • Wszędzie, ale to wszędzie

  PiS powinien spier...ać w podskokach!!! za to uczynili swoim rodakom.

  14 Lubię
 • oli

  Tak samo powinna wyglądać konferencja rębka i biereckiego, niestety radzyńscy peeselowcy nie mają jaj:D

  7 Lubię
 • mixx

  W odpowiedzi na: oli

  A to jeszcze jacyś są?

  2 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: mixx

  Lucjan jeszcze się ostał :p

  7 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin