Władza w Białej Podlaskiej poczuła się dotknięta treścią oświadczenia, jakie w związku z ubiegłorocznym konfliktem o szkolną stołówkę zamieszczono na Facebooku. Dlatego domaga się od właścicielki firmy Diana Mirosławy Ładniak przeprosin w lokalnej prasie i 10 tysięcy złotych na cel społeczny. Nieprawdziwe i bezpodstawne zarzuty miały być skierowane przeciwko prezydentowi Dariuszowi Stefaniukowi oraz władzom gminy miejskiej.

Niewłaściwe i naruszające dobra osobiste bialskiej władzy i jej organów zachowanie, ma zdaniem obecnej władzy, rzutować na dobre imię całego miasta. To dlatego z pozwem do sądu wystąpiła gmina miejska. - Powód domaga się aby pozwana opublikowała przeprosiny za nieprawdziwe i bezpodstawne zarzuty, skierowane przeciwko prezydentowi Białej Podlaskiej oraz władzom gminy miejskiej, jakie zawarła w oświadczeniu na profilu "Diana Biała Podlaska", na portalu Facebook – potwierdza sędzia Ewa Bazelan, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Lublinie do spraw cywilnych. Przeprosiny mają być zamieszczone w dwóch lokalnych tygodnikach oraz na Facebooku. Dodatkowo gmina chce jeszcze zasądzenia od pozwanej 10 tysięcy złotych na bialskie Stowarzyszenie Promień. Pozew wpłynął do Sądu Okręgowego w Lublinie pod koniec ubiegłego roku.

Chodzi o oświadczenie zamieszczone 25 września 2016 r. Jego autorzy podpisani: „Cały Zespół Firmy Usługi Gastronomiczne Diana” wyrazili tam m.in. swoją opinię o władzach miasta. W wystąpieniu zastanawiano się nad prawidłowością przetargu na prowadzenie stołówki a prezydenta spytano, czy wie „na czym polega prowadzenie własnej firmy”. Podziękowano mieszkańcom za wsparcie i zapowiedziano twardą walkę z magistratem: „Nie zamierzamy poddawać się niesprawiedliwej i stronniczej władzy (...) Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Białej Podlaskiej i wszyscy mamy demokratyczne prawo głosu. To nasz wybór – czy zgodzimy się na niesprawiedliwość i prywatę władz, czy będziemy walczyć o swoje” - napisano. Chcieliśmy dowiedzieć się w urzędzie, czy sąd jest właściwym miejscem do dyskusji o subiektywnych ocenach działania władz publicznych, ale telefon jego rzecznika prasowego milczał.

Sprawa jest pokłosiem głośnego sporu między ratuszem a znaną w mieście firmą cateringową. Jesienią ubiegłego roku przegrała ona przetarg na prowadzenie szkolnej stołówki. Nie chciała jednak opuścić lokalu, tłumacząc to rzekomymi nieprawidłowościami przy przetargu. Miasto argumentowało, że zajmowała pomieszczenia bez tytułu prawnego, gdyż łącząca strony umowa najmu została wypowiedziana i uległa rozwiązaniu. Dlatego wniosło do sądu pozew o eksmisję. W grudniu 2016 r. na wskutek wycofania pozwu (jeszcze przed rozpoczęciem procesu firma opuściła zajmowany lokal) sąd umorzył postępowanie, zasądzając na rzecz miasta 600 złotych zwrotu kosztów procesu. Na najnowszy pozew Mirosława Ładniak na razie nie złożyła jeszcze odpowiedzi. - Nie uważam, abym naruszyła czyjekolwiek dobra. Niebawem nasz prawnik ustosunkuje się do zarzutów – mówi.

(mg)

 • do diany

  Zgłoś

  Pani Diano, pani da sobie już spokój. Wszyscy wiemy, jak to wyglądało, jak zdemolowała pani stołówkę.

 • śmieszek dyda

  Zgłoś

  Na portalu, który czyta trzy osoby na krzyż, tyle komenchtarzy negatywny na stefaniuka. Przypadek? Nie sądzę!

 • Znawca tematu

  Zgłoś

  Sprawa Diany to celowy zabieg PR mający przykryć smród jaki zatacza coraz szersze kręgi wokół Stefaniuka . Nie dajcie się zwieść.

 • Ucziwa

  Zgłoś

  No ,Panie Stefaniuk. STAŃCIE DO WYJAŚNIEŃ. ARMAGEDON SIĘ ZBLIŻA.

 • Wiktor

  Zgłoś

  Z moich informacji dowiedziałem się ,że sprawą interesują się już media ogólnopolskie, jak również Stowarzyszenie SOWA.

 • Mieczysław Wójtowicz

  Zgłoś

  Szanowni Państwo. Wszyscy pamiętamy ja Wojciech Sumliński oskarżył Bronisława Komorowskiego o bycie wielokrotnym przestępcom który jest poważnie zamieszany w aferę Pro Civili. Domagał się publicznie ,żeby Komorowski pozwał go do Sądu. Komorowski tego nie zrobił co wielu potraktowało jako przyznanie się do winy. Teraz Sumliński wysuwa oskarżenia wobec Stefaniuka. CZY ZATEM DARIUSZ STEFANIUK WYTOCZY PROCES SUMLIŃSKIEMU ? Jeśli tego nie zrobi Sumlińskiemu zostanie przyznana racja i nastąpi kompromitacja Stefaniuka. Jeśli wytoczy proces a Sumliński przegra, nastąpi totalna kompromitacja Sumlińskiego i jego opowieści książkowych. CZEKAMY PANIE STEFANIUK NA PANA RUCH.

 • Wenio

  W odpowiedzi na: Mieczysław Wójtowicz Zgłoś

  Sumliński wielokrotnie chwalił się ,że nie przegrał żadnego procesu. Oto co napisał niedawno Sumliński: " Tymczasem od co najmniej siedmiu lat piszę i mówię wszędzie – w telewizji, radio, prasie, spotkaniach autorskich, książkach, w Internecie, czy nawet na tym forum - że moje życie, to nieustanne procesy, które jednak nawet w ułomnych sądach III RP wygrywam wszędzie i zawsze ". "Całkiem jeszcze niedawno miałem cztery procesy karne (tych cywilnych, zakładanych mi przez byłych ludzi służb tajnych, dziś często „biznesmenów” z pierwszych stron gazet, już nawet nie liczę – ale też wygrałem dokładnie wszystkie, łącznie kilkanaście, jeden po drugim), z których trzy wygrałem - jednym z nich , najważniejszym , była „matka” wszystkich moich problemów, tzw. „Afera Marszałkowa” z udziałem Bronisława Komorowskiego i spółki, która była niczym drzewo, do którego przytwierdzano kolejne gałęzie. Pozostała czwarta, ostatnia sprawa, do której dokooptowano mnie na siłę siedem lat temu..."

 • Koper

  Zgłoś

  Komentarz jednej z osób ze strony facebookowej Wojciecha Sumlińskiego , cytuję : " Prezydent PiS to nietykalny aferzysta lizus senatora Biereckiego o czym wie Jaroslaw Kaczynski.Koledzy z Pruszkowa razem ze Stefanukiem wizytowali lotniska wojskowew miescie Biala Podlaska.Juz wiecej nie zostanie prezydentem miasta Biała Podlaska" Jak tak można ??

 • HUR

  W odpowiedzi na: Koper Zgłoś

  Masz dowody? To są poważne oskarżenia i w dodatku nieprawdziwe. Nikogo takiego w Białej Podlaskiej nie było. Robicie aferę i skandal tam gdzie go nie ma. W dodatku przekraczając granicę absurdu. Was już naprawdę nie da się leczyć...

 • Aga

  W odpowiedzi na: HUR Zgłoś

  Do HUR .Lecz się sam i naucz się rozumieć tekst pisany. Żałosne...

 • Koper

  W odpowiedzi na: HUR Zgłoś

  Ja mam mieć dowody ???? To chyba Sumliński je powinien mieć. Umiesz czytać ze zrozumieniem człowieku? To Wojciech Sumliński opublikował te informacje a Ty się pytasz o mnie.

 • Katarzyna

  Zgłoś

  A oto co napisał Sumliński na facebooku: https://www.facebook.com/sumlinski/?fref=ts

 • UM- Jeden z wydziałów

  Zgłoś

  Z przykrością muszę oznajmić, że miasto coraz bardziej się ośmiesza i następuje kolejne obniżenie rangi naszego grodu. Trwa swoisty Dance Macabre. Obecny włodarz miasta niestety poza wąską grupą klakierów i potakiwaczy nie cieszy się szcunkiem ani poważaniem. Dobra wiadomość dla Białej Samorządowej : działacie na te towarzystwo jak czerwona płachta na byka. I zaczynają puszczać nerwy. I tak trzymajcie Panowie. Atmosfera w magistracie jest nieznośna, ludzie na pewne tematy boją się rozmawiać. Doszło do tego ,że niektórzy pracownicy pokątnie fotografują dokumenty, nagrywają telefonami i dyktafonami naczelników a naczelnicy nie wykluczam prezydentów. Nikt nie może być pewny swojej przyszłości i wielu szuka jakieś polisy ubezpieczeniowej dla siebie. Tak to jest jak rządzi się strachem. Z czasem jak pewne osoby przekonają się do Białej Samorządowej, to zaczną wychodzić bardzo interesujące sprawy na światło dzienne. Pozdrawiam Panów z BS. Kruszeje ten mur, pomału kruszeje.

 • Eliza

  W odpowiedzi na: UM- Jeden z wydziałów Zgłoś

  Potwierdzam , że takie praktyki mają miejsce.

 • BIALANIN

  W odpowiedzi na: UM- Jeden z wydziałów Zgłoś

  zwoje mózgowe ci kruszeją raczej :)

 • fred

  W odpowiedzi na: UM- Jeden z wydziałów Zgłoś

  "pokątnie fotografują dokumenty, nagrywają telefonami i dyktafonami naczelników a naczelnicy nie wykluczam prezydentów". Poproszę dowody, bo jestem bardzo ciekawy :) Wy ludzie już macie naprawdę nierówno pod sufitem :)

 • Sala obsługi klienta

  W odpowiedzi na: fred Zgłoś

  Co niektórzy to chyba zapomnieli jak biegali po urzędzie prosząc o danie "papierów i informacji" na Andrzeja Czapskiego. Karma wraca. Ze zdwojoną siłą.

 • UM - Jeden z wydziałów

  W odpowiedzi na: fred Zgłoś

  Proszę się zwrócić do tych osób. Jednak myślę ,że na chwilę obecną nikt nie będzie się narażał na utratę pracy. Na zarzuty karne oczywiście nie, bo każdy ma prawo nagrywać siebie samego, swoje rozmowy i otoczenie i chodzić z włączonym dyktafonem. Pozdrawiam serdecznie.

 • fred

  W odpowiedzi na: UM - Jeden z wydziałów Zgłoś

  No tak :) Dziękuję za wyjaśnienie :)

 • Dori

  Zgłoś

  Proszę się odnieść do informacji jakoby prezydent przyjmował w naszym mieście gangsterów. Pisze o tym Wojciech Sumliński. A o to cytat : "Pod koniec września 2016 roku – w czasie, gdy kończy się ta opowieść – Andrzej Zieliński, pseudonim „Słowik” i Leszek Danielak, pseudonim „Wańka”, bossowie mafii pruszkowskiej nieomal wprost po opuszczeniu zakładów karnych przyjechali do Białej Podlaskiej, by jak za starych dobrych czasów wizytować lotnisko wojskowe. Nie przyjechali, co ciekawe, sami, lecz dla niepoznaki w towarzystwie azjatyckich „inwestorów”. Panowie zostali podjęci z najwyższymi honorami przez prezydenta miasta i lokalne władze – i było naprawdę uroczo oglądać, z jakim pietyzmem gangsterzy weszli w rolę biznesmenów pochylających się z troską nad losem mieszkańców Białej Podlaskiej...". SKANDAL !!!!

 • grzecznie

  W odpowiedzi na: Dori Zgłoś

  Skandal? :) BZDURA RACZEJ. Nawet w najciekawszych fantazjach nie przyszło by normalnej osobie takie coś do głowy. No ale Sumliński...

 • Dori

  W odpowiedzi na: grzecznie Zgłoś

  Sumliński to dobry znajomy Stefaniuka, który notabene bywał na wieczorach autorskich tego pisarza w kościele na ul. Długiej. Razem przez ścianę pracowali na ulicy Francuskiej, bowiem tam mieści się redakcja Tygodnika Podlaskiego i biuro senatora. Sumliński niewiarygodny ? W przypadku Komorowskiego był wiarygodny ,a w przypadku Stefaniuka już nie ? Niech Stefaniuk poda Sumlińskiego do sądu.

 • grzecznie

  W odpowiedzi na: Dori Zgłoś

  No to sam pan się ośmieszasz. Skoro znajomi, to czemu jeden na drugiego miałby smarować takie bzdety? Wybaczam Sumlińskiemu bo jest to przypadek nieuleczalny, ale pan to się nie ośmieszaj, może jest jeszcze dla pana ratunek, proszę pytać w szpitalu.

 • Dori

  W odpowiedzi na: grzecznie Zgłoś

  Wojciech Sumliński był naczelnym Tygodnika Podlaskiego, którego to siedziba mieściła się na ul. Fracuskiej, tam gdzie siedziba senatora. Wszyscy się znają doskonale, obaj mówili o sobie w superlatywach. Nie wiem co się stało ,że Sumliński zaatakował Stefaniuka. Nie do mnie te pytania. Jeżeli Sumliński to osoba niewiarygodna to mam nadzieję ,że Stefaniuk pozwie Sumlińskiego do Sądu.

 • wyborca bialczanin od urodzenia

  Zgłoś

  Za dużo piszecie tu o Prezydencie , a ja Wam mówię ,że 80% odpowiedzialności za to co on wyprawia ponoszą Radni Rady Miasta jako organ uchwałodawczy !!!! Wyborcy muszą się głęboko zastanowić kogo wybierają do Rady Miasta - bo teraz p. radna Alicjo to jest dopiero SITWA !!!!!!!!

 • Urzędasy

  Zgłoś

  Co Panie Trantau i inne urzędasy - macie nakaz od Prezydencika by wypisywac od 8 rano komentarz po komentarzu?:) Tylko się do pracy weszło?:D Przecież to widać, wystarczy trochę inteligencji!! Myślicie, że mieszkańcy Waszego miasta, którym tak pięknie rządzicie to ignoranci Waszego pokroju? Już nie okłamiecie. Afera za aferą, układy z mafią i nie wiadomo co jeszcze. Pewnie nieźle trzęsiecie gaciami teraz wszyscy, szczególnie Ty, Panie Trantau - Prezydencik po tych aferach jeszcze znajdzie jakąś ciepłą posadkę, bo ma znajomości, ale Ty jesteś już całkowicie skończony.

 • Legia Warszawa

  Zgłoś

  Żeby to jedzenie chociaż dobre było

 • SP9

  W odpowiedzi na: Legia Warszawa Zgłoś

  Radzę zapytać rodziców i nauczycieli o jakość dań i organizację wydawania posiłków przez Triomix. Kiedyś na stołówkę chodziło pewnie z ponad 500 uczniów, teraz w klasie mojego syna na stołówkę zapisanych jest 2 uczniów, chociaż i tak wątpię by to jedli. Po jednym spróbowanym obrzydliwym obiedzie i wydzieraniu się Pani wydającej posiłki, większość dzieci już nigdy na stołówkę wrócić nie będzie chciało. Takie przykre, że mimo tak głośno wychwalanych przez Pana Chomiuka wielu lat doświadczenia gastronomicznego, a do tego wiekich udogodnień i układów, Triomix nawet obiadu dla dziecka ugotować i wydać nie potrafi.

 • Parafraza

  Zgłoś

  Ten cały konflikt wywołany przez tę panią od tych kotletów był śmieszny.

 • Kotlecik

  W odpowiedzi na: Parafraza Zgłoś

  Panie T. - ale tymi kotlecikami to chętnie byś się ponapychał :) Nie oszukasz nas :D

 • Michał

  Zgłoś

  Mam nadzieję, że pójdzie Dianie w pięty. Bezczelna pani.

 • Kali

  W odpowiedzi na: Michał Zgłoś

  Pójdzie w pięty , ale komu innemu. Prezydent miasta i gangsterzy ??? SZOK. PO PROSTU SZOK !

 • Marek

  Zgłoś

  Widzę cały UM już zaangażowany w wpisywanie komentarzy które mają bronić biednego Danusia.

 • Lopezowa

  W odpowiedzi na: Marek Zgłoś

  Desperacka próba obrony. Tu już nie ma kogo bronić.

 • oburzony

  W odpowiedzi na: Marek Zgłoś

  a co ty baranie myślisz że tylko urzędnicy mają prawo walczyć o godne traktowanie z szacunkiem???

 • Hipokryzja

  W odpowiedzi na: oburzony Zgłoś

  A myślisz, że Ty, używając takich określeń jak "baranie" odnosisz się z szacunkiem??? Hipokryzja urzędników z UM nie zna granic.

 • oburzony

  W odpowiedzi na: Hipokryzja Zgłoś

  dostosować poziom należy niestety do rozmówcy

 • oburzony?

  W odpowiedzi na: oburzony Zgłoś

  to pewnie diana dostosowała poziom do prezydenta i jego przy****sów, takich jak ty

 • HIPOKRYZJA

  W odpowiedzi na: oburzony Zgłoś

  to osiągnąłeś skutek odwrotny do zamierzonego :)

 • zygfryt444

  Zgłoś

  Czekamy na przeprosiny pani Ładniak. W końcu się pani doigrała i może czas zrozumieć że nie można tak łgać i skłócać mieszkańców. Mamy oczy! Sami potrafimy ocenić kto kłamie i żeruje na dobrych warunkach najmu. BA! Prawie bezpłatnego najmu. Niech pani stuknie się w pierś jak katoliczka. Chyba że pani nie jest, to w czzoło .

 • Triomix

  W odpowiedzi na: zygfryt444 Zgłoś

  Za darmo to wynajmuje Triomix, nie zapłacił jeszcze ani złotówki! :) A jest tam już od ponad 2 miesięcy! :) Taki to pożyje :) Do tego nie ma pracowników bo go nie stać, więc pracownicy SP 9 mają narzucony obowiązek, charytatywnie remontować Chomiukowi stołówkę i kuchnię. Płytki ułożyła mu firma pewnego członka Rady Miasta. To jest dopiero życie jak w puchu, dzięki układom rodzinnym :)

 • Marta

  Zgłoś

  Ale widzę ma tutaj pani diana fanów w komentarzach :):):) jeszcze was nie struła? bo mnie z rodziną tak! i to w przeciwieństwie to bzdur które mówiła do Stefaniuka jest prawda!

 • WERchliś

  Zgłoś

  Diana zniszczyła stołówkę w dziewiątce. Dzieci przez kilka miesięcy nie mogły jeść, były karmione tylko bzdurami o tym jaką to wyśmienitą kuchnie prowadzi Ładniakowa. I co z tej kuchni skoro kosztem miasta próbuje się dorobić? Biznesy sobie robi, stawki za wyża a za lokal chce płacić grosze? I do tego jeszcze gte kłamstwa, straszenie władz miejskich, bo jak komuna minęła to już można prezydentowi na głowę narobić. o nie nie, nie można! bo człowiek ma godność i chce tej wolności również dla siebie, nie tylko żeby ktoś inny miał wolnośc gadania o nim bzdur. czekam na zwycięstwo MIASTA!!!!

 • naczelnik

  Zgłoś

  O urzędasy - przy****sy się odezwali - 7,30 włączamy czajniki , sypiemy kawę do szklanek , czekając na wrzątek siadamy do kompa służbowego i jazda !!!!!!! Do roboty się zabierać - kwity zaległe czekają !!!!!

 • oburzony

  W odpowiedzi na: naczelnik Zgłoś

  A ja nie urzędas. I co powiesz? To już nie można stawać w obronie okradania miasta nie będąc urzędasem?

 • głodny

  Zgłoś

  I co wy tutaj wypisujecie o wolności słowa!? To jest wolność wypowiedzi? Jak się obraża i publicznie szkaluje? To jest lepperyzm drodzy państwo!!! Tak się robi polityke najniższych lotów. Stefaniuk ma chociaż tyle odwagi że poszedł z tym do sądu bo te gadanie po próżnicy trzeba ukrócić. Dobrze że wszyscy się dowiedzą jak wyglądał interes Diany. Szwindel na szwindlu!

 • Do głodnego

  W odpowiedzi na: głodny Zgłoś

  Napij się kakałka i niech Ci Pozytywka opowie coś o Jelczach:)

 • ewka

  Zgłoś

  DIANA OKRADŁA MIASTO! PANI ŁADNIAK NIE DOŚĆ ŻE MA CIĘTY JEZYK TO JESZCZE DYPOSNUJE WRODZONYM CHAMSTWEM! BO JAK MOŻNA ZOSTAWIĆ STOŁÓWKE W TAKIM STAANIE!? Z OSZPECONYMI ŚCIANAMI I PORZZECINANYMI PRZEWODAMI> TO JEST DOPIERO WSTYD! JAK PANI NIE WSTYD W IMIENIU WSZYSTKICH MIESZKANCÓW SZCZEGÓLNIE UCZNIÓW SZKOŁY!!!????

 • pieczynski

  Zgłoś

  A i tak zabrzmią krytykanci mówiący o wolności słowa. Jasne, mamy wolność słowa, ale jeśli ktoś publicznie obraża i mówi nieprawdę, to chyba słaba ta wolność.

 • gras

  Zgłoś

  wystarczą przeprosiny i sprostowanie, pani Ładniak. i po co było tak skakać? może wreszcie prawda wyjdzie na jaw bo kłamstwo ma krótkie nogi.

 • Aneta

  W odpowiedzi na: gras Zgłoś

  Ja jako mieszkanka miasta i mama ucznia sp9 uważam akurat że Pani Ładniak nie ma za co przepraszać. Powiedziała samą prawdę, pierwsza która się na to odważyła. Na szczęście nie ostatnia. Przepraszać za kłamstwa może prezydent i jego współpracownicy. I to nie tylko w tej sprawie.

 • sas79

  Zgłoś

  może w taki sposób wystraszy się nie tylko pani diana ale również wszyscy którzy zaczynają pisać głupoty żeby skłócić mieszkańców, bo to jest jawny atak w dobre imię miasta

 • Magic

  W odpowiedzi na: sas79 Zgłoś

  Doprawdy ??? Zaręczam ,że wręcz odwrotnie :) . NIE ZAMKNIECIE NAM UST !!

 • j23

  W odpowiedzi na: sas79 Zgłoś

  no i wszystko jasne, na przykładzie Diany trzeba wszystkich przestraszyć , nie można mówić nic złego na tak wspaniałych włodarzy Miasta , najbardziej na szkodę dobrego imienia Białej to niestety działają 3 pacynki. Trzeba jednak nie znać historii aby myśleć , że można zastraszyć wszystkich

 • witek

  Zgłoś

  I po co były pani Ładniak te kłótnie? Teraz ma wygodniej pewnie, na swoim, tylko smród został bo oszczerstwach w kierunku prezydenta.

 • Dagmara

  Zgłoś

  No i dobrze. Trzeba wreszcie się zająć tymi trucicielami internetu. Niech wreszcie sobie co niektórzy uświadomią, że nie można gadać wszystkiego co ślina na język przyniesie!

 • LUKAS

  Zgłoś

  PYTANIA O INCYDENT NA PRZEJŚCIU GRANICZNYM JEŚLI TAKOWE MIAŁO MIEJSCE TRZEBA KIEROWAĆ DO STRAŻY GRANICZNEJ I IZBY CELNEJ,TAKIE ZAJŚCIA POWINNY BYĆ SKRUPULATNIE ODNOTOWYWANE W KSIĄŻKACH SŁUŻBY.PONADTO JEST TEŻ CAŁODOBOWY MONITORING CAŁEGO OBIEKTU.CHYBA ,ŻE ŚLADY ZOSTAŁY USUNIĘTE WTEDY ZOSTAJĄ TYLKO NAOCZNI ŚWIADKOWIE.

 • Wiktor

  Zgłoś

  Proszę Białą Samorządową o zadanie w trybie inf. publicznej o zadanie pytań: ile razy prezydent jeździł w czasie swojej kadencji do Brześcia, z kim się spotykał, czego dotyczyły rozmowy, gdzie nocował , kto i ile za te wizyty płacił. Swoje pytanie motywuję tym, iż wedle źródeł D.S. został prawdopodobnie kilkukrotnie nagrany przez służby białoruskie podczas swoich pobytów w Brześciu. Co ciekawe bialskim lotniskiem wykazują zainteresowanie służby chińskie a dokładnie rzecz ujmując Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwa. Pytanie brzmi kto wizytował bialskie lotnisko wraz z grupą Chińczyków i Białorusinów ? Oficerowie wywiadu pod przykryciem? Niewykluczone ,że służby białoruskie i chińskie chcą z pozycji bialskiego lotniska prowadzić działalność wywiadowczą pod przykryciem działalności gospodarczej i inwestycji. Interesujące...

 • Krzysztof

  W odpowiedzi na: Wiktor Zgłoś

  Wychodzi na to że służby specjalne obcych państw usilnie szukają kompromitujących materiałów na naszego włodarza, o ile jeszcze nie znaleźli. Czyżby chodziło o "gładki i bezproblemowe" wejście w strefę naszego miasta, tak żeby ktoś się nie rozmyślił? A może o zalegendowanie swojej obecności i monitorowanie Obrony Terytorialnej która być może będzie miała swoje lokum na lotnisku i wschodniej flanki NATO ? Jakie były ustalenia na Białorusi i co kto komuś obiecał ? Dlaczego na otwarciu strefy ekonomicznej nie było lokalnych przedsiębiorców ? Jakie w końcu były kulisy powołania Renaty Stefaniuk do rady nadzorczej Jelcza wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej ?

 • widz

  W odpowiedzi na: Wiktor Zgłoś

  Jeszcze niech wyjaśni dlaczego nietrzeźwy awanturował się na granicy ,aż został zakuty w kajdanki :p

 • Bardzo ciekawe

  Zgłoś

  A wszystko to pod okiem „specyficznej obsługi” audio-video funkcjonariuszy ABW, którzy po opuszczeniu więzień przez bossów „Pruszkowa” monitorowali przecież każdy ich krok. Pointę do tej historii dopisze życie i z pewnością będzie to pointa niezwykle ciekawa” …
  [Oficer]- Wojciech Sumliński

 • Bardzo ciekawe

  Zgłoś

  No bo jak tu nie być szczęśliwym, jeśli za chwilę na lotnisku będą wielkie inwestycje i praca dla wszystkich? I takie gremium składające się z bialskich włodarzy, Azjatów i kryminalistów kierujących największą organizacją przestępczą w Polsce i bez cienia wątpliwości szykujących kolejny szwindel – w tym zakresie nie miałem wątpliwości, bo jeśli ktoś przez całe dorosłe życie uprawia swój zawód, dajmy na to bandziora, i osiąga w nim wielkie sukcesy, to przecież na stare lata nie będzie zmieniał zawodu, prawda? – zrobiło sobie kilkugodzinny rekonesans po lotnisku i przyległych doń miejscowościach.

 • Bardzo ciekawe

  Zgłoś

  Pod koniec września 2016 roku – w czasie, gdy kończy się ta opowieść – Andrzej Zieliński, pseudonim „Słowik” i Leszek Danielak, pseudonim „Wańka”, bossowie mafii pruszkowskiej nieomal wprost po opuszczeniu zakładów karnych przyjechali do Białej Podlaskiej, by jak za starych dobrych czasów wizytować lotnisko wojskowe. Nie przyjechali, co ciekawe, sami, lecz dla niepoznaki w towarzystwie azjatyckich „inwestorów”. Panowie zostali podjęci z najwyższymi honorami przez prezydenta miasta i lokalne władze – i było naprawdę uroczo oglądać, z jakim pietyzmem gangsterzy weszli w rolę biznesmenów pochylających się z troską nad losem mieszkańców Białej Podlaskiej, którzy powinni być szczęśliwi.

 • Jan

  Zgłoś

  Jak się to czyta to po prostu ręce opadają do kostek. Niebywała małość, niebywała mściwość. Ja rozumiem, że reelekcja oddala się coraz bardziej, Biała Samorządowa niewykluczone, że dysponuje potężnymi "hakami" i komuś puszczają nerwy. Jednak ten desperacki krok spowoduje całkiem odwrotny skutek. Apeluję do wszystkich : NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ.

 • Do redakcji

  Zgłoś

  Swoją drogą może redakcja opisała by jak to dokładnie jest ze stołówką w SP9 a jak było za DIANY? a może BS by się tym zajęła?

 • Stan

  Zgłoś

  Teraz już rozumiem. Nasz prezydent, wzorem I sekretarza KC pis chce zostać człowiekiem wolności. Ta sama hipokryzja.

 • SP 9

  Zgłoś

  Prezydent mógłby się też zainteresować ty, dlaczego firma TRIOMIX po ponad 2 miesiącach urzędowania na stołówce nie zapłaciła jeszcze ani grosza???? i dlaczego remont stołówki wynajętej przez prywatną firmę, wykonują pracownicy szkoły w ramach swoich codziennych obowiązków????!!! za czasów Diany było to nie do pomyślenia, za wszystko odpowiadała i płaciła firma a nie podatnicy! nie wykorzystywno też woźnych i innych pracowników dla dobra prywatnej firmy. Triomixa na nic nie stać, ale w sumie przecież to rodzinna firma prezydenta, więc ma teraz jak w puchu. Mam nadzieję, że ktoś to nagłośni i pociągnie ich do odpowiedzialności.

 • Imię

  W odpowiedzi na: SP 9 Zgłoś

  Proszę się nie czepiać naszego Prezydenta, On jeszcze rozkminia czy teść siostry to rodzina, czy może TRIOMIX to nieznana Mu firma! Pozatym Diana przesadziła w pierwszym przetargu jak chciała dobrowolnie wnosić opłatę w wysokości z przetargu. A wogóle to czego się spodziewaliście po tym trójkąciku fachowców. Ktoś kiedyś napisał pod fotografią na FB "głupi, głupszy, alkocholik"!!!

 • dojna zmiana

  W odpowiedzi na: SP 9 Zgłoś

  PRYWATA I PYCHA NASZEGO PAJACA DYZMY DOPROWADZI NASZ GRÓD DO ZACOFANIA I ŚREDNIOWIECZA JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO

 • 07

  W odpowiedzi na: dojna zmiana Zgłoś

  zwracam uwagę, że Dyzma sam nie rządzi ma jeszcze godnych siebie pomagierów , Łysego i złotoustego Michałka, tak samo się ośmieszają uczestnicząc w tym cyrku , wszyscy na niczym się nie znają tylko by się lansowali

 • koziol

  W odpowiedzi na: 07 Zgłoś

  Faktycznie 3 pajaców ale tylko jeden z nich wydaje ostateczną decyzję łysy i złotousty to klauny podporządkowane

 • Pracownicy

  Zgłoś

  Prezydent tylko znów się ośmiesza. Po raz kolejny. Może wytłumaczy przy okazji DLACZEGO pracownicy urzędu miasta mają kategoryczny ZAKAZ zamawiania obiadów z Diany? To już przekracza granice błazenady, żeby Prezydent tak w siebie zapatrzony, zaczął decydować za pracowników, co mogą jeść a co nie.

 • Jadzia

  W odpowiedzi na: Pracownicy Zgłoś

  Niedługo wyznaczy wam czas i miejsce wypróżniania jelita grubego i pęcherza !!!!!!! tylko się cieszyć jakie "cudo" wybraliście !!!!!!

 • żuczek

  W odpowiedzi na: Jadzia Zgłoś

  Ja bym im kazał chodzić w pampersach i tak poza piciem kawy nic nie robią

 • adnrzej##

  Zgłoś

  Zawsze, ilekroć władza zaczyna pozywać ludzi za jej krytykę i ocenę zbliża się do upadku. I ta granicę już pan Stefaniuk właśnie przekracza. Pozywajcie dalej panowie, kogo tam chcecie. A odbije się to wam glebą w najbliższych wyborach. A przy okazji dacie dobrą reklamę, tym, których pozywacie i będziecie pozywać. Swoją drogą, co za pacan doradził to Stefaniukowi? Przecież to prosta droga do politycznego samobójstwa.

 • Fryzjerka

  Zgłoś

  Wszystkich NAS nie uciszycie...................................

 • Centuś

  Zgłoś

  KPINA PANIE STEFANIUK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Do Trantaua

  Zgłoś

  Wtedy doskonale potrafiono odróżniać tak poważną rzecz jak crimen laese maiestatis od zwyczajnej, nawet bardzo złośliwej i chamskiej, krytyki. Niestety, czasy się zmieniły i dziś władza brak przyrodzonego majestatu i samoistnego szacunku żywionego do niej przez poddanych musi się podpierać szacunkiem wymuszonym i majestatem sztucznym, zadekretowanym przepisami prawa.
  Ośmieszyliście się mości Panowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Do Trantaua

  Zgłoś

  W Krakowie za czasów zygmuntowskich kolportowane były pamflety - często bardzo niewybredne - przeciwko królowej Bonie. I co? I nic. Nikomu do łba nie przyszło by szukać sprawców, stawiać ich przed trybunałem i karać. Bo i po co? Toż takie działanie bardziej ośmiesza majestat władcy niż sam pamflet czy w naszym przypadku strona internetowa. Ich Wysokości król Zygmunt i królewska małżonka zadowoleni zapewne nie byli i prywatnie może by nawet mordę obili prześmiewcy ale o angażowaniu do tego osób trzecich, koronnych urzędników czy straży miejskiej mowy być nie mogło! To po prostu nie mieściło się w kulturze politycznej Rzeczypospolitej, które, przywilejami zapewniała stanowi szlacheckiemu prawo do kontroli poczynań i krytyki działań wybranego demokratycznie władcy. Gdyby królowi przyszło do głowy sądowne ściganie pyskatego przeciwnika miałby na głowie bunt szlachty suto okraszony niewybrednymi pamfletami CDN

 • pozwać miasto

  Zgłoś

  Proponuję pozwać Stefaniuka i miasto za nieuprzątnięcie z lodu i śniegu ulic ,chodników począwszy od 6 stycznia do 10 ,niech płaci i płacze ,bo to co on wyprawia to woła o pomstę i nie interesuje mnie zwalanie winy kto był za to odpowiedzialny.

 • Bolo

  Zgłoś

  "Antykomor skazany a Pruszków na wolności" - dodał inny z polityków tej partii, Adam Rogacki. "Skandalem" nazwał ten wyrok z kolei parlamentarzysta Solidarnej Polski Patryk Jaki. "W USA, gdzie niemiłosiernie wyśmiewano się z Busha Jr. nikt by o tym nawet nie pomyślał" - dodał.

 • Igor

  Zgłoś

  Poseł PiS Łopiński - "Władza PRL używała różnych środków, aby odebrać nam wolność. Mam wrażenie, że cel pozostał ten sam - zmniejszenie przestrzeni wolnego słowa, natomiast zmieniły się metody - powiedział natomiast poseł Maciej Łopiński.

 • ferry

  Zgłoś

  Nie wiem, czy pan Stefaniuk odpowiedziałby na pytanie, co sądzi o słowach kolegów z partii. Zwłaszcza, że na razie szuka jeszcze odpowiedzi na pytanie: "na czym polega prowadzenie własnej firmy". I żeby je m.in. znaleźć zwrócił się do lubelskiego sądu. Oczywiście nie sam, ale za pośrednictwem swego urzędu. Przecież zbyt dużo tych pytań na jedną głowę.

 • Obserwator

  Zgłoś

  Sprawa wolności wypowiedzi - Czarnecki razem z europosłem Porębą : "Zwracamy się również do sześciu innych organizacji dziennikarskich, broniących wolności słowa i dziennikarzy zarówno w Europie, jak i w Ameryce. Jesteśmy przekonani, że te organizacje wywrą stosowny nacisk międzynarodowy - zaznaczył Czarnecki.
  Panie Stefaniuk jak odniesiesz się do tych słów??????

 • Jagienka

  Zgłoś

  To i ja coś napiszę . Co mówili politycy PiS- u o skazaniu blogera :"Nie jest to pierwszy przypadek, w którym aparat państwa wykorzystywany jest do walki z osobami o poglądach politycznych odmiennych od prezentowanych przez obecny rząd. Warto też zwrócić uwagę, że podobne sytuacje nie miały po 1989 roku w Polsce miejsca" - podkreślają w liście politycy PiS.

 • Matnia

  Zgłoś

  A o to co mówiło PiS o działaniach wymierzonych w Antykomor.pl: Ziobro i Kurski mówili na konferencji w Sejmie, że gdyby do podobnego wydarzenia doszło za czasów PiS, "wywołałoby piekło na skalę nie tylko Polski, ale i połowy Europy". "Świat byłby alarmowany o złamaniu elementarnych standardów wolności słowa" - zaznaczył Kurski. "PO nie znosi krytyki, w związku z tym używa siły państwa do dławienia wolności słowa" - ocenił. Panie Stefaniuk jak oceniasz słowa "kolegów" z partii

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin