Podczas wczorajszej sesji rady gminy Borki odbyło się głosowanie nad przyjęciem uchwały udzielającej absolutorium wójtowi gminy, Radosławowi Sałacie. Za głosowało pięciu radnych, aż dziewięciu wstrzymało się od głosu.

 

 

Podczas sesji absolutoryjnej obecnych było 14 radnych. Dyskusja nad przyjęciem uchwały o absolutorium rozpoczęła się już po odczytaniu sprawozdania budżetowego. Trwała prawie półtorej godziny i, mimo że komisja rewizyjna rekomendowała udzielenie absolutorium wójtowi, w jej rezultacie aż dziewięciu radnych wstrzymało się od głosu. Dla przyjęcia uchwały o udzieleniu absolutorium wymagane jest uzyskanie „za” liczby głosów co najmniej przewyższającej połowę ustawowego składu organu stanowiącego, czyli w tym wypadku ośmiu.


- Nie mogę wypowiadać się za innych radnych, którzy zdecydowali wstrzymać się od głosu. Według mnie jest to czytelny sygnał, że w gminie nie dzieje się dobrze - skomentował decyzję rady przewodniczący Andrzej Chojnacki.

 

/mb/

 

Fot.: UG Borki

                                                                                                                                                                                                                                           

Podjęcie przez radę gminy uchwały w sprawie nieudzielenia absolutorium wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi) oznacza wystąpienie z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta. Nie dotyczy to jednak sytuacji, gdy uchwała została podjęta przed upływem 9 miesięcy od dnia wyboru wójta lub później niż na 9 miesięcy przed zakończeniem kadencji (art. 28a ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, dalej: usg).
Zgodnie z art. 28a ust. 3 usg, w przypadku nieudzielenia wójtowi absolutorium rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta z powodu nieudzielenia absolutorium. Może, ale nie musi. Jak wynika z powyższego przepisu, to rada gminy decyduje o rozpoczęciu takiej procedury. Dopuszczalne jest, że rada gminy nie podejmuje uchwały o przeprowadzeniu referendum mimo wcześniejszego nieudzielenia absolutorium wójtowi.

Zgodnie z art. 28a ust. 3 usg, uchwała o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta z powodu nieudzielenia absolutorium może być podjęta na sesji zwołanej nie wcześniej niż po upływie 14 dni od dnia podjęcia uchwały w sprawie nieudzielenia wójtowi absolutorium. Dzięki temu czasowi, który dał ustawodawca:
- właściwa regionalna izba obrachunkowa, jako organ nadzoru, bada, czy uchwała w sprawie nieudzielenia absolutorium była zgodna z prawem,
- RIO wydaje opinię w sprawie uchwały rady gminy o nieudzieleniu wójtowi absolutorium,
- wójt i radni mogą właściwie przygotować się do sesji.

W porządku obrad takiej sesji - przed podjęciem uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta z powodu nieudzielenia absolutorium - musi znaleźć się zapoznanie radnych z opinią RIO w sprawie uchwały rady gminy o nieudzieleniu wójtowi absolutorium oraz wysłuchanie jego wyjaśnień (art. 28a ust. 4 usg). Ustawodawca nie podaje ich zakresu. Wójt może więc odnosić się do przyczyn nieprawidłowości w wykonaniu budżetu, które skutkowały podjęciem przez radę gminy uchwały o nieudzieleniu mu absolutorium. Może także podnosić wszelkie argumenty przeciwko podjęciu uchwały o przeprowadzeniu referendum. Ani opinia RIO, ani też wyjaśnienia wójta nie mają mocy wiążącej dla rady gminy.
Rada gminy podejmuje uchwałę o przeprowadzeniu referendum bezwzględną większością głosów swego ustawowego składu, w głosowaniu imiennym (art. 28a ust. 5 usg), w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady (art. 14 usg).

Przyjęcie takiej uchwały rozpoczyna procedurę uregulowaną przepisami ustawy o referendum lokalnym. Jeśli jednak uchwała o przeprowadzeniu referendum nie uzyska wymaganej większości głosów (nie zostanie podjęta) - wójt może pełnić funkcję nadal, mimo nieudzielenia mu absolutorium.

(żródło: www.wspolnota.org.pl)

 

 • ala W odpowiedzi na: do hehe

  niezły wykład ale szkoda, że rozpisujesz się nie na temat i nie potrafisz czytać między wierszami.

  0 Lubię
 • hehe

  W odpowiedzi na: ala W odpowiedzi na: do hehe

  Jest więcej na temat niż Ci się wydaje. Pisząc takie bzdury obrażasz ludzi tam pracujących, tym bardziej bezpodstawnie, zatem między wierszami to proponuję sobie poczytać co to jest kłamstwo i dobry smak, bo oba znaczenia są Ci obce i świetnie pasują do "jednej" ręki co tu pisze pod kilkoma nickami.

  0 Lubię
 • j

  Nie jestem stałym bywalcem w gminie,na co dzień pracuje pod Warszawą , gdy dostałem powiastkę z gminy chciałem ją wyjaśnić więc w piątek
  wcześniej urwałem się z pracy i gonie, a tu kicha dowiaduje się że czynne do 14,00 pytam dla kogo jest urząd ??? - głosowałem na pana Radku a
  taki ****k się okazałeś.

  0 Lubię
 • człowiek

  W odpowiedzi na: j

  Nie trzeba było gonić z Warszawy, wystarczyło sprawdzić na stronie, że gmina jest w pt do 14.00, a dlaczego?Odpowiadam na Twoje pytanie-Urząd jest dla mieszkańców, dlatego też gmina wyszła naprzeciw oczekiwaniom pracujących, którzy właśnie nigdy nie mogli nic w gminie załatwić, bo gdy wychodzili z pracy urząd był zamknięty, teraz-mają taką możliwość by pozałatwiać swoje sprawy we wtorki-wtedy też czynne jest do 17.00. Jeśli to jest porażką, że umożliwia się pracującym pozałatwianie swoich spraw w urzędzie 1 dzień w tygodniu, to mamy odmienne postrzeganie tego co dobre dla gminy i jej mieszkańców.

  14 Lubię
 • Pracująca

  W odpowiedzi na: człowiek

  Bardzo dobry pomysł. Cieszę się bo w końcu mogę coś we wtorki w gminie załatwić a pracuję w Radzyniu do 15.30.Wcześniej. Musiałam się zwalniać. W końcu myślący wójt się pojawił.

  9 Lubię
 • do Ola

  racja, byłam w gminie dwa razy w tym roku - totalna porażka, odsyłanie od pracownika do pracownika, nikt nie wie a niektórzy może i pracują krótko ale powinni już ogarnia tematy a nie wytrzeszczać oczy.

  3 Lubię
 • hehe

  W odpowiedzi na: do Ola

  Nie nasza to wina, że gminy pomyliłaś :D:D:D:D Od pracownika do pracownika to się tam odsyła, bo zmieniły się miejsca pracy ludzi, i nie dziwne, że jak nie potrafisz czytać co na drzwiach mają napisane tylko wchodzisz do pomieszczenia to Cię odsyłają w odpowiednie miejsce. To nie jest bajzel tylko umiejętność czytania, główni pracownicy pozostali przecież Ci sami (administracja,dowody, podatki, finanse, inwestycje i infrastruktura...) zatem nie dziw się, że jak nie trafiasz do odpowiedniego pomieszczenia to pani/pan kieruje Cię do właściwego pokoju, bo przyszłaś np do podatków a władowałaś się do infrastruktury to Ci powiedzieli, że to nie tutaj, czy zmiany np rodzinnych, świadczenia są na dole a kiedyś były na górze, a spora część osób dalej szuka na górze-jest tablica informacyjna, trzeba się zapoznać co chcę załatwić i gdzie mogę to zrobić, a jak już nie chce mi się czytać i tułam się po pokojach, to przynajmniej proszę tego nie nazywać bajzlem, chyba , że w swojej głowie :)

  20 Lubię
 • ole oil

  Myslalam ,że tylko w ulanie durnowaci wyborcy . Tą glupotą zarazili się także w Borkach. Tylko raz popelnia się błąd.

  0 Lubię
 • Karawan

  W odpowiedzi na: ole oil

  Durnych to było 1582, których głosowało na ciemniaka z Kympek

  0 Lubię
 • wicia

  W ulanie to samo. Zatrudnieni z Sętek . Nawet w ciąży która 2 dni pracowala. Czy to nie naduzycie ?

  1 Lubię
 • ola

  a miało być tak pięknie - bez kumoterstwa a teraz wójt zatrudnił już chyba całą rodzinę i znajomych, miały być wielkie inwestycje - 1 przetarg w tym roku, zwiększenie intensywności pozyskiwania funduszy UE - pozyskane środki =0 w gminie totalny bajzel, nie ma się kogo zapytać bo nikt nic nie wie i za te dokonania mu jeszcze podwyżkę klepneli - masakra

  7 Lubię
 • do oli/andrzeja/:)

  W odpowiedzi na: ola

  Oj olu olu czy kim ty właściwie jesteś... kto ci tak każe klamac?wymień choć jednego czlonka z rodziny wojta Sałaty który jest zatrudniony w gminie bo wiem ze nie ma ani jednego! co to środków z unii to nastepne banialuki piszesz a udowodnić ci to mozna w każdej chwili w urzędzie wszystko jest do sprawdzenia.A totalny bajzel to może i był ale zanim urząd objął obecny wójt.

  10 Lubię
 • aaa

  W odpowiedzi na: do oli/andrzeja/:)

  Ludzie się znają i wiedzą kto z której jest rodziny. Przeanalizuj a znajdziesz :)

  2 Lubię
 • do aaa

  W odpowiedzi na: aaa

  Skoro piszesz, że Pani sekretarz jest z rodziny pana Wójta, to bardzo cię proszę napisz jaka to rodzina. Tylko bardzo cię proszę bez wymijających odpowiedzi :D dobrze? A co do jej zatrudnienia to sądzę, że jesli Pan Wójt nie zatrudnił nikogo na to stanowisko z gminy Borki to pewnie miał ku temu powody :) Może nie znalazł odpowiedniego kandydata. Zaraz, zaraz, a może to własnie ty chciałes nim zostać? :o Co do reszty zatrudnionych - są oni w większosci mieszkańcami tej gminy.

  3 Lubię
 • Hehe

  W odpowiedzi na: aaa

  :D:D:D:D:D ale mnie rozsmieszylas :D:D:D:D:D coz za wymijajaca odpowiedź. :D:D:D. Tyle niby rodziny zatrudnionej a ty nie potrafisz podac nazwiska choc jednego urzednika?

  7 Lubię
 • aaa

  W odpowiedzi na: Hehe

  A ta Pani która jest sekretarzem to niby nie z rodziny. A jej chrześnica która pracuje w urzędzie? Radek obiecywałeś pracę dla ludzi z gminy a zatrudniasz ludzi z Lublina ?Czy w gminie mało jest ludzi z wykształceniem co nie mają pracy?

  2 Lubię
 • awd

  W odpowiedzi na: ola

  No tak, i to wszystko w 1,5 roku miał zrobic...zastanów się zanim cos napiszesz,jakiekolwiek podsumowanie to po kadencji można zrobic.pozyskiwanie kasy z ue teraz już nie jest takie proste,a nawet w czasach gdy było trwalo to od inicjacji do realizacji po ok 1,5-2 lata.Terminy unijne czy urzedowe to machiny gdzie wszystko trwa...ale jak widać nie kazdy to rozumie i uważa że to 1 tel się realizuje.

  10 Lubię
 • gosc

  po co wasze swary głupie wszak i tak.... nic się nie zmieni. najpierw wielkie halo teraz cisza

  0 Lubię
 • Marcin

  W odpowiedzi na: gosc

  Kiedys w Borkach mozna bylo kupic tanio ropę od niektórych strażaków na lewo. Ba, nawet wegiel w zimę. A teraz to juz sie zmienilo. Gratuluję dobrych zmian wojcie

  5 Lubię
 • do operatywny

  Zauważyłem, że pozjadałeś wszystkie rozumy i nie masz szacunku do nikogo. Pewnie planujesz startować na wójta:p

  0 Lubię
 • ula

  A w ulanie co tydzień imprezy. W niedziele igrzyska . Inwestycji zero. Kanalizacja czeka. ciekawe jak rolnicy zaplaca kary , co wtedy ?

  1 Lubię
 • Key

  W odpowiedzi na: ula

  Kary za co Joanno?? Kredytów nie brali

  0 Lubię
 • hej

  gdyby wójt był operatywny i miał trochę oleju w głowie to by się z radnymi dogadał. Z jego umiejętnościami i podejściem do kosiarki się nadaje u księdza działkę kosić.

  5 Lubię
 • operatywny

  W odpowiedzi na: hej

  a co ma operatywność do tego, że chojnacki dołki pod nim kopie?szkoda, że nie wie, że on tez siedzi na tej gałęzi co ją piłuje, a myśli, że jak ją odetnie to sam wyżej się wdrapie, robi z siebie durnia podburzając innych radnych co idą za nim jak ofermy bez własnego zdania, absolutorium?a to dobre, podpisali radni cały budżet, komisje pozatwierdzały, a ci teraz absolutorium nie daja...miejmy nadzieje, ze lublin dobrze przebada ta gmine i postepowanie radnych, ktorzy sami sobie zaprzeczaja. z kim ma sie wojt dogadywac, jak smietanka z poprzedniego ustroju robi mu non stop za plecami, roznosza plotki, podburzaja ludzi ty bys sie dogadywal z takimi swiniami?daj spokoj...dobrze ze poprzednie wybory przerwaly te dzialania, jak widzisz niektorym mocno nie na reke i dalej kopia sadzac ze wroca do łask, a przewodniczacy kopie jak moze bo mysli, ze wdrapie sie na stolek, choc ludzie i tak gadaja, ze kto by nie byl, aby nie andrzej ch, ciekawe dlaczego, czyzby wiedzieli, ze ktos kto nie ma honoru i dwie twarze nie moze byc glowa gminy. on tu pisze, ze biedulek za nic nie odpowiada jako przewodniczacy, poczekajmy na dobra kontrole z lublina, szybko mu pokaza co podpisuje i za co odpowiada, bo chyba ten gosc zyje w slodkiej niewiedzy ze krecac bata na wojta kreci na siebie, pomijam juz smrod jaki ciagnie sie przez niego o gminie, bo sam siebie wystawia na posmiewisko, a jest w koncu w zarzadzie gminy, wiec po czesci pluje sam na siebie, lecz co gorsze na wiekszosc miekszancow. dobrze moze ze jest zamieszanie to za swoje i on odpowie

  11 Lubię
 • A to dobre..

  Rada nie udzilila wójtowi absolutorium? Rada sobie nie udział absolutorium. Przecież wójt nie mógł zrobić co chciał bo jego radni byli w mniejszości więc robił to co uchwalili radni, którzy teraz wstrzymali się od głosu. Wypowiedź Pana Chojnackiego ze w gminie nie dzieje się dobrze to poprostu śmiech na sali. Za Pana M. Było dobrze bo każdemu skapnelo cos do kieszeni a teraz jest źle???? Robią się drogi, w każdej wsi cos jest zrobione. Wyborcy myśleli że nowy wójt będzie kasę rozdawał. Cieszmy się z tego co mamy bo jak wróci PSL będzie to co było wcześniej.

  12 Lubię
 • Jan

  Wójcie współczuję - rządzą Panem "Radni" którzy ledwie przechodzili z klasy do klasy, o czym oni potrafią się wypowiedzieć a decydują o losach naszej gminy.... Ciemno gród. Myślałem że mamy inne społeczeństwo. Jak chcą niech trwają w tym co mieli. Jest Pan młody , da sobie radę a oni niech trwają w tym zaścianku i zamordyźmie. Powodzenia , jak widać czasami nie warto się poświęcać.

  11 Lubię
 • zzz do jana

  W odpowiedzi na: Jan

  No niebywałe to poświęcenie... ... ... za 12 000 zł miesięcznie :p:p:p !!!

  2 Lubię
 • ciekawe

  a czy ktoś może wie jak wysoką podwyżkę dostał wójt bo Słowo Podlasia w nr 23/2016 w artykule " Włodarzom nieźle się powodzi" na pierwszym miejscu w powiecie radzyńskim przedstawia wójta z Borka z kwotą 240 tys

  5 Lubię
 • cxz

  Panie Wójcie dlaczego Radni od Pana odchodzą?

  21 Lubię
 • awq

  W odpowiedzi na: cxz

  A to od Wójta odchodzą?A może od Przewodniczącego rady?Poza tym różne są koleje losu, może nie ma ochoty słuchać bełkotu co niektórych radnych i znudziło jej się towarzystwo jadących potem i procentami kolegów z rady...:p

  28 Lubię
 • ccc

  W odpowiedzi na: awq

  Nie jej tylko im bo jest ich już dwie. W tym momencie obrażasz ludzi. Jeśli jesteś taki odważny (a) powiedz im to w twarz a nie z za klawiatury. A od kogo odchodzą jak nie od Wójta? To jego wierna gwardia.

  14 Lubię
 • nopatrz

  W odpowiedzi na: ccc

  No patrz...a ja myślałem, że Rada Gminy ma przewodniczącego, który "ma" radnych, a tu się okazuje, że to Wójta radni...czyli znowu jak źle, to wina wójta a jak coś zrobione to pierś nadstawia przewodniczący. Śmiechu warty ten kabaret.

  20 Lubię
 • do-ccc

  W odpowiedzi na: nopatrz

  Andrzej-przestań już się kompromitować.

  10 Lubię
 • ccc

  W odpowiedzi na: nopatrz

  Na jednej z sesji Wójt sam stwierdził "Moi radni" w odniesieniu do radnych startujących z jego komitetu.
  Art.19 ust. 2. ustawy o samorządzie gminnym mówi: Zadaniem przewodniczącego jest wyłącznie organizowanie pracy rady oraz prowadzenie obrad rady. Tyle jest kompetencji przewodniczącego.

  6 Lubię
 • prawda

  W odpowiedzi na: ccc

  Wieść gminna niesie, że pani bezradna Wioletta G. spłaciła swój "dług wdzięczności" za sytuację związaną z jej mężem. Sprawa głośna kilka lat temu...A Ela no cóż-z debilami się nie chce użerac :D ot, cała prawda o rzekomym składaniu mandatów przez radnych co by to niby z winy wójta :p

  28 Lubię
 • Ewa

  W odpowiedzi na: cxz

  takkkk???
  a co to za historia z kwiatami na Sesji???

  3 Lubię
 • Audyt gminy

  Teraz wójt będzie miał audyt.

  23 Lubię
 • TAK to jest

  Tak to już z nowalijkami bywa w tym przypadku szybko wzeszła i jeszcze szybciej zwiędła bo byle czym z wrzosowiska podlewana:o

  27 Lubię
 • @!!

  W odpowiedzi na: TAK to jest

  Lepsza nowalijka w postaci młodej sałaty niż stary trujący ziemniak.

  22 Lubię
 • Jacek

  W odpowiedzi na: TAK to jest

  Słusznie, WRZOSOWISKO jest na bagnie i wciągnie nowego (właśnie zaczynają grzęznąć), a tak bardzo liczyłem na dobrą zmianę. Porażka!!!!!!!!!!

  21 Lubię
 • PSL z wójtem?

  To jak to jest? Kilka miesięcy temu radni PSL popierali wójta i bardzo dobrze oceniali jego pracę, bo przyznali mu bardzo wysoką podwyżkę pensji (około 1800 zł). A teraz już go nie popierają i źle oceniają jego pracę?

  10 Lubię
 • ocena

  Mnie walka dwóch obozów nie interesuje, zwłaszcza, że zabiegają one tylko o swoje, wąsko rozumiane interesy. Interesuje mnie, jak obecnie oceniają pracę wójta mieszkańcy całej gminy. Jestem za referendum.

  25 Lubię
 • rolnik

  W odpowiedzi na: ocena

  No pewno, ze jestes za!W koncu liczysz na stolek wójta :o czyzby w Kocku juz tez mieli cie dosc?

  40 Lubię
 • jan do harcerz i janku

  Żalem nazywam brak rozgraniczenia urzędu wójta od bycia harcerzem .Bo w dziedzinie harcerstwa może osiągnął dużo i to powinna być jego osobista sprawa i tej organizacji , natomiast Pan Sałata był na tym spotkaniu jako wójt i mieszanie tych dwóch funkcji było moim zdaniem daleko nie stosowne . Bo załóżmy
  że wójt gminy radzyń byłby wybitnym sportowcem to powinien przyjść w dresie chodź by najlepszym i to afiszować przed Prezydentem przedstawiając się jako wójt gminy radzyń no na pewno nie .Jeśli uważasz że nie wiem co to patriotyzm zwracając na takie rzeczy uwagę to trudno. Żołnierze wyklęci też bardzo długo byli prześladowani aż w końcu ich zasługi uznano . Najważniejsze to robić swoje jako zwykły obywatel dobrze i rzetelnie mimo że nie zawsze spotka się to z akceptacją obecnej władzy , a nie pokazywać jakim to się jest patriotą na spotkaniach i festynach , bo z podatków takich szaraków jak ja to wszystko się robi i wolał bym mieć na takim spotkaniu wójta wszystkich mieszkańców gminy w garniturze ,niż harcerza kilkudziesięciu osób bo jest to nie duże grono osób w naszej gminie i to tyle na ten temat.

  14 Lubię
 • awq

  W odpowiedzi na: jan do harcerz i janku

  Z żalem to się czyta te Twoje wypociny gdzie Ci ściska właśnie żal pewną część ciała. Harcerzem nie jest się po pracy tak samo wójtem nie jest się od rana do, więc nie wiem co Cię tak jego harcerstwo boli. Daleko niestosowne to są Twoje wypociny, znaczy wymiociny bo inaczej tego nazwać się nie da. Gdyby był sportowcem to mógłby jechać w dresach do prezydenta i byłoby ok, co z resztą nie raz widać jak np reprezentacje rozmawiają z prezydentem, zatem niestosowną jedyną rzeczą to jest brak twojej wiedzy, nie związanie krawatem pod szyją i kij zamiast kręgosłupa się liczy a efekt końcowy. Spokojnie Twoich zasług nikt nie uzna, tak jak wyklętych, bo oni nie byli nornicami co podkopywali się pod innych, Ciebie już cała gmina poznała, zatem ani uznanie zasług ani stołek wójta ci nie zagraża. Pamiętaj że podkładając komus świnię stajesz się taką z tego samego stada. Wójt nie musi mieszać funkcji, funkcja harcerza nie przeszkadza w byciu wójtem, wręcz przeciwnie, jedynie takim jak Ty przeszkadza, że ktoś coś mienia, że prężnie itd, najlepiej dla Ciebie jakby zostało po staremu, rozgrywać gierki w parę osób i wciskać ciemnotę ludziom, tak jak to teraz robisz obgadując młodzika. Zabierz żonę na wakacje, zobacz jak jest gdzie indziej, w jaki sposób działają firmy, gminy, rozwinięte urzędy, albo po prostu wyjedx i odpocznij zastanawiając się nad swoim zachowaniem. Tylko niech to nie bedzie wycieczka we wtorek na kocki rynek...

  32 Lubię
 • ydo

  W odpowiedzi na: awq

  I co a ty to nie czepiasz się przewodniczącego bez podania nawet co ci się w jego postępowaniu nie podoba
  twoja ślepa nienawiść nie pozwala ci pomyśleć że ktokolwiek inny może zwrócić na takie rzeczy uwagę. I
  jeszcze raz powtórzę co napisałem. Na twoim przykładzie. Prezydent nie raz rozmawia z reprezentacją sportowców i ok tylko żaden reprezentant nie zajmuje stanowiska wójta i zajmuje się tym co robi na sto procent i tego oczekuje od młodzika

  10 Lubię
 • awq

  W odpowiedzi na: ydo

  Przecież podałem co mi się nie podoba, to że plecie do ludzi 3 po 3 tak by pod młodym ukopać dołek, to, że jest zakorzeniony myśleniowo w komunie i oczy mu koniczyną zarosły, to, że wypomina mu harcerzowanie i śmieje się z tego, gdzie to jest powód do dumy dla całej gminy, to, że chce wykopać młodego bo sam chce tam wleźć, więc wiadomo, że nigdy go dobrze nie oceni. Czyli jest zwyczajną świnią i to tak bez nienawiści piszę, tylko z doświadczenia przez tych naście lat znajomości.

  21 Lubię
 • zabawne

  W odpowiedzi na: jan do harcerz i janku

  Mnie nie interesuje co ty byś wolał. Taki z ciebie Sherlock Holmes że nawet nie wiesz że wójt Sałata był tam zaproszony jako HARCERZ a nie wójt. Gdybyś się przyjrzał uważnie zauważyłbyś że wójtowie /oprócz wójta Radzynia/ nie byli oficjalnie zaproszeni na ten przyjazd prezydenta a drużynowi ze swoimi harcerzami Tak. Zostali wręcz o to poproszeni przez Jak sam widzisz organizatorów. Również nasz wójt. Także jak sam widzisz drogi detektywie łatwo kogoś ocenić nie znając faktów a nie zawsze to co widzimy jest takie oczywiste :) Chyba lepiej już będzie jak opuścisz to forum. Chyba już wystarczająco zrobiłeś z siebie pajaca.

  26 Lubię
 • y

  W odpowiedzi na: zabawne

  Skoro jest uznawany bardziej jako harcerz a nie wójt nawet przez swoją opcję polityczną który był organizatorem spotkania to tym bardziej niech da sobie
  spokój z urzędem wójta bo ponoć harcerze jest dobrym i
  tym niech się zajmuje

  9 Lubię
 • J do zzz

  To z harcerzami ta impreza? nic nie wiem!!! w piątek? no :o nie po Bożemu, jak można!!!!!

  9 Lubię
 • zzz

  Ile kosztowała budżet Gminy piątkowa impreza?

  15 Lubię
 • jan :) W odpowiedzi na: Kom

  chyba sobie jaja robisz nie wszyscy lubią leszcza w sałacie i to pokazują . jedna ręka to fakty i blackfisz . My piszemy co widać gołym okiem a jak nie widzisz to zobacz zdjęcia z wizyty Prezydenta , ja też nie mogłem na początku poznać naszego wójta (harcerza) ,ŻAL !!!!!!!

  14 Lubię
 • Harcerz

  W odpowiedzi na: jan :) W odpowiedzi na: Kom

  Wójt Sałata jest drużynowym w harcerstwie o stopniu przewodnika. Aby zdobyć ten tytuł trzeba wiele pracy, przede wszystkim zaangażowania w życie harcerskie. To, że Wójt wybrał taką formę świadczy tyko o tym, że wolał stać u boku swoich wychowanków i promować tą piękną tradycję i ludzi, którzy ginęli w czasie wojny za wolną Polskę. Ale co ty możesz wiedzieć o patriotyzmie...

  37 Lubię
 • janku...

  W odpowiedzi na: jan :) W odpowiedzi na: Kom

  ŻALem nazywasz noszenie munduru harcerza i wyśmiewasz Wójta za to, że angażuje się społecznie?Nie pogrążaj się już...:o

  33 Lubię
 • Kom

  Macie rację nowy wójt się nie sprawdził trzeba przyznać się do porażki i z honorem odejść a nie czekać aż wyrzuca .Panie Wójcie z przykrością muszę powiedzieć że zawiódł nas pan swoich wyborców wierzyliśmy że będzie inaczej a jest gorzej jak było.Rozczarował nas pan bardzo.

  16 Lubię
 • Spo

  W odpowiedzi na: Kom

  Nowy wójt się nie sprawdzil,wymaga,chce rozwijac gminę,tępi nas peeselowcow za nasze głupie pomysły w wydawaniu pieniędzy,nie daje przychodzic pijanym do pracy,zwalnia tych ktorzy mysleli ze raz wlezli to do śmierci beda siedziec,nasyla jakies ałdyty i nas kontroluja wytykajac bledy,a my sie tak staraliśmy,-nic nie robiliśmy by tych błędów nie popelnic i wraz sie nie udalo.Zawiodl nas pan, swoich radnych z peeselu, wierzyliśmy ze będzie lepiej, że przyjdzie nowy, mlody, to sie go urobi i będzie lepiej niz bylo, a niestety nie jest, nie da sie pic na sesjach a i czepiaja sie jak wypije sie przed sesja. Rozczarowal nas pan. Czujemy sie zawiedzeni ze zamiast z nami spolkowac angazujesz pan dzieci i dorosłych do sportów jakis, ze zamiast pić z nami dzialasz z jakimis harcerzami.

  29 Lubię
 • ddd

  W odpowiedzi na: Spo

  AKURAT PICIE TO NASZEMU WÓJTOWI WYCHODZI NAJLEPIEJ!!!!!!!!!!!!

  12 Lubię
 • gosc

  W odpowiedzi na: Spo

  żenada...

  1 Lubię
 • Spo

  W odpowiedzi na: gosc

  Miło mi poznać żenado, Spo jestem.

  16 Lubię
 • $$$

  W odpowiedzi na: Spo

  Ależ się usmiałam :):):) swietny tekst Spo

  12 Lubię
 • :)

  W odpowiedzi na: Kom

  Sam sobie gratulujesz udanej wypowiedzi? To bardzo ciekawe, tym bardziej, że ewidentnie widać, że kilka ostatnich wypowiedzi napisane jest ręką jednej i tej samej osoby :D:D:D Myslę, że ta celowa propaganda mająca na celu upokorzyć Pana Wójta nie uda Ci się, bo ludzie już naprawdę poznali wasze zagrywki i kłamstwa.

  37 Lubię
 • do jana

  Świetna wypowiedź panie Jan ale ,,burak pastewny",który wystąpił w ,,fakt" tego nie zrozumie, bo teraz w Gminie w Borkach serwuję się ,,leszcza w sałacie" , może takie dania lepiej wyborcom smakują......na kanapie. Smacznego!!!

  13 Lubię
 • fakty

  W odpowiedzi na: do jana

  Widocznie lepsze takie menu dla ludzi, skoro tak zagłosowali, czyli "leszcz w sałacie", jak widać ludziom przejadła się "koniczyna" i jej już nie trawią, no bo ileż można... :D

  23 Lubię
 • jan do fakty

  A tak na marginesie to powiedz czego nowy wójt chciał się uczyć od starego, bo to bardzo ciekawe .Skoro stary był taki zły ,a nowy świeżość wnosi i wie wszystko lepiej od poprzednika i obecnej rady, która została wybrana w wyborach tak samo jak jaśnie panujący i każdy powinien znać zakres swoich uprawnień i obowiązków , bo wójt chciałby władzy absolutnej , a rada żeby była jego marionetkami . Na co nie ma zgody wyborców

  9 Lubię
 • fakty

  W odpowiedzi na: jan do fakty

  I jak możesz to wymień z nazwiska tych niesłusznie zwolnionych i zasłużonych o których tak pisałeś...Bo chyba order uśmiechu Ci trzeba będzie wręczyć za te Twoje zapiski panie...no właśnie chyba każdy już się domyślił kto :):):):):):)

  21 Lubię
 • fakty

  W odpowiedzi na: jan do fakty

  Czy ja gdzieś pisałem o uczeniu się?I jak widać mylisz kolejny raz znaczenie wyrazów, tak samo mylisz zgodę wyborców ze zgodą radnych.

  12 Lubię
 • J.

  W odpowiedzi na: jan do fakty

  Nie chodzi i o nauke lecz przezkazanie pewnych spraw zwiazanych z gmina co jest rzecza oczywista. A ta czesc rady z ktora od poczatku jest problem powinna wspolpracowac z panem wojtem a nie klasc klody pod nogi nie patrzac na dobro gminy i mieszkancow. Nikt z nikogo nie chce zrobic marionetek. Wystarczy spojrzec na zachowanie radnych i wnioski sie same nasuwaja.A zgody wyborcow nie ma,masz racje,ale na takie traktowanie wojta bo my go wybralismy i my bronic go bedziemy i stac za nim murem.

  23 Lubię
 • jan do fakty

  Ciekawa wypowiedź jakby głos samego wójta :):):) tyle tu szczegółów z nagrań , a z władzą w naszą gminie nie wolno dyskutować , bo zaraz zwolnienie lub audyt, a zwykły obywatel to musiał by być harcerzem , może wtedy by się dało znaleźć płaszczyznę do porozumienia , bo nawet na spotkanie z Prezydentem to poszedł harcerz a nie wójt. Więc poziom tej dyskusji zszedł do podstawówki lub gimnazjum , ałe wtedy trzeba było zacząć się zastanawiać kim się chce być samorządowcem czy żołnierzem , bo później to chce się od poprzednika nauki pobierać mimo że zielony a nie brodaty bo taka jest logika tej wypowiedzi ( jak można mówić o logice) .

  10 Lubię
 • janku...

  W odpowiedzi na: jan do fakty

  Wójtem źle, harcerzem też niedobrze...niedobrze jak się angażuje, jak się nie angażuje też niedobrze, musi to pisać ktoś mocno czyhający na jego posadę :)

  26 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: janku...

  ja jak bym był harcerzem , sportowcem , kolekcjonerem czy kimś takim miałbym pełnić taką funkcję jak urząd wójta to nie przedkładałbym tych zajęć nad ten urząd , a pisze to zwykły szarak nie związany ąni z koniczyną ani ze świeżym powiewem bo mnie interesuje by w tej gminie każdy robił co trzeba
  i w końcu zaczeły się inwestycje i wsparcie dla przedsiębiorców co było tak hucznie zapowiadane . I denerwuje mnie jak wójt zamiast zajmować się poważnymi rzeczami to biega po lesie i to jest jego główne zajęcie , zamiast jak dorosły facet wziąć się do roboty żeby dla każdej wioski były widoczne realne krzyści materialne . bo z bycia harcerzem i angażowaniu się w zabawę to dla zwykłych ludzi nic nie wynika . takie rzeczy można robić i trzeba jak się jest wolontariuszem , dyrektorem GOK ,nauczycielem itd. Wójt ma przede wszystkim zarządzać gmina pozyskiwać środki ,z unii itd. być dobrym menadżerem i wykonywać budżet zatwierdzony przez radę i wolę by porządek prawny był jaki jest że rada ustala zadania dla wójta ,a nie wójt rządzi wszystkim bo jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo dyktatury w gminie , i czy komuś się to podoba czy nie to tak na razie będzie

  5 Lubię
 • janku

  W odpowiedzi na: jan

  Póki co to nie jesteś ani rolnikiem, ani menadżerem, ani harcerzem, ani sportowcem....no właśnie, kim Ty jestes?:p
  Ale przynajmniej śpisz na kasie....kasie rolniczego...:)
  Rada nie jest by ustalać zadania dla wójta, tylko po to by razem z wójtem wypracowywać decyzje, więc co Ty możesz wiedzieć o prowadzeniu czegokolwiek jak nie potrafisz współpracować z paroma osobami, a się do kierowania gminą rwiesz?A banialuki to wciskaj swoim partyjniakom jak łykają jeszcze, dobrze że wójt ten folwark trochę trzyma w ryzach i buntuje się przed kiepskim wydatkowaniem pieniędzy. Kolejnym wozem strażackim gmina się nie rozwinie, zatem przestań ze swoimi radnymi rozwalać ten budżet o którym piszesz i tą kasę która była pozyskana dla gminy na banialuki, bo kolejny wóz strażacki to banialuka w porównaniu do budowy nowych dróg, bo zabezpieczenie pożarnicze w gminie mamy niezłe i chłopaki (szacunek dla pracy strażaków) świetnie sobie radzą nie tylko na zawodach.

  6 Lubię
 • Jurek

  W odpowiedzi na: janku...

  Andrzej czy ty w tym kockim krusie to naprawde roboty nie masz ze masz czas na wypisywanie tych *******?wojtem nie zostaniesz wiec skup sie na robocie zamiast kombinowac i bujac w oblokach.

  23 Lubię
 • jan do jurek

  W odpowiedzi na: Jurek

  Chłopie czy ty myślisz że zwykły mieszkaniec gminy to nie może widzieć tak właśnie , ja głosowałem na wójta i na radnego z tych dziewięciu i jak ktoś
  zachowuje się jak nasz wójt to tym bardziej mam prawo wystawić mu czerwoną kartkę i z kim bym nie rozmawiał to każdy kto wcześniej głosował podobnie jak ja też tak myśli

  3 Lubię
 • awq

  W odpowiedzi na: jan do jurek

  janie,janie, a moze andrzeju...to wystarczy przecież nie rozmawiać z pozostałymi 8 radnymi i wtedy będziesz miał szersze poznanie, że jednaknie każdy podobnie jak ty mysli.

  5 Lubię
 • a.

  W odpowiedzi na: jan do jurek

  Tia...jasne :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D a swistak siedzi i zawija je w te sreberka

  3 Lubię
 • jan w odpowiedzi na fakty

  Skoro do sprawowania urzędu potrzebny jest doradca to wójt jest nie przygotowany i to fakt.
  Natomiast młody wójt miał do dyspozycji zastępcę wójta Pana Z.... i wielu doświadczonych pracowników gminy których zwolnił , ale w planach kontynuacji i współpracy nie było .
  Zakup nowego wozu strażackiego był zaplanowany w poprzedniej kadencji ( i tu kłania się kontynuacja władzy której brak dla zasady nie bo nie)
  Nadmienię tylko że myślenie i tu cytat,,dlaczego nie może działać po swojemu na rzecz gminy" wyklucza możliwość współpracy z każdym kto myśli inaczej ,
  a nie na ty polega demokracja dzięki której został wójtem .
  Jego poprzednik dał radę zakupić kilka wozów strażackich i wybudować dziesiątki jak nie setki kilometrów dróg i to fakt. a nie to że nic nie zostało zrobione za poprzednich kadencji i też były różne zdania w radzie gminy, ale trzeba współpracować a nie się izolować .
  Dowodem na chęć współpracy rady jest chociażby to że wójt dostał podwyżkę mimo że nie zasłużył ,bo powinien być na jednej pensji z doradcą jak obaj muszą myśleć i rządzić za jednego i to fakt.
  Natomiast co do powiewu świeżości w gminie to chyba jakiś żart , nowy Doradca o ile mnie pamięć nie myli to stary wójt ( brak świeżości) ha ha ha:) ,
  chyba że mówimy o nowych niekompetentnych pracownikach bez doświadczenia zatrudnionych wiadomo dlaczego ( znajomi i rodziny znajomych ) i to fakt.
  I wiele takich faktów mamy od nowej władzy która obiecywała wyborcom że na urząd idzie nie dla pieniędzy znajomości itd.

  16 Lubię
 • fakty

  W odpowiedzi na: jan w odpowiedzi na fakty

  Zatem zastanówmy się....
  -Kto miał przygotować nowego Wójta jak stary uciekł?wójt to nie jest stanowisko nabyte a wybrane
  -Co do Z-cy to się nie wypowiadam, ale skoro cokolwiek zmieniać, to rady Z-cy byłyby jedynie kontynuacją tego co bylo, więc w sumie samo się nasuwa, z resztą jak widać zastępcy nie ma teraz wcale...
  -Możesz z nazwiska wymienić tych doświadczonych i zwolnionych?Bo nie wiem czy piszesz o tych co "musieli" odejść bo nie chcieli się dostosować do wymogów stawianych przez rząd, czyli nie chcieli dalej się uczyć, czy o tych co dostawali zadanie a robiac na złość i unikając uciekali na zwolnienie?
  -Wspominasz o zakupie wozu i kontynuacji władzy, a możesz podać zasadność zakupu takiego wozu w stosunku do wybudowania iluś tam odcinków drogi w gminie?Co jest bardziej potrzebne?Gmina i tak jest nieźle zaopatrzona w wozy strażackie....Zatem kłania się to, że poprzednia decyzja była mało trafna i nowy chciał lepiej wydatkować te pieniadze, co jak się okazuje po odsłuchaniu nagrania z tej rady było mocno skrytykowane, więc radni mają swój rozumek czy głosują i tylko krzyczą mając interes gminy w nosie?
  -:Nadmienię tylko że myślenie i tu cytat,,dlaczego nie może działać po swojemu na rzecz gminy" wyklucza możliwość współpracy z każdym kto myśli inaczej ,a nie na ty polega demokracja dzięki której został wójtem " Hahahha a to dobre, pomyliłeś chyba demokrację z dyktaturą, bo to co piszesz, to właśnie dyktatura, gdzie nowy powinien wykonać wszystko po staremu, czyli jak może wprowadzić coś nowego, jak miałby kontynuwać stare pomysły, jak widać powyżej wypunktowane mało logiczne i ze stratą dla mieszkańców...
  -ale trzeba współpracować a nie się izolować .-ładnie powiedziane...więc dlaczego rada za przewodem pana Ch nie współpracuje tylko kładzie kłody pod nogi, nawet wtedy gdy chodzi o rozwój gminy???Kto tu się izoluje?Kto tu nie może znieść faktu, że ktoś może mieć inne spojrzenie, poza partyjne i wcale nie gorsze, a wręcz dużo lepsze dla gminy?To jest izolacja?
  -Dowodem na chęć współpracy rady jest chociażby to że wójt dostał podwyżkę mimo że nie zasłużył ,bo powinien być na jednej pensji z doradcą jak obaj muszą myśleć i rządzić za jednego i to fakt. to jest dowód współpracy?Nie żartuj sobie....a docinki o tym z kim powinien być na jednej pensji, są tak samo na miejscu, jak poprzednik z panem Ch powinien się dzielić...czyli co najmniej nie na miejscu, a wręcz, hmm...ciężko nawet to nazwać, by nie wyszedł z tego "burak pastewny" :)
  -w jakich latach był wójtem?i z jakiej partii się wywodzi?Te dwie odpowiedzi chyba wystarczą by wiedzieć, że jednak jest spory powiew, a młodemu po prostu był potrzebny ktoś spoza PSLowewgo koryta.
  -chyba że mówimy o nowych niekompetentnych pracownikach bez doświadczenia zatrudnionych wiadomo dlaczego ( znajomi i rodziny znajomych ) i to fakt. Przypomnij ilu kompetentnych doświadczonych i po rodzinie z poprzednikiem pracowało. Ilu zostało dalej?Odpali Ci, co w nosie mieli robotę, migali się, a jak zaczęto od nich wymagać to nagle stawali się chorzy, czyli tak naprawdę szybko zostało odsiane ziarno od plew, kto przedstawiał sobą jakąś wartość to prawdopodobnie pracuje dalej, bo z tego co wiem, to tylko kilka osób zostało zwolnionych i to zapewne tak niesłusznie posądzeni jak były dyrektor szkoły borkowskiej...bo nagle ktoś się dobrał do tego, co przez lata uchodziło płazem i stało się czymś normalnym.
  -I wiele takich faktów mamy od nowej władzy która obiecywała wyborcom że na urząd idzie nie dla pieniędzy znajomości itd. No to dawaj te fakty. Bo obecnie gmina zaczyna żyć, otworzyła się na młodzież, na ludzi, na rodziny. Zaczynają ludzie wiedzieć o istnieniu naszej gminy, a przez lata to wiedział chyba tylko Pan Sławecki, że taka gmina istnieje-jesli wiesz o czym ja mówię...
  Zastanów się odrobinę jeszcze raz zanim napiszesz coś, co jest kłamstwem. Urząd gminy jest dla obywateli nie dla pracowników, czy dla radnych, którzy zrobili z niej zapomnianą przez Boga wiochę i robią w niej własne interesy mające niewiele wspólnego z tym, do czego zostali powołani. Dlaczego blokujecie młodego w działaniu?Dajcie mu te 4 lata i na koniec niech obywatele zadecydują czy gmina zrobiła krok na przód czy nie. Blokując jego pomysły na każdej sesji "dla zasady" nie świadczy to dobrze "o Was". Wypowiadasz się o cierpieniu gminy po objęciu rządów przez młodzika, a tak naprawdę cierpią tylko stare komuchowskie pryki, co to wszystko co nowe traktują jako obrazę partyjną i coś co trzeba zwalczyć. Dobro gminy to nie jest dobro 9ciu radnych, tylko kilku tysięcy ludzi.

  38 Lubię
 • Jan

  Ciekawa wypowiedź jak na doradcę pewnie Pan latał z alkomatem , a może nie ma Pan innych argumentów żeby usprawiedliwić swoją i Wójta nieudolność ( tonący brzytwy się łapie) ,ale oszczerstwa i kłamstwa to wasza norma . Jak wszyscy mieszkańcy Olszewnicy wiedzą to dzięki radnemu
  Powstało wiele dróg ,parking , droga do borowego, którą można było zorganizować rajd z Bork do Ulana ( a wójt w trosce o tą drogę wydał pozwolenie na przejazd ciężarówek jednej z firm mimo próśb mieszkańców by nie niszczyć dróg lokalnych nie przystosowanych do takiego tonażu samochodami ze żwirowni). Zamiast opierać się na pomówieniach i opluwaniu innych niech Pan podaje fakty, jaki był powód nieudzielenia absolutorium . Głównym zarzutem to nie wykonanie wyroku sądu co do osób prowadzących małe szkoły, oraz braku kontynuacji urzędu wójta jako takiego, ale kontynuacja i poprawianie w spokoju i rozwadze tego co wcześniejsze to dla ,,majora i byłego wójta'' za wiele . Wasz cel to propaganda i przekręcanie faktów np. w Czapli i tak dalej. Nasza gmina przez ten chaos tylko cierpi , a wojskowy nie będzie nigdy dobrym wójtem bo zna tylko rozkazy i polecenia ,a jak przychodzi do samodzielnego myślenia to temat nie do przeskoczenia ( dowód) . Na początku kadencji wszystkie zebrania prowadził doradca a jaśnie panujący siedział z boku jak sierotka a jak już musiał coś powiedzieć to był to nie lada wyczyn (do tej pory czyta nieudolnie z kartki na swoich wystąpieniach) . Idąc na taką funkcję trzeba mieć trochę więcej wyobraźni i wiedzy na temat funkcjonowania samorządu bo to nie wojsko i nie poprzestaje sie tu na wykonywaniu rozkazu , a urząd to nie sztab gdzie rządzi dowódca. Po to jest Rada Gminy by ustalać zadania dla Wójta a nie odwrotnie , a jeśli popełni błąd i nie chce go poprawić to rada jest od tego by Mu nie udzielić absolutorium a nie milczeć i mówić ,,Nic się nie stało rób sobie dalej co chcesz ". Kończąc chciałbym prosić Wójta i doradcę żeby się wzieli za robotę , i pracowali merytorycznie nie szukają haków i złośliwości na innych, a jak zrobią tyle co poprzednicy inwestycji w gminie to mogą zacząć się wypowiadać na temat innych(np, Bernacki) .,,Bo nie po słowach , a po czynach ich poznacie "

  13 Lubię
 • Fakty

  W odpowiedzi na: Jan

  Zatem skupmy się na faktach:
  -dlaczego mlody wójt wzial doradcę?bo no stary zawinal sie jak szczur z tonącego okretu od przegranej zniknal nie przekazujac nic nowemu
  -dlaczego nie może działać po swojemu na rzecz gminy?bo radni z poprzedniego układu skutecznie i złośliwe blokuja pomysly,patrz budowa drog a zakup wozu strazackiego
  -zawisc kilku radnych i chrapka przewodniczącego na urzad Wojta skutecznie uniemożliwia dzialanie, ktore Ci sami radni potem probuja rozliczac.PrZecież wiadomo że nowy jest konkurencja i jak sie go wykosi to wróci nierobstwo i alkoholizacja.wojt nie jest partnerem do rozmowy teraz tylko wrogiem,ktorego starzy probuja zwalczyc bo chce powiew świeżości dla gminy wniesc
  -audyty wstrząsnęły gminą,bo nagle ktos z zewnatrz zaczal oceniac pracę, wczesniej jedna wielka peeselowa rodzinka zyla w sielance
  -itd trzeba więcej faktów?

  29 Lubię
 • Borek

  A po nieudanym referendum - nowe wybory wszystkich radnych !!!!!!! Chcą zmiany to będą je mieli !!!!!!!!

  27 Lubię
 • xaw

  W odpowiedzi na: Borek

  Po udanym referendum wybory Wójta. Ciekawe że Radni składają mandaty. Z czego to wynika? Czyżby zorientowali się jaki jest Wójt?

  13 Lubię
 • łyk

  W odpowiedzi na: xaw

  albo łyknęli to co ktoś naobiecywał "jak złożysz", czyli owocuje czyjaś krecia robota pod działalnością obecnych...z resztą wystarczy posłuchać nagrań z tego co się dzieje na radach, wiele rzeczy robionych jest nie dla dobra gminy, tylko oby się nie zgodzić z Wójtem i tak np zamiast budować drogi w gminie, kupuje się wozy strażackie do których nie ma kierowców itd itd. Panowie radni z "kliki" skutecznie blokują zamiary Wójta, a potem nie dają absolutorium, bo są nieusatysfakcjonowani działaniami Wójta-czyż to nie sprytne? To tylko pokazuje zgniliznę niektórych osób.

  25 Lubię
 • Osowniak

  W odpowiedzi na: łyk

  Oj bardzo sprytne. Sprytu i zdolności manipulacji ludźmi panu Chojn... i jego przy****som można tylko pozazdrościć. Już od kilku dni rozpuszczają obrzydliwe plotki na temat wójta. Myśląc, że coś tym ugrają.Za długo robiliście z naszej gminy ciemnogród!

  15 Lubię
 • mieszkaniecbork

  urzędnicy są dla nas-mieszkańców, a nie dla siebie i swoich stołków, a niektórym się wydaje, ze to jakies miejsce stworzone specjalnie dla nich. zachodze załatwić sprawę w gminie, a okazuje sie, ze osoba od ktorej potrzebuje dokumentu jest na zwolnieniu, pozostale panie chca pomoc, dzwonia do niej dopytac, a gwiazda nie odbiera telefonu, podobno juz nie pierwszego-to co to za urzednik?do radzynia w kolejke do urzedu pracy, zobaczy co znaczy pracowac. mnie nie interesuja wasze potyczki, chrzanienie o polityce, bo polityka oprocz paru osob to nikt sie nie najadl, ja do gara tez sobie obietnic politycznych nie wsadze, pracuje od rana do poxnego popoludnia i jak urywam sie z pracy rano, by zalatwic cos w gminie, to chce to zalatwic, a nie uslyszec ze kierowniczka jest na lekarskim i nie odbiera od paru dni telefonow, w zwiazku z tym musze poczekac. Tak cie Kaska choroba nagle rozlozyla?Jakos nie wygladasz mi na chora...jak ta gmina moze dobrze dzialac jak tam pracuja takie "baby" jak ty?takie co zalatwiaja sprawe za kare, ze przychodzac czujesz ze powinno cie tu nie byc bo jestes obrazona na caly swiat. Pracujesz za kare?to sie zwolnij!

  24 Lubię
 • do blackfisz

  Co Ty bredzisz człowieku? piszesz o jednym radnym? a zapomniałeś człowieku, jak zachowywał się pan wójt , rok temu na festynie w Starej Wsi, bredził pod wpływem alkoholu około 12 w nocy, że ochrona miała kłopot z nim i nawet najbliżsi nie mogli go zdjąć ze sceny!!Może pogratulować gminie -wójta?
  A słyszałam, że odwołani bezpodstawnie pracownicy udali się do sądu pracy(pisze słyszałam, bo szczegóły, to prywatna sprawa zainteresowanych), dostaną odszkodowania itd. kto za to wszystko zapłaci? Podatnicy tej gminy rzecz jasna. Opamiętajcie się ludziska i opierajcie się na faktach, a nie obiecankach i mrzonkach. Nie ma żadnych inwestycji! kanalizacji w miejscowościach, w których plany wykonał poprzedni rząd .Od mieszkańców Osowna pobierane są opłaty za dawno zakończoną inwestycję, szantażując ludzi, że nie dostaną przydzielonych paneli solarnych, jak nie zapłacą za kanalizacje wykonaną przez poprzedni rząd? Czy ktoś piszący te brednie, jest w stanie wyjaśnić, co tu się dzieje?

  5 Lubię
 • strażak

  W odpowiedzi na: do blackfisz

  Choć nie do mnie ta odpowiedz to muszę się odnieść bo większych głupot nie czytałem pod tym artykułem. Jedyną osobą która się zataczała był właśnie pan B.A po 12.00 w nocy to pan wójt ze strażak ami stoły znosił. Jesteś perfidnym kłamcą, który powtarza plotki.Ja byłem do samego końca.I widziałem wszystko. Gdybyś tam była męska lub żeńska plotkaro to byś widziała że ochrona pojechała o wiele wcześniej. Na wlasne oczy widzialem jak wójt im dziękował i zegnal sie z nimi takze bajek nie opowiadaj. Także takich ze zwolnieni pracownicy dostaną odszkodowania. Kolejna plotka którą kazdy moze sprawdzić w gminie.A co do kanalizacji to co ty myślisz ze jak osowniakom Mateusiak napieprzyl glupot ze nie beda placic bo chcial wyrwac trochę głosów to juz placic nie beda a inni tak.He za dobrze by bylo.Umowa obowiazuje wszystkich tak samo.Co nowy wójt mial zrobic?Pretensje to do Mateusiaka miejcie ze wam klamliwie naobiecywal.Wszystko jest do sprawdzenia w papierach.My placimy to i wy placcie. A nie tylko plotki rozsiewac.

  22 Lubię
 • obiektywna

  Daruj sobie z Twoją inteligencją itd. może jeszcze Ci , co jedli kanapki, to jeszcze pracują? jeszcze ich nie zjedli... Konkretna działalność na rzecz całej gminy mnie interesuje, a nie ludzie, którzy jedli, czy nie jedli!! Widzę ,że tylko taką wiedzą dysponujesz, a ubliżanie innym i ocenianie poprzednich rządzących nie jest Ci obce i rozmowa z Tobą nic nie wniesie. Bierz się do roboty..powodzenia

  0 Lubię
 • obiektywna

  A Ty gdybyś czytał ze zrozumieniem, inteligencie jeden, to dostrzegłbyś ,że nie idzie tylko o 19-kę, a jeżeli idzie o pracowników jedzących kanapki itd.
  i zrobienie z tym tylko porządku, to pogratulować rocznej działalności pana wójta i Tobie tez za obiektywizm i optymizm. Wielkie litery, mały rozum...

  2 Lubię
 • W.A.

  W odpowiedzi na: obiektywna

  ODNIOSLEM SIE DO TYCH "DRECZONYCH PSYCHICZNIE I STRASZONYCH AUDYTAMI" WEDLUG CIEBIE A NIE DO RCZNEJ DZIALANOSCI PANA WOJTA LECZ WIDZE, ZE NAWET DUZE LITERY NIE POMOGA GDY KTOS MA ZA NISKIE IQ. CO DO KRZYZOWKI, TO WYRAZNIE NAPISALAS, ZE CHODZI O GLOWNA KRZYZOWKE PRZEZ KTORA WOJT PRZEJEZDZA KILKA RAZY. TERAZ ZMIENIASZ ZDANIE. ZASTANOW SIE WIEC CO CHCESZ NAPISAC BO SAMA SIE GUBISZ W SWOICH WYPOWIEDZIACH. :D

  16 Lubię
 • blackfish

  W odpowiedzi na: W.A.

  Tylko pogratulowac zciecia w kibicowaniu. Ale pewnie pani nie wie ze na ostatniej sesji pan radny Bernacki byl pod wplywem alkoholu i przez caly czas cos bredzil majaczyl. Pewnie tez swoim autem przyjechal na sesje a to juz zasluguje na interwencje organow scigania. Nomalnie wspolczuje mieszkancom Olszewnicy ze wybrali takiego przedstawiciela swojej miejscowosci.

  19 Lubię
 • obiektywna

  Masz rację,,, harcerzyku na biwak", bo nie potrafisz nawet zadbać o estetykę , nie mówiąc już o bezpieczeństwie i zarządzić wykoszenia pobocza, a zwłaszcza głównej krzyżówki przez , którą przejeżdżasz kilka razy dziennie. Załatwiasz wszystkich w białych rękawicach i nie masz szacunku za grosz do starszych osób. zastraszasz audytami, dręczysz psychicznie dojrzałe wiekowo osoby z doświadczeniem w pracy zawodowej i uważasz,że nic się nie stało i Ci co tutaj piszą, opowiadają się za Twoją działalnością, reprezentują dokładnie Ciebie i ślepo trafiają i rozglądają się , do kogo tu by się przykleić i komu polizać, by im było dobrze. Żal mi Was wszystkich zaślepieńcy i fałszywi ludzie. Prawda się sama obroni, tylko trzeba trochę czasu. Brawo dla tych radnych, którzy sie odważyli, oby im dalej odwagi wystarczyło. Trzymam mocno za Was i szczerze kibicuję...Brawo..

  3 Lubię
 • anka

  W odpowiedzi na: obiektywna

  O, i to mi się podoba. Prawda niech się sama obroni. Audyt w firmie to nic nowego przecież i firmy wręcz mają obowiązek go prowadzenia, co niektóre profile rok rocznie, więc jakie to straszenie?Straszenie by robić to co należy do obowiązków?Pracując wcześniej w Warszawie, teraz Lublinie w sporych firmach audyt był normalną rzeczą, każdy dział go przechodził, nawet fizyczni przy taśmach, pozwala on coś poprawić, zmodernizować etc, więc co to za straszenie?A to, że niektórzy się przyzwyczaili, że u Pana Boga za piecem nie ma żadnej kontroli to teraz i lamentują.
  Myślę, że nie ma co się obrażać i robić międzypartyjnych przygrywek, tak jak powiedziałaś/eś czas pokaże. Dajmy się im wykazać i nie opluwajmy tego co nowe, czy inne-będzie widać. Rok czy 2 to mało by diametralnie zmienić pewne rzeczy bo w kilkunasto osobowych firmach są procesy, które trwają, ale pod koniec kadencji będzie można już się wypowiedzieć. Dużo osób sie wypowiada w stylu "a słyszałam", "a podobno" itd, czyli nic innego jak plota, plota,którą ludzie w naszej i innych niedużych gminach lubią i zyja, jakieś dziwne przepychanki o stołki, bo doświadczeni i zwalniani. Zwolnienia nie ma się co bać, w firmach to normalka, tną etat, rozbudowują, zmieniają i juz leci wypowiedzenie-do sądu leciec?Masz w umowie okres wypowiedzenia i nikt cyrków z sądami nie robi. Masz doświadczenie-to sobie poradzisz i to zazwyczaj lepiej niż w takiej gminie. A najgorzej jak to nie doświadczenie, a brak umiejętności powoduje zwolnienie, wtedy jest krzyk i obawa przed bezrobociem. W ciągu 2 lat w 3 firmach pracowałam na 5 stanowiskach, bo tak jak wyżej, jedne się redukowały, inne rozwijały, dziwnym trafem na każdej zmianie było lepiej, inaczej, świeżej. I nie traci się wtedy kontroli nad zyciem, że jesteśmy uzależnieni od jednej pracy. Życze wszystkim więcej zrozumienia dla siebie, a mniej wrogosci i więcej pracy w gminie i okolicy, zeby kazdy znalazł cos dla siebie. A teraz idę na truskawki :)

  17 Lubię
 • W.A.

  W odpowiedzi na: obiektywna

  GYBYS BYLA TROCHE BARDZIEJ INTELIGENTNA WIEDZIALABYS, ZE WOJT NIE ODPOWIADA ZA WYKOSZENIE TRAWY NA SKRZYZOWANIU DROG PRZY 19 W BORKACH. TO PO PIERWSZE. PO DRUGIE DZIEKI AUDYTOM MY MIESZKANCY DOWIADUJEMY SIE CO TAK NAPRAWDE REPREZENTOWALI SOBA NIEKTORZY PRACOWNICY. POCZAWSZY OD WIEDZY I KOMPETENCJI POTRZEBNEJ DO SOLIDNEJ I UCZCIWEJ PRACY ZAKONCZYWSZY NA PODEJSCIU DO PETENTA. TERAZ JAK SIE WEJDZIE DO URZEDU AZ MILO. NIKT, ROZMAWIAJAC Z TOBA NIE WCHRZANIA KANAPKI PRZY BIURKU, PRACOWNICY SA MILI. SKONCZYLO SIE TEZ JEZDZENIE NA RYNEK W GODZINACH PRACY I CODZIENNE WYPADY DO SKLEPU. LUDZIE WIDZA TE ZMIANY. OCZYWISCIE NIE MOZNA POWIEDZIEC, ZE KAZDY PRACOWNIK TO PRAKTYKOWAŁ. ZMIANY IDA KU LEPSZEMU A JESLI WOJT KOGOS ZWOLNIL TO NA PEWNO MIAL POWOD. I NIE MA TO NIC WSPOLNEGO Z SZACUNKIEM LUB JEGO BRAKIEM, BO NA SZACUNEK TRZEBA SOBIE NAJPIERW ZASLUZYC. CO DO OSTATNIEJ SESJI: TYCH 9 RADNYCH OBNAZYLO TYLKO SWOJA GLUPOTE. A ROZMAWIAJAC Z LUDZMI, WIDZE, ZE WIEKSZOSC SIE ZE MNA ZGADZA. SZKODA TYLKO, ZE ODWAGI NIE BRAKUJE IM DO TEGO, ABY COS POZYTYWNEGO ZROBIC DLA NASZEJ GMINY, BEZ MSZCZENIA SIE ZA PRZEGRANE WYBORY.

  20 Lubię
 • SESJA

  ALE JEDNA KONCZYNKA GLOSOWALA ZA

  0 Lubię
 • zosia

  harcerzyku opuść urząd czas na biwak

  6 Lubię
 • rozbawionyglupota

  W odpowiedzi na: zosia

  :):D:):o Zabłysnęłaś jak chrząstka w salcesonie

  18 Lubię
 • gosc

  Mam nadzieję że zmieni się wójt. Dużo ludzi straciło pracę, za to ile znajomych wójta teraz pracuje w gminie.

  8 Lubię
 • blackfish

  W odpowiedzi na: gosc

  Wojt dobiera sobie wspolpracownikow wedlug wlasnego klucza i musi miec do nich zaufanie zeby rzetelnie nam sluzyli. A np pan Michal glowny infornatyk ktory mial dostep do do wszystkich infornacji okazal sie po roku wtyka Mateusiaka. Jesli ktos mysli ze stolek w gminie nalezy sie do samej emaryturyto zyje mentalnie austro-wegrzech. Gmina powinna byc zarzadzana jak sprawne przedsiebiorstwo.Pracownicy powinni byc wydajni, operatywni i lojalni wobec siebie i nas....

  15 Lubię
 • gosc

  W odpowiedzi na: blackfish

  Więc wybrał niewłaściwy klucz, rzęzi, zgrzyta i ogólnie chyba nie do tego zamka:D Przedsiębiorstwo? Być może, ale dla mnie to przede wszystkim ludzie. I to, jak się ich traktuje, świadczy o tym który ma władzę. Jak mawiał "klasyk" - na służbie też człowiekiem można być...
  A Michałowi dostało się po całości, jest pan bardzo zorientowany w sytuacji. Zupełnie jakby to pan go zwolnił...

  5 Lubię
 • blackfish

  W odpowiedzi na: gosc

  Wojt dobiera sobie wspolpracownikow wedlug wlasnego klucza i musi miec do nich zaufanie zeby rzetelnie nam sluzyli. A np pan Michal glowny infornatyk ktory mial dostep do do wszystkich infornacji okazal sie po roku wtyka Mateusiaka. Jesli ktos mysli ze stolek w gminie nalezy sie do samej emaryturyto zyje mentalnie austro-wegrzech. Gmina powinna byc zarzadzana jak sprawne przedsiebiorstwo.Pracownicy powinni byc wydajni, operatywni i lojalni wobec siebie i nas....

  18 Lubię
 • gościówa

  W odpowiedzi na: gosc

  Hmm...zastanówmy się chwilę. A ilu znajomych poprzednika pracowało?:) Równowaga w przyrodzie pozostała i ilość zwolnionych do zatrudnionych jest taka sama, zatem zmiana wójta w tej dziedzinie nic nie zmienia. Rozżaleni są Ci, co im się sielanka skończyła, bo zaczęli być rozliczani ze swojej pracy.

  25 Lubię
 • gosc

  W odpowiedzi na: gościówa

  ale chyba chodziło o to, żeby zmienić taką sytuację. przecież to właśnie był główny zarzut wobec poprzednika i główna obietnica majora, że koniec z kumoterstwem i znajomościami. szybko zmienił zdanie. przykro, bo tez dałem się nabrać i myślałem że faktycznie zmieni się na lepsze... szkoda gadać. Zresztą nie można ciągle usprawiedliwiać poczynań obecnego, wypominając poczynania poprzednika. miało być INACZEJ. ja się zawiodłem

  5 Lubię
 • yyyy

  W odpowiedzi na: gosc

  Bardzo dobrze napisane, to co było wcześniej nie wszystko było złe i nikt nie może pisać, że poprzednicy nie zrobili nic, bo zrobione jest w naszej Gminie dużo i to w każdej miejscowości. Ale ja też się zawiodłem bardzo na obecnym włodarzu. Tyle obietnic, że będzie inaczej A JEST TO SAMO A NAWET GORZEJ. Kolejny przykład nowo zatrudniany informatyk.... niedobrze już się od tego robi.

  5 Lubię
 • bagienny

  W 1.5 roku nie da się osuszyć bagna, które powstawało 25 lat...

  30 Lubię
 • romek

  Przecież sam się nie wybrał i wielu na niego zagłosowało a że sie bardzo ,bardzo razczarowało to dzisiaj prez swoich radnych dali odpowiedź NIE nadajesz się chłopie i spadaj zanim cię wywiozą na taczce gnoju

  6 Lubię
 • rymko

  W odpowiedzi na: romek

  To nie lud zagłosował przez swoich radnych tylko radni za przewodem przewodniczącego, ludu w to nie mieszaj, bo niczemu winny... I to jacy radni!Wystarczy popatrzeć na nazwiska i układanka sama się układa. Goście co ze zgryzoty, że ich partia odchodzi w niebyt nie potrafią przyjąć porażki z honorem, tylko próbują kłaść kłody pod nogi, a główny "prezio" myśli, że w kolejnych wyborach coś ugra. Już w poprzednich dało się zauważyć ile warte jest PSL w borkowskiej gminie-niewiele, mieli ponad 20 lat na wykazanie się, co zrobili to każdy wie i słowo guzik z pętelką tu pasuje.
  Co poniektórych radnych, to nasza gmina powinna się wstydzić, bo obrażają tą zaszczytną funkcję, a z ich wypowiedzi na sesjach można by dobry kabaret nakręcić, albo kawałek hiphopowo-discopolowy. Najgorsze, że to wszystko idzie w świat i pozostała część społeczeństwa musi świecić za nich oczami.

  27 Lubię
 • wolak

  co chcecie od mlodzika . Dobrze organizuje RAJDY do kolegi w Ulanie. Obaj jednakowo dobrzy.

  8 Lubię
 • hey

  W odpowiedzi na: wolak

  Widac, ze teraz juz nawet rajd Papieski przeszkadza. Wszystko przeszkadza. Zal d... sciska, ze wojt ma dobry kontakt z mlodzieza. Po co ta zazdrosc....

  18 Lubię
 • Bobolak

  W odpowiedzi na: wolak

  Ale on nie organizuje rajdów do kolegi ☺?☺?☺

  2 Lubię
 • ole ole

  Na soltysa go w Starej Wsi . niech się nauczy samorządności .

  7 Lubię
 • Ku woli ???

  Bez tego świata ☺☺☺

  0 Lubię
 • Ku woli ???

  Raczej "gwoli świata cisłości" ☺☺☺

  0 Lubię
 • Blackfish

  Ku woli scislosci nie jestem zadnym zausznikiem. Proponuje moi mili powolac w gminie Officjum Swietej Inkwiycji do tepienia herezji politycznej i rozpalmy na stosie serca tych ktorzy uprawiaja polityczna herezje.W pierwszej kolejnosci niech bedzie pan Przewodniczacy Rady Gminy za to ze przymykal oko na konszachty poprzedniego wojta. To bedzie przylkad dla reszty gawiedzi. Jak pisal przedmowca potrzeba duzych zmian w gminie. Bo staroradyjna tluszcza nadaje sie do przebierania kartofli w kolkozie u Lukaszenki. Nie nadarzaja nad zmianami prowadzac do marazmu w naszej gminie. Dajmy naszemu wojtowi sie wykazac w pelnym wyborczym zakresie i nie oceniajmy swoja miara innych. Zachecam tez mlodszych ludzi to wziecia losu w swoje rece niech wakat w Starej Wsi obejnie ktos kto ma moce nerwy i jest nieskazony zgnila 4lisna konczyna. (ave Charadrion)

  20 Lubię
 • komedia

  Tez słyszałam ze wójt na komisjach absolutorium otrzymał w 100%. Więc o co chodzi?Czyżby kolejny pomysł "z ostatniej chwili" pieniacza Andrzejka?:D

  22 Lubię
 • Ewa

  W odpowiedzi na: komedia

  na ajkich innych Komisjach????

  0 Lubię
 • Ewa

  W odpowiedzi na: komedia

  jak kto na innych Komisjach>???
  Z tego co sie orinetuje to komisja reiwzyjna tylko i wylacznie w swoich zadaniach ma praca nad absolotorium podejmuje Uchwałe wraz z opinia ktora przersyłana jest do RIO ..skad pozniej wraca Opinia ktora przedstawia sie Radzie na Sesji ...i tyle

  0 Lubię
 • obsrerwująć

  ktoś wczesniej napisał ale żal pewnie że żal ale obserują co się dzieje to z 9 bedzie zaraz 10 itd.. i płakać nie będą ci o których piszesz

  1 Lubię
 • Zperspektywy

  W odpowiedzi na: obsrerwująć

  Myślę, że z tych 9ciu przy kolejnych wyborach nie zostanie żaden, skończy się ponad dwudziestoletni marazm i alkoholizacja. Przyszedł czas na młodych sołtysów, takim, którym coś chce się robić-i to widać, czas na młodego Wójta, który musi ogarnąć ten bałagan, przyjdzie czas i na młodych radnych, którzy zaczną robić dla dobra gminy, nie partii. Czas i dokonania niech będą najlepszym podsumowaniem, a gmina Borki jest na tyle ładna, że warto by ją pielęgnować i rozwijać unosząc się poza polityczne bagno.

  19 Lubię
 • ale żal

  z perspektywy tylko 1 roku widać jak wyborcy dali sie oszukać a tobie perspektywicznie widząc napij się czegoś mocniejszego bo te wypociny to sam dla siebie bazgrolisz

  4 Lubię
 • Zperspektywy

  W odpowiedzi na: ale żal

  Wyborcy? A czy to nie płacz 9ciu wspaniałych z poprzedniego układu?:o

  25 Lubię
 • Zperspektywy

  Och jak pięknie się rozkrzyczeli Ci co to tylko ciągle krzyczą, Ci co nie potrafią wyartykułować z siebie poprawnie słowa po polsku (piszę o niektórych radnych, wystarczy posłuchać nagrań), Ci co doili przez lata gminę...Jak tacy ludzie mogą decydować o losach gminy?Banda pieniaczy, nic więcej. Nic dziwnego, że krzyczą. Każda pijawka się wije jak odrywa się ją od organizmu, tak jest i teraz. Ale powolutku, małymi kroczkami skończą się konszachty, wtedy może radni zaczną myśleć o tym, o czym powinni, czyli robić coś dla wspólnego dobra gminy, a nie dobra partii. Przykre, że polityczna zgraja stawia wyżej politykę niż lokalne dobro gminy. Ale idą zmiany...lata 90te gdzie ludzie w małych, gminnych społecznościach przyjmowali jak leci wszystko co im się wciskało jako "prawdę" minęły, ludzie zaczęli myśleć samodzielnie, wypowiadać swoje zdanie, mają dość patrzenia na polityczne pogrywki, gdzie głosuje się dla zasady, a nie zgodnie z faktami. Wynik wyborów był jasny-społeczeństwo gminy potrzebuje zmian. A to teraz mocno nie na łapkę niektórym radnym, bo skończyło się głaskanie i układziki, a zaczęło się wymagać, wymagać prostych rzeczy, które powinni realizować na swoich stanowiskach. W odwecie dziwnym trafem wszyscy z poprzedniego układziku wstrzymali się od głosu, tak bez namowy kogokolwiek, tak od siebie...:) Pan przewodniczący robi rozgrywki, bo czego sam nie kryje chciałby dostąpić stołka wójtowskiego, niestety ludzie po dziurki w nosie mają marazmu i nic nie robienia dla gminy, więc może pora z godnością odejść a nie pajacować?Przez lata było zacofanie z powodu "czerwonych" w latach 90tych weszli Ci spod znaku "zielonego" czyli PSLowcy, których wielu wywodzi się z czerwonych, którzy poza wzajemnym poklepywaniem się po plecach niewiele dla gminy zrobili, no i teraz krzyk, bo ich czas również się kończy. Na szczęście, szczęście dla nas wszystkich. Może w końcu gmina Borki zacznie się rozwijać, a nie tylko będzie dojną krową.

  23 Lubię
 • gość

  W odpowiedzi na: Zperspektywy

  Święte słowa.Nic dodać nic ująć.

  20 Lubię
 • sołtys

  "Nie mogę wypowiadać się za innych... " panie przewodniczący, każdy o tym doskonale wie, że radni a raczej(bez)radni zagłosowali tak jak pan im kazał. Prasy na sesji nie było, więc szybciutko zadzwonił pan do zaprzyjaźnionej gazety w celu zrobienia zamieszania. Dla mnie to nic innego jak pana kolejna zagrywka polityczna.

  32 Lubię
 • Piotrek

  JAK WIDAC PANI WIOLI BARDZIEJ ZALEZY ZEBY MAZ MIAL PROFITY U JEDNEGO Z ZIELONYCH NIZ HONOR.POWINNAS SIE WSTYDZIC.

  30 Lubię
 • ŻENADA

  Dziwne, że wszystkie komisje udzieliły Wójtowi absolutorium, zatwierdzony również został budżet. Widać, że pan Chojnacki nadal robi wszysstko, aby zrobić Wójtowi zwyczajnie na złosc. Tylko, że takim zachowanie po prostu przeczą sami sobie.

  31 Lubię
 • roman

  niedługo trzeba było czekać - wyborcze hasło tego pana - CZAS NA ZMIANY..

  4 Lubię
 • &&&

  Tak jest jak przychodzi się dla pieniędzy , a nie służby.

  8 Lubię
 • Zperspektywy

  W odpowiedzi na: &&&

  Tak jest jak odcina się ośmiornicy macki-zaczyna się wić i "krzyczeć" :)

  6 Lubię
 • gsc

  Wiola - BRAWO TY!!!

  6 Lubię
 • //////

  a co jest z tym Zapieckiem ???

  4 Lubię
 • ooooo

  W odpowiedzi na: //////

  wojt nie moze prowadzic dzialanosci gospodarczej....a Zapiecek moze prowadzic..

  0 Lubię
 • Obserwator

  To niby nowe okazuje się gorsze niż to stare . Do wyborów szło nie dla pieniędzy , a służyć ludziom . Zaraz po wyborach podstępem i oszustwem załatwiło sobie podwyżkę - oszukując radnych. Zatrudnia swoich na większą skalę niż poprzednik. Wydaje pieniądze na doradców - redaktorów w starym stylu , którzy piszą tylko dobrze o gminie , a w każdej "Czapli " .jest zdjęcie panującego . Tworzy etaty ,które obsadza emerytami , a ci jak im się nie podoba to odchodzą bez słowa . Lekką ręką umarza należności swoim zwolennikom - ponad 30 tysięcy . Rozkłada na raty "rodzinie" . Długo można by jeszcze pisać . Dlaczego wiec dziwić się radnym . Może należało by przemyśleć swoje postępowanie i zacząć w końcu działać dla dobra tej gminy i robić to co należy naprawdę do obowiązków wójta.

  9 Lubię
 • @@@@

  W odpowiedzi na: Obserwator

  Ty sobie przypomnij co Mateusiak umazal i komu przez tyle lat. A to twoje "szlo" "zalatwilo" w juz niejednych wypowiedziach śmierdzi mi pewna osoba którą wójt odkleil od stołka po x latach.

  32 Lubię
 • Iza...

  Jakby był dobrym oficerem to by sie wojsko go nie pozbyło ,z niego był taki oficer jak i wójt.

  12 Lubię
 • @#!

  W odpowiedzi na: Iza...

  Jakbyś miała pojęcia, chociaż odrobinkę, naprawdę niewiele, to byś wiedziała, że to on pozbył się wojska a nie ono niego, a właściwie nie pozbył tylko zrezygnował po wyborach-bo tak stanowi prawo. Pozbywać to się trzeba elementów, które zamiast pomagać-szkodzą i to nie tylko sobie...

  18 Lubię
 • xyz

  W odpowiedzi na: Iza...

  Żeby twój stary był choć w jednej dziesiątej takim Oficerem jakim jest Sałata i Wójtem to byłbym szczęśliwy.

  28 Lubię
 • Blackfish

  Widac ze wszystkie wypowiedzi sa negatywne i stronnicze a co za tym idzie sa dzielem chlopstwa pszenno-buraczanego z pod znaku zielonej konczynki. Stara gwardia Mateusiaka uprawia tutaj marnej jakosci hejt. Rok po wyborach samorzadowych nie mozecie przebolec ze plewi sie was z ogrodka powiatowo-gminnego jak oset i perz. Wojt choc mlody nie jest bez wad, stara sie jednak ogarnac ten caly syf po poprzedniku. A jest co robic moi mili... Uwierzcie mi. Z tego miejsca chcialbym podziekowac pani (bez)radnej Wiolecie G. ktora odchodzac z funkcji dokonala politycznej prostytucji zdradzajac swoja ekipe z "ostem i perzem" pozostawiajac duzy niesmak...

  29 Lubię
 • B%%%%

  W odpowiedzi na: Blackfish

  Widać że to pisze pan DO-RADCA. Podstępem to Pan się wepchał do Urzędu, jak sobie przypominam kilka ładnych lat temu przegrał Pan wybory i mieszkańcy gminy nie chcieli Pana. Ciekawe czy gdyby P.Sałata chodząc po domach przed wyborami prowadzał ze sobą Pana wygrał by te wybory. najlepiej jest wyjść zza pleców i mącić tylko. A Pani W.G. jak widać ma godność i brawo jej za to. Najważniejsze to potrafić się przyznać do błędu.

  6 Lubię
 • jola

  W odpowiedzi na: Blackfish

  Jeśli chodzi o gleby to u nas są żytnio-sałaciane .
  A może pani radna nie chce się nóżać w tym sałacianym bagnie a nie ogródku.

  9 Lubię
 • ona tańczy dla niego

  W odpowiedzi na: jola

  :p ona woli gleby sokole :D:D:D

  24 Lubię
 • ###

  Nie słaby tylko mizerota .

  6 Lubię
 • zxxxxx

  Dodaj byle jake fewstny.

  7 Lubię
 • bylejaka

  W odpowiedzi na: zxxxxx

  no pewno ze bylejakie, bo nastawione na rodziny i dzieci a nie na chlanie do odcinki, dlatego dla "fusów" moga wydac sie "byle jake"

  16 Lubię
 • gminny

  jak się nic nie robi tylko biega po lesie , skacze na trampolinie i organizuje festyny i jest się " domem kultury" to czemu sie dziwisz i tak o rok za późno

  9 Lubię
 • zzz

  Dobry oficer nie zawsze da sobie radę na cywilnym stanowisku. Lepiej byłoby dla niego i dla gminy aby robił dalej karierę w armii i nie wikłał się w lokalną politykę

  9 Lubię
 • Zperspektywy

  W odpowiedzi na: zzz

  A to w gminie chodzi o politykę a nie dobro gminy?Ciekawie prawią co niektórzy...

  16 Lubię
 • wz

  Myślę ,że wójt jest miernym gospodarzem gminy i zbiera plony swojej działalności.

  9 Lubię
 • Zperspektywy

  W odpowiedzi na: wz

  Moje zdanie jest deko odmienne-super się stało, że tak zagłosowali. Obnażyli w ten sposób brak swojego jakiegokolwiek myślenia, zatwierdzając wszelkie dokumenty-zgadzali się z nimi, zatem odpowiadały im "rządy" Wójta, nagle na absolutorium im się odmieniło, dokładnie w jednej chwili, czyli obnażyli swoje oblicza i brak jakiegokolwiek spójnego myślenia. Ot koledzy od kieliszka, w myśl zasady kto nie z nami ten przeciwko nam. Mylą prostotę z prostactwem.

  16 Lubię
 • gosc

  o jojoj...

  5 Lubię
 • gmminna

  no i stare udaje ze dochodzi do glosu a wszystkie komisje byly na tak tzn ze komisjach sa na tak a na sesji wstrzymuja sie od glosu czyli nie wie lewica co czyni prawica

  10 Lubię
 • iza

  ups....i Zapiecek nie pomoze ..

  6 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin