Na początku października czwórka działaczy radzyńskiego Prawa i Sprawiedliwości została zawieszona w prawach członkowskich partii. Przed rzecznikiem dyscyplinarnym wyjaśnienia składać będzie Andrzej Dzięga, Zbigniew Ostapowicz, Dariusz Langa i Urszula Oprawska Abdułłajew. Cała czwórka została zawieszona w związku z kandydowaniem z komitetu Andrzeja Dzięgi w ostatnich wyborach samorządowych.

 

Odpowiedni wniosek do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wystosował prezydent Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk, odpowiedzialny za struktury partii w regionie. Jak wyjaśnia, procedura została wszczęta na wniosek radzyńskich władz PiS, czyli burmistrza Jerzego Rębka, pełnomocnika powiatowego PiS. Powodem miało być występowanie czwórki działaczy w wyborach samorządowych z innego komitetu wyborczego.

 

- Wniosek został wysłany w tym roku, nie pamiętam niestety dokładnie, kiedy. Był dość długo rozpatrywany, przyszła decyzja prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, że członkowie ci zostają zawieszeni, a w ich sprawie będzie prowadził postępowanie rzecznik dyscyplinarny PiS - wyjaśnia prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. - Mają rzecz jasna szansę wypowiedzenia się na ten temat i mogą przedstawić swoje argumenty, nie jest więc tak, że zostali wyrzuceni z partii. Cała sprawa jednak opiera się na fakcie, że członek PiS zakłada swój komitet i startuje na to samo stanowisko co kandydat PiS, więc występuje tu ewidentny konflikt interesu - podkreśla Dariusz Stefaniuk.

 

Przypomnijmy, że podczas wyborów samorządowych w 2014 roku wieloletni działacz Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Dzięga kandydował na stanowisko burmistrza Radzynia Podlaskiego z własnego komietu wyborczego Czas na Zmiany. Jego kontrkandydatami byli obecny starosta Lucjan Kotwica i wystawiony oficjalnie przez PiS Jerzy Rębek. Na liście KWW "Czas na Zmiany" znalazła się również pozostała trójka niedawno odwołanych działaczy. Przed wyborami w liście skierowanym do wyborców Andrzej Dzięga tak tłumaczył swoją decyzję utworzenia własnego komitetu:

 

"Na budowę struktur PiS w Radzyniu poświęciłem kilkanaście lat mojego życia i z przykrością odbieram fakt, że na radzyńskiej liście PiS wszyscy kandydaci do Rady Miasta są bezpartyjni. My członkowie PiS zostaliśmy pozbawieni możliwości kandydowania z listy swojej partii, a koniunkturaliści, którym partia PiS była przez cztery lata niewygodna znowu na czas wyborów okryli się parasolem partyjnym."

 

 

Reakcji można było się spodziewać, ale od wyborów samorządowych minęły równo 2 lata, więc podjęcie działań w stosunku do "niepokornych" członków PiS dopiero teraz nieco dziwi. Zapytany jednak o to prezydent Białej Dariusz Stefaniuk twierdzi, że temat pojawił się już wcześniej.

- Po wyborach samorządowych każdy z nas prowadził swoją działalność samorządową, pan Jerzy Rębek został burmistrzem, więc miał też dużo swoich obowiązków. Ale rozmawiał na ten temat, później skierował wniosek do mnie, a ten następnie przekazałem do władz partii. Nie mnie oceniać, jak wygląda tryb rozpatrywania, to już jest tryb statutowy partii - tłumaczy Dariusz Stefaniuk.

 

Prezydent Białej Podlaskiej, a jednocześnie pełnomocnik PiS w kilku powiatach, nie jest w stanie podać też, jak długo może trwać procedura wyjaśniająca przed rzecznikiem dyscyplinarnym PiS i kiedy w stosunku do czwórki radzyńskich członków PiS zapadną ostateczne decyzje. Na pewno jednak nie można się spodziewać ich przed wyborami w partii, bo już w połowie listopada PiS zaczyna tworzenie nowych struktur. Zatem w czasie powierzania stanowisk członkowie PiS, w tym zajmujący dotychczas ważne miejsca w lokalnych strukturach Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Dzięga i Dariusz Langa nie będą mieli prawa głosu.

 

 

1400347 740621966016264 4149554052006814074 o- Cóż, fakt zawieszenia nie przesądza jeszcze o niczym, znamy z naszego podwórka przypadki odchodzenia i powracania do PiS-u - komentuje jeden z odwołanych, Dariusz Langa. - Czekam na rozstrzygnięcie sprawy przez władze partii, ale mam nadzieję, że dzięki temu do prezesa Jarosława Kaczyńskiego dotrze trochę więcej informacji na temat sytuacji w radzyńskim PiS. Ja nie mam sobie nic do zarzucenia, nigdy nie zrezygnowałem ani z partii, ani nie sprzeniewierzyłem się ideom przez PiS głoszonym. Chcieliśmy dobrych zmian i zdrowej konkurencji, a to co dzieje się w Radzyniu teraz do dobrych zmian się nie zalicza. Ale jak powiedziałem, z pokorą przyjmę każdą decyzję prezesa - mówi Dariusz Langa.

 

 

 

 

Zbigniew Ostapowicz zrezygnował z działalności politycznej i legitymacji PiS. Nie wiadomo, czy o członkostwo w partii będzie walczyła Urszula Oprawska Abdułłajew. Andrzej Dzięga natomiast nie ma zamiaru oddawać pola i wystosował już obszerne pismo do rzecznika dyscyplinarnego oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

 

Jak odnosi się do faktu zawieszenia w prawach członkowskich partii, którą tworzył w terenie od podstaw Andrzej Dzięga?

 

 

 • Nelly Richards

  Dostałem już zaprogramowane i wygaszony kartę bankomatową do
  wycofać maksymalnie 50000 $ dziennie przez maksymalnie 20
  dni. Jestem tak szczęśliwy o tym, bo mam kopalni w zeszłym tygodniu
  i użyłem go dostać $ 100,000. Georg Bednorz Hakerzy daje
  na karcie wystarczy, aby pomóc biednym i potrzebującym, choć jest to nielegalne, ale
  Jest coś miłego, a on nie jest niczym innym scam udając
  mieć puste karty do bankomatu. I nikt nie wpada, kiedy
  przy użyciu karty. uzyskać je od Georg Bednorz hakerów. Wystarczy wysłać e-mail
  do georgbednorzhackers@gmail.com

  0 Lubię
 • ferdek

  te teksty to szczuro rzygi 9e827

  2 Lubię
 • Marek

  Panie Dzięga więcej odwagi. Niech pan mówi co pan wie. Kto ci podejrzani biznesmeni?

  3 Lubię
 • do poprzednika

  Koń by się uśmiał z tego listu. Panie Dzięga a ten bohater pseudonim licealny SZCZUR to nie należy do postkomuny. Te parę ładnych lat w PZPR to dla pana za mało. Ale szambo w tym Radzyniu. Kłamcy, obłudnicy, homoseksualna mafia w czarnych sukienkach, złodziejstwo. Aleś Juruś zawierzył. Pewnie tylko swoje interesy.

  9 Lubię
 • ????????

  Czyżby Dzięga był niezadowolony i dlatego zmienił portal do swoich wynurzeń politycznych? A może Józek zobaczył że nikt jego portalu nie chce czytać i postanowił postawić na sensacyjne doniesienia. Dzięga w swym liście ujawnia związki obecnego burmistrza ze "złymi ludźmi podejrzanego biznesu". Ciekawy wątek dla dziennikarstwa śledczego. Panie Dzięga prosimy o więcej informacji o działaniach poza prawem Jurka, o których pan pisze. Przeprasza że komentuję te sensacje tutaj ale tamten portal nie dopuszcza do żadnych niewygodnych komentarzy.

  9 Lubię
 • wiejski

  jarosław Polskę zbaw będzie teraz bronił wsi przed niemieckimi najeźdźcami którzy ziemię nam wykupią. Niezły z niego jajcarz:)

  7 Lubię
 • Radzyniak

  Burmistrz ma chyba problem. W Radzyniu musi pobudować, nie żadne lokale socjalne, tylko gospodarstwo rolne. Tylko w takim przypadku przyjedzie prezes i nadal będzie go wspierał. Koniec z hodowlą kotów. Teraz trzeba znaleźć kilka dojnych krów, osiołków i świnek. Ale z tym chyba nie będzie problemu. Jarosławie Witos przyjeżdżaj na zniewolone ziemie radzyńskie. Przyjmiemy cię jajkami i dużym pierogiem, którego nigdy nie zaznałeś.

  8 Lubię
 • do nie na temat

  Ty pępowina może jesteś synem polityka w czarnej sukience pseud. westchnienie. Czas odciąć się od tego haniebnego człowieka, który na starość pier.. oli głupoty. Jak ktoś za PRL dobrze się bawił niech zamknie buzię bo staje się zwykłą chorągiewką na każdy czas.

  9 Lubię
 • nie na temat

  :)odcięcie pępowiny boli czy nie :)

  4 Lubię
 • realista

  W odpowiedzi na: nie na temat

  Dobrą masz pamięć, pewnie niedawno to było. Swoją drogą to szkoda , że twoja matka nie zacisnęła nóg przy porodzie.:):):)

  11 Lubię
 • Historia. Dawno temu nad Białką

  Jam z żelaza, nie ze stali. Jam z żelaza. Krzyknął nikomu wówczas nie znany kmiot z ambicjami. Pracując w Hienie jako parobek miał wizję zwycięstwa. Po trzykroć dostał po garach. Jednak widoczne rany zadane żelazem dawały mu wiarę. Tamtemu nie dałem rady, ale z tym, kumając się z jego zdrajcami, to radę dam. I rad, nie rad, dał. Czas wystawić rachunek. Prawo podatkowe do tego nas zobowiązuje drodzy mieszkańcy. A rudy niekoniecznie ładny. Tak przynajmniej mówią brunetki.

  10 Lubię
 • do wyborcy 5

  Chrum, chrum. Kto tam? Nowa świnka prezesa się melduje. Twój obecny status. Świnka przy korycie murgrabio mój kochany. No to widzę, że uradowanyś, więc z uśmiechem na ustach zwrot na pięcie i dalej zwodzić ludziska. Ale to się zdarza na tzw. portalu informacyjnym miasta:)

  13 Lubię
 • Kaczor

  Z dedykacją dla Gąsiora. Kra, kra. Pępuś, że to ty, to ja już wiem. Ale kiego wała znowu hałasujesz, tego zrozumieć nie mogę. To przed lustrem się podniecasz, teraz bawisz się w kruka. Co ty kuźwa jesteś siódme dziecko Bruce Lee. Zawsze stałeś w rozkroku. Tych partyjek trochę zaliczyłeś. Gdybyś tak z panienkami, to Hefner przy tobie mały pikuś. Może by tak prezes przestał po raz kolejny mi dokuczać! Co ty Pępuś mi tu podskakujesz. Już raz kolesiu mnie podk...wiłeś wężu. Pamiętasz jaki był koniec tej rewolty. Na kolankach, z nosem w podłodze i z pielgrzymką do Torunia. A teraz widzisz jakiś cichutki, malutki, grzeczniutki wobec mnie. Ale wobec lokalnych obcych Nostromo jesteś niezwykle zaciekły. Dzięki twoim donosom radzyński punkt Poczty Polskiej ma się już od wielu lat bardzo dobrze. Twój chłopiec od przysiadów i podskoków wprawdzie trochę sobie pobiega, ale każdy twój list dociera do mnie na czas, stąd moja pomoc dla ciebie jest równie szybka i skuteczna. Ale zaczynasz mnie męczyć.

  22 Lubię
 • wyborca 5

  W odpowiedzi na: Kaczor

  a co za chora osoba to pisze?korytko zabrali? Korytko?jak można tak bełkotać? ale to się zdarza jedynie na tzw Opiniach

  8 Lubię
 • Pępuś

  Nie zgadzam się z komentarzami innowierców. Pochodzę z prawowitego łoża PiS. Tego nieskalanego. Jestem najlepszy, przyzwoity, nie donoszę (tych ciąż) ale 8 tys. złotych mi się należy. Jestem subtelny, sprawiedliwy. Choć nie mam pieniędzy to jednak na moje pobory starcza i uważam to za uczciwe postępowanie. A to, że regularne cię otumaniam ciemny ludzie to już oczywista oczywistość jak mawiał klasyk. I proszę nie zazdrościć mi, że robię tylko dobre interesy. Jestem do nich stworzony i robię je w imię wiary, co mogą potwierdzić "Do dna" i "Westchnienie". Wyklęty musiał odejść ale też może przytaknąć. A-men. X-men.

  36 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: Pępuś

  koniaczek , piwko czy marycha:):):):):)

  7 Lubię
 • antypsior

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  Zdecydowanie twoja Marycha. Nie moja wina że już nie chce porąbańca pisiora.

  28 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: antypsior

  porąbany to jesteś ty i to porządnie , tak jak te *******e baby na ulicach USA po przegranych wyborach Clintonów :o

  3 Lubię
 • antypisior

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  Jesteś typowym wyborcą PiS. Żadna, nawet nie do końca ładna dziewczyna nie chciała cię w Polsce, to i do tych z USA dziewczyn masz pretensję. Ach wy pisuarki. Ciągle tylko wróg, wróg i wróg. A tyle w was miłości na pokaz. Tyle was w kościołach. Tylu was w marszach ku miłości do Ojczyzny. A tu bum! Problemem jest kobieta i miłość, która was rozczarowała. Kto by pomyślał, że z was takie kasa-nowy. Wasz miejscowy guru wyzywa kobitki od poganek, ale gdyby taka piękniutka poganka:) to pewnie by nie pogardził:) Tylko niech się oficjalne do tego nie przyznaje, ponieważ skończy jak pewien szczery poseł PO.

  8 Lubię
 • do tego pode mną

  Nie wysyłaj ludzi na emeryturę prostaczku. Co z tego, że "wytypowany" został burmistrzem. Zasadne jest zadanie sobie pytania: co z tej wygranej wynika? Obecna ekipa zarzucała poprzednikom kolesiostwo. Jak nazwać to co się teraz wyrabia. Uczciwość, sprawiedliwość. Gdzie te hasła się podziały? Przecież to kolejna odsłona "Teraz Kur..wa My". Ludzie mieszkający w Radzyniu, którzy nigdy nie opowiadali się za żadną ze stron, nadal nie mają szans na pracę, na równe traktowanie. Tak bardzo sytych misi jacy są obecnie miasto jeszcze nie widziało. Babka w śmiesznej czapce odpowiada za pozyskiwanie środków finansowych na pałac. Przecież to kpina z nas wszystkich. Nie będę podawał kolejnych tego typu przykładów, ponieważ każdy ma oczy szeroko otwarte i widzi co jest grane. Szkoda tylko, że wygrywa "wytypowany", a połowa mieszkańców ponosi odpowiedzialność nieodpowiedzialnego wyboru pozostałej połowy, która dzisiaj wyraża swoje niezadowolenie. Każdy odpowiada za swoje wybory. Ważne czy je rozumie.

  37 Lubię
 • powiatowy

  W odpowiedzi na: do tego pode mną

  podawaj dalej przykłady a co ci czapka przeszkadza a łysina siuśka nie?albo skończ z tym durnym biciem świńskiej piany odsuwanej od koryta

  6 Lubię
 • czapka powiatowa

  W odpowiedzi na: powiatowy

  Dzidziuś babci w czapce się odezwał:) Kolejnym przykładem niekompetencji jest od 2 lat pusty pałac, który miał być pełny, chociażby koniaczkiem, piwkiem lub Marychami, względnie cudnymi pogankami (jeżeli oczywiście ksiądz proboszcz Pępkowi pozwoli):)

  20 Lubię
 • po wysłuchaniu wywiadu

  Panie Andrzeju , PIS w wyborach samorządowych postawiło na posła Rębka , który miał największe szanse na wygraną . Nadal pan tego nie rozumie . Najwyższa pora na polityczną emeryturę .

  6 Lubię
 • do upierdliwego

  W odpowiedzi na: po wysłuchaniu wywiadu

  Rębek " latał "po partiach w określonym celu , Dzięga w PIS-e był bez celu, trwał bo był przekonany o słuszności swoich i PIS-u zasad. Co do politycznej emerytury , gdyby naszą ojczyznę oparto na takich ludziach jak Dzięga , Polska nie byłaby sprzedawana, zadłużana i sprowadzona do dna przez różnej maści mających bardzo brudne ręce i zaśmiecone sumienia pseudopolityków.

  33 Lubię
 • radzyniak

  Widzę, że ciężko jest dyskutować ze zwolennikami burmistrza w sposób merytoryczny. Podejrzewam po wpisach iż w dyskusję są zaangażowane wyłącznie dzieci obecnej ekipy. Dyskusja na poziomie gimnazjum bądź szkoły średniej mnie nie interesuje, dlatego życzę szusowania na betonowym skateparku. Waszym pieskom też gratuluję nowoczesnych miejsc do załatwiania swoich i waszych potrzeb.

  35 Lubię
 • realista

  W odpowiedzi na: radzyniak

  Dyskusja ze ślepcami o kolorach nie przyniesie żadnych efektów. Na nic zda się usilne mydlenie oczu sukcesami , żadna poprawa wizerunku bez realnych osiągnięć oraz cotygodniowe nasiadówki poświęcone ogłupianiu mieszkańców będą bezowocne. W ogólnym rozrachunku będą liczyć się tylko fakty.

  24 Lubię
 • skorpion

  W odpowiedzi na: radzyniak

  ty i merytoryczna dyskusja , rubikoń by sie uśmiał razem z tym pierwszym alimenciarzem RP niejakim kucykiem:)

  3 Lubię
 • za 3 lata

  Świat na pewno znormalnieje bo wy....oli na zbite mordy całe to pisowskie ku...stwo. Amerykancki trampek pisiorom na pewno nie pomoże:)

  27 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: za 3 lata

  :)nerwy puściły ćwoku niemyty :)

  4 Lubię
 • do pisowskiego brudasa

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  :)chętnie się z tobą spotkam kaczy ćwoku i umyję cię w pisuarze:)

  27 Lubię
 • powiatowy

  świat powoli normalnieje w USA wygrywa nie pokorny w Austrii wybory do powtórki w Polsce też wygrali nie w białych kołnierzykach i światli wyją z Bolkiem na czele który chce poprawiać demokrację (ciekawe czy za kasę i podpis) i tak trzymać może będzie w miarę normalnie i gumofilce będą do gnoju

  6 Lubię
 • Joko

  W odpowiedzi na: powiatowy

  A Ty jesteś z kategorii gumofilców czy jaśniekaczyńskich żoliborskich?

  7 Lubię
 • radzyniak

  Obecny wyjątkowo się nadaje. Modlitwy o cuda, a już drugi wniosek o środki zewnętrzne nie przechodzi oceny formalnej (I.plan rewitalizacji w pierwszym podejściu, II. park). Zamiast inwestycji drogowych, instalacje na psie kupy i po 3 latach rządzenia obiecany kawałek betonu - skatepark. Tyle to i Pan Andrzej by zrobił, bez wstawania z łóżka. Dlatego trochę obiektywnej oceny faktów, a nie populistycznego bicia piany zwolennicy "jaśnie zawierzonego".

  25 Lubię
 • do radzyniak

  W odpowiedzi na: radzyniak

  oczywiście piszesz o inwestycjach drogowych na drogi powiatowe ?

  5 Lubię
 • eLka

  W odpowiedzi na: radzyniak

  Bardzo śmieszne , Andrzej to , Andrzej tamto. Poprzednik zaszalał z kredytami to teraz ten musi to pospłacać.Łatwo budować na krechę , prawda ?

  7 Lubię
 • Kasia

  Czasami powiedzenie " mierz siły na zamiary,a nie zamiar według sił " nie w pełni się sprawdza. Nic nie mam do P. Dzięgi jako człowieka, ale na stanowisko burmistrza się nie nadaje i wiem, że przegrałby wybory z P. Kotwicą. Więc jego start na burmistrza - dla PIS-u był nie roztropny, delikatnie mówiąc. Jednak to, ze do dnia dzisiejszego tego nie zrozumiał, jest wielce kompromitujące jego jako członka tej partii. Nie jestem członkiem PIS-u, ale taka postawa nie licuje z godnością prawego członka partii i powinna być napiętnowana.

  2 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: Kasia

  No jestem pod wrażeniem

  Nic nie mam do P. Dzięgi jako człowieka, ale na stanowisko burmistrza się nie nadaje
  Czyli wg Ciebie prawy i uczciwy człowiek, wierny swoim ideałom nie nadaje się na burmistrza. Gratuluje poglądów!

  10 Lubię
 • do zzz

  W odpowiedzi na: zzz

  przecież to był oczywiste , że Kaczor postawi na posła a nie jakiegoś powiatowego działacza bez sukcesów .

  5 Lubię
 • gąsior

  Wpisy Kaczora - zajefajne.

  11 Lubię
 • zwolennik PIS

  Ta decyzja powinna zapaść już 2 lata temu . Dzięga chciał skłócić środowisko PIS w Radzyniu . Prezes Kaczyński go upominał na zebraniu wyborczym ale to jak widać nic Andrzeja nie nauczyło .

  19 Lubię
 • zpr

  W odpowiedzi na: zwolennik PIS

  Posłuchaj człowieku co mówi Dzięga . Kto dorwał się do władzy i czym się kieruje ??? Po wyrzuceniu ideowców PIS zakończy tak jak PO. Czy wiesz kto był prezesem banku , który wpędził "frankowiczów" w tarapaty ?

  28 Lubię
 • tobiasz

  co do rzadow w naszym miescie to ma sie tak samo jak rzadza tam w parlamencie prezes z pania premier mowili ze platforma dzielila ludzi ci robia to samo jeszcze gorzej bo licza sie tylko nasi z pis sa lepsi i tyle np 500 zl dla wybranych licza ze tylko ci popra ich w nastepnych wyborach

  28 Lubię
 • To jest poziom ludzi PiS

  W trakcie odczytywania uchwały w Sejmie mającej na celu uczczenie zmarłego reżysera Andrzeja Wajdy, Jarosław Kaczyński ostentacyjnie opuszcza sale obrad. Kim jest to coś co ukradło księżyc wszyscy wiemy, ale gratuluję komentarza redaktorowi Kuczyńskiemu - "Taka refleksja; Jak w Salonie czczą pamięć Wielkiego Człowieka to szmata na podłodze nie jest potrzebna. A nawet nie powinno jej być".

  42 Lubię
 • dla przypomnienia

  W odpowiedzi na: To jest poziom ludzi PiS

  Przypomnę słowa Wajdy skierowane w stronę PIS- wystrzelamy was jak psy . To tyle w kwestii komentarza;)

  10 Lubię
 • John Rambo

  W odpowiedzi na: dla przypomnienia

  Czyż nie miał racji? Podejrzewam, że żartował bo przecież psa nikt normalny nie krzywdzi. Ale to wasze wieszanie zamiast liści komunistów i syjonistów osobiście mi się nie podoba. Ale próbować śmiecie zawsze możecie. Odwaga jest cnotą. Chodzi o to żeby się odważyć kaczyste kurduple.

  5 Lubię
 • do rambo

  W odpowiedzi na: John Rambo

  po haśle o dożynaniu watahy jeden osobnik wybrał sie do biura PIS w Łodzi i zrobił to naprawdę , więc z takimi hasłami jak to głosił Wajda " wystrzelamy was jak psy " trzeba ostrożnie bo znowu sie znajdzie jakiś bandzior .

  3 Lubię
 • Kaczor

  Oh,oh,oh,ach, och! Pępuś co u ciebie tak głośno? Przepraszam prezesie ale nie mogę z podniecenia ochłonąć. Stoję przed lustrem i widzę jak książe się na mnie patrzy. Jest piękny, cudowny i zdecydowanie wyższy od pana, panie prezesie. I cudny wąsik cudny księże ma.

  39 Lubię
 • parasol

  W odpowiedzi na: Kaczor

  A poza tym wszystko okey ???????

  4 Lubię
 • Rejestr

  Jolka, daj linka do tych rejestrów, bo nie mogę nigdzie znaleźć

  2 Lubię
 • Jolka

  Kiedyś i Ile dzisiaj dało się czytać, teraz to również tuba propagandowa Wójta i Burmistrza. Ale co się dziwić wystarczy popatrzeć na rejestr umów . Dostają niemała kasę więc muszą się odwdzięczać

  36 Lubię
 • Antypisor

  Piś Miś, Piś Miś głasnął ksiądz w szpitalu niewinne chore dzieciątko.Co na to ZAWIERZAJĄCY i jego mafia sukienkowa.

  42 Lubię
 • ktos

  ale super!!! OPINIE sa ok mamy alternatywe dla nieobiektywnych ILE DZISIAJ

  36 Lubię
 • Kaczor

  Kwik, kwik. Pępuś to ty? No przecież prezes wie. A kto by inny. Wprawdzie miałem spadać do budy ale nie mam na nią obiecanych pieniędzy. Może by tak parę groszy na ten psi przybytek dało Ministerstwo Kultury. Mogę dzisiaj u prezesa przekimać. Spadaj Pępuś. Chlew przepełniony. Świnek, donosicieli, patriotów i mend mam tu aż nadto. Jak pobuduję blokowiska na obrzeżach miast to cię może przyjmę. Zafundowałeś mi dzisiaj istną menażerię. Spróbuj w kolejnym wejściu udawać przyjaciela a skopię ci wspólnie z Lewandowskim twoją pustą piłkę.

  45 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: Kaczor

  naprawdę martwię sie o ciebie , każdy kolejny wpis coraz bardziej odjechany . Czas zgłosić sie po pomoc do specjalisty

  4 Lubię
 • radzyniak5

  co się z wami arbuzy stało ? szaleju żeście się najedli? wy tacy kulturalni w gumofilcach a skąd u was takie słownictwo ? zapewne za dużo książek wam dyrektor przywozi PO drogach zarządzanych przez dyrektora wyłonionego w uczciwym konkursie?

  6 Lubię
 • sss

  W odpowiedzi na: radzyniak5

  Uciekłeś z psychiatryka czy coś porobiło się z głową ???

  18 Lubię
 • Kaczor

  Muuu, muuu. Co za krówsko zakłóca mój spokój. Pępuś to znowu ty? Na litość. Przecież wykasowałem twoich wrogów. Jesteś wreszcie sam sobie panem. Czego ku....wa jeszcze chcesz. Aaa. Teraz czujesz się samotny i wystraszony. Ach żebyś ty dawał tyle mleka ile masz jadu w sobie to wam w Dzyńdzyniu żadna mleczarnia nie byłaby potrzebna. Jeszcze raz przyleziesz to odnowię tą waszą oborę solidarnych i wyrzucę na zbitą buzię raz na zawsze.

  47 Lubię
 • Joko

  Mam wielu znajomych - nikt się dziś nie chce przyznać, że głosował na PiS. Te wybory zostały chyba sfałszowane ... Ja NIE głosowałem na PiS i bardzo się z tego cieszę, bo dzisiaj nie muszę się wstydzić i kłamać.

  37 Lubię
 • Kaczor

  Kotku mój, kto tam skrobie? Och! To moja mała szarka myszka. Nazywam tę pacynkę Pepuś. Zawsze zamiast stać przede mną jak mężczyzna klęczy jak prawdziwy katolik. I to mi się w nim podoba. Posłuszny, usłużny, parobkowaty. Czegóż więcej chcieć. Zapragnął być w Dzyńdzyniu na stolcu to mu pomogłem. A on chce ode mnie abym odstrzelił Jędrka. Toż on wierny nam od poczęcia aż po łoże nasze ostatnie. Ale mi gnid potrzeba a nie wiernych i z wielkim sercem. Dlatego uskutecznię starą i znana wyliczankę. Ele mele dudki, gospodarz Dzyńdzynia malutki, ale za to PISdzietnie okrutny. JAKi JA i moje ziobro.

  53 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: Kaczor

  Andrzej to ty ?

  2 Lubię
 • to ja jerzy

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  co ciemny lud uśmiechem bajerzy.

  37 Lubię
 • wyborca

  Zapamiętajmy do wyborów samorządowych to, co mówi Pan Dzięga!!!

  20 Lubię
 • Kaczor

  Pępuś nie łaś się do mnie jak mój ukochany kot bo nigdy go ne zastąpisz. Miau, miau prezesie, to znaczy rozumie się i po raz kolejny przepraszam. Masz Pępuś to szczęście że ja również kocham niszczyć ludzi. Dlatego pomogę ci jeszcze raz ale nie przeginaj.Sam wreszcie musisz się wziąć za czarną robotę jak prawdziwy mężczyzna. A ty tylko uprzejmie donosisz. Bierz pałę i lej komunistów i złodziei nawet gdyby byli od nas. A teraz wracaj chłopcze do swojego kojczyka bo zbieram siły na 11 listopada. KOD mnie straszy że kota zabierze a te poganki chcą mi parę parasolek na grzbiet zasadzić. No już chłopcze a kysz a kysz.

  68 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: Kaczor

  łoo matko , co ty brałeś ?

  7 Lubię
 • Bolo

  Antypisowski portal broni zawieszonego członka PIS - toż to koniec świata

  8 Lubię
 • zpr

  W odpowiedzi na: Bolo

  Koniec świata to zrobi Polakom Putin jeżeli WÓDZ Antoni będzie go drażnił.:(

  50 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: Bolo

  Nikt nie broni żadnego "członka". Broniony jest przyzwoity i uczciwy człowiek!!! A dla takich, jak widać, w waszej PIS-uarowej partii nie ma miejsca!

  54 Lubię
 • Tomaszz

  Tak przytaczacie powiedzenia i przysłowia, to i ja coś przytoczę. "Zły to ptak, co własne gniazdo kala". Mają to na co zasłużyli i wypracowali.

  5 Lubię
 • zpr

  W odpowiedzi na: Tomaszz

  Rębek wchodził i wychodził z tego gniazda, Dzięga ZAWSZE tam był i miał moralne prawo startować jako reprezentant PIS. Kluczem jest Bierecki.

  63 Lubię
 • Zdrabka

  szanowne Opinie to już lepiej wróćcie do artykułów w stylu : o zgwałconym koniku w Janowie bo lepiej wam tamto wychodzi :o:o:o:o

  13 Lubię
 • zpr

  W odpowiedzi na: Zdrabka

  Ciągnie wilka do lasu ?

  42 Lubię
 • do nareszcie

  Coś masz wybiórcza pamięć, ale w waszym stadzie to normalne. Przypomnij sobie tylko jak i jakimi metodami nominacja tzw. oficjalnego kandydata pis-u w Radzyniu została uzyskana? I nie działo się to w demokratycznych wyborach członków! Czy przypadkiem nie był on członkiem gdzieś w Zamościu? To na marginesie, to wasze piekiełko, my pokibicujemy i ubaw po pachy nie raz będziemy mieć.

  22 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: do nareszcie

  Nominacja jest nominacją i tyle w temacie . Tak samo wyłoniono kandydatów w innych partiach .

  11 Lubię
 • bekon

  Szkoda , że nie ma papierowych Opinii Dzięga miałby zapewnione zdjęcie na okładce ,,,,,,,po 2 latach nieobecności .

  18 Lubię
 • nareszczie

  No i w końcu prezes Kaczyński zrobi porządek z panem Dzięgą .:) Nie takich tuzów wyrzucał z partii a za ten numer z wyborów samorządowych ma to jak w banku .Do dzisiaj trudno uwierzyć , że Dzięga wystąpił przeciwko oficjalnemu kandydatowi swojej partii .

  21 Lubię
 • radzyniak

  W odpowiedzi na: nareszczie

  a jeszcze jak dostanie papierowe opinie z czasów kampanii i link do obecnych i wiedząc jakie ludziki za nimi stoją to Dziega nie ma szans gdziekolwiek na prawicy ale cóz może arbuzy go przybgarną

  7 Lubię
 • zpr

  Zacytuję filozofa " Władza demoralizuje, władza absolutna demoralizuje absolutnie", a teraz do rzeczy - rozpoczynają się wewnętrzne porachunki w partii władzy, chyba zbyt szybko. Pewnym ludziom wydaje się , że złapali Pana Boga za nogi, nie wiedzą , że nogi potrafią dotkliwie kopnąć, za obłudę. Przytoczę również słowa mądrego człowieka, który kiedyś tak powiedział " Jeżeli coś jest bardzo silne wydawałoby się niezwyciężone, samo od środka będzie rozpadać się toczone zarazą ludzkiej nienawiści".

  67 Lubię
 • Kaczor

  Pępuś do nogi. Daj głos. Hau, hau prezesie. Nie myśl że spuszczę cię ze smyczy. Historia twej zdrady się nie powtórzy. Poliż rączkę pana to twoich wrogów posunę. A teraz won mi stąd do budy. Dałem ci ją piękną jak pałac, masz 500(+ -) to rozmnażaj swój lud i go zasiedlaj.

  65 Lubię
 • Olo

  Szacunek Panie Dzięga. Nie jestem fanem Pis-u a może nawet więcej ale Pana cenie. Ma Pan charakter, swoje zdanie a przede wszystkim nie jest pan koniunkturalistą o czym niestety nie mogę powiedzieć o większości pana byłego już myślę środowiska. Szkoda tylko że nie mówi Pan otwartym tekstem i o wszystkim ale zawsze miał pan klasę i intelekt. Głowa do góry, szaleństwo minie i przyjdzie czas dla ludzi z charakterem do których Pan się zalicza. Pozdrawiam.

  51 Lubię
 • sympatyk

  Szkoda mi Dzięgi, ale jest już odstrzelony przez cwaniaków z Radzynia

  37 Lubię
 • zzz do autora poniższego

  to ty czytaj ze zrozumieniem - pełnomocnikiem powiatowym jest Rębek:):):):)
  No to przeczytaj sobie całość:
  wniosek do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wystosował prezydent Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk, odpowiedzialny za struktury partii w regionie. Jak wyjaśnia, procedura została wszczęta na wniosek radzyńskich władz PiS, czyli burmistrza Jerzego Rębka, pełnomocnika powiatowego PiS
  Oczywiście dla ciebie jak widać nie jest donosem "wniosek" na swojego kontrkandydata w wyborach samorządowych i konkurenta do władz lokalnych partii :p ! Jak dla mnie możecie sobie robić co chcecie. Chcecie wyrzucić porządnego człowieka, to wyrzucajcie. Sami sobie wystawiacie opinię! Aby tak dalej!

  30 Lubię
 • do zzz

  W odpowiedzi na: zzz do autora poniższego

  no raczej PIS nie będzie sie pytał zzz czy ma wyrzucić człowieka , który szkodził w wyborach samorządowych swojej partii !

  10 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: do zzz

  No raczej się nie spodziewam, ale bardzo mnie to cieszy, że wyrzucacie takich ludzi jak Pan Dziega :D!

  7 Lubię
 • do zzz

  W odpowiedzi na: zzz do autora poniższego

  Dzięga sam sobie zgotował ten los . Ty masz w ***** tego działacza , tobie tylko chodzi o dokopanie Rębkowi . Nie uwłaczaj inteligencji ludzi piszącym na tym forum . Opinie wykorzystywały Dzięgę podczas wyborów samorządowych przeciwko Rębkowi i teraz ponownie tak sie dzieje . Nasuwa mi sie od razu przykład Giertycha i Marcinkiewicza , którzy to pluli na PIS w TvN
  Nie rób z czytelników idiotów , tu chodzi o dokopanie Rębkowi a nie o obronę Dzięgi bo on sam sobie zgotował ten los . Im szybciej wyrzucą Dzięgę z PIS tym lepiej . Swoim postępowaniem podczas wyborów samorządowych ewidentnie chciał zaszkodzić kandydatowi na burmistrza z listy PIS .

  14 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: do zzz

  tobie tylko chodzi o dokopanie Rębkowi .
  Nie muszę mu "dokopywać"! Sam dokopuje sobie najlepiej :p ! Wystarczy tylko patrzeć i oceniać postępowanie "jaśnie zawierzonego"!

  21 Lubię
 • romuś

  A co na to abepe Dzięga ze Szczecina? Czy będzie hryja w radio maryja?

  5 Lubię
 • zizi

  W odpowiedzi na: romuś

  a co na to koniczynki , że Opinie bronią PISa chachachaaaaaaaaaaa?

  13 Lubię
 • HIPEK

  HIP HIP HURA - DZIĘGA ZNOWU GWIAZDĄ OPINII , MUSIAŁO MINĄĆ 2 LATA ŻEBY SOBIE O NIM PRZYPOMNIELI REDAKTORZY .

  21 Lubię
 • radzyniak

  Nic nie zmądrzał - po tej wypowiedzi powinien wylecieć z PIS na zbity pysk . Nie wyobrażam sobie żeby ktoś z innej partii np. PSL czy PO wystartował jako kontrkandydat dla swojego kandydata na burmistrza .

  28 Lubię
 • Bolo

  No i doczekał sie Dzięga zaproszenia na łamy Opinii . Ostatnio tak lansowany był podczas poprzednich wyborów samorządowych . Wstyd mi za Dzięgę , że znowu mąci .

  24 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: Bolo

  A kimże ty jesteś, że wstydzisz się za Pana Dzięgę? Jego ojcem? A nie wstyd ci popierać tych, którzy mszczą się na nim pisząc donosy?

  18 Lubię
 • do zzz

  W odpowiedzi na: zzz

  Tobie to tylko donosy w głowie , to był wniosek pełnomocnika o zawieszenie Dzięgi w prawach członka PIS po niezastosowaniu sie do regulaminu władz partii . Lepiej póżno niż wcale .

  13 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: do zzz

  Umiesz czytać ze zrozumieniem? To sobie to przeczytaj:

  Jak wyjaśnia, procedura została wszczęta na wniosek radzyńskich władz PiS, czyli burmistrza Jerzego Rębka, pełnomocnika powiatowego PiS
  Masz coś jeszcze do dodania?

  9 Lubię
 • do zzz

  W odpowiedzi na: zzz

  to ty czytaj ze zrozumieniem - pełnomocnikiem powiatowym jest Rębek:):):):)

  8 Lubię
 • zpr

  Panie Dzięga opisz Pan Jarosławowi wędrówkę Rębka po partiach, oraz kto wykreował Stefaniuka i Rębka.:o

  43 Lubię
 • zadziwiony

  Ale jaja , portal patriotyczny radzyn coś tam pisze to samo co opinie? no nie wiem, nic nie piłem ale wierzyć sie nie chce!!!!

  3 Lubię
 • wega

  hahahahahaaa ,pęknę ze śmiechu

  0 Lubię
 • Józef

  Tych trzech zacnych panów znamy i doskonale wiemy co sobą reprezentują ale co to jest to czwarte Abdull - coś tam , już za samo to " talibskie" przezwisko dawno temu powinno być wyrzucone z PiS i nie tylko z PiS-u i to na zbity py...

  26 Lubię
 • psychiatryk

  W odpowiedzi na: Józef

  Kto w psychiatryku udostępnił ci komputer z dostępem do internetu. Przecież to szkodzi twemu zdrowiu.

  4 Lubię
 • zzz

  Zemsta, odwet i nienawiść! Obrzydliwe! I ro wszystko robi człowiek, który wręcz ostentacyjnie obnosi się ze swoją wiarą! A gdzie miłość i przebaczenie? Jak widać zastąpione przez fałsz i obłudę!!!

  51 Lubię
 • szczawiu

  W odpowiedzi na: zzz

  przypominam , że to Dzięga " podstawił nogę " Rębkowi startując przeciwko niemu . Rębek miał nominację PIS a Dzięga nie mógł tego przeżyć .

  18 Lubię
 • karierowicze

  Karierowicze wygryźli ideowców. Pamiętacie jedną z pierwszych decyzji Stefaniuka jako burmistrza Białej? Zatrudnienił kolegę na wysokim stanowisku i dał mu umeblowane mieszkanie komunalne. To więcej mówi o człowieku niż dziesiątki delaracji i udawanej pobożności. Koniunkturaliści dolskonale wyczuwają, co jest aktualnie opłacalne i niesie największe korzyści. Jeśli obecnie opłaca się trzymać z burmistrzem, klęczeć w pierwszej ławce, stawiać kamienie i wystawy, to się to bez wahania robi, gdyż to nic nie kosztuje, a może przynieść dochód.

  41 Lubię
 • peselowiec

  ten Dziega to jakis normalny gość i widac ze o kasę mu nie chodzi tylko o ideały

  23 Lubię
 • do peselowca

  W odpowiedzi na: peselowiec

  czyli idealnie pasuje do waszych

  11 Lubię
 • po wysłuchaniu

  W odpowiedzi na: peselowiec

  pewnie pracowałby jako burmistrz za darmo :):):):)a na dodatek zaproponowałby Kotwicy i Gilowi też pracę za fri:):):):):D

  10 Lubię
 • TOBIASZ

  GŁOSOWAŁEM NA PIS teraz żaluję lepiej pozno niż wcale myślę sobie że całe to środowisko związane z PIS obnosi się jak nikt nigdy a teraz chyba jeszcze bardziej maja się za lepszych nawet w sferze duchowości i wiary a jak obserwuję to Boga nie maja w sercu tylko żeby się pokazać w pierwszych ławach w kościele Ktoś kiedyś powiedział kochaj Boga po cichutku miej go mocno ukrytego w sercu

  22 Lubię
 • tak,tak

  W odpowiedzi na: TOBIASZ

  ty głosowałeś na dawny układ a nie PiS,kto ci uwierzy? nie manipuluj

  11 Lubię
 • Bezwolak

  Przypomniało mi się pewne stwierdzane: "Słabi szukają zemsty,silni wybaczają,a inteligentni ignorują" . Ile w tym krótkim zdaniu prawdy . Czy w PIS obecnym i silnym nie stosuje się zasady ,którą nakazał kierować się Jezus? " Kochaj Bliźniego swego ........." Czy nie kazał wybaczać mówiąc : "Jeśli Cię uderzono w jeden policzek, nadstaw......." Czy nie kazał nam kochać i wybaczać ?!! Zadaję sobie pytanie - kim my jesteśmy . Hipokryci ,cwaniacy i odważni anonimowo . Nie jestem Darkiem ale dobrze go znam. Prawy człowiek choć jak każdy z nas potyka się czasem popełniając błędy . Tak na koniec . Czy jeśli uważasz się za lepszego (bez grzechu) to czy wziąłbyś "kamień" i kamienowałbyś ??? Zanim będziecie "rzucać kamieniami" anonimowo w internecie -stańcie przed lustrem i spójrzcie we nie na facjatę lecz w głąb duszy . Zobaczycie tam prawdę o sobie . Nie ma ludzi doskonałych !

  5 Lubię
 • konsalida

  W odpowiedzi na: Bezwolak

  po******o cie !

  5 Lubię
 • jkll

  tak postępują mali ludzie....

  7 Lubię
 • józwa

  To ile zostanie PIS-u w radzyńskim PIS-ie?:D:D,toż tam zostanie sama ....jak to leciało? solidarna polska? Panie burmistrzu, Panie Adamski, Panie Mazurek przypomnicie?

  26 Lubię
 • gosc

  jeszcze troche sie pomeczymy i jak to glosi przyslowie dopoty dzban wode nosi dopoki sie ucho nie urwie6f

  7 Lubię
 • radzyń

  Rębek szykuje się już do wyborów, i co boi się ludzi silnych hihihih, no to skargi , donosy i itp...

  21 Lubię
 • obserwator

  W odpowiedzi na: radzyń

  a którzy to silni ludzie? co przez te lata zrobili ? ile mandatów zdobyli ? na listy przygarnęli nawet pana Zbysia M.?Jakie struktury zbudowali? może byli wiecznymi delegatami i od czasu do czasu wiązankę złożyli ?moim zdaniem to wstyd dla pisowców do tych panów się przyznawać a może niektórym to nazwisko i rodzina pomaga?

  12 Lubię
 • obserwator

  Oj widzę że ktoś tu się boi poddania weryfikacji ,takiej prawdziwej, czy sie mylę Panie burmistrzu Rębek?

  22 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin