Dzisiejsza sesja rady w Kąkolewnicy miała niecodzienny i bardzo burzliwy porządek. Z sali obrad przewodniczący rady chciał wyprosić operatora nagrywającego na zlecenie jednego z radnych przebieg sesji. Część radnych wyraziła sprzeciw, więc przewodniczący zarządził przerwę. Sesja została wznowiona, ale za to usunięto z porządku obrad punkt, w którym radni mogli składać zapytania i interpelacje.

 

Od dłuższego czasu sesje rady gminy Kąkolewnica są rejestrowane przez wynajętego przez radnych Grzegorza Gałeckiego, Wacława Sójkę i Marcina Kołtuna operatora. Jak tłumaczy radny Gałecki, jest to odpowiedź na nieudostępnianie przez gminę protokołów z obrad sesji. Nagrania są publikowane na profilu społecznościowym radnego i najwyraźniej to właśnie nie spodobało się przewodniczącemu rady. Marek Król sesję 31 maja rozpoczął od próby wyproszenia z sali operatora. Doszło do gorącej dyskusji. Radni Grzegorz Gałecki i Wacław Sójka przypominali o konstytucyjnie zagwarantowanemu prawu do informacji. O prawie do rejestrowania posiedzeń sejmu, senatu i organów samorządu terytorialnego wyczerpująco mówi art. 61 Konstytucji RP, ale też przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz ustawy o samorządzie gminnym. Radny Gałecki poradził przewodniczącemu wezwanie policji, bo dobrowolnie jego operator z sali nie wyjdzie. W obliczu argumentów dyskusję przerwał przewodniczący, który wcześniej wyszedł z tym co najmniej oryginalnym wnioskiem o wyproszeniu z sali operatora i zarządził przerwę.

 

Jak się okazało, choć sesja rady gminy była wyjątkowo krótka, nie była to przerwa jedyna. Po wznowieniu obrad przewodniczący wprowadził zmiany w porządku sesji, proponując usunięcie punktu „interpelacje i zapytania”. Tym razem zaprotestowała radczyni prawna gminy, zwracając uwagę, że taki punkt powinien znaleźć się w porządku obrad. Zarządzono kolejną przerwę, po której stanowisko radczyni już się zmieniło. Punkt „interpelacje i zapytania” po przegłosowaniu przez większość radnych zniknął z porządku obrad i jak tłumaczono – jest to zgodne z statutem gminy.

Zobacz: Radni i sołtysi o nowych porządkach w gminie

Faktycznie - tego, czy w porządku obrad jest punkt, w którym radni mogą zgłaszać własne pytania i interpelacje, nie reguluje ustawa o samorządzie, a statuty poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego. Kłopot w tym, że w obowiązującym statucie gminy Kąkolewnica z dnia 12 listopada 2009 r. w rozdziale 4 „Sesje Rady Gminy” w par. 16 pkt. 12 widnieje zapis:

„Porządek obrad powinien zawierać w szczególności:

 1. przyjęcie protokołu obrad z poprzedniej sesji

 2. informację Wójta o realizacji uchwał Rady oraz ważniejszych działaniach Wójta w okresie między sesjami

 3. interpelacje i zapytania radnych (...)”

 

Zapisy statutowe najwyraźniej zostały w tym momencie potraktowane bardziej jak wskazówka. Do głosu nie zostali dopuszczeni radni gminy, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś m.in. o głośnej i kontrowersyjnej inwestycji budowy chlewni w Żakowoli Poprzecznej, radna powiatowa, ale też sołtysi. Stało się to zresztą za przyzwoleniem większości radnych, którzy zmiany w porządku obrad przegłosowali, tym samym rezygnując z czynnego reprezentowania mieszkańców i ewentualnego zabierania głosu w ich sprawach.

 

Czyżby w gminie Kąkolewnica zaczynały obowiązywać nowe zasady? A jeśli tak, to co na to władze gminy? Wójt Zbigniew Ładny odżegnuje się od inwencji przewodniczącego rady Marka Króla: - To sprawa przewodniczącego i radnych, ta sprawa nie była ze mną konsultowana. Nie chciałbym teraz tego komentować, proszę o pytania na maila – mówił po sesji wójt gminy, w której w sposób spektakularny odebrano radnym, sołtysom i mieszkańcom głos.

 

/mk/

Nagranie: MP

 

 • ja

  czeego chceta jak władza ma być skuteczna to nie bedzie słuchać łopozycni.Wybraliśta to tera mata.

  0 Lubię
 • Zofia

  Pośmiewisko z gminy zrobili.....

  0 Lubię
 • ktoś

  Prywaciarzu masz rację.!

  1 Lubię
 • Prywaciarz

  Wszyscy dostali się do pracy dzięki "swoim kwalifikacjom". Tylko im mało i mało. Są siebie warci i niech sobie siedzą w "miłej" atmosferze.

  1 Lubię
 • KTOś do KTOś

  Po tym wpisie widać jaka jest jedność wśród pracowników , nawet w jednym pokoju siedzi poplecznik i ten drugi i zamiast trzymać się razem i wstawiać się za kolegę i upominać się o niego , bo nie wiesz czy następny wójt nie będzie się pastwił nad tobą, .Taka jest tam właśnie atmosfera która psuje się ryba od głowy.

  2 Lubię
 • ktoś

  Ten kto pisze że w gminie chodzą sobie jak chcą to ten ktoś się myli, mogą mieć takie luzy tylko poplecznicy, a reszta to boi się swego cienia i koleżanek i kolegów donosicieli, ten ktoś pewnie nie ma znajomego kto pracuje w gminie.

  0 Lubię
 • do ktoś

  W odpowiedzi na: ktoś

  Uważaj co piszesż, przecież ze mną siedzisz w pokoju jestem poplecznikiem i zaraz na ciebie doniosę, od dzisiaj zacznij bać się swego cienia.

  0 Lubię
 • Maja

  To może coś na temat wyjazdu delegacji na Węgry ... co niektórzy po wyjeździe awans dostail/ły

  2 Lubię
 • Anna

  W odpowiedzi na: Maja

  Tak tak prosimy o komentarze na temat wyjazdu na Węgry, chyba nie źle się tam działo- ciekawe czy pan Wójt coś pamięta z tego?
  Plotki chodzą po Kąkolewnicy niesamowite, kwestia tylko taka co jest prawdą a co nie. Ale ponoć w każdej plotce jest trochę prawdy.
  Jeżeli z tego co ludzie mówią jest choc odrobinę prawdy - to wstydźcie się urzędasy i poplecznicy wójta z nim na czele.

  1 Lubię
 • koko

  Pan Wójt zdatny solary załatwić, umie tylko ludzi sobie poddanych gnoić, brak kultury, ogłady i honoru!

  1 Lubię
 • aaaaa

  solary sie pytam gdzie.

  0 Lubię
 • Mieszkaniec

  Szanowni Państwo, piszę szczególnie do tych, którzy tak plują na Pana Gałeckiego i wybielają działania wójta. Ludzie, takiego patałacha jak Ładny to w tej gminie nie było od czasu wójta Kurowskiego. Ten człowiek kompletnie nie nadaje się na to stanowisko. To nie sztuka brać kredyty i robić cos na pokaz. Gdzie są środki unine? Są dostępne fundusze strukturalne, wtedy inwestycje grmina pokrywa w 15%, natomiast, żeby pozyskiwać takie źródła finansowania trzeba mieć łep na karku. To nie jest tak, że przychodzi sobie dawny nauczyciel co dogadał się grupką ludzi i nagle z dnia na dzień robi sobie prywatny folwark. Jak się nie opamiętacie będzie taka sytuacja jak na pomorzu, że Gminę zlikwidowali za długi, a przy okazji banki wzięły się za pobór podatków. Druga sprawa, arogancja tego człowieka po prostu poraża, nie widzicie tego jak on się odnosi do mediów, innych radnych i ludzi w ogóle? Ja przypominam, że to wójt jest dla ludzi a nie ludzie dla wójta. Jak masz honor zrezygnuj z funkcji

  4 Lubię
 • lucy

  W odpowiedzi na: Mieszkaniec

  drogi mieszkańcu pobożne życzenia ten człowiek nie przyszedł tu żeby rozwijać gminę on siebie doposaża - dyrektorzyna też był miernym obecna ma większe j... od niego - sam szuka tylko czyichś pleców żeby się za nimi schować i w razie czego to nie on winny bo on przecież chciał tylko inni zawsze coś nie tak zrobią a on przecież taki fajny - żałosny typ kto miał do czynienia to wie co sobą reprezentuje a kto miał więcej szczęścia i nie musiał to wystarczy na filmiki popatrzeć - ja mam nadzieję, że to się w końcu skończy i go na tych taczkach wywiozą żeby nam wszystkim wstydu już nie robił

  0 Lubię
 • Ten Ktoś

  W odpowiedzi na: lucy

  Wójt Gminy Kąkolewnica zbigniew ładny może zarządzać ławkami w klasie i to nie wiem czy by równo stały, a nie Gminą Kąkolewnica. Pracownicy w Gminie chodzą jak chcą, to do sklepu ,to na rynek ,to do szkoły po dzieci etc.. ( ciekaw jakie nagrody wzięli ) i wszystko w godzinach urzędowania ( a ludzie widzą może nie mówią ale widzą) Gminy już nie wspominam o nadzorze nad inwestycjami ,bo to już porażka ,choć jest ich bardzo nie wiele.

  1 Lubię
 • Aneta

  To są jakieś jaja, kpina i folwark Ładnego na czele z Królem. A tylko taczkę wziąć i pokazać gdzie ich miejsce.

  4 Lubię
 • LUCY

  BRAWO PANOWIE Z OPOZYCJI!

  4 Lubię
 • Flesz

  Słyszałem , że na najbliższą sesje wybiera się spora grupa mieszkańców z jakimś ciekawym tematem i taczke mają zabrać ze sobą. Ktoś coś może wie?

  4 Lubię
 • Antek

  W odpowiedzi na: Flesz

  tak tak trzeba iść, popieram

  2 Lubię
 • Andrzej

  PAN GAŁECKI od trzech lat promuje siebie jego medialne wystąpienia to zemsta za drogę do LIPNIAK ,materiały na sesję ma przygotowane przez PANA ZGORZAŁKA [ PAN GAŁECKI TO MARIONETKA PANA JACKA ] mieszkam w Brzozowicy i PAN GAŁECKI JEST tu stałym bywalcem .

  3 Lubię
 • Gość

  W odpowiedzi na: Andrzej

  Nie znam Gałeckiego osobiście, ale przypisywanie mu motywów promowania siebie to argument z ****. Gość ma własną firmę, mógłby to wszystko, te całe bycie radnym ******** i żyć w ciszy i spokoju. Facet chce zrobić coś dla gminy i to widać po jego zaangażowaniu. Najbardziej dziwię się nawet nie wójtowi bo to od razu widać, że głąb i szuja, ale tym wszystkim pozostałym radnym, znanym i szanowanym mieszkańcom naszej gminy. Ludzie, co wy robicie najlepszego? Naprawdę chcecie, doprowadzić finanse gminy do takiej sytuacji, żeby podatek od działalności był 3 razy wyższy niż teraz, potadki leśne i rolne 2 razy wyższe? Tak będzie, bo z czego ma gmina kasę brać? Dobry wujek z ameryki przelewu nie zrobi. Jesteście ręka w rękę odpowiedzialni z tą szumowiną za to co się dzieje i wypychacie wasze i nasze dzieci za granicę bydlaki, bo gmina nie stwarza żadnych perspektyw dla młodych. Kumoterstwo wójta bije po oczach i boli, tym bardziej, że na tą gnidę głosowałem!

  2 Lubię
 • Aneta

  W odpowiedzi na: Andrzej

  Gałecki to nie taki typ faceta, którym można rządzić, ma chłop lep na karku. A co do Zgorzała to myślę że Gmina Kąkolewnica powinna wstydzić się że przegrał wybory z tym pajacem Ładny. Przynajmniej wiedział gdzie zastukać aby mu otworzyli i inwestycje w Gminie były. Faktem też jest że były wójt miał takie chody że taki Ładny na próg nie jest wpuszczany.l Kiedyś jedna Pani powiedziała,że po co te budynki były remontowane np GOK gdzie teraz jej dziecko występuje na różnych uroczystościach i za Ładnego dałaby się pewnie pokroić. Rozmawiając z nią ostatni zdanie zmieniła jak dowiedziała się jak są marnotrawione pieniądze np budowa domu ludowego w Zosinowie dla 20 osób- gdzie oczywiście jest brany kredyt na tą inwestycję.Gdzie Gmina nie ma prawdziwego przedszkola- to powinien być priorytet.

  2 Lubię
 • LUCY

  W odpowiedzi na: Andrzej

  panie marku a pan to marionetka wójta jak obserwuję (pana prawo nie myśleć tylko ślepo słuchać i mówić co każą) pan Gałecki ma prawo ze Zgorzałkiem się spotykać jeśli ma na to ochotę - chyba się pan nie spodziewał że odwiedzi pana albo pana wójta :D

  1 Lubię
 • kolega

  W odpowiedzi na: Andrzej

  Sami rozrabiają , a uwagę ludzi chcą odwrócić pisząc o Gałeckim, zgadzam się z wyborcą, o sobie piszcie drodzy rządzący , napiszcie tu o swoich dokonaniach, za Gałeckiego długów nie musimy spłacać, facet ma łeb na karku i wie co robi, wiem bo go znam. Długi są zaciągnięte na inwestycje , które się zwrócą kilkukrotnie a długi jakie zaciąga Zbigniew są przejadane. Jak się dobrze rządzi to się człowiek kamery nie boi. Wstyd mi teraz bo na Was głosowałem i na wójta i na Króla.

  3 Lubię
 • wyborca

  W odpowiedzi na: Andrzej

  Panie wójcie mnie nie interesuje ile radny ma długu, czy w ogóle jest marionetką i czyją? A bardzo mnie interesuje to jak Pan (popełniłem ten błąd i głosowałem na Pana) i pańscy radni ch.......owo rządzicie gminą, a już ten zakaz filmowania sesji to wam się w du........ch poprzewracało. Baedzo dobrze , że jest taki radny , dzięki jego nagraniom wiemy co się naprawdę dzieje w gminie.

  3 Lubię
 • Antek

  W odpowiedzi na: Andrzej

  A Ty to czyja Marionetka Króla ?
  Gałecki to chociaż pisze pod swoim imieniem i nazwiskiem a Wójt to tylko pod pseudonimami. Ale czyja marionetka by nie była mieszkańcy bardzo dużo dowiadują się z filmów. Więc Radny Gałecki i Kołtun działajcie...

  2 Lubię
 • as

  TOTEK masz rację to kompletne dno, ta władza i te 2/3 zaślepionych radnych.:(

  2 Lubię
 • Paweł

  WEŚCIE SIĘ ZA ROBOTĘ ! NIC SIĘ NIE ZMIENIA OD NA ***** SIEDZENIA !

  1 Lubię
 • totek

  Zero kompetencji ta nasza władza, pchają się na stołki a we łbie pusto. Ta chlewnia ja powstanie to główny z przewodniczącym będą mieli miejsce pracy po wyborach, tam nie będzie dziennikarzy i niewygodnych pytań....

  14 Lubię
 • Roman

  Ja pierdziele, to tak się u nas wgminie dzieje?????????
  Ja myślę, że ten wójt i radni są w większości spaleni. Po ostatnim zebraniu w Turowie, Żakowoli- wójt chyba nie ma złudzeń.

  4 Lubię
 • ktosia

  a ja tam popieram przewodniczącego, sesja to nie miejsce na kampanię... a jeżeli kogoś obchodzi co się dzieje na sesji rady powiatu to niech tam sobie idzie albo czyta protokoły (zresztą też nieudostępniane publicznie)... a ani wójt ani przewodniczący rozmowy ze zwykłymi mieszkańcami nie unikają...

  0 Lubię
 • ktoś

  W odpowiedzi na: ktosia

  Sam się ośmieszyłem i sam się próbuję wybielić he he he. żenada!

  0 Lubię
 • Jan

  Gdyby nie dzieci, to ja bym tego nie zobaczył. a jak by mi ktoś powiedział to bym nie uwierzył. Kompromituje się ta nasza władza.
  To trzeba nagrać i zanieść do każdego domu w gminie.

  3 Lubię
 • ...

  W odpowiedzi na: Jan

  tak jakby to już jest nagrane a internet do każdego domu doniesie...

  0 Lubię
 • Jan

  W odpowiedzi na: ...

  Ja jako osoba starsza trochę na bakier z internetem, ale wyszukam sobie to i tamto. Ale są jeszcze starsi mieszkańcy- którzy nie wiedzą co nasza władza wyczynia. Więc warto by było takie płytki zanieść do każdego domu.

  0 Lubię
 • Styrlitz

  Czyli mają cóś na sumieniu ,najpierw próba usunięcia niewygodnego operatora potem wyłączenie dyskusji .Nigdy bym nie podejrzewał.A ta radca to ona sie zna na prawie? Wyborcy widzą te dokonania i ocenią,no chyba że tym utajnieniem chciało się ich zrobić w konia.Głębokość **** w jakiej się znalazło szanowne grono jest wprost proporcjonalne do chu.a jaki wywaliło na swój elektorat

  0 Lubię
 • trzezwo myslacy

  oglądam ten film i od min 15 bardzo jestem zdziwiony, ze finanse gminy to rownia pochyła i kto to mowi? w bipie pogrzebałem i podsumowałem tego pana, wyszło mi że ma prawie 3 mln kredytu a roczego dochodu niecałe 60 tyś i mówi że gmina ma tyle długu? https://ugkakolewnica.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//0Grzegorz_Galecki.pdf
  ktoś mi kiedys mówił że gmina ma coś miedzy 2 a 3 mln długu do 30 mln całego budżetu, więc i gmina i ten pan mają zblizony dług. i teraz sie zastanówny kto lepiej stoi i ajki ma procent zadłuzenia do dochodu? bo mówić to możan dużo ale fakty sa zupełnie inne...

  0 Lubię
 • Tomasz

  W odpowiedzi na: trzezwo myslacy

  Na bank to pisał wójt albo ktoś z jego pupili, bo nawet oświadczenia nie potrafią przeczytać dokładnie. Sam dokłładnie to sprawdziłem i to co napisał treźwomyślący to ściema. Radny ma długu 2,5 mln , dochody jego to nie 60 (jak napisał NIEtrzeźwomyślący) a 180 tyś rocznie, ma 900 tyś oszczędności, a stan podanego majątku dwukrotnie przewyższa kwotę zadłużenia, nie wiem jak wy ale ja chciałbym mieć taki bilans

  4 Lubię
 • zdziwiony

  W odpowiedzi na: trzezwo myslacy

  A co ty patrzysz długi osoby prywatnej, gówno cię to powinno obchodzić. Natomiast nasz Szanowny Ładny robi inwestycje( za dużo powiedziane) tylko i wyłącznie z kredytów. to dopiero zadłużanie sie nazywa.

  0 Lubię
 • Wojtek

  W odpowiedzi na: trzezwo myslacy

  ktoś mi kiedyś mówił........ :) , dobre. Za robotę się weź a nie siedzisz na komentarzach w godzinach pracy ......... Myślący?.... mam wątpliwości, a że już trzeźwo....... to na pewno nie :) :) :)

  1 Lubię
 • Anita

  W odpowiedzi na: trzezwo myslacy

  A czy my będziemy spłacać długi za tego Pana - nie, a za wójta - OCZYWIŚCIE ŻE TAK :(

  2 Lubię
 • ktosia

  W odpowiedzi na: Anita

  za wójta na pewno nie będziemy, bo on majątkiem rozporządzać umie (patrz oświadczenie majątkowe), a za długi gminne odpowiada rada, zresztą w Kąkolewnicy nie jest źle... popatrzcie krzykacze na Komarówkę na przykład... albo Gminę Radzyń...

  0 Lubię
 • Radek

  W odpowiedzi na: ktosia

  Ktosia , jak wójt jest takim dobrym gospodarzem to niech skorzysta z programów unijnych jakie robi gmina na wymianę eternitu, bo niedługo jego dom to będzie jako jedyny kryty eternitem w Kąkolewnicy .

  2 Lubię
 • marek

  W Kąkolewnicy już nie raz bywało śmiesznie i straszno. Wystarczy przypomnieć dekadę rządów pewnego wójta z lat 90-tych i początku nowego wieku. I jego adwersarzy. Wtedy to się dopiero działo. Nawet rękawy z marynarek były wyrywane. A sądy w Radzyniu i w Lublinie prowadziły kilkanaście procesów, związanych z miejscowym samorządem.

  0 Lubię
 • jawny

  W odpowiedzi na: marek

  a może ktoś tęskni za tym co było i nie może się pogodzić z tym że takich sytuacji jak kiedyś już nie ma...picie wody ognistej po sesji, bijatyki, sprawy w sądach itp. itd. teraz przynajmniej jest porządek

  0 Lubię
 • LUCY

  W odpowiedzi na: jawny

  człowieku o jakim porządku ty mówisz przecież to totalne bagno, wstyd się przyznać że takich mądrych inaczej dopuściliśmy do władzy!

  1 Lubię
 • Styrlitz

  A może tak pójść o krok dalej,i usunąć tych radnych opozycji ,po co majo przeszkadzać.Jak sie chce to można.Zawracajo głowe markowi,jakieś zapytania im sie mażo.I jeszcze nagrywacza przyciągajo żeby skompromitować rade na forum publicznym!!!

  0 Lubię
 • też Ładny

  W odpowiedzi na: Styrlitz

  Jakiby nie radni z opozycji to mieszkańcy g... by widzieli i g.... słyszeli. a tak to chociaż możemy zobaczyć jak pracują radni, sołtysi i pracownicy gminy.
  No cóż z przykrością stwierdzam pierdzą w stołki i biorą kasę za nic robienie. To jest smune ale prawdziwe.

  1 Lubię
 • MIeszkanka gminy

  Obserwując to wszystko co się dzieje i rządzenie Wójta /który przyszedł raczej dla kasy/ a nie uzdrowić gminę, i zrobić coś dla mieszkańców , z tym "charakterkiem" powinien podać się do dymisji ale to trzeba mieć honor ! a jeśli nie to mieszkańcy powinni dać czerwoną kartkę w referendum. bo zdrowia odebrał już nie jednemu, a nawet całej wsi poprzez /smród który będzie z chlewni/.

  3 Lubię
 • Marek Matejuk

  Kąkolewnica chce chyba pobić rekordy śmieszności :D
  Jeśli posiedzenie nie jest objęte klauzulą tajności, to może je sobie nagrywać kto tylko chce, bez żadnego pytania o zgodę kogokolwiek - gwarantuje to konstytucja i odpowiednie ustawy - nie podejrzewam, żeby w Kąkolewnicy działy się sprawy tajne.
  A jeśli Rada olewa mieszkańców - jak na mój gust, jest to podstawa, do zmiany przewodniczącego Rady Gminy przez radnych, bądź odwołania całej Rady przez mieszkańców
  http://www.rp.pl/artykul/1181393-W-referendum-lokalnym-mozna-odwolac-cala-rade-a-nie-pojedynczego-radnego.html#ap-1

  2 Lubię
 • Andrzej Kot

  No i jest nieciekawie. Obserwowałem trzech wójtów i Rady Gminy będąc sołtysem, ale teraz to jest jakaś paranoja. Ignorancja. Kompletne dno. Najlepiej niech podadzą się do dymisji. P.S. Jako jedyny ujawniam swoją tożsamość.

  1 Lubię
 • Grzegorz Gałecki

  W odpowiedzi na: Andrzej Kot

  BRAWO ZA ODWAGĘ, może pora już w końcu przestać się bać, bo naprawdę nie ma kogo. To jet dobry przykład drodzy mieszkańcy, zachęcam do naśladowania.

  1 Lubię
 • Paweł

  W odpowiedzi na: Grzegorz Gałecki

  To nie jest takie proste. Pan ma swoją działalność, zatrudni mnie Pan lub inne osoby które ujawniłyby swoje dane.

  0 Lubię
 • Marek

  W odpowiedzi na: Paweł

  Do Pawła. Od dawna mam takie motto, że , lepiej wejść komuś w drogę niż w d...ę, i jeszcze się na nim nie zawiodłem.

  0 Lubię
 • Grzegorz Gałecki

  W odpowiedzi na: Paweł

  Jeżeli ma Pan takie dylematy, zawsze możemy o nich porozmawiać. Nie będzie trudno się ze mną skontaktować.

  0 Lubię
 • Jawny Radzyń

  NIE WYSTARCZY MIEC ŁADNE NAZWISKO, ALE JESZCZE COS W GŁOWIE. brawoooo!!

  2 Lubię
 • GRU

  Przeżyliśmy potop radziecki przeżyjemy i ga.....cki!

  2 Lubię
 • Jawny Radzyń

  Ten wójt to typowy Łukaszenka, dyktator na ziemi gminy Kąkolewnica.

  1 Lubię
 • Mirek

  Czy im się wydaje ze dostali władzę
  W spadku, wspięli się na szczyt głupoty w imię czego Panie Wójcie jeśli taki przewodniczący ma Pańskie poparcie to znaczy ze wam obu władza zasłoniła rozsądek i zapomnieliście jaką macie misję do spełnienia, proponuję zastanowić się i zacząć pełnić misję publiczną dla nas mieszkańców gminy a nie pokazywanie ze mam władze i g...o mi zrobicie

  1 Lubię
 • obserwator

  Dobrze radny ujął przerwa jest po to na sesjach rady gminy Kąkolewnica aby ustalić co dalej i wybić z kontekstu przeciwnika. To jet Radca prawny za 6 tysięcy złotych miesięcznie, myślę że student po administracji miałby więcej do powiedzenia. Wójt już nawet nie zabiera głosu aby się jeszcze bardziej nie kompromitować. Wójcie odejdź z tego stanowiska bo Ty się chłopie wykończysz. Atakują Cię z każdej strony a Ty chłop wrażliwy nie dasz rady. Przewodniczący Król i 3/4 radnych nie zna statutu Gminy. Teraz jak jakiś radny przyjdzie do mnie aby go poprzeć w wyborach to wydrukuje sobie statut i zadam kilka prostych pytań jak nie będzie wiedział to woon z mojego podwórka i jeszcze moim wilczurem poszczuję.

  4 Lubię
 • Grześ

  I co wy się dziwcie. To jest demokracja, kto ma większość ten rządzi. Jak na 15 czy tam 20 radnych 4 jest przeciw to zrobią tyle Co nic. Jak nie mają racji to krzyczą bo oni nie rządzą i to jest cała w tym rzecz. A tak na marginesie to bardzo zielono się zrobiło w maju.? ha ha

  3 Lubię
 • ANTEK

  Z PRZYKROŚCIĄ STWIERDZAM JA GŁOSOWAŁEM NA TEGO WÓJTA PAN SÓJKA MA RACJĘ NIE SZTUKA BYĆ ŁADNYM CHOCIAŻ JA W FACETACH NIE GUSTUJE I NAWET NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ CZY ON JEST ŁADNY

  0 Lubię
 • Aneta

  Niewygodne pytanie, odbieramy prawo głosu, pierwsza zasada przewodniczącego.

  3 Lubię
 • Zofia

  Takiego cyrku to jeszcze nie było.Ludzie kochani ci radni i przewodniczący z Wójtem na czele to jakaś parodia

  3 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin