Mariusz Skoczylas do wyborów idzie w szerokiej koalicji. W ubiegły piątek podpisał z szefem RASIL-u Józefem Korulczykiem, Andrzejem Dzięgą występującym w imieniu wieloletnich działaczy PiS oraz Arkadiuszem Strojkiem jako reprezentantem partii Wolność porozumienie.

 - Nasze rozmowy trwały jakiś czas i finałem jest podpisanie porozumienia. Bardzo się z tego cieszę i jestem pełen optymizmu. Mam nadzieję, że to jest ten punkt w kampanii wyborczej, kiedy mieszkańcy zauważą, że jesteśmy ponad podziałami, że chodzi nam o Radzyń – mówił Mariusz Skoczylas.

Podpisane porozumienie zobowiązuje kandydującego Mariusza Skoczylasa do zrealizowania w razie wygranej w wyborach dziewięciu postanowień, a są nimi:

 1. Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Maryninie celem stworzenia miejsc pracy - komasacja gruntów i uzbrojenie terenu
 2. Stworzenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych na terenie byłej katowni UB
 3. Zagospodarowanie pałacu
 4. Zagospodarowanie zalewu
 5. Oczyszczenie rzeki i stawów
 6. Publikacja umów zaległych i bieżących zawieranych przez Urząd Miasta
 7. Rozliczenie niegospodarności poprzednika
 8. Niezwiększanie podatków i opłat lokalnych
 9. Niezwiększanie zadłużenia miasta.

 

Tym samym sygnatariusze porozumienia udzielili swojego poparcia Mariuszowi Skoczylasowi w wyborach samorządowych. - Dziękuję, że będę mógł z wami współpracować – mówił po podpisaniu dokumentu kandydat na burmistrza. Czy tak szeroka koalicja ma szanse powodzenia? Podpisujący porozumienie nie mają co do tego żadnych wątpliwości.

- Nasze hasło rozszerzamy na „Mariusz Skoczylas łączy”. Wspólnie chcemy realizować program, niezależnie od naszych indywidualnych poglądów krajowych. W sprawach politycznych możemy się różnić, ale dla nas najważniejszą sprawą są sprawy miasta i zagadnienia, które dotyczą mieszkańców. Postanowiliśmy zawrzeć porozumienie z tym kandydatem, który mógłby zrealizować te elementy programu, na których nam zależy – mówił Józef Korulczyk.

Do najważniejszych punktów według reprezentanta RASIL-u jest utworzenie terenów inwestycyjnych w Maryninie, które ma pomóc we wzroście zatrudnienia i powstrzymaniu wyludniania Radzynia. RASIL-owi zależy na powstaniu Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Z kolei Andrzej Dzięga zwracał uwagę na kwestie podatków lokalnych i wzajemny szacunek różnych środowisk i pokoleń.

- Nie spotykamy się z mieszkańcami w Siedlcach, tak jak to było w poprzedniej kampanii wyborczej. Jesteśmy tu i teraz, dla radzynian. Występuję z pozycji wiarusa PiS-u i widzę jedno – nasze pokolenie się oddala, wchodzi nowe, młode, które widzi innymi oczyma. Szanujmy się. Moim zdaniem politykę niech prowadzą w Warszawie, a my tutaj pracujmy dla dobra wspólnego – mówił Andrzej Dzięga.

O polityce jako sztuce kompromisu mówił Arkadiusz Strojek. Publiczny rejestr umów to istotna dla przedstawiciela partii Wolność kwestia, podobnie jak sprawa niezwiększania zadłużenia miasta oraz podatków i opłat lokalnych, które wg Strojka powinny pozostać na tym samym poziomie: - Z tym samym pomysłem poszedłem cztery lata temu do burmistrza Jerzego Rębka, podpisaliśmy takie samo porozumienie i niestety pan burmistrz się z tego nie wywiązał. Jeśli wyborcy chcą głosować na człowieka, na którym nie można polegać, to proszę bardzo. Ja już z takim panem więcej porozumień zawierał nie będę – podkreślił Arkadiusz Strojek. - Mam prośbę do wyborców, niezwiązaną z tym porozumieniem. Kiedy pójdziecie państwo do urn, nie patrzcie na to, kto ma największe szanse, zróbmy z tego poważny plebiscyt poglądów, które się mieszkańcom podobają – nie osób, ale poglądów.

 

Kandydat na burmistrza Mariusz Skoczylas zapowiedział pełną współpracę w zakresie ważnych zadań i konsultacje ze środowiskami, które go poparły.

 

/mk/

Fot.: M. Maliszewski

DSC_9172_wynik
DSC_9175_wynik
DSC_9176_wynik
DSC_9177_wynik
DSC_9179_wynik
DSC_9182_wynik
DSC_9183_wynik
DSC_9185_wynik
DSC_9186_wynik
DSC_9189_wynik
DSC_9190_wynik
DSC_9194_wynik
DSC_9197_wynik
DSC_9200_wynik
DSC_9202_wynik
DSC_9204_wynik
 • zielony

  https://www.psl.pl/samiswoi/

  0 Lubię
 • Gra o Tron

  Panie Mariuszku. WSTYD, WSTYD, WSTYD. Chodzi właśnie o Radzyń, a nie o pana Ego. To od Rębka się pan nauczył że można z każdym w ramach cyrku ponad podziałami?

  6 Lubię
 • Mario

  Wygra król niezrozumiałych sojuszy:o

  2 Lubię
 • Bolo

  Do wyborów ponad podziałami a po wyborach podziały , że aż będzie sie kurzylo .Za Skoczylasem to przede wszystkim stoją Kałuski , Kondraszuk a nie ta młodzież z SLD czy Korwina :)

  2 Lubię
 • Bonifacy

  A kto to jest ten Strojek? I co to za Partia Wolności?

  7 Lubię
 • pseudo ekonomista

  Jerzy przeciwko takiemu układowi przygotował podobno 100 litrów wody święconej. Jurku alleluja hej do przodu, nadchodzą szatany i dawne PZPR (twoi dawni kumple), no i wampiry chcące wyssać twoją świętą krew. My durni, oszukani ludzie jesteśmy z ciebie dumni, że posiadasz tak wielkie umiejętności manipulacji.

  8 Lubię
 • pseudo ekonomista

  Publikacja umów, to między innymi punkt następny, czyli rozliczenie burmistrza. Rębek audyty, Rębkowi audyty. Sam sobie wymyślił tego typu drogę rozliczeń. Niezwiększania czegokolwiek życzy sobie każdy wyborca, łącznie z tym, który nie idzie do wyborów, ponieważ nie posiada wiedzy, że ktoś może mu zwiększyć i z 500 plus pozostanie 200 na czysto. Ale tutaj trudno karać ludzi, że żadna partyja nie chce ich kształcić. W imię niby czego? Prosty człowiek pragnie mieć wokół siebie ludzi o jeszcze prostszej strukturze mózgu. Wtedy można wreszcie coś zwiększyć, na przykład swoje EGO. Tak to funkcjonuje od dawien dawna. Cieszy mnie, że burmistrz wskazał dawną cegielnię (ZALEW) jako miejsce na zagospodarowanie asfaltu z dawnej brzydkiej ulicy Sitkowskiego. To też jakiś pomysłna zagospodarowanie tego miejsca. Dla mistrzem od zagospodarowań kluczowych miejsc w Radzyniu jest zdecydowanie mój faworyt Rębek. Czekam na alternatywne, szczegółowe pomysły czterech jeźdźców apokalipsy.

  8 Lubię
 • pseudo ekonomista

  Dziwią mnie te wypowiedzi, typu wzrost zatrudnienia, wzrost płac. Strojek wielokrotnie wypowiadał się na portalu kolegi Józefa w sprawach dotyczących ekonomii, oczywiście jako ekspert. Przedyskutowaliście panowie jako znawcy tematu wzrost wynagrodzeń w firmie BRAUN, albo w firmie pana Dzięgi lub dla osób wspomagających portal pana Józefa. Nie ukrywam, że moje dziecko jest pracownikiem starostwa i jakoś nie przypominam sobie, aby ówczesny wicestarosta zabiegał o widoczne podwyżki dla swoich podwładnych. Pewnie chętnie by skomentował, że nic nie mógł, ponieważ był wice. Odpowiem. Chodzi o czyny, próby i chęci. Tyle faktów. Zagospodarowaniem pałacu jak widać zajął się Rębek. Wiatr hula po pustostanie. Zalewem obiecał zająć się kontrkandydat. Nie wchódźcie mu w paradę z braku swoich nowatorskich pomysłów. Kwestia Marynina została opowiedziana w kilku poprzednich epopejach, ale pan Józef liczy, że po tylu latach mało kto pamięta jego sukcesy.

  8 Lubię
 • do członka RASIL - powiatowego

  Za chwilę wyjdzie na to że RASIL ma 2 tys. członków i wszyscy zagłosują na Rębka. Niedługo rembeki będziecie szukali głosów po śmietnikach albo dorejestrujecie psy które zesraył się w waszych instalacjach - kluczowej i strategicznej inwestycji zawierzonego.

  10 Lubię
 • powiatowy

  Jestem członkiem RASIL i na pewno nie poprę Mariusza ale Jerzego Rębka .

  9 Lubię
 • Orwell

  Dla mnie git - PO i Nowoczesna razem z Korwinem i Dzięgą , ciekawe czy razem też pomaszerują 1 marca w dniu pamięci żołnierzy wyklętych ?:):):):):):):):):):):):):):)

  9 Lubię
 • Kozirynkus

  Cyrk Radzyń Podlaski przedstawia:)

  9 Lubię
 • antypisior

  W wyborach na burmistrza 4 miejsce gwarantowane dla Skoczylasa. Józek osobiście wypchnie go z lokalnej polityki. Siebie z resztą też. Strojek 4 lata podpisywał porozumienie z Rębkiem, a teraz ze Skoczylasem. Pozazdrościć ugruntowanych poglądów.

  11 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin