W sobotę 6 października w Radzyniu odbyła się powiatowa konwencja wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego, zorganizowana przez prezesa zarządu powiatowego PSL Tadeusza Sławeckiego. Podczas konwencji prezentowani byli kandydaci z trzech okręgów. Gośćmi specjalnymi byli poseł do parlamentu europejskiego Jarosław Kalinowski i marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski.

 

Konwencja powiatowa PSL

 • Bal

  Głupie pisanie zweryfikowały wybory i tak: Do Rady Miasta na 15 kandydatów weszło 10 z PIS do sejmiku na 33 kandydatów do sejmiku weszło 18 z PIS. Czy trzeba coś jeszcze wyjaśniać w tej sprawie. Najbardziej nas cieszy że Sosnowski już nie będzie marszałkiem i nie będzie mógł blokować dotacji na remont Pałacu.

  1 Lubię
 • Jasna choinka

  Pino 430 odzyskał nazwisko. Jerzy musi wiedzieć kto za niego walczy w internecie. Zapomniałem pisowskiego zakłamanego słowa, które staje się ich kluczem do zwycięstwa. Najpierw plują jadem. Kończą słowem: Pozdrawiam. Ja będę sobą. Idźcie w PISdu na zawsze.

  3 Lubię
 • pino 430 i 1/2

  Uważam, że ja czołowy radzyński pisior, znawca pisowskiej ROKultury będę najlepszym radnym powiatowym. Użytkownicy internetu! Na trzy, cztery skandujemy: pod-SKOK, wy-SKOK, skłon do pasa, Robercik, Robercik.

  6 Lubię
 • Tramwajarz

  W odpowiedzi na: pino 430 i 1/2

  Brzęczysz jak stary tramwaj :p

  9 Lubię
 • Robert!

  W odpowiedzi na: Tramwajarz

  Dzieciak tramwajarz do szkoły ci jutro nie wstanie:o I dwója w dzienniczku.

  2 Lubię
 • (zzz+yyy)^2= zzz^2+2 zzz yyy + yyy^2

  Pan Jerzy Rębek jest NAJLEPSZYM Kandydatem na burmistrza !!!!!!!!!

  28 Lubię
 • antypisior

  W odpowiedzi na: (zzz+yyy)^2= zzz^2+2 zzz yyy + yyy^2

  Ty jesteś NAJLEPSZYM kandydatem PiS na debila i dzielnie o to walczysz. Podziwiam twój upór w byciu głupkiem swojego szefa, który tonie w oparach absurdu. Je-e-rzy, Je-e-rzy.

  3 Lubię
 • Pan Jerzy Rębek jest NAJLEPSZYM Kandydatem na burmistrza
  Najlepszym kandydatem to jest twój idol, ale do wywiezienia na taczkach z Urzędu Miasta
  Jaki jest poziom zadłużenia miasta? Czy nie przypadkiem 14mln zł? A przecież płakał, że nic nie może bo musi spłacać długi poprzednika !!!

  5 Lubię
 • wyborca

  W odpowiedzi na: (zzz+yyy)^2= zzz^2+2 zzz yyy + yyy^2

  Gdyby obecny burmistrz spokojnie przeanalizował swoje " SUKCESY" to dla dobra miasta powinien zrezygnować z powtórnego kandydowania.

  7 Lubię
 • Opanuj się!!! Błędami , które zrobił Twój idol przez cztery lata można obdzielić kilka poprzednich kadencji.

  6 Lubię
 • POWTÓRZ TO JESZCZE ZE STO RAZY, TO MOŻE CI SIĘ UTRWALI...

  6 Lubię
 • (zzz+yyy)^2= zzz^2+2 zzz yyy + yyy^2

  W odpowiedzi na: jan

  100 * (Pan Jerzy Rębek jest NAJLEPSZYM Kandydatem na burmistrza !!!!!!!!!)

  13 Lubię
 • Alina

  Osiągnięcia wójta w Kąkolewnicy to mało zrobienie dla gminy, drogi do Lipniak, do Brzozowicy i na Wsch są okropne, za to budynki w Zosinowie i Brzozowicy wyszły dla maleńkiej grupy mieszkańców. Najlepiej wyszło zdegradowanie trzech koleżanek w szkołach. Czas na lepszą zmianę.na p. Mróz

  2 Lubię
 • do asa

  Nie interesuje się specjalnie polityką, ale uważam opinię przedmówcy za nazbyt skrajną. Warto uwzględnić, że przed wojną to nie był ten sam PSL. Dziś łatwo się jednak pod niego "podpiąć". Nie należy też zapominać o Mikołajczyku. Ale ZSL z którego PSL się wywodzi nie był ani jego dziełem, anie dziełem Witosa czy Rataja. Z drugiej strony nie można zapomnieć, że to Jarosław Kaczyński był ojcem chrzestnym, który przyczynił się do wyboru trzech prezydentów RP - Wałęsy, Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Prócz tego wypromował kilku premierów, a w polityce jest nieprzerwanie co najmniej od 28 lat. I to nie w jakiejś zapyziałej - prowincjonalnej, tylko centralnej. Facet od ponad ćwierćwiecza ma wpływ na to co dzieje się w Polsce a od 4 lat jest właściwie jej udzielnym władcą. I to nie dzięki "chceniu", tylko dzięki wygranym wyborom. I że niby jest "nikim"? Jaki jest, taki jest, ale bądźmy choć trochę obiektywni, bez zacietrzewienia ideologicznego.

  1 Lubię
 • asa

  żal d...sciska ze PSL tyle lat jest na Arenie Politycznej moga pochwalić sie Witosem... Ratajem .. Pawlakiem wielokrotny Premier a PIS Kim... zero tradycji o histrioni zaczynali w AWS a teraz wielcy obrońcy Polski zapomnieli jak sprzedali rożne instytucja a Hamulcowy Prywatyzacji nie dawał..

  5 Lubię
 • Bal

  W odpowiedzi na: asa

  Zapomnieliście dopisać że w Radzyniu możecie się chwalić Marszałkiem który jest gospodarzem województwa a w Radzyniu jest postrzegany jako Marszałek Dożynkowy a dlaczego to wiadomo wszystkim mieszkańcom miasta.

  1 Lubię
 • ADAM

  W odpowiedzi na: Bal

  jest też Wice wojewoda z Powiatu radzyńskiego który dzielnie się pokazuje tylko za plecami działaczy PIS możne warto by powiedzieć co on zrobił dla Powiatu ??

  1 Lubię
 • do rencista

  PiS to partia rzekomych katolików, którzy są zwykłymi cynikami, chałturnikami w stylu "mam pomysł na pałac". Na swój pałac to faktycznie macie pomysł obłudnicy. Wygra KUKIZ i będzie nadal Jest jak Jest..PiS zawsze lubił doić przystawki (czyt.wykorzystywać je). Liga Polskich Rodzin w takich samych mundurkach, Samoobrona. Renciści i emeryci też zostaniecie wymłóceni cepem. Za mało was za 500+.

  9 Lubię
 • Marco van Basten

  Ja zagłosuję na ciepły lipiec, do zimna mnie nie ciągnie, do lasu też nie skoczę, chrzanu nie lubię. Wybieram dobrze zakotwiczony statek:)

  7 Lubię
 • Żn Żil

  W odpowiedzi na: Marco van Basten

  On nie jest zakotwicony. Jest tak obciążony , że osiadł na powiatowej mieliźnie, nabiera wody, spory przechył. Czas zrzucić zbędny balast...

  2 Lubię
 • dziadek

  Zagłosuję na PiS bo naprawiają chory system. Zdaję sobie sprawe że stara władza utrzyma część władzy , a zwłaszcza urzedników niższego szczebla, lecz PiSowskie zmiany są konieczne dla uzdrowienia POLSKI. A stary ATYW dba tylko o swoje stołki, ą że robia także przy okazji czasem coś dobrego to tylko z dbałości o przetrwanie następnej kadencji.

  8 Lubię
 • do dziadek

  W odpowiedzi na: dziadek

  Dziadku musisz zrozumieć jedno , obecny burmistrz z PIS-em ma tyle co wspólnego co świnia z gwiazdami. Wybory samorządowe są po to byśmy wybrali dobrego gospodarza a nie kogoś kto musi spłacać jakieś długi wdzięczności swoim promotorom.

  3 Lubię
 • do poprzednika

  W odpowiedzi na: do dziadek

  Na razie to jedyne co Rębek musiał spłacać do olbrzymie kredyty zaciągnięte przez poprzedników.

  13 Lubię
 • wolf

  W odpowiedzi na: do poprzednika

  Tych jego długów będzie trzeba spłacać przez 3 kadencje pisowski tumanie.

  2 Lubię
 • Łinston Smif

  W odpowiedzi na: wolf

  ALE NIE Obrażaj panie wolf i naucz sie kultury :(:(:(:(:(:(

  10 Lubię
 • wnikliwy

  W odpowiedzi na: dziadek

  Rębek kłamczuszek adresuje swój program do: przedszkolaków, uczniów, harcerzy, sportowców (pływaków, piłkarzy, kibiców, cyklistów) seniorów, niepełnosprawnych, kierowców, pieszych, inwestorów, a nawet bezdomnych. A gdzie są: intelektualiści, oldboje, chorzy, biedni, bezdomni, bezrobotni, alkoholicy, narkomani, pracoholicy, uzależnieni od hazardu, seksu, zakupów, gier komputerowych, wykluczeni, renciści, melomani, brydżyści, tenisiści, szachiści,. Gdzie prezesi, dyrektorzy, sprzątaczki, kucharki, pielęgniarki, lekarze, inżynierowie, technicy, sprzedawcy, zamiatacze, ogrodnicy, hobbyści, działkowcy, rolnicy, hodowcy, pszczelarze? No gdzie, pytam? Gdzie matki, córki, wdowy i rozwódki, gdzie szklarze, zegarmistrze. Kogo jeszcze tu brakuje i nie zagłosuje? Dokończcie tę listę!

  7 Lubię
 • Mordimer Medalin

  PSL jest jest partią która z z każdym jest w stanie wejść w koalicję byleby mieć stołki dla swoich prominentów. Przez wiele lat stała biernie przyglądając się dzikim reprywatyzacjom w kraju, zgadzając się na niższe dopłat
  y dla naszych rolników (SLD-PSL), czy też przyglądając się bezczynnie na działania służb mające na rękach krew Andrzeja Leppera i gen Jarosława Petelickiego (PO-PSL). Jesteście partią bierną nawet i bezstronna, czyli ani zła ani dobra. To teraz drodzy PSL owcy wyobraźcie sobie jabłko które jest z jednej strony czerwone i dojrzałe a z drugiej zgnite (ani dobre, ani zle). Do czego się nadajecie? Z tym retorycznym pytaniem zostawiam Was...

  2 Lubię
 • rolnik

  W odpowiedzi na: Mordimer Medalin

  A pisiory to podniosły dopłaty? Ku..a jeszcze w rolnictwie tak chu..wo dawno nie było,A emerytury kto dla chłopów podniósł? też psl? ludzie na wsi swoje wiedzą i jeszcze trochę to was pisiory pogonią w pi.du

  6 Lubię
 • rencista

  W odpowiedzi na: rolnik

  PSL to partia rolników bez rolników. Bój to będzie ich ostatni !!!

  8 Lubię
 • radzyniak 10

  W odpowiedzi na: rencista

  oj rolniku,rolniku a kto kobietom pracującym na roli podniósł wiek emerutalny do 67 lat ? a kto obniżył do powszechnie obowiązującego 60 lat ? dopłaty liczone są wg kursu euro a kto to wynegocjąwał ? nie siej więc propagandy

  4 Lubię
 • do radzyniak 10

  W odpowiedzi na: radzyniak 10

  Nie rób propagandy bo na wsi już wiedzą że nie mogą przejśc na wcześniejszą emeryturę, było że kobiety pracują do 55 a chłopy do 60, a teraz *********ją do 65

  1 Lubię
 • nie dla psl

  PSL cynicznie wykorzystuje rolników do tego aby przyssać się do władzy. Życzę im przegranych wyborów i wystawiam czerwoną kartkę!!!

  4 Lubię
 • zzz

  Denerwuje mnie ciągłe gadanie jak to PIS chce wyprowadzić Polske z Unii, jak już tak paplacie to chociaż podajcie kiedy i gdzie padły takie słowa, bo ja sobie tego nie przypominam.

  20 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: zzz

  Po pierwsze nie podszywaj się pod mój nick!
  Po drugie kolejne działania PiS dotyczące kwestionowania i krytykowania UE właśnie do tego zmierzają. A najdobitniejszym przykładem jest "występ" Adriana, który w Leżajsku nazwał UE "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika" Wystarczy?

  4 Lubię
 • zzz^2

  W odpowiedzi na: zzz

  Niestety słowa , że Unia jest "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika" stają się coraz bardziej prawdziwe. UE miała być wspólnotą niezależnych państw, ale w obecnej formie jest to bardziej dyktatura i narzucanie przez większe państwa tego jak w mniejszych mają ich władze rządzić. Moim zdaniem również trzeba coś zmienić w UE, ale to że ktoś ją krytykuje, to dobrze, ale nie oznacza to od razu, że chce z niej wyjść.

  16 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: zzz^2

  Jaka wspólnota niezależnych państw? Kto ci takich głupot naopowiadał? Kazde państwo wstepujące do UE musi oddać część swojej suwerenności. Po co wprowadzono euro? Po to żeby państwa były niezależne, czy po to aby unifikować i jednoczyć Europe w ramach UE.
  Unia to jest przestrzeganie prawa stanowionego przez Parlament Europejski i akceptacja decyzji podejmowanych w Brukseli. Niestety w wydaniu Polski PiS to ciagłe kwestionowanie tego co postanowi UE. Wcześniej czy później taki "wrzeszczacz" dostanie kopa w "cztery litery" i jak sam nie zechce odejść z UE, to zostanie wyrzucony na jej margines, a tam już czeka Rosja Putina!

  0 Lubię
 • Wielki Brat

  W odpowiedzi na: zzz

  Unia Europejska powoli zaczyna przypominać angsoc, Oceanie z ,,Roku 1984" Orwella :(:(:(:(:(:(

  9 Lubię
 • XD

  W odpowiedzi na: zzz

  "Kazde państwo wstepujące do UE musi oddać część swojej suwerenności." -zzz :p:p:p

  10 Lubię
 • Do Madzi

  Oj Madziu Madziu pięknie traktujesz ludzi. Gratuluję tym, którzy Cię tak wychowali, z szacunkiem do wieku i choroby. Na pewno są dumni z Ciebie. Brawo

  2 Lubię
 • I?

  no i? emeryci, renciści i bibliotekarze - to też ludzie. Też będziesz emerytką i rencistką, a może i bibliotekarką!

  3 Lubię
 • Madzia

  Zjazd emerytów, rencistów i bibliotekarzy :-)

  4 Lubię
 • bananowy doktor

  W odpowiedzi na: Madzia

  Madzia to facet- zwany Zbychem S. jeden zfelietonistów od Orzecha

  0 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin