W poniedziałek 15 października w Kąkolewnicy odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja rady gminy. Wójt Zbigniew Ładny przygotował prezentację podsumowującą ostatnie cztery lata pracy jego i rady. Podczas dyskusji okazało się rzecz jasna, że minioną kadencję radni oceniają różnie.

 

Kąkolewnica - podsumowanie kadencji

 • Christopher

  you have been read this blog content from play online casino the inducement to sign and you've made your first bet.

  0 Lubię
 • LUCY

  W niedzielę każdy z nas zdecyduje - idźcie na wybory i wybierajcie mądrze! Potrzebna nam osoba, która posprząta cały ten bałagan, poszuka środków na spłatę chociaż części zadłużenia i znajdzie inne na inwestycje. Obecny wójt moim zdaniem poległ na całej linii jeśli był z niego taki nauczyciel jak w ostatnich latach wójt to osobiście do szkoły bym go nie wpuściła-słaby to matematyk, który na 8 mln minusie budżet swojej kadencji zamyka. Mamy wśród kandydatów osobę z doświadczeniem samorządowym i znającą się na funduszach UE - dajmy jej szansę, mamy także młodego i pełnego zapału człowieka - może warto postawić na niego. Pan Ładny poległ, udowodnił, że nie nadaje się na wójta. Teraz jak to on - wszyscy winni on bez winy - "niestety" utrudniali mu w gminie, w powiecie i województwie. Po co więc się dalej pcha na stołek ? liczy, że w następnej kadencji go polubią i pomogą, czy też trudno zrezygnować z wójtowej pensji ? jak przeczytałam jego ulotkę to mnie pusty śmiech ogarnął-wodolejstwo

  5 Lubię
 • kochanie

  Co za idiota napisał na stronie gminy Ulan ,że gmina jest na 197 miejscu w kraju .
  W rankingu Wspolnoty spadla z 486 na 950 miejsce.
  konkurenci obecnego włodaza powinni podac do sądu za kłamliwe informacje.

  0 Lubię
 • RADA

  Gdy idziesz w górę to się wszystkim kłaniaj, bo może będziesz wracał tą samą drogą !!!

  0 Lubię
 • Mieszkaniec

  W odpowiedzi na: RADA

  Przecież to są " Pany" i jak oni mają się kłaniać zwykłym mieszkańcom?! Widać bo banerach jak ludzi będą szanować...glowa zadarta do góry i nic więcej....

  0 Lubię
 • Gość

  W odpowiedzi na: Mieszkaniec

  Kukiz też ma banery a wizerunki na nich sztuczne jak cały ten twór.

  0 Lubię
 • Brzozowica

  Słuchając wypowiedzi wiekszosci radnych ciężko uwierzyć że to im oddaliśmy kierowanie i decydowanie w sprawach naszej gminy. Po pierwsze oskarżenia typu słaba rada powiatowa to szczeniacki argument. Równie dobrze my mieszkańcy możemy powiedzieć że mamy słaba rade ale gminy, że są nieudolni w swoich dzialaniach i obietnicach. Kolejny przytyk jest ukierunkowany do radnego, który jak twierdzi jest zadowolony ze Brzozowica ma parking przy cmentarzu. Ten parking jest i będzie używany sporadycznie, podczas gdy po drodze na odcinku Brzozowica nie nadążaja nasze amortyzatory w autach. Skoro przejeżdżając dzień w dzień po takiej nawierzchni nie widzi się problemu, to najwyraźniej problem nie leży w drodze a we władzy gminy. Szkoda że nie są zauważane rzeczy, które powinny być zrobione na cito. O dawno obiecanej kanalizacji oraz bakterii coli w wodociągu nie wspomnę. Mam nadzieję że nasze społeczeństwo dobrze wybierze tym razem.

  12 Lubię
 • Gość

  W odpowiedzi na: Brzozowica

  Bakterie to ktoś porzucił! :):):):)

  0 Lubię
 • Gość

  W odpowiedzi na: Gość

  Są i takie spekulacje ???

  0 Lubię
 • Gość

  W odpowiedzi na: Gość

  Jest ich wiele ?

  0 Lubię
 • Mieszkaniec gminy

  Poziom tych komentarzy jest żałosny. Jeśli władza miałaby słuchać tego, to lepiej uciekać stad...
  Budując dom, najbardziej widoczne są mury, natomiast aby go wykończyć i stworzyć w nim swoje najmilsze gniazdko do życia, trzeba największego wysiłku i finansów. Jak z tego wynika należy pracować ze zdwojoną wydajnością.
  Wielu kandydatów przed wyborami obiecuje to, czego nie są w stanie potem zrealizować. ale próbują manipulować ludźmi.
  Tylko odpowiedzialni i mądrzy ludzie są godni naszego zaufania.Nie słuchajmy wątpliwej krytyki, ponieważ wystarczy przejechać się po naszej gminie i zobaczyć jak wyglądają drogi i miejsca użyteczności publicznej, a jak wyglądała jeszcze kilka lat temu. Widok jest budujący!
  "Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę"
  Spotkamy się w niedzielę przy urnach, i mam nadzieję, że wybierzemy osobę sprawdzoną, mądrą, kulturalną i dbającą o naszą gminę.dla której nasze serca mocniej biją.

  15 Lubię
 • Paweł

  W odpowiedzi na: Mieszkaniec gminy

  Człowieku o czym Ty piszesz! Kultura obca jest obecnemu wójtowi. Wiem co pisze bo sam tego doswiadczylem.Ludziom którzy robią coś społecznie w naszej gminie, od wójta dostają tylko szydere za plecami i pretensje że jest za malo doceniany. Kultura nie pozwala mi cytować.

  1 Lubię
 • wyborca

  W odpowiedzi na: Mieszkaniec gminy

  Z obiecanek obecnego wójta też wiele zostało jeszcze do zrobienia. A to co zrobiono to za kredyt. Tak, że tego najmilszego gniazdka nie będzie z czego zrobić, zostaną tylko mury i kredyt do spłacenia. Tego wiatru ostatnio było dużo więc i burza będzie. Każdy będzie wybierał osobę mądrą i kulturalną według własnego zdania.

  1 Lubię
 • Stary mieszkanie

  Nauczyli mnie w tej kadencji obsluge internetu I tak mam czas emeryt I czytam tu I tam I wiecie co panowie Ci co piszecie ze takiego cyrku jak wyorawiacie w tej kampani to jak tyle zyje to nie bylo brakuje jeszcze tylko zeby ciagac samolotem baneryy jak mozna tak w ulotkach wyborczych pisac szkaliwac jedni drugich a w niedziele w kosciele leciec do komunii tacy pobozni co sie z wami mlodzi dzieje gdzie kultura wychowanie jakues zasady moralne jak tam mozna szczekac kochani mam nadzieje ze ludzie sa na tyle madrzy ze potrafia odrozniac zlo od dobra musialem juz tak napisac bo nie moge sluchac juz tego dowidzenia

  1 Lubię
 • x^2

  W odpowiedzi na: Stary mieszkanie

  Oczywiście ma Pan rację że kampanię mamy jak w innych miejscach Polski no ale dopiero po co najmniej 10 latach. Tam było to wcześniej :) cieszę się że jest ta kampania bo widać komu rzeczywiście zależy, kandydaci wieszają banery stawiają lawety z ich wizerunkami co świadczy o ich zaangażowaniu jest ono poparte programem z którego za 5 lat zostaną rozliczeni przez mieszkańców. Inni zaś w moim odczuciu wieszają plakaty na płotach wielkości A3 co w porównaniu z banerem wygląda jak znaczek pocztowy piszą programy tak lakoniczne żeby ich przypadkiem kiedyś ktoś za to nie pociągną do odpowiedzialności bo z tego bełkotu da się wybrnąć. W powyższym filmie można usłyszeć że nie udało się zrealizować tylko ile w rzeczywiście było tego zaangażowania by to zrealizować bo jeśli nasz obecny Włodarz wysyłał pisma i czekał na mannę od sejmiku wojewódzkiego to ostatnio ją w Egipcie na pustyni Izraelici widzieli :):):). Jeśli chodzi o komunie znam tu lepszych gigantów co biegają co niedziela.

  4 Lubię
 • Gość

  W odpowiedzi na: Stary mieszkanie

  Wójt normalnie pisze identycznie jak mówi.

  0 Lubię
 • Radek

  W odpowiedzi na: Stary mieszkanie

  Myślisz, że jak napiszesz z błędami, to ludzie uwierzą że jesteś stary ? Żałosne, nie przekonasz mnie że to co jest teraz, jest dobre. Obecna władza w gminie nadaje się tylko do ........... wymiany.

  1 Lubię
 • Brzozowica

  W odpowiedzi na: Radek

  Widzieliście ulotkę Kołtuna w rozmowach z mieszkańcami mówi , że założy stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi i powstanie kronika pisana jak i multimedialna na temat najstarszej wsi w Kąkolewnicy czyli Starowsi.

  0 Lubię
 • bardzo gość

  Władek jest cool i cooltura u niego na najwyższym poziomie

  1 Lubię
 • adam

  Do takich radnych jak Władzio to nie trzeba się przygotowywać on wszystko przyjmie i zagłosuje jak potrzeba . Szkoda takiego przyjemnego radnego.

  1 Lubię
 • Aneta

  Śmiech na sali te jego wypociny w tym filmiku. Panie Grzeszyk- tak Pana punkt widzenia zależy od Pana siedzenie jak i całej reszty popleczników wójta i gdacze Pan tak jak wójt karze. Własnego zdania to wy nie macie, pomysłu na gminę też nie. Jak rozmawia się z ludźmi to psy wieszają na was jak nie wiem. Sami tylko chwalicie się i klepie się po ramionach jacy to jesteście wspaniali. Daj Boże żeby to były ostatnie dni waszych rządów w tej Gminie.

  1 Lubię
 • Gość Brzozowica

  Analizując wcześniejsze wypowiedzi Pana wójta że gmina Kakolewnica ma więcej zrobione niż inne a słuchając jego ostatnich wypocin gdzie jest sporo do zrobienia nasuwa się pytanie czy to normalne by podczas nadchodzących wyborów nagle zacząć zauważać potrzeby całej gminy a wcześniej cierpieć na niedowidzenie??? A może to taki chwyt marketingowy? Mydlenie oczu i tyle w tym temacie. Zgadzam się w 100 % z opinią że tam gdzie jest wiele poparcia dla wójta, są wykonywane jakieś działania a gdzie nie ma tam 4 lata nic się nie zmieniło. Ludzie są zbulwersowani. Nie jesteśmy ślepi. Nie będziemy ślepi 21 października gdy rozliczymy władze gminy za 4 lata rządów. Pozdrawiam i życzę by sprawiedliwość wygrała.

  1 Lubię
 • x^2

  Witam
  Nie patrzmy do tyłu tylko w przyszłość i tu pytanie do obecnego wójta i jego gwardii . W Pana ulotce wyborczej pobranej w sklepie ZOSIA czytam .... budowa kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Polskowoli ze środków unijnych średni koszt takiej inwestycji to 5 do 7 mln zł z doniesień prasowych można wyczytać że w ciągu kadencji pozyskał Pan środków unijnych ok 0.5 mln zł. Czyli resumując trzeba Panu ok 50 lat by pozyskać środki na budowę . Idąc dalej tym tokiem myślenia jak Pan skończy 100 lat doczekamy się kanalizacji i oczyszczalni???? Czy naprawdę myślicie że damy się kolejny raz na to nabrać :D:D:D

  2 Lubię
 • Paweł

  Wszyscy ładnie mówią, obiecują, są zatroskani o mieszkańców! PYTAM! KTÓRY Z KANDYDATÓW NA WÓJTA LUB RADNEGO WYSZEDŁ DO MIESZKAŃCÓW?! TAK WAM "ZALEŻY" NA MIESZKAŃCACH ŻE ŻADEN Z WAS NIE ZADAŁ SOBIE TRUDU I OSOBIŚCIE ODWIEDZIŁ WYBORCÓW.! WSTYD !!! ABY DO KORYTA!

  0 Lubię
 • Piotr

  W odpowiedzi na: Paweł

  A właśnie że odwiedził, prawie całą gminę Karol Mazurek, popytaj sąsiadów ;) . W mojej miejscowości, w Polskowoli był w każdym domu , nawet u Basaraby.

  2 Lubię
 • Paweł

  W odpowiedzi na: Piotr

  To dobrze. Ja nie miałem zaszczytu gościć ŻADNEGO z kandydatów na wojta czy radnego. Tak liczyłem na wizytę obecnego wójta i radnego Władysława aby "podziekowac" za kadencję.

  0 Lubię
 • mieszkaniec gminy

  Jak zwykle tylko Gałecki rzetelnie przygotowany. Wójt nawet na zakonczenie kadencji,podsumowanie nie przygotował sobie przemowy, tylko jeden wielki bełkot, bez slajdów to by nawet nie pamiętał co robił ......

  0 Lubię
 • to już jest koniec

  Miejmy nadzieję że to naprawdę już bedzie wasz koniec. .... Mówiliscie że gmina Kąkolewnica juz wszystko ma a teraz wójt na koniec mówi że duzo jeszcze mozna zrobić...żenada

  0 Lubię
 • OBSERWATOR cd.

  W odpowiedzi na: to już jest koniec

  nie chodzi mi o to że podoba mi się czy ten wójt czy ten chodzi mi o to ze jak rzadzi lepsza rasa to dobrze , ale jak my ta gorsza to źle, my mamy tylko służyć wiem ze nasi ludzie w gminie są mądrzy i nie dadzą sie nabrać na ten pokaz mocy i siły fałszywego PIS i tych co wstydzą sie PSL. Bądźmy soba i nie dajmy sie zwariować.

  1 Lubię
 • X"2

  W odpowiedzi na: OBSERWATOR cd.

  No jakoś jak do Zbigniewa Komorowski Prezydent przyjechał by go wspierać to nikt nie pamięta a ja czekam na Jarosława ??? i nie ma co się czepiać PiS czy PSL w jednej gminie żyjemy ???

  0 Lubię
 • Basia

  W odpowiedzi na: OBSERWATOR cd.

  Z wami przebywać to nie da się nie zwariować.

  0 Lubię
 • OBSERWATOR

  W odpowiedzi na: to już jest koniec

  I to już koniec, i nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy się żreć"... przyglądam się już od dłuższego czasu na to wszystko od paru lat i widzę że jak rządzi ta doba opcja jak poprzedni wójt poprzednia pani dyrektor i tak dalej czyli ta lepsza zmiana bo ja tak nazywam ich o teraz wszyscy startują z "dobrej zmiany" tacy sprawiedliwi tacy świeci nie karalni (poprzedni wójt), tylko oprawić w ramki i się modlić do nich to było wszystko dobrze ludzie zadowoleni(nawet ci na cmentarzu co paliwo kupowali), wszystko kwitło, ale jak przyszła ta gorsza zmiana, biedota ale zmiana uczciwa, szanująca wszystkich nie tylko elite, to jest wszystko źle co by nie zrobili, wszystko co zrobią jest krytykowane, drogi porobione, źle, szkoły wyremontowane, był syf i malaria, źle, wszędzie place zabaw, boiska, chodniki kanalizacja za mała kasę, a wcześniej 3 razy tyle brali, źle, poprzedni wójt jak nic sie prawie nie odzywał na sesji buczał, dobry był ten zły i tak dalej

  3 Lubię
 • Sąsiad

  W odpowiedzi na: OBSERWATOR

  Królu złoty, spokojniej..... nie denerwuj się. ;)

  1 Lubię
 • rybko moja złota

  W odpowiedzi na: Sąsiad

  ej ty obserwator co bedzisz mi tu pisał bzdury, my i tak góra wy to do piet nam nie dorastacie, i tak będziemy rządzic a co jestesmy dobrze przygotowani prawda cholota nie bedzie nam rządzic i juz ja patrze na tych radnych to śmiać się chce jakich ma Ładny tylko ty zawsze przygotowany a wójt ten bełkot, bawo Gzegorz pokazałes klasę.

  1 Lubię
 • Bolo

  W odpowiedzi na: rybko moja złota

  Zapomniałeś wziąć tabletek na noc

  0 Lubię
 • ojej

  heh moze nie miodem i mlekiem ,,,ale zrobione jest wiele i wiadomo ze jak w cos sie robi to kredyt tez sie z tym wiąże ,,,a nie głupoty obiecywac ,,,to latwo robić

  0 Lubię
 • ja

  ale dobrze jest,radne,sołtysy sie cieszo, siedzo cicho,wszystko elegancko na wysokim poziomie jest.Inwestycje kwitną,kasy do budżetu przybywa.Królestwo mlekiem i miodem płynące

  1 Lubię
 • brzozowica

  W Kąkolewnicy bez zmian. Ciągle to samo na tych sesjach.

  0 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin