W gminie Borki nie ma powtórki z poprzednich wyborów samorządowych. Tym razem Radosławowi Sałacie nie udało się zwyciężyć w pierwszej turze. W stosunku do 2014 r. poparcie dla niego spadło o ok. 7% i wchodzi do drugiej tury z Marcinem Czyżakiem.

 

Jak wynika z nieoficjalnych jeszcze danych, wójt Radosław Sałata bezapelacyjnie zwyciężył w swojej miejscowości, bo mieszkańcy Starej Wsi oddali na niego 441 głosów. W pozostałych okręgach przewaga nie była aż tak znacząca, a w niektórych zdobył mniej głosów niż jego najpoważniejszy rywal. Na startującego tym razem z list PiS Radosława Sałatę zagłosowało 1 470 osób. Marcin Czyżak z KWW Nasza Gmina Borki zdobył poparcie 1 271 mieszkańców gminy. Trzeci z kandydatów, Michał Paszkowski, zdobył 281 głosów.

 

Aktualnemu wójtowi nie udało się też zdobyć większości w radzie. Do rady weszło siedmiu radnych z KWW Nasza Gmina Borki: Andrzej Rogulski, Tomasz Kwaśny (Borki), Elżbieta Kulenty (Olszewnica), Janusz Buhaj (Sitno), Stanisław Sokół (Osowno), Danuta Kucio (Wola Osowińska), Rafał Gremplewski (Nowiny) oraz dwóch z KWW Działamy dla Gminy Borki: Beata Guz, Piotr Kondaszuk. W tym 9-osobowym składzie tylko dwóch radnych to radni poprzednich kadencji.

/mk/