W gminie Borki nie ma powtórki z poprzednich wyborów samorządowych. Tym razem Radosławowi Sałacie nie udało się zwyciężyć w pierwszej turze. W stosunku do 2014 r. poparcie dla niego spadło o ok. 7% i wchodzi do drugiej tury z Marcinem Czyżakiem.

 

Jak wynika z nieoficjalnych jeszcze danych, wójt Radosław Sałata bezapelacyjnie zwyciężył w swojej miejscowości, bo mieszkańcy Starej Wsi oddali na niego 441 głosów. W pozostałych okręgach przewaga nie była aż tak znacząca, a w niektórych zdobył mniej głosów niż jego najpoważniejszy rywal. Na startującego tym razem z list PiS Radosława Sałatę zagłosowało 1 470 osób. Marcin Czyżak z KWW Nasza Gmina Borki zdobył poparcie 1 271 mieszkańców gminy. Trzeci z kandydatów, Michał Paszkowski, zdobył 281 głosów.

 

Aktualnemu wójtowi nie udało się też zdobyć większości w radzie. Do rady weszło siedmiu radnych z KWW Nasza Gmina Borki: Andrzej Rogulski, Tomasz Kwaśny (Borki), Elżbieta Kulenty (Olszewnica), Janusz Buhaj (Sitno), Stanisław Sokół (Osowno), Danuta Kucio (Wola Osowińska), Rafał Gremplewski (Nowiny) oraz dwóch z KWW Działamy dla Gminy Borki: Beata Guz, Piotr Kondaszuk. W tym 9-osobowym składzie tylko dwóch radnych to radni poprzednich kadencji.

/mk/

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin