Po pojawieniu się na FB oświadczenia Grzegorza Gałeckiego, który informował w imieniu kandydującego na wójta z ramienia PiS Karola Mazurka o jego poparciu dla Anny Mróz, w internecie zawrzało. Na stronie kakolewnica-info pojawiło się oświadczenie członków gminnego koła PiS, w którym ci stwierdzają, że popierają obecnego wójta Zbigniewa Ładnego a poparcie PiS-u dla Anny Mróz określają jako kłamstwo.

Pis1

Na oświadczenie podpisane przez 9 osób, w tym zastępcę wójta Pawła Komonia i radnego Marka Matejuka natychmiast zareagował prezes zarządu gminnego koła PiS Wacław Sójka.

- Zarząd, od gminnego koła, przez powiatowy po okręg bialsko-podlaski nie udzielał i nie udziela poparcia obecnemu wójtowi Zbigniewowi Ładnemu – mówi stanowczo Wacław Sójka.

 

Na dowód swych słów Wacław Sójka przekazuje do publikacji zarówno pisma – jego jako przedstawiciela władz statutowych gminnego koła PiS, i Jerzego Rębka, prezesa zarządu powiatowego PiS.

PiS kąkolewnica3

PiS kąkolewnica2

 

W pismach nie ma mowy o udzieleniu poparcia dla Anny Mróz, ale jak twierdzi prezes Sójka, takie ustalenia zostały poczynione: - Po pierwszej turze wyborów odbyło się spotkanie z przedstawicielem Anny Mróz, przedstawicielem zarządu powiatowego PiS i Karolem Mazurkiem, na którym byłem obecny jako przewodniczący gminnego koła PiS. Ustaliliśmy poparcie dla Anny Mróz, bo wiemy, że będzie lepszym wójtem niż obecnie urzędujący Zbigniew Ładny. Liczymy na współpracę nie tylko pomiędzy radnymi z KWW Anny Mróz i KW PiS, ale też z dwoma radnymi z KW RaSIL, z którymi trwają rozmowy i przynajmniej niektórymi radnymi, którzy weszli z listy Zbigniewa Ładnego, bo mamy zapowiedzi, że takiej współpracy nie wykluczają – mówi Wacław Sójka.

 

Radny i prezes gminnego koła PiS przekazał również, że Annę Mróz popiera Związek Zawodowy Wsi i Rolnictwa Solidarność Wiejska. To zapewne swego rodzaju odpowiedź na NSZZ Niezależnych Rolników „Solidarność” Województwa Lubelskiego, którzy z kolei udzielili pisemnie poparcia urzędującemu wójtowi. W kwestii wybórów jak widać w Kąkolewnicy jest spore zamieszanie, ale jak na razie wynika z niego, że obecnego wójta wspierają indywidualnie osoby, które są w gminnym kole PiS, a sam PiS odcina się od tego kandydata. Jednak prezes zarządu powiatowego PiS poparcia kandydatki związanej z PSL oficjalnie nie deklaruje. Czyżby ciche wsparcie? Jedno jest pewne - niezależnie od poparcia wszystkich organizacji i partii najistotniejsze będzie to, komu poparcia udzielą mieszkańcy. A to okaże się za dosłownie trzy dni.

/mk/

 • Pisowiec

  Proszę Państwa jestem zażenowany tym co zrobili moi koledzy z partii, a szczególnie wódz z Radzynia. Postawił na PSL. Co musiał miec obiecane?? Wiemy my z koła z Kąkolewnicy i Nasz szef koła tez wie. To z czasem wyjdzie ale bokiem jak przyjda wybory do sejmu, Kto Pani ASnia im głosy będzie zbierac pomagała w życiu. Jak tam można było fałszem i obłuda otumanić ludzi naszych w gminie. Patrząc na tą obłudę wypisuje sie z partii przy najbliższej okazji. A tak wierzyłem w zmiany. A PSL sie cieszy ze zdobyła gmine, bedą mieli gdzie teraz swoich powsadzać. Teraz bedzie raj, a wójt nic nie bedzie miała do powiedzenia, juz nie miała a teraz dwa razy. A dla Ładnego to i moze dobrze ze tak sie stało zostawil duzo dobrego i zrobił duzo, był dobrym człowiekiem uczciwym, a na takim stanowisku nie mozna byc tylko chamem i bedą ludzie wtedy szanowali i sie bali, mam nadzieje ze znajdzie prace w szkole i bedzie uczył nasze dzieci, co dobre co złe, i co zielone a co białe.

  2 Lubię
 • Paweł

  W odpowiedzi na: Pisowiec

  Właśnie! Nie można być chamem, a cham i specjalista od "wsadzania swoich" właśnie przegrał.

  0 Lubię
 • pisowiec

  W odpowiedzi na: Paweł

  Mireczku znowu sie napiłeś, a przypomnij sobie kto ciebie wsadził, i to bez szkoły? całe rodziny były zatrudniane, kociń.., wo..kło..ors...wasą..i reszta.. kalen...i tak dalej klany a kogo zatrudnił Ładny ze swojej rodziny. dalej twierdze, ze PiS sie sprzedał, a ty dzialacz wieloletni i teraz solidarnościowiec szkoda słów. Szacun dla Ładnego. Czas pokaże swoje.

  1 Lubię
 • dziadek

  Starosto kilkanaście lat niszczały na waszych oczach budynki po technikum, ich stan i wiek przemawiaja za ich rozbiórką a wy po przegraniu wyborów topicie tam ponad 60 tys zł gdy wiadomo że zadłużacie tym sposobem swych nastepców.

  2 Lubię
 • rencista

  Dla koryta karierowicze i ich spółka popisała sie do wszystkich partii i za wselką cenę chcą dalej dzierżyc władzę odpowiednik STALINIZMU . Na stronie Ile Dzisiaj także starają się podstawić fałszywe ankiety przyjazne srarej sitwie. POprzebierani komuniści wasz kres nadchodzi nieodwracalnie.

  1 Lubię
 • Oburzony

  "Dno dna jeśli takowe istnieje" tak można opisać panowanie jaśnie wielmożnego Pana Ładnego. Panie Ładny, czasy się panu troszkę poje***ły, to nie 1994 rok, nie Kurowski i Okoński, już nie zorganizujesz sobie gminy, jak własnego folwarku, gdzie będziecie godziny brać w szkole wszystkie, a nauczycielom godzin brakuje... Panie Ładny, jest Pan kawałem mendy i skurw**na, który potrafi tylko dzielić ludzi i mścić się na tych, którzy się z Panem nie zgadzali. Jesteś małym człowiekiem, który spędza godziny na facebooku i obraża mieszkańców. Ja bym Panu samochodu nie dał do kierowania, a co dopiero gminę. Chory człowieku, zajmij się sobą, może wyprowadź sięz tego miejsca jak ci tak źle, ale odpuść kandydowanie, nie krzywdź następnych pokoleń tymi długami co narobiłeś...

  1 Lubię
 • Do oburzony

  W odpowiedzi na: Oburzony

  Mireczku nie obrażaj wójta. Spokojnie bo serducho nie wytrzyma.

  0 Lubię
 • Lipny wybór

  Powiem szczerze tak Że PSL załatwił prawicę w Kąkolewnicy . Sójka wstaeił PSL owca na kandydata żeby przypadkiem się Ładny nie prześluzną w pierwszej turze. Teraz sławecki z sosnowskim będą tylko na dożynka szczerzyć japy i kolesiostwo zielone pidsówać wstyd.... z drugiej strony Ładny który jedyne co potrafi to dzielić ludzi na „ za mną lub przeciwko mnie” ii wygraża się tylko na Facebook-u. Tak naprawdę to powinno się wystawić kogoś z prawdziwej prawicy kto się weźmie do pracy:/ tak napradę Sójka załatwił PiS w Kąkolewnicy

  6 Lubię
 • rolnik

  PSL chce przejąć gminę z pomocą PIS i już wiadomo co warta część PIS Kąkolewnicy za garść obiecanek tak się poniżyć ale Sójka i Gałecki nie mogą strawić porażki i robią głupoty. Panowie szklankę zimnej wody na ochłodzenie umysłu a jak mało to wiadro.

  6 Lubię
 • Kąkolewiak

  Pani Mróz ma być tylko figurantką a za sznurki ma pociągać PSL czytaj PiS Sójki lub odwrotnie, Mazurek i Gałecki udzielają poparcia z ramienia PiS-u a sami do PiS-u nie należą, ZNP Kąkolewski jeszcze się miesza w wybory a dość już namieszał w szkołach, nic im się nie podoba, szkoła wyremontowana, wyposażona, ciepło, czysto tylko pracować a ZNP ten z Międzyrzeca tylko miesza dyrektorzy się nie podobają a jak jest konkurs na dyrektora to nie ma chętnych bo lepiej mieć 5 godzin nadliczbowych i zarabiać jak dyrektor za nic nie odpowiadając i po 4 godzinach zwrot na pięcie i do domu. Z resztą we wszystkich szkołach jest dobrze boiska, remonty czysto i przytulnie, na wsiach też się dzieje wiele dobrego każdy by chciał żeby było szybko a tak się nie da. Jedna z nielicznych gmin w lubelskim gdzie nie zamknięto żadnej szkoły i dzięki za to wójtowi i poprzednim radnym. Jak chcecie mieć gorzej to głosujcie na Mróz a jeśli chcecie żeby się działo to na Ładnego bo wiadomo że robi wiele dobrego.

  7 Lubię
 • sympatyk pis

  Czytając pismo Wacława Sójki to sie zastanawiam, czy to jego działanie jest "nikczebne"?, czy to "że nie jego działanie jest nikczemne i haniebne". Szef PiS pisze takie bzdury, nikczemne co to znaczy, jaki szef takie koło? Dalej "uciekając się do świadomie do kłamstwa udowadnia", - co za język, ale co udowadnia jak wójta podpisu ani oświadczenia nie ma, tylko członków koła Pana Sójki, tu nic wójt nie udowadnia, że zasługuje na mandat. Dalej czytam, co Ładny kłamie i manipuluje, przecież on ani jednego słowa tutaj nie napisał, nie wypowiedział, Panie Wacławie czy to nie Pana krzyk rozpaczy po przegranych wyborach? Kto Panu to pisał wstyd szefie. Jak Pan może wypowiadać sie w imieniu społeczeństwa o wymierzenie KARY? To Panu koledze co pisał w imieniu Mazurka dawno kara powinna być przez PiS wymierzona. Śmiech tylko sobie urządziliście. Brawo Panie Jurku, krótka odpowiedz - indywidualne poparcie. Szkoda, że nie PiS, ale widzę że PSL bliższy? Kto mieczem wojuje od miecza ginie

  6 Lubię
 • pędzel

  a żeby było zabawniej okazuje się, że pan Paweł Komoń który kandydował z list Kukiz15 to naprawdę jest członkiem PiSu. Komedia, przebierańce, Anka biega i udaje że nie ma nic wspólnego z PSL, PiSowcy powariowali i nikt nie wie o co chodzi. Brawo Kąkolewnica.

  3 Lubię
 • obserwator

  Dla przypomnienia - władze statutowe PIS nie udzieliły poparcia wójtowi !!!!!!

  3 Lubię
 • obserwator II

  W odpowiedzi na: obserwator

  Dla przypomnienia - władze statutowe PiS nie udzieliły poparcia Annie Mróz!!!!! Tylko Gałecki I Mazurek.!!!! A kim sa nie należą nawet do PiS.

  7 Lubię
 • KOTECEK

  W odpowiedzi na: obserwator II

  Pan G.......ki cały czas sieje ferment. Może Pani Mróz się odniesie czy z TAKIM..................chce współpracować przez 5 lat? Bo jeśli tak to kiepsko to widzę.

  6 Lubię
 • kotecek

  Dla uściślenia artykułu polecam też zapoznanie się z Poparcie Pana Posła Kamila Duszka. współczuję tej Pani otoczyła się ludźmi którzy mają NIJAKIE pojęcie o polityce - kucharz oszust, mechanik, pan z problemem alk. A współtwórca jej ,,sukcesu,, ma być Były Radny na którego większość się wypięła - ale nie ma za grosz honoru żeby odejść w ciszy i spokoju.

  8 Lubię
 • On

  W odpowiedzi na: kotecek

  Pan z problemem alkoholowym nie był od tej Pani.

  0 Lubię
 • KOTECEK

  W odpowiedzi na: On

  ta osoba o której piszę to Pan K.......

  1 Lubię
 • Gość

  Panią Mróz powinni poprzeć i zagłosować na nią ci którym zależy aby w Szkołach była kultura i szacunek do drugiego czlowieka.

  1 Lubię
 • KAJTEK

  WÓJT NIECH IDZIE DALEJ DO SZKOŁY UCZYĆ SIĘ MATEMATYKI I DOBRZE LICZYĆ

  1 Lubię
 • janina

  Panią Mróz powinni poprzeć i zagłosować na nią ci którym zależy aby Gmina nie upadła przy takich długach.

  4 Lubię
 • nauczyciel

  W odpowiedzi na: janina

  To PSL poprze, bo gdzie powsadza swoich. A w szkołąch jak usuną znp z międzyrzeca co miesza i zatrudnia jaś..ka to będzie szacunek dla dyrektoa, nauczycieli i drugiego człowieka.

  2 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin