Po ogłoszeniu oficjalnych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą wyniki drugiej tury w Radzyniu uległy lekkiej tylko modyfikacji w stosunku do wstępnych danych. Starosta Lucjan Kotwica zdobył 3 175 głosów. Na obecnego burmistrza Jerzego Rębka zagłosowało 3 436 mieszkańców miasta.

 

Niespełna 4-procentowa przewaga dała burmistrzowi Rębkowi kolejną, tym razem już pięcioletnią kadencję. Za poparcie podziękował mieszkańcom na swoim profilu FB:

- Pragnę państwu serdecznie podziękować za udział w drugiej turze wyborów na urząd burmistrza miasta Radzyń Podlaski. Swoje podziękowania kieruję szczególnie do moich wyborców, do państwa, którzy zaufaliście mi w tych wyborach i powierzyliście mi kierowanie miastem przez kolejnych pięć lat. To jest ogromnym wyzwaniem a jednocześnie zobowiązaniem wobec wszystkich mieszkańców naszego miasta. Pragnę pracować na rzecz dobra wspólnego wszystkich, bez wyjątku – mówił burmistrz, dziękując również za wyborczą rywalizację swojemu kontrkandydatowi Lucjanowi Kotwicy.

 

Podziękowania zamieścił na swoim profilu również starosta Lucjan Kotwica:

"Szanowni Państwo,

dziękuję bardzo serdecznie za każdy głos oddany na mnie podczas drugiej tury wyborów samorządowych.
Moje podziękowania kieruję także w kierunku tych wszystkich, którzy zaangażowali się w kampanię wyborczą, którzy pracowali ciężko w ciągu ostatnich miesięcy. Dziękuję za wsparcie rodzinie, przyjaciołom, znajomym. Mieszkańcom Radzynia dziękuję za cierpliwość, za wszystkie komentarze, uwagi, opinie, które pomogły ukształtować nasz program, które mobilizowały do dziłania.

Burmistrzowi Jerzemu Rębkowi gratuluję wygranej. Wszystkim kontrkandydatom dziękuję za "polityczną walkę" jestem przekonany, że wyszliśmy z niej bogatsi o bezcenne doświadczenia (...)"

 

/mk/

 • do radzyniak

  Płacze się w życiu chłopcze, dla przykładu, jak ukochany pies zdycha. Jak wasz pies zdechnie, któremu jajka liżecie, to nawet nie wstawicie mu blaszki na Placu Wolności. Tacy po prostu jesteście. Płyccy. Bez jakichkolwiek drygnięć serca.

  4 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: do radzyniak

  no weż już tego gila obliż i nie pajacuj :)

  3 Lubię
 • Masz rację

  Dosyć indoktrynacji przez PISlamistów Jurkowych.

  5 Lubię
 • radzyniak

  W odpowiedzi na: Masz rację

  Jak widać nadal boli co niektórych zwycięstwo Rębka ! Było sie lepiej zorganizować i pójść na wybory zamiast teraz bawić sie w beksy ! Żałośni jesteście

  5 Lubię
 • Tylko Radzyń

  Nie pozwolimy, aby nawiedzeniec zamienił nasze miasto w kanał. Zwyciężymy. Już za rok będziemy w stanie udowodnić niegospodarność i rodzinne interesy. Master of puppets.

  3 Lubię
 • Już za rok!

  Juz za rok w wyborach parlamentarnych pokazujemy PiS wała Kozakiewicza. Zmieni sie wojewoda i rozliczy działania typu zamiana działek albo depozyt SKOKa w Białce. Siedlanów też sie prześwietli.

  6 Lubię
 • Precz z pisiorami

  Czysty Radzyń, czyści ludzie mieszkajacy w Radzyniu. Zero lizusów i sprzedajnych gnid.

  7 Lubię
 • precz z obłudą Rębajłową

  Radzyń not dead.

  4 Lubię
 • HMMMMM

  Kiedyś, kiedy nie było jeszcze pisiorów, a były ich pączkujące pomordowane w in vitro jajeczka braciszków i siostrzyczek, cytując komika radzyńskiego, za słowo debil dostałbyś mały szmaciarzu w papę. Dlatego pisiory wymyśliły internet. Kaczor pod kołdrą, a wy przed ekranem razem ze mną. Może powinniśmy się umówić pisuarczycy?

  8 Lubię
 • Hmmm

  Skąd to podniecenie chłopców i dziecin Jurka zawierzonego? Aprobata brzydoty boli, ale to już nie moja sprawa. Czy jestem debilem? Zapewne. Ale czy chciałbym być sprzedajnym pisiorem, czyimś psem, sługusem, zakłamańcem, dziwką pisowską? Nigdy. Nawet za 100 tys. PLUS. I to mnie różni od was. Kiedyś wasze towarzystwo zarząda 1000 plus dodatkowo. Wtedy będziecie dla swoich stanowisk zmuszeni, aby zaiwaniać na ulicy, aby zdobyć szmal dla kotki kaczora.

  11 Lubię
 • Hmmmm

  No i jak chłopcy z PiS? Kto jest złodziejem i cwaniakiem? Stare babki i dziatki pisowe po 500+ ze swoich emerytur i rent dla ojca (ciekawe ile tych dzieci) dyrektora z Torunia, a chłopiec pisiewicz proponuje dla swojego kolegi miliony złotych za 3 lata pracy. Nie ma to jak bogaty w wierze katolik. Wybory w Radzyniu wygrała obłuda ludzka, obłuda religijna, obłuda dogadana na szczeblu cynicznych .... (przekleństwo) i cwanych .... (przekleństwo).

  22 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: Hmmmm

  no to jeszcze obetrzyj gile z nosa i sie rozpłacz debilu :):):)

  5 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  Wylazła prawdziwa natura. Debile, gorszy sort - z takim podejściem do ludzi o innych poglądach zbyt daleko nie zajdziesz.

  8 Lubię
 • do ???

  W odpowiedzi na: ???

  nie rżnij głupa - tu nie chodzi o inne poglądy ale o chamski wpis Hmmmm ,

  3 Lubię
 • TOW

  Szkoda czasu nie obawiam sie o stołek bo akurat mam prace od Pana Burmistrza .Czekamy na dalsze posuniecia Pana Burmistrza i jego radnych miasta, powiatu wojewody wszystko jest w rekach Burmistrza .,Poprzednik Pan Kowalczyk zwany przez obecnego Burmistrza nieudacznikiem zostawił 14 zadłuzenia obecnie na koniec kadencji wziety kredyt na prawie 6 i w ostatecznym rachunku jest 16 to jeszcze więcej niz poprzednik zobaczymy jak ten udacznik poradzi sobie .,pozdrawiam.Juz nie ma co pisać czekamy patrzymy obserwujemy rzeczywistość sie okaze.,.,

  3 Lubię
 • do zimny

  Fakt, że jestem pogodnie nastawiony do życia. Dzięki Tobie przekazałem załamanym i oderwanym od stołka (zielonym, czerwonym i pomarańczowym, nie zapominając o czarnych) instrukcję pod tytułem: "jak przetrwać" i nie popaść w depresję. I jak tu nie lubić wyznawców jedynie słusznej partyi. PRL bis, jakby na obecną rzeczywistość nie patrzeć. Narka i pochwa. Pozdro opatentował PiS:)

  8 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: do zimny

  Jak przetrwać za 40 milionów??? Takie jest prawdziwe oblicze karierowiczów. A PRL- bis bardzo szybko sprowadzi popieraczy jedynie słusznej i nieomylnej partii na ziemię. Na wschodzie jeszcze panuje ślepota, chociaż nie można tego powiedzieć o Białej Podlaskiej.

  3 Lubię
 • do zimny

  W odróżnieniu od was nie jestem podatny na Radio Toruńskie, Od Rzeczy i w Waszej Sieci. ONR-owska Republika też mnie nie podnieca, ani Wyborcza, TVN i inne klimaty, które wpływają na nasze umysły. Z depresji raczej synku się nie naśmiewaj. Nie znasz tego stanu duszy, więc nie go nie oceniaj. Dopóki PiS będzie u władzy, mi stan depresji nie grozi i wielu innych. Złość do was nie pozwala na patrzenie się w sufit:). Dlatego podkręcajcie nas, lecząc z depresji. Ciepła ci nie życzę, ponieważ musiałbym cię jeszcze pozdrowić, waszym zakłamanym i wyświechtanym "pozdrawiam". Przyjdzie jeszcze lepsza zmiana od waszej, dlatego "wal Się" :p

  9 Lubię
 • zimny

  W odpowiedzi na: do zimny

  Jak to miło wymienić opinie z kimś tak pogodnie nastawionym do życia. P o z d r a w i a m

  1 Lubię
 • czytelnik

  radny Jakubowski leje żale że nie śpiewano hymnu na placu Wolnści o godz 12.00. u nas w kościele św Anny śpiewano a radny Jakubowski czekał na gotowe ale jako przedstawicie (radny) mógł zaintonować nie czekając na gotowe. widzę że czy to UM czy powiat będzie total a samemu nic.ale niektórzy to lubią skoro pana wybrali .Dziwne to dziwne.

  6 Lubię
 • do zimny

  Słuszna uwaga. PRL odszedł w siną dal. Dodam tylko od siebie, że bolszewicy z PiS oraz ich radzyński przedstawiciel też odejdą w siną dal i nikt po nich nie będzie płakał. Co do mieszkań, to moją wolą jest,aby ich nie rozdawać, stworzyć natomiast warunki, w których każdy będzie mógł na nie zarobić. Proszę prześledzić działania obecnego rządu. Dla mnie powoli przypominają mi PRL (no może jeszcze ludzie nie są katowani w muzeach żołnierzy wyklętych, czy też muzeach kresów, ale chęci widać), dlatego stawiam tezę, że przeminą szybciej niż poprzednicy.

  6 Lubię
 • zimny

  W odpowiedzi na: do zimny

  Nasłuchasz i naoglądasz się guru Tuska i wokół widzisz bolszewików. Największa bolszewia to salony brukselskie i koła wzajemnej adoracji typu partia Tuska. Jeśli Tobie obecne czasy przypominają PRL to po pierwsze przemawia przez Ciebie rozgoryczenie, pewnie znalazłeś się poza strefą wpływów a po drugie i pamięć już nie ta co dawniej. Pomyśl sobie o kole historii. Kiedyś obecnie rządzący byli w opozycji i też im się ówczesne rządy nie podobały. Trzeba przetrwać, nie popadaj w depresję.

  1 Lubię
 • TOW

  Pan Jerzy Rembek najgorszym burmistrzem naszego brudnego najgorszego miasta przez znaczek PiS wybrali seniorzy emeryci dopisywani w ostatniej chwili ci co otrzymali mieszkania dostali prace czyli stołeczki a przez cztery lata troche tego było.,Nie uczciwość ,katolicyzm ,taki niby wierzący zwyciężył fausz., Wstyd gdzie tu BÓG,HONOR,WIARA,OJCZYZNA.,pozyjemy zobaczymy, widac pustki na ulicach jakby nic sie nie stało w pracach cisza ani słowa zakazano rozmów geby zakneblować zeby sie bac i nic nie mówic .,.Wesołe jest życie staruszka haha.,.,

  8 Lubię
 • Hahaha

  W odpowiedzi na: TOW

  Skamlajcie jak psy dalej, tylko tyle umiecie... Szczekać w internecie, a zapewne większość z was nawet **** na wybory nie ruszyła. Internetowi hejterzy, tacy odważni, i tacy wątli... Brawo JERZY RĘBEK!

  3 Lubię
 • zimny

  W odpowiedzi na: TOW

  Czy Ty żyjesz w jakimś matirxie ?. Ktoś Cię więzi, torturuje?. Jakie to siły kneblują gęby, zakazują rozmów - to jakieś Twoje lęki i omamy?. Były wybory i po wyborach. Świat się na nich nie kończy. Ile mieszkań rozdał burmistrz w tej kadencji?. Człowieku, PRL już jest historią. Gdyby to co piszesz było prawdą to ile mieszkań rozdał Kowalczyk przez 12 lat, albo ile stołków obsadził?. Przecież to normalne, że nie zatrudni Ciebie bo Ci po prostu nie ufa. Zatrudnia tych co im ufa. Tak było, jest i będzie. Dla Ciebie zwyciężył "fausz" a dla mnie zwyciężył Rębek bo fałszu nie było.

  7 Lubię
 • czytelnik

  W odpowiedzi na: TOW

  co wy bierzecie (pijecie) ?w takie Święto?

  10 Lubię
 • @

  Na to, że PiS przegra wybory do sejmu to akurat nie ma co liczyć. Notowania mają dobre i będą rządzić spokojnie jeszcze z jedną kadencje. No chyba, że zdarzyłby się jakiś kataklizm, ale takie zrządzenia losu statystycznie rzadko się zdarzają. Szansą były wygrane wybory w samorządzie. Teraz trzeba będzie czekać 5 lat.

  4 Lubię
 • radzyniak 78

  Za rok PiS przegra wybory do sejmu i zawierzony aby wyremontować ulicę będzie musiał pocałować w pierścień wojewodę z opozycji. Rok radości a później będziecie w ciemnej dziurze. Tortem się tylko nie zadławcie obertasy i polonezy.

  7 Lubię
 • do XYZ agusia

  :)Jestem w takim wieku ze byc moze za 20 lat zobaczymy jak zostały spełnione obiecanki tego Pana wybranego w ten sposob we wszystkich okregach .Pan Kotwica nie udaje ze wierzy w Boga chodzi do Koscioła z ludzmi prowadzi wspólnote nie robi na pokaz za uszami to ma chyba włosy ale 2 %to mała roznica Większość wyborców u Pana Kotwicy to ludzie młodzi no nie 100 osób dopisanych i 100 emerytów seniorów Pani Szczepaniukowej.,, .,Ciesza sie pracownicy instytucji podległych beda mieli minimalną bez wliczenia stazu pracy tak jak płaci sie pracownikom Urzedu Miasta, pstryk i beda zakupione potrzebne niezbedne obiecane w pierwszej kadencji rzeczy to mamy w pamieci i wiemy co było obiecane .,Teraz patrzymy na rece a nie na zmiany stołków .,.,Powodzenia.

  8 Lubię
 • XYZ

  Do Agusi
  Droga Pani czas szybko leci i Pani też już niedługo będzie "o kulaskach, chodzikach trzęsących się ledwo stojących na nogach" i jeszcze w pampersie. Pan Kotwica też nie jest aniołem i ma wiele za uszami, kto z nim współpracował wie dobrze co to za człowiek, szanujmy demokrację, wygrał P. Rębek czas na pracę nas wszystkich dla Radzynia. Trochę wstrzemięźliwości w wypowiedzi. Na P. Rębka głosowali i młodzi i starsi, tak jak i na P. Kotwicę.

  4 Lubię
 • Obserwator

  Znaleziony w internecie filmik :D
  https://youtu.be/au6-25POVtg

  5 Lubię
 • Agusia

  Żeby nie Ci rencisci emeryci starsi ludzie co o kulaskach chodzikach trzesacych sie ledwo stoiacych na nogach z Miedzyrzeckiej ,Partyzantów ,Nadwitnia Lendzinek I ,Płudzińska Powstańców Styczniowych,Witosa,to jest Okreg 1 gdzie mezowie zaufania klikali podajac informacje kto był a kogo jeszcze nie było i zaraz sie pojawili przy stole podpisując liste a także osób którzy byli dopisani do głosowania do II tury nie bedącymi na listach I tury tak postepuja osoby wierzące w pierwszej ławce siedzacy .Ludzie zastraszani bo dostali prace mieszkanie i za to trzeba dac głos .A WIADOMO IZ BURMISTRZ MAJAC DOJSCIE DO LIST A TAKZE PODLEGAJACE JEDNOSTKI SZKÓŁ PRZEDSZKOLI I INSTYTUCJI ZAWSZE WYGRA WYBORY . MOZE OLAC MIESZKAŃCÓW DEBATE BO MA W REKACH OSOBY KTÓRYM COS OBIECAŁ ALBO DAL ALBO DA .,POWODZENIA TAK DZIADKOWIE OJCOWIE BABCIE DZIADY DZIADKI ZAGŁOSOWALI I PAN REMBEK ZA TO IM PODZIEKOWAŁ NA FF. Nie młodzieży młodym tylko starszym wiekiem .,.,

  12 Lubię
 • szczekościsk

  Kiedyś Jan Himilsbach wszedł do warszawskiego SPATiF-u (kawiarnia Stowarzyszenia Polskich Aktorów Teatru i Filmu, póżniej Radia i Telewizji) i w krótkiej prelekcji powiedział: "Inteligencja wypier**lać!". Gustaw Holoubek, znany polski aktor na takie dictum odpowiedział: - "Nie wiem, jak wy, panowie, ale ja wypier***am". Oto sytuacja w Radzyniu, jak we wspomnianym SPATiF-ie

  12 Lubię
 • do radzyniak 10

  Będziemy walczyli o czyste stołki. Wasze pisowskie, śmierdzące z daleka, nie interesują nas.

  11 Lubię
 • radzyniak 10

  W odpowiedzi na: do radzyniak 10

  walczcie , walczcie ale uczciwie bo po wsiach słychać skowyt stołkowych i ich rodzin idących w nie byt polityczny .

  8 Lubię
 • Obserwator

  Pytanie czy to była uczciwa kampania w wykonaniu burmistrza?

  8 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: Obserwator

  widzą , że żałoba po przegranej minęła , gile z nosa wytarte i na nowo zaczynasz jakieś insynuacje :):):):):):)

  10 Lubię
 • Obserwator

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  Żadnych insynuacji nie zaczynam poprostu nurtuje mnie takie pytanie, bo przypomina mi się jak burmistrz obiecał że udostępni załączniki co do wniosku o dotację na pałac i nigdzie to nie jest udostępnione. Szczerze po nich to można się wszystkiego spodziewać , choćby pan Bierecki obiecał że stworzy muzeum kresów w pałacu i co nici z tego. :D

  7 Lubię
 • (zzz+yyy)^2= zzz^2+2 zzz yyy + yyy^2

  Pan Jerzy Rębek jest NAJLEPSZYM burmistrzem naszego pięknego miasta!!!!!! :)

  30 Lubię
 • z daleka

  Ratunek dla Radzynia - TYLKO szerokie porozumienie jak w Białej Podlaskiej. Macie na to ludzie 5 lat. Weźcie się wreszcie do roboty, opanujcie egoizmy, przestańcie pitolić, zacznijcie myśleć, wstańcie z kolan. A wtedy się uda!

  13 Lubię
 • radzyniak 10

  jeszcze was się szczekać chce ?PO co ? to się nie wróci ale jak nie macie co robić to śnijcie o stołeczkach .

  13 Lubię
 • Ja

  Wszędzie dookoła PiS pogonili. Tylko Radzyń taki ciemny :o Oj, dobrze że moje dzieci nie planują tu wracać ale ja też chciałabym z czegoś w tym mieście skorzystać, oprócz krzyży :o

  14 Lubię
 • Obserwator

  W odpowiedzi na: Ja

  Bo dużo tu osób starszych jest i dlatego wygrali, bo dla nich burmistrz jest wspaniały i jakby mogli to pewnie świętym by go zrobili.. Analizując drugą turę doszedłem do wniosku że to była nieczysta gra że strony Pana Rębka pytanie co takiego zrobił że wygrał i czy to było zgodne z prawem? Szkoda że nasze społeczeństwo nie bierze pod uwagę to jaki jest człowiek i co za nim stoi i jaki ma pomysł na rozwój miasta , tylko biorą pod uwagę to że łączą go z partią i sieją nienawiść do tej partii.., a w niedzielę idą i próbują być świętymi ludźmi..

  9 Lubię
 • WOT

  Opozycja wobec Rembeki powinna stworzyć swoją obronę terytorialną przed stonką pisowską.

  12 Lubię
 • Gratulacje dla Rębka...

  ... współczucia dla Radzynia.

  13 Lubię
 • yyy

  Jesteśmy dumni z Radzynia!!! :)

  33 Lubię
 • oho

  W odpowiedzi na: yyy

  Już widać pierwsze oznaki dumy. Kolejny kredyt miasta, miały być oszczędności.

  5 Lubię
 • Tylko Orleta!

  Panie Burmistrzu trzymamy kciuki za sztuczne boisko treningowe oraz zadaszenie trybuny głównej na Stadionie Miejskim! :)

  38 Lubię
 • do z daleka

  :)może w ten sposób pokazano PSL-om czerwoną kartkę :)

  34 Lubię
 • z daleka

  No to w Radzyniu zaciska się żelazna obręcz "dobrej zmiany". Gmina, miasto, powiat. Współczuję.

  24 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: z daleka

  A, ja nie współczuję, tylko sparafrazuję słowa Wincenta , skąd będą pieniądze na PISOWSKIE obiecanki? Czy z niemieckiego odszkodowania ? Bo uszczelnianie podatków ma swoje granice.

  6 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin