Na początku stycznia Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy miała niecodziennych gości. Od 2 do 5 stycznia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Punan i Candan – wolontariuszki z Turcji i Indii. Studentki przyjechały do szkoły w Domaszewnicy w ramach międzynarodowego programu AIESEC.

 

- Priorytetem działań dydaktycznych naszej szkoły jest kreowanie jej wizerunku jako placówki wspierającej rozwój młodych ludzi i odpowiadającej na potrzeby współczesnego świata. Innowacyjną formą nauczania języka obcego w kontekście promowania tolerancji, otwartości oraz kształtowania wspólnoty międzykulturowej stał się w naszej szkole pobyt wolontariuszek z międzynarodowej organizacji AIESEC – wyjaśniała dyrektor Teresa Wierzchowska. - Udało się nam nawiązać współpracę dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników, ale i całej społeczności szkolnej. Szczególne podzięowania należą się pani Marlenie Majchrockiej, nauczycielce angielskiego, rodziceom oraz państwu Agnieszce i Grzegorzowi Witkom, którzy przez kilka dni gościli studentki w swoim domu.

Pobyt dziewcząt w szkole obfitował w różnorodne atrakcje. Na zajęciach uczniowie z zainteresowaniem oglądali prezentacje obydwu krajów, zadawali wiele pytań swoim gościom, poznali wybrane słowa w obu językach. Mogli nie tylko przełamać swoje bariery językowe, ale również sprawdzić praktyczne umiejętności organizacyjne, interpersonalne i komunikacyjne.

Bardzo ważny punkt wizyty stanowiły warsztaty kulturowe, gdzie uczniowie przyswoili mnóstwo informacji o geografii, edukacji i kulturze Turcji oraz Indii, poznali wiele ciekawostek i miejsc wartych odwiedzenia, co może przyczynić się do rozbudzenia w przyszłości pasji podróżniczych. Obie studentki zwróciły również uwagę na popularne stereotypy dotyczące kultur ich krajów – niektóre potwierdziły, inne obaliły, tym samym utrwalając w świadomości uczniów postawę antydyskryminacyjną, co ma niebagatelne znaczenie wobec obecnej sytuacji globalnej. Zajęcia dydaktyczne wzbogaciła nauka tańca oraz wspólny wyjazd integracyjny do Łukowa. Niespodzianką przygotowaną przez szkołę była również nauka jazdy konnej.

 

Na zakończenie pobytu wolontariuszek z AIESEC społeczność szkolna podziękowała im za wizytę, były serdeczności, brawa, prezenty i uściski. - Była to pierwsza, ale miejmy nadzieję, że nie ostatnia wizyta wolontariuszek i wspaniałe przeżycie, jakiego nieczęsto mamy okazję doświadczać jako mała wiejska placówka. Największa korzyść płynie z uświadomienia naszym dzieciom, jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie – podsumowała dyrektor Teresa Wierzchowska.

/red./

Fot.: SP Domaszewnica

IMG_2993
IMG_3000
IMG_3001
IMG_3004
IMG_3013
IMG_3034
IMG_3082
26551125_10212177796534703_722241639_n
IMG_2778
IMG_2780
IMG_2785
IMG_2790
IMG_2793
IMG_2801
IMG_2803
IMG_2818
IMG_2820
IMG_2822
IMG_2826
IMG_2827
IMG_2856
IMG_2864
IMG_2878
IMG_2889
IMG_2890
IMG_2898
IMG_2915
IMG_2931
IMG_2948
IMG_2953
IMG_2959
IMG_2962
IMG_2969
IMG_2985

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin