Styczeń upłynął pod hasłem obchodów Dnia Babci i Dziadka w grupach przedszkolnych 3 i 4-latków w Zespole Szkół w Ulanie - Majoracie. 24 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste spotkanie babć i dziadków przedszkolaków.

Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących na scenie bogaty program artystyczny. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a dumni dziadkowie ukradkiem ocierali łzy wzruszenia. Wnuczęta obdarowały jeszcze swoich bliskich drobnymi upominkami, a srdeczne życzenia szanownym gościom złożyli również obecni na uroczystości: wójt gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj oraz dyrektor Zespołu Szkół w Ulanie- Majoracie Eulalia Mikołajuk. Dopełnieniem sympatycznego spotkania był słodki poczęstunek z domowymi ciastami, upieczonymi przez mamy.

/GZ/

DSCN1015
DSCN1016
DSCN1017
DSCN1018
DSCN1020
DSCN1022
DSCN1023
DSCN1024
DSCN1025
DSCN1027
DSCN1028
DSCN0910
DSCN0915
DSCN0919
DSCN0920
DSCN0924
DSCN0927
DSCN0928
DSCN0929
DSCN0932
DSCN0935
DSCN0936
DSCN0938
DSCN0940
DSCN0944
DSCN0947
DSCN0950
DSCN0958
DSCN0965
DSCN0967
DSCN0970
DSCN0975
DSCN0980
DSCN0989
DSCN0993
DSCN0995
DSCN0996
DSCN0997
DSCN1000
DSCN1003
DSCN1005
DSCN1007
DSCN1010
DSCN1011
 • ale dobrodziejstwo ?

  Zgłoś

  Do żłobka uczęszcza 7 maluszków. 10 osób personelu.
  Ilu z naszej gminy ?
  Jarek przyznaj się jaki koszt utrzymania żłobka rocznie ?

 • Schetyna

  Zgłoś

  POpatrz, POpatrz jaki nasz Jareczek giszeft wymyślił.

 • POczerwieni

  Zgłoś

  Sklad rady seniorow w Ulanie to w większości byli towarzysze z czerwoną legitymacją.
  Kiedy dekomunizacja nastąpi ?
  Jarek zarzuca innym a sam otoczył się nomenklaturą egzekutywy PZPR.

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  W oczekiwaniu na informacje od Joanny na temat doradcy towarzyskiego przyjrzyjmy się sztandarowej inwestycji wójta. Żłóbek - dlaczego tak i co dalej.
  Po tych informacjach od malucha jak w innych gminach mądrze rozstrzygnięto problem żłobków zapoznałam się z dokumentacją programu. Niestety jesteśmy narażeni na ciągłe manipulacje . Okazuje się że projekt naszej Gminy otrzymał max pkt. czyli 3 nie za to że był świetnie napisany, że ktoś wymyślił jakieś niesamowite rozwiązania ale tylko dlatego że w gminie nie było żłobka , że nie ma opieki dla takich dzieci i że dochody mieszańców są niewielkie. Tylko za to! Na co można było otrzymać dofinansowanie? Na utworzenie żłobka i jego funkcjonowanie. O co Wójt wnioskował? Tylko o dofinansowanie na budowę żłobka. Co zrobiłby dobry gospodarz, człowiek wykształcony z wizja patrzący w przyszłość, któremu na sercu leży najefektywniejsze wykorzystanie środków w taki sposób żeby ich nie zmarnować ?

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Otóż moim zdaniem i wielu ludzi z naszej gminy, dobrych gospodarzy , tak jak zrobili to inni , o których pisał maluch zaadoptowałby istniejące pomieszczenia, które są już w posiadaniu gminy. Gimnazjum się wygasza. Po co budować nowy pałac , którego utrzymanie będzie kosztowało majątek. Takie same pieniądze można było wziąć na modernizacje i dostosowanie. Nie umiem pojąć takiej niegospodarności i moim zdaniem wręcz głupoty. Przyglądam się dalej i co widzę duże gminy i miasta bardzo ostrożnie podeszły do planowanych miejsc , wg wykazu podziału środków źródło Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej planowano po 20-30 miejsc , realnie do potrzeb. A Wójt Gminy Ulan 60 dzieci i co?. Kto bogatemu zabroni zwracać dotację plus odsetki karne oczywiście.

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Jak się okazuje jeśli w ciągu 5 lat liczba uczęszczających dzieci nie będzie zgodna z tą zapisana w projekcie to zwracamy dotację w każdym miesiącu i za każde dziecko, którego brakuje. Ile mamy w tej chwili dzieci w żłobku??? W praktyce to oznacza iż już w tej chwili musimy zwrócić dotacje za te 2 miesiące .A co mówić jeszcze 5 lat. Nie wiem jak sobie poradzi przyszły włodarz . Bo wziąć to każdy głupi umie. Jeśli ktoś myśli że to koniec tej historii to się myli. Wójt mógł wnioskować w projekcie o dofinansowanie funkcjonowania żłobka. Co to oznacza?

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Dofinansowanie funkcjonowania oznacza że , można było uzyskać 100 zł miesięcznie na każde dziecko i rodzice mogliby płacić mniej o te 100 zł przez najbliższe 5 lat. Czy byłoby to realne wsparcie rodzin z małymi dziećmi i nie musiałby wójt sięgać do kieszeni tych ludzi, którzy naprawdę ciężko pracują, oglądają złotówkę kilka razy i płaca podatki w naszej gminie. Może wtedy do żłobka chodziłoby więcej dzieci? Ale do tego to trzeba myśleć logicznie, interpretować i przewidywać a to jak widać w tym wydaniu się nie dzieje . Bezczynna mózgownica? Może jednak nie bezczynna, ludzie którzy się na tym znają mówią że pieniądze przeznaczone na funkcjonowanie musza być na to przeznaczone w 100 procentach a te ogólne na utworzenie żłobka na różne rzeczy np. wynagrodzenie koordynatorów i innych. Im więcej pieniędzy tym więcej można przeznaczyć na te inne koszty chyba. Ciekawe kto musiał na tym zarobić? Znowu mam nadzieję ,na rzeczowa rozmowę i wyjaśnienie nam wyborcom naszych wątpliwości.

 • brak d. gospodarza

  Zgłoś

  Żlobki z ministerialnym dofinansowaniem 70-80 % w gminie Górzno. Miastków i Sobolew.
  Powstają adoptowane po niepotrzebnych pomieszczeniach szkolnych. W Ulanie wydatek gminy 1 milion a dzieci 4-5 z gminy.
  Czy słuszna decyzja wójta o budowie , czy wyrzucone pieniądze ? Wolne sale w gimnazjum.

 • Bambino

  Zgłoś

  Żłobki z ministerialnym dofinansowaniem
  Gminie Górzno przyznano dofinansowanie w wysokości 400 tys. zł na utworzenie 20 miejsc w żłobku, który powstanie przy budowanym przedszkolu. Koszt przedsięwzięcia ogółem kształtuje się na poziomie 521,761 zł. Różnicę w wysokości 121,665 zł pokryje budżet gminy.

  Po przeniesieniu przedszkola do budynku po gimnazjum, obecny budynek przedszkola w Miastkowie Kościelnym przystosowany zostanie dla potrzeb żłobka. Całkowity koszt adaptacji budynku oceniono na 400 tys. zł, ale 320 tys. zł tego przedsięwzięcia dofinansuje resort rodziny, natomiast gmina dołoży tylko 80 tys. zł.

  W Sobolewie planuje się utworzenie 10 miejsc w żłobku, który powstanie w nowym obiekcie przedszkola. Na to zadanie gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł, a 125, 927 zł dołoży z budżetu gminy.

  Dofinansowanie przyznano samorządom zakwalifikowanym przez wojewodę mazowieckiego, a jego wysokość to 20 tys. na jedno miejsce w przypadku utworzenia żłobka.

 • W gminie Miastkow Kościelny,Górzno, Sobolew dofinansowanie wynosi 70-80 % kosztow.
  W Ulanie poniżej 50 %. Czym się chwalić ?
  Tak nie budowano pustostanów ,tylko adoptowano istniejące budynki.
  Ile klas wolnych po gimnazjum będzie ? 8-10 docelowo.

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Ktoś tu nie potrafi przyjąć do siebie, że funkcja publiczna niesie za sobą ocenę działań osoby ją sprawującej. Cóż za pisk , cóż za wrzask!. A na razie jeszcze świnka przy korytku może 9 miesięcy chlipać . Czy ty naprawdę myślisz, że pisanie w kółko tego samego przykryje wszystkie twoje ułomności, niegospodarność i brak wiedzy.

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Wciąż tematem otwartym pozostaje celowość zatrudnienia i opłacania wysoko z naszych podatków doradcy. Sorry ale zatrudniłeś go do towarzystwa to było dzielic się z nim swoja pensją. Chyba do towarzystwa bo zajmował się jak ludzie mówią kajakami, wycieczkami, świerszczykami dla twojej rozrywki w godzinach pracy..Nie odbiegajmy od tematu, jest o czym mówić i co wyjaśniać DORADCA i temat następny, który poruszył tu maluch- złóbek .W innych gminach można było przemyśleć , wykorzystać istniejąca bazę i otrzymać ogromne wsparcie? A co u nas ? Znowu kiszka , bezmyślnie aby zrobić coś , nieważne mądrze czy nie, nieważne ,że z kieszeni ciężko pracujących rolników wyciągnie się ogromne pieniądze powiedzmy szczerze miliony na zwrot dotacji za nieprzemyślaną inwestycje. A teraz tradycyjnie czekamy na odpowiedź …. Sobole sobole pimpuś paczek ogier i inne pręgowane i skrzydlate , te co skaczą i fruwają…

 • tola

  Zgłoś

  Widac czym zajmuje się wójt w czasie pracy .
  Pisze komentarze. To ma w zakresie czynności ?

 • Pimpek

  Zgłoś

  Pani ta naraża się na śmieszność. Przecież ludzie się z niej śmieją, jak i z całej tej rodziny. Tyle nawywijała i ma czelność jeszcze tu pisać. Jeśli dla rządów obecnego wójta, gdzie inwestycja jest na inwestycji, a ta merytoryczna pani krytykuje wszystkie, nawet te prorodzinne to po co ona chodzi do kościoła, jeśli dla tych rządów alternatywą są rządy Pana Ł. , gdzie można było w jednostkach mobbingować pracowników, zastraszać, uzależniać pracę od pożyczek to zdecydowanie ludzie wybrali obecnego wójta, a niniejsze wpisy tej pani to rozpacz, że w wyborach raczej nikt, niż urzędujący wójt nie ma szans

 • Drops

  Zgłoś

  Przypomnijmy, że ta wielka obrończyni demokracji była oskarżona o :korupcję, fałszowanie dokumentów, znęcanie się nad pracownikiem i stosowanie gróźb karalnych, o czym pisano także na tym portalu. Proszę zobaczyć ile ta pani dostawała za swoją "pracę" , tak wysokie zarobki powinny chyba zniechęcać do zachowań korupcyjnych https://ulanmajorat.e-biuletyn.pl/upload/pliki/Klimiuk_Joanna.pdf - z tego oświadczenia wynika, że np. w 2013 roku pani ta zarobiła 80274,56. A ile pożyczyła od pracowników?

 • Ogier

  Zgłoś

  Droga Merytoryczna Joanno. Jesteś ostatnią osobą, która może rozliczyć kogokolwiek. Nie dość , że zostałaś zatrudniona w czasie jak teść był przewodniczącym rady gminy to jeszcze tyle złego narobiłaś. Rozliczyłaś się już z tego zła jakie wyrządziłaś innym ludziom? Ludzie się śmieją z ciebie, z tej całej patologii.

 • Buahahaha

  Zgłoś

  Dobranoc Asiu. Słodkich snów...

 • ulka

  Zgłoś

  Jarek idż spać , bo się spóznisz do pracy . Spóżnianie to reguła.
  Obrazasz , a nie piszesz prawdy.
  Argumentow brak ????????????

 • Slawek

  W odpowiedzi na: ulka Zgłoś

  Ale ty uparta:o:o:o

 • Slawek

  Zgłoś

  Aśka! Mialas podpisywać wszystkie swoje wpisy! Nieładnie , oszukujesz . Tak się nie bawimy!:p

 • jaro

  W odpowiedzi na: Slawek Zgłoś

  Z Aską pasłeś krowy teściowe ?
  Co za zuchwałość ?

 • Slawek

  W odpowiedzi na: jaro Zgłoś

  ;) w komunikacji robiłem buhahahajaha

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Brawo Joanna mam nadzieję że te informacje upublicznisz. Ciekawe czy Joanna to Joanna? Ale to tak naprawdę nieważne. Ważne jest zupełni co innego. Nie mogę zrozumieć dlaczego odpowiedzią na wszystko są sobole. To już było ile razy jeszcze to napiszesz. Pokaż co zrobiono jakie sukcesy i inwestycje . Ile pieniędzy z kieszeni tych biednych rolników wydałeś na kanalizacje ale nie dla mieszańców gminy tylko odprowadzenie ścieków z budynków należących do Gminy ?. Uważasz, ze to uczciwie oszukiwać ludzi, że będą mieli kanalizację i jednocześnie, że plany przepadły. Jeżeli 400 zł przepadło jak twierdzisz w wielu postach to na jakiej podstawie wykonywane są prace budowlane . Kolejne kłamstwo?. No no maluch otworzyłeś oczy niedowiarkom. Cos takiego sama jestem w szoku taki sukces, takie aj waj, takie na ekran parcie w TV, znowu zaklinanie rzeczywistości i brak prawdy. A u nas tyle miejsca w budynkach, gimnazjum wygasa i znów pytanie po co i dla kogo ? Kto na tym zarobił tym razem?

 • Bliska Ci

  Zgłoś

  Była pani dyrektor czy uważa pani ze te pani pisma złożone w gminie albo gdzieś tam zrobią na kims wrażenie? Chyba tylko na pani samej bądź może jeszcze trochę na pani mężu. Joanno nie ośmieszaj sie! Tobie juz nic nie pomoże. Znają Cie od morza aż po Tatry.

 • Benia

  W odpowiedzi na: Bliska Ci Zgłoś

  Jaro uspokoisz się ku... mać.Zostaw te klawiaturę , nie dukaj i do mycia !!!

 • Slawek

  Zgłoś

  Aśka ,ty lepiej wystąp o informacje ile kredytów masz do splacenia

 • maluch

  Zgłoś

  Gminy : Górzno, Miastków Kościelny i Sobolew otrzymały po 20.000 zł na każde miejsce w żłobku.
  Nie budowano nowych drogich budynkow ,tylko adoptowano po gimnazjum.Dofinansowanie wynosi w każdej gminie ok. 70-80 % kosztów.

  W Ulanie poniżej 50 % kosztow. Czym się chwalić ??????????


  wiad. portal podlasie 24

 • Joanna

  Zgłoś

  Po przeczytaniu komentarzy zdecydowałam się złożyć dziś w UG w Ulanie – Majoracie wniosek o udostępnienie informacji publicznej w zakresie wynagrodzenia brutto doradcy wójta Gminy Ulan – Majorat, uwzględniające składki zus płacone przez pracodawcę, dodatkowe wynagrodzenie i inne w okresie zatrudnienia doradcy wójta .
  Aby zakończyć insynuacje znanego wszystkim osobnika, który wciąż przywołuje tu moją osobę , zareagowałam na natarczywe domaganie się o wystąpienie o taką informacje. Dziękuje za pamięć. Chciałam również nadmienić, iż brak jest formalnych możliwości odmowy udostępnienia takiej informacji. Podpowiem tylko że na ten temat wypowiadał się już WSA w Poznaniu w2016r . Wydał on postanowienie iż wynagrodzenie doradcy jest jawne ponieważ wykonuje czynności w zakresie funkcji publicznej. W związku z wypowiedziami na ten temat Sądu i Trybunały Konstytucyjnego jestem pewna ze taka informację szybko uzyskam. Zapewniam, że zawsze podpisuje się swoim prawdziwym imieniem.

 • Ajajaj

  W odpowiedzi na: Joanna Zgłoś

  Jaka z Pani się dzialaczka społeczna zrobiła :) jakoś na wiosnę jest wielkie sprzątanie świata, polecam, świeże powietrze dobrze robi podobno :)

 • Ajajaj

  W odpowiedzi na: Joanna Zgłoś

  Jaka z Pani się dzialaczka społeczna zrobiła :) jakoś na wiosnę jest wielkie sprzątanie świata, polecam, świeże powietrze dobrze robi podobno :)

 • Slawek

  W odpowiedzi na: Joanna Zgłoś

  To podpisz parędziesiąt innych wpisów:o

 • Ggh

  Zgłoś

  Ludzie w Sobolach pamiętają. Jeżeli to ty to wiedz że nie będziesz zbawiona.

 • Jarek jak ci nie wstyd wypisywać komentarze.
  Wójt ????????????? Wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Świadczy to o twojej kulturze ,jej braku.
  Pewne ,że piszesz ty.

 • Sławek

  W odpowiedzi na: $ Zgłoś

  znowu pijesz!

 • Prawdziwie merytoryczny

  Zgłoś

  Widzę, że Pani, którra podpisuje się jako merytoryczna w ogóle nie rozumie tego słowa. Domaga się argumentów i analiz, twierdzi, że mówi prawdę... To dlaczego każde zdanie w poprzednich komentarzach każde zdanie zaczyna się od "Słyszałam, że" , l"ludzie mówią", "pisano tu we wcześniejszych komentarzach".... To oznacza, że wyssane analizy tej Pani są oparte na plotkach i bzdurach. Nie można zatem brać ich na poważnie. Pani ta odrzuca niedawne wydarzenia takie jak sytuacja w sobolach. W swych wypowiedziach źle ocenia pracę wójt, czyli siłą rzezy dobrze ocenia rządy łaskigo, rządy, za których można było brać kasę od pracowników, zastraszać ich i terroryzować, fałszować dzienniki... Nie raz o tym tutaj dziennikarze pisali. Jest to Pani oderwana od koryta. Mając dwa światy - ten, w którym mogła zastraszac i wyłudzać kasę i teraz, gdzie jest pośmiewiskiem gminy - dla niej lepiej było wcześniej i komicznie jako merytoryczna próbuje tutaj kogoś przekonać. Na taczkę z tobą!

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Oto jak nasza władza reaguje na ocenę działań wójta, którego wybraliśmy i mamy prawo dokonywać oceny jego działań. Nie widzę nic zdrożnego w tym, iż wyrażam opinie swoja i wielu ludzi. Nie ma w moich wypowiedziach ani jednego słowa nieprawdy. Był doradca- był. Dostawał pieniądz- dostawał. Duże pieniądze-duże. Potrzebny był nam mieszkańcom- Nie z naszego punktu widzenia. Skąd ta histeria i seria jak z KaBeKaesu. Nic nowego Nie napisałeś. Szkoda ze każda dyskusja kończy się zawsze tym samym argumentem. Mnie wasze sprawy z dyrektorka nie interesują i uwierz twoja fascynacja czy obsesja na jej punkcie jest mi i ludziom obojętną. W twojej głowie jest ona najważniejsza osoba w gminie . nie piszesz o niczym innym. To zaczyna wyglądać chorobliwie. A może to jest miłość ?Bez histerii jeżeli chcesz coś wyborcom wyjaśnić lub się wytłumaczyć ze swoich decyzji to niech to będą odpowiedzi rzeczowe i na temat twoich działań.

 • Prawdziwie merytoryczny

  Zgłoś

  Myślę, że bardziej od głupot siejących ferment, opisanych przez osobę starego układu, podejrzewam zepchniętą ze stołka pod nickiem merytoryczna myślę, że interesuje ludzi osoba inna niż doradca. Przyjrzyjmy się po kolei ludziom starego układu. Na pierwszy ogień, największa gwiazda, zmagająca się w sądach z wieloma zarzutami, o których napisał niżej przypominacz - była dyrektor z Soból. Została zatrudniona w kadencji 1998-2002, pierwszej kadencji Jana Ł. - skoro od razu ją zatrudnił widać, że musiała mu być bliska, ale czy procedery przez nią uprawiane też takowe były, bo w słowiu podlasia pisali,że ludzie, których ta pani zrujnowała chodzili do wójta, a ten umywał ręce jak Poncjusz Piłat, dlaczego to tolerował? Inna ciekawa rzecz to podczas zatrudniania owej pani jej teść był przewodniczącym rady gminy,to były zacny działacz PZPR. Z tego co słyszałem w telewizji to zatrudnianie rodziny i znajomych to tzw.nepotyzm.Ale jak były w tym przypadku?myślę, że trzeba to wyjaśnić, wrócimy do teg

 • Przypominacz

  Zgłoś

  "6 lutego w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej nastąpiło odczytanie wyroku w sprawie z powództwa Jana Łaskiego, byłego wójta gminy Ulan-Majorat przeciwko Urzędowi Gminy Ulan-Majorat o odprawę rentową. Sąd zasądził od pozwanego 67 590 zł tytułem odprawy wraz z ustawowymi odsetkami od 20 listopada ub. roku do dnia zapłaty." Temu dają moje dwuletnie pobory, tylko za co? za zavofanie gminy?

 • Przypominacz

  Zgłoś

  "Podczas ostatniej sesji radni gminy Ulan-Majorat jednogłośnie uznali skargę na działalność wójta, złożoną przez byłą dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobolach, za bezzasadną. Wszystkie działania wójta w ocenie rady były zgodne z prawem."
  hahahahahahaha
  nawet Lewy głosował przeciw tobie kobito

 • Przypominacz

  Zgłoś

  Tak to było za rządów Pana Ł : "Dyrektor Joanna K. pozostaje zawieszona w obowiązkach dyrektora i nauczyciela do końca kwietnia br. Przeciwko niej toczy się postępowanie w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim. Joanna K. ma kilkanaście zarzutów, jest oskarżona m.in. o korupcję, fałszowanie dokumentów, znęcanie się nad pracownikiem i stosowanie gróźb karalnych."

 • Klęcznik

  Zgłoś

  MERYTORYCZNA skończ pisać te insynuacje wyssane z palca. Zajmij się lepiej odszkodowaniami, zarabiasz tym na chleb.

 • kultury zero

  Zgłoś

  Panie wójcie jak Pan się nie wstydzi pisać komentarze . Same klamstwa , pomówienia i oszczerstwa.
  Wstyd ! Wstyd !
  Uwlacza to godności zajmowanego stanowiska. Gdzie Pana kultura osobista ?
  Chwali się Pan pustostanem.
  4 00 zl wplacilam firmie projektowej ,od której otrzymalam dokumentację na przyłącze.
  Prosze nie klamać . Dokumentacja jest wazna do czasu ,az Pan raczy wybudować kanalizację.

 • Plastuś

  W odpowiedzi na: kultury zero Zgłoś

  Chciałabyś, żeby wójt tutaj pisał.... Niestety nie zniża się do twojego poziomu. 400 zł wpłaciła pani, bo ułomny poprzedni włodarz nie załatwił tego inaczej. Projekt rzepadł , pieniądze też. Dlatego Twój guru przegrał, a żałujesz, bo nadal byś doiła kasę ze swoich pracowników. Jak tam twoje postępowanie w prokuraturze?

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Niemerytoryczny to widać. Przeczytałam z wnikliwością twoje posty i niestety musze stwierdzić ,iż w środę popielcową chyba z głodu coś ci się w głowie poprzestawiało. Początek postu a ty takie kłamstwa pleciesz. Użyj jakiś konkretnych argumentów
  Dlaczego przepadło 400 zł wpłacone również przez mnie? Co się takiego stało . Plany są nieważne musiano je poprawiać? Co je unieważniło ,ze pieniądze przepadły. A może piszesz pod publiczkę ponieważ to ty chcesz siać ferment i boisz się prawdy i rzetelnej oceny wyborców.
  Nie znam dobrze sytuacji szkoły w Paskudach ale to tam gdzie teraz pracuje jako palacz ktoś z rodziny wójta.?
  Piszesz o Sobolach ale ten temat już ludzi nie zajmuje. Wszystko zostało powiedziane . Przestań robić z tego punkt najważniejszy w naszej gminie. Popatrz co działo i dzieje się w Ulanie. Tego nie widzisz i nie słyszysz ze ludzie mówią iż tam zapadła ślepota , bo wójt został figurantem w Zapiecku i wydaje mu się ze owa Pani będzie go wspierać.

 • Papa smerf

  W odpowiedzi na: MERYTORYCZNA Zgłoś

  Jak to dlaczego przepadło 400 zł? Janka, swojego mentora spytaj. Ktoś w gminie nie umiał przeczytać rozporządzenia, gdzie widniały warunki ustalenia aglomeracji. Jakby ktoś to przeczytał przed wpłaceniem 400 zł to by kasa nie przepadła. Ale nie ma co liczyć, jak wójt czytać i pisać nie potrafił. Widocznie nie tylko informatyk w gminie średnio radził sobie z pracą...

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Piszmy naprawdę merytorycznie jeśli chcesz tworzyć nieprawdziwy obraz gminy, w której mieszkańcy sa tak zadowoleni z aktualnej władzy to ci się nie uda. Bo uwierz mi jaki koń jest każdy widzi. Wymień te rzekome inwestycje i nie wygłupiaj się z tym ZŁÓBKIEM bo to niestety Największa porażka tej władzy. Dotacja wzięta na 60 miejsc . Chodzi mniej niż ¼ . Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to że trzeba będzie tak duże pieniądze zwrócić i co znowu nie będzie winnego i napiszesz ze ten wójt nie sięga do kieszeni rolników. Deklarujesz ze odda ze swoich. Jego pomyłka i zwrot z jego pieniędzy?

 • Hihek

  W odpowiedzi na: MERYTORYCZNA Zgłoś

  Asiu, jak ty wszystko Wiesz.

 • Trzeźwy

  W odpowiedzi na: Hihek Zgłoś

  Merytoryczna Asiu, żłobek to realne wsparcie rodzin z małymi dziećmi. Nie każdego stać na niańkę, nie każdego też stać na branie swoich dzieci na wycieczki po Grecji, podczas gdy wycieczka skierowana była do dzieci szkolnych...

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Cieszy kanalizacja ? Kogo chyba nie mieszkańców Ulana bo według mojej wiedzy w najbliższym czasie nie planuje się podłączenia mieszkańców tylko Gmina, Dom Nauczyciela, Szkoła, GOK i chyba Ośrodek Zdrowia.
  PEOwska propaganda sukcesu tu się nie sprawdzi i znudziła się ludziom. Nic nie ma poza 400 zł stracone, Klimiukowa i Sobole, kanalizacja powinna być zrobiona.? A co zrobiono teraz?
  Dlaczego oddajemy pieniądze na sprawy powiatowe/ samochód dla policji , drogi powiatowe/ zamiast inwestować w naszą gminę. Drogi gminne w tym budżecie niezaplanowano wcale. Jeśli chodzi o chodnik w Stoku to tak pięknie Wójt załatwił jak sam mówił:” Niedbale to niedbale ale jest „ Nie ,my nie chcemy niedbale niczego po to płacimy podatki że chcemy wszystko na normalnym poziomie a nie niedbale.
  I ostatnie pytanie skąd wiesz ze nikt nie składał pisma o dostęp do informacji publicznej? Ale skoro wiesz to podpisz się z imienia Jarosław.

 • Z ?Ulana

  W odpowiedzi na: MERYTORYCZNA Zgłoś

  Chyba w innych Ulanach żyjemy... Mnie bardzo cieszy kanalizacja. Głosy mojej rodziny ma obecny wójt, bo widać, że zależy mu na kanalizacji. A na tamtego nigdy nie zagłosuję. Kazano wpłacić po 400 zł firmie i kasa przepadła. Jakie powiązania macie z tą firmą, czy coś wam odpaliła?

 • Zenia

  Zgłoś

  A czy szczepan g. Też chce jechać w góry? Z tego co wiadomo w 2014 roku jeździł. Tobie to nie pomogło, szczepkowi nie pomogło to po co tu żale wylewasz? :o :o :o

 • turysta

  Zgłoś

  Ale ma zasponsorować wyjazd mieszkańcow Sętek w góry.
  Myślę ,że nie wiele pomoże ,liczyli na więcej.

 • Pączek

  W odpowiedzi na: turysta Zgłoś

  A skąd takie informacje? Znowu z plotek?
  Mieszkańcy liczyli na więcej i się nie przeliczyli:
  - Znormalizowanie sytuacji w Sobolach - osoby, które czyniły zło stoją przed wymiarem sprawiedliwości, ludzie się przestali bać , a ich zdrowie ulega poprawie, Drogi powiatowe niemal w całości, przy większościowym wkładzie gminy zostały wyremontowane, Poprawiła się infrastruktura prorodzinna, powstała oczyszczalnia ścieków, niebawem nitki kanalizacji, nie wyciągając pieniędzy od ludzi, powstał chodnik w Stoku i Klębowie oraz innych miejscowościach. W tym roku mam nadzieję, że wójt i radni również przygotowali wiele inwestycji. I tak trzymać, a po szczujących komentarzach widać, że niektórzy tobią to z bezradności, bo już czują jaki będzie wynik wyborczy (dla nich miażdżący)

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Jeśli kampania wyborcza już się rozpoczęła, należy przyjrzeć się poczynaniom obecnego Wójta. Bez złośliwości i osobistych wycieczek tylko merytorycznie. Jego wygrana naprawdę minimalna , bo przypomnijmy 3 głosami. Nie ma więc mowy o żadnym czarze tego pana ani jego umiejętnościach . Powiedzmy sobie szczerze w ubiegłych wyborach każde z moich zwierząt gospodarskich wygrałoby. Nastąpiło tak zwane zmęczenie materiału. Wielu myślało, iż należy coś zmienić i miało nadzieje na jakąś zmianę . Oczywiście zmiana zaszła ale tylko personalna. Będę pomału i systematycznie wymieniała zmiany. Dziś omówimy pierwsza zmianę. DORADCA - zastanówmy się co to przyniosło nam mieszańcom , podatnikom i pracodawcom Wójta oraz radnych, którym płacimy pensje ,diety. Otóż ten człowiek ,który miał podejmować decyzje zatrudnił innego do tego zadania za dość pokaźna sumkę, któremu wyborcy podziękowali już po jednej kadencji wójtowania w innej gminie.

 • niemerytoryczny

  W odpowiedzi na: MERYTORYCZNA Zgłoś

  Bardzo dziwna ta analiza. Skoro Twoje zwierzę gospodarskie wygrałoby poprzednie wybory to czemu w nich nie startowało? O żdanym zmęczeniuu materiału mowy być nie mogło. 100% władzy przez 16 lat w jednych rękach tak uniezależniło mieszkańców gminy, że Pewnien Pan 4 dni przed wyborami był pewien 80% głosów. Niestety fortuna się odwróciła, pewnie nie można było dalej tolerować sytuacji w szkole sobolskiej i dramatu jej pracowników, nie można było przejść obojętnie od zmarnowanych 400zł od gospodarstwa domowego, nie można było pozostawić planów likwidacji szkół, tak jak w Paskudach. Doradca był zatrudniony, a po co? Pofatyguj się do urzedu i zapytaj , a nie siejesz ferment na forach. Zmiana w poprzednich zaszła i to głęboko. Źli ludzie zgodnie z prawem, a także zwykłymi katolickimi wartościami stoją przed obliczem prokuratury, a jestem pewien, że to nie koniec. Trzeba być ślepym i głuchym, żeby nie widzieć, że przez mijające 3,5 roku zrobiono więcej, niż przez 4 poprzednie kadencje.

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Należy się więc zastanowić czy taki miał być cel zatrudnienia doradcy, który jak na zakres obowiązków i wykonywane zadania pobierał w moim przekonaniu uposażenie zbyt wysokie. Wielu tu na łamach portalu pisało o 7 tysiącach. Nie negujmy od razu tej decyzji spróbujmy rozważyć intencje Wójta. Słyszałam wielokrotnie od mieszkańców naszej gminy, iż sekretarz, który w normalnych warunkach powinien być wsparciem merytorycznym dla Wójta, to człowiek niekompetentny. Jako interesant sama doświadczyłam w sprawach, które chciałam załatwić nie tylko bierności ale przede wszystkim braku wiedzy i strasznej buty tego człowieka. Jest też kwestia jego wywiązywania się ze swoich obowiązków, bo jak informuje BIP w oświadczeniach majątkowych , to za tak wysoką w moim przekonaniu miesięczną pensje i wieloletni staż pracy na tym stanowisku powinien być orłem w swoim fachu. I cóż 2 funkcje sekretarz gminy i doradca o jednego za dużo jak na gust wójtów oraz burmistrzów wielu gmin i miast.

 • niemerytoryczny

  W odpowiedzi na: MERYTORYCZNA Zgłoś

  Nie można nazywać się merytorycznym i każdego zdania zaczynać od "wielu tu na łamach portalu pisało..." lub "słyszałam wielokrotnie od mieszkańców". To nie jest żadna merytoryczna wiesza. Poproś urząd o udostępnienie informacji publicznej i dopieru przeprowadzaj analizy. A Twoje pseudoanalizy to zwykłe plotki, bo mogą mieć tyle wspólnego z prawdą, co nic. Myślę, że Wójt zwolnił osoby, które nie chciały pracować, źle wywiązywały się z obowiązków, były niekompetentne, które prezentowały brak wiedzy. Tych ludzi w urzedzie już nie ma. A to po co są zatrudnieni poszsczególni pracownicy to trzeba pytać wójta, myślę, że chętnie odpowie. Reasumując to zachęcam do udania się do urzędu gminy po informacje publiczne, zamiast szukania sensacji i pisania tutaj bzdur

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Wróćmy jednak do doradcy. Czy doradzał? Nie wiem ale słabo jednak jeśli sekretarz pozostał na swoim stanowisku a o innych decyzjach w kolejnych felietonach. Co robił doradca? Siedział w gminie, współredagował informator gminny i mogę tylko domniemywać co można jeszcze robić w takiej sytuacji przez 8 godz. siedząc za biurkiem z nosem w komputerze.
  Widzimy tu swoiste nieumiejętne dysponowanie potencjałem pracowniczym. Podsumujmy działanie pod nazwa DORADCA jeśli się nie mylę na podstawie tego co ludzie mówią od stycznia 2015r. do grudnia 2017r(36 miesięcy * 7 tyś) 252 tyś. zł + około 100 tyś kosztów od pracodawcy czyli Gminy= prawie 400 tyś zł. Nie wiem też czy należała mu się 3 miesięczna odprawa i przez 3 lata 13 pensja. Nie wiem bo te informacje nie były ujawniane.

 • niemerytoryczny

  W odpowiedzi na: MERYTORYCZNA Zgłoś

  Szkoda, że wprowadzasz ludzi w błąd. Warto zaznaczyć dużymi literami, że źródłem Twojej wypowiedzi jest "ludzie powiedzieli". Powiedz zatem którzy to ludzie? Czy są dobrze poinformowani? Skąd maja dostęp do takich informacji? Czy występowali do gminy o udostępnienie informacji publicznej? Nie masz żadnych wiarygodnych przesłanek. Ludzie dużo mówią, jeszcze więcej myślą, są z kolei tacy, którzy sieją pomówienia, aby tylko zaszkodzić kłamstwem wizerunkowi włodarza. A szkoda. A te obliczenia nie są nic warte, skoro nie są oparte na faktach. A fakty są takie. Ile gospodarstw domowych może być w Ulanach, Stoku, Klębowie, Wierzchowninach i Zarzecu? z 1000, bo nie wiem? pamiętacie jak budowano kiedyś kanalizację? 400 zł od gospodarstwa domowego * 1000 gospodarst domowych daje (400x1000 = 400000). To pieniądze wyjęte z prywatnych kieszeni mieszkańcó, na zadanie które inne gminy dawno9 zrobiły korzystając ze środkó UE, niestety nasza gmin a przespała poprzednią perspektywę.

 • MERYTORYCZNA

  Zgłoś

  Co zyskaliśmy MY mieszańcy podatnicy – NIC
  Co straciliśmy? W moim przekonaniu za te pieniądze można było zatrudnić dobrego specjalistę od środków unijnych i funduszy . To byłyby godne pieniądze, które mobilizowałyby do pracy. Gmina skorzystałaby wiele i nam mieszańcom żyłoby się lepiej . Chodzi o realne inwestycje, które usprawniłyby życie mieszkańców w naszej gminie a nie pozorne dla garstki, która na tym zarobi. Ale jak mawiał klasyk gatunku, a u nas widać się to stosuje Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich słomianych inwestycjach.... Podczas kampanii wyborczej obiecywała Pan zmiany . Co straciliśmy oprócz pieniędzy? Czas i nadzieje na zmiany.
  Ciąg dalszy nastąpi…

 • niemerytoryczny

  W odpowiedzi na: MERYTORYCZNA Zgłoś

  Oj ktoś chyba ma krótką pamięć. Przypomnę, zyjemy w gminie typowo rolniczej, ludziom u nas się nie przelewa. Ciężko wiązać jest koniec z końcem. Każda wydatkowana złotówka w gospodarstwach domowych oglądana kiest kilkukrotnie... Niestety, chcąc poprawić byt, zapewnić komfort sobie, swoim rodzinom ludzie powpłacali po 400 zł na kanalizację. Po złych decyzjach wójta i rady gminy minionych kadencji niestety pieniądze te BEZPOWROTNIE przepadły. Tyle więc dawniej straciliśmy.... Co zyskaliśmy? Z pewnością zdecydowana większość dróg powiatowych teraz nadaje się do użytku, czyż nie można było tego zrobić jak starosta był z naszej gminy? Cieszą również usprawnienia prorodzinne... Młode rodziny bez patrzenia w przyszłość z niepokojem mogą planować rozwój rodziny i godzić to z karierą zawodową, dzięki żłobkowi, którego nam zazdroszczą. W końcu cieszy kanalizacja, oczyszczalnia ścieków stoi i nikt nie sięgał po kasę z kieszeni często cieżko zapracowanych rolników. To cieszy.

 • Zgłoś

  Rencisto idź ty już na emeryture i nie rób śmiechu :p

 • urzędnik nie z tej gminy

  Zgłoś

  Moja analiza wydaje się potwierdzać. Wzmożony ruch na tym portalu wskazuje na polityczne ożywienie człowieka lub grupy ludzi chcących przejąć władzę w rzeczonej gminie. Jest to swoisty początek kampanii wyborczej. Osobiście obstawiałbym że to były wójt Łaski, chociaż nie jest to pewne ze względu na jego nie młody już wiek i chyba status rencisty ale tego pewny nie jestem. Jeżeli mam rację to w Ulanie będzie interesujący pojedynek. Przypadków wójta czy burmistrza, który wrócił na swój wcześniej sprawowany urząd można policzyć na palcach jednej reki. To i relatywnie dużo inwestycji obecnej władzy może zniechęcić byłego wójta do zaangażowania ale polityka (ta lokalna też) uzależnia i taki rozwój wypadków bym zakładał.

 • Piernik

  W odpowiedzi na: urzędnik nie z tej gminy Zgłoś

  -po 400 zloty od ludzi zebrane i gdzie to jest
  -burdel ze szkoly w sobolach
  -w paskudach pelna podstawowka zlikwidowana
  -drogi na piachu po 1 CENTYMETR asfaltu
  -z milion długu na dowidzenia podobno zostawione
  -dom kultury zrobiony na odpierdziel z dziurawym dachem
  nie bede wspominał o innych rzeczach bo by się zeszlonie do nocy

 • Smieszr

  Zgłoś

  Dyrektorka szkołę wybudowała? Wolne żarty.

 • gosia

  Zgłoś

  Pracuj , a nie wypisujesz głupoty nierobie . Nie za to ci placimy z naszych podatkow.

 • Zaratustra

  Zgłoś

  Znowu burza w Ulanie :)

 • SK

  Zgłoś

  Jasku, Joanno, Sabo nie idźcie tą droga ?

 • Gość nieconiedzielny

  Zgłoś

  Niechlubnego rekordu pewnej byłej pani dyrektor nikt nie pobije...

 • tola

  W odpowiedzi na: Gość nieconiedzielny Zgłoś

  Ale tesciowi na PAN nie mówi .Tesciowie na slubie byli z obu stron.
  Nie bądż zarozumiały ,poniewaz nie wiesz jak skonczysz.
  Ona szkolę w Sobolach budowala , a jarek chcial zlikwidować .
  I nie tylko tą ,ale jeszcze dwie ,tylko MEN się nie zgodził na 2 lata w calej Polsce.
  Tego ci mieszkancy nie zapomną przy wyborach.

 • Buuuu

  Zgłoś

  Uderz w stół ..... :)

 • nieudacznik

  Zgłoś

  Koczkodaj to zdecydowanie najgorszy wójt w historii gminy.Ten człowiek kompletnie się do niczego nie nadaje.Jedno potrafi .
  Pisać kłamstwa i oszczerstwa. Ale kłamstwo ma krótkie nogi.
  Juz nawet radny z Ulana wypowiada się negatywnie na temat poczynań wójta.
  O czym to świadczy?

 • Kazimierz

  Zgłoś

  Ja wam powiem jedno, ktoś zaprzepaścił po 400 zł od rodziny z ich prywatnych pieniędzy. A wiemy, jak trudno utrzymać rodzinę. Mieszkańcy chcieli podnieść sobie jakość życia, a ktoś swoimi decyzjami ich pieniądze po prostu wyrzucił w błoto. Dobrze, że teraz jest inaczej

 • Drugi z uczni

  W odpowiedzi na: Kazimierz Zgłoś

  A fuj Jasiek. A fuj:o

 • Jeden z uczni

  Zgłoś

  Jasiek! Bip czytaj to się dowiesz?:)

 • nieudacznik

  Zgłoś

  Jarek gdzie nowe samochody strażackie ?
  Ile masz maluchów w żłóbku ?
  Ile klas wolnych w Ulanie ?
  Ile powstanie nowych dróg gminnych w 2018 roku ? Z EE RRRRRRRRRRRRRRR OOOOOOOOOOOO!!!!!!

 • Złoty Kieł

  W odpowiedzi na: nieudacznik Zgłoś

  Ja tam widzę, że gmina inwestuje w drogi powiatowe, także dużo jest ich budowanych.... Autorze szkalujących wpisów, za Twoich rządów starosta był z Ulana, trzeba było z tego korzystać, a nie zostawić drogi w stanie sera szwajcarskiego.

 • Rolnik

  W odpowiedzi na: Złoty Kieł Zgłoś

  Takiego Janek człowieka do powiatu promowałeś, że gmina buduje drogi powiatowe. Powiedz teraz, czy nie wstyd Ci za to

 • Drogowiec

  W odpowiedzi na: nieudacznik Zgłoś

  Jednocentymetrowych dróg można nabudować bardzo dużo, tylko po co, skoro zaraz w niej narośnie trawy, tak jak w Sobolach?

 • 'Udacznik

  W odpowiedzi na: nieudacznik Zgłoś

  Janek, świetrnie dobrałeś sobie nick - nieudacznik skoro krytykujesz prorodzinne inwestycje. Ty zamykałeś - szkołę w Paskudach, jako odrębną jednostkę oświatową, Twój następca buduje żłobek..... Wniosek nasuwa się sam.

 • ciekawa

  Zgłoś

  Ciekawe na podstawie jakiego paragrafu Jarek dal pieniądze zespolowi wczoraj ?

 • Znajda

  W odpowiedzi na: ciekawa Zgłoś

  Może powinieneś zgłosić to do prokuratury, zamiast wylewać żółć w internecie? Jak taki mądry jesteś to zgłoś to odpowiednim służbom, a nie siejesz zamęt.

 • żabka

  Zgłoś

  Informator gminny ----- to gazetka szkolna !
  Brak tylko ile milionow długu będzie na koniec kadencji Jarka.

 • Pani Dyrektor Joanna

  W odpowiedzi na: żabka Zgłoś

  Pewnie długów będzie tyle, co za Pewnego Pana, który listy pisał jakiej to dobrej sytuacji finansowej nie miał. Szkoda tylko, że to nie do końca była prawda

 • Kochający gminę

  W odpowiedzi na: żabka Zgłoś

  Dobrze, że w środku nie ma kartek, nawołujących do głosowania na jeden z komitetów wyborczych. Czy to było legalne działanie podczas kampanii?

 • smutne ,ale prawdziwe

  Zgłoś

  Następna impreza w Ulanie.
  Ciekawe ile pieniędzy dał wojt z budżetu gminy ?
  Wystarczy przeczytać informator ,ile pieniędzy i jakie inwestycję będą wykonywane.
  PO prostu ich brak !

 • Ulanka

  W odpowiedzi na: smutne ,ale prawdziwe Zgłoś

  hhehe. Tak jakby imprez kiedyś nie było. a kto próbował zdobyć głosy Ulaniaków zapraszając ich na otwarcie o dziwo kilka dni przed wyborami przybudowanej nieudacznie nowej częśći GOKu. Niestety nie dali się kupić kawałkiem ciasta i szklanką napoju

 • Pikio

  W odpowiedzi na: smutne ,ale prawdziwe Zgłoś

  A sław i nie zaprosili...

 • Ha, ha...

  Zgłoś

  Dobre spostrzeżenie, ale chociaż TA OSOBA zadała sobie dużo trudu, zmieniając nick. :D :D :D
  Jak widać takim osobom z krwi wyjść nie może, robienie innych ludzi w konia. Jak można mieć w sobie tyle bezczelności i po tylu już udowodnionych porażkach, dalej brnąć i się ośmieszać. (zostawiając po sobie ewidentne ślady)

 • spostrzeżenie

  Zgłoś

  Większość komentarzy to dzieło jednej osoby? Nie stawia się spacji przed znakami interpunkcyjnymi.

 • chętna

  Zgłoś

  Gdzie mozna zobaczyć ogłoszenie o wolnym mieszkaniu w Ośrodku Zdrowia w Ulanie ?
  Ile było chętnych , jak był przeprowadzony nabór ?
  Czy była komisja powołana ?

 • Czyściec

  W odpowiedzi na: chętna Zgłoś

  A była jakaś komisja jak mieszkanie dostawała kuzynka pewnego Pana? Ilu było wtedy chętnych? No i co z komisją?

 • Guzik

  W odpowiedzi na: Czyściec Zgłoś

  To ta kuzynka jeszcze pracuje?

 • no no

  Zgłoś

  A Jarek często siedzi w GOKu .
  Tam sobie obrał siedzibę .
  A wróble ćwierkają ?????????????????

 • Orły

  W odpowiedzi na: no no Zgłoś

  Wróble ćwierkają jakieś głupoty pewnie, za to Orły mają pewność o lepkich rączkach pewnego Pana, który zapominał, ze kobietom należy się także szacunek.

 • Ooo

  W odpowiedzi na: Orły Zgłoś

  Jasiek! ZEROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOŁOJOJOJOO
  KOMENTARZA

 • ford

  Zgłoś

  Zona wojta jeżdzi nowym samochodem , prawda ?

 • Ford kuga 2008

  W odpowiedzi na: ford Zgłoś

  To nie jest nowa wiadomość. Już w zeznaniu majątkowym z 2016 roku na 3 stronie punkt IX widnieje że się poprawiło przy korycie. <a href="https://ulanmajorat.e-biuletyn.pl/upload/pliki/2016_Koczkodaj_Jaroslaw.pdf">LINK</a>

 • Dama bez gronostaja

  W odpowiedzi na: Ford kuga 2008 Zgłoś

  Z tego co wiem to żona wójta przynajmniej pracuje. A mieliśmy przecież takie wójtowe, które pracą swoich rączek nie splamiły...

 • czym się chwalić

  Zgłoś

  Teraz to sie bawi wladza w Ulanie .
  Impreza za imprezą .
  Aż zwerbowali bylego towarzysza PZPR i tak obaj latają.
  A dług w gminie rośnie .
  Bedzie pewnie na koniec kadencji ok 5 milionow .

 • Lodzia

  W odpowiedzi na: czym się chwalić Zgłoś

  Przypomnij sobie jak z Towarzyszem Przewodniczącym, zacnym działaczem PZPR jego synową dyrektorką zrobiliście. Kto odda pracownikom ich zdrowie i nerwy? Czy ta sytuacja by trwała nadal, gdyby nie wybory? Czy ktoś miał jakieś haki, że nie przerwano tego procederu?

 • Elemelek

  W odpowiedzi na: czym się chwalić Zgłoś

  Spokojnie, budżet naszej gminy w rękach nieodpowiedzialnej osoby to już historia, zakończona w 2014 roku

 • helmut

  Zgłoś

  A ja się cieszę, że na imprezach już zdjęć nie robi ten grubcio. Całą gminą chcieli trząść i myśleli, że bezkarnie będę wyzyskiwać ludzi w szkole... na szczęście dla pracowników tej szkoły wybory potoczyły się tak, jak potoczyły i wszystko mogło wrócić do normy. Za to ta baba nie powinna wyjść z pudła, a i w gminie na pewno wiedzsieli co się dzieje, tylko dlaczego milczeli, jakieś haki?

 • technokrata

  Zgłoś

  a ja wam mówię, że dobrze, że była zmiana wójta. Stary poszedł na rentę przecież tak w gazecie pisali, to znaczy, że nie nadawał się do pracy. a jakby w trakcie kadencji zdrowie mu nie pozwoliło pełnić funkcji? to trzeba by robić wybory uzupełniające.... Ale jaki to koszt i kto by za nie zapłacił??? Ciekawe czy ten biedny , schorowany człowiek będzie startował na jesień, żeby panicznie spróbować wrócić na pałace, mimo iż się tam nie nadaje...

 • Alvaro

  Zgłoś

  Niektórzy bardzo by chcieli dokuczyć Wójtowi, ale niestety w wyborach nie mają startu. Patologie typu zabranie po 400 zł i zaprzepaszczenie tych pieniędzy, przyzwolenie na terroryzowanie ludzi w jednej ze szkół , a także wiele innych grzeszków poprzedniej grubiańskiej władzy przeszły do historii. Tylko nie każdy do tej historii przechodzi godnie. Szkoda tylko, że nie wstyd tym ludziom, że gmina straciła 16 lat rozowju i najlepszy okres dotowania europejskiego. Ale cóż tam, ludzie w wyborach wiedzieli co robią i zmiana wyszła na duży plus

 • Kapusta

  Zgłoś

  obecny wójt będzie bezkonkurencyjny w jesiennych wyborach, potwierdza to największy w historii budżet, to doprowadza do kociokwiku tych, którzy spadli z piedestału, ale jakby nie okradali i nie mobbingowali swoich podwładnych, to by przecież nie spadli.... Ciekawe czy nadal nie stać te osoby na leki :D:D:D:D

 • Majkel

  Zgłoś

  Przynajmniej kanalizacja idzie w dobrym kierunku. Ludzie za Janka Złotego Kła potracili po 400 zł bezpowrotnie. Ktoś te pieniądze zarobił, pytanie kto i jak można było tak ograbić ludzi, nie robiąc awantury? Ktoś za to powinien beknąć

 • Alvaro Maikel coczcodan

  W odpowiedzi na: Majkel Zgłoś

  Tak na cmentarz idzie i tak trzymać. Hamlet wiadomo jak skończył pojedynek , tam gdzie skończy twoja kanalizacja z budynków gminy, biblioteki, szkoły, żłobka (dotacja do zwrotu na 60 miejsc w projekcie chodzi tylko 11 dzieci w tym zgodnie wywiadem w TV Lublin tylko parę z naszej gminy reszta zwerbowana poza terenem . Kto jednak zapłacił ? - podatnicy Gminy Ulan-Majorat. 11cioro dzieci i 11 opiekunek ekskluzywne lokum), domu nauczyciela, goku i KONIEC. Taka to KABOTYŃSKA kanalizacja cmentarna.
  Jak tam twoja sprawa za składanie fałszywych zeznań pod przysięgą już cie wezwali ?????????????????

 • Piotr

  W odpowiedzi na: Alvaro Maikel coczcodan Zgłoś

  Łżesz Aśka. Nic ci to nie pomoże... Fałszywa i obłudna jak nikt w okolicy. Kabotynka:o

 • Piotr

  W odpowiedzi na: Alvaro Maikel coczcodan Zgłoś

  No i bidulko nie pij tyle, bo dostaniesz marskości...:o

 • Piotr

  W odpowiedzi na: Alvaro Maikel coczcodan Zgłoś

  A.do spowiedzi chodzisz często. Wiadomo.czego obłudna mordeczko....

 • Znój

  Zgłoś

  Z tego co wiadomo, to rozrzutność była.za.poprzedniej wladzy. Po co tyle okien w nieużytkowych piętrach?? W.Sobolach przynajmniej poddasze będzie użytkowane.

 • rozrzutność

  Zgłoś

  Czy prawdą jest ,że ma byc budowana świetlica piętrowa w Sobolach ?
  Czy jest taka konieczność , kiedy inne wsie nie mają wcale ?:p

 • szkodnik

  Zgłoś

  Jarek ile gmina straciła na przegranych sprawach w sądach ?
  Ile kosztują podatnikow 3 lata płacenia doradcy za informatory ?
  Ile drog gminnych wybudowales przez 3 lata psełdo rządów ? i .........t...................d.....................

 • Kunta Kinte

  W odpowiedzi na: szkodnik Zgłoś

  Z tego co wiadomo, to nie w sprawie gmina straciła tylko przez czyjąś pazerność... Jasiu

 • edi

  Zgłoś

  Jarek ile dzieci chodzi do żżłóbka z naszej gminy ? Dwoje czy troje ?
  Reszta z innych gmin.
  Do 60 brakuje ,dotacja do zwrotu. Jeden milion sześćset tysięcy wyrzucone.

 • Burbon

  W odpowiedzi na: edi Zgłoś

  Aśka nie pij tyle.
  Kasę oddaj:o

 • Bilbao

  Zgłoś

  Ciekawe ile.spraw pani klimiukowa wygrała??:

 • edi

  W odpowiedzi na: Bilbao Zgłoś

  ale nic nie przegrala.Miala dawno siedziec . Ha.Ha. Jarek za chudy w uszach jesteś.

 • szkodnik

  Zgłoś

  Jarek jak sprawa z panem Klimiukiem ?
  W y g r a ł e ś ?????????????????????????????????????????? :p:p:p
  Wielki """"" prawnik """""""""""""""""" To już druga sprawa przegrana ????????????
  ILE gmina straciła ------ ile wypłaciła kosztów sądowych , a ile odsetek karnych ??????????????????:):):)
  Pochwal się w gazecie .:o

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Radzyń Podlaski

Redaktor prowadzący - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

Biała Podlaska

Redaktor prowadzący - Marcin Kozarski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-825

Parczew

Redaktor prowadzący - Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpraca:

Małgorzata Brodowska (dziennikarz)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin