Wizyta premiera Morawieckiego w Radzyniu była wyjątkowo udana. Tłum żądny spotkania z szefem rządu PiS zjawił się, może niezbyt duży, ale o stokroć większy niż tłumek spragniony miesiąc temu spotkania z szefem radzyńskiego PiS-u, czyli burmistrzem Jerzym Rębkiem i jego zespołem kandydatów podczas konferencji otwierającej kampanię wyborczą. Wówczas na placu Wolności obecna była garstka mieszkańców, a w ubiegłą sobotę jednak spora ich liczba, więc burmistrz miasta mógł spokojnie ogrzać się w blasku osobistości.

 

Z wizyty premiera zamieściliśmy jedynie fotorelację, bo jeśli chodzi o treści to mieszkańcy Radzynia, którzy z nieznanych powodów nie zjawili się na pl. Wolności, spokojnie mogliby obejrzeć relację z jakiejkolwiek wizyty tegoż premiera w dowolnym mieście i usłyszeć ten sam przekaz. Wprawdzie zdarzyły się pewne faux-pas, kiedy np. pan premier na samym początku wystąpienia zapytał, czy mamy w Radzyniu Otwartą Strefę Aktywności. Cóż, widocznie nikt mu nie powiedział, że wiceburmistrz źle kliknął przy składaniu dokumentów i wniosek nie wszedł do formalnej oceny, ale burmistrz szybko, jak powiedział premier, obiecał, ze OSA będzie i udało się z niezręczności wybrnąć. Z przypomnienia, że burmistrz rozwiązał, jak obiecał, straż miejską, ucieszyli się na pewno jej dawni pracownicy i ich rodziny. Nie padło ani słowo na temat odrzuconego przez marszałka wniosku o 10-milionową dotację na pałac Potockich, a szkoda, bo gdyby pan premier swoim autorytetem potwierdził, że wniosek marszałek z PSL-u odrzucił specjalnie, na pewno utwierdziłby mieszkańców Radzynia w przekonaniu, że burmistrz jest sekowany i trzeba go wspierać. A tak za gest wsparcia musiały wystarczyć złączone i wymownie uniesione wspólnie ręce pana premiera i burmistrza i zapewnienia, że jest dobrze i będzie coraz lepiej.

 

Spontaniczny tłum spontanicznie podziękował za te deklaracje, wiedział już jak, bo na samym wstępie pouczony został przez naczelnego wodzireja imprez wiecowych, czyli dyrektora Radzyńskiego Ośrodka Kultury Roberta Mazurka. Z całej wizyty najpiękniejsze było bowiem właśnie powitanie w wykonaniu duetu Jerzy Rębek i Robert Mazurek. Ten styl naprawdę na długo pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci, a zwłaszcza zachęcanie przez dyrektora ROK-u mieszkańców do spontanicznego skandowania, przy jednoczesnym dbaniu o tempo okrzyków oraz jego radość i zapał, które zostały słusznie uwiecznione przez media. „Powitajmy wielkimi brawami pana premiera, który jest już tutaj z nami, przyjechał do nas, do Radzynia, witamy pana premiera! Pan premier złoży teraz wpis w księdze pamiątkowej, oczywiście wielkie brawa, dzię-ku-jemy, dzię-ku-jemy! Wielkie brawa! Powitajmy premiera Rzeczpospolitej Polskiej: Ma-te-usz, Ma-te-usz, Ma-te-usz! To historyczna chwila dla naszego miasta, po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy, który odwiedził nas w 2016 roku mamy przyjemność gościć premiera, jeszcze raz podziękujmy mu za to: dzię-ku-jemy, dzię-ku-jemy! Pan premier składa jeszcze wpis do księgi pamiątkowej i już dosłownie za chwilę, za momencik.... - nie wiadomo, co za chwilę, bo pan Mazurek się zawiesił, ale już za chwilę podjął niestrudzenie: Powitajmy jeszcze raz pana premiera: Ma-te-usz, Ma-te-usz, Ma-te... - i zgasł był pan dyrektor, ale na szczęście już, już przy mikrofonie był pan burmistrz, który przejął dowodzenie i poprowadził dalszą część powitania reklamując miasto i mieszkańców: „Panie premierze, ludzie tutaj zgromadzeni, nasi mieszkańcy, mieszkańcy ziemi radzyńskiej, nasi sąsiedzi, to ludzie szlachetni, to ludzie pracowici, to ludzie bogobojni, to ludzie, którzy są prawdziwymi patriotami, dlatego jesteśmy wdzięczni, że szef rządu Rzeczpospolitej Polskiej zaszczycił nas swoją obecnością! Dziękujemy, za pański wysiłek, za pańską determinację, za pańską przepiękną postawę, którą wszyscy... - i tu nie dowiedzieliśmy się, co wszyscy postawę pana premiera, ponieważ PO RAZ PIERWSZY burmistrzowi (na chwilkę, ale jednak) zabrakło słów. Zdaje się to przy bezspornych talentach krasomówczych Jerzego Rębka niemożliwe, ale jednak! Cóż, na kim jak na kim, ale na burmistrzu wizyta premiera musiała zrobić piorunujące wrażenie...

 

Ale ogólnie trzeba przyznać, że dzień był radosny i piękny. Słońce świeciło, muzyka grała. Polskie flagi powiewały, chorągiewki PiS również. Premierowi wręczono kwiaty. Ryżem na szczęście nie sypano.

Magdalena Krawczyk

 

 • do pisuarczyków

  Zgłoś

  Silne narodowe byki chciały rozwalać piękne buzie niewinnych młodych kobiet w Lublinie. Ja widziałem szatańskie dzikie pisowskie mordy i hordy, które chcą piekło zaprowadzić na ziemi. Organizacja Narodowych Rojzebów.

 • do Edka

  Zgłoś

  Za chwilę ciebie zamkną wieczny pielgrzymie z Herbowej. Dalej wrony cię molestują Adadaśko?

 • do Trybunka, Kibica

  Zgłoś

  Właśnie dostałem ulotkę Rębka. Pinokio obiecał zadaszenie trybun w drugiej części kadencji, czyli w 2022-2023. Podobnie było ze skateparkiem, czyli żeby nas kibiców zadaszyć trzeba będzie Rębka po pięciu latach wybrać na kolejne 5 lat. Bajerant nie z tej ziemi. Boisko ze sztuczną nawierzchnią też nam załatwi. Pewnie zniszczonego Orlika przerzuci spod szkoły podstawowej nr 1 i dorzuci trochę skoszonej trawy ze swojego podwórka. Taką lipę człowieku to możesz sprzedawać swojemu rudemu kwiatuszkowi, babie jadze, pielgrzymowi i innym młodszym i starszym ministrantom. Zamiast wizualizacji pałacu proszę pokazać wydruk z wykrywacza kłamstw. Jako przyszły poseł będę zabiegał, aby taki test był obowiązkowy, nawet w stosunku do radnych niższego szczebla. I jeszcze te twoje teksty o współuczestniczeniu w inwestycjach. Podpinanie się pod czyjąś fachowość wasz facet we krwi i wiadomo z czego to wynika. Z własnych słabości.

 • radzyniak

  W odpowiedzi na: do Trybunka, Kibica Zgłoś

  ale pan Jerzy Rębek nie obiecywal skateparku w wyborach tylko jak już nim zostal , a podobno nie zostal zbudowany z powodu ze niedawno dostal srodki na jego budowę od Marszałka z ,,PZL"

 • Edek

  W odpowiedzi na: do Trybunka, Kibica Zgłoś

  chyba Heńka wypuścili z psychiatryka :)

 • radzyniak 5

  W odpowiedzi na: Edek Zgłoś

  nie Heńka tylko marszałkowi oddali megafon ?

 • Drodzy mieszkańcy Radzynia!!!

  Zgłoś

  Nie ważcie się myśleć inaczej niż Rembeka! Zajmie się wami Milicja. Nie chodźcie po mieście z białymi różami! Zajmie się Wami Milicja. Nie palcie zniczy w pobliżu Niezawisłego Sądu! Ziebro piorunem was uraczy. Nie mówcie, że radzyński namiestnik jest kaczy bo Wam nie wybaczy! Urzędnicy nie ważcie się odrzucać wniosków niekompetentnych mącicieli bo zajmie się Wami Prokuratura Krajowa pod nadzorem kochasia Podlasia podSKOKa! Po prostu spierd... z kraju i miasta słynącego z uwielbienia PISlamistów. Tak właśnie chciałby PiS, a My tym nieudacznikom pokażmy 21 października 2018 roku - WAŁA KOZAKIEWICZA!. Nie jesteśmy dumni z Rembeki i jego chrzanu.

 • Kontra Rębek

  Zgłoś

  PO "OWOCNEJ I OSZAŁAMIAJĄCEJ TREŚCI " wizycie Pana Premiera, znowu pojawił się zasłużony senator naszego rejonu do parlamentu."spadochroniarz", bez którego, przebudować i pozyskać 28 mieszkań dla osób potrzebujących dachu nad głową nie byłoby możliwe.
  Panie burmistrzu, Pan by sobie, sam z takim problemem nie poradził? Pomijam koszty, bo tu chodzi o ludzi i ich życie.
  Przypomnę!!!!!!!
  W 2006 roku, poprzedni Burmistrz, także zagospodarował biurowiec po RPB na ulicy Budowlanych. także uzyskał ok 25 mieszkań dla potrzebujących i nie za taką cenę. Poradził sobie sam, nie organizował spędu dla spadochroniarzy, wielkich święceń dostojników kościelnych / za Bóg zapłać/.
  Można było???

 • Realista

  Zgłoś

  I tak wygra Rebek

 • do (zzz+yyy)^2= zzz^2+2 zzz yyy + yyy^2

  Zgłoś

  Dlatego mieszkańcy w sposób kulturalny dziękują mu za to co zrobił Radzyniowi. Za to, że nie zrealizował swoich obietnic nawet w 10%. Za to, że zamiast kluczowej obietnicy dotyczącej strefy ekonomicznej, jego strategiczną inwestycją były instalacje na psie kupy. Może masz rację że jest najlepszym fachowcem od psich kup. Tu się zgadzam. Spróbuję utrzymać poziom propagandy (dosyć niski i prymitywny) Anny rzeczniczki Jerzego. Cztery lata do tego poziomu doszlusowali księża. Ciekawe jak w nadchodzącym tygodniu. No ale moja propaganda. Kto zagłosuje na PiS pójdzie do piekła i żaden konfesjonał mu nie pomoże. Wiem o czym mówię. Pójdzie na same dno piekła. Czy taka narracja pasuje wam wyborcom PiS którzy 4 lata temu słyszeli że pójdą w to straszne miejsce głosując na nie PiS. Czy społeczeństwo tego kraju zacznie się kształcić się na złość cwaniakom każdej partii, w szczególności idiotom pisowskim OCHrzczonym ku chwale nienawiści Żydów (czyli Jezusa) i ruskich świń z ASF.

 • A co mógł zbudować 2 pałac :):):) HAHAHA, jak miasto zadłużone przez poprzednika min na przebudowe placu wolnosci !!!!!!!!

 • jan

  W odpowiedzi na: KK Zgłoś

  Coś zbudować i mieć długi można, ale zaciągnąć podobne długi i nie zbudować nic? Nie bądźmy śmieszni.

 • Daruj sobie te wulgaryzmy i nie obrażaj ludzi, którzy myślą inaczej niż ty. Ja nie popieram Rębka ale nie wrzucam wszystkich do jednego worka. W każdej partii są lepsi i gorsi.

 • do ABC

  W odpowiedzi na: ABC Zgłoś

  Proszę podać jeden przykład wulgaryzmu z mojej strony. Jeden. Jeden. Pól. Tu nie chodzi o to żebym miał cię ABC po swojej stronie. Dla mnie wasze strony to jak świerszczyk dla dorosłych, albo dla dzieci takich jak ty. Nie lubię Rębka, ale po przeczytaniu moich wypocin trochę go lubisz. Znam takich jak ty. Zostaniesz prezydentem. Nie chcę, ale muszę coś napisać. Już hodujesz w sobie pisiora, którego ne lubię (jak dziecko ne lubię).

 • ABC

  W odpowiedzi na: do ABC Zgłoś

  Widzisz, ja też żyję w tym kraju i nie chcę czysto teoretycznego państwa ale takiego w którym wszystkie organy i instytucje pracują dla ludzi , a nie przeciw nim. Za czasów PO i PSL nie działały tak jak należy. Wszystko było na zasadzie rubta co chceta a w kwestiach spornych ten ma rację, co ma układy lub dobry stołek. W Radzyniu niestety nic się nie zmienia tylko rządzący. Bez względu jak nazywa się partia dalej są te same zasady. Zgadzam się z rządzącymi ale tymi na górze reforma musi objąć samorządy, bo w nich jest najwięcej patologii.

 • jan

  W odpowiedzi na: ABC Zgłoś

  Jeszcze tylko samorządy w tym kraju funkcjonują w miarę normalnie, oczywiście nie te zapowietrzone zadęciem obłudy bożonarodowo-patriotyczno-obłunej.

 • (zzz+yyy)^2= zzz^2+2 zzz yyy + yyy^2

  Zgłoś

  Pan Jerzy Rębek jest NAJLEPSZYM burmistrzem i nim pozostanie !!!!!!!!!

 • Chyba dla ciebie najlepszym, bo na pewno nie dla mnie. A źle, gdy myśli się o jednych kosztem drugich. Burmistrz ma myśleć o tym jak wszystkim stworzyć możliwość kreatywnego rozwoju. Mi osobiście nie podoba się sadzanie na stołki swoich- miernych ale wiernych. Kariera za podlizywanie i NIC NIE ROBIENIE. Takie to smutne dla większości ludzi mieszkających w Radzyniu. Radzyniowi potrzebny jest burmistrz, który będzie tworzył ludziom odpowiednie warunki do życia i pracy a nie stołki. Nowa moda stołki do końca życia przez zasiedzenie. JA NIE CHCĘ ABY TAK BYŁO.

 • Janek

  Zgłoś

  Trzymam kciuki za zwycięstwo w wyborach Janka Gila z tym ostatnim na liście Jakubowskim , Janek nie daj sie !!!!!

 • Bolo

  Zgłoś

  Pani redaktor - czy więcej ludzi było na spotkaniu przy Lidlu z komitetem Kotwicy ?

 • ewa

  W odpowiedzi na: Bolo Zgłoś

  Odpowiem za Panią Redaktor. Po Lidlem było spotkanie ze starostą, a tu mowa o premierze rządu RP. Jednak ranga urzędu inna. Nie ma co porównywać frekwencji. Jak nie było premiera to na spotkanie z Rębkiem przyszła garstka fanatycznie mu oddanych WRZOSÓW.

 • Radzyniak

  Zgłoś

  A ja spokojnie zagłosuję w wyborach na pana Rębka i jego druzynę

 • Lewy

  Zgłoś

  Łaski potrafiłby sprzedać. Za grosze

 • Hej

  Zgłoś

  Były wójt Łaski nie potrafił skomunalizowac świetlicy w Rozwadowie przez 16 lat a podobno jest taki mondry hehe.

 • kaśka

  Zgłoś

  Wójt Koczkodaj przez 4 lata nie potrafil skomunalizować swietlicy.
  Nie dba o Rozwadów.
  Cały Rozwadów jest za Łaskim. Powodzenia.

 • jan

  Zgłoś

  Dalej słabo utalentowana propagandzistka pisze, że odrzucony przez Urząd Marszałkowski wniosek rokoko na nowo - rewitalizacja o pozyskanie 10 mln zł środków unijnych przygotowywał profesjonalny zespół doradców z Lublina. Jego losy, zdaniem rzeczniczki, jeszcze nie zostały ostatecznie rozstrzygnięte, a rzekomi profesjonaliści rzekomo twierdzą oni, że po raz pierwszy w swojej 20-letniej karierze zobaczyli, jak polityczne działania PSL-u prowadzą do „utrącenia” bardzo dobrze przygotowanego wniosku. Rzecz powtarzana w nieskończoność może się utrwalić. Wiedział o tym Urban, wiedział Goebbels, wie Beata Mazurek, wie też Wasakowa. A losy wniosku rozstrzygną się po wyborach i wtedy można będzie Rębkowi naskoczyć tam, gdzie go można w d**ę pocałować.

 • jan

  Zgłoś

  A Wasakowa na stronie Urzędu Miasta informuje: Miasto pozyskało ponad 23 mln zł środków zewnętrznych! Dzię-ku-je-my! I miesza inwestycje zrobione, rozpoczęte, realizowane niesamodzielnie z zaplanowanymi i nawet jeszcze nie zaczętymi. Znowu manipuluje danymi czyli łże w żywe oczy.

 • do Jan

  W odpowiedzi na: jan Zgłoś

  jestem dobrej myśli , że po wyborach okaże sie że wniosek o dotację na radzyński pałac był dobry

 • Żan Żil

  W odpowiedzi na: do Jan Zgłoś

  Dlatego Rebek upublicznił wszystkie dokumenty... także ten... wniosek świetny ale go wam nie pokaże :)

 • Piękny

  Zgłoś

  No chyba jednak nie... :p:p:p:):D

 • zielony

  Zgłoś

  twaróg mu szkodzi, niech ryż je

 • Panie Rębek

  Zgłoś

  Zawsze pragnąłem ludzi,którzy mają ambicję służenia ludziom, nie grupom ludzi. Dotyczy to wszystkich partii, również tych, jak KUKIZ,które rzekomo partiami nie są. Hasła są tylko hasłami. Nie mam do pana pretensji że jest pan z PiS. Ale zawsze przeszkadzało mi u pana to wykorzystywanie religii (patrz:mamona). Po co panu dobro dla uprawiania zła?. Zacytuję panu Martina Luthera Kinga (dla niektórych, przeciwnika Ku-Klux-Klan): : [b]Nauczyliśmy się fruwać niczym ptaki na niebie, pływać jak ryby w morzach, ale nie nauczyliśmy się tej prostej sztuki, by żyć ze sobą jak bracia.[/b] Zrozumiał pan cokolwiek z tych słów? A panu zły marszałek zabrał 10 mln z prywatnej kieszeni?. Różnica między panem a kontrkandydatami jest taka, że pan bez pomocy propagandy sobie nie poradzi za żadne skarby a pozostali zaczynają pana wprawiać w stan niepewności. "Dobro" w pana wykonaniu dziwnie wygląda. Dlatego 21 października podziękujemy panu. Za przejaw złości wobec nas, mieszkańców Radzynia. Dumy brak

 • alina

  Zgłoś

  Widziałam młodego kandydata na wójta z Kąkolewnicy z Panem Premierem, jak by wszedł na wójta Kąkolewnicy ,a Pani Mrozowa na zastępcę lub odwrotnie to nasza Gmina odżyła by, były by pozyskiwane fundusze , a nie tak jak teraz w ostatniej chwili robi drogi podejrzewam za kredyty, aby ludzi omanić i jeszcze raz oszukać . Myśli że w gminie są ludzie naiwni, i że jak zrobi krzywdę i przed wyborami pokaja się i przeprosi to na niego zagłosują Uważam że ludzie którzy poznali go już raz to nie dadzą się nabrać na jego sztuczki.

 • radzyniak

  Zgłoś

  Szczęście, że reklamę marszałka na jakimś tam samochodzie pisowscy katolicy wyłącznie wybuczeli a nie rzucali w konkurencję pustymi miskami, zaraz po zjedzeniu jedynie słusznego pokarmu. Ryżu oczywiście. Wygadujący głupoty Jeżyk ma swój chrzan (zbieżność przedsiębiorców nie zamierzona), kłamliwy król Krzywousty ma swój ryż. A my ciemny naród mamy mnóstwo stref aktywności w Radzyniu. Mamy? Robert z Jurkiem twierdzi, że mamy. Jerzy i Robert sobie z dzióbka spija i nie wierzy, że im wszystko leży, choć czarno na pałacowej wieży. Tam pewnie będzie obserwatorium gwiazd szczęścia nawiedzonych pisorów w ich wizji zagospodarowania pałacu Aniuty czapkowatej, spadkobierczyni rodu Szlubowskich., twórczyni gadzinówki radzyńskiej.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin