Datę 23 listopada 2018 r. zapamiętają wszyscy obecni w tym dniu na sesji nowej Rady Powiatu Radzyńskiego jako moment w życiu samorządu nie pozostawiający złudzeń, co do tego, że ci, którzy zostali wybrani i są w większości, biorą wszystko. Momentami obrady przypominały parlament, a to za sprawą zdarzeń, które, gdyby nie były zabawne, zapewne nudą owiałyby znużonych dłużyznami dziennikarzy i średnio podekscytowaną publikę.

 

Pozornie wyglądająca na zaciętą „batalia” o stanowiska w powiecie rozpoczęła się zaraz po tym, jak radni otrzymali zaświadczenia o wyborze, z radością przyjęli niewielkie torebki z upominkiem książkowym i złożyli uroczyste ślubowanie nieobowiązkowo zakończone klauzulą: Tak mi dopomóż Bóg!

I chociaż, ze względu na liczne przerwy podyktowane wymogami procedur, nie wszystko biegło wartko, nadzwyczaj sprawnie nastąpił wybór przewodniczącego rady. Został nim bez specjalnego zaskoczenia zebranych zgłoszony przez Szczepana Niebrzegowskiego, co nie zaskoczyło nikogo, Robert Mazurek – taki wuefista od kultury i podróżników. Wygrał on bez nijakich przeszkód ze zgłoszonym przez Tadeusza Sławeckiego Mirosławem Bartosiem, który na tym polu poległ po raz pierwszy, ale nie ostatni. Nowy przewodniczący zaapelował m. in. do radnych o wyrzucenie ze słownika wyrazów: „koalicja” i „opozycja”, przy czym dokładniej nie objaśnił, o co mu chodzi, ale można się domyślać, że był to apel o jedność i zgodę pro publico bono.

Następnie, znowu nikogo nie zaskakując, Szczepan Niebrzegowski zgłosił za jednym zamachem na funkcje wiceprzewodniczących rady kandydatury Tomasza Stephana i Zbigniewa Smółki, co spotkało się z reakcją lekko zniesmaczonego sytuacją Tadeusza Sławeckiego, który ogłosił, że wobec całkowitego zawłaszczania władzy przez PiS, które ma w radzie zdecydowaną dziewięcioosobową większość, jego grupa radnych nie zgłasza swoich kandydatur. Zadrżeli z trwogi kandydaci.

Wprawdzie Sławecki nie poinformował, w czyim imieniu występuje, ale można się domyślać, że w imieniu pięciorga radnych wywodzących się z PSL. I już na ustach przewodniczącego Roberta Mazurka pojawiły się podbudowane ulgą słowa o ogłoszeniu kolejnej – zawsze przydługiej – przerwy technicznej, gdy radny Jakub Jakubowski – w imieniu wyłącznie własnym – zaproponował na funkcję wiceprzewodniczącego rady osobę Mirosława Bartosia. Ostatecznie radni wybrali, bez specjalnego zaskoczenia, kandydatów zgłoszonych przez Szczepana Niebrzegowskiego. Bartoś po raz drugi poległ – w przenośni oczywiście.

Punktem kulminacyjnym, ale jakże oczekiwanym i spodziewanym stał się wybór starosty, na którego kandydaturę Szczepana Niebrzegowskiego podał – również spodziewanie – świeżo upieczony przewodniczący – Robert Mazurek. Tadeusz Sławecki po raz kolejny wyraził swoje zniesmaczenie i w proteście ogłosił, że jego grupa radnych nie zgłosi swojego kandydata i z trwogi zadrżeli wszyscy. Po swoim wystąpieniu został przez przewodniczącego obrad skarcony jak dziecię za nieprzestrzeganie porządku obrad i wygłaszanie oświadczeń w miejscu do tego nieprzewidzianym, po czym opuścił mównicę, przy której zabawił stosunkowo krótko.

W tej sytuacji, ale nie dzięki temu, starostą został wybrany Szczepan Niebrzegowski, co w żadnym stopniu nie zaskoczyło sali ani nawet radnych opozycyjnych. Nowy starosta zacytował coś o gromadzie z „Chłopów” Wł. St. Reymonta potem – jako wykształcony matematyk – powiedział, że do wspólnego mianownika można sprowadzić wszystko, ucieszył się, że w samorządzie zasiadają młodzi i na swego zastępcę podał kandydaturę nie najmłodszego już Jarosława Ejsmonta, co nie zaskoczyło tym razem absolutnie nikogo.

Jarosław Ejsmont – nie doczekawszy się kontrkandydata – wybrany został na wicestarostę ku nieskrywanej radości powszechnej, a zwłaszcza dyrektorek szkół pozostających w gestii powiatu. Panie z trudem nadążały z dostarczaniem wiązanek… kwiatów, składając hołd kolejno wybranym przedstawicielom władzy swej i nadzoru.

Na członków zarządu powiatu wybrano – zgodnie z propozycją starosty Szczepana Niebrzegowskiego – Jerzego Bednarczyka, Grzegorza Kowalczyka i Mieczysława Wagnera, których wspólnym mianownikiem, według słów proponującego, jest doświadczenie, zatem nie młodość zatriumfowała w nowym samorządzie powiatu.

Nie znajdując powodu do tego, aby coś podwyższać, ale także nie dostrzegając uzasadnienia dla obniżania czegokolwiek, wynagrodzenie starosty pozostawiono na dotychczasowym poziomie.

Andrzej Kotyła

 

Post scriptum:

I byłoby całkiem jak w sejmie, gdyby nie to, że… to nie sejm. Chociaż… w pewnym momencie nawet prezes powiatowy PiS – burmistrz Jerzy Rębek pojawił się na horyzoncie, by wesprzeć moralnie i duchowo swych politycznych braci i świeżo zdeklarowanych pobratymców.

 • kolega

  Heniu,Heniu trzymaj się ! Protasiewicz biję cię o 3 głowy a ty zawsze masz gazetę na twarz . i niech nie rzucają kamieni twoi przeciwnicy wszak ZSL i POKO mają zawsze usmiechnięte twarze .

  3 Lubię
 • antypisior

  ***** zacna gromada do mózgu mi się zakrada. To dobrze, czy źle? Jeszcze chwila,już za chwileczkę pisior zakwiczy zza krateczki. Nowe sądy, nowa antypisowska Konstytucja. Nowi ludzie. Świeże powietrze bez smogu pisowskiego. Inny świat. Uśmiechnięty,wesoły, aż chce się żyć. ......bez złych i nienawistnych pisiorów.

  17 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: antypisior

  Quo vadis (dokąd idziesz) moja Ojczyzno ? Niekompetencja, kumoterstwo , ogromne afery, większość Polaków jast katolikami , to dlaczego wbrew zasadzie miłości bliźniego brak szacunku dla drugiego człowieka ? Quo vadis moja Ojczyzno?

  7 Lubię
 • też Siedlanowiak

  Ja mam komórkę nie żyję w średniowieczu tak jak ty kolego z Siedlanowa.

  20 Lubię
 • kazio

  W odpowiedzi na: też Siedlanowiak

  na Kozy ?czy owce?

  10 Lubię
 • Koniczynka

  Wolę być lemingiem koniczynką [nie kończynką] zamiast naiwnym durnym pisiorem .Mrozowa dała przykład jacy jesteście mądrzy wykorzystała i wypięła się , Mazurek to samo zrobi . To jest początek końca waszego .Pozdrawiam naiwny pisowcu .

  18 Lubię
 • kazio

  W odpowiedzi na: Koniczynka

  to prawda Mrozowa pięknie wykorzystała pięknie tych niby cwanych z Brzozowicy i szefa powiatu ?

  14 Lubię
 • Sałatka z buraka

  Upieczone, obrane i wystudzone buraki pokroić w kostkę. Wraz z rukolą i pokrojoną w kostkę Fetą umieścić składniki w misce.
  Na patelni podpiec pestki dyni i łuskany słonecznik z odrobiną soli. Dodać do miski z burakami.
  Wszystkie składniki dressingu wymieszać ze sobą w słoiczku. Przygotowanym sosem polać sałatkę z buraków.
  Wszystko wymieszać. Najlepiej smakuje schłodzona po godzinie od przygotowania.

  4 Lubię
 • Quasimodo

  W odpowiedzi na: Sałatka z buraka

  Buraki lepiej pokroić w plastry

  3 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: Quasimodo

  Buraków najlepiej nie używać, niech pozostaną w takiej postaci aż zgniją.

  3 Lubię
 • pisowiec

  No i co lemingi i kończyńki. Koniec i cisza. Błogostan. Nareszcie zamkneliście mordy zdradzieckie. Teraz będziecie naszymi sprzątaczkami. PiS górą na wieki. Teraz czyścicie nam buty buraki:)

  12 Lubię
 • ABC

  W odpowiedzi na: pisowiec

  A mi wstyd za taki PIS i za taki PSL wszyscy jesteście POLAKAMI. Tak nas piszą jak nas widzą. Tak teraz nazywają się POLACY-DUMNY NARÓD. WSTYD MI ZA WAS.

  1 Lubię
 • wsiowy

  W odpowiedzi na: pisowiec

  Jeszcze tylko Kąkolewnicę trzeba posprzeczać z tego PSL-u aby się nie zagnieździł i wylał z 5 lat.

  5 Lubię
 • Kibic

  Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!! Zadaszona główna trybuna oraz sztuczne boisko treningowe.

  25 Lubię
 • zawiedziona

  Żądamy powtórki wyborów w Siedlanowie chcieliśmy niezależnego a nie mazurkowego .

  42 Lubię
 • siedlanowiak

  W odpowiedzi na: zawiedziona

  tyle plusów przy tym wpisie a u nas nie ma tylu komputerów . a my żądamy powtórki tam gdzie została wybrana była Vice która zdradziła wójta:):):)

  14 Lubię
 • zawiedziona2

  W odpowiedzi na: siedlanowiak

  Żeby zdradzić to trzeba się najpierw bardzo zbliżyć a wręcz zaślubić. Więc może tylko przejrzała na oczy? czego i Tobie życzę.

  13 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: zawiedziona

  wytrzyj gila z nosa i nie pajacuj !

  8 Lubię
 • wsiowy

  W odpowiedzi na: zawiedziona

  pretensje do tych co organizowali listy i na lisach się nie poznali ale gdy by był ktoś z ZSL-u to by było lepiej ? mając szefa i Vice szefa rady nie potrafili zablokować głosowań ? nie znają prawa kandydują dla kasy ? w sejmiku podlaskim potrafią i tam jest zdecydowana większość ? wstyd ale cóż jak vice szef poprzedniej rady kandyduje od konkurenta ? nie trafiła i cóż pozostało ronić łzy? czytać uczyć się nie za darmo kasę brać . są ustawy,uchwały a wreszcie regulamin Rady Gminy . kto to zna ? myślę że nawet radca to olewa ?

  34 Lubię
 • też wyborca

  a w gminie Kąkolewnica też ciekawie ? desant ZSL ?

  18 Lubię
 • kąkol

  W odpowiedzi na: też wyborca

  tonący brzytwy się chwyta :):):) http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24240538,wladze-psl-u-lecha-walesy-nie-ma-dyskusji-musimy-isc-razem.html#s=BoxOpLink JAJA,JaJA Bolek teraz POtrzebny ?

  9 Lubię
 • J-23

  W odpowiedzi na: kąkol

  Tak się nie ciesz! Za rządów PiS transport pada i co biedaku będziesz robił jak tylko ciężarówką jeździsz - z całym szacunkiem do innych kierowców? Znów uniesiesz się honorem?!

  3 Lubię
 • antyPO

  W odpowiedzi na: też wyborca

  najważniejsze , że Ładny przegrał :)

  6 Lubię
 • J-23

  W odpowiedzi na: też wyborca

  Tak! Jeszcze STASI, KGB, CIA i NKWD.:o;):p

  6 Lubię
 • J-24

  W odpowiedzi na: J-23

  Mireczku nie denerwuj się. Żyłka ci pęknie.

  7 Lubię
 • ta ta

  W odpowiedzi na: J-23

  dowcip to głupi a zsl ciągnie do gminy ?

  10 Lubię
 • Nadzieja

  Poprzednik Rosińskiego Walczyna nigdy się nie sprzedał i zrobił więcej niż obiecywał wyborcom , oprócz tego mieszkańcom innych miejscowości to co inni ponoć nie mogli . Myślę że za wlezienie następca powinien dostać więcej.

  39 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: Nadzieja

  :) a komu miał sie radny Walczyna sprzedać ?

  14 Lubię
 • Jacek

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  a kto go chciał kupić ? skoro wczorajsza koalicja jest dziś opozycją kazus vice-rady ?on jedynie myślał rozsądnie a że miał nie wielu pomagierów to trudno. większość łatwiła apanaże zawsze można prześledzić kto i gdzie pracował?

  30 Lubię
 • w obronie wstydu

  Prezentacja projektu winna obejmować .1.uzasadnienie do złożonego projektu uchwały .2.prezentację zaproponowanych rozwiązań z uzasadnieniem.3.ocenę skutków przyjęcia uchwały.4.prezentacja stanowisk Komisji Stałych .Bez tego won do kosza i tak opozycja powinna zrobić a nie głosować.Dlatego wstyd może mieć trochę racji.

  42 Lubię
 • smutas

  "Zapamiętajcie, że za nieszczerość i tchórzostwo zawsze trzeba płacić. Nie wyobrażajcie sobie, że przez całe lata można uprawiać służalczą propagandę na rzecz radzieckiego lub też jakiegokolwiek innego reżimu, a potem powrócić nagle do intelektualnej przyzwoitości. Raz się skurwisz – ****** zostaniesz."-George Orwell 1.09.1944 ( i nic się nie zmieniło ):(

  28 Lubię
 • break

  Te wstyd chyba nie masz wstydu. Tak jak twoje plecy. Wystarczy że wójt jest B[i][/i]ożej łaski (Bożej z wielkiej litery)

  5 Lubię
 • WSTYD do wstyd

  Niestety nie każdy może przekupywać i rozdawać stanowiska. Obejrzyj transmisję. Opozycja zachowała się zgodnością (czego nie da się powiedzieć o reszcie). Ale terez to już wszyscy w tej radzie są kompotentni

  13 Lubię
 • wstyd

  Opozycja z bożej łaski nie potrafić zablokować tego bubla jakim jest wniosek o odwołanie przewodniczącej to może zróbcie łapka w górę łapka w dół.Bubla wam wsadzili a wy nic na to. Będzie żeż .Jak nie potraficie tozłóżcie rezygnację i wstydu oszczędżcie albo po rozum .

  41 Lubię
 • bezwstyd

  W odpowiedzi na: wstyd

  Faktycznie bubel. Kto im daradzał? jakiś prawnik z Bożej łaski? Wystarczyło jak się ma większość zmienić kolejność: odwołanie przewodniczącego - powołanie przewodniczącego, odwołanie wiceprzewodniczącego - powołanie wiceprzewodniczącego. Mniej zadymy , mniej czasu

  16 Lubię
 • do wsiowy

  nie wiedziałem że w Siedlanowie jest męska k...a ale jaja ciekawe ile bierze. A może usługi świadczy tylko mężczyznom na stanowisku.

  48 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: do wsiowy

  weż sie facet opanuj i nie obrażaj ludzi bo to nadaje sie do sądu , jakoś nie było hejtu gdy kilka lat temu w UG zatrudniony został syn radnej Frączek od Grochowskiego

  8 Lubię
 • wsiowy

  ale się dzieje w gm Radzyń?tutaj to zapewne niektórzy się mylą podczas głosowań a może też to k.....a polityczna ? co na to CBA ?

  45 Lubię
 • radzyniak 10

  W odpowiedzi na: wsiowy

  dobrze że kandydat PiS nie poparł wójta w drugiej turze .Byłby obciach ?

  11 Lubię
 • WINCENT

  A tego z PKS-u ktoś w końcu zastąpi ?

  0 Lubię
 • Teraz jest wojna

  W ratuszu jest mrok
  W korytarzu lizusów tłok
  Zaczyna się więc sielanka
  On objął ją w pół
  Ona gruba jak wół
  Pod Paltem schowana rębanka

  Teraz jest wojna
  Kto handluje ten żyje
  Jak sprzedam rębankę, stepankę, kaszankę
  To kwasu się też napiję

  Spod serca kap kap
  Rębanka i ochłap
  A miasto mknie jak szalone
  Dziadostwo i kicha to dobra zagrycha
  Pod biurkiem gadzinowy kaszalot

  Teraz jest wojna
  Kto handluje ten żyje
  Jak sprzedam rębankę, stepankę, kaszankę
  To kwasu się też napiję

  Nim on się przekona czym handluje ona
  To pociąg na dworcu staje
  Lizusy wsiadają, wszystko zabierają
  I nic się już nie zostaje

  Teraz jest wojna
  Kto nie handluje - nie zbiera
  Zabrali Rudemu, słoninę, blondynę
  Niech weźmie ich jasna cholera!

  11 Lubię
 • Kochanek

  Znowu PiS mnie zrobił w wuja. Mąż zastąpił żonę na stanowisku a ja zostałem tylko na lodzie:).

  20 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: Kochanek

  spokojnie - to tylko ciąża pani dyrektor , po porodzie i urlopie macierzyńskim zapewne wróci do pracy na swoje stanowisko .

  13 Lubię
 • obserwator

  Gratuluję Kotyle wygrania konkursu na najgorszą piosenkę wyborczą 2018 roku:p:p:p

  14 Lubię
 • Andrzej Kotyla

  W odpowiedzi na: obserwator

  Cyt.: Gratuluję Kotyle wygrania konkursu na najgorszą piosenkę wyborczą 2018 r. Dziękuję, dotychczas żaden … adwersarz mi nie gratulował. Tłumaczyć się nie mam z czego, a czynić swoje zamierzam...

  10 Lubię
 • fanka

  W odpowiedzi na: Andrzej Kotyla

  Brawo Panie Andrzeju! Uśmiałam się do łez. Rzadko który mieszkaniec naszego grodu może poszczycić się pierwszym miejscem w Polsce - nawet jeśli jest konkurs na najgorszy spot, piosenkę, czy co tam innego... Niech poczucie humoru nieustannie się Pana trzyma. Tego również brakuje Pana przeciwnikom.

  10 Lubię
 • Andrzej Kotyla

  W odpowiedzi na: fanka

  Brawo, brawo, wszystkim, którzy uśmiechem reagują na słabość... c. d. w następnym odcinku.

  6 Lubię
 • obserwator

  Rozumiem zniesmaczenie radnego Sławeckiego bo to przecież on miał być starostą a został opozycyjnym radnym .

  10 Lubię
 • Edek

  Wiceprzewodniczącym został radny Smółko z RASIL , który startował w wyborach w opozycji do PIS a nawet popierał na burmistrza Skoczylasa . Myślę , że PSL również z nim negocjował po wyborach .

  6 Lubię
 • Znawca przysiadów i podskoków

  Temu chłopcu w krótkich majtkach przez całe życie będzie towarzyszyło powiedzenie, że "lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się, rozwiewając wszelkie wątpliwości". Lincoln w swoim wywodzie przewidział, że nawet małe polskie miasteczko dotknie jego słuszne spostrzeżenie.

  20 Lubię
 • z daleka

  Pan Robert Mazurek to trochę taki radzyński Darusz Stefaniuk na początku kariery. Oczywiście inna skala i inny format. Mimo wszystko jednak pewne podobieństwa są:):):) Ale jak wskoczy do sejmu, to już będzie taki prawie, prawie symetryczny:)

  2 Lubię
 • Do z daleka

  W odpowiedzi na: z daleka

  Mam nadzieję, że ludzie się w końcu opanują

  6 Lubię
 • wsiowy

  a w gminie Radzyń wójt stwierdził,,Rada jest nie kompetentna"można posłuchać na ,,Podlasie 24"

  7 Lubię
 • un

  W odpowiedzi na: wsiowy

  ta,ta 9 księży na mszy a rada nie kompetentna ?

  6 Lubię
 • zzz^2

  Ten "wuefista od kultury i podróżników" dostał się do rady powiatu z większą liczbą głosów niż pewien "pierwszoligowy" polityk z PSL :p

  5 Lubię
 • ....

  W odpowiedzi na: zzz^2

  Pani od hot dogów też się do rady, tylko miasta, dostała :p

  4 Lubię
 • herbowa

  W odpowiedzi na: ....

  Za to pan od hot dogów sie nie dostał :)

  6 Lubię
 • Do zzz^2

  W odpowiedzi na: zzz^2

  Nie tylko od podróżników, ale też prawie od HOLIDESTIWALU?

  7 Lubię
 • Do zzzz^2

  W odpowiedzi na: zzz^2

  Taki trend i nawet szatniarki zostały radnymi w niektórych województwach z tej zacnej partii wiec...nie histeryzuj

  9 Lubię
 • rencista

  Trzeba mówić całą prawdę i to że pan Smółko jest radnym niezależnym,co świadczy o przekłamaniu redaktorku przychylny oPOzycji.

  5 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: rencista

  Niezależnym Pan Smółko? Toż podpisał porozumienie z radzyński PiSem :o

  14 Lubię
 • Rencisto

  W odpowiedzi na: rencista

  Niezaleznym? Dlatego też zasiadł w prezydium rady?? Ha ha hi hi

  16 Lubię
 • Janek

  A jakie ten pan ma pochodzenie, jakie wykształcenie? w myśl piosenki weź nie p...., weź nic pisz, no weź. Właściwie to niech ludzie zobaczą to wykształenie, może nawet zacznie na nas pogwizdywać gwistkiem ?

  4 Lubię
 • To jeszcze raz ja Janek kobieta

  W odpowiedzi na: Janek

  Przepraszam o wychowanie mi chodziło ?

  2 Lubię
 • Janek

  W odpowiedzi na: Janek

  Oczywiście był to adwocem komentarz do JANA który taki postęp upatruje w wuefiście

  4 Lubię
 • Xyz

  Szkoda mi was drogie trzy panie. Zacytuję wam Andrzeja Sapkowskiego "Jak świat długi i szeroki, honor bardzo staniał bo niechodliwy dzisiaj to towar".

  16 Lubię
 • do autora

  Panie Andrzeju, brakowało mi Pańskiego humoru i ciętej riposty. Dobrze, że Pan wrócił, będzie troszeczkę weselej

  20 Lubię
 • Jan

  Jednak postęp jest w powiecie, poprzednie dworskie maniery poprzedniego przewodniczacego Wołosowicza z PSL odeszły w zapomnienienie, wykształcenie i pochodzenie pana Mazureka są na dużo wyższym poziomie :)

  3 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: Jan

  Teraz dopi.......eś do pieca, nie wiem tylko śmiać się czy płakać?

  3 Lubię
 • DANEK

  Proszę Pana jak starostą był Kotwica z PSL-u i Vice Gil też z PSL-u , rządzili jak rządzili , jednym się podobali innym nie ,ale to z rozumiem bliżsi Panu i wszystko było fajnie , Pan Kotwica też był nauczycielem , więc nie ma zmiany a znam P. Szczepana i szybko się nauczy bo to zdolny i bardzo dobry , uczciwy człowiek , no chyba tylko trudno będzie zastąpić Pana Jana .

  2 Lubię
 • do danek

  W odpowiedzi na: DANEK

  "...bo to zdolny i bardzo dobry, uczciwy człowiek" jak w tym skeczu neonówki :D

  2 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin