Piszę ten felieton, gdy z kuchni dobiega głos radia transmitującego fragmenty konwencji PiS. Z buńczucznych wypowiedzi prezesa i premiera wynikać by mogło, że wiele wskazuje na to, iż partia rządząca trzyma się mocno i będzie rządziła jeszcze długo. Jest to niestety możliwe, choć mniej pewne, niż by wskazywały sondaże poparcia.

W Polsce łaska wyborcy na pstrym koniu jeździ. Po trzech latach rządów nawet twardy elektorat Kaczyńskiego może być zszokowany chciwością, kumoterstwem i niekompetencją obecnej władzy. Myślę tu o elektoracie znajdującym się raczej nie po naszej stronie Wisły, bo naszego elektoratu nie zszokuje nic. Nasz elektorat w większości wie, jakie są priorytety narodu, jakie jego prerogatywy. Nasz elektorat w większości zagłosuje – zgodnie z klauzulą sumienia i wyznania – na znaczek partii wiodącej, choćby nosiła go przez przypadek osoba z pobliskiej pizzerii.

 
 

Postanowiłem zadawać pytania publicznie, i choć nic nie obliguje burmistrza do udzielania odpowiedzi, ja pytał będę, a być może biuletyn propagandowy RADZYŃ stanie się miejscem, gdzie rzeczniczka magistratu, milcząca ostatnio Anna Wasak, znajdzie powód do wznowienia swej aktywności.

Swój program wyborczy na kolejnych pięć lat kontynuacji sukcesów ogłosił Jerzy Rębek jeszcze podczas konferencji prasowej zwołanej przez niego na Plac Wolności w dniu 7 września 2018 r. Warto zapamiętać i zapisać złożone wówczas obietnice, by – gdy przyjdzie pora – powrócić do złożonych deklaracji i rozliczyć ich realizację. Swój program nazwał on programem kontynuacji i jako pierwszy punkt wymienił troskę o dziecko. W ramach tej troski zapowiedział dokończenie rozbabranej budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1, gruntowną modernizację przedszkoli miejskich, rychłą – bo już na wiosnę – rozbudowę placówki przy ul. Chmielowskiego oraz znaczną (o 50%!) rozbudowę przedszkola przy ul. Armii Krajowej. Niedorosłym obiecał też kontynuację chwalebnej rozbudowy i modernizacji placów zabaw.

 

Pytanie 1: Gdzie podziały się resztki zniszczonego doszczętnie boiska za ok. 700 000 zł? Kto odpowie za to marnotrawstwo i publiczny wandalizm uczyniony w majestacie celów wyższych?

W ramach programu dla seniorów pochwalił się włodarz pozyskaniem 840 000 zł na Klub Seniora planowany niebawem przy udziale firmy zewnętrznej przy ul. Armii Krajowej i drugi – odłożony nieco w czasie – w korpusie głównym pałacu Potockich. Seniorzy już się cieszyli, chwalili i odznaczali włodarza jak i gdzie mogli – tym bardziej, że w ankietach, których nikt nie widział, podobno zapytano ich o opinię.

 

Pytanie 2: Kiedy uroczyste otwarcie chociaż jednego klubu? Kiedy zakończy się flegmatycznie i nieskutecznie prowadzona rekrutacja do klubu? Jeśli kilkunastostronicową ankietę wypełniło ok 140 osób, to nie można znaleźć 30 chętnych do udziału w tym nieszczęsnym projekcie?

Kandydat roztoczył także wizję dalszej rozbudowy infrastruktury drogowej i sanitarnej, wymieniając dokończenie rozpoczętych ulic: Powstania Styczniowego, Zielonej, Polnej i – wspólnie z powiatem – ulic: Sitkowskiego, Błogosławionych Męczenników Podlaskich i Podlaskiej oraz budowę ulic: Przemysłowej, Chmielowskiego (droga za PEC), i Warszawskiej (wejście do Radzynia). Ścieżki rowerowe przewiduje włodarz ująć w sieć szutrowych szlaków wiodących m. in na Oprawy!

 

Pytanie 3: Co z programu włodarza zrobią inni? Przypomnijmy, że głównym zadaniem w tej dziedzinie jest planowana przez GDDiA i wybudowana przez GDDiA ścieżka od ul. Międzyrzeckiej aż do stacji kolejowej w Bedlnie Radzyńskim. Nadto włodarz przewiduje uczestnictwo (logistyczne i pomocnicze) w programach rządowych, np. „Czyste powietrze” (dotacje wymiany pieców, dociepleń dla spełniających kryteria finansowe, dla innych – pożyczki).

Następne przyjęte zobowiązania, to budowa kompleksu basenów odkrytych przy basenie już istniejącym, boisko ze sztuczną nawierzchnią i kryte trybuny.

 

Pytanie 4: Kiedy zaczną (zespół i jego włodarz) realizować te hity sportowe?

Największa nadzieja i wizja to oczywiście rewitalizacja centrum miasta, z kompleksem pałacowo-parkowym, rynkiem, otoczoną salonem ogrodowym oranżerią. Wobec zaprzepaszczenia przez nieudolność pozyskania 10 milionów na ten cel – to tylko wizja, ale najważniejsza.

 

Pytanie 5: Co ze skargą na byłego już marszałka Sosnowskiego w sprawie ogłoszenia klęski tego projektu? Kiedy obiecane dokumenty ujrzą światło dzienne, by mogły je ujrzeć oczy zawiedzionych mieszkańców? Gdzie są pogróżki senatora Biereckiego – prokuratura, sądy – gdzie jest ten Pan? Czy wpadnie do nas przed kolejnymi wyborami? Gdzie jego udział w finansowaniu planowanego Muzeum Żołnierzy Wyklętych? Ostatnio był w Radzyniu Jacek Wszoła – specjalista od skoków, ale nic o tym nie mówił.

Kolejne chwytające za serce i nieodłączne od lat hasła: Dziedziniec pałacowy z płyt granitowych o dużych rozmiarach, dostępne dla pieszych trawniki, niespotykany nigdzie amfiteatr na dziedzińcu, styl wersalski parku radzyńskiego, fontanna, pałac – dobro narodowe, nasze, wspólne. Źródło pokrycia – Fundusze Norweskie, o które przecież sięga się z łatwością, a dla doświadczonego niepowodzeniami zespołu to jest pikuś.

Pytanie 6. pozostawiam do sformułowania Czytelnikom.

 

Andrzej Kotyła

Post scriptum będzie, gdy się sprawy zaczną rozchodzić po kościach.

 • do obserwator

  Jeszcze nie wyjąłeś fiuta z ust sąsiadki a już zajmujesz się moralnością innych. Kto u kogoś pisze zajmuje cię wyjątkowo. Pino 430 pseudonim wdupołaz jureczkowy. To już cię nie interesuje? Przewodniczący was nie interesuje? Przecież to przyszły burmistrz. Tatko tak go napier...da..lał w pupę, że tatko uwierzył i syńcio. Alleluja.

  8 Lubię
 • obserwator

  Kotyła teraz komentuje na portalu ********** , jest prośba do Szczygła niech go tam może zatrudni bo redaktor naprawdę sie tu nam marnuje . Pasowałby do portalu radnego Szczygła bo podobny poziom:) Ktoś wie dlaczego pan radny taki spóżniony był na sesję RM ?

  2 Lubię
 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: obserwator

  Spostrzeżenia, obserwacje i rady obserwatora jak zawsze trafne. Może by go ktoś zatrudnił, bo on się marnuje śledząc moje poczynania. Niepotrzebnie się pan martwi o moje zatrudnienie. Nie narzekam na brak zajęć, a komentuję w wolnym czasie, a nie - jak wielu - zza biurka w godzinach pracy.

  8 Lubię
 • Czy to J.R?

  Słuchając tego widzę Radzyń i jedną słuszną sprawę... :) https://www.youtube.com/watch?v=deNnftFxh1I

  4 Lubię
 • do Jan

  Jaka darmocha jak to z podatku ludu. Ale skąd kasa jak wcześniej poszła na reklamę .

  18 Lubię
 • wsiowy

  a co nie było ,,słynnej wiliji "u wójta? lud się zbuntował ?

  11 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: wsiowy

  Lud to chętnie napełniłby żołądki za darmochę, ale wójt i olewa, bo już po wyborach i na 5 lat ma spoko. Albo kaska na fajerwerki się skończyła.

  13 Lubię
 • dziecko

  Modlicie się pod figurą a macie diabła za skórą.Panu Bogu świecę a diabłu ogarek.

  22 Lubię
 • do Bolo

  Dziecko z karpiem równać tak Jarek czy Jurek uczy?

  28 Lubię
 • radzyniak 10

  W odpowiedzi na: do Bolo

  i co ty dziecko przez to chcesz powiedzieć?

  7 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: do Bolo

  Człowiek zawsze zjadał zwierzęta, dlatego ludzki gatunek przetrwał, czy komuś to się podoba czy nie?

  7 Lubię
 • do Bolo

  ,,jeżeli pozwolimy na zabijanie nienarodzonych co nas powstrzyma żebyśmy się sami na wzajem nie pozabijali ,,. Chcecie tego podłe PISiory ?

  28 Lubię
 • zzz

  Panie Andrzeju i po co Pan zadaje te pytania? Przecież lud znał dokonania "jaśnie zawierzonego" i na niego zagłosował wię niech dalej dostaje kopa w cztery litery. W żadnym normalnym mieście po takich dokonaniach jakie pokazał Rębek w Radzyniu nie zostałby burmistrzem na kolejną kadencję. W Radzyniu emerytom przy wydatnym wsparciu kleru taki burmistrz się podoba, A więc niech im dalej niszczy i sprzedaje majątek, traci dotacje i obsadza stołki swoimi kolesiami typu najnowszy zastępca. Nie poradził sobie na stołku oddziału banku w maleńkim miescie ale na stołek wiceburmistrza się nadaje :p
  A ci co na obecnego burmistrza nie głosowali-no cóż jak możecie to dajcie sobie spokój z mieszkaniem w tym mieście. To miasto skazane jest na marginalizację!

  14 Lubię
 • katolik

  miłość i zabijanie nie narodzonych to tylko w PIS .

  31 Lubię
 • Bolo

  W odpowiedzi na: katolik

  miłość do karpia na wieczerzy wigilijnej :):):):):):)

  4 Lubię
 • wierzący

  Dołączyć do Kowalczyka i Bednarczyka chłopca z plakatu z śmiesznym uśmieszkiem z elity PIS i możemy iść na salony europejskie.

  37 Lubię
 • katolik

  Mówiąc wierzę a dalej pozwalać na zabijanie nienarodzonych to tylko może być w PIS.

  34 Lubię
 • do un

  Kowalczyk i Bednarczyk pokazali co potrafią przez wcześniejsze kadencje jak wyborcom to wystarczy to niech powiat dalej się uwstecznia .Wola Pańska i skrzypce jak to mówią .

  44 Lubię
 • jola

  W odpowiedzi na: do un

  a co ich nie ma w ,,komisji specjalnej " to by statut napisali ? :):):)

  30 Lubię
 • do Bolo

  Pytanie 666. Kiedy koniec z szatańską gadzinówką Zawierzonego i Babci?

  11 Lubię
 • Bolo

  pytanie nr 7 - kiedy koniec z Opiniami ?

  13 Lubię
 • matko litościwa

  Ja, antypisior przeczytawszy swój wpis i nie zauważywszy obrazy nikogo, mam przeprosić niby za jakie obrazy? Opowiedziałem o sobie, żem prosty i nie lubię. No właśnie kogo nie lubię. Dla przykładu rzekomo wykształconych bab, które nienawidzą europejskich szmat. Dzisiaj spierda do szafy... bo jej prezes kazał. Odważna baba za sto euro spokoju na starość. Bardziej bliska jest dla mnie czarna parasolka niż obłudna macantka wielbiciela kotów.

  17 Lubię
 • Co do stadionu...

  Niech władze stadionu wezmą się za robotę w końcu.. mam kilka pytań.. dlaczego nie korzystają z programu rządowego klub... Dlaczego nie wynajmujący pustych pomieszczeń.. dlaczego nie składają wniosków o dotację.. najłatwiej rece wyciągać do miasta.. ludzie weźcie się za robotę i będzie na wszystko

  8 Lubię
 • 666

  W odpowiedzi na: Co do stadionu...

  Władze stadionu, to BURMISTRZ I JEGO ZESPÓŁ., wyznawco dobrej zmiany! Klub ORLĘTA, nie jest właścicielem, a jedynie użytkownikiem. To tak, jakbyś, kazał lokatorowi ZGL, dach wyremontować. Nie dziwię się, inteligencja 90% bijących brawa, dla pis, tak właśnie ma. Wszyscy winni, tylko nie "ichnich" władca.

  17 Lubię
 • obserwator

  widać , że w końcu minął szok po przegranych wyborach i zaczęło sie bicie piany:)

  11 Lubię
 • Do Pana redaktora Andrzeja Kotyły

  Która książka lepsza ,,Rok 1984" czy ,,Mistrz i Małgorzata" ?

  4 Lubię
 • antypisior

  W odpowiedzi na: Do Pana redaktora Andrzeja Kotyły

  Który utwór lepszy: "Bohemian rhapsody" (twórca kawałka dla PiS jest pedałem) czy dla przykładu "Szalona ruda" (jeden z twórców umiłowanych przez PiS, bo prosty disco polowy przekaz). Pytasz prosty chłopcze w swoim zestawie co ja bym wybrał. Ty disco polo a ja Małgorzatę z rocznika 1984. Jestem prostym człowiekiem, nie wytworem propagandy Pisowskiej. Napisz lepiej ile akapitów przeczytałeś z obydwu pozycji. Za chwilę zadasz pytanie red. Kotyle, czy bardziej podnieca go porno czy wiara wyznawana w Siedlanowie. Wasz poziom rozumowania pisowscy jest na bardzo wysokim poziomie.

  11 Lubię
 • Osoba która zadała pytanie do Pana redaktora Kotyły o to która ksiązka jest lepsza

  W odpowiedzi na: antypisior

  ,,Rok 1984" przeczytałem cały i zastanawiam się nad drugą pozycją i chciałem poznać zdanie naszego ulubionego redaktora Pana Andrzeja Kotyły a Pan lub Pani pod nikiem antypisior odrazu wyzywa :/ :(

  2 Lubię
 • Powiem tak: Orwell opisuje rzeczywistość w antyutopijnej wizji przyszłości, która - w stosunku do jego czasu - ma dopiero nastąpić (za kilka dziesiątków lat), natomiast Bułhakow cofa się w czasie (i to znacznie), aby w retrospektywnej wizji pokazać rzeczywistość sobie współczesną. Coś więc te dwa dzieła łączy, ale więcej dzieli. Jeśli zaś przeczytał Pan tylko jeden z tych utworów (nawet cały), to trudno będzie Panu uczynić porównanie. Rzekłbym nawet, że będzie to niemożliwe. Zachęcam do lektury również drugiego dzieła. Wtedy paralela się być może uda bez mojej pomocy. I zaoszczędzić można...

  16 Lubię
 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: Do Pana redaktora Andrzeja Kotyły

  Trudno jest porównywać - zwłaszcza w kategorii jakości - te dwa bardzo różniące się od siebie dzieła. Podjąłbym się jednak tego zadnia bez problemu, gdyby dotyczyło to treści zawartej w moim felietonie. Zaproponowałem Czytelnikom, bez żadnych zobowiązań, sformułowanie pytań do burmistrza, a nie do mnie. Przekaz ten jest dosyć klarowny nawet dla średnio rozwiniętego umysłu. Myślę, że jest on także jasny dla autora pytania skierowanego do mnie. Wybaczam zatem tę nieporadną złośliwość. Chętnie napiszę dysertację na temat paraleli obydwu utworów, ale to już w wyniku zamówienia prywatnego i nie za darmo.

  19 Lubię
 • Pytanie nr6

  Kiedy zostanie zrealizowany Miejski System Informacji?

  16 Lubię
 • rodzic

  W odpowiedzi na: Pytanie nr6

  Pytanie nr 10.
  Kiedy zostanie oddana do użytku sala sportowa wraz z zapleczem przy szkolne nr 1? Gdzie się podziała sztuczna murawa z boiska i kto za to zapłaci?

  14 Lubię
 • Pytanie nr 7

  Kiedy doczekamy sie zakonczenia skweru 1050-lecia przy tesco?

  14 Lubię
 • Pytanie nr 6

  Kiedy zobaczymy rejestr umów?

  15 Lubię
 • Kibic

  Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!! Zadaszona główna trybuna oraz sztuczne boisko treningowe. :)

  29 Lubię
 • zła wiadomość

  Jerzy I Miłosierny obiecał w wywiadzie że nie będzie szukał odwetu na ludziach którzy go nie kochają. Ponad 3 tysiące osób będzie zmuszonych do zakupu bicza i dokonania na własnej skórze pokornego aktu podjętej złej decyzji w dniu wyborów. Panie Jerzy dziękuję za możliwość zrozumienia swojego błędu. Stoję właśnie przed lustrem i pluję sobie w twarz wołając ku niebiosom: Jerzy mój dobroczyńco. Chwała ci. Mistrzowski kabaret z samego Radzynia. Neonówki i Ucho Prezesa zostanie wyparte z rynku śmieszności.

  21 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: zła wiadomość

  Wytężona praca rozpoczyna się od wymiany oświetlenia w Radzyniu. To nie kabaret ale dalszy ciąg tragedii.

  11 Lubię
 • oberwujący inie wierzący zaufanym PiS

  W odpowiedzi na: zła wiadomość

  panie burmistrzu wytnij 5 kolumnę w UM ale teraz trudniej będzie 5 lat kadencji i będą tyłek lizać a będzie jak było dofinansowania w zasięgu racji ale zawsze będzie coś np 5 minut

  7 Lubię
 • radzyniak

  "Zaczęła się wytężona praca" tak brzmi tytuł wywiadu z burmistrzem w gadzinówce miasta. Dziękuję za szczerość, że ostatnie 4 lata były czasem opierd.... się. Nowe rozdanie po latach leniuchowania. Nieźły ubaw z gospodarza miasta i jego leśnej babci:)

  18 Lubię
 • Wywiad z burmistrzem

  Nie ma sie czemu dziwic. Od nieuka czesto znacznie gorszy glupiec uczony:):)

  18 Lubię
 • un

  oj ciekawa jest komisja budżetowa ? takie tuzy jak Bednarczyk i Kowalczyk klepać będą wszystko ? każdy co zna to wie ? :):):)

  19 Lubię
 • czytelnik

  a to burmiś nie zmienił rzecznika ? ciekawe to ? może trzeba przysłać dziennikarzy krajowych skoro nasi tolerują (nic ne wiedząc )tego pseudo rzecznika . WSTYD, WSTYd

  16 Lubię
 • ewa

  Pytanie 6.
  Dlaczego znowu pani rzecznik magistratu przeprowadza na łamach biuletynu "Radzyń" wywiad ze swoim szefem, którego jest rzecznikiem. To przecież niedorzeczne jest.

  25 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: ewa

  Czy ktoś wie, co jest pod dnem?

  12 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin