Postanowiłem się nie czepiać. Dam spokój włodarzom mojego miasta i nie mojej gminy, zostawię z spokoju rzeczniczkę magistratu, a nawet opowiadające niekiedy bzdury osoby duchowne i pewnego złotoustego posła. Słowo. Wiem, że z realizacją postanowień noworocznych bywa różnie. Sam wielokrotnie nie dotrzymywałem danego sobie słowa. Nie wytrzymywałem z różnych powodów, a pierwszym z nich była moja słabość. Dziś przyznaję to z pokorą i obiecuję, że teraz dotrzymam.

 

Niech pierwszym krokiem do wypełnienia złożonej obietnicy będzie tegoroczny brak szopki noworocznej w moim wykonaniu. Szopki nie będzie, bo szopka już jest. W gminie co i sesja, to nieskuteczna próba zmiany prezydium rady, w mieście bałamutne zapewnienia burmistrza o próbach odzyskania 10 milionów utraconych przez nieudolność w ubiegłej kadencji, w powiecie śmieszne poszukiwanie zadłużenia, jakby na dowód zlej pracy poprzedników… Wystarczy. Nie czepiam się. Mam tylko kilka warunków niezbędnych ku komfortowi i spokojnej egzystencji moich dotychczasowych ofiar. Gdy zostaną one wypełnione, słowo stanie się ciałem i zamieszka między nami. Jakie to są warunki? Proszę bardzo – wymieniam w punktach, żeby było łatwiej spełnić. I niech to będą zarazem moje życzenia noworoczne dla władzy.

 1. Nie kłamcie więcej. Przykłady – rzekome dziesięciomilionowe zadłużenie powiatu (kredytu na 5100000 zł wcale nie musieliście brać, a trzymilionowy deficyt szpitala prawie w całości pokryje amortyzacja, a o pozostałej kwocie wcześniejszego kredytu na 4,5 mln zł starosta jakby nie wie?), rzekome starania włodarza miasta o odzyskanie nieotrzymanej dotacji 10 mln zł na zagospodarowanie pałacu i parku, oszukani seniorzy – klubu jak nie było, tak nie ma, a ankiety nie wiadomo kto wypełniał, a raczej nie wypełniał.
 2. Nie mówcie społeczeństwu, że coś zrobicie, jeśli nie zrobicie. Przykłady? Sala przy jedynce miała być oddana w grudniu. Grudzień minął, pogoda dopisywała, a sali nie ma, natomiast burmistrz chwali się dachem.
 3. Bądźcie konsekwentni – ujawnijcie ciąg dalszy zgłoszonej skargi na byłego marszałka i byłego starostę, pokażcie dokumentację na dofinansowanie rewitalizacji miasta, w której rzekomo nie popełniliście błędów, które nawet jeśli były, to – wg słów włodarza nie powinny uniemożliwić przyznania dotacji i „zagospodarowania środków w sposób racjonalny i pełny”.
 4. Zacznijcie działać jawnie – pokażcie dokumentację z przeprowadzanych przetargów, pokażcie prawdziwe koszty prowadzonych i przegranych spraw sądowych udostępnijcie w pełni informację publiczną.
 5. Nie uprawiajcie nepotyzmu w postaci swoistej realizacji programu rządowego „Rodzina na swoim” – nowy wiceburmistrz i mistrzostwo świata w postaci zastąpienia dyrektorki MOSiR jej mężem.
 6. Przestańcie manipulować, zwalając odpowiedzialność za już wykonane i z premedytacją zaplanowane ruchy kadrowe dezyderatami płynącymi „z góry”. Wiadomo, że „górą” dla starosty Niebrzegowskiego jest burmistrz Rębek jako szef struktur powiatowych PiS, a pierwszym decydentem w tych kwestiach jest wicestarosta Ejsmont powiązany z Kościołem nicią trwalszą niźli pępowina.
 7. Nie róbcie z mieszkańców idiotów publikując wywiady rzeczniczki magistratu Anny Wasak z jej szefem. Rzeczniczka jest po to, żeby odpowiadać w imieniu swego pryncypała na pytania dziennikarzy i obywateli, a nie po to, by zadawać pytania temu, którego jest rzeczniczką.
 8. Nie ośmieszajcie się – w gminie namnożyło się imprez sylwestrowych, w samym Żabikowie miały być dwa bale, ale jeden z nich – zaplanowany w obiektach szkoły, z alkoholem, trzeba było z wiadomych względów przenieść do remizy w Bedlnie, przy czym boleśnie ucierpiała frekwencja. Nie było też gminnej Wigilii z biskupem, wszak to początek kadencji, teraz za to wiadomo, po co były poprzednie obfite wyżerki przedświąteczne.

Andrzej Kotyła

 

Post scriptum:

Moje noworoczne postanowienie jest wciąż aktualne. Postawione warunki także.

 • kazio

  Parczew podpisał umowę o dofinansowanie na przebudowę centrum 10mln z UM. a co u nas ? i tutaj nasi i tam?

  3 Lubię
 • do Belzebub

  Ty jako typowy PISdzior wyjątkowo wyraziście się wypowiedziałeś. Pewnie jesteś intelektualną blondynką w jakimś banku za 70 tys. zł. po ruskim języku w ustach prezesa. Przykład pewnej mieściny zabitej dechami, gdzie pannica od hot-dogów zostaje specjalistka od oświaty.

  9 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: do Belzebub

  ale ta pani wygrała w demokratycznych wyborach z panem od hot-dogów a po drugie ma ona wyższe wykształcenie i pokazała , że żadnej pracy sie nie boi .

  4 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: do Belzebub

  Podobnych przykłdów na dzisiejsze ELiTY jest więcej.

  10 Lubię
 • Belzebub

  no i sobie redaktorek pogadał :)

  2 Lubię
 • do "do przedmówcy"

  Dzięki pisior za gratulacje. Sto lat temu żeby komuś ulżyło była potrzeba wsadzenia sobie dwóch palców w gardło. Dzisiaj ulgę przynosi żołądkowi głupawy pisowiec, który nie ma umiejetności wyrażenia swoich poglądów w dwóch prostych zdaniach. Ulżyła ci moja wypowiedź? Ku..wa gratuluję ci.

  7 Lubię
 • antypisior

  Patrząc na wpisy radzyniaków, obserwatorów i innych pisowskich bolszewików wiem już, dlaczego cienkiej babie pozwolono na rzekomą reformę oświaty. Pisowskim decydentom potrzeba wychować stado debili aby nimi dobrze w przyszłości łatwo zarządzać, inteligencję wyciąć w pień. W historii przerabiano taki model. Jaki był efekt? Zapytajcie prawdziwego pisiora. Odpowie wam, że staliny i hitlerki to silne osobowości. Dla mnie przerażone potworki, które zawsze musiały otaczać się bandą chorych nienawistników.

  21 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: antypisior

  Ulżyło - gratuluję

  15 Lubię
 • miłośnik zwierząt

  Nie którzy lubią psy ale w żeńskich postaciach.

  21 Lubię
 • ???

  Bardzo przepraszam , oto moja opinia o poruszonych zagadnieniach, może zbyt filizoficznie to wyrażę. Gawrony nigdy nie będą orłami

  10 Lubię
 • radzyniak

  Panie Andrzeju - weż positivum , będzie i spokojnie i tylko 7 zł za 30 tabletek :):):):)

  19 Lubię
 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: radzyniak

  Jestem nadzwyczaj spokojny i troska anonimowego radzyniaka nie jest mi do niczego potrzebna. A może by tak zdobyć się na nieosiągalne dotychczas dla Pana wyżyny intelektu i napisać cokolwiek na temat podjęty w felietonie? Osobiste przytyki nie są dla mnie pretekstem do wymiany myśli z kimkolwiek - tym bardziej anonimowym.

  25 Lubię
 • obserwator

  no i co z tego , że sala sportowa przy 1 buduje sie z opóżnieniem z powodu bankructwa poprzedniej firmy budowlanej , najważniejsze że będzie nowoczesny obiekt dla dzieciaków !!!!!!!

  9 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: obserwator

  Cłowieczku, ten obiekt przy odrobinie realnego myślenia można było wybudować nie niszcząc boiska za kilkaset tysięcy.

  10 Lubię
 • Edek

  Pan Kotyła za to może poszczycić sie wygraną w konkursie na najgorszą piosenkę wyborczą " wybierz Lucjana "

  8 Lubię
 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: Edek

  Za co, drogi Panie Edwardzie, za co? Pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu to nie bagatela. Ale, żebym się szczycił uznana za najgorszą reklamówka wyborczą, to jeszcze rozumu nie postradałem. Sam napisz słowa, Edku, sam skomponuj muzykę i sam wykonaj cokolwiek z własnym akompaniamentem. Potrafisz zrobić choć jedną z tych rzeczy? - na pewno będziesz lepszy i będziesz się szczycił. A następnym razem spróbuj wytężyć swój analityczny umysł i napisać coś w nawiązaniu do tematyki podjętej w felietonie. To także przerasta Twoje możliwości?

  25 Lubię
 • chłop

  No cóż obrotna wie jak się zakręcić .Współczuje jej mężowi .

  40 Lubię
 • Też się nie czepiam

  Nareszcie moja ukochana partia PiS, źródło dobra i chemii miłości, która nie szkodzi nikomu, zaoferowała mi i mojej rodzinie niebywała propozycję. Mogę na oczach dzieci rozbić głowę ukochanej żonie i opowiedzieć światu historię, że jest to zgodne z polskim prawem, dlatego że zdarzyło mi się to pierwszy raz. K...wa żyję w chorym świecie. Dla skur..wi.ela to świetny projekt ustawy. Zmieniam partnerki co dwa dni i każda dostaje w papę. Chory PiS i jego ludzie, chora Polska dzięki tego typu ludziom. Może kiedyś człowiek odnajdzie na tym świecie normalnych ludzi i będzie umiał z nimi tworzyć inny świat. A tak dla humoru. Dlaczego nie mogę dać w mordę swojemu chamskiemu szefowi. Tylko jeden jedyny raz. Bez konsekwencji karnej. Dla ustawowych jaj. Kiedyś wyjaśniano sprawy pomrocznością jasną, a teraz wyjątkowa furtka. A czy jeden raz można będzie ukraść 5 milionów złotych na zbity pysk? Mądrych pozamykali, głupich wypuścili?

  25 Lubię
 • obibok

  Rada Gminy jest kompetentna bo przewodnicząca uznała że wprowadzenie projektu uchwały pod obrady musi być bezwzględną większością ale jaja co? Budżet też musi być za...is.y jak wójt chwali się planami inwestycji z funduszy sołeckich.Pieniądze może na nowy stołek no cóż można dostawić.

  34 Lubię
 • do Jana W

  Istotnie przekaz dość niejasny. Może mu chodzi o te...okolice:) sam tam nagrzeszył, a teraz komuś każe innym pokutować

  1 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: do Jana W

  Niestety, nie da się w miarę rzeczowo wymieniać myśli z osobami, która piszą w sposób niezrozumiały. Człowieku, piszesz o czyimś niejasnym przekazie, a sam formułujesz tekst, w którym nie wiadomo, o co chodzi. "Mu, te. sam, tam komuś, innym" - sześć zaimków w jednym wypowiedzeniu. Tego się nie trawi!

  18 Lubię
 • Mlody

  W gminie radzyn zmiany, są odwołania, będą powołania już pewnie dama z ustrzeszy przymierza fotel zastępcy. Będzie, będzie zabawa, bedzie się działo i tylko patrzeć i podziwiać jak NASZA GMINA RADZYN PODLASKI rozkwitnie

  18 Lubię
 • gminny

  W odpowiedzi na: Mlody

  Już się nie przymierza, już na nim siedzi. Wykształcona, kompetentna, elokwentna i wierna jak pies. To ostatnie wójtowi wystarczy.

  24 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: gminny

  Pies wójtowi wystarczy?

  10 Lubię
 • rencista

  Moze by coś napisac o tych w okolicy którzy winni swoje czyny przewartościowac lub odpokutowac.

  1 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: rencista

  Drogi Rencisto, jeśli przeszły Ci już noworoczne frustracje żołądkowe i umysłowe, to może raczyłbyś napisać jasno, o co Ci chodzi. Jaka okolica, kto i co ma przewartościować i odpokutować? Jakie czyny? Aż tak głęboki kamuflaż powoduje niejasność Twego komunikatu. Nie lękaj się, renty Ci nikt nie zabierze.

  12 Lubię
 • Kibic

  Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!!:)

  13 Lubię
 • ???

  W odpowiedzi na: Kibic

  Kibicu, modernizacja stadionu będzie , gdy zmieni się władza w mieście. Teraz naważniejszą , najpilniejsza i niezbędną inwestycją jest wymiana oświetlenia. Ha, ha, ha!!! Tak sobie myślę, kiedy strzeli piorun i rozp.... obłudę , arogancję i nepotyzm?

  9 Lubię
 • pino 431

  Zmieniłem nick o jedynkę. Zaraz was ugryzę, w nowym roku. Buraki z totalnej opozycji zostaną ukarane przez nasze sądy. Ja Robert "mis", mąż swojej wybujałej w pragnieniu bycia paniusią żony ukażę bez opamiętania. Nowego roku z moją pisowską głupotą. Życzy słynny pino 430+1.

  11 Lubię
 • pino 2019

  Cześć Jędruś!
  Myślę jednak, że nie uda nam się spokojnie patrzeć na to wszystko!
  Bo jest cały czas tak samo, bez zmian! Społeczeństwo nie otrzymuje wyczerpujących informacji. a mataczenie idzie w najlepsze!!!!!
  Pani Radna Lecyk czy też Radny Szczygieł, zadajcie inne pytanie, w kontekście 10 mil.
  Czy miasto posiada wolne środki w wysokości min. 5 mil zł, a może i więcej, na wkład własny, aby uzyskać ową kwotę 10 mil zł.?
  Jest to warunek konieczny w tym przypadku, do uzyskania dotacji. I chodzenie po sądach, albo informowanie, może być tylko zwykła zciemą. A wg. stwierdzenia Kurskiego, ........ lud to kupi!

  20 Lubię
 • ewa

  Mam tylko jedno noworoczne życzenie, by rok 2019 był rokiem końca partii PiS.

  23 Lubię
 • Andrzej Kotyła

  No popatrz Pan! A byłem pewien, że mi się uda...

  16 Lubię
 • sylwester

  Pewnie będą nici z Pana noworocznego postanowienia. Postawił Pan przecież niewykonalne dla naszych włodarzy i to w powiecie, w mieście i w gminie warunki. Mówić prawdę, dotrzymać słowa danego wyborcom, nie manipulować, nie kłamać, nie robić z mieszkańców idiotów - Panie Andrzeju, to nie ta władza. I jeszcze ten wszechobecny nepotyzm! Chociaż z natury jestem optymistą, to widzę, że rok nie zapowiada się dobrze.

  30 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin