Z kraju mego, gdzie kruszynę chleba… przez uszanowanie, itd. Na Facebooku wyczytałem, że, cyt.: „ciemna strona gorszego sortu pokazała moc”. Europejskie Centrum Solidarności w duchowo wolnym mieście Gdańsku, które – według jakiegoś tam Pereiry – od lat nie zajmowało się promocją polskiej historii, tylko realizowaniem niemieckiej polityki historycznej, będzie teraz finansowane ze zbiórek publicznych.

Na ratunek pospieszyli obywatele, którzy nie rozumieją przesłania jakiegoś tam Pereiry i pragną uczcić oraz świętować 30-lecie polskiej wolności. Twierdzą, wbrew jakiemuś tam Pereirze, że „Solidarność” to wspólne dziedzictwo Polaków. Zbiórka na rzecz realizacji programu obchodów rocznicy wyborów 1989 roku zakończyła się sukcesem. Niech żyje wolne duchowo miasto Gdańsk!

Prezes PiS, karmiony, ubierany, wożony, ochraniany na nasz koszt, okazał się jeszcze bardziej cwanym gapą, aniżeli nam się wydawało. Więcej na ten temat pisać nie warto, bo to podobno kapiszon mocno mokry. Oby nie był nasączony benzyną. Niech żyje wszystko, co jest srebrne!

Z miasta mego, skąd dialog do Kocka uleciał… wraz z „Dialogami”… Imprezy jednak nie udało się wyciąć. Janusz Szymański poinformował, że dzięki wsparciu burmistrza Kocka i zaangażowaniu dyrektora Domu w Kocku Adama Świcia XXIV Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Dialogi” odbędą się tamże. Niech żyje wolne duchowo miasto Kock!

Archiwum Państwowe powraca do Pałacu Potockich. Miasto wydzierżawiło tej instytucji (na 30 lat!) powierzchnię 741 m2, za 77 i pół tysiąca zł rocznie. Kwota ta nie obejmuje opłat za media. Koszty nakładów poniesionych przez Archiwum w ramach programu inwestycyjnego oraz koszty wykonania wzmocnionej posadzki będą odliczane od czynszu. Ile to wyniesie – nie wiadomo. Nie wiadomo też więc, ile miasto nie zyska w związku z tym. Niech żyją udane i obopólnie korzystne transakcje miasta!

Po ostatnich doniesieniach o podłożeniu ładunków wybuchowych bombowy 23-latek został zatrzymany na terenie gm. Wohyń i przyznał się, że informacja o podłożeniu bomby była żartem, który przyszedł mu do głowy, gdy ze swoim bratem i kolegą popijał alkohol. Zatrzymano także jego nietrzeźwego brata. O koledze media nie donoszą, bomby nie znaleziono. Niech żyją ci, obok których nie eksplodowała!

W piątek, 1 lutego Klub Żeglarski Korab świętował swe XX-lecie. Z tej okazji w galerii Oranżeria był wernisaż wystawy zdjęć, komandor klubu, Zbigniew Wojtaś, uhonorował pamiątkowymi medalami członków klubu. Zaśpiewały Ryczące Dwudziestki. Było głośno, było radośnie. Niech żyją żeglarze i komandor też!

Uroczystą Mszą świętą 29 stycznia w kościele Trójcy Świętej Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim zwieńczyła tygodniowe obchody swego święta w Dzień Patrona – Bohaterów Powstania Styczniowego. Homilię wygłosił ks. Wojciech Stefaniuk, w szkole witała i przemawiała dyrektor Bożena Płatek, uczniowie zaprezentowali część artystyczną, która wzbudziła podziw nie tylko burmistrza Jerzego Rębka. Wszystko wskazuje na to, że spełni się, iż przykład życia i poświęcenia powstańców styczniowych nadal będzie dla „Jedynki” głównym drogowskazem, a Orlęta Lwowskie krzepić go będą dodatkowo.

Powiat zakończył Boże Narodzenie na Gromniczną… 2 lutego w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbyło się wzruszające wszystkich do głębi widowisko poetycko-muzyczne „Nasze Betlejem” w reżyserii Józefa Obroślaka. Wszyscy dziękowali wszystkim. Dziękowała dyrektor Grażyna Dzida, dziękował ksiądz dziekan, kustosz Sanktuarium MBNP Roman Wiszniewski, dziękował starosta Szczepan Niebrzegowski, dziękował burmistrz Jerzy Rębek, dziękował reżyser. Wójt nie dziękował. Niech żyje!

Jak wieść gminna głosi… Zarządzeniem wojewody lubelskiego w dniu 31 marca odbędą się wybory uzupełniające do rad gmin: Kąkolewnica i Radzyń Podlaski. W gminie Kąkolewnica zwolnił się mandat w okręgu nr 3 (Polskowola) po nagłej śmierci radnego Krzysztofa Basaraby, a w gminie Radzyń – w okręgu nr 4 (Ustrzesz), którego dotychczasowa radna Anna Grochoła sama zrezygnowała z mandatu w związku z objęciem stanowiska zastępcy wójta.

Andrzej Kotyła

Post scriptum:

Napisałem, żeby nie było, że nie było.

 • Amen

  Podobno Anka pisarka kleci tekst o najlepszym włodarzu tego świata. Proponowany przez nią tytuł: "Życie cwanego administratywisty". Zainteresowany się podobno nie zgadza z tym tytułem, pomimo proponowanych niezłych pieniędzy. Proponuje swój. "Święty Pępuś na przestrzeni ostatnich stu lat". Lanca i Wiejska pomogą wydać ten chłam.

  5 Lubię
 • Poncjusz Piłat

  Nie mogę uwierzyć że miasto musi zapłacić ponad milion złotych za przegraną w sądzie sprawę. To strata 500+ dla ponad 2 tysięcy dzieci. 250 tysięcy mieszkańców mogłoby zjeść zupę. Czyli każdy mieszkaniec Radzynia jadłby ją przez niemal 16 dni za darmo. 83 tysiące osób zjadłoby darmowego schabowego. Przez 5 dni każdy radzyniak mógłby wsuwać darmowego schaboszczaka. Dane zostały podane na podstawie jadłospisu z ulicy Pocztowej. Marża wynikająca z umowy najmu lokalu nie została wzięta pod uwagę.

  6 Lubię
 • brzydki

  W odpowiedzi na: Poncjusz Piłat

  Zadam pytanie być może retoryczne : czy sprawca przegranej sprawy poniesie jakiekolwiek konsekwencje ?

  2 Lubię
 • do brzydszego ode mnie

  Jeżeli głupek rani mnie swoją głupotą regularnie, to niby na co mam czekać?

  2 Lubię
 • brzydki

  W odpowiedzi na: do brzydszego ode mnie

  Czekaj cierpliwie , gdy głupek będzie ranił więcej osób, ludzie odwrócą się do niego odpowiednią stroną.

  2 Lubię
 • drogi pisowski czytelniku!

  Przeczytaj ten wywiad. Osobiście podpisuję się pod zawartymi tam treściami pięcioma nogami i ośmioma ręcami. Zapomniałem, że prostacy pisowscy nie lubią nas pełnosprawnych:)
  https://magazyn.wp.pl/

  8 Lubię
 • do czytelnik

  Analu pisowskiego się nie czepiam, ale uważam, że każda choroba z urzędu powinna być leczona. To obowiązek służby zdrowia, która nie dostała na ciebie złotówki. Może w dzieciach odbierzesz.

  11 Lubię
 • 500 plus

  "zabiorą to, co myśmy dali" - to niezwykłe nocne przemyślenie Jarka Polskę Zbaw uzupełniłbym o stwierdzenie, że daliśmy, ponieważ uczciwie zarabiającym zabraliśmy.. I teraz bym zrozumiał, że to Jarka prawda objawiona. Wszyscy się już tu poddali?

  15 Lubię
 • brzydki

  W odpowiedzi na: 500 plus

  Mój mądry nauczyciel zawsze powtarzał , jeżeli masz do czynienia z głupcem nic nie rób tylko czekaj aby sam pokazał swoją głupotę.

  6 Lubię
 • czytelnik

  W odpowiedzi na: 500 plus

  co za bzdety piszesz ? odpowiadać się nie chce a dowartościować się możesz na WSI 24 lub G.....e W......ym . nawet zwykli członkowie PSL-u zwątpili w tych Nowoczesnych i POstępowych .

  9 Lubię
 • ala

  mam mieszkanie na Gocławiu i nóż w kieszeni się otwiera .kim jest Piskorski

  5 Lubię
 • KOLO

  Wspaniała wiadomość dla mieszkańców gminy Ulan.
  Piękna inwestycja.
  Zakup nowego samochodu osobowego do wożenia wojta i pracowników.

  GRATULUJĘ POMYSŁU !!!!

  3 Lubię
 • edek

  świetne i to ma być p dohtor https://dorzeczy.pl/kraj/95538/Opowiesc-Kopacz-o-dinozaurach-w-wersji-reggae-To-nagranie-podbija-siec.html

  7 Lubię
 • czytelnik

  W odpowiedzi na: edek

  POdaj dalej świetne :):):)

  6 Lubię
 • Jerzy

  Jak leśna babka od propagandy i komunikacji dowiedziała się że jej młodsze koleżanki blondynki zarabiają w NBP 10 razy więcej niż ona to dostała na 1000% wściku czterech liter.

  9 Lubię
 • do nauczycieli

  PiSowski generał szczurski dał wyraźny sygnał, abyście zachowywali się jak króliki i zamiast płacy odbierali 500+. To również namawianie tego środowiska do próby zapisania się do PiS (czyt. bycia odmóżdżonym idiotą). Ktoś oszalał. Dobrze, że wiadomo kto. Za chwilę będziemy mogli zaobserwować kto się szanuje.

  11 Lubię
 • baba jada

  Babski wieczor w Ulanie za 13.000 złotych.

  1 Lubię
 • do czytelnik i kierowcy

  Jeden lubi jednych propagandystów telewizyjnych,drugi innych. Ale dlaczego wy wielko-Polacy nie macie umiejętności posługiwania się językiem polskim. Więc zwrócę się do was w języku, który rozpoznacie po 5 sekundach. O kiej ku..wę ci chodzi jeden z drugim? Wyjaśnij ciemniaku.Tylko broń Boże po chińsku. Bełkot za 500 złociszy sprzedawajcie swoim prawym dziewicom, które nie gardzą chłopcami z lewej strony.

  3 Lubię
 • kierowca

  Bolek sypnął kumpla ?s://dorzeczy.pl/kraj/93276/walesa-udostepnil-film-z-urbanem-cenckiewicz-swiadectwo-o-swietosci.html

  8 Lubię
 • kierowca

  można żyć ,można za taką kasę https://niezalezna.pl/258495-dzis-zatrzymany-i-podejrzany-o-niegospodarnosc-zobacz-jak-byly-prezes-orlenu-zarabial-za-czasow-po i co dalej Polsko ?

  7 Lubię
 • ewa

  W odpowiedzi na: kierowca

  Co dalej - coraz większa pazerność tych, co przy władzy! Wide prezes Srebrnej, szefowie Banku, TVP, itp.

  3 Lubię
 • czytelnik

  W odpowiedzi na: ewa

  i Ty wierzysz w to co piszesz ? to Ci wsi 24,ub News i GÓ..o W.......e całkie głowkę wyprali ?

  3 Lubię
 • kierowca

  W odpowiedzi na: ewa

  KABARET s://dorzeczy.pl/kraj/93276/walesa-udostepnil-film-z-urbanem-cenckiewicz-swiadectwo-o-swietosci.html a tego a śiatłych mediach nie masz ?patrz szerzej a nie jak nasi od Biedronia.):):)

  4 Lubię
 • radzyniak 5

  na stole mazurek ,w lodówce mazurek a jak będą wyglądały listy do sejmu 1 Mazurek B,6 Mazurek W,11 Mazurek R. czy tego nie za dużo ? ba nie wspomniałem o gminie i rok-u . strach się bać :):):)

  9 Lubię
 • w tej kolejności

  Najpierw Jezu wybacz mi, że muszę żyć wśród pisowskiej gawiedzi, której za cholerę nie mogę zrozumieć. Później wybacz Jezu mi, że tej gawiedzi nie daję szansy, aby stała się inteligencją, której notabene i tak nikt inteligentny nie zrozumie. Na końcu mojej dziwaczności ukarz nas Jezu jednością. Fakt, że nikt takiego stanu nie zniesie, ale zawsze trzeba marzyć. Nawet ty bochater wpisu poniżej nie zaprzeczysz, że mnie nienawidzisz swoją bohaterskością.

  11 Lubię
 • no no

  W odpowiedzi na: w tej kolejności

  nawet żartu nie rozumiesz co to znaczy bohater przez ch ? kiedyś to wszyscy się z takich śmiali awe wpisie jest jeszcze jedna literówka :):):)

  12 Lubię
 • !

  W odpowiedzi na: no no

  awe Maryja? pisowski bochaterze

  11 Lubię
 • no no

  jaja Abramowicz kto ? Olszewski KTO? i gdzie znicze ? Lemingi nie uczący się (nie znający) historii ? i co na to słynny historyk LO uczestniczący w POpierdawkach ? TO efekt ,,nocnej zmiany .tvn 24 to tłumaczy i bochater rem złodziej i spekulant ?

  12 Lubię
 • Jurek

  Kibic będziesz miał to swoje zafajdane boisko i zasrane zadaszenie. Obiecuję.:):):)

  6 Lubię
 • brzydki

  W odpowiedzi na: Jurek

  Obiecanki, cacanki a głupiemu radość?

  5 Lubię
 • Kibic

  Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!! Zadaszona główna trybuna oraz sztuczne boisko treningowe :)

  17 Lubię
 • Do rencisty

  Zgoda. Ale kazda partia. Bez wyjatku. Wszyscy politycy sa tacy sami. Wszyscy mamia ludzi.

  4 Lubię
 • rencista

  Re. do rencisty
  Za głupków uważać potencjalnie czytelników nie POprawnych i wierzacych. Życzę rychłej podróży 5 linią metra w W- nie w poswięceniu za Rafała, ale dla rozrywki i dumy z władzy.

  1 Lubię
 • zza miedzy

  W odpowiedzi na: rencista

  A co ma do tego wiara? Kogo obchodzi, w co jakiś rencista wierzy? Ludzi nie dzieli się na wierzących i niewierzących, na prawaków i lewaków, na PEOwców i PiSowców. Są ludzie dobrzy i źli, mądrzy i głupi, hetero i homo - po wszystkich stronach sztucznej barykady!

  9 Lubię
 • do rencista

  Mój serdeczny kumpel powiedział mi kiedyś: "nigdy nie zrób błędu i nie daj się wkręcić w dyskurs z głupkiem. Udaj że jesteś głupszy. Będziesz szczęśliwym człowiekiem i uwierzysz jak bardzo ważną rzeczą jest rozum. Zrozum tych ludzi, którym wystarczy coś dać, coś obiecać, oszukiwać ich na każdym kroku. Tacy są. Roboty, które może każda propaganda zaprogramować na swoją mańkę". Miał rację. Marek dzięki za tamtą rozmowę.

  11 Lubię
 • rencista

  Opozycja z ciągłym żądaniem 10 mln na pałac przypomina zebraka który płacze że nie dostał tego co ktos komuś coś obiecał.A to że Tusk zarabia około 160 tys. miesięcznie nie świadczy że jest na utrzymaniu niemców czy UE , lecz jego pobory sa częścią wniesionej składki przez naród Polski , więc wara od PREZESA.

  2 Lubię
 • antypisior

  Powinien pojawić się w momencie, kiedy to 10 mln znajdzie się na koncie miasta. Powinien być okraszony komentarzem o obecnej sytuacji w Polsce i wyraźnie wskazać, do kogo należą sądy, na czyim strychu znajduje się Konstytucja i dlaczego Polska musi być kojarzona z ciemnotą kiedy znalazła się przed 2015 rokiem na ścieżce szacunku ze strony wolnych ludzi, zwanych Europejczykami. Ty czytelniku jesteś oczywiście zniewolony przez Tuska i jego totalną opozycję. Czytaj lepiej Kubusia Puchatka. Będę cię przynajmniej uważał za niewinne dziecko, które z różnych względów nie mogło dorosnąć.

  11 Lubię
 • czytelnik

  Kiedy pojawi się artykuł na temat wygranej rozprawy w sądzie ?

  2 Lubię
 • do czytelnika

  W odpowiedzi na: czytelnik

  Artykuł ukazał się tego samego dnia co w innych mediach a nawet może wcześniej. czy masz problem z oczami czy nie sądziłeś że artykuł na ten temat się ukaże i nie zadałeś sobie nawet trudu żeby sprawdzić? bierzesz miarę do swojega myslenia i postępowania? na tym własnie polega rzetelność ,,opinii".

  6 Lubię
 • Andrzej Kotyla

  W odpowiedzi na: czytelnik

  Osobiście napiszę triumfalny tekst na cześć burmistrza, gdy tylko odpowie on na z dawna nurtujące mieszkańców pytanie czy wniosek na 10 mln zł został uzupełniony poprawnie przez miasto,czy też nie? No i oczywiście, gdy miasto otrzyma przedmiotowe środki oraz pochwali się źródłem finansowania wkładu własnego.

  16 Lubię
 • A

  Źleś pan słyszał. Wpisowe za wyżywienie i noclegi było ZAWSZE. I mniej więcej tej wysokości.

  2 Lubię
 • Bolo

  Jak patrzę na Gdańsk to zastanawiam sie czy to jeszcze polskie miasto czy już Danzing .

  15 Lubię
 • ewa

  W odpowiedzi na: Bolo

  A widzę Wolne Miasto Gdańsk.

  9 Lubię
 • mafia

  W odpowiedzi na: Bolo

  O Gdańsku mówią że to " mała Sycylia "

  13 Lubię
 • wygibas

  co do Kocka to bez przesady -słyszałem że ci " dialogowcy " mają zapłacić za swoje warsztaty po 450 zł , natomiast w Radzyniu to ROK miał finansować ich imprezę

  10 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin