Co wspólnego ze sobą mają Józef Korulczyk, orędownik kandydata na radnego Jakuba Hapki, i Robert Mazurek, pozbywający się na kilka miesięcy przed końcem kadencji mandatu radnego dyrektor? Może... brak wyczucia? Można to tak łagodnie określić, ale czy nasz komentator dziś był w łagodnym nastroju? Nie do końca, ale czy musi być łagodnie i cukierkowo? Od kształtowania różowego obrazu rzeczywistości są w końcu są zupełnie inne media a raczej rzecznicy, a my tymczasem zapraszamy na przegląd zdarzeń widzianych z innej nieco perspektywy, czyli...

Kotyła serwuje!

 • parafianin

  Zgłoś

  a cztery lata temu ten zwyciężca.p, lecyk i starośta też organizowali koncerty i to w kościele.to dizałanie tylko p.lecyk przyniosło wygraną o tym też trzeba pamiętać

 • Xyz

  Zgłoś

  Panie Andrzeju. Ma pan rację. Lokale parafialne nie są najlepszym miejscem na kampanię wyborczą. Każdy to dziś wie. Z pewnością ks. Och też jest tego świadomy. Chcąc, żeby jego człowiek wygrał (członek rady parafialnej w jego parafii), zgodził się na spotkanie innego kandydata w sali parafialnej. Gratulacje księże Henryku. Rozegrałeś to po mistrzowsku.

 • ROK do Kochającego Radzyń

  Zgłoś

  Miasto otrzymywało każdego roku 400 tys. zł. Umiesz chyba liczyć bez internetowego kalkulatora i nie potrzebujesz 20 minut, aby przeliczyć, że w czwartym roku rządów Rębka nastąpiła propagandowa kumulacja, która zarówno jemu jak i Biereckiemu ma służyć zwyżką poparcia. Osobiści wolę dostawać środki finansowe regularnie, ale w końcu to podatnicy ponoszą koszty fanaberii pałacowych włodarza. Myślisz cwaniaczku, że po wejściu Archiwum Państwowego będziesz mógł tam wejść i wypić smacznej kawy wyobrażając sobie, że jesteś w Muzeum kresów. Pomysł będzie realizowany w innym mieście. Z taką propagandą to na rynek w środę ze swoim guru. Tam wciskajcie ciemnotę sprzedawcom cebuli i buraków.

 • Dobroczyńca

  W odpowiedzi na: ROK do Kochającego Radzyń Zgłoś

  Bierecki to ten od SKOKów co wyslał pieniądze do Luksemburga?

 • zzz

  Zgłoś

  Propagandzisto "jaśnie zawierzonego" to twoje słowa:

  ze względu na jego wartość historyczną można na cele remontowe pozyskiwać ogromne środki z zewnątrz.
  Czy wiesz, że każda dotacja wymaga wkładu własnego?
  To, że Bierecki powiedział, że nie chce by był on obciążeniem dla Radzynia nie znaczy, że do tej pory był wielkim obciążeniem.
  A więc jakim by ł obciążeniem??? Jeżeli z taką łatwością przychodzi ci wyszukiwanie dotacji jakie pałac otrzymał lub ma otrzymać, to proszę o wysokość kosztów utrzymania!
  zazwyczaj tak jest, że żeby mieć korzyści najpierw trzeba inwestować.
  Proszę wskazać korzyści jakie mieszkańcy będą mieli z inwestycji w pałac. Konkrety proszę, a nie bryczki w parku, muzea, kawiarnie w stylu rokoko i orkiestry kameralne! Czekam na odpowiedzi !

 • do kochającego radzyń

  Zgłoś

  Lubisz widocznie pisowska propagandę bo mieszasz ludziom w głowach podając na przemian coś z brudnego palucha a coś zasłyszanego zapewne od jaśnie zawierzonego. Takich danych to nawet złotusta Anna nie podała, w w te klocki jest niedościgniona. Więc może zamilcz tani propagandzisto siedzący pewnie na stołku miejskim.

 • Kochający Radzyń

  W odpowiedzi na: do kochającego radzyń Zgłoś

  Nie jestem pracownikiem Urzędu Miasta Radzyń Podlaski. Dane zapewne są niekompletne. Pozbierałem z internetu. Są ogólnodostępne. Wystarczyło posiedzieć przy komputerze 20 minut. Jeżeli któreś są do zakwestionowania, to napisz, które? Dam Ci namiar na stronę internetową, z której to ściągnąłem. A jeżeli nie, to wygląda na to, że to Ty jesteś propagandzistą., I to takim, reprezentującym starą komunistyczną szkołę.

 • Kochający Radzyń

  Zgłoś

  Panie Kotyła! Jest Pan przeciwny temu, że miasto sprzedaje różne nieruchomości, a nie jest za zatrzymaniem pałacu pałacu dla miasta? To te różne diabli wiedzą gdzie położone i co warte nieruchomości są ważniejsze niż pałac? To one są tymi srebrami rodowymi? Co Pan wypisujesz? Może niech Pan spróbuje odpowiedzieć najpierw ile ten pałac jest warty? Może niech Pan zechce zauważyć, że jego wartość wzrasta z każdym wyremontowanym elementem. Może niech Pan zauważy, że ze względu na jego wartość historyczną można na cele remontowe pozyskiwać ogromne środki z zewnątrz. A potem nich Pan potwierdzi, że takiego daru miasto nie powinno się przyjąć. To, że Bierecki powiedział, że nie chce by był on obciążeniem dla Radzynia nie znaczy, że do tej pory był wielkim obciążeniem. Wypowiedź senatora dotyczyła przyszłości. "Miasto" jest po to by różne rzeczy dofinansowywać i wspierać: i oświatę, i kulturę, i sport, i zabytki. A poza tym, zazwyczaj tak jest, że żeby mieć korzyści najpierw trzeba inwestować.

 • ???

  W odpowiedzi na: Kochający Radzyń Zgłoś

  Te, kochający ruiny, ja mieszkaniec Radzynia Podlaskiego nie chcę aby kosztem inwestycji miejskich utrzymywać burżuazyjny bezużyteczny, zagrzybiony i zatęchły moloch , który pożera pieniądze z moich podatków.Jeżeli jest to zabytek niech go utrzymuje organ do tego powołany. Władze miasta są po to by w pierwszej kolejności z naszych podatków otworzyć perspektywy rozwoju młodzieży aby nie uciekała "za chlebem, naprawiać dziurawe drogi, zapewnić mieszkania a nie topić kasę w festynach , zabytkach czy pseudokulturze.

 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: Kochający Radzyń Zgłoś

  Nie powiedziałem, że jestem przeciwny "temu, że miasto sprzedaje różne nieruchomości". Powiedziałem, że sprzedaje i że znajduje się to w skrajnej sprzeczności z wcześniejszą krytyką sprzedaży w wykonaniu poprzedniego burmistrza. A może pan wie, panie kochający Radzyń ile środków z zewnątrz miasto pozyskało na pałac?

 • Kochający Radzyń

  W odpowiedzi na: Andrzej Kotyła Zgłoś

  Rok 2015 z MKiDN na rzeźby: 260.000,00 zł.
  Rok 2016 z WUOZ na konserwację kamiennych kompozycji rzeźbiarskich skrzydła zachodniego elewacji wschodniej 11.419,00 zł.
  Rok 2017 z MKiDN na remont elewacji wschodniego skrzydła: 160.000,00 zł.
  Rok 2018 z WUOZ na modernizację elewacji zachodniej: 1.600.000,00 zł.
  Rok 2018 z WUOZ na renowację grupy rzeźbiarskiej znad ryzalitu skrzydła wschodniego 25.400,00 zł.
  Ponad to władze miasta starają się o 10.000.000,00 zł. z Urzędu Marszałkowskiego. Złożyły też wniosek o fundusze unijne. Środki zostaną zagospodarowane na odnowienie i zagospodarowanie wnętrz pałacowych. Przygotowują wniosek o dofinansowanie z Funduszy Norweskich.

 • zzz

  W odpowiedzi na: Kochający Radzyń Zgłoś

  Widzę, że urzędnicy zawierzonego" ruszyli do obrony "jego zawierzonej mości" :p!
  No więc tak. Największa kwota jak została wymieniona wpłynęłaby bez żadnej łaski od wojewody gdyby pałac nie został przejęty przez Miasto.
  Pozostałe kwoty to śmieszne grosze porównując do skali potrzeb! A jak jesteś już tak świetnie zorientowany/a to ile kosztuje rocznie utrzymanie pałacu? Jakie korzyści mają z niego mieszkańcy?

  No i najlepsze to staranie się o 10 mln! Wiesz ja tez się staram i to nawet o 100 mln :p!

 • Bolo

  Zgłoś

  Kotyła na burmistrza !!!!!

 • wsiowy

  W odpowiedzi na: Bolo Zgłoś

  Mazurek na radnego sejmiku województwa HI ha a miało być tak fajnie tylko tytułu dyrektora brakowało ? wstyd Misiewicze wstyd a co na ten myk Gosia ?

 • wyborca

  W odpowiedzi na: wsiowy Zgłoś

  miało być tak .radny Mazurek uwzględniając wynik w wyborach na posła liczył że będzie kandydatem PiS do sejmiku.w ulotce wyborczej dyrektor ROK lepiej brzmi niż nauczyciel WF a jeszcze pobory misiewicza też za tym przemawiały.i przekonał burmisia że będzie ok ale cóż pycha kroczy przed upadkiem.tak więc jeżeli opozycja nie wykorzysta prezentu Mazurka w wyborach z rodziną zagłosujemy na kogoś niezależnego

 • radzyniak 5

  W odpowiedzi na: Bolo Zgłoś

  przywrócić prohibicję !!!

 • wyborca

  Zgłoś

  a ja myślę że mamy swoich orłów w postaciach p.Mazurka i p.Adamskiego ? oni to prawdziwe lokomotywy nawet większość w radzie przekazali opozycji ?

 • do wyborca

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  o jakiej opozycji pisze wyborca -do większości w radzie to im dużo brakuje .

 • wyborca

  Zgłoś

  PiS ruszyło w Polskę . ciekawe kto przyjedzie do Radzynia ? inne partie też nie zostają w tyle i jak wróble ćwierkają do Radzynia przysyłają swoich delegatów i tak PSL ma reprezentować czwórka Stefan Mirabelka,Miś Kamiński ,J. Bury i p. Serafin ,Koalicję PO-Nowoczesna p.Chlebowski, p. Gawłowski i dresiarz Mieszkowski ,SLD p.Jaskiernia i L. Nikolski zaś Alternatywę Józwa z Andrzejkiem ? czy to prawda ?

 • wyborca II

  W odpowiedzi na: wyborca Zgłoś

  Nie wiesz, kto przyjedzie do Radzynia z PiS-u? - sam Kogut. A, jeszcze Bierecki.

 • do Trybun

  Zgłoś

  Trochę wku...wiasz lud boży,ale.. Też jestem miłośniku piłki skopanej za zadaszeniem, ale w odróżnieniu od ciebie nie jestem za sztuczną nawierzchnią, tylko za zdrową, bo Radzyń zasługuje na zdrowych i silnych umysłowo ludzi. Szkoda, że władza nie docenia twojego potencjału intelektualnego. A może docenia, tylko nie chce się przyznać?

 • Trybun

  Zgłoś

  Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim! (Zadaszona główna trybuna oraz boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią)

 • ROK

  Zgłoś

  Żenada to zbyt miałkie słowo na to co wyrabia chłopczyk w krótkich majteczkach. Specjalista od przysiadów i podskoków sprzedaje wypierdziane siedziska w szczytnym celu. Zainteresowani wiedzą w jakim. Wstyd to również słowo małego kalibru. Kulturą zarządza (!?), przepraszam, próbuje udawać, że coś robi, chłopaczyna nadający się wyłącznie (zgadzam się z Panem Kotyłą) do biegania po lesie, nawet bez orientacji. Chaos pomoże mu w tymże lesie nazbierać więcej grzybów. Szatany odkazi mu szef w Siedlanowie. I takie coś pisało o innych ludziach "bierny, mierny ale wierny". Lepszego przykłady lizodupca nie ma w naszym mieście. Ten książkowy przykład miernoty powinien stać się przedmiotem studiów psychologicznych, co by kolejni włodarze eliminowali takich kandydatów do ważnych stanowisk, między innymi ku przestrodze seniorom, którzy na starość doczekali się wreszcie ważnego kinowego stołka plus 500 gratis. Och te wspomnienia z randek. A śrut świszczał na plebanii aż miło.

 • Kry f ty i :/ ff

  Zgłoś

  Jak zawsze w punkt.

 • Gosciu

  Zgłoś

  Powiem to inaczej, pytania są odważne, aczkolwiek pytający nie do końca rozumie o co pyta. Ale to nie jego wina, za młody jest.

 • radzynianka

  W odpowiedzi na: Gosciu Zgłoś

  Ja też mam 60+ i zgadzam się z redaktorem. Też jestem za młoda? O co ci chodzi Gośiu? Oświeć czytelników Opinii.

 • do gosi

  W odpowiedzi na: radzynianka Zgłoś

  tu ze zrozumieniem to ma problem Gosia , bo jasniej to już się nie da hihihihihihihahahahah

 • radzynianka

  Zgłoś

  Wyjątkowo trafne pytania stawia pan, i to we wszystkich poruszanych tematach. Czy ktoś pokusiłby się na odpowiedzi?

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin