Miałem szczerą intencję zrelacjonowania tego zdarzenia z entuzjastyczną emfazą i nie było moją intencją podkpiwanie ze spotkania, które mogło różnić się od PiSowskiej agitki europarlamentarzysty Zbigniewa Kuźmiuka z 12 maja. Mogło, to fakt, ale nie różniło się i także – w przekonaniu mym najgłębszym – do historii nie przejdzie.

 

Jak bezrefleksyjnie donoszą media, w czwartek 24 maja w sali konferencyjnej restauracji Manhattan z mieszkańcami spotkała się trójka posłów: Agnieszka Hanajczyk, Czesław Mroczek i Mariusz Witczak. Towarzyszył im nieco hiperkinetyczny poseł z naszego okręgu Stanisław Żmijan. Przewodniczący radzyńskich powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Emil Oleśkiewicz też siedział za stołem prezydialnym, lecz roli w przebiegu spotkania nie odegrał żadnej.

Pochodząca z województwa łódzkiego pani poseł Agnieszka Hanajczyk (nieznana tutejszym bliżej) wyraziła w słowie wstępnym zachwyt swój Radzyniem znanym jej z serialu „Ranczo”. I chociaż źródło wiedzy dogłębnej o naszym nadbiałczańskim grajdołku maluje się niekoniecznie imponująco, to popularność kultowego w swym przekazie serialu z pewnością przysparza grajdołku temu (to końcówka zaczerpnięta z „Misia”) splendoru ponad miarę.

Posłowie zadeklarowali ustami posła tutejszego, którego zajęciem kluczowym było tankowanie szklanki spragnionej dnia tego posłanki (wypróżniony dzban kompotu z rabarbaru – chyba – świadczy o tym bezspornie), zapowiedź osiągnięcia interakcji z publicznością, a nie monologu przybyłych. Tak też się stało po deklaracji posła Mariusza Witczaka, że mobilizacja społeczna wobec zaistniałej sytuacji w państwie polskim powinna przybrać na sile – czego nie potwierdziła rachityczna frekwencja spotkania tegoż.

Bardziej znani obecni? Proszę bardzo: Marek Zawada – (dyrektor szpitala powiatowego, który ostatnio obwieścił rezygnacje swą z kandydowania na włodarza radzyńskiego), Jacek Piekutowski (radny miejski, były przewodniczący samorządu, który do funkcji swej zaszczytnej raczej nie powróci nigdy), pan Roman (były działacz „Solidarności” oraz były feralny aktywista rady nadzorczej RSM, którego sromotna rezygnacja z funkcji raczej mu nie pochlebia), Anna Bogutyn (była efemeryczna wicestarosta), Mirosław Kałuski (były wójt gminy kierowanej obecnie przez szczerego i jakże pobożnego następcę) pani Danuta (wrażliwa na sprawy lokalne obywateli) oraz inni, którym nieobce są sprawy miejscowe. I wielu jeszcze innych, którym cześć i chwała za nieobojętność należną jest bezspornie.

Ważniejsze problemy? Proszę bardzo: sens wstąpienia do Unii Europejskiej, czy rząd PiS prowadzi politykę zagraniczną w interesie kraju? Czy słusznie skłócono Polskę z innymi państwami, tudzież popsuto relacje z USA? Czy pan Jan Szyszko poniesie konsekwencje dewastacji puszczy białowieskiej? Czy nagrody dla członków rządu PiS pokazały, że dla pieniędzy ugrupowanie to poszło do władzy? I czy niektórzy szeregowi radni tej partii stali się milionerami? Dlaczego PO przegrała wybory i dlaczego PiS je wygrał? Czy wiąże się to z brakiem wpływu PO na medialny przekaz opozycji? Czy to kwestie populizmu? I jeszcze problemy konkretne – spółdzielczość mieszkaniowa, służba zdrowia, przyczyny braków kadrowych w dziedzinie medycyny, sprawy niesamodzielności seniorów, krzywdy niepełnoprawnych...

Tak sobie myślę. Gdyby na sobotnie spotkanie ze Zbigniewem Kuźmiukiem przyszli jacyś przedstawiciele opozycji – radni chociażby, sympatycy opozycji, nie wspominając już o posłach lub o też zakamuflowanych aktywistach PSL, PO, być może cisi wyznawcy innych ugrupowań… gdyby mieli odwagę ujawnić się, udostępnić na Facebooku np. mój felieton, a nie tylko troskę swą szlachetną o bezbronne zwierzątka cierpiące krzywdę niezawinioną, to być może spotkania te z jednymi i drugimi parlamentarzystami nie byłyby obojętne i tak obojętnej masie społecznej, której wszystko wisi?

Andrzej Kotyła

 

Postscriptum:

I gdyby na spotkanie z posłami PO nie przybyli – oprócz pana Romana – no i jeszcze jednego krewkiego obywatela z proweniencją włościańską podnoszącego kwestę pańszczyzny – ranczo (czytaj: kpina) z radzynian byłoby faktem?

 • Będzie kandydat na burmistrza!!!!

  Zgłoś

  Zapomnieliście o jednym kandydacie z Kąkolewnicy, Władysław Kośmider. WŁADEK NA BURMISTRZA !!!!

  1 Lubię
 • Prawy

  Zgłoś

  Niech zyje PiS! Platfusy na drzewo

  0 Lubię
 • przyszły "prezydent" Radzynia Podlaskiego

  Zgłoś

  Jestem zniesmaczony tekstem, a wkurzony komentarzami

  0 Lubię
 • do Ahmed

  Zgłoś

  Zaraz pisiory cię namierzą Ahmedzie bin Ladenie:) i tyle będzie z twojej działalności migracyjno przeszkodo obecnej władzy. Nie będzie wtedy tłumaczeń, żeś ty pisior z krwi i kości. Zmień nick na Antoni, Jarosław albo Krystyna i wtedy będziesz bohaterem nawiedzonych dziwolągów.

  7 Lubię
 • rambo

  Zgłoś

  Szczepana nie było ?
  On chodził z PO na cmentarz w Zarzecu ,razem swiecil lampki.

  2 Lubię
 • Ahmed

  Zgłoś

  Panie Kotyla, może Pan powróci na łono swojej dawnej partii, PO której był Pan działaczem i poprowadzi wszystko idealnie? Wytykac błędy każdy potrafi, to cecha raczej slabych ludzi, słabych dziennikarzy też.

  3 Lubię
 • ewa

  W odpowiedzi na: Ahmed Zgłoś

  Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Pan Kotyła wytka błędy partii rządzącej i opozycji. Przecież gdyby koalicja PO-PSL rządziła właściwie, to chyba utrzymałaby się przy władzy? A teraz co robi tzw. opozycja? - nie ma konkretnego programu i podskakuje pod dyktando Prezesa PiS. A wybory blisko...

  8 Lubię
 • Ahmed

  W odpowiedzi na: ewa Zgłoś

  Niech skrytykuje swojego wodza Sławeckiego. Słowa krytyki nie słyszałem na PSL . Poza tym Kotyła to czynny polityk PSL. Zawsze od nich startuje do powiatu, ostatnio schował się na liście Gila. Jego wyniki pokazywały, że marny już z niego polityk, a dziennikarz jak widać wcale nie lepszy. Także nie przejmowałbym się jego krytyka na miejscu PO

  1 Lubię
 • ewa

  W odpowiedzi na: Ahmed Zgłoś

  Sory, ten wpis miał się znaleźć oczywiście pod nickie Ahmed:
  Myślę, że pan Kotyła nie będzie startował na burmistrza, da pierwszeństwo Tobie Ahmed. Nie wiem tylko, czy będziesz miał szansę z takim nickiem.

  7 Lubię
 • Ahmed

  W odpowiedzi na: ewa Zgłoś

  Myślę, że nie powinien się znaleźć pod nickiem Ahmed. bo nie ja go pisałem. PiS robi spotkania - źle, PO robi spotkania - źle.... PSL Pana Kotyły nic nie robi - dobrze......

  0 Lubię
 • Bob Budowniczy

  W odpowiedzi na: Ahmed Zgłoś

  No to jak to - Kotyła nie będzie startował na burmistrza , chodzą z redaktorem Karwowskim jak dwa nieszczęścia

  3 Lubię
 • ewa

  W odpowiedzi na: Bob Budowniczy Zgłoś

  Myślę, że pan Kotyła nie będzie startował na burmistrza, da pierwszeństwo Tobie Ahmed. Nie wiem tylko, czy będziesz miał szansę z takim nickiem.

  4 Lubię
 • Waldek

  Zgłoś

  Felieton w porzadku. Frajerow szukaja. Najpierw doprowadzili ludzi na skraj desperacji, przyczyniajac sie walnie do zwyciestwa pis. Potem zamiast rzeczowej polityki spali albo tupali na zmiane a czasem podskakiwali. A teraz glosow szukaja. A poszli w...razem z nowosmieszna. Bedzie nowa sila na scenie politycznej, odsunie sie pis od wladzy. Ale tym panom i paniom juz dziekujemy. Moze szanse miec lewica. Oby jej znow nie spie....

  4 Lubię
 • Kolega

  Zgłoś

  Niedawno czytalem w wspólnocie radzynskiej ze Kaluski to z nowoczesne i byl z nim wywiad. Teraz z PO ? Czy mozna nalezec do partii jeśli jest sekretarzem gminy. Czy juz nie jest Sekretarzem ?

  5 Lubię
 • Nowek

  W odpowiedzi na: Kolega Zgłoś

  A czy to wsxyscy przybli na spitkanie to dzialacze partyini ? Hihihi ciemnigrod

  3 Lubię
 • dziadek

  Zgłoś

  Zębaty szef POlecił ruszac w teren więc aktyw musiał odfajkowac wizytę.

  5 Lubię
 • ewa

  Zgłoś

  Brawo Panie Redaktorze i Opinie! To jest właśnie prawdziwe dziennikarstwo, zachowany obiektywizm. Po prostu naga prawda. Żeby tak pisać, to trzeba mieć [...], a nie wydmuszki.

  11 Lubię
 • do kibic

  Zgłoś

  Kibic na burmistrza. Taki ładny, afrykański z wielkim nosem:) czarownicy pisowskiej z Salem, podobny do smrodu profesorki, specjalistki od zapachów sejmowych, która zamiast spożywać posiłki, żre jak świnka w chlewiku. Prześledź przekazy z sejmu.

  11 Lubię
 • kibic

  Zgłoś

  Kotyła na burmiszcza - taki ładny , amerykański chłopiec , podobny do Trzaskowskiego i Nowaka razem wziętych :D:D:D:D:D

  8 Lubię
 • do kibic

  W odpowiedzi na: kibic Zgłoś

  Obojętnie kto burmistrzem byle ktoś stadion wyremontować raczył bo się sypie.

  8 Lubię
 • radzyniak

  Zgłoś

  Teraz brakuje tylko przyjazdu Czarzastego do Radzynia. Spotkanie poprowadzi słynny Kazio, który oznajmi, że Rębek jest super burmistrzem i po rezygnacji Marka Zawady, którego miało nie poprzeć SLD, teraz nie poprze następnego kandydata, niezależnie kto nim będzie. I w ten właśnie sposób po raz pierwszy dojdzie do sojuszu czerwonych z czarnymi. Takie jaja to tylko w grajdołkach.

  15 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin