Dzień dobry, moi wierni Czytacze Oglądacze i Słuchacze! Witam Was z takim entuzjazmem, albowiem głoszę dziś sukces! Co tam głoszę – ja obwieszczam, ja grzmię, ja ekstatycznie i spazmatycznie łkam, ja płynę z dobrą nowiną jakoby Cezary Trotyl Gmyz prosto z Berlina! Ja rozpływam się w entuzjazmie niczym Danuta Holecka razem z Jackiem Kurskim po informacji, że w telewizji publicznej będzie mecz – i to za darmo!

 

Skąd ta moja długo, zbyt długo trwająca ekstaza, co w moim wieku może zakończyć się zejściem? Wiagry nie przyjmowałem, szkodzi mi przyjmowana w większych ilościach, dostaję priapizmu i kłopot na cały miesiąc. Otóż media donoszą, a włodarz ogłasza epokowy, lecz tymczasem jedyny sukces sądowy jego i jego zespołu – ma się rozumieć. Mianowicie okazało się, że Sąd Apelacyjny w Lublinie – już po 16 latach (czytaj: po czterech kadencjach samorządowych) wydał ostateczny, prawomocny wyrok w sprawie wytoczonej przez Miasto Radzyń Podlaski przeciw firmie MOSTOSTAL EXPORT S.A. O co chodzi? O pieniądze oczywiście!!! Czyli będzie świeża kasa dla miasta i być może jegomość o ksywie „Trybunek” doczeka się dachu nad stadionem, co jest tak samo absurdalne, jak budowanie drzwi do lasu. Panie! Zakup parasola wychodzi taniej!

 

Chodzi o rozliczenia finansowe realizowanej od 2002 roku inwestycji „Modernizacja i rozbudowa miejskiej oczyszczalni ścieków w Radzyniu Podlaskim”. Przypomnijmy – sprawę zabagnił jeszcze burmistrz Andrzej Tetlak, próbował – w dobrej wierze, czyli, żeby dołożyć poprzednikowi – naprostować burmistrz Józef Korulczyk, kontynuował burmistrz Witold Kowalczyk, a do finału – nie powiem do szczytowania – doprowadził dopiero namaszczony nasz włodarz aktualny – i to wszystko dzięki zawierzeniu – nie miejmy złudzeń!

 

Rozstrzygnięcie, jakie zapadło 15 maja b.r. w I Wydziale Cywilnym SA daje Miastu prawo do ubiegania się o odszkodowanie w wysokości 2 mln 60 tys. zł (łącznie z odsetkami). Toż to fortuna – takie prawo do ubiegania się! To jak obietnica senatora Biereckiego i posła Szewczaka w kupę wziętych! To perspektywa na następne cztery kadencje rozkwitu Radzynia, jeśli oczywiście za te pieniądze, które jeszcze nie istnieją, miasto nie zacznie budować dachu nad stadionem. - Sprawa toczy się od wielu lat, przed trzema laty wznowiłem proces – przypomina burmistrz Jerzy Rębek. We wrześniu 2016 r. zapadł w Sądzie Rejonowym w Lublinie wyrok korzystny dla miasta, ale firma skorzystała z możliwości odwołania się do Sądu Apelacyjnego. Włodarz informuje ponadto, że Miasto prowadzi działania zmierzające do odzyskania pieniędzy od firmy MSX Resources S.A., która jest sukcesorem Mostostalu. – Ten wyrok usposabia bardzo optymistycznie. Pieniądze będą bardzo przydatne do realizacji naszych ambitnych celów – dodaje Jerzy Rębek.

Taaak, bardzo ambitnych celów, i to naszych, znaczy włodarza i jego legendarnego, by nie powiedzieć kultowego zespołu. No, no po 16 latach taki sukces! Toż tego nie przebije nawet mistrzostwo całego świata w piłce nożnej osiągnięte na ruskich stadionach.

 

Przestaję się czepiać – czyli – jako to teraz mówią hejtować. Słowo! Obecnie przechodzę metamorfozę. Tylko sukcesy będę promował. Jakie? Ano takie, które się przytrafią! Ano wszystkie, których ja – grzeszny dotąd nie widziałem. Przy okazji apel do kółek różańcowych. Przestańcie się modlić o moje nawrócenie – to nic nie da. Ja się już nawróciłem! Czyżbyście nie czytali, jak doszczętnie zdruzgotałem nieistniejącą w Radzyniu opozycję?

Teraz będzie już tylko i wyłącznie – jak mówią niedokształceni urzędnicy, czyli prawie wszyscy – pozytywnie, a zatem: (cytując za jednym z głoszących apoteozę reżimu internautów) postępująca budowa niepotrzebnej sali sportowej na ul. Chmielowskiego, wznoszone z rozmachem apartamenty na ul. Budowlanych dla tych, co apartamentów nie widzieli, jak żyją, bo tak żyją, pomimo upadku firmy budującej halę przy SP nr 1 wyłoniony nowy wykonawca robót i prace lada moment ruszą dalej? (lepiej było zwyczajem urzędniczym napisać, że będą kontynuowane dalej, tylko ile to wyniesie, kiedy się skończy i czy jest potrzebne w obliczu stojącej nieopodal sali gimnastycznej po technikum mechanicznym, nie mówiąc już o wyrzuconych w błoto pieniądzach wydanych na budowę nowoczesnego boiska). A remont pałacu idący pełną parą – ktoś napisał, a ja pytam, gdzie ta para, w gwizdek poszła? Na stacji, a właściwie peronie otwartym bez mszy świętej i bigosu, co było jawnym gwałtem na zdrowej tkance wiernego ludu.

 

A tworzona od dekad koncepcja zagospodarowania pałacu wewnątrz (tylko muszą odbyć się stosowne remonty i należy zmienić marszałka, bo ten na pewno nie pomaga Radzyniowi). Inny pomoże. Przywiezie teczką pieniędzy jak wspomniani mędrcy ze Wschodu! I można by tak długo wymieniać – pisze internauta – tylko że ty (znaczy – także niżej podpisany) zawsze widzisz szklankę do połowy pustą... Zapewniam solennie – o wiele lepiej przemawia do mnie szklanka pełna – choćby do połowy.

Bo zapewne chcesz, by było tak jak dawniej... Żal mi takich osób, które tylko srają we własne gniazdo... No to, to ja już sobie wypraszam. Wypróżniam się regularnie, nie w żadne gniazdo i to zaraz przed przebudzeniem!!! No to pa, moi kochani Czytacze Oglądacze i Słuchacze!

Andrzej Kotyła

Post scriptum:

Pominę wymownym milczeniem fakt, ze próba odebrania pieniędzy jakiemukolwiek sukcesorowi to jak remont pałacu Potockich – może nie skończyć się nigdy. Bo tych pieniędzy jeszcze nie ma! Czy to jest jasne?

 • Jegomość o ksywie Trybunek

  Zgłoś

  Panie Andrzeju może doradzi mi Pan jakis ładny parasol? :)Kibic też człowiek. Pan ma swoje poglądy kibice swoje. Jednemu się jedno podoba drugiemu coś innego. Pozdrawiam serdecznie
  Trybunek syn narodu stadionowego

 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: Jegomość o ksywie Trybunek Zgłoś

  Parasol? Może plażowy jakiś... taki większy rozmiar. Albo taki spod lodziarni.... sam nie wiem. Ja nawet Pana lubię, przywiązałem się. I poglądów Pana nie kwestionuję, bynajmniej. Tylko metoda podążania do celu wątpliwa jakaś, nie przekonuje mnie. A już ten "syn narodu stadionowego" - zbyt patetyczne to, nadęte takie. A zebrać partię, zrobić pikietę, ujawnić się, wybory wygrać, kasę z Unii Europejskiej pozyskać - to by dopiero było!

 • Trybun

  W odpowiedzi na: Andrzej Kotyła Zgłoś

  Ja podziwiam Pana. Bardzo Pan dobre materiały robi z Panem Sławkiem. Widuje Pana zawsze na rowerze. Bardzo miły i sympatyczny z Pana człowiek:) Może kiedyś uda się porozmawiać o poglądach. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
  Trybun

 • Willy

  Zgłoś

  Jesli w pierwszej instancji wyrokowal sad rejonowy, to w drugiej sadem odwolawczym jest sad okregowy. Sady apelacyjne pelni funkcje odwolawcza dla wyrokow zapadlych w sadach okregowych. A poza tym jak zawsze, dowcipnie:)

 • Bo tych pieniędzy jeszcze nie ma!

  Zgłoś

  Czy to jest jasne? I nie będzie. Spółka ma zawieszone karnie notowania na giełdzie papierów wartościowych, a komisja sledcza d/s GPW ma zająć się tą spółką prawdopodobnie lada dzień . https://www.stockwatch.pl/wiadomosci-o-spolkach/?Ticker=MSXRESOUR

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin