Dzień dobry, moi wierni Czytacze Oglądacze i Słuchacze! Witam Was z takim entuzjazmem, albowiem głoszę dziś sukces! Co tam głoszę – ja obwieszczam, ja grzmię, ja ekstatycznie i spazmatycznie łkam, ja płynę z dobrą nowiną jakoby Cezary Trotyl Gmyz prosto z Berlina! Ja rozpływam się w entuzjazmie niczym Danuta Holecka razem z Jackiem Kurskim po informacji, że w telewizji publicznej będzie mecz – i to za darmo!

 

Skąd ta moja długo, zbyt długo trwająca ekstaza, co w moim wieku może zakończyć się zejściem? Wiagry nie przyjmowałem, szkodzi mi przyjmowana w większych ilościach, dostaję priapizmu i kłopot na cały miesiąc. Otóż media donoszą, a włodarz ogłasza epokowy, lecz tymczasem jedyny sukces sądowy jego i jego zespołu – ma się rozumieć. Mianowicie okazało się, że Sąd Apelacyjny w Lublinie – już po 16 latach (czytaj: po czterech kadencjach samorządowych) wydał ostateczny, prawomocny wyrok w sprawie wytoczonej przez Miasto Radzyń Podlaski przeciw firmie MOSTOSTAL EXPORT S.A. O co chodzi? O pieniądze oczywiście!!! Czyli będzie świeża kasa dla miasta i być może jegomość o ksywie „Trybunek” doczeka się dachu nad stadionem, co jest tak samo absurdalne, jak budowanie drzwi do lasu. Panie! Zakup parasola wychodzi taniej!

 

Chodzi o rozliczenia finansowe realizowanej od 2002 roku inwestycji „Modernizacja i rozbudowa miejskiej oczyszczalni ścieków w Radzyniu Podlaskim”. Przypomnijmy – sprawę zabagnił jeszcze burmistrz Andrzej Tetlak, próbował – w dobrej wierze, czyli, żeby dołożyć poprzednikowi – naprostować burmistrz Józef Korulczyk, kontynuował burmistrz Witold Kowalczyk, a do finału – nie powiem do szczytowania – doprowadził dopiero namaszczony nasz włodarz aktualny – i to wszystko dzięki zawierzeniu – nie miejmy złudzeń!

 

Rozstrzygnięcie, jakie zapadło 15 maja b.r. w I Wydziale Cywilnym SA daje Miastu prawo do ubiegania się o odszkodowanie w wysokości 2 mln 60 tys. zł (łącznie z odsetkami). Toż to fortuna – takie prawo do ubiegania się! To jak obietnica senatora Biereckiego i posła Szewczaka w kupę wziętych! To perspektywa na następne cztery kadencje rozkwitu Radzynia, jeśli oczywiście za te pieniądze, które jeszcze nie istnieją, miasto nie zacznie budować dachu nad stadionem. - Sprawa toczy się od wielu lat, przed trzema laty wznowiłem proces – przypomina burmistrz Jerzy Rębek. We wrześniu 2016 r. zapadł w Sądzie Rejonowym w Lublinie wyrok korzystny dla miasta, ale firma skorzystała z możliwości odwołania się do Sądu Apelacyjnego. Włodarz informuje ponadto, że Miasto prowadzi działania zmierzające do odzyskania pieniędzy od firmy MSX Resources S.A., która jest sukcesorem Mostostalu. – Ten wyrok usposabia bardzo optymistycznie. Pieniądze będą bardzo przydatne do realizacji naszych ambitnych celów – dodaje Jerzy Rębek.

Taaak, bardzo ambitnych celów, i to naszych, znaczy włodarza i jego legendarnego, by nie powiedzieć kultowego zespołu. No, no po 16 latach taki sukces! Toż tego nie przebije nawet mistrzostwo całego świata w piłce nożnej osiągnięte na ruskich stadionach.

 

Przestaję się czepiać – czyli – jako to teraz mówią hejtować. Słowo! Obecnie przechodzę metamorfozę. Tylko sukcesy będę promował. Jakie? Ano takie, które się przytrafią! Ano wszystkie, których ja – grzeszny dotąd nie widziałem. Przy okazji apel do kółek różańcowych. Przestańcie się modlić o moje nawrócenie – to nic nie da. Ja się już nawróciłem! Czyżbyście nie czytali, jak doszczętnie zdruzgotałem nieistniejącą w Radzyniu opozycję?

Teraz będzie już tylko i wyłącznie – jak mówią niedokształceni urzędnicy, czyli prawie wszyscy – pozytywnie, a zatem: (cytując za jednym z głoszących apoteozę reżimu internautów) postępująca budowa niepotrzebnej sali sportowej na ul. Chmielowskiego, wznoszone z rozmachem apartamenty na ul. Budowlanych dla tych, co apartamentów nie widzieli, jak żyją, bo tak żyją, pomimo upadku firmy budującej halę przy SP nr 1 wyłoniony nowy wykonawca robót i prace lada moment ruszą dalej? (lepiej było zwyczajem urzędniczym napisać, że będą kontynuowane dalej, tylko ile to wyniesie, kiedy się skończy i czy jest potrzebne w obliczu stojącej nieopodal sali gimnastycznej po technikum mechanicznym, nie mówiąc już o wyrzuconych w błoto pieniądzach wydanych na budowę nowoczesnego boiska). A remont pałacu idący pełną parą – ktoś napisał, a ja pytam, gdzie ta para, w gwizdek poszła? Na stacji, a właściwie peronie otwartym bez mszy świętej i bigosu, co było jawnym gwałtem na zdrowej tkance wiernego ludu.

 

A tworzona od dekad koncepcja zagospodarowania pałacu wewnątrz (tylko muszą odbyć się stosowne remonty i należy zmienić marszałka, bo ten na pewno nie pomaga Radzyniowi). Inny pomoże. Przywiezie teczką pieniędzy jak wspomniani mędrcy ze Wschodu! I można by tak długo wymieniać – pisze internauta – tylko że ty (znaczy – także niżej podpisany) zawsze widzisz szklankę do połowy pustą... Zapewniam solennie – o wiele lepiej przemawia do mnie szklanka pełna – choćby do połowy.

Bo zapewne chcesz, by było tak jak dawniej... Żal mi takich osób, które tylko srają we własne gniazdo... No to, to ja już sobie wypraszam. Wypróżniam się regularnie, nie w żadne gniazdo i to zaraz przed przebudzeniem!!! No to pa, moi kochani Czytacze Oglądacze i Słuchacze!

Andrzej Kotyła

Post scriptum:

Pominę wymownym milczeniem fakt, ze próba odebrania pieniędzy jakiemukolwiek sukcesorowi to jak remont pałacu Potockich – może nie skończyć się nigdy. Bo tych pieniędzy jeszcze nie ma! Czy to jest jasne?

 • I jak drogi były u władzy?

  Zgłoś

  się druhu podniecasz. Zawodowy dziennikarz umie innych niszczyć, a jak jakiś parobek zwany kanalią próbuje dwa słowa z siebie wykrztusić, to od razu tenże Kryśkę profesorkę cytuje. Nie wstyd? I to obnażanie samego siebie w internecie. Zawsze byłem centrolewicowy. Czyli jaki? Prosty i swojski, czy pokulony? Każda psychoza ma swojego amatora, może stąd nasz bełkot nie przypominający dyskursu.

 • ksiądz westchnienie

  Zgłoś

  taki jest u nas kaznodzieja. Też wszystkich przekonuje że jest cudowny, a inni to mendy. Za kanalię dziękuję. Posłem nie zostałeś, ale widzę że z Jarosława Polskę Zbaw czerpiesz całymi garściami. Dziennikarz zawodowy, który spod kulonym ogonem zwiewa ze swojego kochanego miasta? Prądy już nie wieją we właściwym kierunku? Kanalią jestem? Świetnie się bawię z zawodowcami, ja amator. Pozdrawiam (o żesz ku...a) nie ugryzłem się w język.

 • No nie

  Zgłoś

  Setkę jeszcze zdzielę. Bać się ciebie? Chyba chłopie żartujesz. O jakich pomyjach mówisz tchórzu? Podpisałeś się pod artykułem "Cuda nad Białką" tchórzu. Jeżeli ja bełkocę to przypomnij sobie swój bełkot. Nie pamiętasz. Może i ty nie pij więcej. Mnie nie musisz się bać. Jesteś bezpieczny bez swoich naciąganych pozdrowień.

 • Andrzej Tetlak

  W odpowiedzi na: No nie Zgłoś

  Napisz chłopie po prostu, jak się nazywasz. Jest jakiś powód, że wstydzisz się swojego naywiska? Swoją drogą, to całe szczęście, że nie dostałeś u mnie pracy. Bo zwyczajną kanalią jesteś. I pewnie wiedziałem to już wówczas!
  PS.
  Nigdy też nie napisałem czegoś pod tytułem "Cuda nad Białką". Nawet tego na oczy nie widziałem. Jestem zawodowym dziennikarzem i jeśli coś upubliczniam, to zawsze z podpisem. A poglądy mam niezmiennie centrolewicowe.

 • 666

  W odpowiedzi na: Andrzej Tetlak Zgłoś

  Imię me 44.

 • do Andrzeja Pędraka

  Zgłoś

  Żebyś ty chłopie wiedział ile to ja potrafię, to byś mnie zatrudnił w latach swojej pomroczności jasnej. Nie zgodzę się z imiennikiem, że byłeś (kiedyś przeszliśmy po kielichu na ty) zdolnym zarządzającym zasobami ludzkimi. Kto ci postawił ten brat. Na kacu nawet bratem byłeś ******ony. Twój podły charakter ujmowałeś w swoich szczurzych i tchórzliwych tekstach. Jak ktoś ci nie pasował to cuda nad nad Białką cudaku. Ten twój stary, biedny kraj to chyba twoje dzieło. Mój kraj jest bogaty ludźmi z honorem, ambitnymi postaciami (nie po trupach dla własnego ja). Ty do niego nie pasujesz. Kiedyś lewica, dzisiaj prawica, a jutro jak ci zapłacą będziesz amerykanckim trampkiem. Pełzasz człowieku i tyle. Bez zakłamanych pozdrowień. Pisiory opluwają a później pozdrawiają. Gratuluję kameleonowej przemiany. Pewnie jesteś w trakcie malowania domu.

 • Andrzej Tetlak

  W odpowiedzi na: do Andrzeja Pędraka Zgłoś

  Człowieku, nie pij już dzisiaj więcej. Z bełkotem nie da się dyskutować. Podobno się znamy, a Ty boisz się podpisać własnym nazwiskiem. No to kim jesteś?! Po prostu tchórzem. Wylewasz na mnie pomyje, ale boisz się konsekwencji. Prawda? Ot taki to twój honor. Nie obawiaj się. Nic Ci nie grozi.

 • Luzak

  Zgłoś

  Większego tchórza który nie podpisuje się pod artykułami na zamówienie nie ma w tym biednym kraju.

 • Cudak

  Zgłoś

  "Cuda nad Białką" to tekst idioty zakompleksionego ówczesnego wice starosty, który nie umiał wybrnąć z ciągu alkoholowego? Jesteś słabizno jak ten twój ulubiony Żurek. Identycznie sprzedajny.

 • Andrzej Tetlak

  W odpowiedzi na: Cudak Zgłoś

  I na taką właśnie zaraźliwą chorobę Cudaków cierpi mój stary biedny kraj. Pozdrawiam Tchórzu! Tylko tyle potrafisz.

 • Panie Andrzeju z Monachium. To sa smieszne wojenki radzynskiego luda. Jedni chca zabrac drugim wladze, a inni ja utrzymac. Jedni tesknia za zlobem, drudzy juz do niego przywykli. A ze przyzwyczajenie druga natura czlowieka, to wciaz sie tu okladaja. Dziwie sie, ze majac swiadomosc doswiadczen z przypalacowego grodu, chce sie jeszcze Panu wlaczac tu w jakakolwiek dyskusje. Szkoda nazwiska. Tak uwazam. Ale to Pana decyzja. Choc oczywiscie wpis jak najbardziej sluszny.

 • Andrzej.

  Zgłoś

  Ok. Zapraszam na kufelek bawarskiego. Czas przecież masz. Pozdro.

 • Andrzej.

  Zgłoś

  Cześć Andrzeju. Dzięki za odpowiedź, niemniej jednak w powyższym felietonie użyłeś tego zwrotu. „Przypomnijmy – sprawę zabagnił jeszcze burmistrz Andrzej Tetlak...” To sugeruje, że ponoszę odpowiedzialność za popełnione przy modernizacji oczyszczalni błędy. A tych nie było. Co wykazał wyrok Sądu Rejonowego w Radzyni, uniewinniający mnie z wszelkich zarzutów. W związku z tym wiązanie mnie z tą inwestycją w jakimkolwiek negatywnym kontekście jest po prostu niesprawiedliwe. Poświęciłem Radzyniowi sporo lat mojego życia i jeżeli już, to oczekuję obiektywnej oceny, opartej na faktach. Nie wszyscy muszą mnie lubić, ale szanować i owszem. Na Radzyniu dorobiłem się niesamowicie. Starczyło na bilet do Monachium. No nie cały. Resztę dołożyła moja żona Dorota. A poza tym fajnie piszesz. Czyń tak dalej. Może to co da, kto wie. Pozdrawiam ciepło.
  Andrzej Tetlak

 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: Andrzej. Zgłoś

  No i wszystko jasne. Przytoczone przez Ciebie słowa były jako żywo cytatem z Korulczyka. Prawdę powiedziawszy to mi ulżyło, ponieważ zawsze oceniałem, Cię jako sprawnego zarządzającego, zwłaszcza zasobami ludzkimi. Pozdrawiam i do zobaczenia, może kiedyś, przy kufelku wspomnień...
  Cieszę się, że czytujesz moje bazgroły, to takie igraszki słowne emerytowanego belfra, ale czuję potrzebę kontynuowania ich. Trzymaj się, Kolego!

 • Jegomość o ksywie Trybunek

  Zgłoś

  Panie Andrzeju może doradzi mi Pan jakis ładny parasol? :)Kibic też człowiek. Pan ma swoje poglądy kibice swoje. Jednemu się jedno podoba drugiemu coś innego. Pozdrawiam serdecznie
  Trybunek syn narodu stadionowego

 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: Jegomość o ksywie Trybunek Zgłoś

  Parasol? Może plażowy jakiś... taki większy rozmiar. Albo taki spod lodziarni.... sam nie wiem. Ja nawet Pana lubię, przywiązałem się. I poglądów Pana nie kwestionuję, bynajmniej. Tylko metoda podążania do celu wątpliwa jakaś, nie przekonuje mnie. A już ten "syn narodu stadionowego" - zbyt patetyczne to, nadęte takie. A zebrać partię, zrobić pikietę, ujawnić się, wybory wygrać, kasę z Unii Europejskiej pozyskać - to by dopiero było!

 • Trybun

  W odpowiedzi na: Andrzej Kotyła Zgłoś

  Ja podziwiam Pana. Bardzo Pan dobre materiały robi z Panem Sławkiem. Widuje Pana zawsze na rowerze. Bardzo miły i sympatyczny z Pana człowiek:) Może kiedyś uda się porozmawiać o poglądach. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
  Trybun

 • Willy

  Zgłoś

  Jesli w pierwszej instancji wyrokowal sad rejonowy, to w drugiej sadem odwolawczym jest sad okregowy. Sady apelacyjne pelni funkcje odwolawcza dla wyrokow zapadlych w sadach okregowych. A poza tym jak zawsze, dowcipnie:)

 • Bo tych pieniędzy jeszcze nie ma!

  Zgłoś

  Czy to jest jasne? I nie będzie. Spółka ma zawieszone karnie notowania na giełdzie papierów wartościowych, a komisja sledcza d/s GPW ma zająć się tą spółką prawdopodobnie lada dzień . https://www.stockwatch.pl/wiadomosci-o-spolkach/?Ticker=MSXRESOUR

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin