Porcja humoru na koniec tygodnia (lub na początek weekendu) zawsze się przyda, a ponieważ nasz naczelny felietonista Andrzej Kotyła zapowiada, że postanowił serwować więcej radosnych informacji i wywoływać częstszy uśmiech na twarzach naszych Widzów, warto sprawdzić, czy założenia swoje faktycznie realizuje.

 

Kotyła serwuje!

 • antypisior

  Zgłoś

  Bum bum tra la la, czy też radzyniak to synonim wielbicieli Jurka. Wcale się tym nie smucę. Skłamałem. Smucę się. W życiu nie wpadłbym na pomysł, że można kupić ludzi tortem, kiełbasą i sprzedajnym, rzekomo artystą, wielbicielem pustostanu w Radzyniu (gwiazdą nijakiej to melodii). Nie lubię krytykować tak dla zasady, ale są pewne granice przyzwoitości. Uwielbiać za pieniądze człowieka, który kompromituje się rzucaniem beretu na stojak dla poklasku otumanionych seniorów (przepraszam, ale musiałem to zauważyć) i płaceniem pajacom, którzy chcą dacze w Pałacu Potockich, jakże dostojnym apartamentowcu radzyńskim to makabra populistycznych, nawiedzonych i kupionych "małych ludzi". Jaka to melodia? Nijaka, ale wygrał Pan/Pani 500+, 300+. Tylko nie mogę zrozumieć, gdzie ta rodzina, która z jednej strony musi *********ć na utrzymanie swojej rodziny, a druga jest w tej dobrej sytuacji, że tylko musi się pieprzyć. Zdrowia życzę dla wysiłku, jak też odpoczynku.

 • cz.3

  Zgłoś

  Nie będę oceniał wartości artystycznej piosenek prezentowanych na scenie. To rzecz gustu, mnie nie podobała się większość z nich. Może ja za stary, może ja za młody, dyrektor domu kultury nie trafił z repertuarem tak, aby mi dogodzić. Panie burmistrzu, nie da się pogodzić zawodu nauczyciela w-f, z umiejętnościami showmena!!!! Ten pan może prowadzić lekcje w-f w szkole podstawowej, co czyni może i dobrze, ale nie konferansjerkę ze sceny artystycznej, gdzie wymagane są inne zdolności. Oznajmianie wszystkim, że można zorganizować festyn bez alkoholu, pewnie że można. Przecież na odpustach też nie ma alkoholu, ale jest jakoś inaczej. A tylu praktykujących prawicowców jest obecnie przy władzy! Czy nie można było się księdza poradzić, jak to się takie masówki organizuje? Na zakończenie, mam nadzieję, że w przyszłym roku normalność wróci do naszego miasta. Mam też nadzieję, że tak wkurzyłem obóz władzy i ich klakierów, że nie zechce się im skomentować, na co liczę, moich tu zapisanych myśli

 • cz.2

  Zgłoś

  Obok zniczy, jest stoisko z prażoną kukurydzą, kiełbaski z grilla, są dewocjonalia zaraz obok gofrów czy też kwiatów. Widać powagę wśród wiernych, ale też i oznaki pełnej radości, swobody, dzieci biegają, dorośli odnawiają znajomości. Jest i msza, która nie dzieli, łączy. A co było u nas, na „festynie”? Nie było nic! Nie było nawet beczki z wodą, skąd spragniony uczestnik, czerpakiem mógłby się napić kranówki, lub zwilżyć dłonie po rozmazanym na nich torcie. Zaradni rodzice, biegali do miasta po lody dla dzieci, po napoje dla siebie, a nawet po pizzę, czy po kebab. A przecież, można by było to kupić na miejscu! Bez straty dla uszu wrażeń artystycznych dobiegających ze sceny! Chociażby dla wierszyka wyrecytowanego przez pewną panią, ja zdążyłem na drugą połowę, niosąc z miasta kanapki.

 • obywatel miasta

  Zgłoś

  Zastanawiałem się, czy przedstawić swoje stanowisko w sprawie imprezy, nazwanej bezpodstawnie, festynem. Uprzedzał mnie kolega, moja żona również głos zabrała, że natychmiast zostanę zrównany z błotem, a przynajmniej sprowadzony do parteru w pozycji horyzontalnej, jeżeli cokolwiek złego z moich ust padnie o organizacji, o programie, o wartości artystycznej „festynu”. Obrońcy PiSu, reagujący alergicznie na każdy objaw niesubordynacji w wykonaniu opozycji, natychmiast mnie zakrzyczą. Ale do rzeczy, droga prawico, przewodnia siła narodu, prowadząca nas do pełnej szczęśliwości. Na początek pochwalę polski kościół katolicki, bo ich odpusty organizowane przy kościołach, czy też cmentarzach, więcej radości wnoszą niż nasz ponoć świecki festyn. Nie spotkałem się z sytuacją, aby przy okazji odpustu, nie można było kupić lizaka, korkowca, balonika na druciku, butelki oranżady, czy też woreczka lemoniady ze słomką.

 • zzz

  Zgłoś

  - miasto świętowało 550 lecie , ludzie sie bawili , torta pojedli i wycia nie słychać
  Panie radzyniak wycie, to było słychać takich jak ty! Tylko zastanawiam się z jakiego powodu tak "wyjesz z zachwytu"?

  Dni Łukowa - Ania Dąbrowska i Boys
  Dni Parczewa - Lasy Pank
  Dni Międzyrzeca Podl. - Wilki
  Dni Lubartowa - Zakopower i Akcent z Zenkiem Martyniukiem

  A w Radzyniu i to przy okazji okrągłego jubileuszu 550-lecia R. Janowski- facet od prowadzenia teleturnieju z bardziej niż mizernym własnym repertuarem! Żenada! Jeszcze Strasburgera powinniście zaprosić, to trochę kawałów by wam opowiedział!
  Panie "jaśnie zawierzony" daj pan już spokój temu miastu ze swoim zespołem i swoimi pomysłami!!!

 • do radzyniak

  Zgłoś

  Jurkowemu elektoratowi wystarcza tort i kiełbasa i Jerzy świetnie to wyczuwa. Ludzie ambitni kładą natomiast nacisk na inwestowanie w mieście, aby w przyszłości żyło się lepiej naszym dzieciom i wnukom. Wolałbym aby uliczny żużel nie wlatywał mi przez okno do domu niż oglądać pomalowaną ścianę pałacową. Są pewne priorytety. Chyba, że parafrazując pewne stare powiedzenie Jerzy odczytuje w ten sposób: "wasze grysowo-żużlowe ulice, a nasze pałacowe kamienice". Jeżeli tak, to rozumiem radzyniak twoje potrzeby kulinarne, które w zupełności zaspakajają twe pragnienia. Pojeść, potańcować i wystarczy. Ambitny z ciebie chłop,jak pozostali z otoczenia Jerzego, pseudo pozyskiwacze środków unijnych.

 • radzyniak

  Zgłoś

  Jak tu żyć panie Kotyła - miasto świętowało 550 lecie , ludzie sie bawili , torta pojedli i wycia nie słychać

 • ciekaw

  W odpowiedzi na: radzyniak Zgłoś

  a ja się zastanawiam czy ,,OPINIE" są radzyńskie ? święto a tutaj nawet fotki nie ma . jest tylko kilku sfrustrowanych troli co im się nic nie podoba i płaczą za utraconymi stołkami.

 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: radzyniak Zgłoś

  Ależ proszę bardzo, niech Pan radzyniak sobie powyje, ile mu się spodoba, skoro Panu radzyniakowi tak wycia brakuje:)

 • Bum bum tra la la

  Zgłoś

  Nie sam sie nazwalem. Jesli zzz zaliczyl mnie w poczet glupkow, to ja go za idiote. Proste. Jesli ktos obraza, niech sie nie dziwi, ze sam bedzie obrazany. Nic skomplikowanego. Zasada wzajemnosci, stara jak swiat.

 • jan

  W odpowiedzi na: Bum bum tra la la Zgłoś

  Wyjaśniłeś i teraz każdy wie, bo gdybyś nie wyjaśnił, to nikt by nie wiedział.

 • BOLO

  Zgłoś

  BO KOTYŁA JEST CAŁY RADOSNY :):):)

 • Bum bum tra la la

  Zgłoś

  ...zzz idiota

 • jan

  W odpowiedzi na: Bum bum tra la la Zgłoś

  No i "Bum bum tra la la" się podpisał. Już wiadomo co to za jeden!

 • Bum bum tra la la

  Zgłoś

  Brawo PiS! Polityka ma byc skuteczna i efektywna. Ble, ble, ble ciamajdan jeszcze dlugo poczeka na przejecie wladzy. A mi kielbasa smakuje, po masle to skleroza tylko bierze.

 • zzz

  W odpowiedzi na: Bum bum tra la la Zgłoś

  A mi kielbasa smakuje
  Bo głupków w tym kraju nie brakuje! Ale żeby tak publicznie się przyznawać, że jest się głupkiem którego można kupić za kawałek kiełbasy wyborczej :p !

 • Przyszły senior, były przedszkolak

  Zgłoś

  Cyrk naszego drogiego Pępka Żurka ma całkiem dobrze. Olimpiada przedszkolaka, olimpiada seniora, zawody wędkarskie. Jakie tu jeszcze środowisko kupić? Może olimpiada ludzi w średnim wieku. Kolegów innej orientacji nie trzeba pozyskiwać bo równo włażą od trzech lat. To kto by tu jeszcze został? Może te pozostałości ludzi z prężnym umysłem również kupić kiełbasą z musztardą, albo jakimś medalem za zasługi dla Ojczyzny. Tyle blaszek, tablic i innych pierdół zafundowanych przez tego niedowartościowanego człowieka nikt przez ostatnie lata nie zaproponował nam na szczęście, ponieważ nasze miasto przypominałby blaszak, a nie to coś co powinno być nowoczesne. Chłopie startuj na posła. Tam nikomu nie robiłeś krzywdy tzw. namacalnej. Wstydziliśmy się za wypowiedzi, ale nie ma nic gorszego jak totalny marazm inwestycyjny. Cała kadencja i zero pozyskanych środków z Unii Europejskiej. Nie masz pomysłów i nie masz ludzi, oprócz babki w moherze, która wytrenowała cię w zwycięskiej konkurencji.

 • Syn narodu stadionowego

  Zgłoś

  Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!! Trybuna główna się powoli sypie nie ma nawet zadaszenia a co dopiero mowa o sztucznym boisku treningowym.

 • do Kuby

  W odpowiedzi na: Syn narodu stadionowego Zgłoś

  Miasto zrobiło trybunę dla kibiców przyjezdnych drużyn , przejdż sie na stadion i zobacz zamiast cały czas krytykować , rusz **** i poszukaj sponsorów bo miasto i tak porządnie finansuje Orlęta .

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin