Nie mam nic przeciwko obchodom jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski, chociaż nie był to chrzest żadnej Polski, bo jej wówczas nie było. Ochrzcił się Mieszko, bo chciał się ożenić, a homoseksualistą nie był i potem siłą narzucił nową wiarę swoim poddanym, choć ich także trudno tak nazwać.

 

Sesje samorządowe, naukowe i popularnonaukowe, konkursy, wystawy, happeningi, gry terenowe, Przegląd Pieśni Ojczyźnianych, modły – to wszystko nie budzi sprzeciwu, jest potrzebne budującym Państwo Kościelne.

Jednak każda głupota ma swoje granice, bo oto w centrum miasta, na Placu nomen omen Wolności, pojawiła się wystawa zatytułowana „Stop Dewiacji”. Zaprezentowane w niej cztery pokaźnych rozmiarów banery przedstawiają rzekome fakty dotyczące skutków praktyk homoseksualnych.

 

Spotkałem już jednego głupka, który publicznie wyrażał pogląd, że orientacja seksualna to choroba. Nie sądziłem jednak, że jest to przekonanie powszechne, ponieważ wiadomo, że homoseksualizm to zjawisko obecne w dziejach od zarania jej dziejów, zatem od czasów prehistorycznych, po współczesne, które dowodzą, że inna niż hetero skłonność schorzeniem żadnym nie jest i nigdy nie była, a obecnie nie jest większa aniżeli kiedykolwiek, jeno została nagłośniona przez tzw. normalnych. Piszę tak zwanych celowo, ponieważ oni z normalnością nie mają nic wspólnego.

 

Nie rozumiem homoseksualistów, ani ich nie popieram – powiem więcej – nawet się nimi trochę brzydzę, jednak nigdy bym się nie ośmielił kwestionować ludzkiego prawa do inności, która w żadnym wypadku ani chorobą, ani nawet dewiacją zwana pod żadnym pozorem być nie może.

Podobno owa kuriozalna ekspozycja „Stop Dewiacji” pokazuje prawdę, którą lobby LGBT chce ocenzurować. Ocenzurować? To można uczynić wyłącznie z treściami szkodliwymi. Komunizm, nazizm, stalinizm, ale inność, do której prawo przyznają nawet niektórzy hierarchowie z Biskupem Watykanu na czele?

 

Ocenzurujmy więc nieco: „Byłam narażona na jawne czynności seksualne – pisze autorka plakatu zilustrowanego wózeczkiem dziecięcym ozdobionym gustownymi balonikami. Wśród tych – jak to nazywa czynności wymienia sodomię, seks grupowy, pornografie, a nawet – o zgrozo – nagość! A jak by chciała? W butach i fufajce? Z tego dzieci nie będzie, mimo 500+.

 

Na kolejnym rollapie sugestia, że homoseksualizm przyspiesza zgony i to przed 65 rokiem życia. Ilustracja – krzyże cmentarne. A co nie przyspiesza? Mógłbym wymienić ze 30 przyczyn, ale mi się nie chce. Powiem tylko, że Jerzy Waldorff dożył sędziwego wieku – pewnie mu to służyło. A z rzeczy, które prowadza do śmierci z pewnością należy bezdenna głupota ludzka powodująca alkoholizm, narkomanię, jazdę po pijaku i całą masę czynów włącznie z organizacją podobnych wystaw i tytułowanie ich słowem z użyciem „dewiacja”.

 

Ale już autentyczne horrendum spotykamy w tekście mówiącym, że homoseksualizm jest odpowiedzialny za pedofilię. To już nie prowokacja ze strony dzieci, brak rodziny, gender i tego typu wymysły sług naszego pasterstwa? No i ilustracja: wyuzdany półnagi osobnik w towarzystwie plączącego półnagiego chłopca nie zdradzającego żadnego zadowolenia. Stanu cywilnego starego zbereźnika nie podano, ale nie wygląda na żołnierza.

 

Ostatnia antyreklama „dewiacji” homoseksualnej dotyczy przestępczości, która „była” (a nie jest?) powodem zabójstw. Z grubej rury, tylko zabójstwa są w większości dokonywane przez heteroseksualistów i tego dowodzić nie ma potrzeby. Ale ten rysunek… skutych kajdanami rąk – zapewne jakiegoś homoseksualisty – mordercy. Takie ręce przynajmniej nie są wstanie dokonać przestępstwa, zawłaszcza czynności seksualnych na maluczkich przez szczególnie tych, którzy – przynajmniej teoretycznie nie mają dostępności do żon, bo przebywają w wojsku, w więzieniach i innych instytucjach zarezerwowanych wyłącznie dla mężczyzn.

 

Wystawa będzie eksponowana na przez kolejne 2 tygodnie, to się dowiedzą, którzy nie wiedzą.

 

Andrzej Kotyła

 • Antek Policmajster

  Podziwiam mojego wodza Kaczora Cojones. Wierzę że donosi swojego zdeformowanego kota i go urodzi. No i ochrzci oczywiście. No i pochowa oczywiście. Oczywiście że i zapłaci kumplowi Rydzolowi według jego cennika. Żyjemy w porąbanym kraju porąbanych pisiorów. Ale to się zmieni. Szybko się zmieni. Przyznaję się że to ja kupiłem pół mózgu bezmózgowego Antka za 1 dolara od Egipcjan.

  8 Lubię
 • Maryjan

  Każdy miłośnik koni z Janowa powinien skierować swoją miłość do tropiciela homoseksualistów albo poszukiwacza satanistów wśród kobiet z Lublina:) Pracowali razem dlatego pewnie te same poglądy.

  4 Lubię
 • do pisiorów

  Obrażacie w Polsce niemal wszystkie środowiska. Ludzie myślący inaczej są przez was bezczelnie wyśmiewani i jeszcze chcecie żeby was za to chwalić? Chyba wam całkowicie odwaliła palma.

  14 Lubię
 • Andrej

  Tematy związane z LGBT, aborcją, religią w szkołach czy sporami historycznymi, w istocie trzeciorzędne często urastają do rangi kluczowych. Rzuca je się ludziom, by się nawzajem pozagryzali. I zapomnieli o sprawach ważnych i najważniejszych. Dzięki temu przeciętny obywatel, nie zajmujący się na co dzień akademickimi dysputami o wyższości idealizmu nad racjonalizmem i odwrotnie a martwiący się o zawartość garnka zapomina o pustym żołądku, braku mieszkania czy pracy. I oto chodzi. A lewica tak zażarcie broniąca dziś praw człowieka w zakresie "okolic" jakoś zapomniała o innych prawach człowieka i uchwaliła eksmisję ludzi na bruk, także z powodów ekonomicznych. O czym mało już dziś ludzi wie. Przez co wyprodukowali tysiące bezdomnych, w tym matek z dziećmi. Później ustawę "cywilizowano". Ale krzywd, które wyrządzono już się nie cofnie.

  1 Lubię
 • do Opinii

  Szanowni państwo , zastanawiam sie czy już jak nakręcicie sie na maksa na burmistrza i PIS nie boicie sie że u nas też znajdzie sie taki Cyba co to w Łodzi zamordował jednego człowieka a drugiego ciężko ranił . Może czas wyluzować . Dobrze , że chociaż usunęliście ten wulgarny wpis , który mnie po prostu zszokował .

  4 Lubię
 • Andrej

  Co tu się dzieje? Trzeciorzędny temat, a uczestnicy forum zaczynają się nawzajem wyzywać...I nawet pan Andrzej innych głupkami nazywa....Panie Andrzeju, Pan trzyma poziom. Chociaż Pan.

  2 Lubię
 • Bolo

  Ależ na tej wystawie nie są ukazane " rzekome " fakty ale prawdziwe !!!!!!!!! Warto pójść i poczytać . Piękna pogoda - czas na spacer .

  5 Lubię
 • do Obserwator

  Jeden z tych mężczyzn robi to w podskokach, przysiadach i na orientację:) Drugi trzyma go w szachu a trzeci historycznie:)

  12 Lubię
 • Obserwator

  Zgadzam się z burmistrzem, że dał zgodę na tę wystawę, bo jak widzę te setki mężczyzn, którzy włażą mu bez wazeliny w cztery litery, to mamy w mieście największe skupisko homoseksualistów w całej Polsce. Dobrze, że zauważył ten problem i chce mu jakoś zaradzić. Jeszcze dziś wyślę mu 15 tysięcy e-maili wsparcia.

  18 Lubię
 • zpr

  W odpowiedzi na: Obserwator

  Brawo, brawo , jeszcze raz brawo!!!

  7 Lubię
 • 16 minuta

  http://vod.tvp.pl/27030704/12102016

  2 Lubię
 • przekręty

  W odpowiedzi na: 16 minuta

  sprawa głośna, jestem ciekawa zakończenia
  może tygodnik opinie coś w tej sprawie napisze?

  2 Lubię
 • kibol

  Obejrzałem w TVN występ pewnego żałosnego człowieczka i nie mogłem uwierzyć, że był szczęśliwy ze swojej głupoty i chamstwa. Nawet uwierzył, że świetnie wypadł w telewizji. Jedni nie lubią homo i poganek, inni nie lubią durniów i oszołomów, ale ich nie piętnują, pomimo ich wyraźnej choroby.

  18 Lubię
 • ksiądz

  Panie Jerzy proszę nie obrażać mnie i wielu moich kolegów. Nie czujemy się chorzy.

  19 Lubię
 • Rębek bogobojny?

  Przecież w PiS są wszyscy bogobojni bo im klechy są potrzebni do wyborów. W Radzyniu ta obłuda wylewała się z ambon przy każdych wyborach do sejmu czy do samorządu. Dzięki takiej propagandzie pisiory znaleźli sobie sposób na życie. Nic nie robić, kłapać tak jak powie "zniekształcony płód"l prezesik. Oglądałem występ Rembeki (tak prezes przedstawił w Radzyniu tegoż pana) w TVN. Nie można być człowiekiem głębokiej wiary i jednocześnie obrażać w sposób nienawistny innych (poganki, chorzy homoseksualiści). Rębek jest najgorszym burmistrzem w dziejach Radzynia który z każdym dniem sprawia że wstyd się przyznać że pochodzę z Radzynia. Muszę szybko się tłumaczyć że nigdy na tego typa nie głosowałem. Takie są fakty. Dwa lata propagandy i tylko propagandy a poza tym totalna nieudolność w kierowaniu miastem. Szkoda że nie wygrał Kotwica lub Dzięga bo takiego dziadostwa jak teraz jeszcze nie było. Odejdź waść i wstydu oszczędź.

  20 Lubię
 • cd...

  Opętania nie da się krytykować. Ono w pewnym momencie zbiera swoje żniwo w sposób przerażający. Szkoda, że nie dociera to do uczestników rekolekcji we wsi w gminie Radzyń. Mój pseudonim to Ślepiec.

  22 Lubię
 • do MIX, nie autor tekstu

  Nie będę cię obrażał, żeś głupi, albo że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Ale tak na chłodno zastanów się o czym ty piszesz. Żyję w Radzyniu mnóstwo lat. Mogę nawet powiedzieć, że jestem tym życiem zmęczony. Tu się urodziłem i nigdy w tym mieście nie widziałem aprobaty dla homoseksualistów, pedofilów, morderców i kobiet, które zaszły w ciążę ale zapragnęły aborcji, czyli śmierci swojego dziecka. Wyborcy Rębka w dużej mierze nie znają się na polityce, dlatego widzą w nim bogobojnego wyznawcę wiary, który walczy z wrogiem tejże wiary. Pytanie kim jest wróg. Dlaczego zwolennicy PiS ciągle mówią, że trzeba walczyć ze złem, a jednocześnie tego zła nie umieją dookreślić, czyli nazwać po imieniu. Może czas panowie i panie wrócić do starych czasów i sprzedawać siebie nawzajem. Małemu Jarkaczowi przecież o to chodzi. Sam się wychował na donoszeniu. Jego uczniowie z Radzynia również na tym bazowali. Teraz są wkurzeni, że ktoś ma czelność ich krytykować. Ja nie chcę krytykować opętania.

  23 Lubię
 • powiatowy

  Uważam , że redaktor nie zachował bezstronności w tym artykule . Po pierwsze - inicjatorem obchodów rocznicy Chrztu Polski było starostwo , pan starosta powołał komitet obchodów , do którego dołączyli burmistrz i wójt oraz ksiądz dziekan Wiszniewski. Pomysłodawcą zaś był pan Pietras . Dziękuję za te uroczystości .

  5 Lubię
 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: powiatowy

  W żadnym miejscu nie napisałem o tym, kto był inicjatorem, a kto "tylko" dołączył, kto był pomysłodawcą, etc. Napisałem, komu jest to potrzebne i tyle. Mam prawo tak sądzić, jak sądzę, i dedykuję to stwierdzenie wszystkim wycierającym sobie buzię frazesem o wolności wyrażania poglądów, w tym urzędowi miasta, który w oparciu o tę zasadę udzielił zgody na zainstalowanie wystawy nt. "dewiacji", a na pytanie, czy zgodziłby się na inne wystawy - milczy. Ma prawo milczeć - jest wolność wyrażania poglądów.

  22 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: Andrzej Kotyła

  a na pytanie, czy zgodziłby się na inne wystawy - milczy.
  No i jest Pan w błędzie Panie Andrzeju! W wywiadzie udzielonym TVN "jaśnie zawierzony" wyraźnie powiedział, że na wystawę pokazującą homoseksualizm odwrotnie do tej przez niego popieranej by nie zezwolił :p !
  Swoją droga wyjątkowo ciekawa postawa i wiedza "jaśnie zawierzonego". Wszystkie autorytety lekarskie i organizacje zajmujące się zdrowiem od dawna nie uznają homoseksualizmu za chorobę, ale "jaśnie zawierzony" jak najbardziej :p:p:p

  12 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: Andrzej Kotyła

  " napisałem , komu jest to potrzebne "- niech pan nie udaje neutralnego , jest pan po prostu antypisowski . Mam prawo tak sądzić i sądzę.:):):):):):):):)

  4 Lubię
 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: do przedmówcy

  Ależ w kwestii mojego antypisizmu ma pan(ni) stuprocentową rację!!! Jednak nie ma to nic do rzeczy w sprawie, o która się spieramy. Kończę, albowiem spór z panem(nią) ma charakter niekonklyuzywny.

  21 Lubię
 • do autora

  W odpowiedzi na: Andrzej Kotyła

  otóż ma wiele do rzeczy - musiał pan bardzo lawirować , żeby nie podpaść głównemu organizatorowi tj. staroście a jednocześnie wcisnąć tekst o budujących państwo kościelne . No nie wyszło .

  5 Lubię
 • MIX

  Żyjemy podobno w kraju, w którym jest wolność wyrażania myśli i poglądów, więc nie rozumiem skąd ten szum. Jeżeli środowiska LGBT mogą organizować tzw. "marsze równości" eksponując swoją odmienność, prezentując obleśnych transwestytów w damskich ciachach, obściskujących się facetów i inne "nowoczesne" trendy, to czy grupy o odmiennych poglądach mają być cicho? Być może forma i treść tej instalacji są trochę na wyrost ale chodzi o osiągnięciu efektu w postaci wstrząsu u ludzi ją oglądających. Dewiacja w swej definicji jest postępowaniem niezgodnym z przyjętymi w danej społeczności normami i wartościami. Na szczęście na dzień dzisiejszy w naszym kraju homoseksualizm nie jest normą i mamy prawo protestować przeciw takim postawom. Dziwię się, autorowi, że głupkiem nazywa kogoś, kto homoseksualizm nazwał chorobą. Jest to określenie nieeleganckie i chamskie wręcz, świadczące o jego złej woli i tendencyjności pomimo deklarowanej niechęci do homoseksualistów.

  1 Lubię
 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: MIX

  Homoseksualizm był uważany przez środowiska lekarskie za chorobę psychiczną aż do 1991 roku, kiedy to wykreślono ją z rejestru zaburzeń psychicznych. Jednak mimo tego, że oficjalne stanowisko uległo zmianie, nie zmieniła się świadomość niektórych ludzi, dla których nadal homoseksualizm jest odchyleniem od normy. Tych właśnie ludzi nazywam głupkami i zdania nie zmienię, chociaż zgadzam się, że jest to określenie nieeleganckie, a nawet chamskie, jednak, czy "świadczące o złej woli i tendencyjności?" - można dyskutować. Z całą pewnością jest to określenie adekwatne.

  20 Lubię
 • Mix

  W odpowiedzi na: Andrzej Kotyła

  A według Pana homoseksualizm nie jest odchyleniem od normy? Uważa Pan takie zachowania za normalne? Pewne rzeczy trzeba nazywać po imieniu . Pisząc, że brzydzi się Pan homoseksualistami stoi Pan w rozkroku nazywając głupkami tych, którym się to nie podoba. Jak ktoś ma problem ze swoja orientacją to niech zachowa to dla siebie. A społeczeństwo (zwłaszcza dzieci) powinno być chronione przed tą falą. I jak pisał klasyk: " Kto z kim przestaje, takim się staje, na długo to w każdej jednej głowie zostaje" Panie redaktorze. Jeżeli brak jest argumentów to najprościej nazwać kogoś głupkiem w przeświadczeniu, że to słowo załatwia wszystko. Jestem ciekaw czy byłby Pan szczęśliwy, gdyby Pana dziecko (o ile Pan posiada) któregoś dnia wyznało, że ma inną orientację. Może wtedy przyszła by refleksja, że można było próbować temu przeciwdziałać. Poza tym wątpliwe jest aby był Pan uprawniony do stwierdzania co Pan Bóg wybacza a co nie.

  0 Lubię
 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: Mix

  Właściwie to "zzz" dosyć sprawnie mnie wyręczył w odpowiedzi - te już nieco mnie nużą - ale jeszcze raz spróbuję zostać właściwie zrozumiany. Proszę ma miłość wszelką czytać ze zrozumieniem! Nie stoję w żadnym rozkroku. Piszę wprost, że homoseksualizm nie podoba mi się, ale nie zamierzam z nim walczyć, ponieważ przede wszystkim nie uważam go za chorobę i tylko (tylko!!!) tak twierdzących nazywam głupkami. A nie tych, którym się to nie podoba. A gdyby moje dziecko, które kocham, a nie "posiadam" wyznało, że ma inną orientację? Musiałbym to zaakceptować, bo temu nie da się "przeciwdziałać". Temu nie da się przeciwdziałać, tak jak leworęczności, etc. czytaj "zzz". Zaś teologiczne dywagacje, do czego jestem uprawniony odpuść Pan sobie - to jest tytuł, który w poetyce felietonu spełnia określoną funkcję. Oczywiste jest, że nie uzurpuję sobie prawa do określania, co Pan Bóg wybacza, a czego nie, choć mam nadzieję, że Panu wybaczy mieszankę zacietrzewienia z bezmyślnością.

  10 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: Mix

  A według Pana homoseksualizm nie jest odchyleniem od normy?
  Jest odchyleniem od normy. I co niby z tego ma wynikać? Takim samym odchyleniem do normy są ludzie leworęczni, jąkający się czy daltoniści. Oni się z tym rodzą podobnie jak ci ze skłonnościami homoseksualnymi. Wszystkich odbiegających od normy będziesz piętnował?
  Dlatego, że ktoś się urodził z takimi, a nie innymi skłonnościami, to trzeba wzbudzać do niego nienawiść i szerzyć o nim kłamstwa jak na tej pseudo wystawie?
  A w końcu dlaczego jakaś grupa idiotów stojących za ta wystawą zmusza innych do tłumaczenia dzieciom co to jest sodomia czy sadomasochizm? To co jest tam wypisane nie przeszkadza ci???

  6 Lubię
 • Mix

  W odpowiedzi na: zzz

  A czy przyjemnie jest tłumaczyć dziecku dlaczego dwóch panów idzie trzymając się za rękę? Albo dlaczego koleżanka ma dwie mamusie? A leworęczni czy daltoniści nie wychodzą na ulicę trąbiąc o swojej przypadłości jak to ma miejsce w przypadku środowisk LGBT, które organizują się w rozmaite grupy i stowarzyszenia. Jest akcja to i jest reakcja. Homoseksualizm był jest i będzie i tego nie zmienimy, bo świat nigdy nie był i nie będzie idealny. Nie może być zgody jednak na propagowanie treści homoseksualnych i udawanie że jest to OK. I niestety czasami cel uświęca środki.

  0 Lubię
 • do autora

  oglądając zdjęcia z obchodów rocznicy Chrztu Polski to widać również: starostę Kotwicę , wicestarostę Gila , marszałka Sosnowskiego , bibliotekarza Sławeckiego ....... to oni też budują, jak to ujął autor , Państwo Kościelne ?????????????????? Wydaje mi sie , że te obchody to był pomysł starostwa , od imprez tam jest pan Sozoniuk { teść radnego miejskiego Jakubowskiego }

  7 Lubię
 • Igor

  W odpowiedzi na: do autora

  Nawet jeżeli teść miałby inne poglądy od zięcia (chociaż w tym przypadku - wątpię) to pisanie o tym w komentarzu to czyste chamstwo!!!

  5 Lubię
 • do przedmówcy

  W odpowiedzi na: Igor

  ja tylko napisałem o inicjatorach obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski , a wszystko zaczęło sie w starostwie .

  4 Lubię
 • che che

  coś nie po myśli redakcji wychodzi sondaż Opinii :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

  8 Lubię
 • oyche doniz

  W odpowiedzi na: che che

  może to sprawka bojówki Pissowskiej hehe :)

  8 Lubię
 • Marta poganka-matka trójki dzieci

  Cieszy mnie, że widzimy wszyscy jak za lisim uśmiechem, składaniem rąk i opowieściami jakim to jest się katolikiem kryje się inny człowiek, który ma pogardę dla wszystkich , którzy nie liżą mu czterech liter. Niech się dalej pogrąża a MY obserwujmy jak opada mu obłudna maska.

  27 Lubię
 • radzyniak

  W odpowiedzi na: Marta poganka-matka trójki dzieci

  Bezbożnico do spowiedzi - " nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu "

  3 Lubię
 • do Jurkowego lizusa

  W odpowiedzi na: radzyniak

  Nigdy nie nazywaj prawdy fałszywym świadectwem. Ten kto nagminne obraża kobiety nie zasługuje na traktowanie go jak bliźniego.

  11 Lubię
 • czesław

  "Szkoda czasu i atłasu". Światły autor wie zapewne kto, komu, i przy jakiej okazji to powiedział. Tyle w temacie.

  0 Lubię
 • Andrzej Kotyła

  W odpowiedzi na: czesław

  Wiedziałem, ale zapomniałem. Światłość "czesława" mnie oślepiła. Jednak paralela całkowicie chybiona, ponieważ słowa monarchy dotyczyły lichego panegiryku dostarczonego mu przez jakiegoś wierszokletę, który swoje wypociny spisał na szlachetnym materiale. Mój tekst natomiast pochwałą nie jest - wręcz przeciwnie. Mógłbym doradzić pogłębienie wykształcenia, jednak nie uczynię tego. Nie można pogłębić czegoś, co nie istnieje. Kolejnej repliki nie będzie, albowiem pretekstu do dialogu brak.

  23 Lubię
 • nick

  Tytul jak ulal
  lpasuje do autora

  4 Lubię
 • Zyga

  Czekam z niecierpliwością jak poganie i cały ten drugi sort odkurzą domowe taczki i wyjadą z nimi na miasto. Tej głupoty jest już nadmiar i ciągłego obrażania ludzi przez tego ....(tutaj każdy może sobie ulżyć po swojemu) człowieka głębokiej wiary. Pytanie wiary w kogo?

  23 Lubię
 • do dafne, nie autor artykułu

  Pozjadanie wszystkich rozumów i tych bez rozumu to obecnie domena PiS. Nie podobają mi się tęczowe marsze, ale te rzekomo katolickie np. ku chwale żołnierzy wyklętych są równie szalone. Jedni krzyczą won od moich mówiąc delikatnie intymnych części ciała, a drudzy w imię Boga, wolności i honoru chcą wieszać wyimaginowanych wrogów na drzewach. Komuniści wymarli, to ich miejsce zastępują syjoniści. Kto głosi te hasła po jednej i drugiej stronie? Niedojrzałe szczeniaki, którymi manipulują chore na umyśle staruchy przy pomocy cynicznych klakierów, których z kolei sprzedajne dupska trzeszczą za przysłowiową złotówkę. Żyjemy obecnie w przykrym kraju przykrych ludzi, ale historia pokazała wielokrotnie, że za lata pokoju i spokoju trzeba zawsze słono zapłacić. Oby mój scenariusz się nigdy nie sprawdził.

  29 Lubię
 • dafne

  Fakt, że homoseksualizm był od zarania dziejów nie dowodzi, że był normą społeczną. Wszelakie dewiacje i choroby są stare jak świat - jedni z nimi się rodzą, inni nabywają. Skoro pedofilia jest dewiacją, to homoseksualizm jest nią także, tylko w tych pokręconych czasach środowiska LGBT wmówiły niektórym osobom, że to norma. Pewnie łatwiej im z tym żyć, niż z piętnem inności. Ale gdyby tak było to Pan Bóg stworzyłby dwóch facetów, albo dwie babki. Skoro jednak stworzył kobietę i mężczyznę to znaczy, że inne układy normą nie są. Co do wystawy - to wolny kraj, a konstytucja gwarantuje wolność wyrażania swoich poglądów. Można się nie zgadzać, ale warto je szanować. Po co od razu obśmiewać? Wydaje się Panu, że pozjadał wszystkie rozumy i wszystko wie najlepiej?

  2 Lubię
 • Igor

  W odpowiedzi na: dafne

  Oczywiście, że warto szanować czyjeś poglądy - dlatego jeżeli ktoś ma inne, nie należy tego piętnować!!!

  1 Lubię
 • Serce

  W odpowiedzi na: dafne

  To tobie się wydaje, że pozjadałaś wszystkie rozumy, a okazuje się że tylko pozjadałaś, bo nie rozróżniasz homoseksualizmu od pedofilii. Do szkoły, a potem głos zabieraj w sprawie, o której nie masz pojęcia.

  6 Lubię
 • Andrzej Kotyla

  W odpowiedzi na: dafne

  Unikam komentowania własnych tekstów i polemizowania z ich krytykami. Jeśli jednak ktoś wypisuje bzdury, wykazując szczyty niezrozumienia, muszę się odezwać. Nigdzie nie napisałem, że homoseksualizm (obecny w życiu ludzkości od czasów przedpiśmiennych, czyli od prehistorii) był normą. On po prostu był, tak jak były inne zjawiska, które mogą się komuś nie spodobać, np. fanatyzm i obłuda. Co więcej: napisałem, że nie rozumiem gejów, ich zachowania, a nawet się nimi brzydzę, dodam tylko: dlatego, że to budzi moje poczucie estetyki. Bóg nie stworzył wyłącznie faceta i babki. Bóg w swej doskonałości stworzył jednych i drugich oraz dał im wybór, to dlaczego człowiek kwestionuje decyzje Boga. W imię Boga? I jeszcze jedno: absolutnie nie wydaje mi się, ze pozjadałem wszystkie rozumy i ze wiem wszystko najlepiej, co więcej - im jestem starszy, tym bardziej wydaje mi się, że rozumiem i wiem coraz mniej. Jednak rozsądek od głupoty i ślepego fanatyzmu razem z obłudą rozróżniam dosyć sprawnie.

  31 Lubię
 • ja

  W odpowiedzi na: Andrzej Kotyla

  ostatnie zdanie świadczy o autorze całkiem coś innego , nie chciałby wiedzieć co o nim myśli wielu radzyniaków .

  6 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: ja

  Uważasz, że większość radzyniaków to głupi i obłudni fanatycy? Interesująca teza :p!

  24 Lubię
 • a ty pisior kużwa

  jednego zdania po polsku nie umiesz sklecić:)

  22 Lubię
 • kużwa

  czas leczyć nogi bo na głowę bo niestety na głowę niestety za późno

  6 Lubię
 • Geronimo

  Znajdźcie sobie drodzy Państwo ulotkę wyborczą Rębka i zweryfikujcie z rzeczywistością. Jerzy lubi krytykować innych to i ja zasmakuję tego miodu. Może w tej ulotce powinno być napisane: w momencie gdy zostanę burmistrzem obiecuję w okresie kadencji wybudować sto postumentów o znaczeniu religijnym, stu biskupom nadać tytuł umiłowanego dla miasta Radzynia, odsłonić sto tablic pamiątkowych, zwieźć 100 podróżników i rozrzucić 100 kamieni, po stu psach sprzątnąć odchody, przywieźć jednego prezydenta ale za to 100 razy, obrazić 100 poganek po stokroć, wychłostać na Placu Wolności stu homoseksualistów, w 100 a nie w 300 obronić ziemię radzyńską przed gwałtami ze strony barbarzyńców, 100 razy zawiadomić mieszkańców że na nic nie ma pieniędzy a w między czasie 100 razy wydać je na głupoty nikomu niepotrzebne. Ukończona szkoła dała zawód administratywisty. Tam faktycznie nie było przedmiotu o gospodarce podobnie jak u Kaczyńskiego dlatego obraz Radzynia niczym nie różni się od obrazu Polski.

  36 Lubię
 • jak Kuba Bogu

  Tytuł to zapewne samokrytyka autora

  7 Lubię
 • Igor

  W odpowiedzi na: jak Kuba Bogu

  Ale FIDEL jeszcze żyje i ma się dobrze!!!

  0 Lubię
 • amoże...

  http://natemat.pl/191759,bunt-pogan-czyli-czarny-protest-w-radzyniu-podlaskim-oto-miasto-zawierzone-jezusowi-perelka-polski-pis-w-pi

  1 Lubię
 • Marek

  Tym miastem administruje czwarty proboszcz tylko bez sutanny dlatego nadal będziemy traktowani jak zaścianek a radzynianie będą wyśmiewani na każdym kroku. Kobiety które urodziły dzieci będą pogankami bo chcą być wolne. Dzieci z in vitro będą mordercami swoich sióstr i braciszków itd. a głupota będzie zalewała Radzyń jak wodospad Niagara.

  43 Lubię
 • wścibski

  A jaka wystawa byłaby miła oku takiemu artyście jak pan redaktor ?:):):):)

  7 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: wścibski

  Taka wystawiona przez ONR i tych "od wyklętych". Jakie to szczęści, że teraz wynieśli się do Terespola :p:D:D:D!!!

  29 Lubię
 • Igor

  W odpowiedzi na: zzz

  A tam jest jakaś dobra drużyna piłkarska?

  1 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin