ogloszenia

W Radzyniu Podlaskim, zawierzonym przez burmistrza z PiS mieście, w którym od dawna zdaje się być słyszalny tylko jeden, prawy i sprawiedliwy głos, wczoraj przed budynkiem sądu pojawiła się setka ludzi. Starszych, młodszych, dzieci. Pojawili się bez specjalnej nadziei na zmianę biegu wydarzeń, które tysiące ludzi w całym kraju wyprowadziły na ulice, ale z jednym przekonaniem – musimy pokazać, że nie ma naszej zgody.

 

Nie ma zgody na rujnowanie trójpodziału władzy, nie ma zgody na nocne forsowanie ustaw mających wpływ na nasze życie, nie ma zgody na łamanie zasad demokracji. Sto osób to niewiele, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że w o wiele większej Białej Podlaskiej demonstrowała taka sama liczba – zmienia się optyka. Zmienia się również, kiedy widzi się ludzi stojących po drugiej stronie ulicy, którzy po kilkunastu minutach obserwowania demonstracji przechodzą przez tę ulicę i dołączają do manifestujących. Bo to była manifestacja, spokojna, bez zbyt wielu wielkich słów i gestów. Manifestacja pierwsza od dawna i chyba nie ostatnia.

 

Na samym jej początku pojawił się gorący zwolennik obecnie rządzącej partii, który kilkuosobową wówczas grupkę chciał wysłać na targ „bo cyrk to jest tam”, ale po jakimś czasie i po nadejściu kolejnych uczestników demonstracji oddalił się godnie w sobie znanym kierunku. Może na targ? A może do domu? W końcu on i wielu podobnie myślących, mając świadomość, że jego wybrańcy rządzą niepodzielnie i bez problemu wprowadzają kolejne zmiany w Polsce, może spać spokojnie. Ale... czy na pewno?

 

Walka, która dziś toczy się w naszym kraju nie dotyczy PiS-u. Nie dotyczy PO, Nowoczesnej, Kukiz'15, PSL czy jakiejkolwiek innej partii. Ona dotyczy nas – razem i każdego z osobna, bo to my, „zdradzieckie mordy” i „Polki i Polacy”, drugi i pierwszy sort, możemy pewnego dnia stanąć przed obliczem sądu. I rzecz jasna najłatwiej jest teraz krzyknąć, że reformy sądów boją się ci, którzy boją się uczciwości i prawdy. Można pokrzyczeć też coś o oderwanych od koryta i trzecim lub czwartym pokoleniu zdrajców. Można twierdzić, że polskie sądy spotka teraz samo dobro, bo sędziów KRS będą w końcu wybierali politycy, których z kolei wybrał suweren. Demokratycznie. Można wynosić pod niebiosa łaskawość prezesa, który zezwolił swoim ludziom na przyjęcie kosmetycznych poprawek prezydenta, które miały równie kosmetycznie poprawić jego wizerunek. Można stwierdzić, że to nieważne, że prezydent będzie mógł wybierać sędziów tak naprawdę wyłącznie wskazanych przez ministra sprawiedliwości, bo przecież to Duda i Ziobro, nasi ludzie, nad którymi czuwa prezes, więc się dogadają i będzie jak być powinno. Tyle tylko, że trzeba przy tym wyłączyć ten maleńki obszar mózgu, który odpowiada za ostrzeganie przed niebezpieczeństwem.

 

Zamknijcie oczy Drodzy Zwolennicy PiS i wyobraźcie sobie, że kiedyś, może nie przy następnych wyborach, może dopiero za kilka lat, może nawet kilkanaście, władzę w tym kraju przejmie ktoś inny. Zupełnie inny, zupełnie „nie wasz”. Liczycie na to, że wspaniałomyślnie zrzeknie się stworzonych przez PiS przepięknych narzędzi totalnej kontroli? Że – kimkolwiek będzie – odda sądy, trybunał, prokuraturę, publiczne media i wiele, wiele innych sznureczków, którymi będzie mógł pociągać? Pociągać rzecz jasna dla dobra państwa, ale... tym razem w wydaniu, który pasuje jego zwolennikom, nie Wam? Czy możecie sobie wyobrazić, że kiedyś staniecie przed sędzią wybranym głosami polityków, na których Wy nie zagłosowalibyście nigdy w życiu? A to jest właśnie, Drodzy Zwolennicy PiS – przyszłość. I ona nastąpi, nawet jeśli Polska na całe lata zmieni ustrój na do złudzenia przypominający ten, z którym przecież tak usilnie walczyliście.

 

Habenula – tak nazwali naukowcy badaną wciąż cząsteczkę mózgu, która sprawia, że wyczuwamy instynktownie zagrożenie. Podobno ma tylko 3 mm średnicy. Nic dziwnego, że w wielu głowach mogła się zgubić.

 

Magdalena Krawczyk

 • mecenas

  Zgłoś

  Radzyń znany jest z kolesiostwa w sądach - to i nic dziwnego, że broni się przed zmianami

 • pajacu!

  W odpowiedzi na: mecenas Zgłoś

  Rzucasz puste oskarżenia, to podaj przykłady, donieś właściwym organom. Taki z ciebie mecenas jak z koziej d**y trąba! Nikt nie broni się przed zmianami, tylko przestrzega przed barbarzyństwem szykowanego zawłaszczenia niezawisłości sądów i wprowadzenia dyktatury po**ba.

 • Trybunek

  Zgłoś

  Chcemy zadaszone trybuny na Stadionie Miejskim!

 • widz

  W odpowiedzi na: Trybunek Zgłoś

  To sobie wybuduj. Mnie nie potrzebne.
  Dopiero jest co oglądać . Trampkarzy .

 • do rencista

  Zgłoś

  Nie dziw się elitom, którzy na swoje wykształcenie oraz dzieci wydali miliony. Wiesz po co? Zapragnęli mądrości dla siebie i dzieci, których pragnęli bez 500 złotowego banknotu. Nie chcieli aby mały szalony człowieczek myślał za nich i ich dzieci. Niby dlaczego państwo ma przeżyć życie za mnie i narzuconych mi reguł. Mały Jarek, który nie mógł dorosnąć, ponieważ w trudnych chwilach swój czas spędzał pod pierzyną wyzywa ludzi od złodziei, ale sam zapomniał jak z bratem w młodości ukradł księżyc. Czy gdyby ksiądz Popiełuszko żył w dzisiejszych czasach, powiedziałby - nie ma sprawy, wszystko jest okey. Myślę, że zło zauważa się w każdym momencie i w każdym czasie. Dużo tu wpisów o kościele. Spójrzmy na radzyńskich proboszczów. Mierni, ale wierni. Biorą udział w tej chorej grze "Alleluja i do przodu Jurek, ku chwale wspólnych interesów" (czyt. ewangelizacji miasta Radzyń Podlaski). Szkoda, że ludzie są leniwi i nie chcą poznać mechanizmów manipulacji, tak dla własnego dobra. Ojciec Rycyk.

 • rencista

  Zgłoś

  POpłuczyny i POmyje takie mam skojarzenie z waszym sprzeciwem na propozycje naprawy państwa, koryto odsówa się od was i to tak boli.

 • Saracen

  W odpowiedzi na: rencista Zgłoś

  Lepiwj się ODSUŃ od komentowania, idź do szkoły, tam cię języka polskiego nauczą.

 • jakos tak

  Zgłoś

  Moi kochani "przyjaźni" z pisu. Popatrzcie na swojego guru, na spokojnie bez jeśli was na to oczywiście stać. człowiek który zupełnie jest nieporadny życiowo, nie ma konta bankowego, prawa jazdy, rodziny, nie robi zakupów. Nie robi zupełnie nic pilnowany przez stado goryli. A rządzi dość dużym narodem. Czy on zna życie? A na marginesie czy nie przypomina kilku ciemnych typów z tragicznej historii. Nie warto sie obudzić i pomyśleć własnym mózgiem. Przecież tu o przyszłość chodzi was, waszych dzieci jeśli je macie a jak nie to miec będziecie.
  Ps. Mnie osobiście to martwi postawa hierarchów kościelnych, ich milczenie. Smute ? A jak sie mają ich nauki?

 • Stream

  Zgłoś

  Młody zdolny z jedynie słusznej partii = awans na najwyższe stanowiska w ciągu kilku miesięcy należy się jak psu buda.:o

 • Magda Zołocińska

  Zgłoś

  Skoro sądy były niesprawiedliwe i zostaną umorzone ich kadencje, to naturalnym krokiem jest powszechna amnestia i anulowanie niesprawiedliwych wyroków?!!!!

 • Psychaitra

  Zgłoś

  Stygmatyzacja dokonywana przez kaczyńskiego może stanowić niepożądany skutek diagnozy psychiatrycznej lub psychologicznej, polegający na klasyfikowaniu ludzi według procedury zero-jedynkowej. Źródłem negatywnego myślenia o jednostce może być osobowość diagnosty, jego wcześniejsze kontakty z osobami z danej grupy i oficjalne stereotypy.

 • Ktoś

  Zgłoś

  Ja tylko zapytam czy ktoś z piszących tu komentarze oraz sam wspaniały autor felietonu potrudził się na stronę sejmu i przeczytał choć pobieżnie projekty ustaw o których tak dyskutujecie? A czy wiecie, że w Holandii z której pochodzi najczęściej straszący Polskę polityk unijny jest bardzo, bardzo podobne rozwiązanie. Piszecie o "pisuarach" z różnymi epitetami. Ale to chyba wy jesteście najbardziej zmanipulowaną częścią społeczeństwa przez lewackie media. Według części polityków i mediów jeżeli wyborów nie wygrywa PO i jej podobni to automatycznie nie ma już demokracji. Ten komentarz usłyszałem z ust jednego z Waszych ulubionych polityków już dwa dni po ogłoszeniu wyborów. Dodam jeszcze, ze jeżeli ktoś chce dokonać w kraju zamachu stanu (i to za pomocą ulicy) to jest to totalna opozycja. Jest to chore. Tak Panie autorze to jest pokrzykiwanie "elit" oderwanych od korytka.

 • Saracen

  W odpowiedzi na: Ktoś Zgłoś

  W tej ustawie nie ma słowa na temat zmian organizacji pracy sądów, są tylko przepisy pozwalające zmienić obecnych sędziów na pisowskich. Od razu widać, że ty ustaw nie czytałeś, no chyba że nie zrozumiałeś.

 • zzz

  W odpowiedzi na: Ktoś Zgłoś

  Piszecie o "pisuarach" z różnymi epitetami. Ale to chyba wy jesteście najbardziej zmanipulowaną częścią społeczeństwa
  Ty przez "pisuarów" na pewno.
  Pomijając o jakie ustawy chodzi i czy ktoś je zna czy nie. Odpowiedz czy ktoś o czystych intencjach będzie przepychał cały proces legislacyjny nocami i w takim tempie jak to robią "pisuary"? Czy będzie odrzucał jednym głosowaniem wszystkie poprawki opozycji tylko dlatego, że są opozycji?
  Taki proces uchwalania prawa już znamy! Dotyczył Trybunału Konstytucyjnego. Czy Trybunał działa czy jest atrapą, która przyklepie wszystko co zaproponuje rząd i uchwali parlament? Jednemu z tych "pożal się boże" sędziów Trybunału nawet chlapnęło się, że Trybunał jest agendą rządową!
  Także przestań te swoje mądrości prawić, bo tylko się ośmieszasz rzekomy przeciwniku PiS-u! Chcesz żyć w dyktaturze to droga wolba na Białoruś i do Rosji! Zabierz jeszcze swoich kumpli "pisuarów"

 • Ktoś

  W odpowiedzi na: zzz Zgłoś

  Słuchaj Panie Zzz tym się różnimy, że staram się zawsze nawet jeżeli mam inne zdanie to nikogo nie obrażam epitetami. Jak wiesz bo zawsze moje wypowiedzi komentujesz czasami przyznaję i rację. Tak tryb uchwalania był skandaliczny. Co do pozostałych kwestii aferę z TK zaczęło PO. Skończył PIS. I tyle. SN w podobny sposób powołują parlamentu wielu państw uznawanych za demokratyczne. Więc co za problem. Poczytaj sobie o SN Holandii! Opozycja w Sejmie jest beznadziejna praktycznie jej nie ma. Osobami takimi jak Szczerba czy Petru sami sobie wystawiają opinię. Nie prawię swoich mądrości tylko wyrażam swoją opinię ta jak Ty.

 • zzz

  W odpowiedzi na: Ktoś Zgłoś

  Widzę, że jesteś bardzo czuły na epitety. Jedyny, którego użyłem dotyczył moich "ulubieńców" "pisuarów"! Ale Ty się przecież do nich nie zaliczasz, więc w czym problem :p ?
  Wracając do meritum.Ciszę się, że zgadzasz się w kwestii trybu uchwalania ustaw. Oczywiście, że PO przegięło wybierając sędziów "na zapas". Ale to nie usprawiedliwia "pisuarów", którzy z Trybunału zrobili sobie przystawkę!
  System holenderski mnie nie interesuje. Wolałbym amerykański czyli sędzia pełni swoją funkcję dokąd mu zdrowie pozwala.
  I interesuje mnie proponowany obecnie system polski. Sąd Najwyższy uzależniony od Ministra Sprawiedliwości, a ten od prezesa partii, to wiesz co to jest? To PRL-bis!

 • Ktoś

  W odpowiedzi na: zzz Zgłoś

  Co do epitetów to nie było do Ciebie Zzz tylko wypowiedzi na tym forum ogólnie. Co do systemu amerykańskiego to tam też bardzo duży wpływ na wybór sędziów mają prezydent i Kongres. Co do dożywotnich funkcji to może bez przesady. Tak samo jak u nas w kraju z imunitetami dla tak wielu osób. I jeszcze jedna uwaga. Znajdź sobie program PO z 2011r (prawię niezrealizowany) i ich projekt zmian w TK i sądach. Prawie wypisz wymaluj to co robi teraz PiS. Nie chciałem wierzyć jak usłyszałem o tym w radio. Poszukałem w Internecie i to jednak prawda. Na koniec zawsze to powtarzam że PO i PiS to jedno i to samo. PO działało w białych rękawiczkach a PiS idzie po najmniejszej linii oporu. To ich tylko różni.

 • Hi.hi.hi

  W odpowiedzi na: Ktoś Zgłoś

  PISowcy działają jak dobrze prosperujący za komuny PGR , stadko się rozrasta , koryt przybywa , a pasza za budżetowe bo pola nie ma kto uprawiać :)

 • Elka

  Zgłoś

  Szeregowi posłowie Pis_u to wyłącznie maszynka do głosowania. Jedynie młody Rzepecki wyłamuje się z tego reżimu ale i jego intencje mogą być tylko chwytem marketingowym. Nie wierzę, że w PiS-ie są dobrzy ludzie . Fanatycy są na ogół mierni ale wierni!!

 • Starszy Pan

  Zgłoś

  Takiego chamstwa i lekceważenia Narodu jak długo żyję to nie widziałem. Prędzej czy później pisowskie rządy się skończą wtedy TS będzie miał co robić Miło będzie na to patrzeć

 • Ktoś

  W odpowiedzi na: Starszy Pan Zgłoś

  To posłuchaj sobie nagrań od Sowy. Obejrzyj prowadzenie Sejmu przez Marszałka Niesiołowskiego! Nie wiem jak inteligentntni ludzie po tym co mówią U Sowy mogą popierać PO i im podobnych.

 • Taurus

  Zgłoś

  Pis to porażka ,trzeba być ciemnym jak Pis ,aby nie widzieć co się dzieje. Czeka nas wszystko co najgorsze -co zresztą już jest wdrażane w życie .Zero inteligencji i tolerancji drugiego człowieka -niby ludzi wykształconych.

 • Ulka

  W odpowiedzi na: Taurus Zgłoś

  Głosowałam na PiS, ale nie przypuszczałem nawet, że taki zamach stanu zrobią! Wstyd mi za siebie. Jarek oszukaleś mnie i wielu innych?!!

 • Kalisus

  Zgłoś

  Zrozumcie pisowcy że na was głosowało tylko 18% uprawnionych Polaków. Cała reszta nie zgadza się z tym co robicie z tym krajem. Zadni komuniści , esbecy, zdrajcy !!! No chyba że mowa o piotrowiczu, kryże , jasińskim i wielu innych komunistów z pzpr w szeregach pis !!! Na ulice wychodzą POLSCY PATRIOCI zdolni do poniesienia wszelkich konsekwencji dla dobra Polski. Nie zatrzymacie już tego !

 • Sara

  W odpowiedzi na: Kalisus Zgłoś

  Kiedy zmiana nazwy na Kaczystańską Republikę Ludowo-Demokratyczną?:)

 • Jaki

  Zgłoś

  Juz nigdy ani ja ani moja rodzina nie zaglosujemy na PiS !!!

 • Daria

  Zgłoś

  pisowskie "porządki' to jest ...totalna pomyłka. Co ten Kaczyński wyprawia i po co?:o

 • Zdziwiony

  Zgłoś

  A zdziwiony dlatego ponieważ uważałem że Polacy potrafią myśleć. Jak można nie widzieć konsekwencji działań PIS-u. Sama nazwa jest kłamstwem , gdzie w działaniach tej partii widać prawo i sprawiedliwość. Ktoś już to powiedział ja powtórzę , czas się obudzić.

 • Henryk i

  Zgłoś

  Popieram pis!!! Brawo za konsekwentnosc! Koniec z wciaganiem kolezkow na stanowiska... Niech poslowie wiekszoscia wybieraja... To jest demokracja!!!!

 • Skoczek

  W odpowiedzi na: Henryk i Zgłoś

  A SKOK to afera podwórkowa czy miliardowa? :)

 • Śmiech na sali

  W odpowiedzi na: Henryk i Zgłoś

  Gdyby wam Jarosław zawsze dziewica powiedział ze ziemia jest plaska tez byście wierzyli ?????

 • lol

  Zgłoś

  brawo PIS , tę reformę zapowiadali przed wyborami i ją realizują . Poprzednicy przez 8 lat nic nie robili w tym temacie bo sądy im sprzyjały :)

 • do ciebie durniu

  W odpowiedzi na: lol Zgłoś

  Zapowiadali reformę sądownictwa, owszem, tego nikt nie kwestionuje, tak, jak konieczności reform. Jednak nic nie mówili o upolitycznieniu sądów, o wywaleniu wszystkich sędziów SN, tak, jak nic nie mówili o zawłaszczeniu Trybunału Konstytucyjnego, mediów, zrujnowaniu edukacji, rozdawnictwie budżetu... Wtedy nikt by ich nie wybrał, ale - jak napisano powyżej - wyginą od własnej broni, bo u nich habenula nie działa z powodu nieobecności w ich mózgach.

 • do ciebie ...

  W odpowiedzi na: do ciebie durniu Zgłoś

  Jak Trybunał zawłaszczyła PO i nawet przed czasem dobrali sobie sędziów czy też władze TVP były z PO to wtedy było dobrze i oczywiście zgodnie z prawem , jesteś po prostu hipokrytą. W programie PIS miało likwidację gimnazjów , reformę sądownictwa , powrót do poprzedniego wieku emerytalnego i na to umówił sie z wyborcami

 • Egon

  W odpowiedzi na: do ciebie ... Zgłoś

  Zapomnieli domknąć superprokuratora Piotrowicza.:)

 • lol

  W odpowiedzi na: do ciebie durniu Zgłoś

  sam jesteś dureń , czyżby ci PIS emeryturkę obniżył ?:):):)

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Radzyń Podlaski

Redaktor prowadzący - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

Biała Podlaska

Redaktor prowadzący - Marcin Kozarski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-825

Parczew

Redaktor prowadzący - Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpraca:

Małgorzata Brodowska (dziennikarz)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin