17 września 2017 r. na stuleciu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Branicy posłany przez wielu do parlamentu retor nowego stulecia objawił zasłuchanym rycerzom świętego Floriana:

 

Tutaj jechaliśmy, dotarliśmy znużeni, w ciemnościach przemierzając dalekie kilometry, bo rano Wola Osowińska, później Radzyń, później Międzyrzec – 30-lecie scholi w parafii św. Mikołaja, by później dotrzeć na krańce Rzeczypospolitej do Terespola na 320-lecie urodzin miasta i z powrotem cofnąć się tutaj, gdzie te z tyłu iluminacje, świetlne gwiazdy branickie ściągają wszystkich turystów i przybyszów z dalekich krajów. Prosto z Terespola trzeba było się tu cofnąć, by zobaczyć, pokłonić się tak dzielnym ludziom, którzy swoją ciężką, trudną, intensywną pracą budują polską tradycję w oparciu o polskie wartości, o wszystkie te dzieła, które stworzyła przed wieloma latami straż ogniowa, dzisiaj OSP w Branicy.

 

Cieszymy się, że obok tak zasłużonych, dzielnych strażaków są też małe strażaki, tak, jak ten tu kolega mały, dzielny, przebrany za małego strażaka, którego zapraszamy tu do nas na scenę, żeby z nami chwilę stanął. Niech go tu jego dowódca wprowadzi po tych właśnie schodach, ażebyśmy mogli go jeszcze raz (bo pewnie się pokazywał, jak posła nie było), ale teraz pokaże się posłowi z bliska, bo poseł ma już słaby wzrok i musi zobaczyć z bliska.

 

I szanowni Państwo, cieszę się, pan wójt Wiesław Mazurek w tak pięknym mundurze. Jak tak się zastanawiam… (tu i Tadeusz w mundurze, i wszyscy druhowie w mundurach). Zastanawiam się, żeby może uszyć dla mnie taki cienki jakiś – dla takiego chudego strażaka mundur i może ja bym się gdzieś przyjął do straży?

Nie wiem, czy sikawką bym umiał operować, czy umiałbym dobrze wam pomagać, ale myślę, że po jakimś szkoleniu z motopompy, czy z czegoś po prostu takiego, co się wam przydaje w waszej pracy. Czy mógłbym się do czegoś może przydać…

 

Na razie przydaję się do tego, żeby wam poprawić humor, żeby przede wszystkim złożyć wam najserdeczniejsze życzenia. Raz jeszcze panu wójtowi i wszystkim współpracownikom z panią przewodniczącą, piękną panią Anią (mam nadzieję, że męża nie ma) salwa śmiechu – serdecznie podziękować i pogratulować inicjatyw stulecia. To się rzadko, proszę Państwa, zdarza. Dlatego na stulecie małemu strażakowi (zanim przekażemy tutaj takiego małego gościńca panu prezesowi), to chciałbym przekazać taką specjalną książkę dla małego strażaka z okazji dzisiejszego jubileuszu za to, że tak świetnie reprezentuje dzisiejszą uroczystość. Proszę bardzo! – do matki poza mikrofonem: Jak mu na imię? Aleksander! Aleksander Wspaniały! O! Aż jakieś iluminacje zagrały, aż jakieś ognie się pojawiły z tyłu! I dla mamusi – proszę bardzo – za to, że tak pięknie strażaka ubrała. Dziękujemy – wspaniali rodzice, proszę tu z nami zostać!

I druhu prezesie, proszę bardzo, niech ten likier orzeźwi was, niech podtrzymuje wasze siły witalne i sprawia, że będziecie dalej, odpowiednio naoliwieni, mogli używać swoich sprzętów – i tych prywatnych, i tych tutaj – strażackich.

Jeszcze, korzystając, że pan wójt i że pan prezes i Państwo z tak pięknym Aleksandrem, chciałbym przede wszystkim pogratulować miejscowości, że doczekała się stulecia, bo to mało jest takich jednostek, które obchodzą takie jubileusze.

Rozmawialiśmy przed chwilą, że na 95 lecie była piękna pogoda, teraz troszeczkę jest chłodniej, ale ci najwytrwalsi, ci najaktywniejsi są tutaj. I jak siedziałem tam sobie z tyłu i rozmawiałem z druhami… pytam się – czy już pojedliście? Bo tu u wójta zawsze, jak człowiek przyjedzie z dalekiej podróży, to zawsze kromkę chleba dostanie… A więc mówią, że jeszcze czekają, więc ja już nie będę przedłużał.

Panie wójcie, dziękujemy, panie prezesie, wszystkiego dobrego, następnych stu lat!

Do zobaczenia! A małego strażaka zapraszamy do sejmu, żeby sprawdził, czy tam wszystkie są zabezpieczenia przeciwpożarowe na dobrym poziomie, do zobaczenia, dzięki…

 

Czytelniku drogi i miły! Jeśli dotarłeś do tego miejsca, to jesteś silny, jesteś wielki! Ja, po wysłuchaniu tej mowy i zapisaniu jej w mozole słowo w słowo, nie mam już siły na komentarz, bo każde zdanie i każde słowo tej błazenady prosi się o to, ale ciekawsze podkreśliłem ze względu na ich swoisty urok językowy i intelektualny. Może ktoś mnie wspomoże w komentarzach? Pomóżcie! Dużo potrafię, ale tu nie poradzę! Poza tym… nie będę się znęcał, bo słabych nie biję, a od silniejszych stronię. Jedno tylko mam ostrzeżenie – nie wnikaj Czytelniku zbyt głęboko w ten potok niedorzeczności, nie brnij w tę krynicę pseudomądrości, nie skacz do tej wody z wodolejstwa powstałej – tam płycizna – stracisz twarz, skręcisz kręgosłup, a jedno i drugie może Ci się jeszcze przydać, gdy mistrzowie pustosłowia odejdą w niepamięć.

 

Andrzej Kotyła

 • lola

  kazdy wie ze on gada glupoty czasem ciezko powstrzynqc sie od smiechu powinien zatrudnic sie w kabare

  2 Lubię
 • Oportunista

  W odpowiedzi na: lola

  Więc zróbmy cos. Niech go odwołają skoro się nie nadaje. Bierze państwowe pieniądze.

  2 Lubię
 • Do Magdalena

  Może skorzystam z Pani rady. Skontaktuję się w sprawie afery SKOKów, która kosztuje nas 5 mld. Ciekawe czy wystąpi o komisję śledczą.

  5 Lubię
 • Mariusz

  W odpowiedzi na: Do Magdalena

  To prawda on nic nie robi dla miasta. Ma gdzieś ludzi. Tylko wszystko na pokaz. Te festyny również. Wielu ludzi okłamał i oszukał. Po co nam taki poseł który wyrywa młode łaski na stanowisko a normalnych ludzi ma gdzieś.

  2 Lubię
 • Mariusz

  W odpowiedzi na: Mariusz

  Dziwnym trafem siedziba firmy jego siostry Easyexpo jest pod tym samym adresem co biuro poselskie... a on sam ciagle jest w gabinecie stomatologicznym

  2 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: Do Magdalena

  Służę pomocą i rada. Mam nadzieje, ze Pan się miłe zaskoczy.

  0 Lubię
 • Piotr

  W odpowiedzi na: Magdalena

  Poseł duszek to straszny kłamca , wykorzystuje innych ludzi, i w dodatku prowadzi działalność gospodarcza myśląc ze ludzie się nie zczaja.

  1 Lubię
 • Do Magdalena

  Wyjaśniła mi Pani, dziękuję. To już wolę jak Pani pisze, że jest sympatyczny i chętnie ze mną porozmawia i rozwieje moje wątpliwości.

  2 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: Do Magdalena

  Owszem jest sympatyczny i otwarty na innych ludzi. Jeżeli ma Pan jakiś nurtujący problem to może lepiej, abym Pan skontaktował się z Panem Posłem, niż ze mną. Pan poseł ma na względzie problemy naszego regionu i się nimi zajmuje. To ze nie jest to nagłaśniane w prasie, nie oznacza, ze jest bierny

  0 Lubię
 • Do Magdalena

  A może wreszcie Pani napisze co takiego zrobił Pan Poseł Duszek, że ja mam mu zaufać. Wiem, że jeżdzi na dożynki i inne festyny, ale konkretnie co zrobił. Co zrobili inni parlamentarzyści z naszego regionu. Jesteśmy w 20 najbiedniejszych regionów unii. Uważa Pani, że Poseł rozwieje moje wątpliwości w sprawie zatrudniania bez konkursów. Tu nie ma wątpliwości, to nie jest etyczne, to nie jest prawo i sprawiedliwość. Pisze Pani, że potrzeba wiary w ludzi. Ja taką wiarę mam, ale nie w ludzi PiS-u, bo tu wiarę już straciłem.

  2 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: Do Magdalena

  Uczynił wiele dobrego. Ale nie wszyscy wszystko wiesza. Prosze poczytać chociażby interpelacje Pana posła

  0 Lubię
 • Do Magdalena

  Szanowna Pani ja nie jestem prawnikiem i nie mam wiedzy w tym zakresie dlatego robię w życiu to na czym się znam. Mam szczęście bo moja praca to jest to co mnie pasjonuje i to co kocham. W przeciwieństwie do wielu innych nie zabieram się za to na czym się nie znam. Chcę jedynie Polski sprawiedliwej, bez partyjnych układów, takiej gdzie przynależność partyjna nie decyduje o karierze i posadach. Obecnie jestem zawiedziony. I przyznam się Pani głosowałem na PiS, czuję się oszukany.

  3 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: Do Magdalena

  Pan Poseł jest osoba naprawdę sympatyczna. I z pewnością się z Panem porozmawia i rozwieje Pańskie wątpliwości. Więcej wiary w ludzi.

  0 Lubię
 • Do Magdalena

  "Zamiast posługiwać się kalumniami, może warto odrzucić uprzedzenia i zacząć robić coś wspólnie dla dobra lokalnej społeczności?" Gdzie w moich wypowiedziach zauważyła Pani te kalumnie. Bardziej jest to charakterystyczne dla Pani. Jeśli chce Pani być adwokatem Pana Posła, to proszę uważniej czytać. Zgadzam się, że należy coś robić wspólnie dla lokalnej społeczności. Przykłady które podałem i można je mnożyć z naszego miasta (Biała Podlaska) pokazują, że dla PiS "wspólnie" to zabezpieczenie swoich osobistych potrzeb. Życie społeczne powinno charakteryzować się jasnymi kryteriami, a te kryteria powinny wynikać z prawa uchwalanego przez Parlament. Dlatego jeszcze raz powtarzam, że jest to główne zadanie Posłów. Jak wskazuje się na układy to Szanowna Pani nazywa to marudzeniem. Brawo.

  2 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: Do Magdalena

  Ależ proszę Pana czytam Pańskie posty z ogromnym skupieniem i nie uważam, ze również Pan poseł zasługuje na szacunek. Widza Państwo bardzo łatwo kogoś podsumować i skrytykować na forum. Trudniej w rzeczywistości

  0 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: Do Magdalena

  To niechże Pan weźmie udział w tym procesie legislacyjnym, Pan również jest częścią społeczeństwa.

  0 Lubię
 • Do Magdalena

  Szanowna Pani widzę, że brakuje już Pani argumentów. To ciągłe pisanie: "Proszę zatem jeśli ma Pan problem o zgłoszenie swoich uwag Panu posłowi, ja nie jestem ku temu władna i jestem osobą prywatną. Skoro zauważa Pan konieczność wprowadzenia zmian to proszę się zgłosić do Pana posła", albo "Nie można wszystkiego cedować na Posła, który wprawdzie jest przedstawicielem Narodu, ale najpierw członkowie tego Narodu muszą mu przedstawić swoje oczekiwania" Już był taki jeden co mówił: pomożecie, pomożemy. To też jest ciekawe:" Niech się Pan również włączy w działania na rzecz Pana społeczności". A skąd Pani wie co ja robię. Szanowna Pani, to właśnie z działalności na rzecz tej społeczności wynikają moje spostrzeżenia. Bo u nas liczy się tylko przynależność partyjna i układy. Ale to Posłowi nie przeszkadza.

  3 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: Do Magdalena

  Nie brakuję mi argumentów, wręcz przeciwnie. Nie rozumiem takiego marudzenia i bezpodstawnej krytyki Pana posła. To jeżeli jest Pan działaczem lokalnym to powinien Pan w takim razie podjąć współpracę z Panem posłem. Dlaczego zamiast jednoczyć się to Polacy wolą krytykę? Zamiast budować mosty, budują mury. To niech Pan skonfrontuje swoje spostrzeżenia z Panem posłem, a ręczę Panu ta współpraca będzie owocna. Zamiast posługiwać się kalumniami, może warto odrzucić uprzedzenia i zacząć robić coś wspólnie dla dobra lokalnej społeczności?

  1 Lubię
 • Do Magdalena

  "Jestem prawnikiem i mogę Panu poręczyć, że nawet samo pojęcie sprawiedliwości ma charakter ocenny i relewantny. To co dla Pana jest sprawiedliwe, niekonieczne przyniesie korzyści innym osobom". Tak Pan pisze, rozumiem więc, że praca bez konkursu dla radnego PiS, o którą ubiega się ponad 300 osób to jest dla Pana sprawiedliwe. Muszę Pana zmartwić, dla mnie to nie jest sprawiedliwe. Ma Pan rację, niekoniecznie taka sprawiedliwość dobrej zmiany przynosi korzyści tym 300 osobom, które ubiegały się o pracę przystępując do konkursu. Może Poseł tym się zajmie.

  2 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: Do Magdalena

  Nie jestem Panem, tylko Panią :) Nie jestem w stanie zweryfikować procedury konkursowej i nie będę się tym zajmowała, gdyż nie jestem do tego władna. Jeżeli zauważył Pan jakieś nadużycia to proszę wskazać wątpliwości Panu posłowi. Nie mówię o sprawiedliwości tzw. dobrej zmiany, ale o szeroko rozumianej sprawiedliwości. W zły sposób interpretuje Pan moje słowa. Proszę zatem jeśli ma Pan problem o zgłoszenie swoich uwag Panu posłowi, ja nie jestem ku temu władna i jestem osobą prywatną. Skoro zauważa Pan konieczność wprowadzenia zmian to proszę się zgłosić do Pana posła.

  1 Lubię
 • Do Magdalena

  Rozumiem poseł jest od akcji charytatywnych, a od tworzenia prawa są zespoły legislacyjne. Dziękuję za wyjaśnienie.
  Odnośnie bezrobocia to jak Pan wyjaśnia dzięki zatrudnianiu aparatu PiS bez konkursów (przykład Dariusz Litwiniuk) to ono spada.

  3 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: Do Magdalena

  Szanowny Panie jedno nie wyklucza drugiego. Poseł ma dosyć szerokie kompetencje. Jestem prawnikiem i mogę Panu poręczyć, że nawet samo pojęcie sprawiedliwości ma charakter ocenny i relewantny. To co dla Pana jest sprawiedliwe, niekonieczne przyniesie korzyści innym osobom. Także zamiast przejawiać skłonności do malkonentyzmu polecam się włączyć w życie naszej lokalnej społeczności. I przejawić jakąś inicjatywę, zapewne Pan poseł jest otwarty na wszelką współpracę i proponowane przez Pana zmiany. Nie można podchodzić do ludzi z takim uprzedzeniem, ani dać się zwieść pozorom. Myśl globalnie i działaj lokalnie. Pozdrawiam i życzę wszystkim tu z Państwa więcej optymizmu. Nie można wszystkiego cedować na Posła, który wprawdzie jest przedstawicielem Narodu, ale najpierw członkowie tego Narodu muszą mu przedstawić swoje oczekiwania. Także zachęcam Pana do zrobienia tego. Niech się Pan również włączy w działania na rzecz Pana społeczności

  1 Lubię
 • Do Magdalena

  Poseł nie jest od akcji charytatywnych. Poseł jest od tworzenia prawa, takiego prawa, które będzie sprawiedliwe dla wszystkich i pozwoli funkcjonować na równych zasadach. W Siedlcach jest agencja rozwoju miasta, a w Białej Podlaskiej stworzono agencję rozwoju PiS. W Siedlcach bezrobocie wynosi w granicach 6%, a w Białej Podlaskiej 11%. W Białej Podlaskiej PiS ma się dobrze i posłowie również. To jest właśnie dobra zmiana.

  3 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: Do Magdalena

  Projekty ustaw przygotowują zespoły legislacyjne składające się z legislatorów, czyli wysoce wyspecjalizowanych prawników. Posłowie również posiadają inicjatywę ustawodawczą, jednakże w praktyce sami nie piszą ustaw. Potrzebna jest tu wiedza prawnicza. Zatem jeżeli ma Pan jakieś ciekawe pomysły dotyczące zmian legislacyjnych to nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby Pan tego typu koncepcję zgłosił Panu posłowi. Jeżeli ma Pan projektowany przez siebie program zmiany to bez obaw może Pan tego typu proponowaną przez Pana zmianę przedstawić posłowi.

  A odnośnie bezrobocia widoczny jest jego spadek, ze względu na zatrudnienie obcych nacji, takich jak m.in. Ukraińcy.

  1 Lubię
 • do pani Magdaleny

  To niech pomaga, droga Pani, tylko błagam - niech nie przemawia publicznie i niech nie będzie żartobliwy, bo to mu nijak nie wychodzi. Niech okazuje swą wrażliwość "twarzą w twarz". A konkretów u Pani nadal brak.

  5 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: do pani Magdaleny

  A więc jeżeli chce Pan konkretów to proszę bardzo: Pan poseł angażuje się w liczne akcje charytatywne i jak przystało na altruistę nie zabiega o rozgłos. Czy zawsze jest czymś dobrym medialny afisz? Wtedy ludzie posądziliby go o manipulację faktami. Uważam więc, że raz szklanka jest do połowy pusta, a raz pełna. I zachowanie danej osoby nawet te moralnie dobre może zostać zinterpretowane na niekorzyść danej osoby. Natura ludzka jest przewrotna. Utensyliami polityka są zatem mowa i altruizm. Pan Poseł spełnia predyspozycje do bycia politykiem, proszę prześledzić jego karierę polityczną.

  1 Lubię
 • Obserwator

  Wiesław wie co robi. Zaprasza słabszych intelektualnie od siebie, żeby na ich tle dobrze wypaść. Spryciula, wręcz lisek chytrusek.

  3 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: Obserwator

  A skąd Pan wie jaki poziom intelektualny prezentuje Pan poseł? Czy przeprowadzał Pan w stosunku Do Pana posła test IQ? Może Pan wykaże się swoim poziomem intelektualnym na forum publicznym? Z tego co widzę nie ma Pan nawet odwagi podpisać się z imienia i nazwiska.

  0 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: Magdalena

  A Pani ma odwagę, droga Pani Magdaleno jakaś?

  1 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: jan

  Stchórzył Pan niestety. Widzi Pan wszyscy są mądrzy pod warunkiem zachowania anonimowości. Jeżeli Państwo maja obiekcje to dlaczego nie skonfrontują ich z Panem posłem? Uważam, ze cały ten artykuł szkaluje dobre imię Pana posła i nijak ma się z prawda o nim samym. Życzę wszystkim więcej pogody ducha i optyzmimu na ten nowy 2018 r.

  1 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: jan

  Owszem. Nie mam sie czego obawiać. Nadal się Pan w pełni nie ujawnił. Wiec niech mi Pan niczego nie zarzuca. A równie dobrze Pan Poseł może Państwa pozwać o naruszenie dóbr osobistych.

  0 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: Magdalena

  To niech pozwie.

  1 Lubię
 • Magdalena

  Ciekawe jakby Pan rządził Panie Andrzeju, gdyby sprawował Pan mandat posła... Marcin ma wiele dystansu do siebie i świata. Jest bardzo inteligentnym i wrażliwym mężczyzna najprościej jest ocenić pozory. Czy zna go Pan osobiście ?nawet jeśli chodzi o przemówienie to każdy może mieć gorszy dzień. Wiec nie rozumiem Pańskiego linczu w stosunku do jego osoby. To przykre, ze w Polsce mamy taka kulturę hejtu. Łatwiej kogoś skrytykować niż zrobić coś pożytecznego.,

  1 Lubię
 • kazio

  W odpowiedzi na: Magdalena

  p.Magdaleno bronisz tego co się nie da obronić a wygrać można reklamą czy też pijarem jak uprawia to WSI 24.a ludzi znają sąsiedzi i mieszkańcy miasta?

  2 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: kazio

  Owszem znaja, ale każdy ma inne odczucia. A opieranie się na plotkach, pogłoskach w stylu bo słyszałem jest niemiarodajne. Czasem zna się kogoś całe życie i nadal jest obca osoba. To dobry człowiek. Więcej wiary w ludzi

  0 Lubię
 • ewa

  W odpowiedzi na: Magdalena

  A ja go poznałam kilka lat temu, rozmawiałam z nim wielokrotnie i mam wyrobione zdanie. Intelektualnie słaby, kultura osobista jeszcze gorsza.

  6 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: Magdalena

  Ale on ma gorszy dzień codziennie.

  6 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: jan

  Dlaczego Państwo uważają, ze poseł ma niski poziom intelektualny i niska kulturę osobista ? W czym to się przejawia ? Bo ja mam odmienne zdanie na ten temat

  0 Lubię
 • jan

  W odpowiedzi na: Magdalena

  A w czym to się przejawia?

  0 Lubię
 • Magdalena

  W odpowiedzi na: jan

  Pomaga wielu ludziom i to nie tylko finansowo, ale w miarę możliwości służy im pomocą. I jak się z nim rozmawia twarzą w twarz okazuje się, że to bardzo dobry i wrażliwy człowiek. Uważam, że w trakcie tego przemówienia w Branicy Pan poseł był żartobliwy po prostu.

  2 Lubię
 • po trupach do koryta

  Kto takich osiołków wybiera ,wstyd na całe województwo.

  15 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: po trupach do koryta

  Takie same osły jak on. Jak widać jest ich całkiem spore stado!

  11 Lubię
 • ziuta

  Podobno Pan Duszek kilka lata temu otworzył przewód doktorski, czy coś w tym rodzaju. Na neofilologii jakiegoś uniwerku. I to nie jest żart.

  1 Lubię
 • Gość

  A podczas mowy Pana Posła w Woli Osowińskiej myślałem, że miał kiepski dzień. A tu okazuje się, że nie tylko w Woli był kabaret...

  4 Lubię
 • Hmmm

  A może ten poseł zabrałby ten wytwór głupoty (na swoje potrzeby), czyli swoich wyborców do swojej krainy. Tam im będzie lepiej, jemu będzie cudownie, a my zdegustowani płycizną odpoczniemy na chwilę od jełopstwa pisowskiego.

  11 Lubię
 • Do jerrego

  On jest madry ona piekna coz za duet

  9 Lubię
 • jerry

  Boże i taki jest wybrańcem narodu. Ale cóż mazurek dobiera poziom do swojego . No i pięknej przewodniczącej.

  10 Lubię
 • zzz

  Poziom intelektualny Pana (p)osła Duszka jaki był łaskaw zaprezentować nie jest jeszcze najbardziej przerażający. No cóż „jakiegoś mnie panie boże stworzył takiego mnie masz”.

  Dużo bardziej przerażające jest to, że tego pana ktoś wybrał. A więc reprezentuje taki sam poziom lub jeszcze niższy. I to jest właśnie najbardziej szokujące, że taką ilość „intelektualistów” mamy w społeczeństwie.

  A tak na marginesie, to tekst wystąpienia (p)osła trzeba przesłać Kurskiemu. Może zatrudni go zamiast Pietrzaka do kolejnego Opola. Myślę, że sukces murowany .
  Panie Andrzeju powinien Pan drżeć o swoją posadę w "Opiniach" :p:D

  10 Lubię
 • Dla mnie bomba!

  Uhuuu mój faworyt znów przemówił. Bawię się przednio ! 10 na 10 ! Żartuję! 4 na 100…. Nasze elyty yntelektualne. Z własnej nieprzymuszonej woli został tu wygenerowany i oznajmiony światu straszliwy potencjał intelektualny. A tak poważnie to cóż to za tfu!rczość ?? No cóż… bywają myśli tak głębokie, że aż pogrążają autora. A jako że nie kopie się leżącego – na tym miłosiernie zakończę.
  PS. Panie Andrzeju, pisze Pan setki tekstów rocznie, stara się to robić dobrze, stara się rozwijać, czytać i umiejętnie dobierać słowa. A potem trafi się taki dzień, gdy ktoś inny przychodzi i tak lekko, od niechcenia, pozamiata.
  Kupa śmiechu. Z przewagą kupy.

  6 Lubię
 • Ktoś

  W odpowiedzi na: Dla mnie bomba!

  O kupie tylko, że gruzu słyszeliśmy na nagraniach od Sowy.

  0 Lubię
 • zzz

  W odpowiedzi na: Ktoś

  A jak tam bilbordy za 19 baniek? Tam słyszeliśmy, tu mamy realną kasę wyprowadzoną ze spółek państwowych do swoich!

  9 Lubię
 • Marek

  To jest straszne. Nie śmieszne. Ktoś tego Duszka wybrał. Więc jestem do bólu załamany, kim jest suweren?

  14 Lubię
 • wyborca PiS

  to wstyd dla PiSu ale cóż jak esio pomaga to takich mamy posłów? a kiedy esio zabrał głoś na sesji chciał bym to usłyszeć a być może dzięki p Kotyle przeczytać . czekam z niecierpliwością ale wstyd i jeszcze raz wstyd

  19 Lubię
 • RainbowCrime

  Czy to ten co ma na tablicy rejestracyjnej napisane Duch? No cóż, duch wieje, kędy chce. Poziom posła jest odzwierciedleniem poziomu elektoratu. Pewnie robił wrażenie, to go wybrali.

  15 Lubię
 • Niestrażak

  Ten biedny chłopak, przepraszam, poseł niczemu nie jest winien. On po prostu taki jest! Winni są ci, którzy go zapraszają, ale dla ...prestiżu imprezy, trzeba!
  A może się do czegoś przyda?!

  14 Lubię
 • Duch

  I straszne i śmieszne...

  7 Lubię
 • Trybunek

  Chcemy zadaszoną główną trybunę na Stadionie Miejskim!

  4 Lubię
 • Fanatyk

  Najlepsze w tej mowie bylo o pieknym mundurku wojta i o pieknej pani ani tylko gzie ta pieknosc naprawde posel traci wzrok ha ha ha

  11 Lubię
 • ANNA

  on tak zawsze bredzi, jak tylko , go gdzieś słyszałam , na jakiejkolwiek uroczystości publicznej to zawsze takie p.......e było. Ani ładu , ani składu. TRZEBA WIEDZIEĆ CO SIĘ MÓWI, A NIE MÓWIĆ CO SIĘ WIE.

  15 Lubię
 • Jacek

  głupszego tekstu jeszcze nie czytałem hahahahaha

  16 Lubię
Możliwość dodawanie komentarzy chwilowo jest wyłączona

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin