Starosta Lucjan Kotwica o kolejnych problemach związanych z wystąpieniem ASF, tym razem w gminie Komarówka, odwołaniu przetargu na budowę warsztatów przy ZSP, sytuacji na radzyńskim rynku pracy i o możliwych scenariuszach w zbliżających się wyborach samorządowych.

 

Czas na rozmowę

 • Kraśnik 2018

  Zgłoś

  jeden z najbiedniejszych regionów Polski miejscem konwencji upadającej partii jakie to wymowne ? zięć z Parczewa to striptiz na mównicy uprawiał ? w telewizjach pokazywali jak się zaczynał rozbierać? co było dalej?

 • Jerzy

  W odpowiedzi na: Kraśnik 2018 Zgłoś

  Ale ci PiSda.

 • ale numer,ale jaja

  Zgłoś

  ZSL ma ratować Stefcio Mirabelka ,Misio Krogulec i Jacek Von nieniecki pasażer ?

 • Zbyszek

  Zgłoś

  Pan Zawada to bardzo mierny radny miejski a jeszcze gorszy dyrektor szpitala.Nie ma żadnej wizji rozwoju szpitala , otacza się tylko kolesiami.Brońcie nas przed takim burmistrzem

 • pielęgniarz

  W odpowiedzi na: Zbyszek Zgłoś

  Z tego wpisu widać, że masz pojęcie o zarządzaniu szpitalem jak świnia o gwiazdach. Jak jesteś tępy to się najpierw naostrz a potem dopiero pisz.

 • do Zbyszka

  W odpowiedzi na: Zbyszek Zgłoś

  Nie martw się. Zabierze że sobą Zielnika i będzie ok.

 • zzz

  W odpowiedzi na: Zbyszek Zgłoś

  Pan Zawada to bardzo mierny radny miejski
  Wskaż mi lepszego radnego od Pana Zawady.
  Każdy nowy burmistrz będzie lepszy pd obecnego "jaśnie zawierzonego". Ten to dopiero miał wizje rozwoju miasta. Miało przybyć miejsc pracy dzięki SSE. Pomysłów na zagospodarowanie pałacu było mnóstwo. Muzea, szkoły muzyczne II stopnia, siedziba orkiestry kameralnej, bryczki w parku i gondole na stawie. No cuda obiecywał ... ... ... ale jako kandydat na burmistrza. A jak to wygląda teraz jak jest tym burmistrzem? Każdy widzi- pałac to pustostan, na utrzymanie którego trzeba żebrać o pieniądze i tak naprawdę nikt nie wie po co!

  A kolesiami "jaśnie zawierzony" wcale się nie otacza :p:p:p !

 • pacjent

  W odpowiedzi na: zzz Zgłoś

  sąsiedzi dostają a u nas ? http://www.dziennikwschodni.pl/leczna/szesc-szpitali-z-pieniadzmi-na-modernizacje-sor-dwa-nowe-miejsca-nocnej-pomocy-lekarskiej-w-lublinie,n,1000212195.html --------- chwalą ale za co?

 • mimaszka

  Zgłoś

  ZSL do wora .wór do jeziora !!!

 • do jasia i mimaszki

  W odpowiedzi na: mimaszka Zgłoś

  Oczywiście tak po katolicku, przed napisaniem komentarza pomodliliście się i poprosiliście o natchnienie Ducha Świętego. Bo "Prawicowi" mają to do siebie, że szczególnie mocno kochają bliźniego. No i jeszcze w "zawierzonym mieście" nie ma hejtu.

 • Maria

  Zgłoś

  Jeśli samorządami i najważniejszymi instytucjami instytucjami w mieście i powiecie zarządzają mądrzy wyważeni ludzie, którzy wiedzą że są dla ludzi to mimo trudności żyje nam się łatwiej. Tacy którzy wiedzą gdzie jest miejsce na wiarę i politykę, a nie robią konferencję z okazji Trzech Króli. Dlatego dla mnie kandydatury zarówno Pana Kotwicy jak i Zawady napawają mnie wielkim optymizmem. Ich systematyczna praca i szacunek dla ludzi daje nadzieję, że w powiecie będzie jeszcze lepiej, a w mieście normalne rządy a nie tylko igrzyska albo jasełka......

 • jaś

  W odpowiedzi na: Maria Zgłoś

  CHA,cha, cha? piszcie dalej zieone c....y naljepiej jak z się normalnie dostaniecie do parlamentu POnoć młodzież na domówach takie toasty wznosi i to jest modne o Sopotu do Zakopca

 • Maria

  W odpowiedzi na: jaś Zgłoś

  Stwórca jak chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum. Widać tego już doświadczyłeś. Sprawy miasta i powiatu są na tyle poważne, że trzeba zachować odrobinę rozsądku i powagi nawet na forum. Dzisiaj spad śnieg i może dlatego na tym forum objawił się taki bałwan jak ty.

 • Janina

  Zgłoś

  Za mało Pana w mediach Panie Lucjanie, szkoda!

 • Roman

  Zgłoś

  Aż miło posłuchać wyważonego merytorycznego włodarza powiatu. Niestety tego rozsądku spokoju szacunku dla innych w mieście się nie słyszy. Aż trudno porównywać rozsądek i umiar z fantazją obietnic składanych przez burmistrza. Z jednej strony to szkoda, że nie został Pan Lucjan burmistrzem, z drugiej zaś to dobrze, że został Starostą, bo nie wiem co by było ze szpitalem gdyby nie odważna i ryzykowna decyzja o odwołaniu poprzedniego dyrektora szpitala. Powierzenie zarządzania Panu Zawadzie, który trudnymi decyzjami doprowadził do stabilnego funkcjonowania szpital też jest zasługą Pana Kotwicy. (Ja wiem, że jeszcze wiele brakuje do zadowolenia z funkcjonowania szpitala - ale to zarządzanie gwarantuje jego sprawne funkcjonowanie). Moim życzeniem jest, aby wszyscy, którzy obejmują funkcje ze społecznego wyboru byli w swym zachowaniu i decyzjach tak wyważeni i realnie myślący jak nasz obecny Starosta, za którego kolejną kadencję trzymam kciuki.
  Tak trzymać Panie Starosto. Pozdrawiam.

 • ryś

  Zgłoś

  Panie Lucjanie twoim rywalem na fotel starosty będzie Niebrzegowski z Ulana .

 • Mat

  Zgłoś

  Obejrzałem całość. Pierwsza obserwacja, cos nie tak z obrazem, jakas dziwna smuga wokół rozmawiajacych osob.
  W poprzednich nagraniach tego nie bylo.
  Co do samej rozmowy duzo faktów, dużo liczb, procedur, twarde dane.
  Szczerze mówiąc średnio się na tym znam ale Kotwica wyglada na czlowieka ktory sie na tym zna.
  To chyba dobrze ze zajmuja sie tym ludzie ktorzy wiedza jak to wszystko funkcjonuje.
  Znam niektorych kandydatow na radnych powiatowych i boje sie ze taka funkcja by ich przerosla.
  Warto obejrzec by wiedziec czym maja sie zajmowac ludzie ktorych wybieramy.

 • tom

  Zgłoś

  Człowiek z dużym doświadczeniem. Jego wypowiedzi są konkretne i merytoryczne.

 • oj tam , oj tam

  Zgłoś

  Szanowna opozycjo - nie ma wyborów powszechnych na starostę , to stanowisko jest wybierane przez radnych powiatowych . Jak wy chcecie wygrać wybory będąc takimi nieukami

 • obserwator

  Zgłoś

  Glosowałem na Kotwicę w poprzednich wyborach i zagłosuję ponownie, niezależnie czy wystartuje na Burmistrza czy na Starostę. Szkoda by było by doświadczenie tego człowieka się zmarnowało. Przez te wszystkie lata jego rządów w Starostwie nie było żadnych afer czy kompromitacji pokroju Rębka. Nie rzuca słów na wiatr i nie składa pustych obietnic. To duża wartość w polityce w dzisiejszych czasach WIARYGODNOŚĆ, nie marne politykierstwo i populizm pokroju PIS.

 • obserwator2

  W odpowiedzi na: obserwator Zgłoś

  coś mi sie wydaje , że sami redaktorzy piszą tu komentarze , i jeszcze ta " wiarygodność " wielkimi literami . Najlepszym kandydatem będzie Kotyla razem z Karwowskim na zastępcę , poczują sie w końcu docenieni :):):):):)

 • A co?

  Zgłoś

  Oj wszyscy się mylicie szanowni Redaktorzy i Internauci. Jest wśród nas super kandydat na burmistrza, zreszto nie tylko na burmistrza. Zgadnijcie kto to taki. Jest powszechnie znany, jest lubiany, sprawdzony, skuteczny, prawdomówny, głęboko wierzący, itd.
  Droga Redakcjo z nim proponuje zróbcie następny wywiad. Gwarantuję i daję głowę żę ubaw będziemy mieli po pachy i do Wielkanocy przynajmniej. Jest tylko jeden problem czy szanowny Redaktor Kotyła dorówna mu intelektem?;)
  Ps.Sorry Panie Andrzeju , ale wiem że ma Pan poczucie humoru więc dlatego sobie pozwalam.

 • wyborca

  Zgłoś

  Oj Kotwica pomyśl nad zmianą decyzji. Byłbyś dobrym Burmistrzem. Zawada zmoczy z Rębkiem jak nic. No chyba, że się z obecnym Burmistrzem dogadałeś, że mu oddasz fotel za friko. Tylko co on Tobie za to da? Niejaki Tadzio już w tamtej kadencji się z nim dogadał i co? Ty zostałeś wyrolowany.

 • Kibic

  Zgłoś

  Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!
  (Zadaszona główna trybuna oraz boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią)

 • jaś

  W odpowiedzi na: Kibic Zgłoś

  a jak ze stajnią Ferrari czy też kąpieliskiem dla morsów czy tez tramwajami w Radzyniu?

 • oli

  Zgłoś

  Po przesłuchaniu całości(najciekawsze jest na końcu):) doszedłem do wniosku że Kotwica wymigał się totalnie przed powiedzeniem iż Zawada jest dobrym kandydatem?:)z jakiego powodu? czy przypadkiem mimo zaprzeczenia nie będzie chciał wystartować na burmistrza? proszę o zdanie innych forumowiczów czy mam rację czy to tylko takie moje subiektywne wrażenie?

 • dona

  W odpowiedzi na: oli Zgłoś

  w niedzielę odbyło się ,,spotkanie opłatkowe'' tzw środowisk prawicowych i jakaś niezrozumiała cisza na radzyńskich portalach społecznych,partyjnych,UM,UG itp.jedynie na portalu UW wczytałam że coś takiego się odbył ale to przekaz bardzo jednostronne.

 • nigdy więcej

  Zgłoś

  Tylko nie Kotwica i jego koledzy z PSL . To towarzystwo rządziło z PO ostatnie 8 lat w Polsce i wystarczy

 • mieszkaniec Radzynia

  Zgłoś

  Warto posłuchać. Człowiek który więcej robi niż gada. Wielka szkoda, że nie został Burmistrzem naszego miasta w poprzednich wyborach. Bez zbędnego populizmu pokroju Rębka. Chociaż więcej PR by się przydało, żeby mieszkańcom pokazać co się w powiecie dzieje. Powodzenia w nadchodzących wyborach.

 • do gość

  Zgłoś

  Albo nie umiesz używać języka polskiego, albo jesteś zero jedynkowym wytworem świata informatyzacji. O pierwsze cię posądzam, o drugie już nie.

 • gość

  Zgłoś

  rozumiem że bębenek co piłkę połknął jest OK a co POzostałością PO ZSL ? nawet niech nie wraca do i LO wstyd.

 • Tomasz do gość

  W odpowiedzi na: gość Zgłoś

  Wiesz też nie lubię Kotwicy. Jako wicedyrektor zalazł mi za skórę. Ciągle się czegoś czepiał. Natomiast w tym wywiadzie zobaczyłem trochę innego faceta. Jakiś taki stateczny, inny. Trochę mi zaimponował.

 • olo

  W odpowiedzi na: gość Zgłoś

  Też uważam, że powinien dalej być Starostą i nie wracać do I LO. Byłoby wstyd. To prawda.

 • powiatowa

  Zgłoś

  Proszę odsłuchać ten wywiad. Pan Kotwica jest człowiekiem ,który ma w sobie kulturę, jest człowiekiem statecznym, a jego wypowiedzi są merytoryczne. Po drugiej stronie jest Rębek, facet wyma****ący rękami, który robi miny, jak z najlepszych horrorów w imię wiary:). Proszę mieszkańców Radzynia o odrobinę wysiłku i dokonanie porównania tych dwóch osób w działaniu, a nie w uprawianej propagandzie. Ryży Tadzio ponownie chce zostać posłem popierając dyrektora szpitala. Następnego chce sprzedać i spalić na stosie. Radzyń stał się miastem cwaniaków i starych trupów. Chocholi taniec Pikutów, Tadzików i innych dzików z ASF.

 • radzyniak 5

  W odpowiedzi na: powiatowa Zgłoś

  Burmistrz przekona się o SWOIM poparciu podczas przed terminowych wyborach członka rady miasta po panu Mazurku.Już są ogłuszeniach na,, pręgierzach''WYBORY W KWIETNIU.część mieszkańców naszego grodu będzie miała okazję swoją wolę wyrazić . SZKODA ŻE NIE WSZYSCY.!!! Może być wesoło :):):):):)

 • Marek

  W odpowiedzi na: powiatowa Zgłoś

  Ma lekką gadkę i tyle, ale nie chcę być więcej pod jego rządami - za bardzo mi to pachnie marazmem. Nic nie obiecywać i nikogo w razie czego nie zawieźć to nie jest żadna sztuka, poza faktem że jest się cały czas na stołku i nikt tak naprawdę nie powinien Ci nic zarzucić - bo nic nikomu nie obiecywaleś. Marazm, marazm , stagnacja. Pozostałych wymienionych Tadziöw i innych cwaniaków nawet nie biorę pod uwagę.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin