- ZZOK nie przyjmuje, nie przyjmował i nie ma zamiaru przyjmować odpadów niebezpiecznych. Niedawno doszliśmy do pewnego konsensusu z mieszkańcami Adamek, podpisane zostały porozumienia. Nie wiem, co takiego stało się, że porozumienie przestało obowiązywać, ale dzisiejsze protesty przeciwko rozbudowie zakładu wydają się być inspirowane politycznie – prezes ZZOK Adamki Jerzy Kułak o rozbudowie zakładu, możliwości wybudowania w okolicach Radzynia spalarni odpadów i powodach, dla których za śmieci płacimy coraz więcej.

 

Czas na rozmowę - prezes ZZOK Jerzy Kułak

 • kazio

  Zgłoś

  Oj na kilometr mi tu jedzie robota Janusza z Jarkiem. Ida wybory, oj idą, będzie się działo. Co ty Wiesiu biedaczku poczynisz kiedy została ci wierna Ania no i może kilka białych róż.

 • Jerzy

  Zgłoś

  Po wysłuchaniu wywiady doszedłem do wniosku,że był niezbędny.
  Jednak nie w tej formie i nie takim językiem. Z całym szacunkiem dla wszystkich mieszkańców nie zależnie od posiadanej wiedzy, może być niezrozumiały dla odbiorcy, poco popisywać się pojęciami chemicznymi /jakie związki chemiczne, i reakcje zachodzą w śmieciach?/ Patrząc na powstały problem i narastającą fałszywą atmosferę, ludziom trzeba wytłumaczyć, pokazać błędne rozumowanie, zdementować fałszywe informacje/dotyczące składowania materiałów niebezpiecznych/, ktoś słusznie zauważył, pytająco, czy Zakład w Białej Podl. zwolniony jest ze wszelkich opłat środowiskowych,oczywiście,że NIE ! Są to koszty we wszystkich zakładach tego typu, i dlaczego inne składowiska mogą nie chcieć, odbierać od nas śmieci./Jakie są powody? nie owijając w bawełnę/
  Brak zgody na budowę ze strony Urzędu Gminy Radzyń wypływa jednoznacznie z innego powodu, podejrzewam bardzo prozaicznego /otóż wybory, tuż tuż !!!!!!/

 • Gościu

  W odpowiedzi na: Jerzy Zgłoś

  dopuszczasz myśl, że chodzi o życie w smrodzie (przepraszam- złowonnych związkach) a nie o politykę czy wybory. A informacje pochodzące z wpisów w KRS raczej nie powinne być fałszywe, o to należy mieć pretensje do zamieszczających je a nie do czytających

 • do Pawła Szawła

  Zgłoś

  Twoje komentarze są tyle płytkie, że przede wszystkim niczego nie wnoszą do sprawy. Jeżeli prezes był w tym wywiadzie mało merytoryczny, to twoją wypowiedź należy uznać za nie wypowiedzianą. Mniemam, że Pani Magdalena jest niezwykle zmęczona tą rozmową, ale taki urok prezesa. Jako starosta latami zagadywał opozycję, aż tej odchodziła ochota do dyskusji. Pyrganie się Józefa wyklętego trudno było nazwać udziałem w dyskusji. Dobrze że są media i dzięki nim możemy ujrzeć jaki faktycznie jest poziom wiedzy naszych wybrańców. Może prezes to człowiek nie z mojej bajki, ale drogi Pawle, jego poziom owej wiedzy a twój, to dwa bieguny, do których prawdopodobnie nigdy nie dotrzesz. Tak na marginesie, to tego typu wywiady, które osobiście uwielbiam, ponieważ lubię tzw. merytorykę, dla większości naszego społeczeństwa są rzeczą niezrozumiałą i proponuję aby następnym razem prezes wzniósł się na wyżyny sarkazmu i nie rujnował powagą fajnego portalu.

 • do radzyniak i malesy z ilecośtam

  Zgłoś

  Widać Jurkowe lizodupce, że nie macie pojęcia o tego typu rankingach. Pomijam, że obejmuje on lata rządów poprzednika, więc może ktoś komuś przygotował wygodne łoże. Do każdego z takich śmiesznych konkursów wybiera się różnego rodzaju formułki statystyczne. Chcesz mieć urząd, który ponosi najmniejsze koszty administrowania to nie płacisz urzędnikom wysokich pensji, bo przecież na papierze do ksero wielce z kosztów nie zejdziesz. I jest efekt taniego samorządu. Chcesz efektu pozyskiwania środków zewnętrznych na pałac. Prosty zabieg. Utrzymujesz go z pieniędzy podatników, rezygnując ze stałej kwoty na jego utrzymanie od wojewody, po czym cwaniak kochający Podlasie informuje, iż fantastyczny Jerzy jako jedyny pozyskał ponad milion złoty na pałac. Takim cwaniactwem i tego typu zabiegami okaże się niedługo, że wzrost urodzeń w naszym miasteczku to też statystycznie zasługa burmistrza, a wygranej w takim rankingu mu nie życzę. Żona może być rozczarowana. Viva Radzyń. Brawo ten pan.Gratuluję.

 • radzyniak

  Zgłoś

  http://lublin.tvp.pl/36283166/radzyn-podlaski-wsrod-najlepszych-ranking

 • Zenek

  Zgłoś

  http://duchwschodu.pl/2018/02/23/wlasciciel-zzok-w-adamkach-ponad-prawem/
  Tu znajdziecie Państwo prawdziwą historię wysypiska i działalność poniektórych tym związanych. Zachęcam.

 • odpływowy

  W odpowiedzi na: Zenek Zgłoś

  Jakaś dziewczynka szkoli warsztat. Szkoda, że tendencyjnie. Jedyna możliwa prawda to dla mieszkańców Adamek ta, która im sprzyja. A tak naprawdę to mają pecha. Komuś musi to wysypisko przeszkadzać, ale gdzieś musi funkcjonować. Dziwne, że mieszkańcy się w tym roku zorientowali co do nowych zapisów w KRS. Ciekawe, komu na tym zależy, by w roku wyborczym robić zadymę.

 • Henio

  W odpowiedzi na: odpływowy Zgłoś

  Część V
  Dodam również taką dygresję od siebie…. Pan Prezes twierdzi że w przyszłym roku będzie budował halę wraz z nową linią. Ale warto tutaj jeszcze dodać jedną kwestię, mianowicie taką, że zakład posiada grunty ale owe grunty są chronione ustawą - bo w większości są to ziemie w klasie III. Na chwilę obecną są to grunty nieodrolnione wobec powyższego nie ma co mówić o budowie. I najważniejsze Panie Prezesie….. o jak największy strumień śmieci to zakłady w formie instalacji zastępczych czy zakładów o statusie RIPOK biją się…… bo jest to ogromna kasa!!!!!
  (*) "Konsultacje społeczne to forma dialogu, którą prowadzi urząd z mieszkańcami, po to, by zasięgnąć ich opinii na temat różnych istotnych kwestii, tzn. jest to rozmowa, której celem jest nie tylko poinformowanie mieszkańców o jakichś sprawach, ale także dowiedzenie się, co myślą na ich temat. Najczęściej z mieszkańcami konsultuje się kwestie dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego i nowych inwestycji."

 • Henio

  W odpowiedzi na: odpływowy Zgłoś

  Część IV
  Kiedy Pan Prezes pięknie mówi o pasie zieleni izolacyjnej (czyli o sadzonkach), to czemuż nie pojawiła się również informacja o wyciętym pasie drzew w ilości ok. 2ha...? W mojej ocenie nikomu nie zależy na robieniu jakiejkolwiek zadymy...... tylko mieszkańcy chcą godnie żyć, przede wszystkim bez smrodu,... potrzebują jawności tego typu przedsięwzięć, chcą konsultacji społecznych (*) z prawdziwego zdarzenia, chcą aby ktoś usiadł z nimi do stołu i merytorycznie im wytłumaczył pewne kwestie z tym związane, chcą realizacji danych im obietnic a najwidoczniej są cały czas zwodzeni, chcą być postrzegani jako strona w tego typu przedsięwzięciach bo przecież to im przyjdzie żyć z takim sąsiadem za płotem .... nie są brane pod uwagę ich głosy, ich wypowiedzi, ich stanowcze słowo mówiące "NIE" przewijające się od 2003 r. gdzie już w tedy zebrano około 800 podpisów jako sprzeciw dla ówczesnego wysypiska.

 • Henio

  W odpowiedzi na: odpływowy Zgłoś

  Część III
  Nie byłoby mowy o tzw. umowie społecznej, o której wspomina Pan Prezes w wywiadzie, ponieważ mieszkańcy okolicznych miejscowości nie wyraziliby zgody na jej zawarcie wiedząc co jeszcze może ich tutaj czekać. Dodam, iż to ta tzw. umowa społeczna została zerwana przez Zakład ZZOK w Adamkach a nie mieszkańców, ponieważ nie uczyniono nic z tych uzgodnień, co pozwalałoby mieszkańcom normalnie żyć. Przede wszystkim brak pasa zieleni o szer. min. 10 m- nie mówmy tutaj o uschniętych sadzonkach, brak stałej bariery antyodorowej, a przede wszystkim jasno powiedziano "o odpadach niebezpiecznych nie ma mowy"!!!

 • Henio

  W odpowiedzi na: odpływowy Zgłoś

  Część II
  Odnosząc się to stwierdzenia cyt..."Dziwne, że mieszkańcy się w tym roku zorientowali co do nowych zapisów w KRS"... Fakt jest taki, iż do dnia dzisiejszego na stronie zakładu ZZOK Adamki jest zamieszczony KRS z dnia 16.06.2012 r. godz. 09:32:41 a ja pytam, gdzie jest KRS z roku bieżącego, który bardzo różni się od poprzedniego.... między innymi przedmiotem działalności..... - kod 38.22.Z - przetwarzanie i unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych.... możemy się również dowiedzieć z obecnego KRS-u, iż została zmieniona umowa spółki w tej że kwestii (przedmiotu działalności), której też nie ma na stronie internetowej zakładu ZZOK w Adamkach. Gdyby te jak i inne informacje zostały opublikowane wcześniej i byłyby jawne, to na pewno obecny spór nie przejawiałby się w tzw. „roku wyborczym”, tylko wcześniej.

 • Henio

  W odpowiedzi na: odpływowy Zgłoś

  Część I
  Fakt ..... wysypisko przeszkadza najbardziej tym, którzy mieszkają w okolicy tego zakładu i muszą znosić te "lotne związki złowonne". Szkoda tylko, że pozostali mieszkańcy gminy wiejskiej i miejskiej nie dostrzegają tego problemu. Pojawiają się informację, że ten smród (który roznosił się latem 2018 r.) docierał nawet do Radzynia - do najbardziej wysuniętych północno - wschodnich jego części. Wielka szkoda, że ten problem jest postrzegany w kontekście "roku wyborczego" oraz mieszkańców Adamek. Owszem, zgodzę się że takie wysypisko musi gdzieś funkcjonować ale powinno ono być zlokalizowane w miejscu, w którym nikomu nie powinno przeszkadzać. A są takie miejsca na terenie gminy. Co niektórzy wychodzą z założenia, że uciążliwość zakładu mieści się tylko w jego granicach. To, ze problem rozwija się w roku wyborczym, to czysty przypadek....tzn. tak po krótce…..

 • Paweł

  Zgłoś

  Dodam jeszcze, że stekiem bzdur jest informacja iż jeśli w Adamkach nie będzie składowiska i sortowni to ceny za odbiór odpadów wzrosną. Jest to całkowita nieprawda. Jeśli odpady były by nawet dowożone do Białej Podlaskiej to koszt odbioru byłby niższy niż przywożenie do Adamek. Tak, to kuriozalne ale prawdziwe. Pamiętajmy, że jeśli taka rozbudowa nastąpi to koszty jeszcze bardziej wzrosną - koszty dla zwykłych ludzi. Ktoś przecież będzie musiał zapłacić za inwestycje tzn spłaty kredytów itd. Będą to mieszkańcy gmin Związku. Ludzie nie dajcie sobą manipulować. Składowisko to olbrzymi biznes i kolosalne dochody dla zarządzających.

 • gość

  W odpowiedzi na: Paweł Zgłoś

  Dziwne, a to niby w Białej kosztów składowiska nie wliczają w cenę? Jak rozumiem tam jest to niby gratis. Obawiam się, że to jest właśnie stekiem bzdur. Ale fajnie jest siać takie bzdurki.

 • Paweł

  Zgłoś

  Bardzo ogólnikowa rozmowa, nie wnosi nic w sprawie uciążliwości jakie stwarza składowisko. Dyplomatyczne odpowiedzi Pana Prezesa wszystkim już się znudziły. Z pewnością warto lawirować za pensję ponad 200 tyś brutto rocznie.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 1000 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-1000 znaków
warunki użytkowania.

WYDAWCA


logo arx

 

ARX-MERITUM Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 16

21-300 Radzyń Podlaski

REDAKCJA


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny - Magdalena Krawczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

882-999-824

 

Dziennikarze

Dominika Lipowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Brodowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kotyła (felietonista)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA


Kontakt: 604-585-595

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Specyfikacja techniczna reklam

Regulamin