Derbowe spotkanie na szczeblu Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej pomiędzy Orlętami Radzyń i Podlasiem Biała Podlaska wygrała radzyńska drużyna 3 : 2. Mecz był bardzo emocjonującym widowiskiem, a zwycięstwo podopiecznych trenera Damiana Panka do ostatnich sekund wisiało na włosku.

W pierwszej zakończonej dwubramkowym prowadzeniem radzyńskiego zespołu połowie nieco lepiej prezentowali się gospodarze spotkania. Drużyna Orląt bardzo dobrze weszła w mecz. Już w szóstej minucie od gwizdka sędziego Damian Iwańczuk długim podaniem obsłużył Piotra Zmorzyńskiego, który nie zmarnował okazji sam na sam z byłym bramkarzem Motoru Lublin Maciejem Zagórskim. Po strzeleniu gola radzyńska drużyna cofnęła się do obrony, czekając na ataki Podlasia. Zaznaczyła się optyczna przewaga gości, okazje na gole zmarnowali Nieścieruk, Kocoł i Jakubowski. Przyjezdni nie zdołali wyrównać wyniku, mało tego - w 44. minucie po dośrodkowaniu Patryka Szymali Karol Rycaj z najbliższej odległości odesłał bialszczan do szatni z drugim golem.

Druga połowa spotkania była nie mniej ciekawa. Pod bramkami było gorąco. Okazji na zmianę wyniku nie wykorzystał ze strony gospodarzy Zmorzyński, w Podlasiu nie popisali się Syryjczyk i Czapski. W 56. minucie spotkania obrona Orląt popełniła błąd, co skwapliwie wykorzystał Jakub Syryjczyk i było 2 : 1. Kilka minut później Patryk Szymala z rzutu wolnego zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny i wydawało się że zespół z Radzynia bez problemu dowiezie wynik. Nieprzyjemnie zrobiło się w 72 minucie, sędzia dopatrzył się faulu i podyktował karnego dla gości. Kamil Kocoł nie wytrzymał napięcia i ku radości radzyńskich kibiców trafił w słupek. Ostatnia minuta podstawowego czasu gry przyniosła drugiego gola dla gości. Po strzale Damiana Leśniaka stojący na linii bramkowej Sebastian Wrzesiński niefortunnie starał się wybić piłkę i trafił do własnej siatki. Doliczony czas gry nie przyniósł zmiany rezultatu spotkania. Radzyńska drużyna mogła cieszyć się pierwszymi, jakże potrzebnymi , punktami wywalczonymi w rundzie wiosennej.

Skład Orląt Radzyń:

Stężała- Wrzesiński, Stolarczyk, Zarzecki, Szymala, Kot(87'Romaniuk), Rycaj(90+Pawlina), Zmorzyński, Iwańczuk(74'Sowiński), Kalita, Olszak(54'Gęborys).

Bramki:

Zmorzyński 6', Rycaj 44', Szymala 64' – Syryjczyk56', Wrzesiński 89'( s).

Żółte kartki:

Zmorzyński(x2), Gęborys – Komar(x2), Jakubowski.