Za nami kolejne, piąte już Ogólnopolskie Mistrzostwa w Podciąganiu na Drążku Form Fitness Radzyń. Organizował je Strength Workout Poland i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu.

W tegorocznych zawodach w podciąganiu wzięło udział 26 zawodników i 2 zawodniczki. Atmosfera była prawdziwie sportowa, a uczestnicy wykazali się nie tylko godną podziwu sprawnością fizyczną, ale też wytrzymałością. Po sześciogodzinnych zmaganiach w kilku konkurencjach: podciąganie na drążku, pompki i przysiady z obciążeniem (kobiety) wyłoniono zwycięzców.

I miejsce w podciąganiu na drążku zdobył Jakub Nawrot z Lublina, który powtórzył zwycięstwo z ubiegłego roku. To on pobił ubiegłoroczny rekord i zakończył turniej 254 podciągnięciami w 19 seriach. II miejsce z wynikiem 241 zdobył Dominik Paluch z Biłgoraja, a III jego brat Szymon (240).

W dodatkowej konkurencji dla kobiet - przysiady w kamizelce 20 kg pierwsze trzy miejsca zajęły zawodniczki z Radzynia. Na podium stanęły: Weronika Panasz (I m-ce, 660 przysiadów) Sylwia Zielant (II m-ce, 545 przysiadów) i Weronika Purgał (III m-ce, 503 przysiady).

Do zawodów w pompkach przystąpiło 20 zawodników. Pierwsze dwa miejsca przypadły Mateuszowi Obszyńskiemu oraz Łukaszowi Milczukowi z Biłgoraja, a III miejsce zdobył Piotr Pogorzelski z Radzynia Podlaskiego.